blog

Elektroauta hoří už několik dní, a následky jsou fatální.

Elektroauta hoří už několik dní, a následky jsou fatální. Co bychom ale neudělali pro Evropu bez emisí, že…
MUDr. Ivan David – sítě

„Nákladní loď „Fremantle Highway“ u pobřeží Severního moře v Nizozemsku už několik dní hoří. Na palubě je nejen 500 elektromobilů, ale také 1,6 milionu litrů těžkého topného oleje a 200 000 litrů lodní nafty. Celému regionu hrozí ekologická katastrofa.

Záchranné síly v současné době bojují, aby zajistily, že se obrovská nákladní loď nepřevrhne a bude moci být dopravena do kotviště u pobřeží Severního moře v Nizozemsku na hranici s Německem. Přepravní společnost provozující loď úřadům původně ohlásila, že „Fremantle Highway“ bude přepravovat 15 elektrických aut. Až při zásahu na palubě záchranáři zjistili, že z celkem 3783 aut na palubě jich je elektrických více než 500. Což podle mluvčího záchranářů velmi ztěžuje uhašení plamenů na palubě.

Po ohledání hořící lodi pobřežní stráž zjistila, že „Fremantle Highway“ je plovoucí ekologickou bombou: uvnitř lodi je 1,6 milionu litrů těžkého oleje a 200 000 litrů lodní nafty. Pokud by se nákladní loď potopila, všechno může vytéct do moře. Budou znečištěny stovky kilometrů pobřeží a hrozí úhyn ptáků a ryb.

Loď, která už několik dní hoří, byla na cestě z Brém do Singapuru, ale stále se nachází na severu ostrova Terschelling poblíž dvou rušných lodních tras. Z bezpečnostních důvodů byla prý proto odtažena na východ na 16 kilometrů vzdálený ostrov Schiermonnikoog.

Přestože je obrovská loď prý stabilní, stále existují obavy, že by se mohla rozpadnout nebo převrátit.“

Zprávu o lodním požáru Středoevropanům přenesl rakouský Exxpress. A přidal příklad „ekologické“ dopravy zkapalněného plynu, který má nahradit ten fuj ruský. „Zelená politika“ je obzvláště náchylná k objednávkám přepravy na obrovských lodích.

„Například rakouská ministryně pro klima a energetiku Leonore Gewesslerová (Zelení) byla také přistižena, že nechala najmout jednu z těchto nákladních lodí poháněných těžkou ropou na spornou operaci: Supertanker, který má v zimě 2023/2024 přepravit do Rakouska kolem 150 000 metrů krychlových kapalného plynu (LNG) z pouštního emirátu Abu Dhabi. K dodávce do Rakouska spotřebuje více než 1 050 000 litrů těžkého topného oleje na svou nejméně 7 422 kilometrů dlouhou cestu do evropského terminálu a vyrobí tak kolem 2 800 tun CO2.

To je docela dobrý příklad grýndýlu v praxi: Pro přepravu e-aut do Singapuru nebo podivné nákupy LNG se spaluje těžký topný olej v absurdně velkém množství.“

sdílet na

81 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
31. 7. 2023 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Zasviní životní prostředí lithiem, olejem a naftou na desítky, možná stovky let. Vyprodukují přitom tisíce a miliony tun CO2. Jedním z oficiálních důvodů, proč to dělají, je ochrana životního prostředí (🤣), a dalším je boj za právo homosexuálů na manželství, což v Rusku nemají, a tudíž boj proti Rusku. A ještě Rusku chybí demokracie s vodními děly, hořícími auty a tisícovkami zraněných, abych nezapomněl…

Aragonit
31. 7. 2023 16:17
Odpovědět  Vladimír

Aspoň to jasne poukáže na fakt že toto nie je cesta že to je slepá ulička ktorá naopak poškodzuje životné prostredie. Dávno sú na svete čisté technológie pohonu áut, ale nepoužijú sa lebo elity v tom aktívne bránia. To je celý problém. Kým sa ľudstvo nezbaví týchto elít lepšie to nebude a budeme sa prepadať stále do väčšieho chaosu
https://aragonit11.blogspot.com/2023/07/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

tupý hulvát
31. 7. 2023 21:14
Odpovědět  Aragonit

Jaké čisté technologie pohonu aut máte na mysli?

Jaris
1. 8. 2023 13:49
Odpovědět  tupý hulvát

Lidske nohy….:-D

Jaroslav
31. 7. 2023 19:23
Odpovědět  Vladimír

Kdo ještě pořád věří řečem o životním prostředí je naiva. Co2 potřebují rostliny a čím více tím jsou veselejší. Elektroauta je vlhký sen lidi, neznající trojčlenku. Pokud by plně nahradila stávající auta, elektrárny by nestačili ani na jejích zabezpečení, a na televizi bychom se mohli dívat tak jedině při svíčkách. A také doufám, že se nedožiji příští doby ledové. Tu bychom bez ruského plynu opravdu, ale skutečně opravdu, nezvládli. Jinak mám děsnou radost ze zprávy, jenom doufám že se to potopi, než to dotáhnou do Holandska. Chci tam brzy jet svým dieselem, a Elektroauta nemám rád

Albi
31. 7. 2023 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

To je výsledekm”moudré” EU politiky.
Tak dlouho budeme “chránit” přírodu, až ta se naštve a zlikviduje svého největšího nepřítele – člověka.
A v zájmu přírody musím bohužel napsat – dobře mu tak.
Při příštím pokusu přírodo, neudělej stejnou chybu. Zabuduj do lidského genomu systém Perimetr – “mrtvá ruka”.

31. 7. 2023 15:47
Odpovědět  Albi

Právě proto nechápu to neustálé Gargamelovo skuhrání:
Obdobně i Francie už získala čínského investora do výroby elektrobaterií a elektroaut! Ani koncern VW, který nedávno prohlásil, že zredukuje své investice, a který zatím nehodlá v ČR investovat do moderní výroby…”
Já jsem naopak rád, že se díky neschopnosti “vlády” – doufám – vyhneme tomuto exodu ekobl-bců do slepé uličky! To je Svaťák tak pit-omej?
A co si myslet o tomto:
Čínští komunisté chválili Eurokraty za zákaz výroby vozidel na spalovací motory, a jejich nahrazení elektromobily, “…protože na rozdíl od elektromobilů, nejsou Číňané ve výrobě benzínových a naftových motorů stejně technologicky vyspělí jako Evropané, a nedokáží jim konkurovat…”
To mu uniká, jaký se právě v této “technologické nevyspělosti” skrývá pro evropský průmysl, až se Evropa zbaví ekok-reténů, konkurenční potenciál?
A tohle tomu nasazuje korunu: Je tak rázem jasné, komu Eurokraté vlastně slouží!”
Takže Garrgamel by raději, abychom namísto Šmuelovi, sloužili Pandě?! A co takhle abychom se raději snažili sloužit sami sobě?!

Markýza
31. 7. 2023 16:23

No já mám spíš dojem, že tím elektromobilitě definitivně zvoní umíráček. Tedy té shora řízené – co se zdola samo sebou, to přežije. Kupříkladu jsem ondyno viděla jet proti proudu Jizery prámku s elektomotorem a to se mi strašně líbilo, jak to nerušilo.
Mimochodem, Gargamel dost ztrácí, nezdá se vám? Bývával to takový střízlivý a věcný analytik…………

ModrýKlokan
31. 7. 2023 16:44
Odpovědět  Markýza

@ Markýza, Milan

Možná nestíhá v té rychlosti produkce kvalitně zpracovat to množství zdrojů. Dělá chyby, to je ovšem normální, pokud je na ten objem práce sám. Já ho rád čtu, ale s nadhledem.

Souhlasím s Milanem v tom, a vadí mi to, jak Svatoš často nadsazuje a vyvolává paniku. Není potřeba přehnaně lidi strašit, to dostatečně zvládají masméééédyja.

Markýza
31. 7. 2023 16:52
Odpovědět  ModrýKlokan

Že dělá chyby, to bych se nezlobila – ale jak říkáte, najel taky na tu vlnku “špatné zprávy zaručují čtenost” Přesně si taky myslím, že dalšího strašení netřeba.
Mmch, už dlouho se chci zeptat – proč jste modrý? 🙂

Albi
31. 7. 2023 17:09
Odpovědět  Markýza

Hlavně že není zelený. Případně černý (Pirát). 🙂

ModrýKlokan
31. 7. 2023 18:08
Odpovědět  Albi

@ Markýza, Albi

Bohužel tuším, že modrá vám asociuje ODS. Tfujtajxl, s těmi lupiči to fakt nesouvisí. Jako modrý jsem se už narodil, pocházím z planety Os-ho a my jsme všichni modré plyšové bytosti.

Markýza
31. 7. 2023 18:43
Odpovědět  ModrýKlokan

Ale vůbec mě nenapadlo ODS 😀 prostě mě zaujala ta představa modrého klokana a přiznám se, že si ho umím představit jen plyšovýho.

Albi
31. 7. 2023 20:37
Odpovědět  Markýza

Mně jo. 🙂

Pavel K
1. 8. 2023 07:36
Odpovědět  Albi

Výše- tak už je Modrý jelen tak holt drží basu že jo.
Jinak k těm plyšákům, to by se líbilo nějakému Holínkovi z Vysočiny ten je zbožňuje a je jimi obklopen. 🤣🤣🤣

Markýza
1. 8. 2023 09:25
Odpovědět  Pavel K

Ježiš, ještě sem tahejte příšeru Boříka!

Pavel K
1. 8. 2023 18:14
Odpovědět  Markýza

😊 😊 😊 🙋‍♂️

ModrýKlokan
1. 8. 2023 17:38
Odpovědět  Pavel K

@ Pavel K

Na Zemi a na internetu jako Modrý Klokan jsem cca 23 let, jako člen posádky První Galaktické Mise. Modrý Jelen přiletěl na planetu Zemi o hodně později. Naše mise, se kterou jsme byli vysláni, se prostě rozrůstá.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
1. 8. 2023 18:13
Odpovědět  ModrýKlokan

Tak Vám blahopřeji k prvenství.

31. 7. 2023 20:33
Odpovědět  ModrýKlokan

Filtr a předběžná opatrnost jsou nutné. Nadhled rozumí se rovněž.
Před chvílí jsem si stáhl od Stoneho “Svět podle Putina” z roku 2017, bych do něj najuknul a také si porovnal Putina dříve s Putinem nyní.

31. 7. 2023 20:25
Odpovědět  Markýza

Osobně jsem pro elektroskůtry a pod. pro bližší okolí, např. cesty do práce, nákupy atd., hlavně ve městech, normální auta větší okolí, vejlety, delší cesty, a pod. Ale elektroauta, tak jak zatím jsou, bych zakázal.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 8. 2023 00:03

Ale nezakazovala bych, kdyby se nenutilo, svět by se na ně vyprd, respektive by se to srovnalo. Spousta lidí by si pořídila hybridy, spousta by zůstala u benzínu a výroba by na to reagovala,
A jo, elektro skútry se mi taky líbí, pořád zvažuju takový ten elektrotraktůrek, třeba. A ty lodi, to se mi líbí ještě víc, jak to nedělá randál a řece se to líbilo určitě taky.
Elektroauta jako taková nejsou přeci hovadina – hovadina je ta direktiva. Naštěstí kontraproduktivní, jak to vypadá.

1. 8. 2023 02:45
Odpovědět  Markýza

Zkrátka evoluce a diverzita, ne befel.

Markýza
1. 8. 2023 09:25

Přesně tak.

Albi
31. 7. 2023 17:12

Taky jsem ráda, že ty baterie se budou (snad) vyrábět jinde a nezlikviduje se kvůli cizím investorům línské letiště.
Jenže nevím, jak daleko jsou s ničením těch ještě “volných” ploch.
Máme snad republiku nedostatečně zničenou?

Helena
31. 7. 2023 17:16
Odpovědět  Albi

Zrušení Líňského letiště a stavba gigafactory je hotová věc. Dávno domluvená. Odklepnutá. A taky hoodně dobře zaplacená do správných kapes. Čeká se, až to vovce přestane bavit – protestovat.

31. 7. 2023 20:36
Odpovědět  Helena

Nestrašte. Jestli jo, tak je na budoucí sra-čky zaděláno.

Albi
31. 7. 2023 20:39
Odpovědět  Helena

Aha – škoda. Já jen že jsem před časem četla, že ta fabrika se snad má stavět jinde, v jiném státě.
Zas jedna zmařená naděje.

1. 8. 2023 13:33
Odpovědět  Aragonit

Mohla by být.

jiří
31. 7. 2023 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Mt:
Světy zdánlivé formy se projevují z klidu a ticha Všední možnosti jako informace zakódované do energetického vlnění nebo vibračních stavů – stavů myšlení nebo Vědomí. Neexistuje nic jiného než Vědomí ve svých nekonečných projevech.
https://www.matrix-2001.cz/clanek/ty-jsi-vsim-co-existuje-13641

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
31. 7. 2023 12:12
Odpovědět  jiří
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
31. 7. 2023 12:26
Odpovědět  jiří

Nu tak, škůdci zemští byli k této činnosti vyzváni globálním a do těch pozic, které zastávají také dotlačeni. To vše je způsobeno pouze apatií a nezájmem lidu o svůj osud. Tytlerův okruh přece říká, že po apatii přijde otroctví. Tato současná mladá děcka se na něj z většiny třepou. S jejich myšlením nelze nic dělat. To jsou důsledky výchovy těchto jedinců a jejich duševní vyprázdněnosti.

katango
31. 7. 2023 12:43
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mladá generace si vždycky myslí, že je chytřejší než jejich otcové a dědové. Jejich otcové a dědové vědí, že nejsou.

Problém vidím v rozmachu informačních technologií. Mlaďoch si něco najde na wikině a naprosto nezvažuje, zda to je pravda, zda to může být pravda a pokud ano, z jak velké části. Šak to píšou na tom voe netu!

zuza
31. 7. 2023 14:04
Odpovědět  katango

mladí už viac ako 30 rokov osprostievajú každým rokom viac a viac, neviem, čo ich to v tých školách učia… A ľudí, čo nemajú základné znalosti z prírodných vied, ľahko presvedčiť, že vírus, čo má veľkosť niekoľko nanometrov, zachytí papierový náhubok.
Alebo že je normálne, keď 30-roční športovci umierajú na infarkt. Alebo že elektroauto, ktorého batéria sa musí nabíjať elektrinou vyrobenou spaľovaním uhlia a plynu, je ekologické. A ktorého batériu niekto nevie ako zlikvidovať. Prípadne, že je ekologická veterná elektráreň, pre ktorú vyrúbali hektáre lesa, ktorá na premazávanie vrtúľ spotrebúva obrovské množstvo ťažkého oleja, a ktorým sa z lopatiek odlupujú karcinogénne mikročiastky a vietor ich odnáša stovky a tisíce km ďaleko. A uveria aj tomu, že bombardovanie civilov je niekedy humánne a že náboje s ochudobneným uránom sú neškodné. Prípadne, že výbuch atómovej bomby sa dá v pohode prežiť, len treba mať nohy smerom k atómovému hríbiku a hlavu na opačnú stranu. To mi dnes hovoril jeden náš brigádnik, študent VŠ (nejakej pomocnej, masmediá či čo)

Markýza
31. 7. 2023 16:24
Odpovědět  katango

Jo – ale taky je to pěkně masí, tyhle šumy a přebytky a chaos.

Autor
31. 7. 2023 14:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

https://aftershock.news/?q=node/1272822
Některé skupiny energetického průmyslu vyjadřují obavy, že Bílý dům vyhlásí stav nouze podobný COVID-19, ale místo toho kvůli klimatu.
“Přiklánějí se tímto směrem,” uvedl prezident US Oil and Gas Association Tim Stewart v článku z 30. července. “Pokud dáte prezidentovi mimořádné pravomoci k vyhlášení klimatické nouze, bude to jako COVID.”
Klimatická nouze by mohla dát prezidentovi „širokou a nekontrolovanou pravomoc odstavit vše od komunikací po infrastrukturu,“ řekl Stewart, který je kritikem Bidenovy administrativy.
Podle něj by takové rozhodnutí mohlo ovlivnit infrastrukturu kolem vody a elektřiny.
“Mohou doslova dělat to samé, co dělali během COVID,” řekl Stewart. „Pokud nesouhlasíte s klimatickou nouzovou situací, [projev] lze vypnout. Tomu musíme skutečně věnovat pozornost, protože tato síla může být prodloužena donekonečna, dokud neskončí „klimatická nouze“. Kdo ví, jak dlouho to bude trvat. “

Albi
31. 7. 2023 17:18
Odpovědět  Peter 008

Tak dlouho, jak budou potřebovat. Viz Covid a “očkování”.

Zajímavé je, že kolem svrabu, neléčitelného typu tuberkulózy a podobného obohacení našimi novými spoluobčany různého původu vč. jistého východoevropského, je mimo nesmělých článečků v podstatě ticho po pěšině.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
31. 7. 2023 19:40
Odpovědět  Albi

aj baktérií, rezistentných voči všetkým antibiotikám…

Markýza
31. 7. 2023 20:03
Odpovědět  zuza

Tak. A teď si představte, že jsem už před lety viděla dokument, jak když v Rusku nebyla antibiotika (což asi fakt nebyla) tak tam vyvinuli fagocytickou léčbu. Zkrátka vám udělají stěr, identifikují neřádné bakterie a vypěstují na ně konkrétní fagocyt. Už tehdy tam jezdily hromady Amíků, kterým žádná antibiotika nezabírala……….a jestli dojde na bídu v téhle oblasti, možná budeme muset Rusy prosit……….waůůů! Mimochodem, prý k vývoji odolných kmenů velice přispěly špitály pod jedním uzavřením, kde se to může vesele křížit. Dokud máte pavilonový špitál, tak tam nemají moc šancí, ale takhle…..no a pak se jedna nemá bát vlézt do nemocnice.

31. 7. 2023 20:44
Odpovědět  Markýza

Tož běžte dvě. 🙂

Markýza
1. 8. 2023 00:05

Háhá (smajlika s vyplazeným jazykem klávesama neumím)

1. 8. 2023 13:35
Odpovědět  Markýza

😀

Pavel K
1. 8. 2023 07:45
Odpovědět  jiří

Jirko jsou to zajímvé věci, ale mě jde z toho hlava kolem. 😊🙋‍♂️

Aleš
31. 7. 2023 12:53
Ohodnotit příspěvek :
     

EU a její baterie na kolech. Idiocie v praxi.

Jura S
31. 7. 2023 13:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Veselé to bude až nějaký elektromobil blafne někde na přecpaném sídlišti a vypálí to všechny auta kolem, paneláky budou hořet a lidi skákat z oken, to bude masakr, pak se vsadím, že si lidi “pohlídají” aby u nich žádný elektromobil nestál…

zuza
31. 7. 2023 14:14
Odpovědět  Jura S

preboha, nestraš!!! Paneláky máme obložené horľavým polystyrénom, domy sú spojené do súvislého dlhého radu, pred domom vysoké stromy a bývam na poslednom poschodí….

Markýza
31. 7. 2023 16:26
Odpovědět  zuza

To my taky. A navíc už někdy přede dvěma lety naši hasiči veřejně varovali před parkováním elektromobilů v podzemních garážích.

31. 7. 2023 20:59
Odpovědět  Markýza

Vy se budete smát, ale když jsem bydlel v paneláku – třetí poschodí – tak jsem měl na balkoně pro strejdu Příhodu smotaná dvě dvanáctimetrová horolezecká lana – jedno s uzly, druhé se šprinclem na konci, by se na něj dalo stoupnout nebo sednout. Už jsem na to vlastně zapomněl, ale asi před měsícem mi to připomněla céra, když vrtala do zeťáka, že by měl někde sehnat lana kdyby něco. Nějak přišla řeč na požáry v kontextu se zateplováním – právě jim zateplovali sídliště – a ona si na to zřejmě vzpomněla. Možná k smíchu, ale dle mého by měl mít aspoň jedno lano doma každý, kdo bydlí výš než ve druhém štoku.

Markýza
1. 8. 2023 00:06

Nebudu – se smát, přijde mi to náhodou jako rozumnej nápad. Akorát lidem v patře dvanáctém je asi naprd.

1. 8. 2023 02:55
Odpovědět  Markýza

To je cca 36 metrů Kdybych bydlel ve dvanáctým, tím spíš bych ho měl doma. Průmyslové stačí – délka 25 m. – tak dvě. Za těch sedm kilo by mi to stálo. A do vejš by mě stejně nikdo nedostal.

Markýza
1. 8. 2023 09:27

A to byste fakt lezl z dvanáctého po laně?? Já bych tam asi spíš radši uhořela.

katango
1. 8. 2023 09:42
Odpovědět  Markýza

Slaňování tak těžký není. Já to v mládí dělala i bez sedáku či jaký vychytávky mají dnes.

1. 8. 2023 13:42
Odpovědět  Markýza

Nelezl, ale slaňoval.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
1. 8. 2023 16:29
Odpovědět  Markýza

Řekl bych, že se musíte dostat alespoň do nižšího patra nebo k žebříku, a na to by stačilo i kratší lano.

katango
1. 8. 2023 09:41

Mně to rozhodně směšný nepřipadá. Naopak.

Dan
31. 7. 2023 23:01
Odpovědět  Jura S

Někde vyhořel barák od elektrokoloběžky, kterou si majitel nabíjel v garáži. A těch jsou paneláky plné.

EvaK
1. 8. 2023 18:33
Odpovědět  Jura S

Stačí koloběžka, už v Praze hořel barák.

josef
31. 7. 2023 14:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Problém je v tom, že většina těch ochranářů jsou nevzdělaní blbouni, kteří dělají víc škody, než užitku. Svými akcemi většinou zakrývají další a mnohemhorší ekologická svinstva. Svinstva, na kterých prosperuje kdejaký gauner.

Jura S
31. 7. 2023 15:04
Odpovědět  josef
Markýza
31. 7. 2023 16:28
Odpovědět  josef

Problém to začal být, když se začali cpát do vlád: vládnutí přeci vyžaduje naprosto jiné schopnosti, než ochrana přírody. Zdiskreditovali tím celou myšlenku….ta měla jít prostě výlučně zdola.

katango
1. 8. 2023 09:42
Odpovědět  Markýza

A je to vůbec ochrana přírody? Podle mne teda ne.

Markýza
1. 8. 2023 12:25
Odpovědět  katango

No samozřejmě pak už ne. Ostatně nejlepší ochrana přírody je, nechat přírodu pěkně na pokoji. Maximálně říct “sem nelezte, nelovte, nestavějte” a zbytek si zařídí sama daleko líp, než to uděláme my.

zuzana
31. 7. 2023 15:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Vladimir Putin: Rusko je připraveno na konfrontaci s NATO

https://aktax.cz/vladimir-putin-rusko-je-pripraveno-na-konfrontaci-s-nato/

Albi
31. 7. 2023 17:31
Odpovědět  zuzana

Nedivme se, Rusko je rozhodnutím našich politiků válečný štváč. Na konfrontaci s NATO se vyloženě těší, ale až se do boje zapojí našich asi 20 tisíc vojáků, tak teprve něcouvidí 🙂
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-hasala-desi-me-lide-kteri-chteji-za-mir-nechat-ukrajinu-padnout-40439237#
Generálmajor Radek Hasala je od dubna náčelníkem vojenské kanceláře Hradu. V rozhovoru pro Právo vzpomíná na to, jak velel mezinárodní misi v Mali, a mluví o tom, proč ho děsí lidé, kteří by chtěli mír i za cenu, že by se Ukrajina vzdala agresivnímu Rusku.
Posílením naší přítomnosti na Slovensku se budeme podílet na strategii NATO, která zajištuje bezpečnost pro naše občany. Celá strategie je postavená na tzv. odstrašování, kdy ukážeme, že jsme na konflikt připraveni. Tím potenciálního agresora odstrašíme od toho, aby na nás zaútočil. Samozřejmě to musí stát především na odhodlání nás samých. Teprve když vůle k obraně stojí na skutečném odhodlání se bránit, věří tomu i nepřítel, a teprve pak odstrašení funguje. 🙂 🙂 🙂

NEPOUČITELNÍ ! ! !

josef
31. 7. 2023 18:17
Odpovědět  Albi

Pan generál zřejmě na misi utrpěl úrraz hlavy.. Jakou hrůzu může budit 30 států, které nemají dostatek zbraní munice a vycvičených vojáků. Ti nejsou schopniuspořádat ani přehlídku ozbrojených sil. Natož teprve nějakou smysluplnou vojenskou akci. Jo takhle napadnout někoho slabšího, který se není schopen pořádně bránit … . Kolik chcete příkladů? Jo a nyní někoho obvzlášť chytrého napadlo, že NATO bude dělat pořáde v Asii.

Albi
31. 7. 2023 20:44
Odpovědět  josef

My ty nedostatky doženeme svatým nadšením – hlavně těch, ktetří do boje nikdy nepůjdou. 🙁

Markýza
1. 8. 2023 09:30
Odpovědět  josef

No hlavně kapánek zapomněl, že nařídit se dá leccos, ale odhodlání a vůle k obraně ne. Jak koneckonců vidíme na té Ukrajině.

zuzana
31. 7. 2023 16:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Izraelská krize může sloužit Odporu, ale ne tak, jak to prezentují Západní média

https://aktax.cz/izraelska-krize-muze-slouzit-odporu-ale-ne-tak-jak-to-prezentuji-zapadni-media/

Frank1
31. 7. 2023 16:59
Ohodnotit příspěvek :
     

To bude konec baterek. Koncepce pohonu na baterky s lithiem je od zacatku flop. Jezdit s pul tunou baterii pod zadkem snad nemyslite vazne! Lithium je toxicke a recyklace je otazkou.
Tady zase zvitezily plany globalistu a politiku, jejich poskoku. Ne odbornici, ale politici urcuji nahradu energii a pohonu aut. Bez zabezpeceni el. energie na dobijeni planovanych poctu aut.

Pedro
31. 7. 2023 17:37
Odpovědět  Frank1

Dnešní idioti už nejsou odborně na úrovni. Mají v hlavě rusofobii, 70 pohlaví a greendeal. Matiku neznají, jen zelenou ideologii a americkou propagandu. Ani netuší co je “pythagorova věta” nebo “pascalův zákon”.

Spam Janka
1. 8. 2023 11:34
Odpovědět  Pedro

podla odpovedi, ktore som dostala od niektorych z nich, len idiot by nejazdil zadarmo, lebo slnklo a vietor je zadarmo:-)) to, ze sa musia tieto zdroje zalohovat a teda to predrazi elektrinu (a to dost vyrazne), ze je to silne neekologicke a nerecyklovatelne, to nejak pusta jednym uchom dnu a druhym von

Frank
31. 7. 2023 16:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Divím se, že to ještě nikdo nesvedl na Putina. A podobně to dopadne, když elektrošmejd začne hořet v podzemní garáži.

Autor
31. 7. 2023 20:26
Odpovědět  Frank

Svedli. Právě proto je ruská ropa ruský plyn fuj.

Pedro
31. 7. 2023 17:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Kde jste zmrdi s lepidlem a ty svině co vás platí?

ModrýKlokan
31. 7. 2023 17:57
Odpovědět  Pedro

@ Pedro

Bohužel sviním, co platí zmrdy s lepidlem, patří ta hořící loď.

Jeden z hlavních mecenášů zmrdů s lepidlem z Vyhynulé Generace (comming soon), je přestárlá dementní ropná magnátka z USA. (Takže pochopit vo co všem těm dementům jde, nebude úplně jednoduchý)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
31. 7. 2023 19:00
Odpovědět  ModrýKlokan

Klídek pánové. Ti zelení fanatici to pochopí časem, dřív nebo později. Až jim vzniknou nenapravitelné ztráty, přestanou s tím nesmyslem sami dobrovolně. 🙂

Albi
31. 7. 2023 20:49
Odpovědět  Pijack

Takže pochopí definitivně pozdě.

Pavel z Moravy
31. 7. 2023 18:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem se dočetl, že jen za červen je ztráta, tedy mrtví na straně Ukrajiny 20 824 zabitých, prý ověřeno a celkové ztráty, tedy asi ranění atd 60000. A Rusové už prý mají připraveno několik brigád, které asi ve vhodném čase použijí. Takže je to asi přesně jak jsme se tady o tom bavili, teď je nalákat a pak to přijde. Prostředků mají dost, tam se jede ve zbrojním průmyslu na tři směny 7 dní v týdnu. Ale co mně ještě nedávno upoutalo, že Putin a vedení připravují schválení 4 denního pracovního týdne. Takže, když naše děvčata se musí dovolovat ve zdejších montovnách, aby si mohla při menstruaci udělat častější hygienu, tak v Rusku se bude pracovat 4 dny. Co mne úplně uvádí do úžasu jak třeba v Penny vám markují zboží, aniž si je stačíte dávat do košíku, neboť oni jim počítají čas markování. Už jsem se naštval a dvakrát jsem jim řekl, že nejsem žádný poděs, abych jim to odebíral snad i nohama. Dejte si tady tedy někoho, kdo to bude odebírat a dávat nám to do vozíků . Brzy si zavolám vedoucího. Ale budu sám, to mi je jasné. Ten článek je z sk.news-front.info.

Albi
31. 7. 2023 20:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

To můžu potvrdit. Já taky nestíhám a to nedělám žádné tzv. velké nákupy.

Karel
31. 7. 2023 21:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Další ukázka toho, jak elektroauta šetí životní prostředí. Jedno blbé elektroauto způsobí nevyčíslitelnou ekologickou katastrofu. Tak jen dál zastánci této šílené elektrické cesty.