blog

Co přinesl měsíc – leden 2023

Co přinesl měsíc – leden 2023 –

Motto:

Dejte mi právo svobody slova, a já si jím zajistím všechna má práva ostatní. (N.N.)

Jednoduchý recept:

Inteligenci našich politiků můžeme posoudit podle toho, nakolik si uvědomují, kam naši republiku dostali, a míru jejich otevřenosti podle toho, nakolik jsou ochotni připustit to veřejně. (J.K.)

Zavře ho Rakušan nebo nezavře?

„Myslím, že dnes již máme dostatek indicií na to, abychom mohli říct, že došlo k úniku covidu-19 z laboratoře,“ řekl epidemiolog Roman Prymula pro pořad Rozstřel serveru iDnes.cz ke startu koronavirové pandemie a dodal, že spekulace již mají být jen o tom, jak k tomuto úniku ve Wu-chanu došlo.

Kdo ještě věděl, že ukrajinský útok na Donbas bude:

Keď bol v Snemovni reprezentantov USA predstavený zákon o pôžičke a prenájme zbraní pre Ukrajinu, tak zákonodarcovia oznámili:

„Tento zákon dočasne upúšťa od určitých požiadaviek súvisiacich s právomocou prezidenta USA požičiavať alebo prenajímať obranné vybavenie, keď je toto určené pre ukrajinskú vládu a je nevyhnutné na ochranu civilného obyvateľstva Ukrajiny pred ruskou vojenskou inváziou.“

Z dnešného pohľadu to môže znieť síce pochopiteľne, ale má to jeden veľmi závažný fakt:

Keď bol zákon 25. januára 2022 predstavený, tak ale neexistovala žiadna „ruská vojenská invázia“, pred ktorou by bolo treba chrániť „civilné obyvateľstvo na Ukrajine“.

Ruská intervencia sa začala 24. februára, mesiac po zavedení zákona o pôžičke a prenájme zbraní Ukrajine!!!

UJEDNÁNÍ MEZI MINISTERSTVEM OBRANY ČESKÉ REPUBLIKY A MINISTERSTVEM OBRANY UKRAJINY O SPOLUPRÁCI V OBLASTI POSKYTOVÁNÍ LÉČEBNÉ PÉČE RANĚNÉMU VOJENSKÉMU PERSONÁLU UKRAJINY

Ukrajinská smluvní strana bude po předchozí konzultaci s českou smluvní stranou navrhovat pacienty pro léčebnou péči v českých vojenských zdravotnických zařízeních. Česká smluvní strana může přijmout jako pacienta pouze vojenský personál Ukrajiny, který byl raněn v důsledku přímých nepřátelských akcí.

Za Ministerstvo obrany České republiky Daniel Blažkovec v. r.

náměstek ministryně obrany České republiky

Za Ministerstvo obrany Ukrajiny Valerij Zalužnyj v. r.

vrchní velitel Ozbrojených sil Ukrajiny

Podepsáno 1.2. 2022!!! – 3 týdny před zahájením SVO!

Hlavní problém Ukrajiny:

Hlavním problémem Ukrajiny je špatná správa země a neschopnost budovat vztahy s vnějším světem. Když Ukrajina získala v roce 1991 nezávislost, její HDP na hlavu byl pětkrát vyšší než čínský a dnes je oproti Číně méně než třetinový!

Rusofobie po polsku:

Rusko musí přestat existovat v dnešních hranicích, kolaps „agresivního impéria“ přinese nepopiratelné výhody demokratickým státům Evropy a Střední Asie. „Neexistují žádné suroviny jako ruský plyn, ropa, hliník, uhlí, uran, diamanty, obilí, dřevo, zlato atd. Všechny tyto zdroje patří jednotlivým národům žijícím na těchto územích.“ Navíc mezi těmito národy evidentně nejsou žádní Rusové.

Západ musí získat kontrolu nad ruským bohatstvím. Západní země se musí zamyslet nad konceptem vytvoření „svobodných a nezávislých“ států na proruském území, jehož základem budou původní obyvatelé. A západní země se postarají o jejich blahobyt. (Polská europoslankyně Anna Fotyga)

Komentář:

Čekám, kdy někdo navrhne vrátit veškeré nerostné bohatství Ameriky Indiánům. Poláci to asi nebudou. (I.D.)

Rusofobie po evropsku:

V Davosu se ve dnech 16. – 20. ledna sešli účastníci Světového ekonomického fóra. Přehlídku elitních nul a prázdných frází zakončila zajímavá zpráva:

NATO se přejmenuje na NAKO – North Atlantic Killing Organization – (Severoatlantická organizace pro zabíjení).

Vzkaz Ruska USB:

Ruské rakety, které budou rozmístěny v Nikaragui, Venezuele nebo na Kubě nebudou namířeny proti Spojeným státům. Slouží výhradně k boji proti námořnímu pirátství u pobřeží Mongolska.

Fialovo desatero pro r. 2023:

1.Pan premiér říká, že jsme ve válce.

2.Přestože podle pana premiéra jsme ve válce, nikdo nám ji nevyhlásil a ani my jsme ji nikomu nevyhlásili.

3.Přestože válka nebyla vyhlášena, pan premiér říká, že se v zájmu konečného vítězství musíme všichni uskrovnit a zvyknout si na zimu v bytech a průvan v peněženkách.

4.Přestože se všichni musíme uskrovnit, pan premiér a nejvyšší orgány si zvedly platy o víc než 10%.

5.Přestože si premiér a další orgány zvedli platy o víc než 10%, stále nemají dost.

6.Přestože stále nemají dost, říkají, že je lidé mají milovat, protože to s nimi myslí dobře, a rozhodně se nemají shromažďovat na náměstí a vyslovovat tam nesouhlas s premiérem a další vrchností.

7.Přestože se lidé nemají shromažďovat a vyslovovat nesouhlas, pan premiér říká, že u nás stále panuje svoboda slova a shromažďování.

8.Přestože u nás stále platí svoboda slova a shromažďování, chystá naše vláda cenzurní zákon, který bude rozhodovat, co ještě je svoboda slova, a co jednání ohrožující bezpečnost státu.

9.Přestože bezpečnost státu není ohrožena nikým jiným, než samotnou vládou, jsme ve válce.

10.Přestože jsme ve válce… ad libitum   (P.Ž.)

Těžké časy vždy odhalí skutečné přátele – i ty ostatní…

Stal jsem se mírovým štváčem. Každý pátek večer rožnu světlo proti válce a fialové temnotě. Přidáte se?

“Každý vlastenec musí být připraven bránit svou zem před vlastní vládou.” (Edward Abbey)

Dvě zprávy:

Dobrou zprávou je, že Andrej Babiš nebude prezidentem České republiky. Tou špatnou je to, že jím bude generál Petr Pavel. Až tam jsme se tu u nás dopracovali. (J.K.)

K výsledku prezidentských voleb:

„Prezidentské volby: byly skutečně referendem o Babišovi. Jeho voliči jsou lidé, kteří ho chtěli volit. Voliči Pavla tvoří pestrou směs, jsou to lidé, kteří by volili kohokoliv, jen ne Babiše. V tomto smyslu pětikoalice rozdělila tuto společnost na „Babišovce“ a „ty ostatní“. S tímto podáním demokracie vyhrála parlamentní volby a nyní i prezidentské. Ožívá stará charakteristika demokracie – je to systém, ve kterém vrabci přehlasují orla.“ (N.N.)

Stručné zhodnocení výsledku prezidentských voleb:

Novým českým prezidentem bude kariérní voják a funkcionář režimu, o němž máme zákon, že byl protiprávní. Už se těším, až bude 17. listopadu klást věnec na Národní třídě a držet projev o vítězství demokracie nad totalitou… (N.N.)

Ohlédnutí za prezidentskými volbami:

Volby nám umožní vidět, kdo by vyhrál občanskou válku, pokud by na ni došlo. (Curtis Yarvin)

Generál Pavel vyhrál 2. kolo prezidentských voleb. Kolik vlajek bude vlát nad Pražským hradem?

Standardně nad Hradem vlaje česká vlajka.

Je-li prezident přítomen, přidá se prezidentská zástava.

Miloš Zeman nechal vyvěsit vlajku Evropské unie.

Generál Pavel slíbil, že přidá ukrajinskou vlajku.

Pokud přidá ještě “svou“ vlajku NATO, bude jich celkem 5…

Otázka: Je na Hradě dostatek vlajkových stožárů?

Má úplně jiného pána:

Jak znám Petra Pavla třicet let, tak ti, co si myslí, že ho bude někdo vodit, že bude sluhou Fialovy vlády, tak se trapně mýlí. Budoucnost, pokud se Petr Pavel stane prezidentem, jim to ukáže. Petr Pavel je natolik silná osobnost, která se nenechá nikým vodit. To neznamená, že nebude vykonávat politiku v rámci EU či NATO. Rozhodně ale nebude poskakovat, když mu někdo zavolá ze Sněmovny. Ti, co si to myslí, budou příjemně nebo spíš nepříjemně překvapeni. (Andor Šándor)

Jak chudneme pro klima:

Za posledních deset let investovaly státy a firmy do rozvoje obnovitelných zdrojů energie 3,8 bilionů dolarů. A výsledek? Podíl fosilních zdrojů na celosvětové spotřebě energie klesl z 82 na 81 procent. Jedno procento za 3800 miliard! Kdyby vlády za desetinu těch 3 800 miliard rozjely zalesňovací programy, bylo by to mnohem účinnější, levnější a jednodušší. A protože by CO2 spotřebovaly rostliny, tak by to bylo i (jak praví „ecospeak“) udržitelnější.

(Jeff Curie, americká investiční banka Goldman Sachs.)

EU + NATO se pod záminkou boje za „evropské hodnoty“ přibližují válce s Ruskem. Ale až po válce, nikdy ne před ní, se ukáže, že o žádné hodnoty nejde, že ve válce jde vždycky jenom o tři věci: O život, o smrt a o peníze. (I.H.)

Čínu rozzuřil Pavlův telefonát s prezidentkou Tchaj-wanu.

Nechápu proč. Co je špatného na tom, když budoucí hejtman 17. spolkové země zavolá šéfce ostrovní provincie, s níž chce navázat družbu?

Víte, jaký je rozdíl mezi Evropou a Titanicem? Titanic, když se potápěl, svítil…

Starý náčelník zemřel. Sešla se rada starších, aby zvolila nového. Předvolali prvního uchazeče. Jak se jmenuješ? Vinnetou. Jaké máš krycí jméno? Vinnetou…

Jak se vyhnout domácímu násilí? Poslouchej svou ženu a nic se ti nestane…

Jen slaboch spáchá sebevraždu. Skutečný chlap se ožení a pak umírá dlouhou, pomalou, bolestivou a po všech stránkách strašnou smrtí.

Víte, kdo je to bond-boy?

Partner a přihrávač homosexuálního hlavního hrdiny v nových bondovkách, se kterým na závěr filmu James Bond skončí v posteli…

Stárnu.

Včera jsem se díval na porno. Moc se mi líbily obkladačky v koupelně, kuchyňská linka a nábytek v ložnici.

Lednové poučení:

Pozor na podvodné e-shopy. Objednala jsem pro muže vrtačku a sadu nářadí a přišly mi šaty, boty a kabelka.

Pro pokec24:
Jaromír Bradávka

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Standa
1. 2. 2023 07:34

Co jsou,, evropské hodnoty”?
Co je vlastně demokracie v podání NATO a EU?
A U SS A?

Jaroslav
1. 2. 2023 16:56
Odpovědět  Standa

EH- to je taková Mona Líza, cosi tajuplného a nedefinovatelného. To mají lepšolidi, pak také vyvolené národy- kromě toho biblického se za “vyvolený národ” prohlašuje jistá super velmoc za velkou louží, a za vyvolené lidi žřejmě věrchuška EU a některých států této geopolitické kreatury, mrzáčka. Ono, inteligent ví, že nic neví a že je nicotný, hlupák je šťastný, myslí si že je lepšočlověk a to, že je vlastně hlupák ho ani nenapadne. Jenom jeho okolí to vidí a trpí.

jiří
1. 2. 2023 11:00

Jo jo, za 33 let budování “demokracie”, zvítězila KSČ. Agent Pávek na Hradě.

Pavel z Moravy
1. 2. 2023 11:21

Myslím, že toto jsou zbytečné rozbory. Všichni, kteří ještě myslíme, víme, že jsme bruselsko- amíckou kolonií bez jakýchkoliv práv, připravenou pouze k dodrancování našeho bývalého bohatství. A já tedy o tom, že bychom měli nějakého českého premiéra nevím, když všichni slouží Ukrajině a sdílí jejich hodnoty. My máme nějakou národní vládu? To je snad vtip. Howg.

black
1. 2. 2023 11:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

naprostý souhlas

Pavel K
1. 2. 2023 11:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍

Boomer
1. 2. 2023 13:28

..pánové a dámy, já bych se na ty presidentské volby nedíval tak pesimisticky. Jednoznačným a nepominutelným pozitivem je fakt, že jsme.. opět podrobně zmapovali další slepou uličku!


Jaroslav
1. 2. 2023 16:58
Odpovědět  Boomer

Boomer, ještě ne, ještě si na konci té slepé uličky můžeme pěkně nabít čumák!

Jaroslav
1. 2. 2023 17:07
Odpovědět  Boomer

Ještě jedna poznámka k nověmu pr ezidentovi plynoucí z článku. Až bude klást věnce na Národní, bude zcela jistě vzpomínat jak byl v pohotovosti k zásahu proti těm “nepřátelům socializmu a míru”- byl jistě ve speciálních jednotkách a ty měli speciální úkoly. Můj příbuzný, v té době záklaďák kdesi kolem Podbořan popisoval, jak byly “gumy” v té době nervní, nikdo neveděl so přijde. Ony gumy netušili, že to divalo bylo předem domluveno.

Jaroslav
1. 2. 2023 16:50

V přehledu je zmínka že v zákonu podepsaném 3týdny před SVO je klauzule o poskytnutí pomoci raněným UKr vojákům. Ať mi někdo neříká, že jistá skupina lokajů, rozuměj politiků nebyla předem informována o plánovaném útoku armády Ukrajiny na RF (prý měl být začátkem března). Ten zákon je jedným z opatřní v rámci přípravy oné invaze na východ. Zase Drang nach osten. Po kolikáté již, kolik generací mladých Evropanů bude ještě obětováno a musí si nabít držky, aby pochopili- odpověď všechny co budou po nás a to min ob jednu až dvě generace. Má generace měla štěstí na přátelské země, rozumné politiky (i ten Bilak i kůl v plotě Jakeš byli ve srovnání s dnešními hvězdy) a že současní “přátelé” se báli cokoli vyprovokovat a měli i pud sebezáchovy. Dnes mají pocit, že jsou lepšolidi, mají navrch nad “mužíkem” a že RF má bohatství které si nezaslouží a že … a že, až najednou bác a tu máš přesdržku!

Pavel z Moravy
1. 2. 2023 19:01
Odpovědět  Jaroslav

Oni se tady pasovali na Bohy. Člověk úplně zírá co si dovolují a jak o nás mluví a smýšlí. To, že jim to prochází je sralbotkovstvím celého národa a také tím, že mají zatím podporu policie, státních zástupců, soudů atd. Prozatím si je koupili, ale já jsem stejně přesvědčen, že oni to nemohou bez totálního ožebračení a zadlužení státu na možná stovky roků zvládnout. V Argentině 2003 nebo nějak tak proběhl státní bankrot, nevím kdy se z toho trochu dostali, ale to slovo dostali je sporné, jen vám MMF půjčí prašulky pěkně uloupené a vy musíte dělat reformy. Nemusím snad říkat jaké a hle 20 roků poté je Argentina opět v pytli. A to mají prosím produktivní zemědělství a dobytkářství, hovězí je jejich chlouba a průmysl také není tak špatný. A my máme téměř prdlajs, jo, vlastně teď máme ukrajinskou vládu, to je také něco.