blog

Díky hlasování Europarlamentu bylo schváleno klimatické nařízení, na jehož základě může dojít k vyvlastnění majitelů domů

EU: Již před časem jsem zde upozornila na další klimatický diktát, který se má dotknout zejména majitelů nemovitostí  – a to těch starších. Všechny nemovitosti, které nebudou do dané doby odpovídat přísným klimatickým normám, založeným na šířených klimatických lžích, budou neprodejné a posléze také vyvlastněné.

Úpravy, které budou muset být zejména u starších nemovitostí provedeny, jsou natolik zásadní, že spousta lidí na to jednoduše nebude mít. A pokud nebudou povinné úpravy provedeny, dojde k sankcím, které mohou vést až k vyvlastnění. Nemovitost, která nebude odpovídat dané kategorii, pak samozřejmě nebude prodejná.

Evropský parlament včera odsouhlasil „klimatickou“ stavební směrnici navrženou předsedkyní Komise Ursulou von der Leyenovou. 343 europoslanců hlasovalo pro, 216 proti.

Mnoho majitelů nemovitostí tak bude nuceno provést v rámci „Zelené dohody“ velmi nákladné rekonstrukce. V průměru to bude podle odhadu stát každou postiženou osobu v EU asi 42 500 eur (v přepočtu asi milion korun) ve jménu ochrany klimatu. A to je stále konzervativní odhad. Odborníci odhadují, že by mohly být nezbytné také investice ve výši více než 100 000 eur.

Náklady jsou samozřejmě jen průměrný odhad, kdy je třeba počítat s tím, že ceny jsou v různých zemích rozdílné. U nás je levnější pracovní síla (ale ne materiál), takže cena může být něco málo pod průměrem nebo zhruba v průměru EU. U někoho budou samozřejmě náklady vyšší, u jiného nižší, jde jen o odhadovaný průměr.

Některé státy EU – jako například Itálie, kde by se přestavby týkaly drtivé většiny nemovitostí – záhy po hlasování deklarovaly, že tuto normu odmítají přijmout. Vzhledem k tomu, že většina našich europoslanců hlasovala proti tomuto paskvilu, předpokládám, že i u nás je značná šance na to, že nové unijní nařízení nebude přijato.

K tomu však může dojít kdykoli v budoucnu, bude tak zřejmě velmi důležité i to, kdo bude v budoucnu ve vládě. U nás v tomto smyslu vidím jako největší nebezpečí zejména Piráty a TOP09, což jsou partaje, které zelenou politiku plně podporují a jejich zástupci byli také jedinými, kdo pro zákon za ČR hlasoval. Pro byli konkrétně všichni tři Piráti (Kolaja, Peksa a Gregorová) a Niedermayer (TOP09/STAN).

I z toho důvodu tentokrát nemá cenu vypisovat celý jmenný seznam všech, kdo proti zákonu hlasovali, neboť to byl zbytek přítomných europoslanců.

V budoucnu si samozřejmě může EU najít nástroj, jak zákon vymáhat. V minulosti se již objevilo více sporných zákonů, u kterých se nakonec podařilo vzpurné země přimět k tomu, aby se podřídily…
https://bit.ly/3ThHcwq

ZDROJ

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

sdíletj na

26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Okolo
15. 3. 2023 23:33
Odpovědět  josh-xy

Koukám “josh-xy”, že možnost přidat obrázek jsi si, jako admin, ponechal. My ostatní už tu možnost nemáme, že? Nebo je to tak jen u mě?
Že by i tady platilo: “Co je povoleno bohovi, není povoleno volovi?!!!
(Mně už se možnost připnutí obrázku neobjevuje, dokonce se tam neobjevuje nic, než prázdné okno).

Milan ze Zahrady Čech
15. 3. 2023 23:51
Odpovědět  Okolo

 Co je povoleno bohovi, není povoleno volovi !!!

Okolo
15. 3. 2023 23:59

Ahoj! Vždyť přesně tohle, Milane, píšu. Nebo je něco, co jsem nepochopil? (Myslím to v dobrém, žádné rýpání).

Milan ze Zahrady Čech
16. 3. 2023 15:19
Odpovědět  Okolo

No, vy jste to napsal jako otázku, tak jsem to potvrdil, jako že to tak skutečně je. Měl jsem před to ale napsat “Přesně tak! Co je povoleno…” atd. Holt jsem to nedomyslel.

Okolo
16. 3. 2023 22:20

Díky za odpověď!

Drak
16. 3. 2023 13:35
Odpovědět  josh-xy

Utěšený pohled a inspirace.

Sims.
15. 3. 2023 22:38

Doufám, že EU již brzy nebude a bude pokoj.

Pavel K
16. 3. 2023 09:31
Odpovědět  Sims.

Tak to já doufám také, ale co si budeme namlouvat, svůj úkol splnila ( zničit Evropu) proto taky byla založena. 🙋‍♂️

Pavel z Moravy
17. 3. 2023 09:29
Odpovědět  Sims.

Už dávno jsme měli být z EU venku. Jestli to SPD myslelo a myslí vážně, už dávno mělo rozjet kampaň a otevřít lidem oči. Už je čas. I kdyby tu byl bordel jakýkoliv, byl by to bordel náš, ale ne ten, který nám tu implantuje ten zvrácený západní svět. To, co od nich po převratu do naší vlasti přišlo byl jen zmar a hnus.

Drak
15. 3. 2023 22:49

Je na čase, zavést povinnou kontrolu příčetnosti jednotlivých poslanců europarlamentu, jednotlivých komisařů v čele s předsedkyní.

Milan ze Zahrady Čech
15. 3. 2023 23:52
Odpovědět  Drak

Prosté vypráskání by vyšlo levnějš.

Standa
16. 3. 2023 07:54

Defenestrace by to vyřešila definitivněji!

Pavel K
16. 3. 2023 09:33
Odpovědět  Standa

Já bych je radši uvedl do pracovního procesu na dobu neurčitou a makat. Nakradeno samozřejmě vrátit.

Milan ze Zahrady Čech
16. 3. 2023 16:40
Odpovědět  Pavel K

Třeba zrovna na obnově Luhanska, když už se k tomu tomu naši vládní šašci zavázali. To by mělo jak symbolický, tak výchovný smysl.

Pavel K
16. 3. 2023 09:32

Bude náhrada?

sergej
16. 3. 2023 00:59
Albi
16. 3. 2023 10:34

“Vzhledem k tomu, že většina našich europoslanců hlasovala proti tomuto paskvilu, předpokládám, že i u nás je značná šance na to, že nové unijní nařízení nebude přijato”.

Pche – naši europoslanci! Podobně jako Vláda PŘED a PO volbách. Totéž pan prezident PŘED inaugurací a PO inauguraci. Nenaleťme znovu.
A o ochranu klimatu už nejde vůbec a to ani u těch, co si skutečně myslí, že přírodě a klimatu pomáhají.
Kdo nebude mít na úpravy (a to mít nebude stoprocentně, neměl by na to dnes, natož po x létech inflace, pádů bank, hospodaření našich pohadrákových vlád a s černou dírou Ukrajinou na krku), bude muset ten dům prodat = ten bude nepropdejný = tedy vyvlastněn = a co s ním udělají? Hádejte – vidím jen možnost – buď se v rámci “pomoci” předá Ukrajině, nebo stále přicházejícím připrchlíkům a část připadne (bude vrácena) “našim milým krajanům”.
Pro ně se to bude muset patřičně upravit, tedy vládou 100% “dotovat” – a jakými penězi vláda plní erární kasu?!?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
16. 3. 2023 11:33

A taky se budou muset zateplit mosty.Kvůli bezdomovcům.

Milan ze Zahrady Čech
16. 3. 2023 16:46
Odpovědět  Gales

Nemusí se zateplovat nic. Prostě si lidi rozeberou do rodin všechny ty LGBT+ a bude zateplýno až až. A bezďáci si je přivážou k pilířům. Jeden takovej Pospíšilová či Moravcová vám zateplej most tak, až budou dlaždičky vyskakovat, koleje se kroutit a asfalt tát.

Albi
16. 3. 2023 21:51

🙂 🙂 🙂

Drak
16. 3. 2023 13:34

No a proč je posloucháme? Copak jsme nesvéprávní? Nařizují nesmysly, tak je neposlouchejme a přinuťme vládu a parlament, ať tyhle debility, automaticky zamítají.

Boomer
16. 3. 2023 14:00
Odpovědět  Drak

..hm, a jak to chcete udělat?
Evropský parlament neschvaluje nějaké směrnice k tomu, aby o nich nějaké členské státy vedly plané diskuse. Za prodlení se trestá!!

Milan ze Zahrady Čech
16. 3. 2023 16:47
Odpovědět  Boomer

Je to v podstatě hra o čas.

Boomer
16. 3. 2023 19:42

.. je to hra o naše peníze, a v Bruselu hrají proti nám i naši lidé. Kupříkladu europoslankyně Charanzová a Gregorová jsou nespokojené s průtahy našich domácích zákonodárců..je to prý ostudné! A hned mají nápady jak to vyřešit..

Pavel z Moravy
17. 3. 2023 09:19

Tak do prd.ele vypadněme z té totalitní a zdegenerované EU, a pořád neplačme. Jestli se lidem ta zdegenerovaná společnost líbí, tak ať zavře oči a hubu a nechá si kálet na hlavu. Vždyť je to sakra jen na lidech. Pořád omílat dokola co s námi dělají a budou dělat a přitom na to čučet jak trotlové. Ten kdo nás vyvede z této EU žumpy by měl automaticky dostat řád Bílého lva, protože to bude ten nejzáslužnější čin naší historie. Už se k tomu jinak nevyjádřím, je to totiž zbytečné.