blog

Deset tezí o situaci v pásmu Gazy. Žádné hlubokomyslné úvahy ani “božská analytika” 

– I tohle předpověděl Žirinovský?

Dmitrij Matvejev 

Všechny kanály hýří zprávami o událostech v Zemi zaslíbené. Předevčerejší virologové, kteří se včera stali vojenskými stratégy, se dnes již objevují v roli znalců dějin izraelských konfliktů. Snažím se tomu všemu co nejvíce vyhýbat a nebýt jako moji „zenoví“ sousedé (platforma) se strašáky o “začátku třetí světové války”. A přesto se mi po zhlédnutí mnoha videí v hlavě objevilo několik myšlenek, o které se s vámi chci podělit! Pekelná krása. Je v tom něco východního fantasy.

Za prvé. “Železná kopule” se ukázala být ani ne tak kopulí, nebo ne tak docela železnou. I když její práce vypadá velkolepě a výmluvně. Čím se nijak v konfrontaci nemohou pochlubit majitelé komplexů “Patriot” a “IRIS-T”, byť s dokonalejším úderným systémem.

Za druhé. Pověst izraelských zpravodajských služeb je silně pošramocena. Jak se Hamásu podařilo udržet v tajnosti tak rozsáhlou operaci …

Za třetí. Postup Hamásu první den dosáhl 30 kilometrů. Někde kdesi „několik tisíc kilometrů“ severně odtud odborníci na protiútoky zaplakali. Vzhledem ke stupni vybavení útočníků. „Paraplánovači“ země U pláčí, tohle je vůbec něco jiného!

Za čtvrté. Četná videa z pásma Gazy ukazují velmi přehlednou a koordinovanou práci. Nemohu posoudit jejich vybavení, ale vypadají docela dost “commandos”, ale hlavní je, že přesně vědí, co a jak mají dělat! Opět v kontrastu s analogickým úsilím “nebratrů”. Vojenské objekty byly vzaty raz-dva s znenadání zaskočenými tam se nacházejícími, kteří byli ve „ještě ve spodkách“.

Za páté. Ráno Izrael oznámil úspěchy a převzetí dalších osad pod kontrolu. Současně. 

A) po celý den přicházejí zprávy o střetech v hloubi území. 

B) existují velké pochybnosti, zda útočníci vůbec měli v úmyslu tato území udržet. 

C) Izrael ukazuje spoustu záběrů údajně zajatých bojovníků.

Z nějakého důvodu však videa ukazují polonahé a v civilu oblečené vyděšené muže. Mají jen málo společného s těmi, které jsem zmínil v předchozím odstavci.

Za šesté. Doufám, že svět uvidí, co znamená “invaze orků” (zvláště se mě dotkla historka s Němkou, která přišla na koncert a jejíž tělo bylo identifikováno podle charakteristického tetování).

Za sedmé. Doufám, že svět uvidí, co znamenají “nevýběrové údery”. Izrael je samozřejmě přesvědčen, že se zaměřuje na místa, kde se skrývají bojovníci. Ale. Bylo by pošetilé schovávat se doma, když operace probíhá a odpověď je zřejmá. Několik obytných domů se prostě složilo. Civilisté, včetně dětí, jsou zabíjeni. Co vlastně na to „ten-ta-to“ – Guterres?

Za osmé. Kromě obytných domů  složili i mešity. Bez ohledu na to, co se děje, jsem si jistý, že se o tom Izraeli bude ještě dlouho zdát a snít … stane se to jeho „černou můrou“.

Za deváté. Záběry přestřelky Izraelců s kýmsi v poli, kryjících se civilními auty stojícími v tuto chvíli v zácpě, mě definitivně přesvědčily, že Izrael naprosto kašle i na vlastní civilisty. Zkusil jsem si něco takového představit u nás. Rozhodl jsem se raději si to nepředstavovat.

Nakonec jsem se rozhodl pro desáté. Nedávno se objevila zpráva, že Hizballáh otevřel druhou frontu. Což znamená, že to teprve začíná.

Nebudu se sázet ani hádat. V tomto konfliktu nechovám k nikomu žádné sympatie. Mám však pochopení pro základní příčiny a znalost historie izraelského národa.

Jak kdysi řekl jeden z mých starých přátel: ještě se budou zodpovídat za Ježíše!

I tohle předpověděl Žirinovský?

Doma není nikdo prorokem. Po odchodu Volfoviče, ze kterého si všichni dělali legraci, ale on spaloval slovem tak, že teď z přesnosti jeho předpovědí běhá mráz po zádech.

Další video (dostupné zde v ВК DM_812) je toho jasným příkladem. Ve studiu Solovjova zakladatel strany LDPR říká, že v roce 2024 nebudou v zemi U žádné volby, protože taková země už nebude. A další vojenský konflikt na Blízkém východě zastíní dění kolem země U.

Zda je to pravda, se brzy dozvíme. Ale to, co se dnes děje v Izraeli, jasně ukazuje, jak je svět nesourodý. Pouze Američané zatím jednoznačně podpořili Tel Aviv. Evropané odsoudili akce Hamásu a uznali právo Izraele na sebeobranu.

V samotném regionu je situace zcela odlišná. Jako první jej otevřeně podpořil Írán. Mnozí navíc tuto zemi označují za zainteresovanou na konfliktu. Teherán údajně vyprovokoval útok Hamásu v době pravděpodobného sbližování Izraele a Saúdské Arábie. To je proamerický postoj.

Libanonský Hizballáh vyjádřil ochotu se do konfliktu zapojit.

Stát Palestina přirozeně podpořil akce Pásma Gazy.

Výše zmíněná Saúdská Arábie označila Izrael za provokatéra konfliktu.

Katar rovněž odsoudil Izrael.

Irák označil to, co se děje, za důsledek desetiletí útlaku ze strany Tel Avivu.

Kuvajt rovněž činil Izrael odpovědným za to, co se děje.

A konečně organizace Taliban, která je v Rusku zakázaná, ale navazuje kontakty s Kremlem, vyjádřila silnou ochotu se do konfliktu zapojit a jednou provždy ho ukončit.

Zatím jen slova. Ale záběry z terénu naznačují vážnost toho, co se děje. Není jasné, co přesně Hamás touto operací sleduje, ale jedno je jasné už teď. Pověst izraelských bezpečnostních služeb byla vážně poškozena. A to i přesto, že současný izraelský premiér je sám “jedním z těch” s “osobní vendetou”.

Voláte špatné lidi, Benjamine!

– Netanjahu měl telefonický rozhovor se Scholzem, Zelenským, Melonim a Sunakem, vyjádřili podporu Izraeli, uvedl úřad. (podporováno lajky, jak říkáme)
– Izrael požádal Spojené státy o další vojenskou pomoc, žádost se zvažuje, řekl americký ministr zahraničí Antony Blinken.
– Šéf izraelského ministerstva obrany nařídil přípravy na evakuaci osad poblíž hranic s Libanonem.

Obecně jsem svůj názor na situaci vyjádřil v hlavním blogu @dm_812 , vyslovil deset tezí a svůj pohled na to, co se dělo. Co se týče “zákulisních” událostí. To vše hovoří o globálním selhání západních zpravodajských služeb. Ti zaspali přípravu odvážného útoku. 

Izrael má odhodlání, je zde ochota (slovy) jednat tvrdě. Je ale dostatek finančních prostředků? Virus „liberálů“ vážně podkopal i tamní imunitní (finanční i hospodářský) systém.

Vypadalo by to jako strouhanka. Sám Benjamin, který si prošel ztrátou milovaného člověka, volá … Blinkena a žádá o pomoc! Ha. Nyní je pro Spojené státy čas, kdy se celý arabský svět otevřeně či skrytě ježí na maličký Izrael. Nemohl jsem si představit lepší okamžik, abych pohřbil naděje na zlepšení vztahů se Saúdy a dalšími sousedy na poloostrově. 

Jak si nevzpomenout na nedávná setkání a kontakty s Palestinou a Libanonem na úrovni vedení ruského ministerstva obrany a vedení země. V rámci vojenského salonu Army 2023 a další. O vztazích s Íránem už vůbec mlčím. Jehož Američané otevřeně obviňují z podpory a napomáhání. Ano, svou radost tam opravdu neskrývají.  


Voláte nesprávným lidem, Benjamine. Co může Blinken v této situaci udělat? Dát peníze? Poslat tanky? Možná přivést Šestou flotilu do Středozemního moře? Ale i to chce čas. Vše se ale dá vyřešit dialogem. Ale důvěra a respekt jsou pro dialog důležité. Zejména na východě. 

Děkuji vám všem, že jste dočetli až do konce.

Ještě více zpráv a událostí v novém blogu “Новости DM_812” 

https://dzen.ru/a/ZSJiQJBmQSlpFs08?referrer_clid=1400&

https://dzen.ru/a/ZR55ZY8a8U_jXBer?referrer_clid=1400&

https://dzen.ru/a/ZR55W2i7z1VmVXEw?referrer_clid=1400&

sdíletj na

30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vaska
9. 10. 2023 20:14

osobně sy myslím, že se jedná o nove 11. záři něco na způsob těch tří dvojčat
https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/mvdr-miroslav-safar-par-otazek-ke-sporu-palestiny-a-izraele.html

Veny232
9. 10. 2023 21:38
Odpovědět  Vaska

osobně si myslím uplně to samé…

Mike
10. 10. 2023 09:09
Odpovědět  Veny232

Myslím, že židům roztroušeným po Evropě musí být docela ouzko. Tolik muslimů, kolik si jich sem natahala, může rozpoutat celkem slušnou vendetu. Jestli teda už nezačala…

Helena
10. 10. 2023 09:30
Odpovědět  Mike

BINGO! Hodně jsme se nacestovali a setkávali se tam s obyčejnými lidmi, takže to, co se děje ve světě dává smysl, a to ten, že hodina pomsty těm pravým viníkům přichází.

Spam Janka
10. 10. 2023 14:21
Odpovědět  Helena

tazko….pravi vinnici budu mimo, odnesu si to bezni ludia…..ci zidia, moslimovia alebo krestania ci ateisti

Mike
11. 10. 2023 09:55
Odpovědět  Mike

Uběhl den a vše se přiklání k mé chmurné předpovědi. Uvidíme v pátek.
Jen si nejsem jist, zda je tato situace součástí vzniku NWO nebo jsou to vidle do toho NWO hozené.

Putinovec
10. 10. 2023 08:46
Odpovědět  Vaska

Ano , jen v jiné režii . 11 záři si zařídila státní elita hnUSA , coby nástroj , který jim umožní pomocí šesté priority – války , ovládat části světa , kam se jim nedařilo pronikat se svojí démonkradcií . A Globalisté jim dali dostatek lana , na vlastní oběšení .
To , co probíhá teď , je práce Globalistů , za mlčenlivé neúčasti BRICS a především Ruska , které prosazuje svoji vlastní Koncepci řízení .
Souvisí to s překopáním – přeformátováním současného světa , kdy západ bude rozložen a odstřižen od možnosti vykrádat ostatní státy a majitelé lichvy , dostanou pořádně přes prsty .

Helena
10. 10. 2023 09:27
Odpovědět  Vaska

V ČR jsme v informačním vakuu-zde 1 zajímavý názor: americke lode hodili kotvu a odmietli ist ku IsraHellu cakaju na rozkaz Trumpa!!! Myslím si, že celé tohle divadlo je zakrývání pravého dění v USA. Vypadá to, že v USA jede tvrdý boj, nejspíš už Biden není u moci. A také to vypadá, že podobné dění probíhalo v Izraeli – obrovské nepokoje – židovovce opíchané, poslušné, najednou béékají moc nahlas. A zatrhnout jim to šlo jen válečným stavem a pořádným masakrem.

Spam Janka
10. 10. 2023 14:23
Odpovědět  Helena

odkial mate ze americke lode odmietli ist k Izraelu??

M.Š.
10. 10. 2023 20:56
Odpovědět  Helena

Taktéž jsem toho názoru jako Váš,ale že nikdo nic nevěděl,neviděl a ani neslyšel je pohádka pro ty blbější…..

BB Rad
9. 10. 2023 20:20

Prsty zionomerigy jsou dlouhé a špinavé od krve nevinných lidí. Je se treba odsunout z UA – ať se postará EU – my jim prodáme zbraně ,které nemají(f35 – ČR etc.)a můžeme pokračovat ve finanční katestrofě 33.4 bln . dollarů a lisy stále jedou hihihihi

ijn
10. 10. 2023 06:01
Odpovědět  BB Rad

pokud je u koryt moci obřezaná svoloč, tak lisy jedou,…..cha cha cha??? …..jak dlouho ještě??
v dvoj-trojčatech nezahynul ani jeden z nich,…..až tak mají plány na události dotažený, Evropu obětují muslimům, v ČR je to pouze 80 prokurvených rodin a výsledek….. všechno rozkradeno a zadlužený stát 4,5 bil Kč=každý občan ČR dluží 0,450 mil Kč,……dobrá práce 80 obřezaných rodin za 30 let….!!!

ijn
10. 10. 2023 06:15
Odpovědět  ijn

Asi 60 lidí včetně Bidena a jeho syna, Hillary a jejího týmu, ti všichni vědí, že půjdou do vězení, pokud prohrají ukrajinskou válku. Takže aby si zachránili zadek, potřebují nějaké „vítězství“ a Ukrajina se k tomu nehodí, zatímco Čína-Taiwan je příliš riskantní, takže se rozhodli zničit Palestince… Hamás je součástí plánu přesunu Izraele na území Ukrajiny. Válka v Izraeli a na Ukrajině je v podstatě ta jedna a samá. Sionisté chtějí mít větší území daleko od Íránu a dalších muslimských zemí, takže bylo vybráno ukrajinské území, aby tam po zničení Izraele přesídlili Židy… Za posledních 18 měsíců zemřelo asi půl milionu Ukrajinců. Za války se 3,5 milionu Ukrajinců vystěhovalo do Evropy a 2,5 milionu do Ruska. Celkem se tedy počet obyvatel snížil o 6,5 milionu. Počet obyvatel Izraele je 9,3 milionu, takže válka na Ukrajině skončí v roce 2025, kdy zemřou další 3 miliony. Pak bude na prolité krvi vybudována nová Chazarie.

Vaska
10. 10. 2023 06:31
Odpovědět  ijn

počet ukrajinců se snížil z 45 na 29 milionu a stále to pokračuje jak nízkou porodností (v našem protektorátu taky) tak vysidlováním na západ a do Ruska

Spam Janka
10. 10. 2023 14:28
Odpovědět  Vaska

Putin vravel o 19,5 mil. ludi na UA…..z toho cca 10 mil. su dochodcovia

Gales
9. 10. 2023 20:22

Zatím je všechno v začátku.Uvidíme co se z toho vyvrbí.Ještě dva dny a bude jasno.

Boomer
9. 10. 2023 20:58

..hm, a to bylo furt starostí, kam ty zbraně z našich daní mizí.

josef
9. 10. 2023 21:32

Tohle není akce, která se dá zabezpečit za týden. No a jestli Mosad tohle nezachytil … ? Druhá věc je provedení. Izraelci se chvástají svojí technikou, vědou a elektronikou. Kde zůstaly jejich elektronické pasti, automaticky střílející kulomety, zázračné tanky a jiné ? Proč na na pomoc s těmi arabskými primitivy volají USA?
Je velmi pravděpodobné, že Palestinci opět prohrají. Je jisté, že pak budou izraelci nemilosrdně masakrováni. Ale cesta, cesta k odstranění tohoto letitého problému byla nalezena a ukázána.

katango
12. 10. 2023 11:13
Odpovědět  josef

Prej to trvalo rok.

Veny232
9. 10. 2023 21:36

To je dobře popsáno…vidím to uplně stejně…
Kdo za tím stojí a proč?
Nakonec se stejně ukáže že je to prostě boj o uzemí a zdroje,hlavně pitnou vodu…
A vyhovuje oběma stranám…
Páč Žid už nemá kam ty nové občany stěhovat…
Pro ty Chazary co za tím stojí…kterým patří Mosad i Hamás…lidské životy nic neznamenají…ani jejich souvěrců..
Pro ně chudý žid stejný odpad jako muslim,atheista,křestaň…
A pro to bychom se do toho neměli vůbec míchat…fandit oběma stranám ať se tam navzájem vyřežou co nejvíc…zbude jim méně času na nás.
Vyhrajem v každém případě…ať už umře žid nebo muslim.
Oba nás nenávidí stejně…oba nemají pro nás v jejich víře místo v ráji…
Žid nebo Muslim…oba mají své nebe a pro ty ostatní v něm není místo…
Takže bychom se podle toho měli chovat…a vůbec se do nich nemotat.
To je můj názor na tuhle “válku”. Jestli to vůbec válka je…
Spíš operace na ospravedlnění genocidy…však už jim také žid hned zavřel vodu,všem.
Normálně by to ve světě neprošlo…ale když se udělá malá akcička a pobije pár civilů? Nikdo najednou ani necekne. Takže bůhví jak to celé je…už jen ta nepřipravenost Izraelské armády,není náhoda.

Frank1
9. 10. 2023 22:12

Kratce: Nejdrive nastvali Zide Araby znesvecenim muslimskeho svatostanku v Jerusaleme Talmudem a vyprovokovali Araby k uderu skrze Hamas.
Uder Hamas umoznili odsunem armady a ‘selhanim’ Mossadu. Byl velmi kruty. Tak kruty, ze se ted Zide citi opravneni Gaza srovnat se zemi prostrednictvim svych zbrani, ktere Hamas nema.
US flotila jisti breh Gazy, aby nikoho nenapadlo tudy privest svou pomoc.
KoZa je na strane Izraele, jeho zverstva v Gaze zamlcuje, nekomentuje. Jako obvykle. Islamsky svet peni vztekem je na strane Palestincu. Co podnikne, nevime. Sekretar Ligy arabskych zemi byl prave v Moskve. Tam vyzyvaji k ukonceni boju a k jednanim.
Oko za oko, zub za zub. Jenom to zidovske oko a jeho zub jsou cennejsi jak palestinske. A tak to pujde dal…

jiří
10. 10. 2023 08:52
Odpovědět  Frank1

Bojová skupina letadlových lodí Gerald Ford v neděli večer zakotvila ve Středozemním moři, čímž odmítla autoritu zločinného Bidenova režimu nad vojenskými prostředky Spojených států. Vysoce postavené vojenské zdroje sdělily, že se nebudou řídit pochybnými rozkazy, které by mohly zbytečně ohrozit námořníky a uvrhnout zemi do mezinárodního konfliktu.
https://tadesco.org/uderna-skupina-letadlovych-lodi-spousti-kotvu-a-vzdoruje-bidenovu-rezimu/

Slovan
10. 10. 2023 09:27
Odpovědět  jiří

Že by už? 😊😊🙏

RASputin
10. 10. 2023 01:02

Právě když antiglobalistické síly přebírají vládu ve Washingtonu a chystají se přerušit zahraniční pomoc, která pohání celosvětovou permanentní válečnou mašinérii a je propírána nejrůznějšími nekalými aktéry, máme tu najednou falešnou vlajku v Izraeli.

Na Blízkém východě vypukl mír. Saúdská Arábie a Írán normalizovaly diplomatické vztahy. Izrael a Arabové uzavřeli mírovou dohodu. To byl přirozeně ideální čas pro arabský útok. A nejbezpečnější stát na světě byl samozřejmě zaskočen pomalu se pohybujícími kluzáky a mopedy.

Nic z toho by se nedělo, kdyby se válka na Ukrajině už dávno nerozpadla. Smyslem toho všeho je, aby USA proti vůli amerického lidu dál utrácely biliony, které si nemohou dovolit. Je to zoufalý tah a lidé ho už prokoukli.

“Cílem je nekonečná válka, nikoli úspěšná válka.” – Julian Assange

Roman
10. 10. 2023 05:35

Vše se ale dá vyřešit dialogem.

To je snad nejhloupější, nejnaivnější věta, kterou jsem za posledních několik let četl a shodila celý článek na paskvil se kterým nemá smysl ztrácet čas…

Jaris
10. 10. 2023 12:11
Odpovědět  Peter 008

Ne vse se da vyresit dialogem. Bylo by to sice idealni, ale tak tomu neni. K dialogu musi byt minimalne dva a kdyz jeden dialog odmita, nic se nevyresi.

Boomer
10. 10. 2023 08:30

.. on-line záběry z míst bojů ukazují nasazení na obou stranách.
Nechtěl bych být v pozici lidí, kterým bomba smete půlku ulice, stejně tak bych nechtěl být v pozici lidí, kteří v televizi vidí, jak jejich polosvlečenou dceru parta umouněných chlapů se samopaly odváží jako dobytče na korbě pickupu, někam za nějakým cílem..
Pokud to nezastaví velcí hráči v pozadí, Pásmo Gazy prostě zmizí.

Vladimír
10. 10. 2023 15:18

Muslimové nejsou křesťané, ti berou svou víru daleko vážněji. A když si Židé zprivatizovali Jeruzalém, dost tím muslimy naštvali. A teď ještě bez důvodu zbořili ty mešity… No, tím si u sousedů nepomohli, přitom s některými to už měli skoro dobré.