blogpolitika

Danuše Nerudová: Proč nikde neuvádí své rodné příjmení?

Monika Le Fay

V nějaké diskusi na Facebooku ohledně možných prezidentských kandidátů, kterou jsem založila a na niž reagovaly stovky lidí, někdo zmínil jméno Danuše Nerudové, bývalé rektorky Mendelovy univerzity. Kdo to je?, reagovala jsem. O politiku se zajímám, ale tohle jméno jsem nikdy neslyšela.

Paní Nerudová se mi obratem ozvala, aby na sebe upozornila, že je zde, připravená kandidovat. Model, který v médiích ukazuje poslední minimálně rok, možná dva. Do té doby jsem o ní nic nevěděla a nejspíš by u toho zůstalo, kdybych nezaznamenala její urputnou snahu být vidět a okřiknout, či zablokovat každého, kdo s ní nesouhlasí. Dozvěděla jsem se, že stát se nedá řídit ani jako firma, ani jako armáda. Bylo jasné, že tato žena z Kuřimi své ambice bere naprosto vážně.

Po bližším zkoumání jsem zjistila, že kromě svého jednostranného ekonomického zaměření se vyznačuje především naprostou neempatií, neschopností pochopit, co je tématem doby a čím žijí lidé, a také divným smyslem pro humor (lidé naší univerzitě říkají Mengeleho, hahaha). Napsala jsem tedy něco mírně kritického, myslím, že se to týkalo jejího výroku, že obě děti přenechala na hlídání v době, kdy jim byly dva měsíce (nebo ani to ne), aby se necítila upachtěná přebalováním. A jak jsem nejspíš mohla čekat, rozvinulo se peklo, které trvá do dnešního dne. Kritika se neodpouští a místo argumentů se používají útoky na toho, kdo si dovolil polemizovat.

Pustili se do mě trollové (účty založené právě v té době, nebo měsíc předem – a paní Nerudová si pohotově vzápětí udělala screenshot do mobilu); dozvěděla jsem se, že mi utekl manžel a závidím jí jejího, neumím péct (!), jsem placená píáristka generála Pavla atd. Dokonce to šlo tak daleko, že lež o tom, že jsem podporovatelka Petra Pavla (kterou začal šířit můj bývalý spolupracovník Karel Paták, nyní člověk, který Nerudovou propaguje), dali na Wikipedii. Nerudová o mně psala, že jsem jako Bobošíková a lžu. Jedna z jejích velkých podporovatelek Jana Spekhorstová, která trolla, co mě napadl, přeposlala Nerudové (a poté zřejmě omylem zveřejnila), patří k lidem, kteří mě nejvíc pronásledovali kvůli Michalákové. Zajímavé.

Jak jsem už mockrát psala, jsem člověk, který nejraději tráví svůj čas psaním, natáčením, s rodinou a blízkými lidmi, v přírodě, procházkami se psy. Nemám žádné ambice, natož politické. Tvrzení, že jsem něčí píáristka (protože jsem v době před dvěma lety o někom napsala – v době, kdy byl premiérem Babiš a situace vypadala naprosto zoufale – že by mohl být prezidentem), je urážlivé. Generála Petra Pavla jsem téměř dva roky neviděla, ani s ním nebyla v kontaktu, naposledy jsem s ním komunikovala v létě 2020, kdy se chystala naše společná beseda s Petrem Kolářem, kam jsem nakonec ani nedorazila a která proběhla beze mě. Od té doby se věnuju psaní knihy, mám rozepsaný filmový scénář, na stole tři dětské knihy k vydání a v České televizi dokument o Karlu Schwarzenbergovi, který jsem točila několik let. Píšu články na web, starám se o dítě a jsem připravená pomoct dalším dětem, tentokrát z Ukrajiny.

I přes veškeré mé aktivity si ale dokážu udělat čas a zapnout Google, když mě něco zaujme.

U Danuše Nerudové mě nejvíc ze všeho zajímalo, kdo je autorem myšlenky, že by tato žena s nulovou politickou zkušeností, člověk, který se zviditelnil spoluprací s vládou Andreje Babiše, ale nemá žádné konkrétní politické názory, měl aspirovat na nejvyšší funkci? Chápu logiku, že by na Hrad usedla například všemi respektovaná Dana Drábová, oblíbený senátor Miloš Vystrčil, vtipný a inteligentní Miroslav Kalousek, člověk se zkušeností z NATO Petr Pavel, či senátor, který se vyzná v zahraniční politice jako málokdo, Pavel Fischer. Těm všem bych bez váhání dala svůj hlas a je mi v podstatě jedno, kdo z nich by to byl, záleží mi jen na tom, aby zavládla obecná shoda a aby takový člověk neměl proruské kontakty.

Přečtěte si také: Danuše Nerudová podváděla u testů a pak se chlubila vítězstvím. Dcera komunisty tvrdí, že její největší předností je čistá nekomunistická minulost.

Danuše Nerudová informace o sobě příliš nezveřejňuje, zlé jazyky z okolí univerzity tvrdí, že nikde neuvádí své rodné příjmení. To mi samo o sobě přijde zvláštní. Podle otevřených zdrojů se dá dohledat, že její otec měl záznam u StB jako prověřovaná osoba s dodatkem „zahraniční obchod“. Nevíme proč, nic to o něm nevypovídá, dokud neznáme svazek (a ten podle všeho zmizel), nicméně je zajímavé, že jeho profesní oblast byla v 80. letech zřejmě stejná, jako u Babiše. Přes otce, bratra a manžela může být Nerudová propojená s velkou byznysovou sítí, její manžel pracoval jako zástupce Martina Peciny v době, kdy se fúzoval Agrofert s Agropolem (známá scénka, kdy se Pecina potmě sešel s Babišem v autě na Chodově). Manžel je nyní spoluvlastníkem advokátní kanceláře, která zastupovala PENTU. Lidé z okolí Nerudových říkají, že rodinným přítelem je Cyril Svoboda, který se přátelí s jejím otcem atd. atd.

Kolem působení Nerudové jako rektorky na univerzitě panuje také řada pochybností, mj. si zakoupila pro svou kancelář nevkusnou lampu koně za víc jak 100 000 korun, v době, kdy prý škola neměla peníze na přístroje. Někteří lidé z vědeckého okruhu sdíleli na Twitteru diskusi o tom, proč se jako ekonomka podepsala pod vědeckou práci z úplně jiného oboru, to se ale zametlo pod koberec. Přitom její nástupce Vojtěch Adam musel za menší prohřešek z místa rektora odstoupit.

Myslím si, že dnešní doba není nakloněná tomu, aby se do nejvyšších funkcí hrnuli lidé, kteří ani nejsou ochotni zveřejnit své rodné příjmení. Opakovaně jsem k tomu Danuši Nerudovou vyzvala na Twitteru, ani jednou mi neodpověděla. Místo toho o mně začala psát, že lžu. Do celé diskuse se také vložila má bývalá spolužačka Alexandra Alvarová, která mi na Twitteru sdělila, že díky tomu, co zveřejňuju, se rozhodla Nerudovou podpořit. Přitom trvá asi tak dvě minuty, dohledat na Twitteru a Faceboku, že Alvarová Nerudovou podporuje už od loňska. Přitom ale ani ona nedokáže odpovědět na jednoduchý dotaz, jak se jmenovala paní Nerudová za svobodna. Podobně jako Danuše Nerudová nedokázala odpovědět na náhodný dotaz studenta z publika, co přesně má na starosti vrchní velitel ozbrojených sil.

Pokud se teď někdo z dobře rozjeté mašinérie PR týmu bývalé paní rektorky zlobí, proč to píšu, odpověď je naprosto jednoduchá. Už když jsem poprvé Nerudovou citovala na FB, obul se do mě její manžel. Když jsem se pak o ní zmínila znovu, paní Nerudová mě zablokovala, začala o mě psát, že lžu, a v tom pokračuje dodnes. Jakkoliv bych se o ni nikdy nezajímala a nepřijde mi inspirativní nic z toho, co dělá a říká, jakmile mě někdo začne zastrašovat, tak mě to donutí k reakci. Jinak jsem mírumilovná jako koťátko a většinu dne trávím péčí o děti, zvířata a květiny. Včera jsem zapálila první jarní oheň a těším se, až se zase situace vrátí do normálu, válka skončí a my se budeme moct věnovat jiným věcem. A také, že na Hrad usedne někdo důvěryhodný, odpovědný, čitelný a kompetentní.

Edit: Dnes v 9.46 někdo přidal na Wikipedii Nerudové, že je rozená Peslarová a okamžitě vzápětí poté se do mě pustili, jak můžu psát, že tají své příjmení. Musím říct, že jsou svým způsobem geniální a ta inspirace Babišem je evidentní.

Babiš sám článek sdílel na Twitteru a z několika stran jsem byla upozorněna na to, že lidé jeho komentář k textu vnímají jako nepřímou podporu Danuše Nerudové.

https://bit.ly/3XIoNKr

sdílet na

49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Duudu Wo
12. 1. 2023 21:17
Ohodnotit příspěvek :
     

https://youtu.be/gUpf5_NikL8

czexit
12. 1. 2023 21:21
Ohodnotit příspěvek :
     

“Podle otevřených zdrojů se dá dohledat, že její otec měl záznam u StB jako prověřovaná osoba s dodatkem „zahraniční obchod“. Nevíme proč, nic to o něm nevypovídá, dokud neznáme svazek (a ten podle všeho zmizel), nicméně je zajímavé, že jeho profesní oblast byla v 80. letech zřejmě stejná, jako u Babiše.”

Zajímavá je podobnost s otcem P. Fišera (cs wiki) a také J. Drahošem, kteří bez členství ve Straně jezdili opakovaně na Západ, což bylo dost nestandardní.
Čisté lustrační rejstříky některých exponovaných lidí budou následek hromadného pálení svazků za ministra Sachera.

Spam Bety
12. 1. 2023 22:32
Odpovědět  czexit

Ten výběr důvěryhodných osob paní autorky se mi ani trochu nelíbí, bez ohledu na to, že se mi
nelíbí ani paní Nerudová.

Albi
12. 1. 2023 23:29
Odpovědět  Spam Bety

Vidím to stejně.

13. 1. 2023 01:01
Odpovědět  Spam Bety

Nelíbí, ale nepřekvapuje. Ještě že neuvedla Baštu!
Šok z toho by na mě mohl zanechat trvalé následky.

Pavel
13. 1. 2023 08:27

Pánové,vždyť je to jedno,kdo bude sedět na hradě! I kdyby tam byl kačer Donald tak to máme spočítané,Tento darebácký stát ovládla mafie řízena cizí mocností a tak jako dnes bojuje proti Rusku do posledního Ukrajince, my jsme nucení vydat i poslední korunu na udržení vražedné války na Ukrajině!Myslíte si, že ve Vrběticích se budou vyrábět ruční granáty, prd! Půjde o dělostřeleckou munici a rakety do RM -70.Tak jako za Hitlera již celá Evropa vyzbrojuje “ukáčka” a žoldáky(vojáky NATO na dovolené). Vláda ČR jsou váleční zločinci a dle mezinárodního práva musí stanout před válečným tribunálem!Války nevedou vojáci,ale politici! Armáda je jen jejich prostředek k dosažení jejich zvrácených cílů! “Neptej se komu zvoní hrana”, zvoní nám!

Pavel z Moravy
13. 1. 2023 09:43
Odpovědět  Pavel

Velmi dobře řečeno jmenovče. Ta podobnost s nástupem fašismu před 2. světovou válkou je jako přes kopírák. Rozdíl je pouze v tom, že tehdy jsme byli přinuceni pro fašisty ve zbrojním průmyslu pracovat a dnes to naši škůdci zemští dělají dobrovolně a s láskou podporují banderovce, proti kterým ještě naši dědové museli bojovat a riskovat své životy. Zapamatujme si prosím všichni ta jména, která se podílejí na podpoře nacismu, aby ti kdo přežijí potom mohli ukázat na ty pravé viníky. A ať se na mne nezlobí příznivci Babiše, ale byl to on, kdo z důvodu zalíbit se současným škůdcům rozpoutal to peklo ohledně Vrbětic s kolegou Hamáčkem a poté největší rusofobii. To mu ale stejně u škůdců nemohlo zlepšit jeho mediální obraz, to musel vědět, stál proti němu totiž mistr převleků Mirda. A Mirda jako tzv. správný křesťan neodpouští. Škoda, že zdejší inteligentní admin Semi nás neustále přesvědčuje, že Vrbětice byla pouze malá epizodka a povinná vakcinace, kterou naplánovali s Vojtěchem pouze tlak Bruselu. Pro mne se Babiš ukázal v pravém světle a tím jsem s takovým člověkem skončil, může si dávat provolání k národu jaká chce.

ZRX1200
13. 1. 2023 07:19
Odpovědět  Spam Bety

Nejenom, že se mi nelíbí výběr osob na post prezidenta, ale ještě více mi vadí její poznámka, že kandidát na prezidenta by neměl mít proruské kontakty. Nejenže nevím, co si mám představit pod pojmem “proruský kontakt”, také nechápu psychózu proti čemukoliv ruskému, která se v naší společnosti projevuje, v tomto případě u člověka, který má jinak celkem rozumné názory.

Pavel z Moravy
13. 1. 2023 09:57
Odpovědět  ZRX1200

Já a rodina samozřejmě volíme pana Baštu, protože potřebujeme vlasteneckého presidenta, ale ani mně a manželce se nelíbí výroky o Rusku jako agresorovi. Myslím, že si to mohl odpustit i přesto, že je to jeho názor a názor každého by se měl respektovat. Nahrál tím kavárně, toť zase můj názor. Já na jeho místě bych se asi vyjádřil jinak, poněvadž každá mince má 2 strany. Jestli o někom říkám, že je agresor musím také říci, jaký je důvod mé tvrzené agrese a v tomto případě je to jasná likvidace ruského etnika na Ukrajině. Já myslím, že se měl zdržet komentářů na toto téma. Klidně bych si to s ním vyříkal, ale jedno je jisté, je absolutní vlastenec a to je nejdůležitější i když jako každý z nás může mít na určité záležitosti jiný pohled.

ZRX1200
14. 1. 2023 11:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já a rodina také samozřejmě volíme pana Baštu.

Ferko
14. 1. 2023 22:44
Odpovědět  czexit

Mám neblahý dojem, že jedna kráva pomlouvá druhou krávu. Jedna za osmnáct a druhá…..

Administrátor
12. 1. 2023 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Divadelní hra Matka pojednává o jakési imaginární zemi, kde probíhá válka. Hru Čapek napsal v roce 1938 a autor tak pravděpodobně narážel na občanskou válku ve Španělsku. Hlavní hrdinkou je matka, jejíž manžel a postupně všichni synové, až na jednoho, v této válce zahynuli. Ale válka stále pokračuje, umírají malé děti, umírají další synové i dcery, a nakonec se i poslední ze synů hlavní hrdinky rozhodne, že se do bojů zapojí. Matka nesmírně trpí, ale nakonec syna do války pustí. Hra končí momentem, kdy matka podá svému poslednímu synovi pušku a vyprovodí ho jediným slovem: „Jdi“.
V Metru se Nerudové zeptali právě na tuto Čapkovu hru. A toto následovalo…
„Čapkovu Matku znáte?“ zněla otázka.
„Koho?“ zaznělo od Nerudové.
Autor rozhovoru se rozhodl Nerudové vyložit základní myšlenku Čapkovy protiválečné hry.
„Matku od Čapka. Matka dá svému poslednímu žijícímu synovi pušku do ruky a řekne: Jdi bojovat! Jak byste se rozhodovala vy?“ chtěl vědět.
„Teď nerozumím otázce,“ zaznělo od Nerudové.
„Viděla jste Matku od Karla Čapka?“ otázal se autor.
„Jako film?“ ptala se oplátkou Nerudová.
„Mám na mysli divadelní hru,“ vysvětlil novinář.
„Ne, to jsem neviděla,“ přiznala Nerudová.
https://bit.ly/3W5kEyD

13. 1. 2023 01:10
Odpovědět  josh-xy

Být tohle prezidentkou by byla tragédie. Nemenší tragédií dle mého ale je, že je to děkankou. Nemohu si pomoci, ale něco tak tupého se do své funkce muselo pro-šoustat. To myslím ve vší vážnosti, ne jako jeduflus. Jinou možnost tam nevidím.

Pavel K
13. 1. 2023 12:56

Však je to i na ní vidět, že ta bude veselá v rozkroku.

Eva
13. 1. 2023 13:01

Hm, to by se stala maximálně sekretářkou…Tam jsou zákulisní plichty jejího papá a jeho vlivných kámošů.
Na takovou funkci se šoustáním nedá dostat. Jinak by tu bylo ředitelek a podobných funkcí víc než ředitelů.

13. 1. 2023 19:12
Odpovědět  Eva

Nejspíš obojí.

Ferko
14. 1. 2023 22:53
Odpovědět  Eva

Evičko, a co Nagyová, která se dostala přes .p… do kanceláře premiéra a následně řídila celý stát? Viděla jste chudáka Nečase, jak ho vlekla ulicí k soudu? Slyšela jste odposlechy rozhovorů mezi ní a Nečasem? Si myslím, že ho dnes i bije.

Boomer
13. 1. 2023 14:07
Odpovědět  josh-xy

..koukněte, slavných a úspěšných lidí se ptáme.. Kde šijete? Jakému vinému resortu dáváte přednost? Už máte VIP Festival Pass na letošní Karlovy Vary? Jak se vám plavalo se žraloky na Maledivách?

Koho zajímá nějaká Matka? A komu tím pomůžete, co?!!!

Ferko
14. 1. 2023 22:56
Odpovědět  Boomer

Hele, nějaký všeobecný přehled prezident mít musí, jinak by byl za blba. Pokud nezná Čapkovu Matku, která je povinnou četbou, tak je blbá, jak troky a na funkci se asi opravdu prošoustala. Když jsem viděl její kariérní postup, naprosto neváhám.

Pijack
12. 1. 2023 21:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě je úplně šumák nějaká Nerudová. Nemá smysl pátrat po její minulosti, kompetencích, vzdělání nebo rodinným životem. Pro mne je nejdůležitější kompetence to, jak se vyjadřuje a jak hlavně dokáže myslet. A myslí dokonale jako blondýna. Já ji chápu, její myšlení blondýnek je obecně známé. Je zábavné naslouchat blondýnám. Bez urážky. Ty naše blondýny tento názor v podstatě akceptují, protože ho sami generují. Ale jejich existence je limitující. Dál než na úroveň obecního úřadu bych je už nepustil, až na výjimky podmíněné absolvováním testu IQ – a to ke konkrétní činnosti. To tady chybí… pak se stane, že se blondýna stane ministryní obrany a celá země trne, jestli nevypukne kvůli této slepici válka. A tahle Danusche chce být dokonce presidentem, děs běs. Něco je v naší společnosti špatně, když lempl dělá premiéra, elektrikář ministra, referent na kultuře ministra pro EU a takových pachtilů je tu mraky. Soudnost lidem chybí. Danusche není výjimkou. To stejné ovšem platí i pro lampasáky. Furťáci mají taky své myšlenkové limity. Kdo absolvoval vojnu, ten ví o čem mluvím. Blbce na Hradě opravdu nepotřebujeme. TEČKA.

sergej
13. 1. 2023 00:30
Odpovědět  Pijack

No, a o průšvihu rozhodne chápající ale mlčící většina. Zatím chyba. Světýlko naděje tu je že snad už ví že nemají kam ustupovat na přežití. Pijack dobrý +.
Bašta pokud udělá co slíbil ale alternativu nemá.

cca od poloviny odkazu tam máme “nativní příští
https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-01-10-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-s-petrem-vaclavem-248-dil-123-min/

Pavel z Moravy
13. 1. 2023 10:18
Odpovědět  Pijack

Pijacku, takže se stále pohybujeme v hranicích duševní vyzrálosti národa. A ta vyzrálost je mizerná a proto jsme tam kde jsme. A my dva a další z tohoto webu to nezmění. To je běh na dlouhou trať ve vzdělávacích institucích. Ale v těch institucích právě tak jak zmiňujete musí být kvalitní a vzdělaní lidé. Ti jsou ale pro globál nepřijatelní. My jsme to projeli v roce 1989, ať se nám to líbí nebo ne. Měli jsme možnost jít svojí cestou, využít toho co dobrého bylo v socialismu a nepřilepit se na západní demenci. Jenže mozky zatemněné chtíčem mamonu to nedovolily. A teď ať mi někdo řekne co s tím dělat. Co když zde budou vládnout samí hlupáci, z většiny již vládnou, třeba se těm normálním potom v kebuli rozsvítí. A když ne, alespoň bude moci poddaný lid volat, hle jaké má císař nádherné šaty, jeho nahota již nebude pro většinu překážkou a všichni budou spokojeni. V tomto stádiu se nalézáme. Howgh.

Eva
13. 1. 2023 13:07
Odpovědět  Pijack

Myslí jako blondýna a jak prosím myslí černovláska, bruneta, či osoba tmavé pleti, jestli se to tedy vůbec může mluvit?

A platí to i na blonďáky? Jestli oni snědí hošani nejsou na myšlení lepší?

Nerudová je podle mne chemická bloncka. A že je vypatlaná nemá s barvou vlasů nic společného.

Nezlobte se na mne, ale tohle je předstupeň názorů, že mít světlou pleť je nezdravé a že nejlepší by bylo, kdyby se světlý národ nechal vyměnit za snědý, či hodně hnědý a ten bude myšlením úplně někde jinde než u blondýn.

Boomer
13. 1. 2023 13:53
Odpovědět  Eva

.. nojo, ony se myšlenkové výkony blondýn staly během času zaužívaným dysfemismem. Ale kdo se dnes zastane kupříkladu bedny kytu nebo žuliho kostky?
A přitom že je někdo blbej jako bedna kytu, to slyšíme velmi často..

Ferko
14. 1. 2023 23:04
Odpovědět  Eva

Pokud je výraz “blbá blondýna” brán jako urážka inteligence oné blondýny, proč se tedy přebarvuje na blond? Je zde už ten předpoklad, že je blbá, proto se přebarvila na blond, ne? Pokud je Nerudová bruneta a přebarvila se na blond, tak vlastně jen podpořila teorii, že je blbá blondýna, a blbá je tedy opravdu, jak troky.

IIDD
13. 1. 2023 15:12
Odpovědět  Pijack

Pijáčku, znám několik blondýn, které Vámi deklarované vlastnosti nemaji, … Vlastně neznám žádnou opravdovou bloncku, která by je měla. Ony ty vtipy jsou jen takové rodové či řekněme rasové sebemrskačství. Generalizovat se to dá na r1a, Slovanku nebo Germánku, jiných možností moc není. A zkuste ty vtipy vyprávět s tím, že bloncku nahradíte židovkou, nebo alespoň černoškou. Schválně, za jak dlouho začnete mít problémy. Přitom černošky mají statisticky(!!) nižší IQ než bloncky.
Jo kdybyste napsal “chemická blondýna” tak to by bylo něco jiného. Viz:
V dětství jste měla tmavé vlasy. Kdy se to změnilo?
Myslím, že to bylo po svatbě, kdy jsem experimentovala s barvami.(1)

1) https://www.metro.cz/danuse-nerudova-miluji-knihy-ve-fyzicke-podobe-i-jejich-vuni-prc-/spolecnost.aspx?c=A230110_162845_metro-spolecnost_hala

ijn
12. 1. 2023 21:56
Ohodnotit příspěvek :
     

DN má vysoký kriminální potenciál a proto se na funkci dle kritérií USA hodí,….je vydíratelná za prodej titulů,…..jinak nevolitelná a hloupá žena z kotce agentů PZO,…..otec agent Peslar se snaží dcérku zajistit na funkci nejvyšší, manžel kope za ČEZko na všech frontách!!!!!!!!!!!!!!!!!

Albi
12. 1. 2023 22:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Co to má být?
Paní kandidátka považuje za “důvěryhodné, odpovědné, čitelné a kompetentní” lidi jako “všemi respektovaná Dana Drábová, oblíbený senátor Miloš Vystrčil, vtipný a inteligentní Miroslav Kalousek, člověk se zkušeností z NATO Petr Pavel, či senátor, který se vyzná v zahraniční politice Pavel Fischer?”
A hlavně, aby takový člověk neměl proruské kontakty??? Teď nevím co je vtip a co provokace.

Ale doufejme, že takových “světa znalých” voličů nebude většina.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
13. 1. 2023 01:17
Odpovědět  Albi

Ani jedno, ani druhé. Jen prezentace rozdílu mezi tupkou s IQ a tupkou s absencí IQ. Ve výsledku rozdíl zanedbatelný.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
13. 1. 2023 00:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Peslarova…, hmm. Ze by dalsi agresivni chazarka typu olbrajtky ci caputky?

Eva
13. 1. 2023 13:09
Odpovědět  Jaris

Jak jinak, je jich na vysokých funkcích jak nakaděno a podle toho to také vypadá.

KarelDar
13. 1. 2023 02:55
Ohodnotit příspěvek :
     

“Chápu logiku, že by na Hrad usedla například všemi respektovaná Dana Drábová, oblíbený senátor Miloš Vystrčil, vtipný a inteligentní Miroslav Kalousek, člověk se zkušeností z NATO Petr Pavel, či senátor, který se vyzná v zahraniční politice jako málokdo, Pavel Fischer…”

Tak tuhle “logiku” já opravdu nechápu. Kam asi chodila na lekce?

jirka
13. 1. 2023 03:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Docela mě příjde, že autorka je ze stejný stáje jako Nerudová. Jen si asi báby nesedli a maj nějakej rozpor. To je asi tak všechno co se dá z článku vyčíst. No leda asi ještě jen, že Nerudová je zaprodaná sv.ně jako Čaputová a pro svůj prospěch je ochotná prodat celej národ. No i když už jsme vlastně prodaný a máme ho.no. Ale na doražení, zničení a zatracení Čechů navždy je to dobrej Sorosovskej matroš.

ladik
13. 1. 2023 08:28
Odpovědět  jirka

Mám stejný názor.

13. 1. 2023 03:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak autorka článku je bezesporu progresivisticky smýšlející osoba, která se sice pustila do jakési kritiky Bambuše (jak ji Vidlák trefně pojmenoval odvozeninou od bambusu, který je také dutý jako její hlava) Nerudové dost pravděpodobně pouze z osobního důvodu. Těžko si jinak vysvětlit slova:
na Hrad usedla například všemi respektovaná Dana Drábová, oblíbený senátor Miloš Vystrčil, vtipný a inteligentní Miroslav Kalousek, člověk se zkušeností z NATO Petr Pavel, či senátor, který se vyzná v zahraniční politice jako málokdo, Pavel Fischer. Těm všem bych bez váhání dala svůj hlas a je mi v podstatě jedno, kdo z nich by to byl, záleží mi jen na tom, aby zavládla obecná shoda a aby takový člověk neměl proruské kontakty.”
Senilitou trpící Drábová chovající se jako puberťácký trouba s trikem “fuck you Putin” může být respektována maximálně Černochovou, která je na stejné mentální úrovni. “Vtipný” Kalousek je tak maximálně inteligentní darebák, který se podílel na rozkrádání této země 30 let, když před rokem 1989 byl člen národní fronty za černoprdelníky. Ti ostatně jsou schopni se přizpůsobit politicky jakékoliv době a jakémukoliv režimu. Fischer se vyzná tak maximálně lezení do bruselských zadků, zahraniční politiku viděl tak leda z rychlíku a vrchol je zřejmě “oblíbený Tchajwanec”, který se podílel na devastaci zahraniční politiky jako nikdo jiný. O špiónovi “pávkovi” snad ani netřeba mluvit. Ten jen vyměnil dres Varšavské smlouvy za NATO.

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2023 03:38
Odpovědět  Pavel

Tak ještě lepší je Čapuše Nerudová, ať to leckomu dojde, do jaké řitě se to řítíme…

Drábová se ukázala jako evidentní Čubka ku-va, protože to její rusofobní hajlování není nijak upřímné, ale vypadá, že se někomu snaží velmi zalíbit a vyhovět… Prodejná děvka to je…

πα½

Eva
13. 1. 2023 13:11
Odpovědět  Pavel

Drábová změnila dres a evidentně s nadšením. Jiní nadšení tak nejsou. Inu koho chleba jíš toho píseň zpívej.

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2023 04:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nevím, kdy ten článek Monika psala…?

Rodiče Danusche a rodné příjmení byly do Wikipedie doplněné 27. 11. 2022, 20:16
(Tedy rozhodně ne “dnes v 9:46″…)
(“zapálila první jarní oheň” – to je loňský článek? – ano, 19. 3. 2022 …)

https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Danu%C5%A1e_Nerudov%C3%A1&diff=22030149&oldid=22028178

Ve Wikipedii je na stránce vpravo nahoře “Zobrazit Historii”, tam se klikne 500, že jich chcete víc než 50, a můžete postupně dohledat…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Radegast
13. 1. 2023 06:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Blbuše chce povinně očkovat! Volte Baštu!
comment image

sergej
13. 1. 2023 07:33
Odpovědět  Radegast

Covidapartheid, lágr jak vyšitý gejtsovky “eugenika “fema lágru.ale od lesa “zabukáč to dělal rubeš ala podnikatelský profit který je u něho středobodem konání a lidé bere jako nutné “zlo?, na čau lidi a koblihu, kolaterálními ztrátami? Což je asi špatně zastíraný postoj většiny “tržeblých..
https://www.tydenikobcanskepravo.cz/2020/09/proc-uz-nejsou-gates-soros-davno-ve.html

ladik
13. 1. 2023 15:19
Odpovědět  Radegast

Teď s úžasem a beznadějí musí sledovat ofenzivu ruské armády. Ze srdce jí to přeji.

Pavel z Moravy
13. 1. 2023 09:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta autorka tohoto článku je také typická ukázka tvárnosti dnešní doby. Kolářové, Kalouskové, Schwarzenbergrové, nu to je společnost pro jinou ligu. Zle matičko zle, když vládnou nám ti zde.

oldoo
13. 1. 2023 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufáte na Pokecu,že zveřejňováním názorů takovýchto kreatur pražské kavárny jen abyste napadli ,souhlasím že prázdnou,Nerudovou,si polepšíte u rakušana?Ona například nepokrytě hodnotí člověka podle jeho rodičů a to si určitě myslí,jaká je demokratka.To přece dělali ti proklínaní komunisté!Pokoušíte se,pomocí takovýchto nenávistníků, do tohoto prostoru přinést jejich myšlenky a přesvědčení?Četli jste vůbec ten článek,nebo vám jen někdo řekl,že napadá Nerudovou?

Boomer
13. 1. 2023 13:59
Odpovědět  oldoo

Audiatur et altera pars.. je dobré vědět, co si myslí jiní. Tím, že si přečtu Mein Kampf, se přece nestávám nacistou!

Ferko
14. 1. 2023 23:11
Odpovědět  Boomer

Přesně! Proto občas zabrousím na Seznam, abych znal názor nepřítele.

Zmatený
13. 1. 2023 15:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Z celé diskuze zde na serveru čiší jediné: Škoda, že na prezidenta nekandiduje Nývlt !!!
Tomu bych to hodil :o))…

sergej
13. 1. 2023 15:56
Odpovědět  Zmatený

Toho sem teď ze zimního bytu v itálii nedostaneš.

konzerva
13. 1. 2023 20:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Co to tady melete žádný svazek STB nezmizel ani kdyby byl spálen. Mikrorešerše jsou v Moskvě a v Minsku u KGB. Takže není problém svazek na každého vytáhnout dle potřeby. Musím se smát a proto sláva v kravíně.

czexit
14. 1. 2023 09:32
Odpovědět  konzerva

Není problém svazek na každého vytáhnout – jak pro koho. Jestli máš kontakty, tak do toho. Ale chtělo to trochu dřív.