Co přinesl měsíc – duben 2023

Co přinesl měsíc – duben 2023

Nejlépe placený americký herec za r. 2022:  V. Zelenskij – příjem 18 miliard dolarů!

Prezident Pávek představil svůj poradní tým. Hemží se známými jmény (Kysela, Bezděk atd., atd).

Z diskuze:

Pan Pavel je a bude dobrým prezidentem. Určitě lepší než pan Zeman a neporovnatelně lepší než pan Babiš, který by byl pro ČR další ostudou. (J.B.)

Přesně moje slova, je důležité mít prezidenta, který ví, co má říkat. (L.M.)

Výrok měsíce:

Z použití jaderných taktických zbraní na Ukrajině nemusí mít Češi obavy, protože by to na ně nemělo žádný vliv. Nemuseli by nakupovat pytle s jódem, jak by dezinformátoři v takovém případě okamžitě doporučovali! (Dana Drábová – ředitelka Úřadu pro jadernou bezpečnost )

Velikonoční apel:

Vzhledem k tomu, že se loni narodilo až podezřele málo dětí, tak bych apeloval, aby muži nejen nenechali své ženy uschnout, ale aby celý ten velikonoční zvyk dotáhli až do konce. Aby nezůstali jen u spleteného vrbového proutí jakožto symbolu plodnosti, ale aby skutečně pořádně začali plodit. Národní obrození bude zbytečné, pokud zároveň nebudeme mít národní oplození. (Vidlák)

Na aktuální téma: Co je to dezolát?

„Dezolát je další vývojové stádium revanšisty, buržoazního reakcionáře, zaprodance amerického imperialismu, kontrarevolucionáře, ztroskotance, podvratné inteligence, rasisty, xenofoba, nevzdělaného burana, proruského švába a mírového štváče, chcimíra. Vyznačuje se čtenářskou gramotností, kritickým myšlením a resistencí na státní propagandu.“  (N.N.)

Výrok měsíce trumfový:

„Nikdo žádnou cenzuru v ČR nechystá. Máme ale právo bojovat s nesprávnými názory.“ (premiér Fiala)

Komentář:  Právo bojovat možná máte, ale zakazovat, vypínat a cenzurovat nesmíte! (Ústava, čl.17)

Jak funguje české vodárenství:

Vykopete si studnu, natáhnete potrubí, namontujete spotřebiče a baterie. Všechno to zaplatíte a udržujete v provozu. K té studni postavíte úplně cizího člověka, kterému za tu vodu platíte. (Radek Novotný, ekonom a bojovník za návrat vodárenství do českých rukou)

Komentář: Za sebe dosaďte české obce a města, za toho člověka cizí korporace a jste v realitě.

Svoboda slova po česku:

Když někdo někomu v současné době vynadá do ruské svině, nestane se mu nic. Když mu druhý odpoví do ukrajinské svině, bude trestně stíhaný.

Úmrtnost očkovaných v letech 2021-2022 proti Covid-19:

    Neočkovaní – 50% mužů bude mtvých ve věku 80 rokov

    1 dávka – 50% mužů bude mtvých ve věku 67 let

    2 dávky – 50% mužů bude mtvých ve věku 62 let

    3 dávky – 50% mužů bude mtvých ve věku 60 let

    4 dávky – 50% mužů bude mtvých ve věku 57 let

    5 dávok – 50% mužů bude mtvých ve věku 56 let

Zdroj:  Americký úřad pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC)

Krédo ruské politiky na Ukrajině (jedno z mnoha):

Dělá-li protivník chybu, netřeba ho rušit. (Napoleon Bonaparte)

Výsledek návštěvy Macrona a Leynové v Číně:

Macron:  

Nebudeš vystupovat proti Číně. Nebudeš mopslíkem USA, protože jste Spojenými státy zneužíváni ve všech směrech a my s Tebou pak nebudeme spolupracovat. Přestaneš podporovat Ukrajinu, protože… Za to s Tebou uzavřeme pro obě strany výhodné smlouvy a dáme Ti prostor k potlačení nepokojů v Tvé zemi. O Taiwanu nechceme slyšet ani slovo a nehrabej se v naší demokracii.

Leynová:  

0. Žádné setkání, žádné jednání, žádná recepce, žádné rozloučení. Odbavili ji jako obyčejnou cestující včetně pasové a celní kontroly…   (J.K.)

Nový pojem ve světovém politickém slovníku: 

Ursula se překládá jednotně do všech světových jazyků jako POHROMA…

Tedy jedním dechem:  při rozhodování o valorizaci důchodů morální a právní kritéria neplatí, pouze tvrdá ekonomika, zatímco v případě výdajů na Ukrajinu a Ukrajince, valorizace církevních restitucí a zvýšení platů politiků ekonomika přestává platit a nastoluje se morálka. Deprivanti a psychopati ignorují chudobu důchodců, kteří celý život pracovali a platili na důchody, a sledují své osobní zájmy.

(Petr Sak:  Politici – deprivanti či psychopati?)

Soudce má svobodu projevu, ale musí být zdrženlivý v projevech týkajících se politické soutěže, zejména veřejného hodnocení jednotlivých kandidátů či volebních stran a uskupení.

„To je střet dvou hodnot. Svoboda projevu má v mém případě podle mého názoru přednost.“  (Pavel Rychetský v reakci na jeho politická prohlášení před prezidentskými volbami.)

Komentář:

A svoboda projevu děkana Ševčíka, učitelky Bednářové, Josefa Skály, sportovce Svobody, Jiřího Wagnera a řady dalších nemá přednost???

Řetězce experimentují s hmyzem, je už v desítkách potravin.

Komentář:  Jen počkejte, až na vás vyběhnou aktivisté za hmyzí práva…

K demonstraci na Václaváku 16.4 2023 (cca 150 000 lidí):

V čele demonstrace Česka proti bídě stojí charismatický lídr, který ví, čeho chce dosáhnout a jak to má udělat a do čela vzdorodemonstrace za EU a NATO se prodere dobytek Novotný… Jo vládo, jsi fakt v háji, když tě musí hájit řeporyjský starosta a nic lepšího tam nemáte. Kdyby nic jiného, tohle za to prostě stálo. (Vidlák)

Národ, který zvolí za ministra obrany ženu, nemá v hlavě všecko v pořádku a zaslouží, aby byl zabrán některým sousedním státem, protože není schopen sám si vládnout. (J.K.)

„Kdykoli se zákonodárci odváží zabavit a zničit majetek lidu nebo lid svévolně uvrhnout do otroctví, vyhlašují lidu válku, který je tím zbaven jakékoliv další povinnosti být poslušný.” (John Locke, anglický filosof)

Chválit politiky za to, že nechají opravit silnice nebo veřejné budovy za státní peníze (z Vašich daní) je jako tleskat bankomatu, když Vám vydá Vaše peníze…

Lidé se dělí na dvě skupiny: první se špatně vyjadřuje a druhá špatně rozumí. (A.R.R.)

Jaký je rozdíl mezi mužem s knírem a ženou s knírem? Muži s knírem jsou daleko častěji nevěrní…

Dobrá rada:

Když tě někdo naštve, počítej do deseti. U osmičky mu jednu flákni – nebude to čekat a bude po problému.

Jaromír Bradávka

sdíletj na

4.2 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
1. 5. 2023 09:17

Hezké. Jen jedna námitka – zato naprosto zásadní: lid nemá co být poslušný, a už VŮBEC ne zákonodárců.
Měli bychom si třikrát denně nahlas opakovat – parlament a vláda jsou naši zaměstnanci!!

Pijack
1. 5. 2023 11:22
Odpovědět  Markýza

Palec nahoru !!! Poslušní mají být naši zástupci v Parlamentu a Senátu. Byli to oni, kteří nám službu slibovali.

Jaroslav
1. 5. 2023 16:16
Odpovědět  Pijack

A oni by si měli třikrát hromadně a nahlas opakoval . Před jednáním zákonodárství vždy před jeho zahájením jako modlitbu

Standa
2. 5. 2023 13:05
Odpovědět  Jaroslav

A 5x denně mlátit hlavou o červený koberec!

Milan ze Zahrady Čech
1. 5. 2023 12:06
Odpovědět  Markýza

“Král je služebníkem lidu.”
Tolik z brehonského práva platného v Irsku dvaapůl tisíce let – od osmého století př. n. l. do sedmnáctého století n. l. -, než i Irsko, s účinnou pomocí Anglů a Sasů, převálcoval Vatikán a zavedl římské právo (brehonské zákony se podařilo zrušit až Alžbětě I., ale ještě dalších sto let “dojížděly”, než se je podařilo zcela vymýtit).
Z diplomovky:
KELTSKO KŘESŤANSKÁ SPIRITUALITA V OBDOBÍ RANÉHO STŘEDOVĚKU
“Keltský právní systém – Brehonské zákony jsou nejstarším takovýmto systémem v Evropě. Vycházely ze zvykového práva starověkých Keltů… … Pro svoji komplexnost a nestrannost byly užívány až do sedmnáctého století. Zákony byly přijímány lidem na shromážděních zvaných Oenáach … Oenách se konala na celonárodní úrovni jednou za 3 roky.” Potud citace z: https://theses.cz/id/ek4p6t/402796

Milan ze Zahrady Čech
1. 5. 2023 12:07

Zkrátka a dobře po dobu dvaapůl tisíce let se každé tři roky scházeli původně druidové, později křešťanští brehoni (soudci) spolu se zástupci lidu a zákoník ve vzájemné shodě aktualizovali tak, aby se nezacyklyl a nezkostnatěl, ale odpovídal daným potřebám doby. Proto ten rozdíl mezi keltským a římským právem a neuvěřitelná životaschopnost toho keltského.
Tady něco o tom, jak na tom byly v oněch temných dobách – temných pro celou Evropu, a také jsou tak nazývány, kromě Irska, které bylo centrem vzdělanosti a zažívalo rozkvět – ženy. Které měly ve všech oblastech života zcela rovnoprávné postavení s muži – něco, k čemu zbytek Evropy nedospěl po dnešní dny.

https://medium.seznam.cz/clanek/jan-hrdina-zena-rovnopravna-s-muzi-naposledy-za-casu-keltu-3767

A tady… no, však vy víte.

https://www.novinky.cz/clanek/kultura-britsky-prozaik-peter-tremayne-irove-sem-prisli-pred-velkomoravskou-risi-40014477

Gales
1. 5. 2023 09:44

„Rozdělení Československa je neplatné“Takto vypadá jedna z bizarních scén ve videích, která se v posledních týdnech šíří po sociálních sítích. Skupina lidí si v nich jde na Ministerstvo financí pro „svůj majetek, majetek Čechoslováků“, ale také v nich školí policisty o tom, že český občanský průkaz není platný a oni si zásilky přebírat nebudou. Nebo se s policisty dohadují o tom, že nejedou po dálnici, a nebudou proto platit dálniční známku.
Nejde však o žádný recesistický happening, nýbrž o naprosto vážně myšlené akce členů skupiny, která si říká Legitimní věřitelé České republiky (LVČR). Vycházejí z teze, že Česká republika je nelegitimní státní útvar, neboť rozdělení federace bylo neplatné a všichni podle nich jsou občany Československa.

Milan ze Zahrady Čech
1. 5. 2023 12:09
Odpovědět  Gales

Moudrého abys se svíčkou pohledal, ale bl-bce jakoby shazovali.

Milan ze Zahrady Čech
2. 5. 2023 13:46

Mínusáci, jestli jste dospěli k názoru, že mezi těmi shazovanými bl-bci mám zařazeného ctěného kolegu Galese, pak vám musím s politováním oznámit, že ne, že to byla reakce na informaci v jeho příspěvku – polopaticky na LVČR. Bohužel jste svým nepochopením právě rozšířili řady shazovaných bl-bců.

Gales
1. 5. 2023 10:12

Z Ajronetu – Zelenský začal nosit pistoli ve strachu ze zatčení ruskou rozvědkou, nechce se dostat do ruského zajetí! Na dotaz redaktora, jestli má zbraň pro sebe, aby se v takovém případě zastřelil, odpověděl vyhýbavě a pokusem o vtip, že by se s tou pistolí prostřílel! Situace je vážná pro Zelenského, americký list Politico odhalil informace, že Bílý dům tlačí na Zelenského, aby buď okamžitě zahájil protiofenzívu, anebo aby začal okamžitě jednat o příměří! Zelenský začíná tušit svůj konec a přiznání pistole je potvrzením, že situace se pro něho dramaticky zhoršuje!…. Dovolil bych si předpovědět,že se Zelenský zdekuje a místo něj se ,,sám”zastřelí dvojník.

zdena
1. 5. 2023 10:48
Odpovědět  Gales

to těžko, protože i své pomahače dostal do smrtelně nebezpečné situace a oni mu to prostě nedovolí….. Zelenský příliš mnoho ví a není dobré, aby utekl a někde něco vyzvonil. Oni ho nechají, aby se zastřelil a mohlo se pak všechno svést jen na něj….. jen žádné vyšetřování…..

Pijack
1. 5. 2023 11:26
Odpovědět  Gales

Tipoval bych, že zdrhne a nechá zastřelit svého dvojníka. Tihle sociopati mají svůj vlastní život rádi nade vše.

Pavel K
1. 5. 2023 11:53
Odpovědět  Pijack

….a ono se to snad dělá jina? Však se jede dle osvědčeného mustru stále dokola, lidi to žerou tak nač to měnit. Všichni prý máme svého dvojníka. Napíšu ti historku asi tak co se mě přihodila před cca deseti lety. Volá mě známý co mi zařizoval před lety Lišáka a volá mi jak se mi líbilo v Itálii, teď už nevím konrétně v k teré té (!) tam u nich. Já valil bulvy a říkám si Jeníček asi bumbal. Říkám jestli tě nejebe na cimbuří, že jsem na maltě( té zednické). Né, počkej, tys tam fakt nebyl? Říkám mu jedině v teleportaci, nebo jak se tomu říká. Tý vólé přijel tam autobus čecháčků a byl tam jeden jako ty!! Tlustej fousatej, ošklivej atd. No a od té doby vím že mám v Čechách min. jednoho dvojníka.🤣🤣🙏🤦‍♂️🙋‍♂️

jiří
1. 5. 2023 18:31
Odpovědět  Pijack

Nebo hologram.

Milan ze Zahrady Čech
1. 5. 2023 12:10
Odpovědět  Gales

Myslím, že mu takový trik nevyjde. Kdyby přežil, mohl by mluvit…

Pijack
1. 5. 2023 11:21

Mno, už jsme měli na Hradě bolševika, pak české komunisty, vojáka z východní fronty, potom vězněného Husáka, pak ochlastu, narcise a socana. Konečně máme i amerického pudla 🙂

Milan ze Zahrady Čech
1. 5. 2023 11:48

AŤ ŽIJE PRVNÍ MÁJ! HURÁÁÁÁ!

TEN KDO STOJÍ NA CHODNÍKU NEMILUJE REPUBLIKU!

NEKOUKEJTE Z OKNA DOLŮ POJĎTE S NÁMI DO PRŮVODU!

Jen jsem si chtěl drobet zaskandovat ve vzpomínce na staré špatné časy… A když jsem u toho, ještě dodám tohle:

SOVĚTSKÝ SVAZ – MÍROVÁ HRÁZ!

Samo že jsme tomu nevěřili. A ona to byla pravda…

Pijack
1. 5. 2023 12:12

Ti co chtějí zrušit svátek 1. máj, tak mohou čekat potíže. On je to totiž svátek na počest 8 zastřelených žen při demonstraci v USA. Celý svět si ten svátek přisvojil, včetně východního bloku. Politické kasty v USA to nelibě nesou, ale nic s tím nedokáží udělat. Demokraté a liberálové USA ovšem tento svátek uznávají. Budu s pobavením sledovat, jak se budou naši mopslíci Američanům vzpírat. Prostě bude zábava. 🙂

jiří
1. 5. 2023 18:36
Odpovědět  Pijack

Na prvního máje, půda úrodná je.
comment image&f=1&nofb=1&ipt=e8d0aac172680d97d1e1cf2d9f43a39ff121c8c367cb4f7524658a0a33348704&ipo=images

Pijack
1. 5. 2023 12:13

Děkujeme naší vládě – za nanuky v čokoládě 🙂 🙂 🙂


Jaris
3. 5. 2023 06:21

Ja to znam takhle: ‘Ten kdo stoji na chodniku podporuje Ameriku’. 🙂 Nebo: ‘Vice chleba vice pice musime dat republice’.

zuzana
1. 5. 2023 15:52

Lidé přicházejí o zuby a zubaři tvrdí, že příčinou mohou být „vakcíny“ proti COVID-19

https://aktax.cz/lide-prichazeji-o-zuby-a-zubari-tvrdi-ze-pricinou-mohou-byt-vakciny-proti-covid-19/

Karel
1. 5. 2023 17:01

Stal jsem se obětí ukrajinského násilníka. Přepadl mě, zmlátil a zkopal. V nemocnici zjistili, že mi nezpůsobil vážnější zranění. Takže můžu být rád, že mě nezabil. A když to někde řeknu, umlčují mě slovy, že v každém stádu se najde prašivá ovce ale celek je skvělý. Pokud oponuji, jsem drsně umlčen. Je mi z toho na blití.

Standa
1. 5. 2023 23:16
Odpovědět  Karel

Je třeba odplatu. Biblí Sv. o tom říká,, Oko za oko , zub za zub”!Myslím, že všichni ukrajinci jsou prašiví a je třeba se nad nimí poblít. Nebo je mlátit na počkání.A bliji nad tím debilem na Hradě!
Ovšem ,, jako celek ” je skvělá celá koalice!

Standa
1. 5. 2023 23:33

Otto von Bismark

 • ,,Jednota nebude dosažena řečmi a rozhodováním většiny v parlamentě, ale krví a železem.
 • (o sjednocení Německa)
 • Kéž by bylo možné konfiskovat myšlenky.
 • My Němci se bojíme Boha a nikoho jiného na světě.
 • Nejlepší obrana je útok.
 • Rakousko má stejné právo bojovat za své zájmy jako Prusko.
 • (po bitvě u Hradce Králové roku 1866)
 • Svoboda je luxus, který není pro každého.[zdroj?]

 • ,,Síla Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je třeba Ukrajinu nejen oddělit, ale také ji postavit proti Rusku, národ rozdělit na dvě části a pak se jenom dívat, jak bratr zabíjí bratra. Proto musíme najít a vychovat zrádce z prostředí ukrajinské nacionalistické elity a s jejich pomocí zvrátit situaci až do stadia, kdy budou Ukrajinci nenávidět vše ruské. Všechno ostatní je jen otázka času..”
 • ———————————–
 • Je zajímavé , že je to označováno za ruskou propagandu a lež( Vondra) po r. 2014 a je to přitom už v materiálech z r.1890. Dělají z Vás blbce.
Standa
1. 5. 2023 23:44
Odpovědět  Standa

tto, Prince of Bismarck, Count of Bismarck-Schönhausen, Duke of Lauenburg (German: Otto Fürst von Bismarck, Graf von Bismarck-Schönhausen, Herzog zu Lauenburg, pronounced [ˈɔtoː fɔn ˈbɪsmaʁk](comment imagelisten); 1 April 1815 – 30 July 1898), born Otto Eduard Leopold von Bismarck, was a Prussian and later German statesman and diplomat.
—————-
Ovšem Vondra ( nevím , kdo a co ho živí) je chytřejší a popírá to , co Bismarc řekl!

Jaris
3. 5. 2023 06:29
Odpovědět  Standa

Thatcherovou jsem nemusela, ale v jedne veci mela pravdu: ‘Chcete li zit svobodne v miru, pripravujte se na valku.’

zuzana
2. 5. 2023 11:44

Elon Musk varuje před vážným nebezpečím globálního bankovního systému

https://aktax.cz/elon-musk-varuje-pred-vaznym-nebezpecim-globalniho-bankovniho-systemu/

Standa
2. 5. 2023 13:03

Pokud vím , tak předseda strany důchodců snědl potemníka a strana musela bý zrušena( byla pro politiky příliš radikální a zelení řvali, jako přejetí-kvůli jednomu potemníkovi).Pak se zelení přivazovali ke stromům na záchranu kůrovce. Výsledky jsou vidět po celé republice. A nyní opět zelení vystrkují růžky!
Kde vlastně jsou ty farmy na hmyz?A nyní jíme 30% hmyzu v potravinách.Ještě Vám doporučí jíst se na pást!Tráva roste !

aamater
2. 5. 2023 13:45

Myslím, že otázka čo nám zobral by bola viac na mieste.

Jiří
2. 5. 2023 13:50

To je pohlazení po duši za 30let kopání do zadku okovanou botou kapitalismu zkr.KAPOUNŮ.

Standa
2. 5. 2023 14:42

Prý Zelenskyj zdrhne( asi na Floridu má už prý miliardu nakradených doláčů).Nechá zastřelit dvojníka????? Jak dopadl Bandera?