blog

Dalibor Martínek: Česko je eldorádem pro energetické firmy. Drahé energie jako nůžky rozšmiknou společnost.

Máme tady jednu aktuální poplašnou zprávu. Rozeslala ji Asociace poskytovatelů sociálních služeb. „Poskytovatelé sociálních služeb v České republice by měli být připraveni na rozsáhlý a déletrvající výpadek elektrické energie,“ praví se v úvodu. Následují doporučení, co v takové situaci dělat. Zapnout generátor a tak dále.

Že by v této asociaci věděli, co my ostatní netušíme? Má dojít k masivním výpadkům elektřiny? Zatím tomu nic nenasvědčovalo. Zvlášť, když je Česko exportérem elektřiny.

Kdo je připravanený, není překvapený

Pokud by šlo o plyn, přípravy na nouzový stav by byly na místě. Ale elektřina? Že by se poskytovatelé sociálních služeb chystali na zásah ruské rakety do naší rozvodné sítě?

Ale na druhou stranu, a to je nutno uznat, kdo je připravený, není překvapený. „Překvapilo mě, kolik evropských zemí již má připraveny postupy, jak se zachovat v případě rozsáhlých výpadků elektrické energie nebo tyto postupy připravuje,“ uvádí v tiskové zprávě Jiří Horecký, prezident asociace.

Tuto zprávu, která se dá označit za poplašnou, rozeslala dejme tomu úctyhodná organizace. O čem to svědčí? Především o tom, že vláda ztrácí kontakt se svým lidem. A to nejsem příznivcem SPD a nechodím na protivládní demonstrace na Václavské náměstí.

Strop elekřiny nemůže být nižší

Ale když premiér Fiala oznámí, že strop ceny elektřiny nemůže být nižší, protože by na tom stát už příliš tratil, je to sémě pro paniku mezi sociálně slabými. Zmatky vlády kolem cen energií a následná špatná komunikace vytváří prostředí pro šíření poplašných zpráv. Není se co divit. Můžeme zřizovat úřad pro boj s dezinformacemi. A platit další státní úředníky. Ale klíčem je přímá a rychlá podpora slabých, a dobrá komunikace. Ani jedno vláda nedělá. Svým přístupem žene lidi na náměstí, a pak je ještě zesměšňuje.

Chtěli jsme být tygrem Evropy, produkujeme milion aut ročně. Ale stáváme se obětí vlastní neschopnosti. Všechny peníze vydělané za minulé tři dekády lidé nyní rozpouštějí v mlžné páře. Střední třída zaniká. Drahé energie jako nůžky rozšmiknou společnost. Z bývalého prostředku budou lidé buď padat na dno, bojovat o přežití rodiny. Nebo se na úkor druhých zachrání. Za tupého přihlížení vlády, která na svůj přístup nakonec dojede.

ČEZ obdržel nabídky na dostavbu Dukovan, uchazeči jsou tři

Francouzská EDF, jihokorejská KHNP a severoamerický Westinghouse předložili prvotní nabídky na výstavbu jaderného bloku v Dukovanech.

Jeden významný český podnikatel mi řekl příměr, že Česko je nyní eldorádem pro energetické firmy, výrobce energií i dodavatele. A že vláda poslouchá rady těchto skupin a jde proti svým lidem. Bohužel se s tímto hodnocením dá souhlasit.

Zvrácený systém

Lidem a dalším firmám dodavatelé energií neustále navyšují platby, a stát místo regulace dodavatelských cen zvolil podporu dodavatelských firem ze státních peněz. Dodavatelé zbohatnou na úkor státu i lidí, rodiny budou krachovat. Strop je vysoko, ale místo podpory koncových odběratelů je tu podpora dodavatelů. Zvrácený systém. Lidé chudnou, firmy chudnou, stát chudne. Jen energetické firmy bohatnou.

Premiéru Fialovi pořád nedošlo, že pracuje na sociálním rozkolu. A vymýšlí nesmyslné sektorové daně. A diví se, že se šíří špatná nálada, dezinformace.
https://bit.ly/3XVC96U

čez
čez

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
3. 12. 2022 20:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte, stejně to jednou skončí válkou. Ale ne s Ruskem, to nás má na háku, ale s Polskem. Polsko je jediná země, která má vůči nám územní nároky. A koukněte se, jak moc chce Pšonek spolknout západní Ukrajinu. Bude chtít spolknout i naše Těšínsko. V minulosti byly s Polskem o Těšínsko dvě krátké války. Současná polská armáda je na vysoké úrovni. Jak jsou na tom naši Švejkové a špenáti ?Když jsem nedávno viděl tzv. armádní velitelské shromáždění, kde se vyšňoření lampióni lámali v pase před Černochovou a servilně ejakulovali, nemám o naší armádě vůbec žádné iluze. Poláci by ji namleli do žrádla pro psy během několika dnů.

3. 12. 2022 21:55
Odpovědět  Teuton

Pššonci si hlavně myslí že anektují Ukrajinu, včetně Krymu, a s pomocí anglosionistů a kre-ténských vlád bývalého východní bloku založí Trojmoří, jehož se stanou lídrem. Tací slovanští Habsburkové že by jako byly. Akorát nevím, jak hodlají zvrtačit Maďary. Nejhorší je, že tomu věří. Že Rus dostane na prd-del a pšonci se stanou imperátory. Holt se jim stýská po dalším dělení Polska.
Tož pokochejte se, jak deme-ntního máme souseda:
https://cz24.news/vojensky-expert-kedmi-o-polskych-chutkach-na-anektovanie-casti-ukrajiny/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
3. 12. 2022 23:12
Odpovědět  Teuton

Jestli vstoupí do konfliktu s Ruskem, nevsadil bych na jejich armádu ani jeden halíř. Konec konců podobně silnou armádu měli i před Druhou světovou a k čemu jim byla? jakmile došlo na opravdové lámání chleba – jejich velitelé v drttivé většině prostě zdrhli pryč. Myslíte si, že se poučili, když se nepoučili z několikerého dělení Polska? Místo aby vzývali Stalina, který jim předal část německých území, hádejte co dělají?
Ne, jsou nepoučitelní. A věřím tomu, že je bude muset jednou Rusko spolu s Německem, ale jiným než je teď, usadit na místo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
3. 12. 2022 22:10
Odpovědět  josh-xy

comment image

Gales
4. 12. 2022 11:29
Odpovědět  josh-xy

Není tam vidět tryskáč ředitele.

jiří
3. 12. 2022 22:11
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Autor
3. 12. 2022 23:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte, je sranda, že právě letos ruští vědci vynalezli uzavřený cyklus spalování jaderného paliva, který je zabezpečí energií “za hubičku” na tisíciletí … Bude jim fuk, jestli dojde ropa nebo plyn, elektřinu budou mít. V Evropě čekám ve skutečnosti setmělé Vánoce, skromné a chudobné pro většinu lidí.
Je hnus, když si představím, že někdo může žrát na úkor jiných a odsuzovat je k chladu i možným nemocem i smrti. Páni elekteroenergtici z EU, styďte se a žerte, i s vámi bude jednou zúčtováno po zásluze. Stejně jako s těmi, kdo ničí zemědělství a k hladu odsuzují spoustu lidí. Zvedá se mi žaludek, když vidím i u nás ty, kteří pořád říkají – tak to má být. Ani náhodou!
Je mi opravdu zle z těchto lidí. Ale snad budu žít tak dlouho, abych se dočkal jejich ponížení. Jediným správným trestem pro všechny ty odesáky, topkaře, piráty, babiše, petropavly a další magory a zrádce je – počkat na mráz mínus dvacet a vysunout je na stadiónu na hřiště jen tak bez ničeho.Do té doby bych je krmil výhradně živými brouky jako jsou šváby, ploštice, škvoři, případně pro zdraví kaktusy a umělými přísadami do jídel. Na tom hřišti by měli být všichni ti “správní” vyznamenáni patřičnou a pravou injekcí proti kovidu. To by bylo jekotu!
Všechny akcionáře z celého světa by stálo za to nechat sežrat ty jejich akcie plus bych je mechal sežrat všechny liberální knihy. Na zákusek by každý sežral aspoň dva tři parazity. Třeba tasemnice.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Duudu Wo
4. 12. 2022 07:52
Ohodnotit příspěvek :
     

V souvislosti s našim předsedou vlády mě naskakuje přísloví: Zemřete li nevíte o tom, ale vaše okolí tím trpí. To samé platí jste li blbec.

Gales
4. 12. 2022 11:32
Odpovědět  Duudu Wo

Okolí by jásalo.Možná by z toho mohl být i státní svátek.

Gales
4. 12. 2022 11:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Nastal čas ukončit vládní trápení.