blog

Dimenze našich šašků.

Dimenze našich šašků. Komentář Štěpána Chába

Vláda se mediálně snaží, aby její boj vypadal jako snaha vyhnout se státnímu bankrotu. Probíhá to tím stylem, že se začíná postupně dupat na všechny. Nejdřív celoplošné bombardování inflací, tedy i zvýšeným vybíráním daní, končí to trestáním vybraných skupin lidí.

Příznačnou ukázkou se stala předsedkyně Poslanecké sněmovny, která na tiskové konferenci 23. března vzala štítivě do rukou mobilní telefon Huawei, který tam měl novinář, aby mohl nahrávat její prázdná slova. A řekla: „Huawei? No to snad ne. To není dobré. To nemáte na iPhone?“ Hýkavec za ní, asi její osobní asistent, radostně hýkal do prostoru své smíchem naplněné pohrdání. Nakazil se, chudák.

Další krásný zásek do totemu dobývání České republiky udělal v diskusi na CNN Prima News premiérův poradce Štěpán Křeček, tohoto času ekonom a podporovatel polské ekomiky a trhu s potravinami. Ten se bránil tomu, aby se zvedaly plošně daně. Tvrdil, že stát se musí zeštíhlovat. Po největším čtvrtletním záseku do státního rozpočtu v historii republiky by pomalu bylo na čase. Nic tomu nenasvědčuje, ale budiž, ať si krofou o vzdušných zámcích, na ty jsme zvyklí. Ale pak přidal obhajobu zvedání některých daní.

„Umím si představit navýšení daní u těch neřestí, za ty si lidé mohou připlatit. Stejně tak si umím představit zvýšení daně u nemovitostí, protože lidé, kteří vlastní nemovitost, tak se nemají úplně špatně,“ řekl Křeček. Pominu to, že ke kouření a alkoholu, u kterých se zvedání daní obhájí vždycky, přiřadil i bydlení ve vlastním jako neřest. A pokusím se vyvrátit takový nepěkný mýtus, který se nám tu nešťastně usazuje. A tím je tvrzení, že lidé, kteří vlastní nemovitost, na tom nejsou tak úplně špatně.

Vezmu to na vlastním příkladu. Kupuju dům, děkuju za optání, je pěkný, mám ho rád. To jsem takhle jednou vyrazil s dětmi na kolotoče do vedlejší vesnice. Cestou z vlaku jsme potkali opuštěný dům. Na první pohled v něm už řadu let nikdo nebydlel. Nějaká lufťáky opuštěná cihlová duše. Jedno dítě sedělo v kočárku, druhé stálo na stupačkách a já, jako volský potah, celý ten bengál táhl na pouť. Před oním domem jsem zastavil, vzhlédl a zařval – ten bude můj. Musí být.

V té době jsme žili v nesmyslně předraženém podnájmu, který nám laskavě propůjčila katolická církev. S trochou lásky k bližnímu, protože jsme půl roku předtím zoufale hledali bydlení a místní farář se ustrnul, na druhou stranu zcela bez lásky, protože byt byl ve staré nezkolaudované škole a naprosto bez vybavení. Tím myslím, že tam nebyla ani kuchyň, umyvadlo nebo záchod. Nic. Jen zapojená elektřina a voda… ve sprše, kde jsme ten půl rok i myli nádobí. Za to chtěl nekřesťanské peníze, křesťan jeden. Stížnosti na lampárnu, není to zkolaudované, neměli jsme tam ani bydlet. Takže by nás úředník vykopl na ulici. Doslova.

Měsíc po tom, co jsem vykřikl – ten bude můj, byl můj. Na osobní hypotéku. To znamená, že jsme se dohodli přímo s majitelem, že mu budeme postupně dům splácet, vše pak podepsali u notáře. Splácíme doposud. Nebyla a není to žádná sranda. Dům byl, a stále částečně je, v trochu rozervaném stavu, abych tak řekl. A část místností je neobyvatelná. Nevadí, času dost, opravíme. Pokračujme dál. V březnu na mě uhodila inflace se vší razancí. Příjmy mám spočítané tak, aby mi vyšly na celý měsíc a týden před výplatou aby to nebylo… no, jako týden před výplatou. V březnu mi to trochu nevyšlo. Tři dny před výplatou je na účtu 22 korun českých. V pohodě, mám nasyslené zásoby, z kterých vyvářím výstavní hostiny. Ovšem do toho si před kameru sedne ekonom Křeček a oznámí, že ti, co mají dům, se nemají tak úplně špatně.

Má, svým způsobem, pravdu. Nemáme se špatně. Je tu sranda. Letos jsem si zryl část zahrady a bude se pěstovat zelenina, zavařovat nakládačky, nakládat červená řepa (pokud mi něco vyroste, samozřejmě). Dokud nám k tomu nezačne asistovat Křečkova iluze o tom, že my z domů si žijeme nad poměry. Nežijeme, pane Křečku, i my usopleně jezdíme do Polska podle vašeho doporučení nakupovat potraviny, protože to v té naší macešské České republice neuplatíme. Ale co, to je také na vaše doporučení, křečkovat si v Polsku.

Dobrá, další. Nedaleko nás bydlí ve svém domě stará paní. Bydlí ve svém. Žije si tedy nad poměry? Podle Křečka určitě. Ale já vím, že nežije. Má dům, papírově je bohatá. Realita je ovšem taková, že žije od důchodu k důchodu. Podle Křečka bychom jí měli zvýšit daně natolik, až nejspíš bude chtít prodat svůj od rodičů zděděný dům nějakému vykukovi jako je propolsky zaměřený Křeček a odstěhovat se do paneláku. Paní s deseti kočkami a houfem slepic. Ať baba táhne. Nezáleží na ní.

O kus dál žije v novém domě rodina. Máma, táta, dítě a pes. Dům si postavili nový. Teď mají co dělat, aby uplatili hypotéku. Žijí si nad poměry? No ano, dovolili si postavit si dům. To je drzost. Do kotce s nimi. Přesto si nežijí nad poměry. Ani trochu. Takových lidí je většina majitelů domů. A to, že mezi nimi jsou i spekulanti, jako bývalý ministr Arenberger se svými několika desítkami domů v Praze a okolo ní? A to je důvod pro to, abychom začali dupat po normálních lidech? Fajn, zvedat daně z nemovitostí, ale těm, kteří mají v držení dvě a více nemovitostí… když už tedy tu nemorální daň z nemovitosti musíme mít. Nemorální, protože je to daň ve smyslu laskavého povolení bydlet ve vlastním domě, jehož nabytí bylo v minulosti řádně zdaněné. Částečně se dalo chápat, když jdou peníze z daní přímo té konkrétní obci, nyní chce stát ústy ministra Stanjury část z daně obcím odhyrznout a dát je na stíhačky od Američanů. 

Jenže na takový argument se dočkáme jen štítivé reakce, kterou tak krásně předestřela 23. března Pekarová Adamová – to nemáte na iPhone? Ne, mnozí na iPhone fakt nemají. Drtivá většina lidí, kteří si žijí nad poměry ve svém domě, v něm žijí, nerejžují na něm. Nebo začneme společnost rozdělovat na další frontě? Na ty, kteří bydlí ve svém a na ty, kteří žijí v podnájmu? Budeme štvát jedny proti druhým? Budeme ukazovat, že ti z vlastních domů jsou všem přítěží? Že jsou to sobci? Že jsou příčinou změny klimatu? A kdy přijde výstřel z Aurory? 
https://bit.ly/409bK5e

sdílet na

43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
14. 4. 2023 10:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi brzy přijde doba,kdy banderovská Ukrajina jako stát zbankrotuje,to znamená,že nebude
schopná splácet svoje megadluhy,které ve světě nasekala,vyrukovala s tím ideologicky prověřená
agentury Moody,která ale nemá hlavní stan v Moskvě,pak bude ukrajinské dluhy splácet celá
slavná EU,samozřejmě i s námi,kteří za za ukrajinské sekery zaručili,to pak přijde teprve
skvělá doba,již dnes jsme ekonomicky totálně na dně,nejenže dnes cpeme banderovcům
50mld z rozpočtu ročně,potom k tomu ještě soudruh Fiala přihodí dalších 50mld na dluhy,
pak nastane čas si pro zlepšení nálady zazpívat starou dobrou píseň ze socíku ” to se budem
príma mít. “

Keller
14. 4. 2023 10:49
Odpovědět  janle57

Čtení je to smutné, ale pravdivé.

14. 4. 2023 12:20
Odpovědět  janle57

A naše děti a vnoučata tuto písničku, včetně ošacení a exteriéru. Pokud tedy budou mít to štěstí, že si ji nebudou zpívat pod mostem.
https://www.youtube.com/watch?v=c6VLjoo2lVI

EvaK
14. 4. 2023 13:34
Odpovědět  janle57

Ona už zkrachovala. Je tam vysoká nezaměstnanost, část mužů sedí doma a bojí se vyjít, protože je loví vojenská policie.
A až to západ přestane bavit, zkrachujeme i my, bo ten magor Fiala se zaručil.

Pavel K
14. 4. 2023 15:36
Odpovědět  EvaK

…..ale my NE!! Nassratt!!💩💩

Pavel z Moravy
14. 4. 2023 17:49
Odpovědět  janle57

Správně řečeno, pouze slovo soudruh není vhodně použito. On si to kdekdo potom spojuje s komunisty. A tento človíček souznící s Habsburkem k soudruhům určitě nepatří. A jinak, už je vymalováno, pouze to ještě většina neregistruje. To bude pro většinu obrovský šok. Už slyším ty reakce- já to nevěděl, proč se to stalo apod. Mám ten dojem, že většina starých lidí vůbec neví která bije. Tak co chcete potom dělat. Kdyby teď byly volby, hodí to Babišovi, protože ten jim pár drobů pohodil. Tak to je a nás pár procent s tím nic neuděláme. Přeji pěkný večer.

zuza
14. 4. 2023 18:27
Odpovědět  janle57

zatiaľ nezbankrotuje, má dobrých pánov, čo sa o ňu postarajú
https://cz24.news/rusko-ma-podle-haagu-zaplatit-pet-miliard-dolaru-ukrajinske-spolecnosti/
keď Rusi nezaplatia, tak skonfiškujú v prospech ukronacistov ruské aktíva v zahraničí

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bety
15. 4. 2023 10:54
Odpovědět  zuza

A myslíte, že když opět okradou Rusy, že aspoň částečku z těch prachů nějaký obyčejný Ukrajinec uvidí?
Jinak k těm majitelům a podmíněným majitelům domů (hypotéky) – když nezaberou nové
daně, tak zabere Green Deal. Nařídí se plošné a drahé zateplování a autor článku může
znova žebrat u pana faráře.

me2d44
16. 4. 2023 12:42
Odpovědět  janle57

Ona ta Ukrajina už zbankrotovala – jen si to Kijev ještě neuvědomuje, takže to neví (nebere na vědomí to, že dluhy se budou muset splatit – Západ si to ještě neuvědomil, tak sází na zbytečné vyzbrojování, kde se velká část zbraní ani nedostane na linii bojů /nebudu rozebírat, kolik západních zbraní se vrací mafiím v Evropě – a navíc, nemá na Ukrajině už je skoro kdo obsluhovat!/.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jmm
14. 4. 2023 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

“pekari” je “č*za” …..

unor 2022
14. 4. 2023 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Pekarova? Uz ani Buh se na TO nemohl divat a sel radeji jinam. Opustil Ceskou republiku.

Frantisek Toula
17. 4. 2023 17:26
Odpovědět  unor 2022

Bůh nás neopustil to my jeho

Gales
14. 4. 2023 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle mně nás ženou tyhle sfině do eura.

Pedro
14. 4. 2023 12:23
Odpovědět  Gales

Do digitálního eura.

Jozef
14. 4. 2023 11:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Pekarová má riadne ukončené aké vzdelanie?
(Je fakt k počudovaniu, aké jebliny sa vyjadrujú na témy ako kibernetická bezpečnosť. U nás je to vo Francúzku skončená bábkoherečka – “odbornosť”, ktorú možno zrovnať s kurzom správneho utieranie zadku kriedovým papierom.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
EvaK
14. 4. 2023 13:36
Odpovědět  Jozef

Asi bakalář. V dnešní době nedosahuje ani úrovně bývalých středoškoláků.

Jozef
14. 4. 2023 14:57
Odpovědět  EvaK

Tipujem, že ten bakalár bude na úrovni slovenskej právnickej “fakulty” v Sládkovičove. (Jedna väčšia právnická firma u nás vydala dokonca nariadenie svojmu personálnemu oddeleniu, vylúčiť z výberového konania všetkých absolventov tejto a podobných “univerzít”, kde sa “študuje” za fajočku, prípadne “klobásku”, a kde výška zaplateného školného určuje rýchlosť “štúdia”. 🙂 )

14. 4. 2023 12:11
Ohodnotit příspěvek :
     

 “…lidé, kteří vlastní nemovitost, tak se nemají úplně špatně.”
A do nich, do parchantů! To je špatně, když se nemají všichni úplně špatně!

J.Sladin
14. 4. 2023 17:25

Zdaníme jim nemovitost a mohou to kompenzovat dáfkou na bydlení. Kuva, to jee pokrok.

Markýza
14. 4. 2023 19:36

Zvláště, když mají z penze zaplatit děravý okapy či střechu. 😎

15. 4. 2023 06:38
Odpovědět  Markýza

No, ono to chtělo žebřík, lopatku na mouku (plechovou), hajzlštětku, smetáček a barvu. A každý rok koncem podzimu, kdy už stromy shodí všechno listí, okapy vyčistit. A když se objeví první rez tak po vyčištění zevnitř natřít (dvakrát !!!) a tak to dělat až do konce dnů. A okapy potom také až do konce dnů. Já si tu barvu kupoval pod rukou od maníků co natíraj elektrický stožáry. Ne pro sebe, protože já panelákový ouško, ale dělal jsem to melouchem letitým obyčejnolidem ze vsi, že už sami nemohli. Na mlaďase a lepšolidi jsem sr-al. Maj ruce a nohy? Maj. Zkrátka to chce rok co rok vyčistit, když se objeví rez, tak natřít – všechno, ne to látat tu tam, tu onde. Se střechou už je to horší. Žádný tašky nevydržej věčně. Většinou se jejich životnost překrývá s lidskou životností – je vám pětadvacet, pokryjete střechu a ve vašich cca sedmdesáti a víc a tamle teče, a tamhle taky a honem tak kýbl a tamhle škopek, a to se pak nová střecha z penze blbě platí. Tak nezbejvá než zásoba kýblů a látat. Leda byste si zamlada pokryla střechu betonovými taškami nebo břidlicovými. Ty člověka přežijou a mladý ať se staraj.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
15. 4. 2023 08:39

To byl jen příklad 😀 Okapy mám nové a střechu eternitovou, ta ještě chvíli vydrží.

15. 4. 2023 08:59
Odpovědět  Markýza

A kdyby u vás hóřelo, tak by to aspoň bylo se slavnostnímu salvama na rozloučenou. On eternit krásně práská; jako kluci jsme ho proto házeli do ohně. Tak jsem ho jednou hodil doma do bubínku. Napřed prásknul eternit a pak táta spráskal mě, co se mě vlezlo.

Standa
15. 4. 2023 08:59

Ideální je gumoasfalt.Doslova to vycákat.Mě to drží už X let.

Standa
15. 4. 2023 09:02
Odpovědět  Standa

A betonky chytají mech. Je třeba tam občas rozhodit plnou hhrstí zelenou skalici a mech sleze sám!Nesnáší mědnatý roztok .

Pavel K
15. 4. 2023 09:37
Odpovědět  Standa

Von vám to ten brejlatej, plešatej česnekář v Davosu zase vysvětlí, jestli eternit, nebo holandky. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🙋‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

unor 2022
14. 4. 2023 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Dost velky problem pro okoli vznika kdyz pametove medium bez prirozene inteligence ziska titul
zaznamem jisteho objemu dat a jeho prehranim pred zkusebni komisi. Mozna v nem nejaka data jsou ale neni cim s nimi pracovat.

Pijack
14. 4. 2023 12:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Jakýsi prorežimní kašpárek psal dnes v mainstreamu, že Pekarka je mladá, krásná a úspěšná žena a proto jsou na ni lidi hrozně zlí… Mě málem šlehlo. Klidně bych ten průjmový článek srovnal s adorací Stalina v padesátých letech. Kromě toho nechápu, co myslel tím “úspěšná”. Ona fakt něco dokázala? Nějaký úspěch? Nebo se úspěšně zavrtala do konečníku soudruha Rychetského, který ji nainstaloval do vlády jako držák ke splachovadlu na WC? 🙂

Zdena
14. 4. 2023 13:07
Odpovědět  Pijack

Dokázala, ušetřila 1 kg mouky to se mi ještě nepovedlo

tupý hulvát
14. 4. 2023 13:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Žiji s dcerou v malém domku z jednoho důchodu.Před lety jsme si malou polozbořeninu koupili se ženou,jako penzijní pojištění,že nebudeme platit nájem a pětadvacet let ho pomalu,vlastníma rukama opravovali,často s použitím materiálu z bazaru.Dali jsme do oprav většinu toho,co jsme ušetřili.Žena mi umřela rok po nastěhování.Teď bychom v nájmu chcípli hlady.
MÁM ŠTĚSTÍ,že to ten ksindl neřekl přede mnou,zavřeli by mě asi na mnoho let..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
14. 4. 2023 14:18
Odpovědět  tupý hulvát

Zase bys to měl s ubytováním, topení, oblečením i stravou, tak ho klidně plácni …

Pavel z Moravy
15. 4. 2023 14:20
Odpovědět  tupý hulvát

Já nevím jestli by nebylo vhodnější se již nějakým způsobem spojit. Škůdci zemští nás tu již drancují 30 roků, o těchto současných škoda slov, to je to nejhorší co se v naší populaci zrodilo, i když si říkám, nikdy neříkej nikdy, možná jsou ještě horší. Tato sobecká a odlidštěná společnost bude bohužel vychovávat další zlé lidi s černou duší. Jedinou možností je fakt změnit systém. To bude dělat Vladimír. Nic jiného mu nezbývá, ale on má věřím tomu plán. Jak to zde řekl kdysi Milan, plesnivý a shnilý barák je lépe strhnout a postavit nový. A jestli zde někteří zbývající moudří budou chtít trochu lepší společnost, nic jiného jim nezbude. Já v tento národ už moc nevěřím, jsem realista a vidím jak se lidé chovají a jak jim jde pouze o svůj osobní prospěch. Ale asi to je nějak tak dáno vývojem po spirále. Naše zkušenosti a zkušenosti ještě dříve narozených jsou na dnešní generace nepřenositelné a realita mi říká, že si budou muset vše vyžrat až do dna.

Pavel z Moravy
14. 4. 2023 17:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Neuvěřitelně nás ti škůdci odírají a drancují zbytky státního majetku, který tu zbyl. Kurdyna, vyse.rme se na nějaká hodnocení Pekari a spol. Je to již trapné. Jsme zkolonizovaný národ, jehož vlastní slouhové nadnárodního globálu nás decimují. Už mně poslouchat tyhle nářky nebaví. Buď to tady zgruntu změňme a nebo si nechejme kálet na hlavu dál. A šašek Štěpáne je alespoň užitečný, dokáže vyvolat smích a pobavit. To tito se nám pouze řehtají do ksichtu a to určitě není činnost, kterou baví šašci lid.

Duudu Wo
14. 4. 2023 18:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ani vtip, ani arogance, vypadá to jako lobotomie.

Burák
14. 4. 2023 18:08
Ohodnotit příspěvek :
     

To je ale debil a Pekaři tupá krava. Pardón, velmi úspěšná tupá krava. Vážení, zatím co si mnozí vozili již od mládí svou prdel po výletech a nic nedělali, já si ve svých 20letech dovolil koupit svůj dům. No dům, říkali tomu jedová chýše a bylo to neobyvatelné. Nemělo to vodu, elektřinu, topení a ani okna. Celých 25 let jsem víkend co víkend pracoval, abych ho opravil. Prvních 5 let jsem neměl ani koupelnu a prádlo mi prala matka ve svém bytě. Když jsem se chtěl okoupat, vařil jsem vodu ze studny vytaženou kbelíky pěkně v zavařovacích hrncích. Celý proces trval cca 3h. To jsem se měl. Zatím co na mě o víkendu stovky kolemjdoucích lidí čumělo, když jsem stál u míchačky a jen tak se procházelo, já se měl a nyní za to budu muset zaplatit. Takže chtějí už odebírat děti dle metodické příručky, kterou dostala každá škola, aby jsme jim náhodou nevysvětlili pravdu o Ukrajině a ještě nám pěkně zdani dům. Slyšel jsem, že v zákulisí mluví o 2% tržní ceny. To už budeme fakt otroci, nezbyde nám ani na rakev. Tohle jsme v 89 chtěli?? Měli jsme ty hajzly hned v zárodku zabít na pódiu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
14. 4. 2023 18:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni si fakt myslí, že se jich ta odpovědnost týkat nebude. Až se to přežene,tak bude tak bita, že se jí o tom nikdy nesnilo

Pavel K
14. 4. 2023 19:13
Odpovědět  Jaroslav

Kdoví co kim nakukali, že pro ně v nejhorším přiletí Martani.

me2d44
16. 4. 2023 13:01
Odpovědět  Jaroslav

Kdysi byla v Ústavě zakotvena vedoucí úloha KSČ. I když jsem taky byl komunista do 90 roku, tak to považuji za největší chybu KSČ. Komunista měl vést lidi tím, že jim je příkladem – v práci i mimo ni. Jenže v polibdíru KSČ se usadili prospěcháři ( řada z nich přelezla do ODS, ČSSD, ODA a dalších stran, které tu straší po plyšáku. Důkaz je jednoznačný: armáda v době plyšáku měla 14 dnů zákaz vylézt z kasáren (stejně jako v 1968) a polibdíro na 14 dnů si “vybíralo dovolenou”. Děkuji. 14 dnů jsem se na rodinu – bytovka hned za plotem – díval přes plot. Nastavili “pohotovost” do 5 minut, takže bych ten plot ani neobešel!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
14. 4. 2023 19:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Cit:,,Tvrdil, že stát se musí zeštíhlovat. Po největším čtvrtletním záseku do státního rozpočtu v historii republiky by pomalu bylo na čase. Nic tomu nenasvědčuje, ale budiž, ať si krofou o vzdušných zámcích, na ty jsme zvyklí. Ale pak přidal obhajobu zvedání některých daní.„Umím si představit navýšení daní u těch neřestí, za ty si lidé mohou připlatit. Stejně tak si umím představit zvýšení daně u nemovitostí, protože lidé, kteří vlastní nemovitost, tak se nemají úplně špatně,“ řekl Křeček.”
___________________________________________________________________—
Takže ti se , co nemají tak ,, špatně” se musí zeštíhlit.
,, Neřest” je pro současnou vládu mít chatu, chalupu, zahrádku.
Když se tedy občané nemají, tak ,,špatně”, tak uděláme vše proto , aby se špatně měli!
Ti lidé si ty chalupy atd. koupili, zaplatili daně z koupě , opravili, zhodnotili a nyní, protože se nemají,, špatně”, tak jim zvýšíme daně.Z komína, stočného , z jímky, z hlavy…… Dokud nebudou všichni ,, štíhlí”, hubení ( nějak mě to připadá ,jako Osvědčim, ,, Prací ke svobodě”,tam se to skutečně povedlo)nebude tato vláda štastná!
a , at si občané,, krofou”! ,,Karavana jde dál”!A, psi” at si štěkají!

me2d44
16. 4. 2023 15:32
Odpovědět  Standa

Ti, co se “nemají tak špatně” dlohodobě sedí na úřadech! vládou a poradci počínaje, až po městské úřady. Pokud TOHLE nezatrhneme, tak si rovnou můžeme lehnout do “dřevěného saka” nebo se začít “popelit v urně”. Jinou šanci nám totiž současná vláda a její úřady prostě nedává!

Standa
14. 4. 2023 19:29
Ohodnotit příspěvek :
     
  • Celoživotní vzdělávání a učení se dospělých – jedná se o užší pojetí, které vymezuje např. Beneš; jako hlavní předmět andragogiky je zde celoživotní vzdělávání a učení se dospělých v celé jeho šíři, řadí se sem intencionální a incidentní učení, toto pojetí člení do dalších kategorií na organizované někým druhým, organizované dospělým samým, plánované, ale incidentní, incidentní během jednotlivých událostí a incidentní jako součást životní rutiny.
  • Vyrovnávání se dospělého člověka se sociálními institucemi – člověk se vyrovnává se vznikajícími institucemi v procesu institucionalizace (proces vytváření pravidel), nebo se vyrovnává s institucí již existující (jedinec vzniklá pravidla přijímá).
  • Mobilizace lidského kapitálu v prostředí sociální změny – jedná se o nejobecnější pojetí andragogiky; pro postindustriální společnost charakterizující neustálé změny lidský kapitál představuje nejvýznamnější, nejcitlivější a nejzranitelnější determinantu existence a vývoje společnosti.
  • Orientace člověka v kritických uzlech jeho životní dráhy či při problémovém průběhu jeho životní dráhy – toto pojetí je obsaženo již v konceptu předchozím, ale zde se více zaměřuje na individuum, jako opěrnou vědu využívá psychologii.
  • Individuální a sociální souvislosti změn syntetického statusu – jedná se o sociologizující a nenormativní chápání andragogiky; vychází z toho, že změna jedné složky syntetického statusu se nutně promítne do složek ostatních, integrální andragogika zkoumá odraz těchto změn v ostatních dimenzích a hledá cestu k minimalizování negativních důsledků pro člověka.
  • Animace dospělého člověka – jedná se o nejširší vymezení andragogiky, které je z části obsaženo ve všech ostatních vymezeních; jedná se o nekončící humanizaci člověka, která může být záměrná i nezáměrná (formování vlivem prostředí) a je vztažena k následujícím procesům: enkulturaci, socializaci a resocializaci, profesionalizaci a nakonec edukaci.
Standa
14. 4. 2023 19:32
Odpovědět  Standa

Specializace Pekarové. Vyučování dospělých. ( Jak jsou blbci, když nechápou zdražování a její plat). Andragogika její speciál ve Sněmovně!

Frank
15. 4. 2023 08:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Tu pakáž je třeba ze Strakovky vyhnat vidlemi dokud je ještě čas.