blog

Co se ještě musí stát?

Autor

Vidlák a.a.

Tak jsme se v uplynulých dnech dozvěděli, že v Nigeru došlo ke státnímu převratu, armáda sesadila profrancouzského prezidenta, zakázala vývoz uranu a zlata a… zřejmě pozvala do země Wagnerovce. Francie se ještě chvíli pokusila harašit zbraněmi, mluvilo se invazi, protože převrat se smí dělat je ve prospěch Západu. To je vždy legální. Když je převrat v neprospěch Západu, tak jsou automaticky ohroženy henty hodnoty a může se klidně humanitárně bombardovat…

Žádný majnstrýmový intervjuk si samozřejmě nepoložil otázku, jak je možné, že je Niger tak strašně chudý, když se o něj stará ta ojrohodnotná Francie? Nota bene, když má zásoby uranu a zlata… Jak je možné, že tamní obyvatelstvo podlehlo dezinformacím, začalo slavit v ulicích, pálit francouzské vlajky a radostně se těšit na Putina? A jak je možné, že přesně to samé se děje i v Senegalu… Tam, alespoň podle videí, také Emánka Macrona zrovna nemilují…

Tak co, intervujci! Divný, že? No jo, dokonce i v Nigeru už existují mobily, i tam je má skoro každý a i oni umějí dávat videjka na Jůtub, Telegram a Tik Tok… I tam už je CNN v háji a není schopná si pohlídat ten správný narativ…

A to si osobně myslím, že o zlato ani o uran nejde… Uranová ruda je na světových trzích celkem levná a drahá začíná být, až když z ní udělají jaderné palivo a to se v Nigeru fakt nedělá. A zisk z těžby zlata zase není moc vysoký, protože na světě už žádná snadno těžitelná ložiska nezbyla. Tohle není úplně rozhodující, i když to Frantíky asi zamrzí. Niger je totiž na cestě plánovaného plynovodu z Nigérie směrem do Evropy… Jedna z mála reálných možností, jak dostat do EU levný plyn, který nebude z Ruska…

Francie se chvíli snažila budit dojem asertivity, ale vzhledem k tomu, jak mizerně bojovali v Mali, tak už z cizinecké legie strach vyprchal a nastoupilo obligátní úsloví, že když Francouzi prodávají přebytečné zbraně, tak inzerují, že z nich nebylo nikdy vystřeleno, ale byly párkrát odhozeny… V kurzu je teď Prigožin a jeho melody boys.

Mali a Burkina Faso deklarovaly, že útok proti Nigeru budou považovat za útok proti sobě…

Když začala válka na Ukrajině a poměrně záhy se zasekla v pozičních bojích a západní mééédia nasadila vítězný tón, jak jsou Rusové neschopní, tak jeden můj čtenář v diskusi řekl, že Putin už vyhrál, jenom tím, že si troufnul. Troufnul si pustit se do proxy války s NATO a od té doby ukazuje, že celé NATO sice dodává zbraně, dodává peníze, cvičí vojáky, zavádí sankce, dělá propagandu, ale nikam to nevede. Zbytek světa nevidí neschopné ožralé mužiky. Zbytek světa vidí, že ti údajně neschopní ožralí mužici celkem hladce drží krok s největší vojenskou velmocí světa, zvládají to vlastně sami a Sauronovo oko najednou nestíhá hlídat všechno.

Na Západ si začínají dovolovat i země, které nemají nic.

Evropské HDP se proti tomu americkému propadá stále rychleji…

Vrcholní politici jsou buď na drogách, nebo na adrenalinových injekcích, nebo jsou úplně mimo a zdraví jeřáb.

Ukrajinská ofenzíva generuje především videjka hořících Leopardů a spousty mrtvol. K Melitopolu je stejně daleko, jako předtím.

Česká ekonomika zůstává v recesi a i když se některé ekonomické ukazatele zlepšily, stále jsme skoro nejhorší v Evropě.

Čeští zemědělci zjistili, že budou obětováni ve prospěch Ukrajiny… U nás už je po žních, chtěli by prodávat, ale nikdo nechce kupovat. Všichni znalí už prostě vědí, že ceny klesnou.

Politici zcela na rovinu říkají, že na důchody nebude…

AfD je v Německu už druhá nejsilnější strana…

Hele, kde je nějaký opak? Kde je nějaká potěšující zpráva? Už se k Západu přidala ta Indie? Už Putin umřel? Padly ceny energií na takovou úroveň, aby těžký průmysl přestal utíkat pryč? Kde je nějaký měřitelný dobrý výsledek?

Co se ještě musí stát, aby to všem konečně došlo? Musí francouzské ulice ještě víc hořet? Je zapotřebí, aby tam kromě autovraků ležela i mrtvá těla? Potřebujeme blackout? Musí Západ přijít i o ty poslední čtyři africké země, které s ním ještě pečou? Musí umřít ještě mnohem víc Ukrajinců? Musí Rusko zničit všechny Leopardy? Musejí začít hořet i Abramsy? Musí u nás někdo umřít na chybějící léky? Musí přestat chodit spotřební zboží z Číny? Kdy všem dojde, že jsme tak dlouho obkličovali Rusko, až Východ vlastně obklíčil nás?

Jak dlouho ještě budou mít všichni papaláši hlavy zastrkané ve svých řitích? Kolik miliard se ještě musí prodrbat, kolik zbraní se ještě musí poslat na Ukrajinu, než našemu premiérovi Otci Goriotovi Fialenkovi dojde, že ho stejně mezi sebe nevezmou? Kolik tu musíme mít ještě drogových afér, jak velký schodek rozpočtu se musí udělat, aby všem konečně došlo, že opravdu prohráváme? To se přes nás nejdřív musí přelít válečná fronta? Musíme se jednoho dne probudit a zažít nefungující bankomaty, nebo nefungující osvětlení? Musíme si to vyžrat až do dna?

Už i chudičký Niger si troufá. Fakt musíme mít další proxy válku v Sahelu? Máme málo migrantů?

Nebylo by lepší, začít se všemi nepřáteli jednat, dokud je ještě o čem?

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

Dnes odesílám knihy, které jste si objednali během července. Během srpna budeme fungovat víceméně normálně. Kdo si objedná knihu, bude ji mít během tří až čtyř dnů doma.

sdílet na

89 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
2. 8. 2023 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Co se musí stát ? Nebylo 30.července výročí tzv. Prvé pražské defenestrace z roku 1419 ? Teda ne snad, že bych chtěl cosi naznačovat, ale… Ale staří Čechové měli hodně zajímavé obyčeje.

zuza
2. 8. 2023 21:54
Odpovědět  Teuton

bohužiaľ, dnes si svoje tradície ľudia nectia a nevážia, ani tie najosožnejšie….

Pijack
2. 8. 2023 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Nestane se nic. Čeští voliči jsou paka a tak nezbývá, než aby Rusko tu Ukrajinu zase obsadilo a udělalo z ní vlastní gubernii. Aspoň se narovnají geopolitické vztahy ve světě.

Pavel K
2. 8. 2023 10:51
Odpovědět  Pijack

Už se asi blíží konec má se začít jednat v brzké době max. ke konci roku. Amíci se kroutí jako úhoři na suchu a neví jak z té ostudy vycouvat. Rusko mělo být sankcemi zničeno jako v roce 90. Ale to se nepovedlo, už rusi provokovali od roku 14 maidanem, chtěli aby tam v trhlo, ale proto ta Putinova zdrženlivost kterou jsme tuna nechápali. Rusko je soběstačné asi až od roku 19 tedy potravinově a zbytek ostatního zboží jim dodává Čína. Západ chtěl zkrátka opakovat scenář z roku 90, aby Putina svrhlo jeho obyvatelstvo. A vono né. A teď Amík couvá a zeleninu si pověsí otcové zabitých synů, protože to bylo vše k ničemu. Nojo no!!

Teuton
2. 8. 2023 11:23
Odpovědět  Pavel K

Doufám, že to skončí co nejdříve, protože se Ukrajina a Ukrošvábové pro naše veřejné finance a životní úroveň jednoho každého z nás stala doslova černou můrou. Někdo vypočítal, že každý z nás má kvůli Ukrošvábovi každý měsíc v peněžence – či na účtu – o tři tisíce korun méně. Už to musí skončit.

Pavel K
2. 8. 2023 12:47
Odpovědět  Teuton

Je to možné, těžko se to asi spočítá, nesmíš zapomenout, že bude záležet na tom kdo co kupuje, na sortimentu. Jestli rozumím dobře, jestli je myšleno výdaje na ně i to je možné, budou to nemalé penize. Co se týče potravin atd. v tom mám celkem přehled, jizdím nakupovat pro rodinu léta a vidím co kde stojí. Třeba 12 plzeň byla tuna v hospodách v r.2011 cca 28,- kč a dnes je 50kč i někde více. V Plzni u pramene cca 62-65kč. A to se musí volat dopředu jinak obsazeno.

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 11:43
Odpovědět  Pavel K

Jo kamaráde milý, konečná se blíží nám. Nic nevlastníme, pouze dluhy a zemské škůdce. A těch vyrostlo jak hub po dešti. Může být, že brzy se bude platit za zdravíčko, já tedy k doktorům vůbec nechodím, ale víš jak to bývá, vždycky se vše děje na potvoru. Kdo ví, jak to bude se školičkami, nu já už do školy nepůjdu, nu ale co ta děcka. Ono to tady ale Albi říkala dobře, zase přichází ta doba, kdy bude smetánka říkat, vždyť té chudině stačí k žití trochu počtů a psaní se čtením. Stejně nejsou k ničemu jinému vhodní, děti proletářů. I když to neřeknou stejně si to myslí. Ale třeba se mýlím a chudí proletáři jsou touto bohatou většinou uctívání a budou také bráněni. Netroufám si to rozporovat. Zatím ale sobě přidávají a chudině berou. A o nás důchodcích nemá smysl hovořit, vždyť je to už nějaký pátek kdy ti mladí neoliberální svazáčci vyřvávali, Dědeček a babička ujídá nám chlebíčka. A vidíš jak se jim daří a jakou mají popularitu mezi sobě rovnými, až by z nich jeden blil. Tak se měj..

Pavel K
2. 8. 2023 12:59
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle nezoufej, ono na ně dojde, jako došlo ma mě. Já byl samej průserr poliši mě naháněli trydny. Však my jsme taky když jsme byli mladý pokřikovali na dědky a z babek jsme měli prču. Ta karma je swyňa to víš, vybal taky něco ty, neříkej žes byl Jasánek. Jedu pro ženu do práce, nakoupit krmení pro ty moje špačky a musím se projet po kraji, zjistil jsem že mě to čistí hlavu, tuna jsem sám jako kůl v plotě. Ale zaplať pánbůh když je tu babka tak prudí. Ne furt ale čím dál tím více. Teď měla dovolenou tak se mi nikdo nesmí divit jak jsem vystresovaný. Ještě že mám ve sklepení ty dobrůtky. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 14:33
Odpovědět  Pavel K

Pavle v tomto ohledu ti musím říci, že v naší době jsme si to my opravdu nemohli dovolit chovat se neuctivě ke starým. To by jsi schytal od kohokoliv z přítomných lidí, jestli jsi je znal nebo ne. Přece jen my jsme se narodili pár roků po válce. Moje žena by ti řekla to samé. Nás nějaké nadávky vůči starým ani nenapadly. To prostě nešlo, to by byl obrovský průser. Servat se mezi sebou nebo provádět skopičiny to jo, ale slušnost ke starým, to bylo svaté. Můžeš se zkusit zeptat i jiných v mém věku. A to jsem žil v Havířově a učil se v Ostravě. Asi se to na konci 60 a začátku 70 začalo měnit, to už nemohu posoudit.

Pavel K
2. 8. 2023 17:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Počkej, tak já nemyslel nějaké nadávky, nebo napadání, ale určitě jsme sem tam mezi sebou nějaké ty “blbé kecy vyloudili”.

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 08:58
Odpovědět  Pavel K

Musím to opravit v tom smyslu, že vlastně krom prázdnin které jsem trávil na vesnicích u prarodičů jsem se ani se starými lidmi nesetkal. Havířov to byly samé mladé rodiny s děcky. Vždyť se tam první rodiny začaly stěhovat kolem roku 54 a to byli mladí lidé. Takže se měj.

Jaroslavem
2. 8. 2023 10:58
Ohodnotit příspěvek :
     

A to by zase nebylo spravedlivé,aby to odeznělo. Ať platí Češi za svou lenost. Chtěli změnu, chtěli demobolševickou verbež u kormidla a teď by si za to měli nést zodpovědnost a následky

tupý hulvát
2. 8. 2023 15:23
Odpovědět  Jaroslavem

Já s vámi souhlasím,ale neleží vám ti bolševici nějak v hlavě?Asi budete trošku magor,zajděte někam.

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 17:02
Odpovědět  Jaroslavem

Já nevím Jaroslave, to všichni ti co připravili tu 33 letou zkázu jsou bývalí bolševici? Nepochází naopak z chartistů a všelikého lidu nenávidějícího socík a přišedšího ze západu? To, že i někteří také jako komunisté se znovu dobře živí je sice fakt. Ale co tak třeba namátkou Bendovci, Kalousek, Němcová, Topolánek a další a další. Že by, že by to byli velcí soudruzi? Věříte, že se tímto dopouštíte matení pojmů? Někdo s tím vyleze a pak to jede. Jo nějací bývalí komouši jako zmíněný president, guru Babiš, chytrý Dlouhý , Rychetský apod to tady teď řídí, ale to zaprvé byli lidé, kteří byli pouze u nich a není jich tolik, aby se říkalo, že to tady řídí demobolševici. Když byste řekl, že to tady řídí lidé s ubohým morálním profilem ať už náleží k jakékoliv odnoži politického spektra tak to ano. Ale takhle to je opravdu zavádějící. Berte to pouze jako můj názor, nemusí být správný.

katango
3. 8. 2023 09:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Spousta chátristů byli komunisti vsadivší v r. 1968 na špatného koně.

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 17:34
Odpovědět  katango

Věřím, že ano. Tohle nemám nastudované, ale je to i logické. Ale už vlastně jako nebyli komunisté. Takže oni vlastně nejsou nikým, jsou pouhými sloužícími komukoli. A to je potom to úplně nejhanebnější.

2. 8. 2023 20:14
Odpovědět  Jaroslavem

Jo? A pán ráčí bejt co? Pán ráčil zdrhnout za čáru a stal se tak z něj nadčech?

jiří
2. 8. 2023 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Mt?:
S narůstajícím vystavením elektromagnetickému záření je na vzestupu i „mikrovlnný syndrom“.
https://www.badatel.net/s-narastajucim-vystavenim-elektromagnetickemu-ziareniu-je-na-vzostupe-aj-mikrovlnny-syndrom/#comment-198144

zuza
2. 8. 2023 18:15
Odpovědět  jiří

ľahká pomoc
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zemedelci-odpojili-antenu-4g-zvirata-zacala-znovu-pit-a-zit/
bývam na sídlisku v Bratislave, oproti nášmu domu je areál základnej školy, hneď vedľa 2 škôlky, za naším domom je poliklinika. V okruhu 200 m od domu máme 11 obrích mega antén, teda asi 4G, lebo 5G by mali byť menšie. Pritom napr. vo Francúzsku nesmie byť v okruhu 200 m od žiadne školy nainštalovaná žiadna anténa.

Aleš
2. 8. 2023 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobře řečeno.

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 11:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Něco mimo mísu. Tak jsem přátelé četl na myslenkyocemkoli.blogspot.com, že Ukrajinci se vzdávají i po desítkách se slovy Tohle není naše válka, my ji nechceme. Asi jde nejspíše o všechny ty odchytané lidičky na ulicích, kteří toho mají plné zuby. Kéž by to pochopili všichni. Četl jsem tam ale i zajímavý příspěvek Anonyma, který se ptá, kdo potrestá všechny ty, kteří prolévali nevinnou krev? Kdo potrestá všechny ty západní válečné štváče? Ono je jednoduché opustit koryta a dělat, že se nic nestalo, ale přijmout odpovědnost za své konání je již složitější. Tak jak to bude?

Gales
2. 8. 2023 12:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ono je dobře že se ukrajinci odchytávají a posílají na frontu.Doteď drželi hubu a krok páč se jich to přímo netýkalo.Ale jak na ně sáhli,zjišťují že opak je pravdou.Čím dříve procitnou,tím lépe pro všechny.

zuza
2. 8. 2023 18:17
Odpovědět  Gales

doteraz umierali najmä vojnychtiví nacisti a nasilu mobilizovaní ruskojazyční obyvatelia ukroRuiny. Ukrajinci si mobilizáciou cielenou na určité skupiny obyvateľstva riešili aj národnostnú otázku. Teraz mobilizujú už aj Haliči, zrazu to už nie je ich vojna.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
2. 8. 2023 12:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dobrá, ale opravdu zatraceně dobrá otázka!

Má to jeden problém a ten spočívá v tom, že vítěz (zřejmě RF) byl prvý, kdo překročil cizí hranice a střílel na cizím území. Tedy žádný Norimberk 2.0 se konati nebude, protože tam ten “spravedlivý” étos jaksi absentuje a podpora světov veřejnosti asi nebude tak masivní a jednostranná, jako po 2.SV ve prospěch spojenců.
Tady by teoreticky mohla sehrát úlohu OSN, ale ani ona ne! Vzhledem k tomu, že USA nejsou signatářem a dokonce i důrazně odmítly pravomoc mezinárodního trestního souduv Hágu nad svými občany, tak ani z této strany jim reálně nic nehrozí. Buď bude muset někdo USA vojensky porazit a podrobit si je, nebo ono potrestání řešit nějakou formou mezinrodních ek. a finančních sankcí – recipročně jako nyní jsou uplatňovány vůči RF, ruským firmám, bankám a občanům. Jestli se podaří USA v dohledné době izolovat, tak tato možnost není úplně vyloučena. Jinak je ten odsudek možný pouze v morální rovině a v rámci bilaterálních vztahů. Ale tuhle variantu si moc neumím představit.

2. 8. 2023 14:12
Odpovědět  Noobody

bla… bla… bla… měli spořádaně čekat, až bandeři vystřílí Donbas a vtrhnou na Krym, viď fašounku? Ale chápu že tě to bolí – předběhli natobandery jen o cca 14 dní a zkazili tak židoburžoustům plány. Jo jo. Není rozvědka jako rozvědka.
Navíc zapomínáš, moudrs-sere, že Rusko, jako nástupce vítězné mocnosti, má dle dohody vítězných mocností právo zakročit, kdekoli nacismus zvedne hlavu. Doštuduj si to, trolldo. Takže “byl prvý, kdo překročil cizí hranice a střílel na cizím území,” je manipulace mimo mísu, přesně v duchu židoburžoustů – chceš-li tak straussovců. Primitivní, ale opravdu zatraceně primitivní manipulace.
P.S. Jo, a neočekávej nějakou výměnu názorů se mnou. Výjimečně jsem zareagoval a rozkopal ti bábovičky proto, abys tu diskutérům nekrmil uši svými účelovými mantrami. Jo. A Pokud po válce ještě OSN, tak sichr už ne toto, v tomto složení, placené – resp. uplácené – deep statem.
Kdo, a jak, tedy potrestá zločiny natobanderů a KoZy? Těžko teď říct. Ale že potrestá, a to citelně, nejen v morální rovině, na to vsaď svou prolhanou duši.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
2. 8. 2023 22:57

Ahoj Milánku, zdravím do Chytrákova.

Děkuji, že na mne nereagujete! Jak jste si všiml, já také na Vaše chytrolínské řeči neodpovídám. Asi se mi zdáte, či co, ale žasnu, jak jste dobrej, znalej, upřímnej a …… Ale kdepak, tak špatně na tom nejsem, abych se musel výrazivem a stylem argumentace ohnout až na Vaši přízemní úroveň. Ale když na víc nemáte, tak se nelze divit, čím a jak se oháníte. Každý holt podle svých možností, schopností a naturelu.

Dokonce i totál blbostma, co nemají oporu v realitě, jako ta Vaše zavádějcí myšlenka: “… nástupce vítězné mocnosti, má dle dohody vítězných mocností právo zakročit, kdekoli nacismus zvedne hlavu.” Vím kde jste ji vyčetll. Na rozdíl od Vás Chytrolína jsem si dal práci, dohledal příslušnou legislativu a zjistil, jak se věci opravdu mají. To, co tvrdíte, je LEŽ!! Teď tu svým potroublým blábolem šíříte blud a podle počtu +palců úspěšně mystifikuje další důvěřivé čtenáíře. Prostě jste jen důvěřivý hňup, který si nedokáže prověřit pravdivost získané informace a díky vlastní neschopnosti a lenosti úspěšně manipuluje s vědomým (doufám že ne všech) čtenářů.

Jste fakt dost dobrej!! Škoda, že takřka nepoužitelnej.

2. 8. 2023 23:28
Odpovědět  Noobody

(_!_)

Noobody
3. 8. 2023 00:11

No sláva!!
Nezklamal jste, stále stejnej chytrák. Bravóóó!

2. 8. 2023 23:42
Odpovědět  Noobody

Ale není. To lež.

Noobody
3. 8. 2023 11:39

Nemáte pravdu!!!!
Hledejte, namáhejte palici, třeba se něco dozvíte a naučíte. Možná i pokoře, ovládání a potlačení Vaší samolibosti.

Pavel K
3. 8. 2023 12:44
Odpovědět  Noobody

Chlape vy máte navíc, zmužte se!!
Dávejte si na to pozor. 🤣🤣🙄🙄🤦‍♂️🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
3. 8. 2023 13:42
Odpovědět  Noobody

Když to zopákneš ještě desetkrát, třeba si sám uvěříš.

Noobody
3. 8. 2023 18:11

Ale kde pak Milánku, na opakování té stále stejné, supééér vypovídající argumentace /(_!_)/ jste tu největším expertem přeci VY.

Do Vašíeho království mne prosím netahejte, ještě bych Vám tam něco pokazil.

4. 8. 2023 04:06
Odpovědět  Noobody

(_!_)

Gales
2. 8. 2023 17:13
Odpovědět  Noobody

Co to blábolíš nešťastníče? Doněcko a Luhansko bylo referendem připojeno k Rusku a až potom tam přišlo vojsko. Prober se z toho šoku.

Noobody
3. 8. 2023 00:25
Odpovědět  Gales

Bez ohledu na to, co bych si přál, musím zchladit Váš naivní optimismus.
Zcela jistě byl tento akt státy světa akceptován. Vlády států poslaly své konzuly v Moskvě s gratulačními dopisy do Kremlu, ve kterých VVP blahopřály k rozšíření území RF. A RF si nově nabyté území zaregistroval u OSN, jako své s vytyčenou hranicí zaznamenanou v Registru států světa. To pro to, aby nikdo jeho teritorium a hranice nemohl zpochybnit.

Jestli tyhle nutné administrativně – diplomatiocké kroky byly úspěšně završeny, tak nemám vůči Vašim nešťastným blábolům sebemenšíc výhradu.

Přijměte gratulaci k tomu, jak Vám to bezvadně pálí!!

Albi
3. 8. 2023 07:48
Odpovědět  Noobody

“,,,RF si nově nabyté území zaregistroval u OSN, jako své…”
Jak by mohl, když s ní OSN a jiné “struktury” nemluví – snad ani kdyby přišla s omliuvou, že ještě existuje a nabídkou, že se sama z mapy světa vyzmizíkuje.

Prosím, zkuste být nestranný. Aspoň občas.

Pavel K
3. 8. 2023 08:33
Odpovědět  Albi

Se vám všem že mu naskakujete na ty jeho provokativní hefty. Já bych s ním i občas s něčím souhlasil, ale pak tam vždy šetrně vsune tu USčesnekovou agitku a je vymalováno. Tak proč se s ním spouštět do debaty. Nebrat úplatky, nebrat úplatky, je to marný, je to matný ……..je to marný.🤣🤣🤣🙋‍♂️

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 09:47
Odpovědět  Pavel K

Já vím kamaráde Pavlíku, že máš pravdu
Uznávám neschopnost svého počínání. Jenže komu předat své názory když ne oponentovi. Jak vysvětlit někomu, že svět není černobílý, ale dosud ho tak vládnoucí kamarila západu viděla. Jak vysvětlit tomuto člověku, že země, kterým přestala chutnat ta jediná pravda kterou prosazují amíci a KOZA je škodlivá, protože v sobě neobnáší různorodost názorů a pohledů na svět. Touha žít svůj život nás právě odlišuje od otroků, kteří se smíří se svým osudem a za pár drobků udělají svému pánovi vše oč tento požádá. Jo, kdo chce žít jako otrok, ať tak žije i ve svém mentálním světě, kdo nechce být otrok tak si musí každý den uvědomovat, že nesmí být manipulován a dle toho se chovat. Dnes s námi opět manipulují k jednostrannému vidění světa a to je ta největší hloupost. Díky Milanovi za jeho nádherná slova pronesená Mistrem Janem. PRAVDA JE JEN TO CO JEST DOBREM VŠECH. Lépe se to snad vyjádřit nedá. A myslím, že I jeho slova- CO VŠECHNO MŮŽE ZPŮSOBIT ZTRÁTA SVĚTSKÉHO BOHATSTVÍ, KTERÉ NENÍ NIČÍM JINÝM NEŽ LEJNEM. ČECHOVÉ SE PAKTUJÍ SE SVÝMI ÚHLAVNÍMI NEPŘÁTELI A ZA TOTO LEJNO ZAPRODÁVAJÍ SVOJI ČEST A ZEM. To vše je dnes neuvěřitelně aktuální.

Pavel K
3. 8. 2023 12:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zdravím příteli, nač to sebemrskačství, proč? Jak můžeš někomu něco předat když to ideově od tebe nikdy nepřijme a vlaky přes to nikdy nepojedou. 🤣🤣🙋‍♂️

Noobody
3. 8. 2023 12:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dávám palec, ale nejraději bych jich dal 10!

Ne za reprodukci Husa, s tou nesouzním, ale za pochopení základní premisi SVOBODY. Ta začíná svobodou slova – právem získávat info, vytvářet si názor a tento svobodně šířit.

Dokud spolu hovoří i lidé s antagonistickými názory, do té doby se nefackují a národy neválčí. Jestli si kdokoli jede bezohledně lajnu prosazování jen svých zájmů, proti výhradám se zapouzdří, na slova a varování nereaguje, pak se nesmí divit, že džbán trpělivosti druhé strany přeteče a dojde k použití síly.
Někdy se neposlouchá a nekomunikuje “jen” díky zaslepené aroganci a pýše jedné strany, jindy se jedná o psyop, kterou se protivník provokuje k cílené reakci. Viz události před a po Majdanu, vyvolání OV na Donbasu, okaté přibližování NATO ke hranicím RF s vědomím, že Západ dostal NDR a souhlas ke sjednocení Německa výměnou za slib nerozšiřování NATO na východ. Důsledkem jsou zmařené statisíce životů, rozvrácené hospodářství E států, zničený východ Ua a další negativa, při čemž cílem celé operace zřejmě bylo nastolit méně sebevědomé, submisivní vedení v Kremlu, RF vysílit, následně ZJELCINOVAT, rozparcelovat a vycucat.

Výsledkem je však pravý opak!

3. 8. 2023 18:02
Odpovědět  Noobody

A co s Mein Kampfem, souzníš, souzníš?

3. 8. 2023 17:56
Odpovědět  Pavel K

Pavliku, křivdíš mně. Nenaskakuju, jen ho nas-írám. Nevzpomeneš si, jaký měl tenhle ejlent nicky? Já ho bezpečně poznávám z NR, jenže tam bylo těchhle sra-čkometů povícero, tak si nevzpomenu.

Noobody
3. 8. 2023 18:27

Drahý Milánku,

když se chcete něco dozvědět, tak je nejlépe se přímo a rovnou zeptat toho, kdo o problému nejvíce ví. Nechci se podbízet, ale rovnou Vám řeknu, že na NR jsem psal naposled před cca 7lety, dokud příspěvky byly anonimní a diskuse měla nějakou informační úroveň. Pak mne přestali soudruzi bavit a jdu se jen občas mrknout, zda to tam ještě žije, či chcíplo na úbytě. Pravičák nelže. Třeba že se tomu posmíváte a nevěřícně kroutíte hlavou. Divné, ale Já Vám věřím, protože vím, že většina lidí žije podle hesla: “Podle sebe, soudím Tebe.”

Jestli máte pocit, že mne svými infantilními poznámkami, či piktogramy nějak nasí_áte, tak Vás mohu ubezpečit, že jste a zřejmě i umřete hloupý. Informovaný, ale hloupý.

4. 8. 2023 04:12
Odpovědět  Noobody

Ha! ha! ha! Pravičák nelže! Počínaje zakladatelem ODS, konče signálem. Si mě pobavil, troldo.

Noobody
4. 8. 2023 07:22

Jak jsem psal výše. Vy jste sice docela informovaný, ale pořád hloupý. Vám nedochází spousta věcí, vaše výkřiky jsou v rozporu se smyslem vyřčeného, neb stojí na jednotlivostech vytržených z kontextu. Pak z Vás padají úplně stejné blbosti, nepodložené a nepravdivé až lživé vývody, jako “o právu nástupnických států na potírání nacismu”.

Jsou jednotlivci a dokonce strany, co slovo pravicová mají dokonce napsáno ve stranických stanovách. Jsou to však autentičtí pravičáci, když podepíše opoziční smlouvu s ČSSD, nebo se do předvolební a posléze vládní koalice spojí s ultralevičáky a levičáky??? Ne, jsou to strany pragmaticky židobolševické, nikoli principiálně pravicové. Touha po moci a povinost plnit přání zákulisních loutkovodičů je nutí k pokřivení a zdeformování vlastní politické kultůry a image v očích vnímavých občanů. Že jste to nerozklíčoval mne nepřekvapuje, jen jste potvrdil pravdivost mé někdejší teze, že “nejste nejostřejší tužkou v penálu”.

Někdo okázale chodí do kostela, pravidelně se zúčastňuje bohoslužeb, přijímání a dalších liturgií, ale doma bije manželku, nestará se o děti, ani rodiče, defrauduje miliony, prohání baby a smilní se sekretářkami, =pokračování=

Noobody
4. 8. 2023 07:35

=pokračování=
o své činnosti podává upravené a neobjektivní onformace nadřízeným a když se opije, tak se chlubí, jak na Boha kálí a jak s vírou vydrbal. Těmto se říká praví katolíci, protože se z hříchů vyzpovídají a na chod církve přidají do kasičky.
A pak jsou ti, co nechodí do kostela, žijí skromný život v souladu s desaterem ve spořádané a milující se rodině a nemají zapotřebí se svou vírou v Boha a jeho spravedlnost holedbat na veřejnosti. Jen v hospodských debatách jsou ochotni farizejům vytknout jejich bezbožné chování, protože si pamatují Kristova slova: “Podle ovoce jejich poznáte je.”

Kdo znich je skutečně věřící a kdo si na něj jen hraje převlečen do šatů katolíka???
Nefungje to tak ve všech oblastech života lidského? Někdo jen činnost předstírá a jiný skutečně koná??? Jen si nejsem jistý, zda tyto rozdíly jsou pro Vás dostatečně kontrastní, abyste je dokázal rozpoznat, navnímat a pochopit.

4. 8. 2023 16:10
Odpovědět  Noobody

No a je ti to všechno k hownu, a vzdor vzdělání zůstaneš dál hlupcem, když namísto sofistikovaného kritického, konstruktivního a tvůrčího – to vše v jednom ranci – vzorce myšlení vládneš jen selektivním nemyšlením, vzor “Nehodící se škrtněte”.

Noobody
4. 8. 2023 16:42

Váš názor Vám neberu a svůj Vám nevnucuji.
Jestli to takto stačí pro to, abyste se zklidnil, vydýchal, emoce dostal do normálu, jsem spokojen.

Pavel K
4. 8. 2023 17:40

Prosím NETYKAT!!!! 🤣🤣🤣🤦‍♂️🙄🤦‍♂️🙋‍♂️

Pavel K
5. 8. 2023 09:24
Odpovědět  Pavel K

Tvl já už fakt nevím jak bych co nejněžněji kopnul.

Noobody
3. 8. 2023 12:07
Odpovědět  Albi

Albi, co to tu hlásáte za hlouposti?!?

OSN je MEZINÁRODNÍ ORGANIZACE SDRUŽUJÍCÍ STÁTY SVĚTA na základě dobrovolnosti a demokratických principů bez ohledu na jejich politické, náboženské, kulturní, národnostní, etnické, rasové a jiné rozdílnosti a mezistátní animozity. OSN nepatří nikomu a má sloužit všem, jako neutrální, nestranná a nadstátní platforma k výměně názorů, řešení sporů a UDRŽENÍ MÍRU!

Analogie: To jako myslíte vážně, že starosta obce nepřijme stížnost občana z dolního konce, protože jej volili občané z konce horního?!?

Prosím neobviňujte mne z jednostranné podjatosti, tou skutečně netrpím. Chápu, že se mnohým čtenářům POKECU nelíbí můj pohled z druhé strany, protože si tu notujete jen tu svou, jedině správnou, sovětskou píseň. V zájmu objektivity a vyváženosti informací, názorů a pohledů vám šlapu do vašich kruhů, abyste nezakrněli, a mohli v diskusi brousit své argumenty a cizelovat rétorické dovednosti. Poplácáváním po ramenou a obdivnými vzdechy k některým zdejším guru se to nenaučíte.

P.S. Jaký rozdíl je mezi zdejší levicovou grupou a provládní squadrou?? Obě jsou stejně semknuté a názorově pevné, bolševické struktůry, jen s rozdílnou polarizací.

Albi
3. 8. 2023 14:33
Odpovědět  Noobody

A vy ten rozpor mezi tím, co se říká a co se dělá opravdu nevidíte? Nebo nechcete vidět? Vy si jen namlouváte,
že víte a chápete víc, než my, “pokecoví” blbečkové, ale sorry, i my náme oči a vidíme. Ne to, co se nám propaganda snaží vnutit, ale hlavně to co se skutečně děje.

Vy jste např. si nevšiml, kolirát RF žádala mezinárodní OSN o sestavení komise a důkladné vyšetření údajných ruských válečných zločinů na Ukrajině? A kolikrát jím bylo vyhověno? Nikdy! Nebo víte o existenci nějaké takové komise?
Proč nyslíte, že ne? Nenapadlo vás, že prostě ta válečná zvěrstva – popravy ruských zajatců, jijich mučení, ostřelování nemocnic, a škol, masakr v Buči apod. dělá ukrajinská strana?
A proto nikdy nikdo nesestaví žádnou vyšetřovací komisi, natož opravdu nezávislou – vyšly by na světlo boží i takové lži, které “přikrývá” OSN svou nečinností.

Jestli se oba někdy dočkáme nějaké komise, vyšetřující tyto věci, pak si popovídáme konkrétněji. Jsem přesvědčená, že v tom případě diskuzi odmítnete. Ono bez argumentů se opravdu i blbečky přesvědčuje moc špatně.

Noobody
3. 8. 2023 18:29
Odpovědět  Albi

Myslím, že na podobné dotazy jsem obecně odpověděl o pár odkazů níže.
Noobody 3. 8. 2023 13:37 Odpovědět  Gales

3. 8. 2023 18:13
Odpovědět  Noobody

“OSN je MEZINÁRODNÍ ORGANIZACE SDRUŽUJÍCÍ STÁTY SVĚTA na základě dobrovolnosti a demokratických principů bez ohledu na jejich politické, náboženské, kulturní, národnostní, etnické, rasové a jiné rozdílnosti a mezistátní animozity. OSN nepatří nikomu a má sloužit všem, jako neutrální, nestranná a nadstátní platforma k výměně názorů, řešení sporů a UDRŽENÍ MÍRU!”

Ha! ha! ha! Ty tomu věříš? Bejvávalo hošane, bejvávalo. Než si ji koupili straussovci. Tsss… tsss…
Adorant Hitlera a apoštol fašizmu, a takové mezery…

“Prosím neobviňujte mne z jednostranné podjatosti, tou skutečně netrpím…”
No, když si to myslíš…

Noobody
4. 8. 2023 08:22

Milánku, věřím tomu, že výše napsané je součástí preambule (zakládacích listin) předválečné Ligy/Společnosti národů (ČSR byla zakládajícím členem) a na ní navazující poválečné OSN. Kam jinam, výš, dál, … byste chtěl jít se svou věcí pro posouzení a vydání nějakého závazného stanoviska ???????????????????
Máte na Světě orgán, který by mohl cokoli z OSN vzešlého napadnout, revidovat a rozhodnutí třeba zrušit????????????????????????

Na Zemi bylo počátkem 20.stol.něco málo přes miliardu lidí, uběhlo 100 let a je nás přes 8 miliard. Čím více subjektů (lidí, států), tím více zájmů, tím větší chaos. Skuteční Světovládci směřující ke globalizaci uznali, že je dobré vytvořit pravidla a orgány pro kontrolu a vymáhání.
Úplně stejná analogie s obcí. Na malé vsi, kde se všichni znají, není potřeba, aby někdo dohlížel, neb je v zájmu všech se o věci postarat, aby byly funkční. Z osady se stane město a najednou je tam mnoho lidí, zájmů a již nestačí problémy řešit nahodile, ale je nutná nějaká struktůra pro zajištění bezpečnosti, řešení sporů, plánování, rozvoj, …

Proto jsou volby, aby se dle “důvěry” vybrali zástupci, kteří budou směřovat rozvoj a řešit problémy. Ode zdi, ke zdi!!

4. 8. 2023 16:12
Odpovědět  Noobody

bla… bla… bla…

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 09:23
Odpovědět  Noobody

Ale, ale, teď manipulujete s lidmi vy. Moc dobře víte, že kdokoli kdo nesouhlasí se západní a proamerickou politikou útisku vůči druhým dostane ban a to jsou všichni slouhové této ” skvělé demokracie”. A mezinárodní instituce jsou prakticky obsazené pouze těmito přikyvujícími otroky těchto jediných vládců pravdy. Takže takhle se má situace s pravdou a láskou. Pokud tu pravdu a lásku těchto západních vůdců nepodpoříte, uznání od nich nečekejte i kdybyste měli tisíckrát pravdu. Jak můžete chtít od otroka aby se postavil svému páníčkovi. Vždyť my jsme nyní tím nejzářivějším příkladem otrockého počínání, které vyústilo až ke stavu naší naprosté poroby. A otroci o ničem nerozhodují, ti pouze plní příkazy a zadání a ten z nich, který pozvedne hlavu je likvidován. Kdokoli, kdo se postaví těmto grázlům je očerněn a okamžitě jsou na něj uvaleny sankce. Takže je jisté, že tito otroci ovládáni svými páníčky sklopili ušiska a udělali to, co jim páníček nařídil. To vše je tak jednoduché, primitivní a průhledné, že vaše argumentace v tomto stylu ztrácí jakékoliv opodstatnění.

Noobody
3. 8. 2023 13:22
Odpovědět  Pavel z Moravy

To co popisujete (současnou realitu) bylo, je a bude platit zřejmě vždy. Je to dáno lidskou přirozeností a vědomím, že v houfu je teplo, bezpečno a větší naděje na úspěch (v čemkoli, protože síla houfu je vždy větší, než síla solitéru).

Vy se svým komentem vůči čemusi z mého (kterého?) vymezujete. Bohužel jsem neidentifikoval vůči čemu konkrétně a tak nemohu smysluplně odpovědět. Navíc s vědomím, že s Vašimi argumentací (nikoli hodnocením mé osoby) výše celkem bezvýhradně souzním. Není od věci dát kus citátu, aby se druhá strana orientovala v tom, nač je reagováno a co by mělo být pro a do- kydáno.

Odpovíte-li, tak mi spravedlivě dejte šanci dovyjasnit můj pohled a názory.

Gales
3. 8. 2023 11:16
Odpovědět  Noobody

Ale di ty brebto.A co Kosovo?

Noobody
3. 8. 2023 13:37
Odpovědět  Gales

Jóó, možná by bylo dobré se rozpomenout na česká přísloví. Třeba na tohle: “Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž!!” Bohužel!!!!! Tak daleko nejsme a doufám, že NIKDY!! nebudeme. Ne pro to, že by se mi některé věci nelíbily, ale pro to, že jednota názorů, jednání, chování, smrdí i jednotou v rozhodování a tedy nikoli svobodou, ale totálním podřízením nějaké autoritě. Ve VŠEM, VŠUDE, VŽDY. To už není ani o lidském stádu, ale o centrálním řízení všech a každého, tedy se z lidí stávají nemyslící roboti bez emocí a vlastního duševního života.

Vy (většinově) tu asi zřejmě nevnímáte rozdíl mezi zbožným přáním a syrovou realitou, mezi chtěným a možným. Nežijeme v ideálním světě, k ideálu se jen můžeme snažit nějak přiblížit. Jenže co je ideálem pro mne, není ideálem pro vás a těch zájmů je tolik, kolik myslících lidí. Tedyto v mezilidských vztazích asi dost dobře nejde nastavit jednotnéhodnocení a pohled na cokoli, dokud nebudeme mít centrálně řízené hlavy. A protože si tohle úskalí globalisté uvědomují, tak podporují TI, kybernetiku, vytváří podporu programům Mind a Total kontrol a úsilí o dehumanizaci člověka spojením jeho mozku se syntetickým tělem.

3. 8. 2023 18:15
Odpovědět  Noobody

bal… bla… bla…

Gales
3. 8. 2023 18:18
Odpovědět  Noobody

OSN by měla posuzovat všechny skutky stejně.Bez ohledu na jejich politické, náboženské, kulturní, národnostní, etnické, rasové a jiné rozdílnosti a mezistátní animozity. Takže Kosovo jako Luhansk.

Noobody
4. 8. 2023 07:55
Odpovědět  Gales

ANO, souhlasím s Vámi. MĚLA, ale ani lidé, ani OSN a nakonec nic lidského není již z principu našeho naturelu nestranné. Lidská spravedlnost byla, je a bude nedokonalá a nás a naše činy, půtky, války a td.rozsoudí až Bůh. Ne církev, nebo její představitelé, ale skutečně až BŮH.

To co píšete je obecně vnímaná spravedlnost a srozumitelná analogie pod kterou se podepisuj!!. Bohužel oba víme, že “Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž.” My se můžeme domáhat spravedlivého posouzení a srovnání skutků jednotlivců i důsledků událostí, ale NIC VÍC. Nemáme tolik sil a prostředků, abychom si tu spravedlnost vynutili. Když se nám to podaří, tak najednou jsme vítězové a začneme se podle toho (lidského naturelu) i chovat. Zapomeneme na své někdejší “malé” touhy po spravedlnosti, ale začneme prosazovat vyšší cíle – změnu řádu věcí – tedy v problematice spravedlivého posouzení a srovnání začneme uplatňovat SPRAVEDLNOST VÍTĚZŮ – tady akty hrubé obecné nespravedlnosti – revanš.

Nic nového pod sluncem. Stačí si přečíst Benešovy poválečné dekrety a víte přesně o čem mluvím. A to ještě zdaleka nebyla vítězem bolševická soldateska, ale “demokratický” zahraniční odboj.

Gales
4. 8. 2023 09:09
Odpovědět  Noobody

Zkrátka člověk musí mít nad sebou nějakou formu biče,páč je nedokonalej.Záleží na tom kdo ten bič drží a za jakým účelem ho používá. Zlatí komunisti.

Noobody
4. 8. 2023 17:18
Odpovědět  Gales

A to se dokončením kruhu dostáváme k tomu, co jsem psal na Pokecu 29.7. “Na chudý lidi je třeba malej dvůr a velký bič.” Také české pořekadlo a zase velmi pravdivé.

Bolševický bič jsem poznal za socíku a řeknu Vám, že se mi po něm minutu nestýskalo. Já jsem svobodného naturelu a nějaká nadbytečná pravidla, která nesmyslně určují co člověk smí, musí a jak se má klanět, mi jsou z duše protivná!

O tom držení biče jste trefil podstatu problému. Dnes tu žádný kapík nefunguje!! To co tu většina vnímá jako kapík je neomarxistické převzetí moci metodou Owertonových oken, kdy se postupným nepatrným odebíráním práv a moci tato práva a moc přesouvá z původních na nové subjekty. Z domácích na připrchlíky.

Kulturní neomarxismus je “nová” ideologie, která oproti marxismu vyměnila DT v úloze hybatelů společenských dějů za všemožné menšiny. DT zklamala, neb svou revolučnost vyměnila za plná břicha a sociální jistoty, čímž zklamala globalisty. Ti našli nové teoretiky ve Frankfurtské sociologické škole, kteří zjistili, že permanentní a neuplatitelnou revolučností disponují vždy nespokojené a potlačované menšiny. Politické, náboženské, národnostní, rasové, etnické, sexuální, jakékoli.

jiří
2. 8. 2023 12:29
Ohodnotit příspěvek :
     

„Ukrajinské síly čelí smrtící kombinaci milionů min, průzkumných bezpilotních letounů, potulující se munice Lancet, a také zařízení pro elektronický boj, které blokuje a vyřazuje ukrajinské bezpilotní letouny. Rovněž jsou neustále terčem raket dlouhého doletu a útočných vrtulníků, které je zaměřují pomocí husté sítě senzorů a datových spojů. A když jsou plochy konečně odminovány, ruská letadla nebo dělostřelectvo rychle osévají tato pole novou salvou min. Dokonce i ty nejlépe vycvičené armády NATO by si nedokázaly poradit s překonáním takových překážek,” uvedl pro edici The Economist vysloužilý australský armádní generál Mick Ryan. Ve své analýze popsal ruskou strukturu překážek jako mnohem složitější a smrtelnější než cokoli, čemu čelila jakákoliv armáda za téměř 80 let.
https://politikus.info/events/154274-ukrainskoe-kontrnastuplenie-stalkivaetsya-s-samoy-opasnoy-i-smertonosnoy-oboronoy-rossii-the-economist.html

Gales
2. 8. 2023 12:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Jó Vidlák.Ten se má. Guláš si vaří,řízečky smaží. Jó ten se má.

Velitel
2. 8. 2023 12:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Nestane se nic, bo soudruh agent StB Bureš, vidlákovo chlebodárce, je zcela stejný komunista a Stbák jako soudruh agent Pávek, jediné v čem se liší, jeden má v posteli vojenského politruka absolventa akademie Klementa Gottwalda a druhého do hnízda vrhla ideologická tajemnice Ústavu marxismu leninismu . Oba jsou nyní až po uši zaražení v řiti USA a EU .
Není žádný rozdíl zda prožíráte EU dotace na hnízda nebo barmské ženy.
Oba naši agenti schvalovali zvací dopis z roku 68 a radostně podepsali zvací dopis v roce 23.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
2. 8. 2023 13:36
Odpovědět  Velitel

Ani tak komuniste jako spise chameleoni. Jeden jako druhy.

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 14:50
Odpovědět  Velitel

Nu, přes všechnu nechuť k oběma těmto tvorům, veliteli, Babišovi bylo v 68 asi 15 roků a Pepa mohl mít tak 7- 8 roků. Ten druhý se učil tak leda malou násobilku a ten první už možná přemýšlel jak rychle zbohatnout, ale podepsat si mohli leda tak přihlášku do pionýra nebo ke svazákům.
.

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 15:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo, ale jestli jste tím myslel, že ho někdy schvalovali, tak to je možné, ale těch bylo tolik, že je nejde ani dohledat. A co celá ta chartistická ekipa, vždyť je to jedno hnízdo proradných lidiček. Nemá přece smysl se stále opakovat. Nyní vyhráli, sedí tam, rozhodují o národu, který drží hubu, duševně je vyprázdněný a jaký je většinový národ takové má představitele. Věčným nářkem koho a co tam máme si nepomůžeme. Tak najděme vlastence, slušňáky a odborníky a postarejme se ať nás řídí. Nejsou li nebo nechceme li to udělat, tak to nechme být. Ze skromnosti vám říkám, že jsme stejně v dupě. S touto 30 a 40 letou omladinou, která je dnes vůdčí silou určitě.
.

Velitel
2. 8. 2023 15:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dopis se neschvaloval, v roce 1968, dokonce ne ani jen v roce 1969, ale vsupem do KSČ po roce 1969 a tam jaksi oba soudruzi vstoupili radostně , dobrovlně a čistě ze zištných důvodů. Po roce 89 zcela stejně přešli od internacionálních komunistů k multikulturním eurokomunistům a jak můžete vidět nyní, není jim cizí ani podporovat nacisty, tedy vstoupit do nějaké novodobé NSDAP, hlavně že to sype. Jsem si jist, že když bude třeba má Pávek stryčka Helmuta a je čistokrevný ariec, případně je černý muslim atd.Bureš rád židy, dnes spíše bílou chátru odmitající očkování či jiné Bruselem nařízené, převychová ve svých chemičkách Reichswerke Andreas Buresch .
Americké Schutzstaffel oddíly si už pozvali rukou společnou a nerozdílnou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
2. 8. 2023 15:33
Odpovědět  Velitel

Veliteli, to já nerozporuji ale třeba takový Petřík mohl vstoupit do strany někdy kolem roku 1980, myslíte že ještě v té době někomu záleželo kdo pozval, nepozval, podepsal, nepodepsal nějaký zvací dopis? Ten proces byl již určitě dávno dokončen. Já to ale nevím, ve straně jsem nebyl a ani se do ní nehlásil tak co se muselo podepisovat a s čím souhlasit to nevím. To jsou jen takové moje úvahy. Ono za 20- 30 let bude také jedno jestli nějaké prezidentské volby v roce 2023 byly fér nebo ne. Tak jak je dnes většině jedno jestli církev dostala restituce a v té výši oprávněně nebo ne. Ještě nyní jim někde navíc k tomu přispívají na opravy kostelů a zdůvodňují to kvůli atraktivitě návštěvníků apod.

Velitel
2. 8. 2023 16:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Petřík se stal kandidátem KSČ v roce 1983 a členem KSČ se stal 13.2.1985 a ano sakra záleželo na postoji k událostem roku 1968. XIII. sjezd KSČ v prosinci 1970 přijalo Poučená krizového vývoje ve straně a společnosti , závěry sjezdů byly součástí ideologických základů strany a vstupem do strany s nimi členové souhlasili a zavázeli se je naplňovat. Nešlo o formální akt, soudruh Pávek na toto téma přímo vypracoval eleborát v kterém vysvětluje jak mu Sovětští přátele vysvětlili mutnost bratské pomoci on ji plně pochopil a jako člen strany ji bude napňovat a jako voják za její naplnění položí i život, po boku bratrské Sovětské armády, k autorství této práce se přiznal. Ja v době kdy soudruh Pávek vstupva do KSČ byl na střední a brožurku “Poučení z krizového vývoje” Jsme fasovali i my, sice jsme ji nikdy ani neotevřeli, ale soudruzi tuto věc považovali i začátkem 80 let za tak zásadní, že ji vydali pro střední školy.Postoj k roku 68 byl jednou z klíčových sučástí VUMLu kam oba soudruzi docházeli, i když soudruh Bureš měl ideologickou tajemnici přímo doma a mohl se věnovat samostudiu.

Velitel
2. 8. 2023 16:53
Odpovědět  Velitel

Znám komunisty, kteří byli rudí a při prověrkách odešli nebo byli odejiti, znám komunisty, kteří zůstali komunisty dodnes, vesměs to jsou lidi, co z členství nic kromě dřiny neměli, prostě tak vidí svět. Sice s nimi nesouhlasím, ale vážím si jich, pak znám prospěchářské svině jako Bureš a Pávek a ty považuji za to nejhorší co kdy tuto zemi potkalo, vedle těchto zrůd jsou pro mě hrdinové jak Emil Hácha, tak Emanuel Moravec.

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 19:41
Odpovědět  Velitel

Tak já v 68 byl již téměř dospělák a trochu se o tom co se dělo věděl, neb to v televizi rezonovalo, i když jako mlaďoch nemohu říci nic důležitého na rozdíl třeba od některých, kterým bylo 5 roků a věděli oč jde. To se potom koná satirické představení. To, že šlo o boj dvou proudů je jasné, ale myslím si, že zrovna Novotný byl president docela v pohodě. Stále mám pocit a nikdy jsem se ho nezbavil, že ten 68 byl vlastně předchůdce 89, tedy, že by to potom po 20 – 30 letech vypadalo jako nyní. Veliký Šik měl dělat ekonomické reformy, vzhlíželi k němu jako k Bohu, ale je jasné komu měly asi sloužit. My s kamarády spíše hráli fotbal, sledovali ho a také závod Míru a tyto děje tak kolem politiky tak nesledovali. Když přišel chlap z vojny už to bylo o něčem jiném, to už se spíš zajímal i o politiku. Proto já děckám do 20 let nic nevyčítám, ale ti starší už by měli zapnout mozkovny a začít chápat co s nimi činí. Krom jedné záležitosti v dospělosti fakt ale nemám pocit, že by mi socík v něčem ublížil. Každý to asi máme jiné.

.

Pavel K
2. 8. 2023 19:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

🤣 🤣 🤣 🤣
Neber úplatky – YouTube

2. 8. 2023 20:24
Odpovědět  Velitel

Rád bych věděl, k čemu nám je tohle pokračování ve starých válkách – zvací dopis, okupace, bolševici, estébáci atd. atd. – na prahu možné, Poslední války. Co takhle raději udělat tlustou čáru?

Pavel z Moravy
3. 8. 2023 10:23

Ne, to oni nechtějí, něčím musí asi žít a toto je to pravé téma k rozmluvě.

tupý hulvát
2. 8. 2023 15:34
Odpovědět  Velitel

Jen lump může Babiše napadat za STB po posledním rozhodnutí soudu v té věci!

Velitel
2. 8. 2023 15:46
Odpovědět  tupý hulvát

Co pak on Bureš nebyl agent StB, k vaší i jeho smle evidence StB říká že byl. Ale chápu vůdci nejoddanější věří ….

tupý hulvát
2. 8. 2023 21:40
Odpovědět  Velitel

Běž s vůdcem někam,ty chytrolíne,mluvím snad o SOUDU!

miro
2. 8. 2023 14:55
Ohodnotit příspěvek :
     

PŘEDSEDKYNĚ SPOLKU “JETE” (spolek pro dostavbu Jaderné Elektrárny Temelín ) – Ivana Kerlesová – UKÁZALA ČESKÉMU NÁRODU, JAK NESTYDATĚ LŽE PREMIÉR FIALA A JAK SI DĚLÁ Z NÁRODA SRANDU 

Ivana Kerlesová, předsedkyně spolku Pro dostavbu JETE premiéra zkritizovala především za jeho slova o energetice. „Proč neříkáte ohledně cen energií pravdu, pane premiére?” ptá se a pokračuje: „Není pravda, jak uvádíte, že stát nemůže nic dělat s rostoucími cenami energie. Pravdou je, že stát (vláda) může bránit rostoucím cenám energií a navíc musí! A to okamžitě. Pokud je pro ČEZ jako polostátní podnik problematické vystoupení z burzy, nechť to učiní samotný stát! ” „Jste pokrytec, když tvrdíte, že naším hlavním cílem musí být energeticky suverénní Česká republika,” nebere si servítky Kerlesová„ Pravdou je, že energeticky soběstační jsme už nyní ! Takže pro zvyšování cen energií není jediný objektivní důvod. V republice máme dostatek elektřiny a v širším slova smyslu i energie. V její výrobě jsme soběstační. Elektřinu nám zdražuje obchodování na německé burze, emisní povolenky a přenosová soustava. Jednu kilowatthodinu si vyrobíme za 25 haléřů. Přes energetickou burzu v Lipsku ji překupujeme za 16 k

miro
2. 8. 2023 14:57
Odpovědět  miro

Opravdu si myslíte, že Češi jsou tak naivní, aby vám věřili, když veřejně prohlašujete, že stát nemá dostatek peněz na to, aby plošně tento nárůst kompenzoval v plné výši a všem. Žádný evropský stát to podle vás nedělá. Pravdou je, že například Francie cenu elektřiny pro občany a firmy reguluje. Odběratelé za ni platí v přepočtu 2 koruny (za kWh). Proč se tak nechová ČR?” pokračuje předsedkyně Spolku pro dostavbu JETE. „A ještě něco, pane premiére, ve svém dnešním projevu jste zapomněl připomenout, že obchodování na burze prosadil tehdejší šéf ČEZ Martin Roman (dostal 758 milionů korun když končil ve funkci !!!) s podporou ministerstva průmyslu, vedeného vaším stranickým kolegou Martinem Římanem (ODS) Od tohoto okamžiku může ČEZ tvrdit: ‚My neurčujeme cenu elektřiny, vytváří ji poměr nabídky a poptávky na burze. Stejně jako to dnes říkáte občanům vy. Styďte se!” uzavřela předsedkyně Spolku pro dostavbu JETE. 

Pavel z Moravy
2. 8. 2023 15:40
Odpovědět  miro

Nu a co z toho. Proč byli tito lidé dosazeni na místa na kterých jsou? Aby pracovali pro nás, to určitě ne, vždyť je řídí plutokratický globál, tak o čem je řeč. Pracují pro své loutkovodiče a tím to končí.

eFPe
2. 8. 2023 18:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli je něco definitivní a jasné, tak to, že každý jednou umřeme. Někdo dřív, někdo později, někdo v dlouhých bolestech, jiný jako žárovka.
Já to psal i na Litterate.
Jak to, že demokracie je vláda lidu, tak proč mám ten pocit, že jako normální občan naprosto nic nezmůžu, že se na to vše, co se mně setsakra týká se musím dívat jakoby nějaký odevzdaný pasažér.
Strašně moc bych chtěl aby se to vše okolo nás nějak vyvrbilo. Buď ať zvítězí zdravý rozum, vztahy se znormalizují na všechny světové strany,
A nebo
Ať už se to trápení zkrátka ukončí.
A ono ne a ne a ne.

jmm
3. 8. 2023 14:42
Ohodnotit příspěvek :
     

“Sound of Freedom” s takovou “oušn elitou” nechceme nic mít…

eFPe
5. 8. 2023 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jinak co se týká stránek Litterate, zřejmě tam probíhá lustrace.Dneska jsem napsal koment k článku, který se prostě v diskuzi neobjevil.
Jakkoliv se mi vidlákovy staťe líbí,a rád si počtu i komentáře některých diskutérů, tak tohle pouštění na diskuze, nebo vůbec reakce na některé diskutéry se mně nezamlouvá.
Nejsem sprostý, neprovokuju ale toto?