blogKrize UKRAJINA

Demokracie nebo Tálibán?

ze sítí: Ivan David

Vybírám „nejhustější“ výroky moderátora americké TV FoxNews Tuckera Carlsona na adresu Volodymyra Zelenského, čerstvého držitele titulu osobnosti roku podle amerického časopis Time. Zbytek si vyslechněte v přiloženém videu.

„V únoru napadlo Rusko Ukrajinu.

Nikdo nemá právo napadnout suverénní stát, hlásali jsme. (Afghánistán a Irák zjevně pod toto právo nespadají.) Putin byl vtělené Zlo, Zelenský byl popisován jako statečný, čestný a pohledný obránce demokracie. Dokonce ho na CNN srovnávali s Georgem Washingtonem. Bojoval přece za ideály, na kterých stojí i USA. Všichni Američané propadli kouzlu Zelenského, i ti, kdo nehlasovali pro Bidena. Bylo těžké odolat.

Tím horší je přiznat si, jak běží čas, že Zelenskému nikdy nešlo o mír a demokracii. Ve skutečnosti má daleko blíže k Leninovi než Washingtonovi. Je to diktátor. Je to nebezpečný autokrat, používající stovky miliard z daní amerických občanů k vytvoření policejního státu na Ukrajině. Během posledního roku zakázal Zelenský opoziční strany, zakázal opoziční média, zavřel své politické oponenty do vězení, poslal vojáky do kostelů. Jeho vojáci provedli razie v kostelech a klášterech, dokonce v klášteře plném jeptišek.

A Bidenova administrativa neřekla ani slovo. Dokonce mu přislíbila další miliardy dolarů. Takže logicky se Zelenský stává stále drzejším. Minulý týden dokonce oznámil svůj plán zakázat celou církev. A to ortodoxní církev. A to proto, že není dostatečně loajální k jeho režimu. A řekl to nahlas. „(Nikdo, kdo je závislý na agresorovi, nesmí ovlivňoval lidi na Ukrajině Ortodoxní církev tak podle něj činí a proto je proti ní nutno zasáhnout“ – slova Zelenského)

Ve svobodné zemi se nezakazuje nejrozšířenější náboženství jen proto, že není zcela v souladu s ideologií těch, co zrovna v zemi vládnou. Ale Zelenského režim to dělá, a dokonce chce trestat lidi za praktikování jejich náboženství. Dokonce hrozí osobní, ekonomické a trestní sankce každému křesťanovi, který by se odvážil hlásit se k zakázanému náboženství. Ukrajinská ortodoxní církev je stará víc než 1000 let,“ říká Carlson. A je to neomezená podpora Bidenovy administrativy, která umožňuje Zelenskému ji zakázat.

Zde je odpověď biskupa pravoslavné církve (v ukrajinštině): „Jsou lidé, kteří chtějí zakázat naši víru a pravoslavnou církev! Pak tyto lidi zastaví Bůh! Bratři a sestry, tito lidé začali bojovat proti Bohu! To nejsou praví Ukrajinci! Naše požehnaná Ukrajina je věrná Ukrajině a celá pravoslavná Ukrajina se dnes modlí!“

„Není dovoleno posílat vojáky do kostelů, není dovoleno zavírat kněze a není dovoleno zakazovat celou církev“, pokračuje Carlson. A americká média to ignorují nebo omlouvají válkou. Ale to není ospravedlnění pro to, co se děje. „Ukrajinská pravoslavná církev je ukrajinská, ne ruská. Neexistuje žádné napojení na Putinův režim. Dokonce oficiálně odsoudila ruskou invazi. Ale americké celebrity k počínání Zelenského neřekly vůbec nic. G.W. Bush, známý obhájce křesťanství, dokonce ve vzájemném rozhovoru přirovnal Zelenského k Churchillovi. A nyní křesťanští členové Kongresu k Zelenského aktivitám mlčí, k tomu, kolik křesťanů jejich „přítel“ zavřel a kolik kostelů obsadili jeho vojáci.“, upozornil Carlson.

V jeho pořadu, který přikládám v komentářích, následuje defilé kongresmanů, politiků a samotného prezidenta, vyjadřujících podporu ukrajinskému lidu. Biden – „Amerika nemůže stát stranou, musí bránit svobodu kdekoli na světě.“

„Všichni tito lidé, které jste viděl“i, pokračuje Carlson, „dělají své kampaně i v křesťanských kostelech po celé zemi. A ani slovo o tom, že v jiné zemi se prastará křesťanská víra zakazuje? A že podporují vládu, která to dělá?

Mnozí mohou říct, že to je cena za svobodu. Ale skutečnost je taková, že obyvatelé Ukrajiny nemohou poslouchat zprávy, které jsou kritické k režimu Zelenského, protože tato média jsou zakázaná. Nesmějí poslouchat ruské zpěváky. A ne, není to v Afghánistánu, který kontroluje Tálibán, je to demokracie na Ukrajině. Tamní lidé si nemohou hrát ruské zpěváky, volit opoziční strany, protože byly zakázané a politici zavření. Teď se dělají razie v kostelích a zavírají se kněží.

Tohle všechno si režim naplánoval. Proč to hájíme? Protože jsme to schválili a platíme to z našich daní.

Ukrajinský ministr obrany je tak šťastný, že je námi tak dobře placen, že má naši podporu a může ničit opozici ve vlastní zemi, že dokonce nechává za peníze z našich daní natáčet videa na sociální sítě, propagující tančící ukrajinské vojačky.“, konstatoval Carlson (Video v ukázce)

„To je groteskní. Oni se prostě baví. Je to ten samý ministr, který „vynalezl“ Přízrak Kyjeva. Oni bojují proti svému skutečnému nepříteli, a ten je vždy domácí.

A teď je Zelenský Osobnost roku časopisu Time a média řvou na jeho podporu. Historik John Meacham ho v televizi MSNBC dokonce přirovnal k papeži. Jan Pavel II. byl prý také herec, Ronald Reagan také, Churchill měl rád herce… Zelenský se tím pádem prý ocitl v elitní společnosti, kam plně patří svou osobností a „smyslem pro význam médií“, jako všichni velcí vůdci.

Velcí vůdci. Budou hájit člověka, který opoziční média zavírá, vězní opoziční politiky a novináře, zakazuje církev a vězní kněze. Budou ho hájit, ať udělá cokoli.“, konstatoval Carlson.

Za sebe dodávám, že anketa Osobnost roku, provozovaná americkým časopisem Time, je dost „profláklým“ podnikem. V roce 1938 byl tímto titulem dekorován nacistický Führer Adolf Hitler – za zabrání Sudet. Rok poté byl osobností roku Time vyhlášen sovětský diktátor Josif Stalin. Ten dostal cenu dokonce dvakrát. Zelenský je tedy ve skvělé společnosti, kam patří i íránský ajatolláh Chomejní, který cenu získal v roce 1979 za nastolení islamistické diktatury v Iránu.

Podívejte se, jaká trička se prodávají na Ukrajině!

Musím se přiznat, že jsem váhal, zdali mám tento příspěvek zveřejnit. Jednak je to příliš děsivé, a za druhé, pokud cenzura funguje nestranně, musí to smazat.

Ukrajinský webshop nabízí trička: Kill Russian Babies

Bylo dosaženo další úrovně brutalizace a krutosti: ukrajinský internetový obchod SOPH nyní inzeruje obrázky „ruských novorozenců k snídani“ s ohavnými slogany na tričkách. „Kill Russian Babies“ lze číst mimo jiné.

Zvěrstva války na Ukrajině už dokumentovala četná videa. Ukrajinský internetový obchod SOPH nyní opět zdůrazňuje hrůzu války. Se slogany na tričkách jako „Kill Russian Babies“ nyní propaguje vraždy bezbranných kojenců a malých dětí. To posouvá válku na další úroveň krutosti. Nejhorší na tom je: Mnoho ukrajinských influencerů kampaň schvaluje a nyní šíří zprávu svým tisícům sledujících na Instagramu, Twitteru & Co.

Spousta fotek online

Na internetu je zveřejňováno stále více fotografií s uvedenými tričky. Existují také další extrémně děsivá rčení a ilustrace. Obchod má na svém instagramovém kanálu 1579 fanoušků.

https://bit.ly/3PhpYxk

image 2

sdílet na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
12. 12. 2022 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

To nejde komentovat. To už ani není zvrácenost, v češtině nenajdu vhodné přirovnání. Vymknuta z kloubů doba šílí.

12. 12. 2022 18:00
Odpovědět  ladik

To podle mého v žádné řeči. Ještě snad bestialita?
U hororů aspoň víme, že je to jenom “jako”.
Tyhle zvrhlosti jsou však in natura.

Boomer
12. 12. 2022 21:48

..dle mého jde převážně o osobnostní ubožátka, žijící v sociální bublině podobně deprivovaných, kde jejich důležitost určuje počet tvítů nebo lajků. A čím zaujmout, když copánky už netáhnou, piercingy a kérky taky nic moc, to má dnes kde kdo a pí*u má taky každá a dokonce i některej. Periodická tabulka prvků už je dávno na světě, Newton krkoun jeden vyžral pohybové zákony sám, a vystudovat na Einsteina? To chce IQ, čas a píli, to není cool! Tož co takhle nějaké zhovadilé tričko? Klik a je objednané.. a od zítřka zase jsou lajky a tvíty.
Debilové idiotům.. recipročně!

12. 12. 2022 22:43
Odpovědět  Boomer

…kde jejich důležitost určuje počet tvítů nebo lajků.
Tak už aspoň vím, proč odtud zmizli minus palce. Admin zřejmě dbá, abychom kecali v duševní pohodě a neofouk nás větřík nevůle. Co kdybychom se z toho zhroutili?

Boomer
12. 12. 2022 22:51

..to palcování je dle mého projevem absence vlastních myšlenek, kdo má co dodat, ten dodá, doplní, namítne, připomínkuje, souhlasně nebo nesouhlasně, ale diskuse pořád trvá. Hlasovat můžou na schůzích..
Zhroutit se můžeme, vstát z ruin musíme. Fénix je při každém znovuzrození z vlastního popela silnější a krásnější.. no neberte to!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
12. 12. 2022 23:12
Odpovědět  Boomer

Mně se to víc líbilo, když tam byla možnost to kolektivně oznámkovat…

A přimlouval bych se, aby se tam zase za čas ty mínusy vrátily…
To je pak jinak jak Youtube, kde dávali Bidenovi a spol tolik mínusů, že tam pak schovali počet těch mínusů, aby to nevypadalo tak, jak to je… (Mají tam pal nahoru, počet, palec dolu a tam počet chybí… A sebrali ho přesně kolem nebo po zvolení Bidena, protože dostával miliony mínusů…)

Ale tady v poslední době byl nájezd Mínusáků, kteří sami nic nepíšou, ale zobrazí si vlákno a nasází tam deset mínusů tempem jeden za dvě až pět vteřin, a jde mínusovat do dalšího vlákna, vůbec to nemůže při tom stihnout číst, co vlastně mínusuje…
Asi proto to Josh úplně odebral?

πα½

Administrátor
P.A.Semi
12. 12. 2022 23:21
Odpovědět  P.A.Semi

A těm asi pěti Mínusákům bych podotknul, že tak dlouho jste s tím bezduše rumplovali, až se ta “pacička” prostě urvala…

Boomer
13. 12. 2022 09:39
Odpovědět  P.A.Semi

.. mně osobně je mínusování nebo plusování lhostejné. Ovšem dávám přednost přímo vyjádřeným myšlenkám, ta diskuse je potom více dynamická.

Markýza
13. 12. 2022 09:25
Odpovědět  Boomer

Někdy. Ale někdy se mi prostě jen něco líbí, tak místo abych vypisovala “jo! dobřes řekl!” tak dám palec. Mně to nevadí. Když je všeho s mírou?

Markýza
13. 12. 2022 09:23

Já si spíš myslím, že mu šlo na nervy to idiotské palcování dolů naprosto beze smyslu a rozmyslu. Nějaký ten Masunta nám přeci dával palcedůle jen za to, že jsme to my.
My se z toho sice nehroutili, ale snad se teda nebudeme hroutit ani z toho, že už nejsou 🙂

13. 12. 2022 14:38
Odpovědět  Markýza

To je sice pravda, ale mě se tohle silně ekluje. Radši bych měl 60 palců dolu, než 100 jenom nahoru. Ale já jsem nejspíš poznamenanej tím svým životním mottem – tedy jedním z nich – “vyváženost – to je oč tu běží.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Evžen
13. 12. 2022 08:55
Odpovědět  Boomer

Nejtragičtější na tom vše je že “hloupý”Bilak měl pravdu…!

oldoo
13. 12. 2022 10:06
Odpovědět  Evžen

No oni komunisté měli pravdu skoro ve všem!

Markýza
13. 12. 2022 09:26
Odpovědět  Boomer

Zjevně. Ale jak to udělat, aby se začli cítit jako veselé a rovnocenné bytosti? To za ně stejně nikdo neudělá…………..

Boomer
13. 12. 2022 09:46
Odpovědět  Markýza

..podle některých odborníků jsou pro duševní vývoj člověka nejdůležitější první čtyři roky jeho života.
Tak jako u domu jsou nejdůležitější základy, vše ostatní jde jakž takž opravit, ale ty základy ne.. můžou se sice nějak ošolíchat, ale zase to někdy vykoukne, objeví se trhliny..

Markýza
13. 12. 2022 10:06
Odpovědět  Boomer

Ale dají….se opravit základy. Jsem toho živoucím příkladem 🙂
Je to ovšem….no, dost pracné, to je pravda.

Helena
12. 12. 2022 12:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina byla vždycky šílená a nikdy jiná nebude. Známí chlapi, co jezdí na motorkách jeli před několika lety Ukrajinu – jejich vyprávění by vydalo na horor.

Pijack
12. 12. 2022 12:31
Odpovědět  Helena

Stačí se přijít podívat do některé ubytovny, kde žijí Ukrajinci 🙂

Pijack
12. 12. 2022 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

David dnes jako opět na jedničku.

sizok
12. 12. 2022 13:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Krutost je národní vlastností. To už předvedli před válkou a během ní.Viz Volyň atd.
Bohužel, musíme se přichystat, že bude implantována i nám. pokud budeme chtít přežít.

Gales
12. 12. 2022 13:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Přijde doba,že ty trička budou hodně rychle zahazovat.Ať chcípnou.

skeptik
12. 12. 2022 14:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikdy bych nevěřil kolik pobíhá po světě sociopatů, co podporují ukrajinský nacismus.

Pavel z Moravy
12. 12. 2022 15:14
Odpovědět  skeptik

Nacisté se vyrojili jako houby po dešti. Nevím jak by reagoval můj o 20 roků starší přítel, který již před pár lety zemřel a již před deseti roky říkal, že to tady hnědne. Říkám si, jak to mohl tak vědět, ale krom toho, že to byl inteligentní chlap, prožil jako dospívající válku, takže tito lidé už to tak nějak cítí a tu změnu vnímají.

Aleš
12. 12. 2022 15:35
Ohodnotit příspěvek :
     

A toto podporuje EU, USA a u nás kriminální gang SPOLU, říkají tomu demokracie.

12. 12. 2022 17:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud máte někdo zájem, přikládám odkaz na zmiňované vidko (čs. titulky, 9:32 min) s Carlsonem:
https://rumble.com/v203fmm-id-zelensk-zakzal-kesanstv-na-ukrajin.html

zuza
12. 12. 2022 18:05
Ohodnotit příspěvek :
     

nejaký banderovec sa vrátil domov a našiel doma nejaký bielo-modro-červený skákací hrad. Bol to dar od nejakej francúzskej humanitárnej organizácie (lebo v čase vojny skákací hrad je to, čo ľuďom najviac chýba ku šťastiu) a banderovcovi sa zatmelo pred očami, že to sú ruské farby a zabil ženu a svoje 2 decká,

zdena
12. 12. 2022 18:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak ono jim už nestačí, že prodávají konzervy s nápisy “opolčenec na česneku”, “opolčenec ve vlastní šťávě” atd… oni se už zaměřili na malé děti a na trikách mají batole ? Jsou to ještě lidi ???

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
milan h
12. 12. 2022 18:52
Odpovědět  zdena

ale pri tom su neskutecne ubozi spis k politovani protoze v hlave maju piliny a pouzivaju hlavu enom jak dekl na krk aby jim tam neprselo

Burák
12. 12. 2022 18:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Co k tomu říct. Rusko dělá velmi dobře, že čeká. Režim se musí vlastním lidem zhnusit až do morku kosti. A těch disidentů v kriminále. Po osvobození Ruskem budou všichni tito dnes trpící mučedníci na dlouhá léta vedoucí elitou nové Ukrajiny. Jak říkám, Putin je velmi mazaný. Možná se tento problém nakonec vyřeší sám. Zakázat církev, když je většina lidí v tomto státě věřících režimu zlomí vaz.

Markýza
13. 12. 2022 14:51
Odpovědět  Burák

Shrnul jste to skvěle.

milan h
12. 12. 2022 18:48
Ohodnotit příspěvek :
     

neskutecne hnusna a zvracena doba kdyz si toto nekdo koupi tak uz neni clovek ale odpad a odpad se vozi na smetiste nebo do kafilerie

Administrátor
P.A.Semi
12. 12. 2022 21:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Především boj na Ukrajině je souboj Ruské Demokracie proti Západnímu Feudalismu a Ukrajinské Fašistické Diktatuře…

Referendum je vrcholem Demokracie, a Lid si může zvolit své vládce, a to i přes hranice, když je ti původní zklamou a vraždí…
Západ ale trvá na Teritoriální Integritě, která je čistý Feudalismus, a která znamená, že země prý patří vládcům ve vzdálené metropoli a obyvatelstvo z ní mohou vyhnat nebo vyhubit, kdykoliv uznají za vhodné…

Na Ukrajině žádná Demokracie kromě Donbasu již není. Zelenský je Fašistický Diktátor horší než Hitler, zakázal Opozici, zakázal Média, zakázal Církev, vraždí své i cizí lidi… Je to naprosto Teroristický Režim, a protože Západ páchá zločin Podpory Terorismu, snaží se to otočit a falešně a hlasitě obviňovat Rusko z údajného Terorismu, aby to nikomu nedošlo…

Lež a Nenávist, jež nyní vládne Západu, je ohavná, ta Vlna Nenávisti dosáhla obludných rozměrů nikdy předtím v Historii nevídaných… Propaganda je tu horší, než Goebelsova, srovnávat to třeba s Komunisty by bylo vysloveně jen trapné…

Chazarská Mafie má své zájmy, které se snaží prosadit, ale obyčejní občané by se měli stydět, že jim zase naletěli a nechali se svést do bažiny těch Lží a Nenávisti…

πα½

Vlado71
13. 12. 2022 07:51
Odpovědět  P.A.Semi

Zaujimave, ze zapad na teritorialnej integrite netrval v pripade Srbsko/Kosovo … mozno preto ze tam albanci zabijali srbov, opacne to zacalo az neskor a aj to v mensej miere. Alebo preto ze tam potrebovali vojensku zakladnu?

oldoo
13. 12. 2022 10:01
Ohodnotit příspěvek :
     

” Protože jsme to schválili a platíme to z našich daní.”Ne ne,ty kluku americkej,vy jste to naplánovali, zorganizovali a aktivně se toho zůčastňujete!

Markýza
13. 12. 2022 10:07
Odpovědět  oldoo

A divíte se? Vždyť kropí vlastní americkou krví svou vlastní, americkou půdu!