blogpolitika

Dnes začíná konec grýndýlu v ČR

MUDr.Ivan David

Ve většině členských států EU probíhají protesty proti grýndýlu a zejména jeho zemědělské části, kterou Brusel označuje jako Strategie z farmy na vidličku (F2F), a jíž se Evropské komisi podařilo i s pomocí hlasů europoslanců za vládní pětikoaliční strany dostat do Reformy Společné zemědělské politiky (CAP). V novelách tří nařízení, jimiž je CAP prováděna, je ve stovkách článků rozepsán plán snížení produkce zemědělských komodit pro výrobu potravin v EU. Brusel sebral peníze na dotace zemědělcům a původně je přesměroval na 5G mobilní sítě a větrné a fotovoltaické elektrárny. Později peníze přesypal na podporu války na Ukrajině, kam přes Mírový fond EU financuje nákupy zbraní a munice.

Místo peněz Brusel zemědělcům nadělil další papíry, další nesmyslné povinnosti a omezení při práci. Zemědělci mají omezit hnojiva na polích, včetně statkových, jako hnůj a kejda. Mají méně chránit rostliny proti škůdcům. A část polí mají nechat zarůst plevelem. Vůbec se nedivím, že se proti tomu zemědělci bouří. A aby toho na zemědělce nebylo málo, Brusel zrušil cla na dovoz zemědělských komodit a potravin z Ukrajiny na společný trh je pustil bez jakékoli kontroly. Pozdější kontroly v zemích, které hraničí s Ukrajinou, prokázaly, že tento dovoz je plný jedů. Spekulanti a nadnárodní korporace, které na Ukrajině zemědělství ovládají, však neomezenými dovozy způsobily obrovské ekonomické problémy zemědělcům.

Všichni poslanci Evropského parlamentu si účinnost zemědělských protestů formou traktorových blokád užili v Bruseli i při plénu ve Štrasburku. Nátlak naštvaných zemědělců je tak účinný, že Komise na minulém plénu EP utrpěla několik porážek v pro ni důležitých hlasováních. Ve Francii, v Belgii i v Německu se dnes na ulicích běžně mluví o tom, že zemědělci svými protesty grýndýl zlikvidují. Pokud by se jim to nepovedlo, grýndýl by zlikvidoval je.

Taktiku traktorových protestů do ČR z Německa přeneslo hnutí #Myzemědělci, které spoluzaložili bývalý prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek a zemědělský bloger Daniel Sterzik známý jako Vidlák. Dnešní protesty s nimi organizuje i šéf Odborového svazu zemědělství, potravinářství a výživy Bohumír Dufek. Společně se jim podařilo s pomocí právníků zdolat úřední hydru Magistrátu hl. m. Prahy a s policejními veliteli vyjednat, že protestujícím bude demonstrace umožněna.

Na vládě, která grýndýl podporuje na 100%, zavládla panika. Ze Strakovky, z ministerstva zemědělství i od dalších členů vlády a od poslanců za koaliční strany se směrem k organizátorům protestů koncem týdne začala linout trapná odrhovačka o podporovatelích Ruska a Agrofertu Andreje Babiše. Svým čtenářům si dovolím připomenout, jak Zdeněk Jandejsek ještě jako prezident Agrární komory ve Sněmovně při projednávání novely zákona o významné tržní síle, která měla po francouzském vzoru supermarketům uložit povinnost prodávat zákonem stanovení podíl potravin českého původu, bojoval nejen proti poslancům za dnešní vládní koalici, ale i proti poslancům za hnutí ANO. Poslanecký klub SPD návrh samozřejmě kompletně podpořil.

Včera vládním lžím o organizátorech protestů nasadil korunu europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v debatním pořadu TV Prima obvinil Zdeňka Jandejska z údajné spolupráce s ruskou ambasádou. Nehodlám komentovat mávání nějakým papírem údajně v azbuce, který mu údajně dal nějaký zemědělec a který měl údajně dokládat Jandejskovu nabídku kolaborace s Ruskem. Pojďme si ukázat na jiném případu, jak pravdomluvný je europoslanec za ODS, který v EP dělal hlavního zpravodaje emisní normy Euro 7. Dovolím si z Parlamentních listů citovat Filipa Turka, který jako mluvčí týmu F1 McLaren několikrát objel celý svět při seriálu velkých cen. Sám několik let závodil v nižších automobilových soutěžích, takže motorismu rozumí jako málokdo v ČR. Rozhovor vyšel 30. 12. 2023 pod názvem: „Není se čím chlubit, to špatné zůstalo. Filip Turek natřel vládu za EURO 7. A „kolaboranty“ na magistrátu taky“

Cituji:

„Alexandr Vondra se pochlubil, že bylo dosaženo dohody na normě Euro 7. A že byla zásadně okleštěna. „Auta zůstanou dostupná. Autoprůmysl to zvládne.“ Měl jste už možnost se podívat, co tedy v této dohodě bude? Věříte Vondrovým slovům?

Je pravda, že na extrémní nátlak, který jsme jako motoristická obec rozpoutali, nedošlo ke smrtícímu posunutí emisních limitů, nicméně měření otěru pneumatik a brzd, což jsou destruktivní součásti EURO 7 bez jasné metodologie, zůstávají. Automobilový průmysl tvoří bohatství Evropy a západního světa přes 100 let, zmrzačit jej a chlubit se tím, že ještě chvilku přežije, je pokrytectví a výsměch.

Máme nějaké záruky, že i když v současné podobě nebude dohoda pro automobilový průmysl smrtelná, že za chvíli nepřijde Euro 8, které ho stejně pohřbí?

Máme záruky, že tyto normy již dávno zákonitě nemůže plnit jakýkoli drobnější výrobce mimo ohromné koncerny, to je kam záměrně svět směřuje tímto centrálním plánováním, ze zemí z kdysi desítkami a stovkami samostatných výrobců zde celý automobilový svět ovládá 6 koncernů a jejich vedení jsou spíše političtí činitelé než podnikatelé a konstruktéři. Díky napojení na vlády, dotace, úlevy a zelené audity ve formě ESG chybí racionální vedení v automobilkách, které by se reálně vzepřelo EU a obnovilo konkurenceschopnost. Další varianta po EURO 7 by jen znamenala ještě větší urychlení konce běžných aut. Smrtící mimo jiné je i proto, že nepřišlo s jasnou metodologií měření a předstihem nutným pro technologický vývoj, což se u všech předchozích norem dělo, a tak i když se zdá neuvěřitelná i EURO 7, žádná záruka, že se třeba neobjeví další pokus a plnou verzi ještě před nuceným vypnutím výroby aut s motory, neexistuje.

Jak hodnotíte kroky vlády (nebo jejich absenci) v souvislosti s evropskými regulemi?

Vláda ve svých postojích lhala a za našeho předsednictví normu místo slibovaného bojkotu aktivisticky prosadila. Ke zmírnění došlo až na nátlak Švédů, Italů a dalších. Jediná cesta je racionální vláda, která odmítne jakékoli zákazy výroby aut se spalovacími motory a jejich prodeje na našem území a normu EURO 7 zruší.

Jeden takový případ, šéf Porsche a Volkswagenu Oliver Blume dle Business Insideru uvedl, že příští rok bude nejtěžší a plný rizikových scénářů. A bude se propouštět. Dopadnou tak podle vás další evropské automobilky?

Z BMW i z Mercedesu zní úplně stejné předpovědi. Stejně tak je vedení EU díky své tuposti a neznalosti reálií našeho trhu a průmyslu překvapeno z propadů prodeje evropských elektromobilů, které mají stejně převážně čínské baterie a komponenty, tak si i všimli expanze přímo čínských výrobců a nevědí a nebudou vědět co s ní, jen ji tedy přímo zapříčinili. Je to řízená sebevražda evropského automobilového průmyslu a jediná cesta ven je okamžitě přestat dusit náš průmysl centrálním nařizováním nenaplnitelných cílů a zelených „pětiletek“ a diktování zatím neexistujících a neproveditelných technologických řešení, jejichž potenciál je navíc strategicky v rukou konkurenční velmoci.

Jiří Zima, externí redaktor Světa motorů, tvrdí, že je Euro 7 nepochopené a že spojovat ji s Green Dealem a snahou snížit emise je chybné. A že se jedná především o jiné, škodlivé emise, kde je Evropa v regulaci naopak laxnější. „Současné rozhodnutí vyznívá jako zastavení tlaku na pokrok v čistotě spalovacích motorů a jako rezignace na vývoj v tomto parametru. Na rozdíl od různých elektromobilních fandů, já pro spalovací motory viděl ještě velkou budoucnost, ale teď už to vypadá, že se tu budeme zaklínat tím, že na nich už opravdu nemá cenu pracovat, protože ‚to přece stejně brzo nahradíme elektromobily‘. S pocitem, jak zachraňuje spalovací motory, dal pan Vondra (tedy pokud mu trochu neprávem dáme za toto prosazení plný kredit) odpůrcům spalovacích aut do rukou skvělý klacek, který v budoucnu použijí,“ tvrdí. Má nebo může mít pravdu?

„Tlak na pokrok“ je bolševický pojem ve smyslu poroučení větru, dešti nereflektující přirozenost vývoje díky trhu a konkurenci. Redaktoři automobilových časopisů jsou korumpováni automobilkami a 90 % času jezdí novými testovacími vozy, za které nemuseli zaplatit. My, kteří za svá auta musíme reálně utrácet námi vydělané peníze, jsme rádi za každé další neposouvání limitů emisí, které zde až po brutálním nátlaku neproběhlo a chceme snížení stávajících cenových hladin, posun konkurenceschopnosti a možnosti obnovovat náš v průměru 16 let starý vozový park za dostupné a samozřejmě oproti 16 let starým autům extrémně ekologické vozy již od zavádění EURO 5. Vývoj má fungovat směrem ke spolehlivosti, životnosti, bezpečnosti a trh má těžit z už tak zázračně čistých a funkčních aut a společnost má začít těžit z pokroku, který si tvrdě zaplatila vyšší životní úrovní v podobě lepší dostupnosti a ne znemožnit lidem vyšší cenou aut kvůli těmto nesmyslům vozový park neobnovovat.

Vzhledem k tomu, jak se vyvíjí situace ve světě, myslíte, že se v EU nakonec chytí za nos ohledně automobilů na spalovací pohon? Nebo už má současné osazenstvo příliš politicky nainvestováno, aby změnilo kurz?

Až se Evropané začnou mít špatně díky poškozenému a nekonkurenceschopnému automobilovému průmyslu v Evropě, což bude po covidu a Ukrajině, třetí zásadní rána, Timmermanse a von der Leyen nikdo za ucho vytahovat z jejich politických důchodů nebude, stejně tak jako dnes nikdo nepopotahuje a nesoudí Merkelovou za zavlečení Evropy do migrační spirály. Jen budeme potupně rušit tato idiotská nařízení až se zjistí, že jsou neproveditelná bez fatálních následků, což odborná veřejnost již jednoduše ví a varuje před tím, ale zelená propaganda je silnější. Stejně tomu bylo v případě přechodu na obnovitelné zdroje bez jaderných elektráren, což se také okamžitě vědělo, že je nesmysl a odstavení jádra se z GD v tichosti vyjmulo až po přiblížení se k hraně energetického kolapsu. Až nastane reálná krize, za tyto nesmysly jen bude nenáviděna dnešní generace zločinných politiků tou vnímavější částí obyvatelstva, ale dopadne to jako vždy, lidé si nechají mnoho líbit a rychle zapomínají, v tichosti se tyto stupidity přehodnotí. Auta se nakonec budou prodávat dál, stejně jako dnes všichni využíváme ruský plyn, jen kolem toho zažijeme mediální divadlo a další části zelené propagandy a pokrytectví. Green Deal je strategický návod s kouzlem nechtěného, jak rozložit, nebo rozdělit EU v případě jeho tvrdohlavé varianty, zatím ale projevuje značnou pružnost, fatální škody se bohužel projevují se zpožděním po ukončení mandátů zodpovědných osob. Vlk sice na půl chcípne hlady, ale EU dost možná ve formě zeleného skanzenu zůstane celá.“ řekl Filip Turek pro PL.

Po Vondrově žvástu v televizi mi včera volala řada zemědělců, s nimiž jsem během svého mandátu jednal o návrzích směrnic a nařízení EU. Říkali mi, že původně chtěli počkat, jak dopadnou jednání mezi ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) a Zemědělských svazem o požadavku na snížení redistributivní platby z vládou nastavených 23%(nejvíce v EU) na původních 10%, což je nejčastěji používaná hodnota v EU. Mnoho z nich mi řeklo, že moc nevěří, že by vláda vrátila peníze zemědělcům, kteří pěstují potravinové plodiny a chovají hospodářská zvířata na maso a na mléko. Původně se chystali na protest až v březnu. To, co Vondra řekl o Zdeňku Jandejskovi, však v mnoha podnicích vyvolalo změnu plánu. Vysílají své traktorové delegáty na dnešní protest do Prahy.

Závěrem přidám perličku z jednání se zástupci automobilového průmyslu o emisní normě Euro 7. Jako europoslanec zvolený v ČR za SPD i jako koordinátor frakce Identita a demokracie (ID) v Zemědělském výboru jsem opakovaně jednal se zástupci výrobců automobilů i dílů do nich. Zemědělci totiž potřebují ke své práci kromě jiného i auta. Na jednání, při němž nás zástupci výrobců seznámili se svým názorem na návrh Komise, vysoký představitel koncernu VW vysvětlil, co byl v praxi způsobilo zavedení 25 různých čidel, které by měly sledovat mimo jiné otěry pneumatik a další parametry, o nichž v rozhovoru mluví Filip Turek.

Své vystoupení zakončil slovy dopadne to takto – a pustil nám z youtube video ze zkušební jízdy německého obrněného transportéru Puma. Ve videu transportér vyjel z výrobní haly a po několika desítkách metrů mu zhasl motor. Čidla se poprala mezi sebou a s řídícími jednotkami navzájem. Po chvíli palubní počítač vypnul všechny systémy obrněného transportéru včetně světel. Posádku museli z vozidla vyřezat autogenem, protože počítače vypnuly i elektrické otevírání poklopu.

Bojová vozidla Puma za desítky miliard eur nejsou po více než 10 letech dodnes schopná dokončit ani vojenské cvičení. Takto před lety začínal grýndýl, který se dnes v Praze zemědělci snaží ukončit. Ti, kdo máte rádi potraviny tuzemského původu, přijďte prosím zemědělcům pomoci dopoledne před ministerstvo a od 15 hodin před Sněmovnu na Malostranské náměstí.

sdílet na

23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
19. 2. 2024 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

EU je zločinecké kriminální monstrum. A Vondra řečený PROMOPRO, ten je jeden z národních škůdců.

Helena
19. 2. 2024 10:45
Odpovědět  Aleš

Vondra je zasloužený aspeňák, hýčkaný soroš aspenem. Všechny ty swině s největším “rozhodovacím” právem jsou ovládáni sorošaspenem. Aspeninstitut je ten pravý špagátek k ovládání dosazených loutek -us.a angl. ambasáda jsou dozorci- v b. vých. Evropě. A nad sorošaspenem začínají ti židoanglosasští miliardáři. Ale loutky jsou značně nervozní, VUMLkomouš-aspeňák Pávek v Mnichově působil hooodně roztěkaně, zmateně, šedivou chlupatou helmu na makovici měl hnědě flekatou a Pyjala s jeho kumpány působí roztřeseně a potí se jak dveře od chlíva.

Pavel z Moravy
19. 2. 2024 12:49
Odpovědět  Helena

Heleno, jestli ale toto všechno co se zde děje, tedy jaká banda zemských škůdců to tady řídí a dokončuje výprodej této kolonie nepochopí nebo nebude chtít pochopit alespoň 60 % zdejší populace, tak s tím nikdo nepohne a zdejší komenty budou bezpředmětné. Za našich mladých let neposlušné žáky ve škole učitel chytil za ouško a vytáhnul ho nebo ji, i dívkám se to stávalo na chodbu na hanbu. A tady řídí chod celé země absolutní egoisté a škůdci a jestli to ještě většině populace nedocvaklo anebo nemá zájem aby jí to docvaklo tak nějaké víře v lepší zítřek můžeme dát sbohem. A nevím jak u vás, ale ze svého okolí v rámci bydliště se raději o schopnosti jedinců myslet nebudu vyjadřovat.

Ladislav 💤
19. 2. 2024 11:05
Odpovědět  Aleš

Přidám to hlavní: je fašistická! A ten chlupatý bezdomovec a vandrák ods mě nezajímá!

Helena
19. 2. 2024 10:47
Odpovědět  josh-xy

TO JE DOBRÉ ZNAMENÍ!!! SEROU MAGI V KOSTKÁCH !!!

Ladislav 💤
19. 2. 2024 11:06
Odpovědět  Helena

👍🇨🇿

Albi
19. 2. 2024 11:46
Odpovědět  Helena

Taky si myslím.

Ale – kdo “zatočí” s obchodní částí problému?
Nejdůležitější je samozřejmě vypěstovat, vyrobit, ale taky následně prodat..
A tady jsou nadnárodní korporace na vládě nezávislé, které si možná ani nedovolí kontrolovat. Přinejmenším je ignoruje – dělejte si, jak potřebujete. Čech sežere a zaplatí tím spíš, když je to dovezené – nejlépe ze Západu.

Příklad:
Už několikrát jsem náhodně našla informaci (cíleně je nevyhledávám), jak ČOI nebo veterinární správa nařídila stáhnout nějaké produkty z trhu (vysoký obsah perticidů, herbicidů, plísní apod.) s možností vrátit do prodejny zboží i bez účtenky. Hezké, že?
Jenže “piha na kráse” je v tom, že VŽDYCKY se to varování uveřejnilo až PO datu spotřeby, kdy nejpravděpodobněji už bylo zkonuumováno, takže žádné peníze zpět se nemusejí vyplácet.

A teď – kdo je ta skutečná, konkrétní žába na prameni, které neschopná fialová vláda dovoluje prakticky ovládat celé české hospodářství?
A proč všichni prskají na Babiše a cizí oligarchové nikomu nevadí?

Helena
19. 2. 2024 12:41
Odpovědět  Albi

Všechny části těch západní sraček od hitlermarketů po ČOI jsou na sebe úzce vázání. Vedení hitlermarketů je úzce svázáno s vládními zmetky. Proto sem lze dovážet z ukradiny plesnivé obilí, salmonelozní zkažené kuřata a pesticidové oleje. Ale čecháček musí své stromy v sadech vyrvat i s kořeny a zavraždit desetitisíce drůbeže. V téhle oblasti vládnou hitlermarkety, které můžou prodávat C O K O L I V ZA JAKOUKOLIV CENU. VŠE ZA JEDNÍM ÚČELEM – KOMPLETNÍ ROZVRAT ĆR. Český zemědělec má stanovené ceny, aby nemohl okrádat hitlermarkety o megazisky.

Ladislav 💤
19. 2. 2024 11:06
Odpovědět  josh-xy

Pizda Fylajová s celou sebrankou!

Slovan
19. 2. 2024 12:19
Odpovědět  josh-xy

Kdo to tu tuna kdysi psal, že se po čtyřicítce vráží charakter do ksichtu. Mám za to že jsem to četl zde. Tak tehle pizdroň by mohl dělat odlitek.

Pavel z Moravy
19. 2. 2024 13:06
Odpovědět  Slovan

Ahoj kamaráde, až se to tady jednou všechno vymlátí, tak bude líp. Třeba se ještě sejdeme u jednoho dobrého čepovaného. Já už to mám asi za pár, většina mých nejlepších kámošů je v pánu a hledat dnes nové to je na číču. Nejlepší jsou ti, které člověk poznal za mlada, když spolu vyváděli. Hůře je na tom ale můj téměř 95 letý strejda z dědiny kde vůbec nic není. Jak říká, všichni kamarádi a známí jsou mrtví a on si nemůže zajít do hospody ani na pivo, neb tato sebranka škůdců jim zlikvidovala všechno. Ani se mu nedivím, tak dlouho žít a nemoci jít ani na čepované. Moji prarodiče jednu dobu tu hospodu obhospodařovali, když už byli v důchodu, nějaké 3 roky, tak jsem jim občas pomáhal. A kolik legrace a srandy se tam dalo užít. Dnes když tam přijedu, je to mrtvá dědina a kdysi to tam žilo, to tam ale také bylo všechno. Proto říkám, pryč s parchanty kapitalistickými, grázly proradnými. Možná socík nebyl všechno, ale přesto se obyčejným lidem dobře žilo. Ale zpychli a chtěli více. A teď vidíme realitu. Tak se měj.

Slovan
19. 2. 2024 16:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj barde, nezoufej a vezmi si příklad s Jardy Jágra. Je prý věřící a když se prý pomodlí a bude věřit, tak vše dobře dopadne. No a Medvědev zase říká že se nemodlí a svrhne jádro na DC, Berlín, Londýn atd. A to už nás hlava bolet nebude. Je čas na jedno orosené, dokud to ještě teče. 😊👍

katango
19. 2. 2024 18:58
Odpovědět  Slovan

Jára je dokonce pravoslavnej.

Slovan
19. 2. 2024 19:21
Odpovědět  katango

Asi máte pravdu, také jsem to někde zaslechl.

katango
19. 2. 2024 13:14
Odpovědět  Slovan

Píšu to opakovaně. Jako psychiatr a psychoterapeut jsem měla za svou skoro čtyřicetiletou praxi možnost poznat mnoho duší s jim příslušejícími ksichty.

Slovan
19. 2. 2024 16:17
Odpovědět  katango

No ale on je rodíl být duševně nemocen a nebo být zlý a vepřová samice.
To se mě naštěstí netýká, bo jsem hodný a hezký člověk.

katango
19. 2. 2024 19:01
Odpovědět  Slovan

K psychiatrovi, natož k psychoterapeutovi, nechodí jen lidi duševně nemocní. Ti jsou spíš v menšině. Máte vy to divné představy. O našich pacientech i o duševně nemocných. To, že je někdo duševně nemocný neznamená, že nemá duši. A obličej taky má.

Do obličeje se nesmazatelně vryjou třeba deprese. To jo. Ale člověka jako bytost nedefinuje to, že trpí duševní chorobou. To tedy rozhodně ne.

Slovan
19. 2. 2024 19:25
Odpovědět  katango

Já vám to neberu, jinak já představy mám a to byste se divila ta různorodost. Já vím o čem píšete nebojte. Znám to.

Slovan
20. 2. 2024 08:15
Odpovědět  Slovan

Tady to muším trochen poupravit, samozřejmě že jsem měl na mysli formu na odlitky ksichtů pokřivených charakterů lidí. Odlitek je už hotový výrobek že jo?

Burák
19. 2. 2024 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Politici žijí ve vlastních bublinách a naše tajná služba jim podstrkuje cinknute informace, takže mě to ani nepřekvapuje. Možná je ale platí Putin, aby čím dál více lidí sympatizovalo s Ruskem 😁

Frank
19. 2. 2024 15:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Křibohubý Vondra je docela obyčejný uslintaný zmetek.