blogpolitika

„Fiala skončil.“ Rajchl řekl, co teď hrozí. Dal výzvu

 Ze sítí

„Vláda porušuje zákony, je to čistá panika vlády. Spali, teď se probudili a začali znásilňovat legislativu.“ Předseda strany PRO Jindřich Rajchl na svém facebookovém profilu glosuje „vládní diktaturu“ nejen v rámci jednání o sporné penzijní novele. „Je naší povinností je zastavit. Jinak bude ještě hůř!“ apeluje na občany, které svolává na sobotní demonstraci na Václavském náměstí.

„Dnešek je zlomovým dnem v historii České republiky. Dostáváme se za hranu toho, co se dá nazvat demokratickým právním státem, za hranu demokracie jako takové. Protože se pětikoaliční či spíše pětidemoliční vláda rozhodla, že zválcuje tuto zemi, bez ohledu na opozici, bez ohledu na to, co říká zákon, bez ohledu na to, že by se na cokoliv ptala v Poslanecké sněmovně.

Jednoduše nám vzkázala, že teď tady vládnou oni, protože mají 108 poslanců a my už máme být zticha. Je to věc, která je opravdu závažná,“ říká Rajchl ve svém facebookovém vysílání, jak „pětidemolice zašlapala právní stát pod zem“.

A glosuje diskusi během mimořádné sněmovní schůze ke spornému vládnímu návrhu na snížení červnové valorizace důchodů, který nakonec vládní poslanci se svou pohodlnou většinou v projednání za stavu legislativní nouze prosadili.

„Tato vláda nás začala ožebračovat. V momentě, kdy vláda sáhla k nesmyslnému zastropování, jsem říkal, že to státní rozpočet bude stát neuvěřitelné peníze a že to nakonec zaplatíme my z vlastních kapes – zvyšování zdanění, snižování valorizace důchodů, zrušení daňové slevy pro manžele atd. Teď to začíná!“ zdůrazňuje Rajchl s tím, že poradce ministra práce a sociálních věci Pertold jasně v ČT přiznal, že na řadě nejsou první důchodci, že před nimi už byly rodiny s dětmi, kterým nezvýšili příspěvky za minulý rok vůbec.

„Je to jejich šílený tanec, který nevede nikam jinam než do propasti. Spali, teď se probudili a začali znásilňovat legislativu. Obcházet zákony, roztrhali sbírku zákonů na cáry papírů. Rychle se snaží zatáhnout za ruční brzdu za každou cenu. To už je čistá panika vlády, kdy je ochotná sáhnou ke všemu včetně flagrantního porušování zákonů, aby si zachránila svůj krk.

„Nevyjde jim to, ta vláda skončila, jen se mermomocí snaží držet těch korýtek, protože vědí, že když skončí, nemají co dělat, drtivá většina z nich nemá jinou práci, jsou naprosto neschopní, jinak se neuživí,“ dodává předseda PRO k počínání vlády premiéra Petra Fialy.

„Jim jde o sebe samotné, o nic jiného. Situace je dramatická, protože to, k čemu sáhli, je za hranou všeho,“ upozorňuje Rajchl.

„Pekarová Adamová vyhlásila legislativní stav nouze, k němuž zcela jistě nebyly naplněny legislativní podmínky, za kterých se může vyhlásit, jde o protiprávní krok. Následně se v průběhu projednávání odhlasovalo, že se přeskočí tzv. obecná rozprava. Rovněž nesmysl. Je to nezákonné. A pan Michálek tvrdí, že to je nestandardní, ale není to nezákonné, pan Michálek je to neštěstí tohoto národa, jak tam tenhle člověk může sedět,“ hrozí se Rajchl.

„Pětidemolice si usmyslela, že parlamentní demokracii přetvoří na vládní diktaturu! Brutální prosazení upuštění od obecné rozpravy je zcela bezprecedentním krokem, který nemá v naší historii obdoby. Pirát Michálek si může žvatlat o tom, že je to možné, jak chce – ale realita je taková, že je to naprosté znásilnění procedurálních předpisů. Pokud chtějí opozici zcela vyřadit z legislativního procesu, tak můžou napříště parlament přímo zrušit a vládnout formou vládních dekretů.

Arogance moci Fialovy vlády dosáhla nového vrcholu.  Oni jsou schopní v té své naprosté zoufalosti patrně úplně všeho. Je naší povinností je zastavit. Jinak bude ještě hůř!“ apeluje Rajchl v jednom ze svých dalších příspěvků.

Do vlády se pustil i kvůli zkrácení řečnické doby. „To, co se stalo v sobotu, kdy si Sněmovna odhlasovala, že zkrátí limit řečníkům s přednostním právem, to je další absolutně protiprávní krok, protože zákon o jednacím řádu Sněmovny je zákon. To se nedá schválit, to je jako kdyby si schválili, že neplatí ústava,“ zdůrazňuje, že šlo o absolutně protiprávní krok a připomněl dlouhý proces schvalování změny zákonů. „Snažili se buldozerem probourat za svým snem snížit valorizaci důchodcům, na kterou důchodci mají právo. Je nehorázné je obírat o tisíc korun!“ dodává, že už dnes jsou na hranici chudoby.

Jindřich Rajchl proto apeluje na občany, aby příští sobotu vyrazili do centra Prahy a aby vyjádřili nesouhlas s tím, co vše na naší politické scéně děje. „Žádná fotka nevystihuje lépe mravní bídu ovládající Českou republiku než právě tato,“ píše k fotografii demonstrantů držících vlajku pluku Azov.

„V sobotu 11. března se sejdeme na Václavském náměstí i proto, aby tahle vlajka už nikdy nešpinila ulice žádného z našich měst. Nelze již nikdy více tolerovat, aby naše policie jen nečinně přihlížela odporné propagaci nacistických symbolů v naší zemi. Vraťme naší zemi morálku. Vraťme jí čest!“ vyzývá Jindřich Rajchl. „Opravdu se už nechci za naši zem nikdy stydět tak, jako jsem se styděl, když jsme zvedli ruku pro ‚humanitární bombardování‘ Srbska,“ dodává ve svém facebookovém příspěvku.

ze sítí

Parlamentní listy

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuzana
6. 3. 2023 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Donald Trump slíbil totální likvidaci Deep State a Joe Bidena označil za zločince

https://aktax.cz/donald-trump-slibil-totalni-likvidaci-deep-state-a-joe-bidena-oznacil-za-zlocince/

Jaroslav
6. 3. 2023 11:26
Odpovědět  zuzana

To je od Donalda hezké. Podobně slibovala řada prezidentů v USA, především po svém zvolení- Obama, Trump a co se stalo- ten “deep state” je postavil na místo, a byli donuceni svá prohlášení silně redukovat. Donaldovi dokonce zabránili v opětovném zvolení. Ta hydra je obrovsky silná a prorůstá stát jako rakovina. Přeji mu úspěch.

me2d44
6. 3. 2023 11:41
Odpovědět  Jaroslav

No, Kennedymu vysvětlili “změnu názorů” několika kulkami. Obávám se, že si Trump nedal splnitelný závazek – v USA se nejdřív střílí, pak vyjednává (je to v každém Holýúdském filmu)

PENNYS
6. 3. 2023 14:56
Odpovědět  zuzana

STEJNÁ uSS PAKÁŽ. NEDÁ SE VĚŘIT ANI JEDNÉMU!!!

Jaris
7. 3. 2023 08:12
Odpovědět  zuzana

Dejte pokoj s Trumpem. Ten toho nasliboval a nesplnil. Skoda psat.

ijn
6. 3. 2023 11:30
Ohodnotit příspěvek :
     

ČR má regulérní nárok na doplacení reparačních nároků od SRN (nástupce všech Německých států a říší) z II.WW ve výši 427,9 mld. Kčs v úrovni měny k r. 1938 (1000,-Kčs = 31,1,g měnového zlata) tedy nyní máme pohledávku po SRN v důsledku i pouze 1,80% p.a. na dlužnou částku představuje dnes cca 42 000 miliard Kč v úrovni měny Kč/měnové zlato r. 2022 to jest 20 státních rozpočtů a důchodcům by bylo možné přidat po dobu 20 let až 10 000,- Kč 20x12x2 800 000×10 000= 6 720 mld. Kč, a zbylo by 35 000 miliard Kč pohledávky po SRN na převzetí podílů společností v držení subjektů ze SRN. Tržní odhady společností lze za současných ekonomických stavů dle skutečných dat spočítat a vyhodnotit.

Mike
6. 3. 2023 12:08
Odpovědět  ijn

Já bych s těmi reparacemi posečkal, protože tato vláda by s přehledem dokázala prošustrovat i trilion korun.

me2d44
6. 3. 2023 12:46
Odpovědět  ijn

Na jednu stranu: to jsou ty prachy, za které si němečtí důchodci flámují po celém světě – i u nás. Na druhou stranu, když si Němci chtěli prohlédnout své zlaté “rezervy” ve Fort Knox (USA), tak je tam ani nepustili. A z čeho pak budou platit ty reparace, když i konta ve Švícarsku jsou na nacistické heslo? Jo, krásné by to bylo, třeba bych po přidání – místo pro pivo k Vetnamci – vyrazil s partnerkou někam na vandr. Ale to jsou jen sny. Teď si vláda i s úředníky přidala tisíce – a nám důchodcům je sebrala! No neberte to, “Teď když máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela!” – do jaké, když se začíná propouštět a důchodce nad 60 let je nezajímavý. Zkušenosti z praxe prý dneska nikdo nepotřebuje! I ti indiáni se spoléhali na radu starších! Dneska svými kecy mládež jen provokujeme, ale nakopnout je neumíme!

Jaris
7. 3. 2023 08:18
Odpovědět  ijn

Jo Helmuti ze sajrajtu vzdycky Cechum kaleli na hlavu a Cech se uklonil a rekl dekuji. Tahle tradice se tahne od poseroutky Sv.Vaclava. Boleslav I. by mel byt patronem Ceske zeme.

Gales
6. 3. 2023 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to pouze na nás jestli začneme utínat pětihlavé sani kebule. Poslanci za pětidemolici též nesou svůj díl odpovědnosti.

All
6. 3. 2023 12:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Máme fašistickou vládu podporující bandernacisty a krveprolití na ukrajině,pryč s nimi, jsou to vrahové.

RASputin
6. 3. 2023 17:54
Odpovědět  All

formuloval bych to jinak:
Máme vládu která poslouchá USA fašistickou vládu podporující bandernacisty a krveprolití na ukrajině,pryč s nimi, jsou to vrahové.

Pavel z Moravy
6. 3. 2023 13:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady se předně musí změnit společenský systém a hodnotový žebříček. Víte, kolik Fialových, Černochových a Rakušanek čeká na uvolněné fleky. Snad si nebudeme myslet, že když pouze přemalujeme nátěr, že bude vše v pořádku. Takhle to nefunguje. Ale už jsem to zde psal vícekrát, takže by to měl chápat každý.

Polo 2
6. 3. 2023 16:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Přesně napsáno, díky, bohužel slepenec tu chce být na věčné časy

jiří
6. 3. 2023 17:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Ceny potravin nadále porostou a pulty se zeleninou a ovocem se brzy vyprázdní!
https://paralelne.cz/2023/03/04/ceny-potravin-nadale-porostou-a-pulty-se-zeleninou-a-ovocem-se-brzy-vyprazdni/

Albi
6. 3. 2023 21:58
Odpovědět  jiří

Pche – už dnes to v sekcích Zelenina vypadá jak u sněxdeného krámu a ceny jsou vskutku “lidové” (přece i (j)elity jsou “lid”).
.
A premiér ve signalizuje, že prý inflace bude KLESA\T!!! Zlatá očka – připravme se na nejhorší.