blog

DALŠÍ SKANDÁL MÁME NA SVĚTĚ! JAK DLOUHO TOHLE JEŠTĚ BUDEME TRPĚT?

JINDŘICH RAJCHL

Média nám včera s velkou pompou sdělila, že zablokování tzv. proruských webů bylo podle soudu v pořádku. Že prý stanovisko vlády bylo pouze doporučením (zajímavé je, že seznam zablokovaných webů přesně odpovídal seznamu v onom doporučení) a že prý blokování webů „nejde proti svobodě slova a práva na informace. Soudce Štěpán Výborný k tomu doplnil, že: „I při vědomí zaručení práva na přijímání informací, jakožto odrazu svobody projevu, nelze dovodit veřejné subjektivní právo jednotlivce na přijímání informací z konkrétní internetové stránky.“

Coby právník, advokát a bojovník za svobodu slova považuji tento výrok za naprosto šílený. Z jeho logiky plyne, že lze prostě a jednoduše zablokovat všechny weby, s jejichž obsahem nebude vláda souhlasit, a tudíž správci domén jejich zablokování „doporučí“.

Co je ale ještě skandálnější, je z mého pohledu fakt, že výše jmenovaný soudce Štěpán Výborný, jenž toto rozhodnutí ve vysoce politicky exponované věci rozhodoval, je bratrem Marka Výborného, jenž je v současné době předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL!!!!

Nezlobte se, ale jestli tohle není podjatost, tak už fakt nevím, co by se za ni mělo považovat.

Přece o věci, která se zásadně týká vlády, nemůže rozhodovat soudce, jenž je bratrem vysoce postaveného funkcionáře jedné ze stran, jež je součástí vládní koalice!

To už je naprostá rezignace na nezávislost justice v této zemi.

Pojďme s tím už konečně něco udělat!

V pondělí jsem psal, že chci 3.9. zaplnit Václavák až po Můstek. Po tomhle fiasku pevně doufám, že poslední člověk bude stát až na Staromáku.

Přijďte všichni – ať už se nám konečně přestanou smát do očí.

Jindřich Rajchl

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
22. 7. 2022 21:26

Jako nacisti.

Ladislav
23. 7. 2022 05:58
Odpovědět  sizok

Ještě horší!

Milan ze Zahrady Čech
22. 7. 2022 21:31

Přijdu. Tedy dá-li pánbů a ve zdraví dožiju, jak říkal táta.
Jo, a lidi, jestli se lidi chcete pobavit, nebo nassrat, to podle nátury, v každém případě jestli chcete vidět poch-cané mraveniště, zajeďte si na hovínky na diskuzi pod článkem: “Hanba, jak mohou být v EU? Maďarský…atd.” Já se tím článkem pobavil, ale z diskuze je mi smutno. Samý zdejší trol Petr Pav! Vymyto, vyluxováno, totální propad intelektu.

Albi
22. 7. 2022 23:04

Mimo téma, ale doufám, že to pobaví. Dnes buď na Novinkách nebo na SeznamZprávy geniální redaktor rozdával moudra čtenářům, kterak ušetřit na energiích.
Bylo tam víc pitomostí, ale jedna opravdu kardinální.
Vypínajte na noc “žrouty” elektřiny – TV, počítače – za ROK tím ušetříte 30 Kč!!!
(

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
22. 7. 2022 23:06
Odpovědět  Albi

PS: No – a na to hlavní jsem zapomněla – to “vypnutí” znamená odpojení ze sitě.

Milan ze Zahrady Čech
22. 7. 2022 23:27
Odpovědět  Albi

Já si na noc vypínám aj mixer, holící strojek a vysavač, tak to ušetřím ještě víc. * Je vůbec možný, že něco takového dokáže vypotit dospělý, svéprávný člověk? Tohle říct přede mnou můj syn, tak jak je pětačtyřicet, tak bych mu ji snad natáhnul, že bych si myslel, že si ze mě dělá pr-del.

Milan ze Zahrady Čech
22. 7. 2022 23:28

mu

Albi
23. 7. 2022 00:22

🙂 🙂 🙂

Autor
22. 7. 2022 22:32

To je špatně pochopeno. TO není podjatost, to je budování “nové elity” a jejich podmínek pro vládnutí. V podstatě se jedná o počátek toho, co bylo v První republice. Málokdo si to chce připustit, ale panovala tu, kromě jiného, silná cenzura. Nejvíce proti komunistům. V podstatě nebýt Beneše a jeho “kliky”, bylo by to stejné jako v Polsku za Pilsudského. Zasahovalo se dokonce, jestli se nepletu, do textů poslanců. A jeden z posledních aktů této cenzury v První republice byl zásah do textu v novinách o tom, že Sovětský svaz by nám v případě našeho odporu přišel na pomoc.
K tomu mne vyprovokoval seriál o První republice v ČT, zopakoval jsem si fakta, ale podařilo se mi přečíst si asi třicet vydání různých novin od á do zet. I ty s cenzurními zásahy. Ostatně na mnohé politické schůze chodili policisté, kteří měli právo přerušit schůzi, a rozpustit ji, pokud se jim zdálo, že to porušuje “harmonii” v republice. Samozřejmě nejvíce u komunistů. Protože to bylo v pořádku, tak co bychom o tom měli vědět, že jo?
Takže mne současná praxe ani moc nepřekvapuje. Je obrovská škoda, že nejsou tyto noviny na internetu volně přístupné, ale chápu proč. Byla by to hodně nepříjemná pravda.
Skandálů a korupce bylo také dost. Jak je vidět, oni navazují i na Prvorepublikové politiky. Vzhledem k tomu, co se pak dělo za okupace, většina lidí to té garnituře nejen to všechno neprominula, ale spočítala i s úroky.
Za krize 1929 a dál, také takoví politici přehodili následky na obyčejné lidi.

Drak
22. 7. 2022 22:42

Jindřichu Rajchle, se 108 v Poslanecko sněmovně se nám budou chechtat do obličeje. Viz právě tento případ. Je třeba tlak, ale tvrdě na tělo.

Kolem
23. 7. 2022 08:34
Odpovědět  Drak

To je všechno pěkné, ale na Venclplac skoro nikdo nepřijde – obzvláště pražáci jsou podhoubí českého nacismu, a díky IQ plebsu bude plno spíše při “veselici” Milionu chcanek jedno v Praze kde. Tato společnost už nacifikovaná dávno je, a pomáhaly tomu v nedávné minulosti přesně osoby typu autora článku svými výkřiky, apely, údernými články a prohlášením na obranu té “jejich” demokracie, trhu bez přívlastku, obhajobě EU a mnohých deprivantů, otevřenou podporou už kdysi fašizující se pravice a především štítivým přístupem, komentáři, k vlastní minulosti. Autor je z kruhů, jak to jen ozřejmit – je to stejné, jako by snaha reformovat nacistické německo pocházela z kruhů NSDAP, třeba Hesse…

All
22. 7. 2022 23:58

Soudci se ukazují jako další sebranka. Je to čistá židovina,vyčůranost za peníze. A co se týče té ,,židoviny soudcovské”, z dějin víme,že když židé vyprovokovali válku,veškerou moc u nich přebírali soudci. Takže židovina jak vyšitá.Žádná demokracie, ale řádění démonů kraciů.Démon a satanista jedno jest a ve vylepšené formě Démon-satanista-nacista.Pětikolka se vybarvila,ukazuje svou podstatu.

Helena
23. 7. 2022 12:30
Odpovědět  All

Přesně.
Nejhorší je, že zmetci v soudních sporech vyhrávají díky špatnému rozhodnutí soudců- vlastní zkušenost.