blog

Fiala včera v Kadani definitivně potvrdil, že má v plánu rozvrátit celou Českou republiku!

21 září, 2023 Michael Svatoš

Včera večer mi jeden z nejlepších českých vojenských analytiků plk. Jaroslav Štefec, se kterým jsem seděl u minerálky, nějakou náhodou, u stolu s vizitkou poslance Hayato Okamury, která byla pod sklem, asi, aby bylo ironii naší diskuse učiněno za dost, vysvětloval podstatu úspěchu britské královské rodiny. Ten podle Štefce spočívá v jednoduché strategii – soustředit všechno úsilí, aby královská rodina, její členové, a jejich byznys, přežili aspoň do konce století, nebo tisíc let. A podle Štefce, by se všichni čeští politici měli z této úspěšné strategie britské královské rodiny poučit, a snažit se, aby také Češi, Moravané i Slezané úspěšně přežili příštích tisíc let. 

Bohužel, jak se včera ukázalo, tato jednoduchá strategie zaměřená na úspěšné přežití národa zformulovaná plukovníkem Štefcem, je příliš komplikovaná, aby jí pochopil komplikovaný mozek profesora Fialy. 

Fiala včera oznámil, že za státní miliardy a bruselské dotace hodlá v Krušných horách těžit lithium, a v Prunéřově nechat postavit gigafaktory na výrobu lithiových baterií! Podle Fialy, tím bude zajištěna ekonomická budoucnost ČR! Jenže nebude!

Na těžbu a zpracování lithia, a na výrobu baterií z něj, je totiž třeba enormní množství levné elektrické energie! Číňané dodávají svému průmyslu 1kWh elektřiny za 1 CZK. Kanaďané za 1.7 CZK. Němci za 5.1 CZK, a Češi obdobně! Podle šéfů evropského automobilového průmyslu, se díky těmto cenám elektřiny nevyplatí elektroauta, ani baterie do nich, v Evropě vyrábět, a vyjde levněji, je z Číny, a z Kanady, i z USA do Evropy dovážet. Dokud Fiala nevyřeší dostatek levné elektřiny a energií pro český průmysl, je zbytečné tady dolovat lithium, a pokoušet se z něj vyrábět baterie, protože budou příliš drahé, aby si je někdo koupil! 

Podle pár dní staré, 23 stránkové, zprávy Německého hospodářského institutu, se vývoz z Německa do Číny propadnul brutálním způsobem, evropské automobilky ztratily schopnost konkurovat asijské produkci, a Evropské i světové trhy začíná zaplavovat levné čínské zboží a automobily! A evropský průmysl tomu nedokáže konkurovat, protože má nejen dražší zaměstnance, ale hlavně, díky sankcím na Rusko, podstatně dražší energie! 

Drahými energiemi rozvrácený evropský průmysl už trpí důsledky:

  • Akcie koncernu VW se propadly na polovinu své hodnoty!
  • VW propouští zaměstnance z výroby elektromobilů v Drážďanech i ve Cvikově! Saský parlament svolává naléhavé zasedání, protože je prý ohroženo 100 tisíc pracovních míst! (Zdroj)
  • Ceny čínských elektromobilů klesly v Číně mezi lety 2015 a 2022 o více než 50%, z 67 000 na 32 000 eur. Oproti tomu ceny elektromobilů v Evropě ve stejném období vzrostly o 17%, z necelých 49 000 eur na více než 55 000 eur. Evropské elektromobily jsou příliš drahé, a lidé si je nekupují! Bez státních dotací se elektromobily skoro nikdo nekupuje. (Zdroj)
  • V Německu byla zastavena stavba 60 tisíc bytů! Zdůvodnění – při současných cenách energií a inflaci se byty nevyplatí dostavět, protože holý nájem bez energií a služeb za byt o dvou místnostech by musel být nejméně 20 000 CZK měsíčně, a to si žádný Němec už nemůže dovolit! (Zdroj)
  • Fiala je naprostý blázen. V úterý 19. září nařídil ministerstvu dopravy, aby vymyslelo způsob, jak přesunout miliardy z bruselských dotací, které jsou určené na stavbu dálnic a komunikací, do rozpočtu ministerstva sociálních věcí, protože stát už nemá na sociální služby! Ve středu 20. září na výjezdním zasedání v Kadani zase hejtmanům slibuje masivní státní investice do dálnic, železnic a dalších komunikací! 

Existuje jediné řešení, jak zajistit úspěšné přežití občanů ČR i v dalších letech a desetiletích – zajistit levné energie! Bez nich se budou drahota, hlad a nezaměstnanost jen šířit jak novodobý fialový mor! Kdo tuto jednoduchou rovnici nechápe, nesmí mu být voliči dovoleno vykonávat funkci předsedy vlády, nebo zlikviduje nejen český stát, ale i jeho obyvatele! 
www-michaelsvatos.com

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
22. 9. 2023 22:49

Bohužel, jak se včera ukázalo, tato jednoduchá strategie zaměřená na úspěšné přežití národa zformulovaná plukovníkem Štefcem, je příliš komplikovaná, aby jí pochopil komplikovaný mozek profesora Fialy. 
Komplikovaný? “Profesor” má 108?

Albi
22. 9. 2023 23:24

Nevíš, proč třeba u článku “Co se děje v Arménii” je stále diskuze nedostupná (Na webu došlo k závažné chybě.), zatímco tady (zatím) funguje?

krtek
22. 9. 2023 22:57

On nemá v plánu rozvrátit celou Českou republiku! On to má za úkol!

Slovan
23. 9. 2023 08:46
Odpovědět  krtek

👍 👍 👍 👍 👍

Vaska
23. 9. 2023 10:55
Odpovědět  krtek

proč nejsou peníze a proč potřebujou všechny (a hlavně důchodce) víc ždímat – jedna z příčin (podívejte se kdo o tom píše – u nás to je zřejmě zakázaný)
https://t.me/to_je_nas_svet/17268

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
22. 9. 2023 23:01

Nebude to trvat dlouho a položí se taky Škodovka v Boleslavi,nejen kvůli drahým energiím,ale také
kvůli stále se snižujícímu odbytu nejen v Evropě,ale hlavně v Číně,co to bude znamenat pro
státní kasu a celkovou zaměstnanost v ČR nemá cenu ani zmiňovat,ale TV Goebbels24 nám
i se zmanipulovaným statistickým úřadem bude ale stále vesele tvrdit,že nezaměstnanost je pod 3 %..

Rusticana
22. 9. 2023 23:04

Viridis Violacei Petro: Ceterum (autem) censeo Boiohaemum esse delendam.
Parafráze na senáora Catona v Latině. Zelená fiala: Ostatně soudím, že Česko musí být zničeno!

sergej
22. 9. 2023 23:28

A van der žvejk? 🙂
z ejronetu organického akismeta mechanického.
Radek.

https://www.unz.com/aanglin/armenians-finally-rising-up-against-traitor-government-for-jacking-off-azerbaijan-doing-nothing-to-stop-invasion/
14 Odpověz
Zář 22, 2023 22:11

comment imageAutor

Vedoucí kolotoče

To je zaměňování příčiny s důsledkem, pane Radku. Pašinjan naskočil naplno do americké náruče až poté, co Kreml vlezl do postele k Erdoganovi minulý rok. Tohle není první útok Ázerbájdžánu na Karabach. K nim docházelo už vloni a Kreml odmítl Jerevanu pomoci i tehdy, a to Pašinjan zdaleka nebyl tehdy ještě s příklonem k západu tam, kde je dnes.

Gales
23. 9. 2023 09:58
Odpovědět  sergej

Blouzníš? Pašinjan,když Azerbajdžán napadl Arménii a Rusko mu pomohlo,tak během týdne odlifroval jednotky OSKB zpátky.A začal se k Rusku chovat nepřátelsky.Takže ho teď nechal Putin podusit ve vlastní šťávě.

sergej
23. 9. 2023 20:19
Odpovědět  Gales

No ano, tak.

sergej
22. 9. 2023 23:31

Dokončení 22. 9. 2023 23:28
Ale teprve nyní si Baku dovolilo zastřelit ruského plukovníka a další dva ruské vojáky. A Kreml to tutlá a RT smazalo večer článek o situaci při evakuaci v Karabachu. Nemůžete se divit Pašinjanovi, že se obrátil o pomoc k USA. Putin prostě dal přednost Erdoganovi. Taková je realita a spolknout to, to bude hořká pilule pro mnoho lidí na alternativě, o tom nepochybuji.
Jde o vynucený krok Krmelu, to je zjevné. Ale šlo to řešit i jinak, ale Kreml to ani nezkusil. Je smutné potom číst, jak někteří na české alternativě přebírají ruské propaganda vysvětlovací články o tom, jak západ naletěl Putinovi a jaký je génius, zatímco ve stejné chvíli v Karabachu začíná něco, co připomíná Srebrenici.
Střelby do oken Arménců, potom zapalování stodol, vyhánění rodin a potom fyzické likvidace těch nejvíce vytrvalých, kteří odmítali své domy opustit do poslední chvíle a zarputile odmítali odejít a prostor vyčistit. Tohle nesmíme na alternativě nikdy a nikomu omlouvat, pane Radku. Za tohle bude Putin proklet Armény, to je naprosto jisté.
4Odpověz
Zář 22, 2023 22:25
potkan

Tak to by si polepšili

Gales
23. 9. 2023 10:00
Odpovědět  sergej

Tohle VK z ajronetu přehnal.Asi už mu yeblo.

Jaris
24. 9. 2023 11:07
Odpovědět  Gales

Taky tam dostal od ctenaru co proto. 🙂

sergej
22. 9. 2023 23:33

Dokončení 2
potkan

v kotlíku pekelníků nebo jinak variantě třeba onoho “delbačevského kotle kdy za dobrotu a vstříčnost byli na žebrotu ústupky aby jim vzápětí vrazili kudlu do zad.
Válka je vždy hnusná ale dá se najít nejmenší a to dávám do uvozovek nejmenší zlo.
Je to militaristy vždy o zlu a tam prostě pomýlení plivou a blbě.
A ještě, nikdy jste mi singularisto neseděl s “náchylnostmi stranit špatně.
No je to věc intelektu a ten je tu pofiderní po působení 30. let inkluzek a taky tu podstatná část lidí nevěří třeba tomu že na 80% ukr si lidi mlaskají pro gutlinkářům chunty.
Což omylem proflákla “cestovatelka která se neporadila s agenturou pro dezinformace. a zcenzurovali ji paradoxně do té doby vlastní. Za pravdu, kdo chce popis realit.
0OdpovězUprav
Zář 22, 2023 23:24

Pavel z Moravy
23. 9. 2023 09:55

A proboha, co by škůdci zemští měli jako něco jiného dělat? Proč tam byli instalováni?

katango
24. 9. 2023 17:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Matně si vybavuji, že blyštivej péťa už před několika lety prohlásil…AŽ budu premiérem…