blogpolitika

Fialový Drang na důchodce! OSN oznámila, že potraviny ve světě zlevnily o 18%! V Česku zdražily o 27%, a má být hůř, chystá fialová vláda!

Fialová vláda se rozhodla, že se rázně vypořádá s důchodci, protože nařízení o valorizaci penzí jí brání uskutečnit její nové vojenské plány! V dnešní analýze se proto na tuto novou fialovou politiku podrobně zaměříme.

Organizace OSN pro potraviny FAO před pár dny oznámila, že po celém světě už 10 měsíců trvale klesají ceny potravin! Světový index ceny potravin FAO zlevnil za posledních 8 měsíců o neuvěřitelných 18%. Další pokles v lednu zaznamenaly hlavně ceny cukru (-1,1%), pšenice (-2,5%), rostlinných olejů (-2,9%), mléka a mléčných výrobků (-1,4%). Mléko je dokonce nejlevnější za posledních 12 měsíců! Dokonce i ceny masa klesly (-0,1%)! Podle OSN FAO je za vším výborná loňská úroda v Rusku, v Austrálii, a v Argentině!

Celý svět se už 10 měsíců raduje ze stále levnějších cen potravin, ale v Česku fialoví lidojedi zorganizovali historicky rekordní zdražení potravin! Zatím, co ve světě potraviny zlevňují, v Česku v prosinci zdražily o 27%, v lednu o další 4%, a v únoru mají ještě zdražit! V Česku obvinil z nepřiměřeného zdražování potravin ministr zemědělství Nekula obchodní řetězce. Obchodní řetězce ihned obvinily potravináře. A potravináři obvinily české zemědělce! Nikdo přitom neřekl pravdu – ceny potravin v Evropě zdražují díky drahým energiím, drahým hnojivům, politice Green Deal, politice sankcí proti Rusku, a politice dvouciferné inflace! Po celém světě, kam vláda Bruselu a jeho fialových lokajů nedosáhne, potraviny zlevňují! Jen u nás v EU rekordně zdražují! Proč asi?

Fiala zdražování potřebuje. Čím více jídlo, energie a základní potřeby se zdraží, tím více desítek miliard vyinkasuje z daně DPH do státního rozpočtu. Čím více z DPH vybere, tím více může vrazit do nákupu zbraní, munice, a do podpory války na Ukrajině! Má to jediný háček – české důchodce, a nařízení o valorizaci penzí podle inflace! Jakmile budou penzisté o své inflační nároky připraveni, vybrané peníze zůstanou ve státním rozpočtu, a válečnice Černochová je může začít utrácet, jak už bylo NATO přislíbeno! A to právě teď Fiala udělal!

Nejde přitom o malé peníze. Jak spočítal ekonom Kovanda, Fiala chce letos každého důchodce průměrně obrat o 7100 korun, aby shrábnul 20 miliard! A ty potřebuje na zvýšené vojenské výdaje! Že budou důchodci živořit, Fialu na rozdíl od jiných politiků nezajímá!

Fiala přitom rozhazuje státní peníze, kde jen může. Před pár týdny se profláklo, že se zavázal, že bude bruselským úředníkům v Praze platit 75% komerčního pronájmu nového luxusního kancelářského objektuPodle odhadů to může Česko jenom letos připravit o 80 milionů korun! Stovky draze placených nových bruselských úředníků si budou v Praze lebedit v nově postavených dobře vytápěných kancelářích, a chudí Češi to za ně mají platit. Bruselští úředníci přitom většinou ani neplatí daně a zdravotní a sociální pojištění státu, ve kterém pracují, ale platí ho do Bruselu!

Tito Eurokraté umístění do Prahy mají za úkol zachránit družicový systém EU Galileo před kolapsem a konkurovat systému Elona Muska Starlink vypuštěním stovek satelitů pro internet! EU Galileo je přitom pravděpodobně odsouzen k technologickému zániku, protože úřad pro kompatibilitu technologií ETSI zamítnul loni v únoru žádost EU, aby standarty příští nové generace mobilních telefonů byly rozšířeny i o standarty, které používá systém Galileo! Konkurence Starlinku z Prahy tak dopadne stejně, jako dopadl Galileo. Než se Brusel opět rozhoupe, vytvoří úřad, najme úředníky, vydá licence a specifikace, a zorganizuje výběrová řízení – technologičtí giganti z USA, Číny, Japonska a Tchaj-wanu už budou mít opět vše hotovo, vyrobeno, prodáno a funkční!

Česká fialová vláda nesnáší důchodce dlouhodobě. Loni v červenci ve stejný den, kdy Pirát Bartoš přihrál 32 miliard z fondu na záchranu českých pracovních míst v důsledku zákazu aut na spalovací motory do fondu na pomoc Ukrajině! Tak česká vláda zamítla zvýšení těch nejnižších důchodů o 3%! Teď zase vláda utrácí stovky milionů za úředníky EU v Praze, a ti z Prahy organizují za peníze z českého rozpočtu výběrové řízení na ostrahu monitorovacího střediska Galileo, které sídlí ve Francii!

Přitom Česko bude potřebovat stovky miliard, aby zmodernizovalo svůj průmysl. Jen co poslanci EU schválili zákon o konci výroby automobilů v Evropě, oznámil Ford, že v EU propustí 3800 zaměstnanců, a navíc uzavře všechna evropská vývojová střediska, a uzavře továrnu v německém Saarlouis! Letošní propouštění ve Fordu představuje 25% zaměstnanců! Ford i Volkswagen přitom už v srpnu 2022 oznámily, že v důsledku nařízeného přechodu na elektromobilitu budou nuceni v EU propustit 30% všech svých zaměstnanců! Česko tak čeká v následujících letech masivní propouštění, protože jsme zemí závislou na výrobě automobilů! Propouštět budou jak automobilky, tak dodavatelé dílů a komponentů! Na rekvalifikaci a změnu průmyslové výroby byl určen fond EU, leč ten se v Česku podle všeho začal využívat pro podporu Ukrajiny! Když nebudou mít Češi a Slováci novou práci, místo výroby zakázaných automobilů, nebude ani na důchody, a spanilé jízdy nového prezidenta do postižených krajů na tom nic nezmění!

Jediným způsobem, jak se dají ušetřit státní peníze, je likvidace přebujelé vysoké státní pražské byrokracie! Obyčejní úředníci už mají díky pražským eurokratům tak mizerné platy, že ani nemohou pracovat na přepážkách, aby vyřizovali žádosti obyčejných lidí, kteří potřebují dávky a nebo shánějí práci! A Fiala za to vyhodí jejich ředitele, který se mu odvážil říci pravdu, že za ty peníze pro už žádný normální obyčejný úředník ani pracovat nemůže, protože by se neuživil, jak tu máme drahé potraviny a energie!

Brusel v roce 2013 slíbil, že do roku 2017 propustí 5% svých úředníků z tehdejších 55 000, aby snížil byrokracii a náklady na ni! Dopadlo to tak, že nabral dalších 10% úředníků, a dnes jich má přes 60 000! Obdobně Fiala, jen co se zmocnil úřadu, začal nabírat vysoké, skvěle placené úředníky! Průměrný plat úředníka v Česku podle Fialy 42 932 Kč hrubého! Ještě loni pracovala řada obyčejných úředníků na přepážkách za 19 000Ovšem desítky jejich šéfů brali už v roce 2021 i 1,7 milionu ročně! V Česku se zkrátka vyplatí být vysokým státním úředníkem!

A to nejhorší nakonec! Zelenskyj včera 15. února slavnostně vzkřísil nacistickou vyvražďovací jednotku Edelweiss, která se za druhé světové války proslavila děsivým a obzvláště sadistickým vyvražďováním Rusů, Rusínů, Slováků, Židů, Poláků, Řeků, Albánců i Srbů, a ještě se tím na videu chlubil. Shodou náhod ve stejný den zveřejnil německý zelený politik z Bavorska Jens Marco Scherf, že v jeho městě je už zakázáno dětem na školách, aby se bavily se svými židovskými spolužáky, a ženám, aby se bavily se Židy, a nebo se účastnily třídních schůzek, když jsou na nich přítomni Židé, a stěžoval si, že média o tom rasismu mlčí, a kancléř Scholz mu na urgentní stížnost ani neodpověděl! Nedivil bych se tak, kdyby na pozvání našich vlád brzy nějaká jednotka Edelweiss napochodovalo do Čech a na Slovensko, aby se tu zdokonalila ve svých  zabijáckých schopnostech! Drang na důchodce to začíná, Drang nach Osten to končí! Hitler také, než začal válku, nechal Německo vyčistit od hendikepovaných a duševně nemocných!

Zítra 17.2.2023 se koná od 17. hodin demonstrace na Václavském náměstí. Demonstraci organizují Přátelé Srbů pod tímto heslem:

Bombardováním zbytkové Jugoslávie (Srbska a Černé hory) v roce 1999 a násilným odtržením jižní srbské provincie Kosovo a Metochija, její okupací armádami NATO a vyhlášením samozvané “Republiky e Kosovës” se dopustil “kolektivní Západ” zločinů proti mezinárodnímu právu. Naše páteční demonstrace toto chce připomenout. Vždyť stejně podle jednaly tytíž “naši spojenci” i v roce 1938 v Mnichově!

Přijďte podpořit boj kosovských Srbů za důstojný život v jejich okupované zemi.

Je čtvrtek 16. února 03.13 ráno. Velice Vám děkuji za pomoc, dary i za nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se politiky. Už je nejvyšší čas, na jejich výměnu. Také pro jistotu zase připomínám, že jsem absolventem VPA KG, a tak si na mne, jako na ostatní absolventy dávejte pozor!

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu


Autor: Michael Svatoš, zdroj: MaP

sdílet na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
17. 2. 2023 23:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Sláva Ukrajině a Sláva EU – SPOLU. Jinak nic.

janaz
18. 2. 2023 03:40
Odpovědět  Aleš

Somárom a zločincom sláva!

Jaroslav
18. 2. 2023 06:01
Odpovědět  Aleš

Jednoho dne tu budou lidi jako ty vodit ulicema a tvrdit že jsi osel. A oni,ti stejní jako ty,tomu budou věřit. Každému tolik, kolik si zaslouží

Aleš
18. 2. 2023 08:50
Odpovědět  Jaroslav

Asi jste to špatně pochopil. Já psal jen co je SPOLU. NIC. Mají v hlavě jen jak lézt do zadku nacistické Ukrajine a EU. Česká republika je jim zcela ukradená.

Pavel K
18. 2. 2023 09:51
Odpovědět  Aleš

Musím se smát, když zrovna vy dva pánové si nerozumíte. Jaroslave i já zedník jsem pochopil, že Aleš si dělá 🔶 🙋‍♂️

me2d44
18. 2. 2023 10:29
Odpovědět  Pavel K

A proto upřesním: Sláma U kravína!! máš bod +
Mimochodem, i u nás na sídlišti ještě před měsícem na jednom bytě visel “modrožlutý hadr” – když Poláci zahájili odlov bojeschopných Ukrajinců, tak ze dne na den zmizel – asi “co kdyby se to začalo i tady”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
18. 2. 2023 10:42
Odpovědět  me2d44

To by se finančně nerentovalo, ale na Novinkách to by byl zlatý důl.

me2d44
18. 2. 2023 11:43
Odpovědět  Pavel K

Na “Hovínka” si chodím jen přečíst nadpisy – ale až po tom, co si nejdřív shlédnu pravda.ru a pokec – přece se nenaštvu hned po probuzení! A starého komunistu, schopného diskutovat s kýmkoliv nepředěláš. Když něco napíšu na “Hovínkách”, tak mám hned na měsíc ban…

Pavel K
18. 2. 2023 11:58
Odpovědět  me2d44

Já to taky jen proletím a ani tam nejsem přihlášen. Jebu na ně, tam já bych na diskuze nemohl. Na PP diskutuje nějaký Vylíčil, je to taky voják a ten říká, že je dobré vědět, co si nepřítel myslí, tak se nějak toho držím. Tak nahlédnu nasseereeruu se a vypadnu.

Albi
18. 2. 2023 17:22
Odpovědět  Pavel K

Když jste v řeči ty a medvěd přišli na Novinky (většinou přeletím taky jen nadpisy a ani ne všechny, výjimečně kousek článku, kousek diskuze, která bývá pravidelně jen k naštvání), tak dnes jsem přečerla celý rozhovor s Babišem. A jak on, ani ANO neměl nikdy mé sympatie, tentokrát mě překvapil.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-babis-koalice-zazije-peklo-40423331#
Dokonce byl občas ironický, na což pan redaktor nenašel odpověď, protože svou otázku asi nedovedl rozvést víc než větou holou.

Jedna ukázka:
– Jaká bude podle vás spolupráce vlády s novým prezidentem?
Výborná. Pan Pavel podle mě o ekonomice moc neví, je to vládní kandidát a v té neznalosti si budou rozumět.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
18. 2. 2023 17:31
Odpovědět  Albi

Von snad na starý kolena přestane lhát, kluk jeden ušatá. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

me2d44
18. 2. 2023 20:05
Odpovědět  Pavel K

No, když byl Babiš premiér, slíbil přidat sociálně slabším – přidal, slíbil přidat důchodcům, přidal, slíbit přidat samoživitelkám, přidal. Byly to prachy navíc, ale Klaus – tehdy ODS si z důchodového fondu “půjčil” 80 mld – a dodnes to nikdo nevrátil. Minulý režim živil přes 300 000 lidí, v továrnách se pracovalo, jídlo se zlevňovalo – zdražovaly se lokomotivy. Komunisti organizovali akce Z – obec dala materiál, komunisti lidi. Vznikaly tak na vesnicích prodejny, hospody, kulturní domy. Bylo právo na práci, ale i povinnost pracovat. Krom žen v domácnosti, kdo nepracoval, byl příživník (i když, příživnicí se mohla stát i žena). Nevzpomínám si, že by Babiš lhal!

18. 2. 2023 19:46
Odpovědět  Albi

Ježíííš! To je dlouhý jak důchodová reforma!
Neva. Odložím si to na pak.

me2d44
18. 2. 2023 19:54
Odpovědět  Albi

Díky za odkaz, přečetl jsem si i poslechl – nemá chybu. Jenže, dokud většina národa bude volit ten prozápadní odpad, tak nám nepomůže (jak jsem ateista) ani svěcená voda. Tak jsem si pustil (a hned dostal vynadáno od partnerky) to, na co jsem zde dostal odkaz, píseň Moskva za nami. Ve slovech je síla, Evropo, třes se!

18. 2. 2023 19:49
Odpovědět  Pavel K

Ty jsi taky placmalt? Se pos-eru.

Pavel K
19. 2. 2023 09:22

…….a copák jsem zase próvédl??? 🙄🙄😲😲🤦‍♂️🙋‍♂️

18. 2. 2023 19:48
Odpovědět  Aleš

Jo jo. Sarkasmus je sfiňa.

Pavel z Moravy
18. 2. 2023 10:31
Odpovědět  Jaroslav

Jaroslave, všichni tu Aleše znají, to je vlastenec jak poleno, já bych s ním šel hned do holportu aniž jsem ho viděl. Jak říká Pavel. K. tady se asi sarkasmu moc nerozumí. Až na ty trolíky co sem občas zabrousí jsme my zbývající přece jedna rodina. Všichni bychom asi a to doufám chtěli žít v normální společnosti, v takovém novém Táboře a to ty grázly, kteří nás chtějí zotročit a vnutit tu svoji jedinou pravdu právě tak se.re. Ale já na ty dacany házím bobek. Čím více budou ti grázlové nasraní, tím více se budou odhalovat jak jsou lidem nebezpeční.

Pavel K
18. 2. 2023 10:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Příteli ono je to těžké, lidi jsou různí a různé koníčky maj. 😜😜

me2d44
18. 2. 2023 11:55
Odpovědět  Pavel K

Těžké to až tak není. Když si udržíš názor (za tykání se omlouvám), tak lze diskutovat s kdekým. To přesvědčení je v srdci. A když mě někdo přesvědčí, že můj názor je špatný, doučím se, co mi uteklo. Jenže, když jako bývalý komunista kolem sebe slyším: “Komunisti nebyli rudí, ale zlatí!” – tak si říkám, že jsem šel správnou cestou. Jen červenou “vkladní knížku” jsem musel v 1990 položit, abych mohl dosloužit závazek v armádě. Na okraj: rozdělení republiky mě naštvalo – bývalka je ze Slovenska, nejstarší dcera mluví oběma jazyky. A koníčky? Byl jsem modelář, léty mě to přešlo, hrával jsem na kytaru – křeče v rukou to nedovolí, na škole jsem dělal Judo – blokují se mi kolena – ale ruce fungují

Boomer
18. 2. 2023 19:15
Odpovědět  me2d44

.. já se nato koukám z pozice starého antikomunisty a stále častěji si kladu otázku.. co jste těch třicet a více let dělali vy demokratičtí vůdcové, když lidi stále víc mluví o zlatých komunistech? Kradli, ani poledne nedrželi..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
18. 2. 2023 21:26
Odpovědět  Boomer

Hrabali pod sebe.
To sice dělá snad každý politik v každém režimu, ale ti naši polistopadoví to silně přepískli a navíc nejen že se tím netajili, ale podávali to národu jako ukázku, že když se to umí, každý může být milioníářem.
Navíc komunisti nás sice těmi řečmi tu štvali, tu nudili, ale aspoň nestrašili důchodce, že zítra už nebude na důchody a “měli jste si našetřit”.

Pavel K
18. 2. 2023 10:00
Odpovědět  Aleš

Nechápu, tady se sarkasmu asi moc nerozumí. Lidi nebuďte tak furt nassraaníí a trochu srandy neuškodí, ba naopak. Jste chytří lidé a už jenom byste měli vědět(znát) Alešovo názory. Tak z toho pak vycházejte, boha jeho, však jsme tím prošli NÉ?!! Jsme na to školeni a vycvičeni. 🌝🌝🤣🙋‍♂️

Pedro
18. 2. 2023 17:17
Odpovědět  Aleš

Bez keců.

2678f7ce960954ac49f1dcfdbb6a63729d8005a583573b61235474ca7efd1102.jpg
Jaris
18. 2. 2023 05:39
Ohodnotit příspěvek :
     

OSN lze, az se jim prasi od huby. Australie je velmi bohata zeme a co se tyce potravin, sobestacna. Presto potraviny, maso, ovoce a zelenina markantne stouply v cene. Rekla bych, ze az o 25-50%.
Tahle zlovolna, bezzuba organizace Spojenych narodu se zasadne dvojim metrem, jak se jim to hodi, by mela byt zlikvidovana. Je to akorat hladova roura na penize.

Pavel z Moravy
18. 2. 2023 10:46
Odpovědět  Jaris

Vzhledem k tomu, že tam žijete tak to samozřejmě víte. Myslím si, že v těch zemích, které jsou anglosionisticky propojené je to všude stejné. Amíci, Kanada, Austrálie, Evropa to je jedna velká rodina neoliberálů, co chce lidem zavést ten jejich sen nevlastnit nic a býti otroky malého Schvába pod kuratelou těch velkých bankéřů a multimiliardářů( jmenovat netřeba). Oveček už mají tito potomci šlechtických rodů a všeliké další buržoazní smetánky dost, uvidíme jak jim to půjde s námi. To, že nás nemusí je jasné, bez nás starochů co něco pamatujeme by jim to šlo ještě lépe. Myslím si, že nás ale přes ta zfanatizovaná děcka asi dostanou, nu to je ale život. Kolikrát se zde v historii lidstva bojovalo o lidskou důstojnost a pořád se začíná nanovo. Proto sláva všem bojovníkům za skutečnou svobodu, ne těm grázlům, kteří svobodu vzali jako možnost napěchovat si portmonky.

Jaris
18. 2. 2023 23:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Proste jsem chtela rict, ze tahle umele nasazena inflace je po celem svete, Pavle. Obycejni lide se zacali mit prilis dobre, a to ta hrstka paznehtu Komise 300 nemuze pripustit. Maji strach, ze by na ne nezbylo.

me2d44
18. 2. 2023 19:24
Odpovědět  Jaris

No, než nám to v devadesátých podělala ODS s Klausem a Dlouhým, tak jsme byli potravinově soběstační taky. Pak nám EU vyhlásila nemoc šílených krav, prasečí mor, ptačí chřipku a časem i “nebezpečný cukr”, přidávání řepkového oleje do paliv, “pěstování” solárních panelů na úrodné zemědělské půdě – a výsledek? No, zeleninu dovážíme ekologicky (plnou pesticidů) ze Španělska, brambory z Egypta, cukrovary zkrachovaly, pivovary byly prodány Heinekenu (ten vaří patoky, ne pivo), na dalších polích, kde se pěstovala pšenice, ječmen, oves, jsou skladové a montážní haly, Už dokonce i na placech, kde se pěstoval český chmel. Ale většina národa volí idioty, kteří nás prodávají a podrážejí. Takže u vesla je zase ODS v čele invalidní káry, pětikolky…

me2d44
18. 2. 2023 19:33
Odpovědět  me2d44

Poznámka: Dneska už se skoro oficiálně přiznává, že Covid pochází z nějaké americké laboratoře. Možná se pletu, ale odkud pochází BSE (nemoc šílených krav), odkud se do Evropy dostal prasečí mor, kdo vyšlechtil ptačí chřipku? Přemýšlejte sami. O bezpečnosti v amerických biolaboratořích mám vážné pochybnosti. Hlavně že Sadáma Husajna obvinili z vlastnictví zbraní, které se nikdy nenašly.

sergej
18. 2. 2023 12:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Politici jsou vaši zaměstnanci a takhle pro vás pracují asi s plutokracií justice?
Otlemují se do kamer nehorázně.

Markýza
18. 2. 2023 14:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem dneska byla v našem Tesku a jampadadá! Co myslíte – zlevnili? Sázky možno uzavírat do 17.00 SEČ.

me2d44
18. 2. 2023 16:13
Odpovědět  Markýza

Jen si tipnu: vyhlásili slevu 10%, ale 2 dny před tím zdražili o 40%. Běžná praxe…

Autor
18. 2. 2023 17:44
Odpovědět  me2d44

Nebo rádi už léta dělají to, že za naprosto stejnou cenu, jako týden předtím, dají vizitku – třeba – sleva 25%. Pro mne je to vždy znamení, že od té chvíle to bude stát víc.

Markýza
18. 2. 2023 18:18
Odpovědět  Peter 008

No tak ani tu slevu nedali, mrchavci škaredí! Jak jste se tu kdesi bavili o rejži, tak já jím Basmati. Vždycky bývala dražší, ovšem 120 káblí, to je síla.

jiří
18. 2. 2023 20:03
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Albi
18. 2. 2023 21:41
Odpovědět  jiří

🙂 🙂 🙂