Fialova vláda chce občanům zvyšovat ceny za vodné, stočné, léky, pivo, knihy atd

ze sítí:

Fialova vláda chce občanům zvyšovat ceny za vodné, stočné, léky, pivo, knihy atd.!😡👎🏻 Všichni jsme si přečetli a dozvěděli jsme se tady ve Sněmovně, že ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS spolu s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou z KDU-ČSL, je to zároveň předseda celé KDU-ČSL, Marian Jurečka, tak navrhují zvýšení daní občanům České republiky. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka přímo v rozhovoru pro Novinky řekl, že chce zvýšit daně z příjmu fyzických osob a že chce zvyšovat daň z nemovitostí.

Ministr Stanjura, je to místopředseda ODS, tady ve Fialově vládě, tak hovoří teď nejnověji o tom, že chcete zvyšovat DPH na vodné a stočné, na léky, na pivo, knihy a tak dále. To znamená, je to samozřejmě z mého pohledu z jednoduchého důvodu. Fialova vláda připravuje nový daňový mix tak, abyste vybrali od občanů více peněz, protože Fialova vláda zadlužuje republiku až po uši. Proto chcete sedřít ze všech občanů plošně, ze všech občanů České republiky co nejvíce peněz, přestože kvůli nekompetentní vaší vládě miliony českých občanů se dostává do chudoby a nemají peníze.

Takže já si myslím, že je potřeba, abychom tento bod tady probrali ve Sněmovně, protože nás ve Sněmovně jste o tom neinformovali, ale už jste o tom informovali média. A mě by skutečně zajímalo, kdy to chcete udělat, na kolik procent chcete zvýšit to DPH ze současných deseti procent, které je dneska na vodné, stočné, léky, pivo, pivo čepované v restauracích, knihy a tak dále. Dneska je DPH deset procent.

Dozvěděli jsme se, oficiálně, z médií, ústy ministra financí Zbyňka Stanjury, že chcete zvyšovat tu sazbu DPH z těch deseti procent výše. Prý asi na třináct procent. Takže vy chcete zdražit plošně občanům životy, chcete jim zdražit i léky, k tomu se ještě dostanu, a vodné, stočné, to znamená, každý občan ho musí platit, každý. Každá firma, každé zařízení v České republice, ať sociální zařízení, nemocnice, školy musí platit vodné, stočné. Pivo v restauracích, český národní nápoj chcete občanům zdražit. A dokonce i knihy, aby když už kvůli zdražení piva by třeba občané radši zůstali doma, tak aby si asi nemohli ani počíst. To znamená, myslím, že je to mimořádně závažný bod.

A co se týče těch léků, já se k tomu ještě dostanu, protože to bude další můj návrh bodu. Takže tady v České republice kvůli nekompetentnímu premiérovi Petru Fialovi z ODS a ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi, zároveň vicepremiérovi, to znamená druhému nejvyššímu, jednomu z nejvyšších lidí ve vládě vůbec, Vlastimilu Válkovi z TOP 09 chybí základní léky pro občany České republiky. Například chybí penicilin, ten je důležitý na angíny.

Chybí paralen, paracetamol, paralen neboli, to je na snížení teplot. Chybí ibuprofen, nurofen sirup pro děti na záněty horních a dolních dýchacích cest. A vy místo abyste řešili nedostatek léků a snažili se to nějak vyřešit, tak vy chcete naopak léky ještě občanům zdražit! No to je přece neuvěřitelné, co vy teď chystáte na lidi. A to opravdu – proto já chci navrhnout tento mimořádně závažný mimořádný bod, abyste to tady představili ve Sněmovně, co tedy vlastně plánujete, aby to občané slyšeli. Teď je to myslím ten nejsprávnější moment, protože máme těsně před prezidentskou volbou a tři kandidáti jsou preferováni Fialovou vládní koalicí; paní Nerudová, pan Pavel a pan Fischer. Pak jsou tady opoziční kandidáti. To znamená, volba těchto tří kandidátů rovná se volba Fialovy vlády a pak jsou tady opoziční kandidáti. A je potřeba o tom mluvit.

Takže já si myslím, že je potřeba opravdu tento bod probrat. Samozřejmě Fialova vládní koalice mi za chvíli zamítne ten bod, protože vy se o žádném z těchto bodů, co já navrhuji, bavit veřejně nechcete. Lidi to pak vždycky ucítí až na svých peněženkách a na tom, že nemají peníze. Ale ono to s tím vaším hospodařením totiž vůbec není tak růžové, proto to tady navrhuji. Protože Fialova vláda skutečně už mimořádně nebezpečným způsobem hazarduje s budoucností naší země a vedete ji do katastrofy, jelikož za vašeho ročního vládnutí stoupl průměrný dluh přepočtený na každého občana České republiky na 275 tisíc korun.

Hospodaření českého státu za vlády koalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů skončilo v loňském roce se schodkem ve výši 360,4 miliardy korun. Celkový státní dluh tak vzrostl už na hrozivých 2,895 bilionů korun. Takže jak jsem sdělil, na každého Čecha připadá již nyní průměrný dluh v objemu 275 000 Kč. Vláda přitom původně na loňský rok plánovala rozpočtový deficit ve výši 280 miliard korun. Na podzim jej však novelou zákona navýšila, a to přesto, že oproti roku 2021 loni vzrostly vládě příjmy státního rozpočtu, zejména vlivem vyššího výběru DPH, protože jste neukoučovali inflaci, takže logicky se to odrazilo ve vyšším výběru DPH, tak jste vybrali více o 137 miliard korun oproti předpokladu. A místo, abyste těch 137 miliard investovali právě do stabilizace životní úrovně českých občanů, tak vy jste je vyházeli oknem, protože životní úroveň českých občanů se prokazatelně naopak zhoršila.

V letošním roce plánuje vláda Petra Fialy hospodařit se schodkem minus 295 miliard korun. A v tom čtyřletém horizontu vašeho vládnutí, pakliže vláda to zvládne celé čtyři roky, což já bych byl rád, aby skončila, tak to zadlužení má během vašeho vládnutí stoupnout na 1,2 bilionů korun, což samozřejmě by způsobilo situaci, že už nemusí být na důstojné zdravotnictví, důstojné sociální služby a důstojné důchody. Realita ovšem může být ještě výrazně horší, protože podle odhadů ekonomických expertů vláda nevybere na mimořádné dani, tak zvané wind fall tax, uvalené na energetiku, rafinérie a banky, ani zdaleka tolik, kolik si naplánovala. A to si ještě ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS plánuje v letošním roce vzít u Evropské komise další úvěr ve výši až 150 miliard korun. Jde ze strany vlády pětikoalice o naprostý hazard s budoucností hospodářství a sociální stability České republiky se všemi představitelnými katastrofálními důsledky. A to hnutí SPD odmítá.

Samozřejmě já se krátce ještě zastavím u té plánované další půjčky, kterou chce vláda zadlužit ještě nad rámec toho všeho, co jsem říkal, Českou republiku, a dokonce na 30 let. Vláda Petra Fialy sdělila, že vážně zvažuje přijetí dalšího úvěru v objemu dalších 100 až 150 miliard korun od Evropské komise. A já opravdu nechci nechat vládu a děláme proto, je nás jenom 20 poslanců SPD, jsme tady v drtivé menšině, ale prostě já říkám, nenechme vládu, aby náš stát zadlužila jako Řecko. Mělo by se jednat v rámci této půjčky o peníze na financování energetických projektů a plnění environmentálních závazků.

No jo, ale tu půjčku bychom nepotřebovali, kdybyste skutečně osekali ty zbytné výdaje, a ty peníze by v rozpočtu jinak byly. Ale vy si místo toho teď zřizujete nový úřad za miliardu korun – více než 200 zaměstnanců. Odsouhlasili jste si neomezený počet politických náměstků pro vaše spolustraníky, každý za statisíce měsíčně, plus sekretariáty, auta s řidičem a podobně, tak pak se samozřejmě peněz nedostává. Navíc podle úředníků Ministerstva financí, kteří přiznávají dokonce, že u té plánované půjčky je značné měnové riziko, které je vždy spojené se zápůjčkami v cizí měně a z něj vyplývající dopady na finanční stabilitu českých veřejných rozpočtů. Takže hnutí SPD v tomto celkovém kontextu s tím dalším plánovaným vysokým úvěrem prostě nesouhlasí. Zejména také proto, že jeho příprava probíhá mimo standardní proces a pravidla státního rozpočtu a bez parlamentní kontroly.

Považujeme za nepřijatelné, aby krátce po schválení zákona o státním rozpočtu na rok 2023, který jste si tady vy prohlasovali, což se jedná o ten další deficit ve výši 295 miliard korun, tak aby vláda tento deficit prakticky obratem navyšovala o dalších 50 %. Jde o projev neuvěřitelného hazardérství Fialovy vlády, která před volbami lhala, když slibovala občanům snižování státního dluhu. Fialova vláda nás prostě vede na cestu podobnou Řecku, kdy bude náš stát totálně zadlužený a totálně závislý na Evropské unii a globalistických finančních institucích.

A tady bych ještě dal jednu věc. Vy na jednu stranu jste rozjeli v médiích nějaké divadlo, také jsem byl součástí této diskuse, že plánujete snižovat deficit o 70 miliard. No, že jste neřekli, jak? Jo, že to bude například zvýšením daní, daní občanům, o tom už jsem tady hovořil, že chcete občanům zdražovat, zvyšovat DPH, tedy zdražovat léky, vodné, stočné, pivo v restauracích, knihy a podobně, ale zároveň, že si zároveň ruku v ruce s tím chcete vzít úvěr 150 miliard, takže ne že snižujete deficit, ale vy ho naopak ve skutečnosti navyšujete. Jenom to asi dáte do nějakých jiných položek, ale ty peníze jsou jenom jedny a musíme všechno vidět v součtu. Takže ještě jednou zopakuji, jako druhý mimořádný bod této schůze Poslanecké sněmovny navrhuji bod s názvem “Fialova vláda chce občanům zvyšovat ceny za vodné stočné, léky, pivo, knihy a tak dále.” A ještě jednou řeknu, že bych to chtěl jako druhý bod dnešní schůze Poslanecké sněmovny.

sdíletj na

4.6 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jan
10. 1. 2023 20:10

Kalousek mlci. Mr. DPH v casech minimalniho zadluzeni neustale kritizoval premiera Babise kvuli zadluzeni. Kde je ted, ze mlci? Nechavaji to na SPD, ktera jedina se pere za lidi.
Nedostatek vseho se na nas vali a prevalcuje nas to.

volfik
10. 1. 2023 20:30
Odpovědět  Jan

třeba zase bude posílat složenky – akorát budou násobně vyšší než, když je zasílal posledně

delnas
10. 1. 2023 23:22
Odpovědět  Jan

Jop, pratele……pricina – dusledky……

Tak jako u lekare…prijdeme az nas neco boli…..dostaneme nejake pilulky ktere sice zmirni bolest ale zpusobi nove problemy …side- effect…= vedlejsi problemy…a stare problemy se k tomu pridaji….
Ale problem je v prevenci… nemoci se musi predchazet….musi se odstranit priciny a ne resit dusledky…..

tak i v politice…nadavame na to co se dela spatne, …..fiala, rakusan ,pekarova…..ale prece na tom nezalezi ci tam jsou oni ci je tam Petrzalka, Mrkvicka nebo pani Prdelkova…
zodpovedni jsou ti kteri je volili…vzdyt je znate a nebo ne??

To jsou priciny proc jsou tyhle dnesni nemehla v nejvyssich uradech…. a pokud se nevyresi ti kteri je voli tak problemy vetsi ci mensi zustanou….
KAPISTO?

Gales
11. 1. 2023 15:38
Odpovědět  delnas

Poslanci je podporují.Taky by potřebovali nějakou deratizaci.

Pavel
11. 1. 2023 11:17
Odpovědět  Jan

Kalousek ten je v jiném rauši a má jiné starosti

Teuton
10. 1. 2023 20:11

Fialovým pětizmrdům pro ukrajinské Vasyly a Doroty docházejí peníze, takže se nás budou snažit pumpnout a podojit. Banderovským náckům už z veřejných peněz poslali přes padesát miliard korun, ale na onkologicky nemocné české děti se vybírají plastová víčka. Vítejte v bizarním a panoptikálním Absurdistánu, kde je pro místní vládu zahraniční nacista bližší než vlastní spoluobčan.

sizok
10. 1. 2023 21:29
Odpovědět  Teuton

Viz poslední aeronet. Skvělé čtení. Fialu zavřít.

Jan
10. 1. 2023 20:13

Video z r. 2020 vam vysvetli, proc celebrity nestarnou a co je Adrenochrom. Ze nestarnou, protoze maji penize na to si ho koupit. Rocne se ztrati 2500 deti a to je jeho zdroj.
https://aktax.cz/sokujici-reportaz-statni-turecke-televize/

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 01:53
Odpovědět  Jan
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
11. 1. 2023 19:51
Odpovědět  Jan

Dnes už se Adrenochrom vyrábí asi spíš z prošlých adrenalinových injekcí pro vojáky…

πα½

Peter 008
10. 1. 2023 20:33

Konečně si přiznejme, že jsme kolonií a jako ke kolonii se k nám chovají. “Pořídili nám” protektorátní vládu, která má odvádět stále více financí a zdrojů z této země. Tak totiž dopadají všechny kolonie. A to i proto, aby se kolonie nemohla sama pozvednout a vzpamatovat. Dosud jsme měli relativně přijatelný život, ale ten byl založen na levných základních zdrojích z Ruska.
Jestliže se Evropa stává díky proamerickým loutkám kolonií USA a Anglie (země kde sídlí “největší” zločinci), pak my jsme kolonií v kolonii …
Proto to tady jde od sta rovnou k nule, ač si to spousta lidí ještě pořád nechce přiznat.
Celý svět se teď snaží zbavit pout euroatlantického jha neokolonialismu i přímého kolonialismu jen my a Evropa nadšeně tančíme cestou do područí největších zločinců celé historie lidstva – to jsou ti, kteří využívají především USA jako svůj nástroj.
Takže bude ještě hůře. Pokud nezvedneme hlavy a konečně se nenaučíme ZNOVA bojovat o svoje životy. A to bude stát nejen krev a námahu …
A aby nebylo omylu. Buď je někdo proti tomu, co se děje a nebo – i mlčením – to podporuje! Žádný jiný postoj není možný.

A vůbec, četl někdo takové texty jako Bibli Kralickou, Dalimilovu kroniku atd? Asi ne. Tam je vše , naprosto i všechno varování před tím, co jsme za posledních 30 let přehlíželi!!

FQXf9Z-WYAgPfes.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
11. 1. 2023 11:20
Odpovědět  Peter 008

Nemáme pro změnu obecný lid. Ten sedí v mekáči nebo nakupuje předražený šunt v germánských marketech.

Peter 008
11. 1. 2023 12:21
Odpovědět  Pavel

Právě o tom to je. Když se zamyslíte.
Ti zaprodali svou duši cizákům. Nakupují podle reklamy a “chtění”, ale kdyby aspoň kupovali české zboží … ale to ne. Na druhou stranu, když si to vezmete, pak právě tihle to zboží často “pomáhají” vyrábět a dislokovat a moc dobře vědí, že to není “vono”. Ovšem nedojde jim, že “tam venku” to dělají také tak “ne vono”, jen to umí mnohem lépe zamaskovat a prodat. Nic víc. Z osobní zkušenosti mohu tohle potvrdit. vyléčilo mne to z jakéhokoli nákupu “jistého” druhu zboží ze “západu” a vůbec v celku, pokud to jen trošku jde nekupuji nic z “tam odtamtad”.
Mimochodem, celá řada “pochoutek ze západu” (velmi drahých) má pro mne “jakousi podivnou chuť” ve srovnání s našimi podobnými výrobky. Teda pokud ty naše výrobky nejsou “obohaceně” kopírovány podle západních “norem”.

me2d44
11. 1. 2023 14:17
Odpovědět  Peter 008

Trochu Vás ve Vašich myšlenkách poopravím: První, co udělaly vlády po “sametu”, bylo zrušení “socialistických” potravních norem. To byl první krok ke zrušení naší potravinové soběstačnosti. I ty brambory – pokud je nekoupíte od farmáře- jsou dovezené ze Španělska, nebo z Egypta (před 1989 se nehodily ani na krmení prasat – s výjimkou výroby lihu na rum). A místo nich teď na polích “pěstujeme” skladiště, montovny a solární panely – mnohdy na té nejkvalitnější půdě. Já to neberu a Vy?

me2d44
11. 1. 2023 14:30
Odpovědět  josh-xy

Mobily se jim mohou nechat. Ale když hledají peníze pro státní rozpočet, co jim takhle snížit platy a náležitosti o 50% – za odvedenou práci by si to zasloužili – místo toho si sami přidali 5 až 20 tisíc! (to je víc, než většina lidí bere plat, nebo důchod)! – a přitom za spaní, chlastání a fetování v parlamentu (jen jim policie občas udělá razii a bez trestu jim ten kokain zabaví)

Frank
10. 1. 2023 21:34

Co budou vládní zmetci ještě muset udělat, aby to ovčané pochopili a začali konečně jednat?

Aleš
10. 1. 2023 22:23

Ceny vodného a stočného nezvyšuje vláda, ale inflace způsobena vládou ceny energií způsobené vládou, tou vládou co sype na ukrajinu miliardy pro místní mafií a říká tomu válka.

Peter 008
11. 1. 2023 10:02
Odpovědět  Aleš

Takže zase ona ta samá vláda … ne?

sergej
11. 1. 2023 17:37

Co? Mají soustruhát na 3 000% všichni to říkají. Od vztyčení vysílacího stožáru a mají to pod kůží generačně. To už jim neodpářete i kdyby jste se rozkrájeli. Základní postoj na kterém stojí a neuhnou, ne prostě ne. 🙂