Jaroslav Štefec – Co se to tedy vlastně stalo v Polsku? A jaké je poselství těchto událostí?

ze sítí

Co se to tedy vlastně stalo v Polsku? A jaké je poselství těchto událostí? Shrňme si dosud známá fakta. Raketa 5V55, vyrobená někdy v 80. letech minulého století v bývalém SSSR (odtud tvrzení o „ruské“ raketě), s maximálním dosahem 45 kilometrů, s bojovou hlavicí, tvořenou cca 135 kg trhaviny a ocelových fragmentů, u níž byl úmyslně vypnut režim automatického zajištění v případě minutí cíle, aby explodovala po nárazu na zem, vedená po téměř celou dráhu letu povely pozemního řídicího radiolokátoru, spadla v Polsku nedaleko vesnice Przewodów, cca 6 km od ukrajinských hranic. Exploze po dopadu rakety zabila dva polské rolníky, zničila jejich traktor a připojený valník a vytvořila několikametrový dopadový kráter. Polská protivzdušná obrana a obsluhy amerických systémů Patriot ve výzbroji polské armády zřejmě pokojně spaly, protože žádné ukrajinské cíle až do hloubky 40 km od polských hranic nebyly v té době ruskými střelami napadeny.

Ukrajinská propagandistická mašinerie se okamžitě rozjela na plné obrátky. Viníkem bylo samozřejmě Rusko protože šlo o „ruskou“ raketu. Český mainstream a „veřejnoprávní“ média okamžitě začaly spekulovat o důsledcích, psalo se a hovořilo o aktivaci článku 4 i 5 Severoatlantické smlouvy. Kompletní spektákl české politické spodiny – Černochová, Němcová, Lipavský, Jiří Pospíšil, Zdechovský, Adamová-Pekarová a další – snaživě převzal Kyjevem vygenerované schéma události a začal se předhánět ve vyhrožování Rusku.

Všechno jelo jako po másle. Nechybělo ani prohlášení „vysokého představitele tajných služeb USA“, že raketa, která dopadla v Polsku, byla bez jakékoliv pochybnosti ruská. Vše ukazovalo na pečlivě připravenou propagandistickou akci, provedenou pod krytím masivního ruského útoku střelami Kalibr a drony na infrastrukturální cíle na území Ukrajiny. Ukrajinští oligarchové se už už těšili na další bianco šeky od USA a EU, k zahození určitě nebude ani pověstná třešnička na dortu ve formě výrazného omezení rostoucího tlaku na Kyjev ze strany významných členů Unie, aby se spíše než válečnému šílenství věnoval raději diplomatickému úsilí o řešení konfliktu, jakmile bude Rusko obviněno z útoku na člena NATO a EU.

Pak ale přišla studená sprcha. Nečekaně z USA. Na jejím počátku bylo prohlášení prezidenta Bidena, že k jednoznačnému obvinění Ruska není dostatek informací, doplněné o sdělení, že raketa zcela nepochybně neletěla z ruského ani Rusy ovládaného území. Bezprostředně poté se „tři vysocí příslušníci americké administrativy“ vyjádřili v tom smyslu, že raketa byla sice ruská, ale veškeré informace o trajektorii, které jsou k dispozici a byly předány i polské (nikoliv ukrajinské) straně, ukazují na její start z území Ukrajiny. Polsko, zřejmě pod dojmem tohoto prohlášení, provedlo až neskutečně rychlé ohledání místa výbuchu a našlo nejen ony výše zmíněné ocelové „broky“, ale i části rakety, které ji jednoznačně identifikovaly. A což je v poslední době velmi neobvyklé, získané poznatky obratem zveřejnilo. Slibně rozjetá další etapa protiruské kampaně najednou zůstala viset ve vzduchoprázdnu a vidle do dobře promazaného soukolí nevhodil nikdo jiný, než její protagonista – USA.

Zklidňující rétoriku USA vzápětí převzali i vrcholoví představitelé dalších států – Německa, Turecka, Francie, a dokonce i Británie. A ačkoliv slibně rozjetá nová vlna protiruské hysterie pod vlivem střízlivých prohlášení z USA zvolna ustupuje, česká polická scéna bohužel nezůstává ani poté, co se původní tragédie ukázala být spíš podřadnou fraškou, nic dlužna své pověsti evropských kašpárků. Hrdinně hájí tezi o „ruských raketách v Polsku“ a „ruské vině“ i poté, kdy už, zřejmě pod vlivem svých amerických sponzorů, začal od velkohubé rétoriky, arogantních požadavků a příkazů tu polské vládě, tu NATO, EU, nebo G20 a popírání ukrajinského podílu na tragédii v Polsku ustupovat i její protagonista a režisér, Vladimír Zelenskij.

Bez ohledu na potlesk českých politiků a nadšené hýkání lidí, kteří omdlívají při pohledu na krev a představují si válku jako počítačovou hru, nebo airsoftovou střílečku, nad záběry Ukrajinců a Rusů, surově umírajících před objektivy kamer dronů, mobilních telefonů a přímých účastníků bojů, se zdá, že proválečná euforie, vyvolaná masivní propagandou a tvrdou cenzurou objektivních informací o skutečné situaci a důvodech konfliktu, začíná pod stále viditelnějšími obrysy reality těžce a nevratně vyprchávat.

Morální facka prezidentu Zelenskému, kterou dostal za prokazatelnou provokaci, která stála život dva polské občany, určitě bude mít podstatně větší dohru, než by se mohlo zdát běžnému pozorovateli, neznalému pozadí aktuálních dějů. Nejen evropské státy, ale i USA už začínají být unavené z komandování, neustálých příkazů a povýšeneckých požadavků na dodávky zbraní a transfery peněz z ukrajinské strany. U Kyjeva se prostě nebojuje ani za Berlín, ani za Paříž, ani za Varšavu. A už vůbec ne za Prahu. Čím dříve si to naši slavní „politici“ uvědomí, tím lépe. Protože na tom do značné míry závisí naše budoucí existence.
https://bit.ly/3Gt397i

sdíletj na

4.4 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vladimír
18. 11. 2022 14:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Pekari s Černoškou a spol. mají zjevně rezervovaný protiatomový kryt. Tak ať si ho užijí. Já bych v něm žít nechtěl. Rychlá smrt bude rozhodně lepší.

Veny232
18. 11. 2022 14:37
Odpovědět  josh-xy

Už se měla smažit v pekle…

Frankie
19. 11. 2022 09:25
Odpovědět  Veny232

I na tu svini se vaří voda.

Pavel z Moravy
18. 11. 2022 15:49
Odpovědět  Vladimír

Dle mého mínění by tato dáma z MO a další její kolegové nejlépe svoji solidaritu s Ukrajinci projevili tím, že by si navlékli maskáče a šli do první linie bojů. Byli by zářným příkladem pro všechny stejně smýšlející české Ukrajince.

Frankie
19. 11. 2022 09:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

Černochová ovšem není dáma. Je to jen odporná ježibaba.

Pavel z Moravy
18. 11. 2022 16:30
Odpovědět  Vladimír

Vladimíre, proč bychom měli my ustupovat a trpět za grázly. To by bylo na palici.

Milan ze Zahrady Čech
18. 11. 2022 21:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dáma?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ratus
18. 11. 2022 22:11
Odpovědět  Vladimír

Četli jste někdy články o atomových bunkrech co si buduje třeba americká elita?
Nejvíc se mi líbí ty kecy v kleci o tom jak tam třeba 60 lidí přežije 8 let.Možná ano,
ale jen do chvíle než někomu dojde,že 30 lidí by mohlo přežít 16let atd.Nakonec
elita neelita,rozhodovat bude v tom bunkru ten co bude mít pod kontrolou zbraně.
Nechtěl bych v takovém bunkru žít.

Gales
19. 11. 2022 17:53
Odpovědět  Vladimír

Vono to s tím napadením Pšontkostánu bude tak,že pšontci ukradli na ukrajině obilí a ukrouši je potrestali tím,že jim na silo pustili rakety…

Aleš
18. 11. 2022 14:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Řada našich politiků spáchala trestný čin šíření poplašné zprávy, Policie ČR nechť se zvedne a začne zasílat předvolání k výslechu.

Veny232
18. 11. 2022 14:36
Odpovědět  Aleš

A někteří i příprava utočné války… opakovaně….ale co chcem,když podporují Nácky.

Mike
18. 11. 2022 16:11
Odpovědět  Aleš

Řada našich politiků spáchala trestný čin především tím, že si s naší Ústavou, Listinou práv a svobod a našimi zákony vytírá prdel a ještě se nám u toho směje do ksichtu. A polovina národa jí u toho tleská.

Gales
18. 11. 2022 16:40
Odpovědět  Mike

Jakej volič,takovej politik.

Pavel K
18. 11. 2022 16:57
Odpovědět  Mike

👍 👍 👍 👍

Ratus
18. 11. 2022 22:17
Odpovědět  Aleš

Copak nevíš,že ti hajzlové jsou nedotknutelní?Kolik bylo podáno trestních oznámení na
tuto vládu a kolik z těchto oznámení bylo smeteno se stolu z nějakým debilním
odůvodněním.Je neuvěřitelné jak pohrdají zákony,které sami vytvářejí.Na tuhle sebranku
platí jen soudce Lynch.

Albi
18. 11. 2022 22:26
Odpovědět  Aleš

To jako podřízený má volat k výslechu své šéfy a jejich politické souputníky?
To nemůžete myslet vážně.

Veny232
18. 11. 2022 14:29
Ohodnotit příspěvek :
     

No, teď už zase Pšonci vydali mapu s trajektorií střely, akorát od toho S-300 k tomu traktoru je to CCa 64Km, a stříleli udajně na Ruskou střelu, která letí někam, kde vůbec nic není , a to prosím na 15Km! Takže měli 50km na to střelu zničit , když minula cíl. A pro po kde je ta druhá? Na které Zelenina trval? A kde je ta Ruská co nedokázali sestřelit? No prostě, Bůh jim do toho hodil vidle, lež má krátké nohy,protože má chyby. Jen pravda je bezchybná…Vyšší moc si je povodila a udělal z nich čumáky ze všech…Bez Bestie jsou Kreatury bezradné..a nedokáží se koordinovat.Dlouho nevydrží ten tlak, Světla.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
18. 11. 2022 18:01
Odpovědět  Veny232

Nevím jak u S-300, ale u předchozích typů jak velkých, tak malých PLŘS se na jeden cíl střílelo ne jednou, ale více raketami. Třeba S-125 se na jeden cíl střílely dvě rakety z jedné baterie. Pokud by to byla střelba na reálný cíl, dvě rakety dávají smysl. Pokud false flag, dávají smysl dvojnásob, aby to vypadalo věrohodně.

Milan ze Zahrady Čech
18. 11. 2022 21:24
Odpovědět  scipio

Však také jsem si tady z toho dělal prču, když první humbuk mluvil od dvou raketách a já chocholy chválil, jecíže jsou machři, když z jednoho nalezeného střepu poznají, že je ze dvou raket. Pak ty dvě rakety během pár hodin bez povšimnutí vyšuměly a já už nestih bejt vtipnej, jak po dvou raketách zůstal jeden kláter.

Helena
18. 11. 2022 18:34
Odpovědět  Veny232

Přesně. Světlo zvítězí nad temnotou. V kolektivním vědomí.

Ratus
18. 11. 2022 22:19
Odpovědět  Veny232

Pokud má NATO takovou protivzdušnou obranu tak se o osud Ruska bát nemusíme.

Keller
18. 11. 2022 14:42
Ohodnotit příspěvek :
     

V článku je velmi zajímavá informace – systém autodestrukce byl vypnutý. Kromě toho se tato raketa střílí proti cíli, kde ve stanovené vzdálenosti vybuchne a cíl vlétne do tisíců ocelových kuliček, které ho zničí. Vzhledem k reakci prezidenta Bidena, stále více nabývám dojem, že akce nebyla konzultovaná s USA a Británií, takže to byla akce vymyšlená a realizovaná Zelenským. Reakce našich vypatlanců z vládní pětikolky nebudu radeji komentovat – chci se vyjadřovat kultivovaně, a to v tomto případě nejde.

Rapa
18. 11. 2022 15:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Je neskutečné,jaké darebáky a svině má naše republika ve vládě.Vždy přeju lidem všechno dobré,nakonec i těm ukrajincům,kteří byli vrženi do nacismu nevinně a nyní musí umírat za oligarchy miliardáře.Ale černochové,pekari,fialovi a celé té zhovadilé tlupě vrahů v naší vládě a parlamentu nepřeji nic dobrého,vůbec nic.Jako bestie žijí,jako bestie skončí,co jiného.

Pavel z Moravy
18. 11. 2022 16:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, ne necenzurovanapravda.cz je skvělý proslov holandského poslance z jejich parlamentu. To co pronesl sedí na celou tu globalistickou bandu ve všech zemích Evropy. Řekl to tvrdě a na rovinu.

Boomer
18. 11. 2022 18:28
Ohodnotit příspěvek :
     

..celé je to jasná zpráva, jasné poselství.
O tom, na koho budete střílet, rozhodujeme my! Vy nevelíte, vy plníte rozkazy!!!!
Jen těm našim mudrcům to jaksi nedošlo a nebyli včas informováni, co si mají myslet..

“Milu, myslíš že mám ještě žízeň..?” © Honzík Hlaváč; Kameňák

jiří
18. 11. 2022 21:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Chce to zacinkat klíči.
comment image

Trubkar
18. 11. 2022 23:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Stefec, agent a obhajca Covid vakcin, znova siri overenu pravdu