blog

Co je to za lidi – tihle Rusové? Bojí se vůbec něčeho? 

Jurij Kot

„Před několika lety jsem byl pasažérem na jedné z pravidelných linek do Ruska. Byl to ničím nezajímavý den. Prošel jsem registraci, nastoupil do letadla a odletěli jsme. Všechno jako obvykle. Ale najednou jsem se podíval z okna a viděl, že motor letadla se proměnil v ohnivou kouli. A bylo to krátce po incidentu s kapitánem Sally, kdy husy vlétly do obou motorů letadla. Pamatujete si tento příběh? Jak tam ještě pilot přistál s letadlem na řece? Tak já jsem si to pamatoval! A to se stalo s jedním z našich motorů. A zdálo se mi, že jsem jediný, kdo si toho všiml. Byl jsem zděšen! 

Všichni cestující na palubě byli Rusové. A já jsem měl pocit, že už jsem zemřel a dostal se do nebe, protože všichni mlčeli …

A já řval ze všech sil: „Hej, haló, někdo! Co se děje?” Ale jak vy určitě chápete, křičel jsem anglicky, takže mi zdaleka ne všichni rozuměli. Lidé se začali otáčet, pak vyšla letuška, šla ke mně, uklidňovala cestující po cestě, a pak konečně jeden z Rusů, muž sedící vedle mě, také projevil zájem o to, co se děje a zeptal se: “A v čem je problém?” 

Letuška mírně ztišila hlas a klidně vysvětlila:

— Ztratili jsme jeden z motorů. 

— A kolik jich bylo? – zeptal se ruský cestující.

— Nu, u nás byly dva motory a teď už zbývá jen jeden,” letuška udělala odpovídající gesto rukou, jako by řekla: “Je mi to tak líto,” a jako by objasňovala, jestli jsou nějaké další otázky. pozorně se podívala na cestujícího. 

Ne. Žádné další otázky nebyly. A vůbec se mi zdálo, že muž ztratil o téma zájem a je připraven pokračovat ve spánku. 

V celém letadle jsem byl jediný, kdo v panice šmátral po železné bedně pod sedadlem a z celého srdce doufal, že tam spolu se záchrannou vestou položili i padák. 

Co jsou tito Rusové za lidi? Co je to za národ? Odkud pochází tento klid? Bojí se vůbec něčeho?

Jak jste správně pochopili, letadlo bezpečně doletělo do Ruska. Na rozloučenou na rampě mi letuška s úsměvem řekla: „Doufám, že jste si náš let užil …“

Leonardo DiCaprio. 

Víte, v dávném roce 2005 jsem letěl s filmovým štábem do Jekatěrinburgu s hrdinou našeho TV programu, který vůbec poprvé letěl letadlem. Ten chlap byl otevřeně nervózní. Pamatuji si, jak v letadle krátce před přistáním vzplál jeden z motorů. A náš účastník programu začal zjevně panikařit. Musel jsem ho uklidňovat prakticky stejnými slovy … Pravda, v našem letadle byly celkem 4 motory.

A tak ano. Mohu říci s rozhodnou jistotou, že u Rusů není zvykem panikařit. Jistý fatalismus je vlastní drtivé většině našich lidí. To je jeden z rysů naší tajemné ruské duše, který je pro naše nepřátele stále nepochopitelná … 

Glosa: A tak, možná máme recept na to, jak zbavit nejen naši zemi (neo)liberálů a jiné podobné fašistické pakáže, stačí vyvolat „nějakou“ podobnou „štukovinu“, jako v Rusku počátkem roku 2022 a …

https://dzen.ru/a/ZXneSOJY_RRqFeKb

Překlad Peter 008

sdíletj na

134 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
14. 12. 2023 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebojí a pro to jsou to hrdinní Rusové 🇷🇺👍

ijn
14. 12. 2023 12:02
Odpovědět  Ladislav 💤

Proti Rusům bojují jenom sebevrazi a šílenci včetně našich politických zaplacených idiotů a vlastizrádců u koryt moci z našich daní,…== my platíme daně, aby čeští političtí vyvrhelové zničili své voliče ekonomicky + zdravotně + úpadkem vzdělání + vyvoláním takového mezinárodního stavu, že znají pouze silové=válečné řešení == zapojením ČR do války,……proto kupuje ČR útočné tryskáče,……..účast ve válce by se mělo schválit referendem či ústavní většinou a potvrzeno Ústavním soudem, ale voliči neví, na základě jakých skutečností a hrozeb chtějí čeští politici válčit proti RF??? Kdo uvádí lid v omyl??? Média ??? Podvody jako za covid19 vyhlášené pseudo-pandemie, kterou VVP = RF ukončila jedním výsadkem na Ukrajině???

Pijack
14. 12. 2023 12:57
Odpovědět  ijn

Velmi se činili Ukrajinci, kteří podporovali Hitlera. Klini na video:
Přehlídka příslušníků divize Waffen SS „Halič“ ve Lvově 18.7.1943 – Gegenstimme.tv

Slovan
14. 12. 2023 13:48
Odpovědět  Pijack

Jako na Václaváku………..

Mee Twoo
14. 12. 2023 14:39
Odpovědět  Slovan

Gut!

Evžen
15. 12. 2023 01:36
Odpovědět  ijn

Ruský národ za více jak sto let zažil tolik hrůz a útrap že se natolik zocelil že ho ledas co nezaskočí…!

Honzas
14. 12. 2023 12:05
Odpovědět  Ladislav 💤

Můj otec bojoval na východě na Krymu. Tam se dostal do ruského zajetí. Tři dny je tam opíjeli vodkou a po třech dnech jim dali konzervy a chleba a poslal je přes linii zpátky. Řekli jim že začíná ofenzíva tak aby utíkali. Utíkal až do Maďarska. Rusové taky ne každého zabili, leda z komu pomohli.

Pijack
14. 12. 2023 12:14
Odpovědět  Ladislav 💤

Hlavně umí přemýšlet. Kdo myslí, ten ví, že se nemusí bát.

Markýza
14. 12. 2023 14:02
Odpovědět  Pijack

No, já chovám pevné přesvědčení, že geografie tvaruje své obyvatele. Což v případě Ruska znamená, že i kdyby se tam dejme tomu nějaký strach objevil, než dojde “nědalěko, sorok věrst” tak je po něm 😀 Jinými slovy Было всяко, всяко пройдёт. Jinak v takových prostorech asi ani nemůžete přemýšlet.

zuza
14. 12. 2023 17:43
Odpovědět  Markýza

moja kamarátka Ljuda z Odesy s ktorou som si v detstve písala, mi raz napísala, že ide na prázdniny k strýkovi do Anapy, on býva neďaleko, len asi 1000 km. Ale je pravda, že jej druhý strýko býval v Magadane niekde pri Kamčatke.

Mike
14. 12. 2023 15:44
Odpovědět  Ladislav 💤

Vzpomínáte, jak banderovci odstřihli Krym od vody? Při té příležitosti se reportér ptal obyčejné ženy někde na chodníku, co s tím jako bude dělat? a ona s úsměvem odpověděla, že to bude těžké, ale že to musí nějak přečkat, nic jiného nezbývá…No, stát se toto ve Francii nebo Americe, tak zase hoří auta na ulici a zvesela se rabuje.

sergej
14. 12. 2023 17:16
Odpovědět  Mike

Tak amerika už není bílá. A tu už říkal R. Kipling. Lze vyhnat džungli z měst ale nejde vyhnat džungli z domorodce.

katango
16. 12. 2023 13:48
Odpovědět  sergej

Ne. On řekl něco jiného. Je možné vyhnat divocha z džungle, ale nelze vyhnat džungli z divocha. To má úplně jiný význam než vaše zkreslení.

Gales
14. 12. 2023 16:35
Odpovědět  Ladislav 💤

Na tý fotce je ten demokrad s pilou?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
14. 12. 2023 18:46
Odpovědět  Ladislav 💤

Tak oni mají v každé rodině mrtvé z války tak tam to je vlastenecká válka a ne skupiny salónních lampasáků s dvorem poblitické šlechty nadlidí.

M.Š.
14. 12. 2023 18:59
Odpovědět  Ladislav 💤

Čechomoráci patří k těm pidi národům,kteří se leknou, když si blecha uprdne.Proto se daří zhoubným ideologiím a kdejakým zhovadilostem,protože je možnost účastnit se této činnosti jako udavačské hovado s výhledem na odměnu.

zuzana
14. 12. 2023 12:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Péter Szijjártó: Za zavřenými dveřmi je většina členů EU proti vstupu Ukrajiny do EU

https://aktax.cz/peter-szijjarto-za-zavrenymi-dvermi-je-vetsina-clenu-eu-proti-vstupu-ukrajiny-do-eu/

Markýza
14. 12. 2023 14:02
Odpovědět  zuzana

Hodnej kluk, že to prokecl.

Aragonit
14. 12. 2023 14:16
Odpovědět  Markýza

Či ho aj náhodou nešupnú do nejakého čierneho zoznamu a už si nezahrá.
Slovenská opozícia sa majdanizuje hneď po tom čo Fico zložil vládu a začal konať. Potečie na Slovensku opäť krv nejakého obetného baránka ako to bolo naposledy s novinárom Kuciakom a jeho partnerkou?
https://aragonit11.blogspot.com/2023/12/xvi.html

katango
14. 12. 2023 18:53
Odpovědět  Markýza

Možná to prokecl schválně, aby tomu přijetí zabránil. Když už se tohle ví, bude těžší pak všechny opít rohlíkem, že všichni UA v EU chtějí, a následně výsledky hlasování tak nějak po eusoudružsku upravit.

Markýza
15. 12. 2023 12:37
Odpovědět  katango

Klidně bych tomu věřila, je to chytrej kluk.

Pijack
14. 12. 2023 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

To máte těžký, když jsou Američtí voliči krmeni Hollywoodskou proveniencí. Dostávají to po kapkách cirka 70 let, od doby, kdy se stal Hollywood politickou ziskovkou řízenou Bílým domem. Všimněte si obsahu filmů. A filmová kultura USA je světoznámá. Prakticky všechny filmy (kromě nezávislé tvorby) jsou obsahově shodné a vyrábí se zcela šablonovitě. Jsou také po technické stránce dokonalé. Všichni známe geniální triky – od hurikánů, tornád, výbuchy sopek, zemětřesení… až po apokalyptické scény zoombie, ufounů… a všude přítomný strach z fikce, kterou si už diváci přisvojili. Lidi jsou z toho tak zblbí, že si staví na zahradě bunkry, ti ve městech si platí psychiatry, ve školách do nich vtloukají nové pavědy a ideologie… všechno se to opakuje ve filmech. Z toho musí jeden totálně zcvoknout. A do toho se nacpe ještě hodný a obětavý černoch coby velitel jednotek a policejních stanic, který má těžkou hlavu z blbých bílých policajtů bez morálky. Pak nastoupí pravidelně Ruská mafie / střídá se to podle poptávky s mafií Ukrajinskou a Čínskou, včetně Yakuzi, protože Japonci jsou problematičtí “spojenci” 🙂 Do toho vám pustí Jurský a Brazilský masakr, potom masakry motorovou pilou 🙂

Pijack
14. 12. 2023 12:12
Odpovědět  Pijack

Ještě by se o tom dalo psát do druhého rána. Prostě vsadím gatě, že 99% Američanů žije ve strachu 24 hodin denně a bojí se i pavouků v kuchyni. To se pak lehce vyvolávají u voličů vlastenecké nálady, protože jsou strachy podělaní. Oni opravdu věří tomu, že Rusové ten Bílý dům opravdu přepadnou a jejich presidenta odvlečou na Sibiř. Už jsou k smíchu. Jak od “nevinné” podívání na televizi se dá vyrobit z lidí psychopaty a vystrašence. Goebbels se musí v hrobě pyšnit svou propagandou. Američani ji přivedli k dokonalosti. Po začátku speciální operace na Ukrajině se také ozvaly filmové hvězdy a začaly na Rusko vystrkovat své pěstičky. Byla to dokonalá klauniáda. Těžko říct, co si na to mysleli samotní fanoušci. Ale měli určitě strach. Dobře jim tak. Život ve strachu naplňuje kalhoty hnědou hmotou 🙂 🙂 🙂

Joe Arp
14. 12. 2023 12:26
Odpovědět  Pijack

No četl jsem o Američance co uškrtila 5m hroznýše, jiný zbouchal hovno, že zůstalo ležet a jen se z něj kouřilo. A co Chuck Noris, bubák se večer kouká, jestli ho nemá pod postelí, takže to bude asi vzorek toho 1%.

pedro
14. 12. 2023 16:34
Odpovědět  Joe Arp

Jde z nich strach. Chuck Noris si zapomněl v práci klíče od domu, tak zkusil klíče od auta a uff uff, on ten dům nastartoval.

Joe Arp
14. 12. 2023 16:40
Odpovědět  pedro

Tak toto jsem neznal, paráda! Akcí Ch. N. je hafo kam ty lidi na to choděj.

Slovan
14. 12. 2023 18:24
Odpovědět  Joe Arp

Cha cháá, to u nás se předloni jednomu zdejšímu sedlákovi zadařilo, že měl tolik brambor až se mu prohlo pole.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
14. 12. 2023 18:32
Odpovědět  Slovan

Není to soused toho co při šlemování střev na zabíjačce svýho prasete vymačkal 3 valníky hoven?

Slovan
14. 12. 2023 19:08
Odpovědět  Joe Arp

Ty myslíš toho jak mu to při loňských třeskutých mrazech vydlačilo auto z garáže?

Joe Arp
15. 12. 2023 11:13
Odpovědět  Slovan

Vím o tom, říkal, že to nechal být a v létě mu ho slunce zatlačilo zase zpátky! (kdepak ty si nedáš pokoj, Emana na tebe, ten by tě srovnal, co)

Slovan
15. 12. 2023 17:19
Odpovědět  Joe Arp

Jistěěéééé, stejně je tu nuda, jen mi muší nahlásit pod jakým nickem zrovna operuje, už mě nebaví ho stopovat. Sem s ním. 🤣🤣🤣🤣

Editor
14. 12. 2023 21:27
Odpovědět  Joe Arp

Chuck Norris sice dávno umřel, ale bojí se mu to říct i Smrt! A taky Chuck Norris zajistil atomovou bombu po výbuchu!

Joe Arp
15. 12. 2023 11:14
Odpovědět  scipio

Jo, jo, to je vono!

14. 12. 2023 19:06
Odpovědět  pedro

V práci?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
14. 12. 2023 16:37
Odpovědět  Joe Arp

A je ti doufám jasný, že Chuck Noris hraje hrdiny podle šablony a ve skutečnosti je to blud? Je to mýtus. Mýty mají lidi rádi. Vylízanci 🙂


Joe Arp
14. 12. 2023 17:08
Odpovědět  Pijack

A doprdele, ty věci s ním nejsou pravda? Jsem zklamán, cítím se podveden, okraden, znásilněn, využit, zneužit, budu se muset v sebeobraně oběsit! Díky za info.

Joe Arp
14. 12. 2023 17:13
Odpovědět  Pijack

Neprošlo přes hlídače korektnosti, tak znovu : A do prd*ele tak oni ty jeho akce nejsou skutečný? Cítím se podveden, obalamucen, znásilněn, nasliněn, ošulen, zesměšněn, uražen, asi se v sebeobraně oběsím. Díky za info.

zuza
14. 12. 2023 17:49
Odpovědět  Joe Arp

a to ešte ľudia v Česku sú takí ignoranti, že ho nepoznajú
https://www.youtube.com/watch?v=tVOifkU8330

Joe Arp
14. 12. 2023 18:11
Odpovědět  zuza

Zuzo, ale no tak, nečaputuj nám tu, to ti nikdo neuvěří!

katango
14. 12. 2023 18:55
Odpovědět  Joe Arp

Radši žalujte. A s advokátem si dohodněte, že coby palmáre dostane půlku či víc z vysouzené částky.

Markýza
14. 12. 2023 14:06
Odpovědět  Pijack

Já myslím, že mluvíte spíš o obyvatelích měst, respektive velkoměst. Venkovské obyvatelstvo je všude na světě přeci jiné, jenže o to se nikdo nezajímá, tak se to neví.
Mám na mysli takovou věc – ondyno jsem četla jakousi detektivku z nějakého Středozápadu, moc pěkně napsanou a lidi z těch městeček, vesnic a farem byste klidně mohl potkat u nás za humny.
Jenže my jsme malá země a navíc máme mnohem víc venkovanů na obyvatele, tak máme kapku zkreslíno.

Pijack
14. 12. 2023 16:39
Odpovědět  Markýza

Tak to je mi jasný, nepopírám. Ostatně v městech USA je ale nejpočetnější obyvatelstvo a i ty Hollywood straší… najme těmi marťany v kukuřici, jak se jich dobří vesničané bojí na každém kroku 🙂

Markýza
14. 12. 2023 17:32
Odpovědět  Pijack

Přičemž skuteční vesničani by na ně nejspíš vzali vidle 😀

Standa
14. 12. 2023 12:27
Odpovědět  Pijack

Z toho tam cvokaří všichni! Není film beze zbraní, střelby a mrtvých. To se učí všichni i děti z fimů a TV.Ami mají agresi v sobě!!!
Potom se nemůžeme divit, že to přenášejí do škol, barů, ulic. Kult agrese.
Bohužel naše TV to přenášejí i k nám. Pouliční party dětí,agrese vůči učitelům i u nás ,denně alespon 10 vražd v TV. Samé,, detektivky”.Staré, pohodové filmy vymizely.Jsou nahrazeny blafy většinou americké provenience

skeptik
14. 12. 2023 14:10
Odpovědět  Standa

Proto je ta mladá generace tak zblblá. To má z těch amerických ideologických akčních filmů. Oni fakt věří tomu, že amíci zachraňují svět před zlem jako v těch akčních pohádkách.

Ferko
14. 12. 2023 22:45
Odpovědět  skeptik

Z filmů ani ne, ti mladí na filmy nečumí. Spíš to mají z počítačových her.

Boomer
15. 12. 2023 11:32
Odpovědět  Ferko

..počítačové bejkárny jsou promyšleně vytvořené k tomu, aby je dostaly co nejvíce mimo realitu. Kdo z nich dnes umí nezabloudit v terénu, když má k dispozici jen papírovou mapu a buzolu?!
Co blbneš, dědku, na co mapa a bucola nebo jak tomu říkáš? Dyť máme apku v mobilu!! Hm, co až se ti vybije baterie nebo GPS systém “padne za vlast”, ty chytrej mladíku?

Lubek
14. 12. 2023 16:35
Odpovědět  Pijack

Mám dvoj ročného vnuka. Momentálne ho fascinujú traktory a bagre. Má dovolené denne pol hodinu niečo o strojoch pozerať v TV, či na PC. Pozeral som mu hračky a našiel som prezentačné videá výrobcov. Zaujali ma Nemeckí a Maďarskí. Videá ukazovali, ako traktor na jar orie pole, potom niečo seje, potom kosí, ďalší to obracia, ďalší zhrabuje, balíkuje, iný odváža balíky z poľa.
Našiel som americké video o hračkách. Nie ľudská postavička s akýmisi drôtennými nohami vyšla z parku v nákladnom aute. Zastala pred ToiToi záchodom. Ako zavrela dvere, prišiel ktosi zlý, auto zobral. Postavička z toalety vyšla, auto nevidela, volala políciu. Autíčko s majákmi. Dohnalo ukradnuté auto a bola bitka. Veľmi dynamická, ešte aj plastové hviezdičky umocňovali bitku. Povedal som si, že veď aj to sa môže stať v živote. Ibaže keď som našiel ďalšie video a bitku, bolo mi to divné, že už také deti sa majú hrať na bitku. Pri treťom takom, americkom videu, som si vytvoril “filter” a americké videá s hračkami obchádzam.

Slovan
14. 12. 2023 18:37
Odpovědět  Lubek

Vy bydlíte s mladými? No k něčemu je to možná dobré k něčemu asi NE!! Mladý mají bydlet vzlášť, povětšinou to nedělá dobrotu. Proč to píši, no proto jestli máte vliv na výchovu vnoučka. Já mám vnoučata 35 km od bytu a zase tak často je nevidím. A zase proč to píši, protože můj 12 vnuk si mě dobírá kvůli přízni SPDé a tatínek je kovaný až za hrob ODéS. Věřte mám to těžké a moje dcera mě v tom bohužel nepomáhá a volí jak ODéééES káže. Třeba naposled s velkou hrdostí Pávek 107. A uděláte s tím velkou Pýýýýčuuu.

Lubek
14. 12. 2023 21:08
Odpovědět  Slovan

Nebydlíme. Dcéra žije v Nemecku, 900km od nás. Nuž ale vnúčik je samozrejme vítaný. Je to zásadný rozdiel, ak máte vnúča denne “na programe”, alebo ho vidíte tak raz za 3-4 mesiace. Asi to nemusím podrobnejšie rozoberať.
Čo sa týka politického “svetonázoru”, asi sme na tom rovnako. U nás je taká výplachová trojkombinácia, denníky SME, aktuality.sk, a Denník N. Politické strany nejdem menovať, sú jednoducho globalistické, a také, čo sa tvária národne. Nuž národne. Už ani všetka zem nie je naša, nie že firmy, banky, fabriky. Tak čo by zmohli skutoční národniari? Nepustia globalisti ku nám tri dni kamióny do “Hitlermarketov” a sme jasní. Ale dcéra to berie, že “tak je to správně, tak to má být.” Vnímam to tak, že v tom, v čom ma vychovali nenachádzam žiadnu zhodu, ani motiváciu s globalizáciou a súčasnosťou. Asi sme urobili chybu pri výchove, ale kto vie? Tak už mladým iba nechávam to príslovie: “Ako si kto ustelie, tak si ľahne.”
Teším sa, keď príde dcéra na pár dní, no manželka zakazuje debaty o politike.Vnúčik, chvalabohu nemá problém, čo je to za traktor, hlavne že je.

Ferko
14. 12. 2023 22:53
Odpovědět  Lubek

Jsem v podobné situaci. Mladší syn 27 roků je v pohodě. Starší syn 39 roků je totálně zblblý a mám od manželky totální zákaz mluvit před ním o politice. Horší, když se sejdeme u staříčků a děda, ten si nebere servítky se současnou vládou. To se synáček nafoukne a i s manželkou, která je stejně zblblá, přestanou komunikovat.
Snad ještě dostanou rozum.

Joe Arp
15. 12. 2023 11:17
Odpovědět  Ferko

Koukám, všude jak přes kopírák. Kde udělali v……chybu????

Slovan
15. 12. 2023 10:06
Odpovědět  Lubek

🤣 🤣 🤣
U nás to samé, žena také zakazuje jakékoliv debaty o politice, ale málo kdy se to dodrží, ono to tak nějak přijde samo. 🤣🤣🙋‍♂️

Markýza
15. 12. 2023 08:59
Odpovědět  Slovan

Vidíte, tolik zlé krve v rodině a přitom je to tak jednoduché vyřešit.
Jenže to by se muselo taky chtít.

Slovan
15. 12. 2023 10:10
Odpovědět  Markýza

Jako o politice doma nehovořit? Po zkušenostech se snažím, ale někdy to ujede, jak píši výše, přijde to samo vyletí to z úst a už to nejde vzít zpět. Ale už dlouho je klid. Už jen pozoruji.

Markýza
15. 12. 2023 11:03
Odpovědět  Slovan

Přesně tak. Já to v rodině zkrátka zatrhla – kovid a politiku – protože to fakt nejsou tak důležité věci, aby se kvůli tomu ta rodina rozhádala.
Když něco malého semtam ujede, rovnou to házíme do autu.

Slovan
15. 12. 2023 13:12
Odpovědět  Markýza

…..tak to my taky, ale záleží na situaci a momentálním psychickém rozpoložení. Moji osobu se povede někdy nastartovat jak se říká na dvě doby a pak mám dobu, že se směji a povídám si mám v čiči se posserr říkám a jdu dál.

Ferko
14. 12. 2023 22:40
Odpovědět  Pijack

Všichni víme, že amíci jsou zdegenerovaní omezenci s IQ 80, bez vzdělání, kteří ani neví, kde je Evropa, ani vlastní státy USA neznají.
Já se koukám jen na staré westerny a staré akční typu Ramba, Terminátora, Predátora.

Gales
14. 12. 2023 12:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Vono to bude asi tím že jsou zvyklí na nedokonalosti života a stalo se to jejich součástí. Nebo co.

zuzana
14. 12. 2023 12:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Maďarští řidiči kamionů se připojili k blokádám proti Ukrajině

https://aktax.cz/madarsti-ridici-kamionu-se-pripojili-k-blokadam-proti-ukrajine/

Standa
14. 12. 2023 13:04
Odpovědět  zuzana

Ještě Slováci a Rumuni!

JoFa
14. 12. 2023 17:47
Odpovědět  Standa

Slováci sa pripojili ešte pred Maďarmi.

Pavel z Moravy.
14. 12. 2023 13:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Promiňte mi opakování – Je to pouze strach, který lidi oslabuje, strach, že tu již nebude, že neuvidíte své děti, že vám vezmou práci. Najednou zjistíte, že vše je iluze, copak mně mohou ublížit ti, kteří mají strach, když já ho nemám? A koneckonců, když se odeberu na věčnost, tak to přece vědět nebudu.

Slovan
14. 12. 2023 13:18
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ano, posledním výdechem se všechno anuluje. Ani hlava tě bolet nebude.

Slovan
14. 12. 2023 18:55
Odpovědět  pedro

Však už tu někdo mnohokrát napsal, že jsou úchylní a mají tu potřebu to napřed z filmovat a pak uskutečnit. Takže klasika.

Standa
14. 12. 2023 14:42
Odpovědět  Slovan

Zato dědicům, tím to začíná!

Slovan
14. 12. 2023 18:56
Odpovědět  Standa

Dá se říci že ano, pokud není udělaný Pořádek za života.

unor 2022
14. 12. 2023 14:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale ovsem, ze se boji. Boji se toho, aby jim ukrajinsti fasouni vic nez podporovani usackymi darebaky neroztriskali jejich milovane Rusko. A boji se toho tak, ze se neboji za to obetovat zivot.

alisja
14. 12. 2023 15:05
Odpovědět  unor 2022

To přece není strach. To je láska.

unor 2022
14. 12. 2023 15:19
Odpovědět  alisja

Ano i ne. Laska a strach se obycejne drzi za ruce.

duro
14. 12. 2023 16:12
Odpovědět  unor 2022

Zřejmě nemáte strach a tak otázka zní: s kým (čím) se držíte za ruce vy????

Rajko
14. 12. 2023 16:50
Odpovědět  duro

Únor 2022 má humor, protože přeskočil několik let od roku 2014. Jo vlastně v televizi to neukazovali jinak než pravdolásky.

unor 2022
14. 12. 2023 16:56
Odpovědět  Rajko

V peru mi dosel inkoust.

Slovan
14. 12. 2023 19:02
Odpovědět  unor 2022

😊 🙄 😊

Pijack
14. 12. 2023 16:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem zvědavý, zda dneska Orbána v Bruselu zlomí nebo ne …a zkouší to na něj s medem (slibují odbklokování 10 mld eur pro Maďarsko) i bičem (jednoduše vyhrožují a dělají z něho největšího gaunera EU). 
A Orbán momentálně blokuje Zelenského hned na dvou frontách!! 

1. Blokuje pomoc pro Ukrajinu ve výši 50 mld eur..a 

2. blokuje zahájení přístupových rozhovorů pro Ukrajinu. 

A Zelensky potřebuje urgentně obojí, aby politicky přežil alespoň zimu 23/24. Bez peněz je v prdeli…a pokud nebudou zahájeny přístupové rozhovory do konce roku (což Zelensky už na začátku roku označil na nejzazší akceptovatelný termín pro Ukrajinu), tak bude na Ukrajině ještě více za tlučhubu a za blbce…a Ukáčka asi (opět) hodně vystřízliví ve svém obdivu k západu…i v přesvědčení, že válka proti Rusku má smysl…

Pijack
14. 12. 2023 16:28
Odpovědět  Pijack

 V podstatě tohle (pokud Orbán neustoupí) může Zelenskému už definitivně zlomit vaz minimálně na vnitropolitické scéně a půjde o opravdu přelomová rozzhodnutí..a jestli Orbán ten tlak opravdu ustojí, tak si troufnu říct, že to bude už podruhé, co Evropě zachránil prdel (poprvé to bylo, když neustoupil tlaku, aby nepostavil te pověstný plot proti migrantům z balkánu..a dost možná tím i výrazně zvýší šanci na to, že Zelensky bude donucen k nějakému jednání s Ruskem (a jednat = že bude muset v něčem ustoupit).

Navíc Zelenského ohrožuje i situace na politické scéně v USA, kde sílí odpor proti dalšímu bezbřehému posílání peněz i zbraní na Ukrajinu (ale i do Izraele) a americké volby na podzim 2024 můžou pro Zelenského znamenat definitivní politickou gilotinu… 

unor 2022
14. 12. 2023 16:40
Odpovědět  Pijack

Zelenskeho si obe strany spise povazuji. Americke pomuze rozbit Ameriku, ruske ziskat Ukrajinu.

Pavel z Moravy.
14. 12. 2023 18:10
Odpovědět  Pijack

Pijacku, Rusové na žádnou pochybnou dohodu nepřistoupí. Ti půjdou až do konce. Jedině bezvýhradná kapitulace je pro ně možností ještě něco pro ty banderovce zachránit. Nemohou to Rusové nedokončit, to by se jim v budoucnu šeredně vymstilo. Banderovci ani zápaďáci se nezmění. Na to ať všichni zapomenou. Ani my nemáme s lidmi, kteří nám tady škodí v budoucnu nějakou šanci slušně žít. Tito tvorové se nezmění. Jsou skutečně zlí a námi běžnými lidmi opovrhují.

Markýza
15. 12. 2023 11:06
Odpovědět  Pijack

Nojo, jenže dneska čtu, že jim poslal MMF další miliardy…….ono to taky musí už sr.át každého, kdo kdy byl napaden, nebo vedl nějakou válku: proč sakra Ukrajina? My nedostali nic!

Ferko
14. 12. 2023 23:03
Odpovědět  Pijack

Já si osobně myslím, že Orbán diplomaticky ty prachy povolí z donucení. Ovšem přístupové rozhovory Ukrajiny do EU? To si snad dělají srandu? Země ve finančním krachu, ve válce, celkový rozvrat, korupce a zlodějny? Jak je vám jistě známo, rozprodej západních zbraní teroristickým organizacím. Vždyť v tomhle případě Ukrajina nesplňuje ani jedno z požadovaných kritérií!!!!!

Pepa
14. 12. 2023 16:49
Ohodnotit příspěvek :
     

 Pro autora článku: Byl to ničím nezajímavý den… Co to je za věta? Kdo to má luštit? Teď k článku: S Ruskem se nebojuje, protože Rusi jsou přátelský a spolehlivý národ. Nikdy nikoho nepodrazili, vždy dodrželi své slovo a smlouvy. To anglosaská pakáž z nich dělá lotry a naši koupení politici a jejich média tu zlobu rozsévají mezi lidi. Věřím, že nebude trvat dlouho a budeme s Ruskem znovu věrní přátelé.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
14. 12. 2023 18:51
Odpovědět  Peter 008

Nenechte se rozhodit. Přeju klidné nervy a další úspěšné články.

Ferko
14. 12. 2023 23:08
Odpovědět  Pepa

anglosaská pakáž z nich dělá lotry” . A hlupáci, čumící na ČT jim neochvějně věří každé slovo. Hlupáci, kteří znají dějiny světa až od roku 2010.

Boomer
17. 12. 2023 10:12
Odpovědět  Pepa

pro: Pepa
 14. 12. 2023 16:49

Byl to ničím nezajímavý den… Co to je za věta? 

.. milý nicku Pepa, nejde o nic tak nezvyklého v češtině, tzv. dvojzápor, někdy též kumulovaný zápor, který je u slovanských jazyků celkem běžný. Oproti tomu kupříkladu angličtina nebo němčina jsou v tomto směru velmi ochuzené, ve spisovné větě umožňují pouze jeden záporný výraz…

sergej
14. 12. 2023 17:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ony obecně metropole jsou všude semeniště dárečků a známá věc ale jestli je nějaká schopná denacifikace center bílých límečků tedy nevím.

Vladimír
14. 12. 2023 17:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale bojí se!! Že dopadnou jako Západ!!

Jaro Jaroslav
14. 12. 2023 23:54
Ohodnotit příspěvek :
     

To čo zvládne Rus, nezvládne nikto!

Frank1
15. 12. 2023 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti zapadni blbci nevedeli, proc jsou Rusove v letadle zticha: Modlili se.
A ten zapadni kreten vyl strachem a sral do kalhot.

Markýza
15. 12. 2023 08:57
Odpovědět  Frank1

Á, už zase….kretén. Posr.anej.
Přihoďte ještě židáky, nějakého toho satanáše a něco odporného, Františku, ať to máte komplet, takhle je to takové nehotové.

Frank1
15. 12. 2023 19:10
Odpovědět  Markýza

Tak to necti, Markyzo a zavin se. A nedelej ze sebe moralku.

Markýza
15. 12. 2023 19:31
Odpovědět  Frank1

Většinou nečtu, máte pravdu. Ale o morálku vskutku nejde, to jste netrefil.

Joe Arp
15. 12. 2023 11:20
Odpovědět  Frank1

Franku musíš se mírnit, jsou tu lidi, kterým, když spadne bonbonek do hovna, tak už ho nechtěj.

Markýza
15. 12. 2023 11:37
Odpovědět  Joe Arp

Vy Joe papáte bonbonky s hovnem? Tak ještěže to vím, abych vám nedejpámbu nedala někdy pusinku 😎
A nemusí – se mírnit! Však mu píšu pravý opak, ne? Když na komín, tak na komín! Ať se toho nebojí a pěkně do toho šlápne celou botičkou!

Joe Arp
15. 12. 2023 12:15
Odpovědět  Markýza

Úmyslně madam jsem nereagoval přímo k vám. Jste mě kdysi napomenula, že diskutujete pouze s Boomparim! Takže neporušujte “radiový klid”, z nedostatku fundovaných protihráčů, on jistě brzy přikvačí.

Markýza
15. 12. 2023 12:45
Odpovědět  Joe Arp

Páni, vy si pamatujete věci. připomínáte mi tchýni, která se kdysi rozčílila doběla nad jakousi sousedkou, která ji z něčeho osočila. Tak povídám, jestli se s ní ještě baví? Ále – na to mi tchýně – to nejde, vona je už deset let mrtvá 😎 Tak přeju pěkné zahnívání, Joe, hlavně nenechte ty urážky a bolístky chcípnout, to by byla věčná škoda.
Ostatně, když už jste to zmínil – matně jsem si vzpomněla, že jsem na vás takto vyrukovala, ovšem proto, že jste nám dost hnusnými poznámkami neustále skákal do debaty. Jestli tohle děláte ve vaší hospodě, tak bych u toho chtěla být 😀

Slovan
15. 12. 2023 13:24
Odpovědět  Markýza

Tomu se říká sloní paměť!! Tomu druhému se zase říká zásadavost přes kterou vlak nejede. Já tím trpím tóže, ještě se tomu říká zabejčenost, tvrdohlavost. Co se týče meňa jsem ve znamení Berana už to tu píšu nevím pokolikáté a sedí to na mě jako hrnec na hlavu. Se mnou je velice těžké pořízení, ale kdo to s touto náturou umí, bere vše. 😊
P.S. A jak z nám Joeho, tak si mušel šťouchnout, to on rád. Hlavu vzhůru není všem dnům konec. 😋

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
15. 12. 2023 14:24
Odpovědět  Slovan

Tak nějak Pavle to je. Oni někteří lepší a dle nich erudovanější, každý nesouhlas berou jako “hnusnou poznámku”. Už vyprávěnka o tchýni a jemné podstrčení hospody něco vypovídá o myšlenkových pochodech a náhledu na ostatní. Doufám, že hraběnka zaregistrovala výzvu k rádiovému klidu a bude se jím řídit, nepřítel naslouchá, to známe, viď.

Slovan
15. 12. 2023 17:31
Odpovědět  Joe Arp

Já jsem z toho jelen šestnácterák, co furt mají s tou hospodou, jako by nám to platili. Obvzlášť Emann, Ty ožralá olejová koule, atd atd. Na PP to samé, to bylo furt ožralo, pivní sude atd. To je asi už úchylka. Nebo závist že já mohu chlastat a jeho drží stará u držky, jestli tedy nějakou má. Já po nich chlebem…….😊

Joe Arp
15. 12. 2023 18:15
Odpovědět  Slovan

Nejde tak o hospodu jako takovou, snaží se shazovat tvé názory, které, jako “závislák” musíš mít samozřejmě mimo mísu. Myslí si jak tě nepoškodí, když tě vykreslí jako ožralu a bůh ví co. Takže dál chlebem,………. šetři!

Slovan
15. 12. 2023 19:04
Odpovědět  Joe Arp

Však někde píši, ať se třeba posserree. Je to Motýle z rozkopnutým kozím chlívkem. 🤣🤣🤣

Markýza
15. 12. 2023 19:29
Odpovědět  Joe Arp

Ale to víte, že mně šlo o hospodu jako takovou. Jestli jste ožrala nebo ne, to netuším, je mi to fuk a nehodlám to zjišťovat.
Jen jsem si zkrátka představila, jak se v té hospodě dva baví a vy jim do toho pořád skáčete s poznámkami. Vám to připadá jako nesouhlas, těm dvěma to jde na nervy – baví se mezi sebou, tak co je jim do vašeho nesouhlasu, ať už hnusného, čili nic.
No a tiše jsem si představila, jak by taková situace dopadla 🙂 toť vše – zase nehledejte všude konspirace.

Slovan
15. 12. 2023 19:37
Odpovědět  Markýza

Vidíte Markýzo, kdyby jste tam občas zašla tak víte, že to tam jinak nechodí. Hádají a řvou tam jeden přes druhého, a votom to je to je to “kouzlo” české putiky IV. cenové. NÁDHERA. Kdo nezažil, neuvěří. A buďte ráda že jsmem se nerozepsal o podrobnostech. 😊🤣😋

Joe Arp
15. 12. 2023 22:08
Odpovědět  Markýza

Tak vy jste si “představila”….a co je mi do vašich představ, řečeno vaší argumentací? Jinak mluvením někomu skákat je jiné, to je nucen poslouchat, ale psané se dá ignorovat. Už tehdy jsem vám vysvětlil, že nejste šéf diskuzí a nebudete řídit, kdo co kam vloží, zřejmě je to nad vaše chápání.

katango
16. 12. 2023 13:51
Odpovědět  Joe Arp

Proč to tedy neignorujete?

Joe Arp
16. 12. 2023 14:22
Odpovědět  katango

Cítíte nutkavou potřebu poradit?

Joe Arp
16. 12. 2023 14:27
Odpovědět  Joe Arp

p. s. ..i když neznáte začátek “příběhu”?

Markýza
16. 12. 2023 14:28
Odpovědět  Joe Arp

Neblázněte, Joe. Katango je inteligentní osoba a dobře musí vědět, že rady se dávají jen někdy a někomu.
Ostaně, pokud jsem si všimla, ptala se – neradila. Vy jste si nevšiml? Na konci byl takový ten prasečí ocásek, přeci.

Joe Arp
16. 12. 2023 15:15
Odpovědět  Markýza

Tak možná, ale nevím k čemu by byla inteligentní osobě odpověď v diskuzi “o hovně”. Jedině, že by se chtěla seznámit.

Slovan
16. 12. 2023 15:39
Odpovědět  Joe Arp

😊 😊 😊

Standa
16. 12. 2023 15:58
Odpovědět  Slovan

Markýza
17. 12. 2023 09:09
Odpovědět  Joe Arp

No……na seznamování si budete muset najít nějakou tu smetanu – Emmmu. My (kromě jiného) už víme, že papáte bonbonky s hovnem.

Joe Arp
17. 12. 2023 10:18
Odpovědět  Markýza

A kvoká a kvoká a kvoká. Připlazil se parťák, ometač vexlů, ředitel zemegule, věnujte se mu. Potřebuje obdiv, padnutí na zadek, pošimrání za oušky, přesně jako jeho čokl, dlouhým soužitím se velmi prolínají. Někdy není poznat, který tu zrovna píše a poučuje!

Markýza
17. 12. 2023 09:10
Odpovědět  Joe Arp

Jen tak mimochodem – od Katango to byla takzvaně otázka návodná 🙂

Boomer
17. 12. 2023 09:33
Odpovědět  Markýza

.. víte, mě u těch dvou mládenců fascinuje jejich aplikace logiky obrácené naruby, s níž nezvratně usuzují, že není možné aby mělo více lidí stejné nebo podobné názory a dokonce by dokázali používat i stejné nebo podobné argumenty. Takže si to vyřešili po svém.. jde podle nich o jednoho člověka píšícího pod více nicky. U toho mameluka z Mejta nejsem takovým závěrem nijak překvapen, v místě bydliště jde o známého ožungra, s nímž si ani rodina neví rady, a tak ho nechávají v klidu u výčepáku ve sklepě, ten druhý je na tom o malilinko lépe, snad díky tomu, že jako šofér autobusu je nucen k jisté zdrženlivosti stran chlastu. Ale věřím, že srovná náskok toho prvního hned, jak půjde do penze.
Jó, život rozdává různé rány…

Joe Arp
17. 12. 2023 10:21
Odpovědět  Markýza

Tak otázka návodná? A nedá se to za určitých meteorologických podmínek klasifikovat jako ta zmíněná rada?

katango
17. 12. 2023 11:43
Odpovědět  Joe Arp

Ne. Ptala jsem se, protože jsem se chtěla poučit. Zastávám názor, že člověk není nikdy tak starej, aby se nemohl poučit. A pokud se někomu hnusej nějaký názory a přesto je čte, zajímá mne, proč.

Joe Arp
17. 12. 2023 17:48
Odpovědět  katango

Hezký výkrut, “chtěla se poučit”. Máte mě za svého klienta??

katango
17. 12. 2023 11:42
Odpovědět  Joe Arp

Milej zlatej, já jsem během své praxe blíže poznala skutečně hodně moc lidí a mluvila s nima o všem možném, o čem chtěli mluvit. Psychiatr a psychoterapeut musí. Kdyby chtěli mluvit o hovně, mluvili bychom o hovně. Ona práce lékaře už je taková, často se zabýváte páchnoucími a odpornými věcmi.

Joe Arp
17. 12. 2023 11:49
Odpovědět  katango

Milá zlatá, vaše zkušenosti s blázny vám neberu, práce jistě záslužná. Nicméně když si sjedu diskuzi tak jsem na rozpacích co je v tom pro mě a hlavně “k věci”.

katango
17. 12. 2023 12:55
Odpovědět  Joe Arp

Laskavě nenazývejte naše pacienty a klienty blázny. Naprostá většina z nich netrpí duševní chorobou v pravém smyslu slova a i ti, kteří tu smůlu mají, jsou v naprosté většině milí, slušní a hodně nešťastní lidé. Hodně jsem se toho od nich naučila, tedy ne jen od nich, ale ode všech mých pacientů a klientů.

Já sama trpím od gymnázia těžkými depresemi a když říkám těžkými, myslím tím opravdu ty těžké vrozené. Přesto jsem i s nimi vystovala medicínu, následně složila tři atestace a celkem úspěšně pracovala. Rodinu mám taky. Přesto bych nedovolila, aby mne někdo nazval bláznem. Tak se mohu nazývat pouze já sama a to ještě jen v žertu.

Joe Arp
17. 12. 2023 17:46
Odpovědět  katango

Ano, to jsou ty pohadrákové posuny, blázni jsou klienty, zloději podnikatelé, ale nechytejte se slovíčka, zásadní otázka tam zněla jinak.

Markýza
17. 12. 2023 17:51
Odpovědět  katango

Teda Katango, takhle se nechat vyštengrovat místním………….no, něčím místním 😎

Joe Arp
17. 12. 2023 18:18
Odpovědět  Markýza

….inu já bych to dopověděl, kdybych to nakousl, moc by mě to zajímalo.

Markýza
17. 12. 2023 19:04
Odpovědět  Joe Arp

Možná zajímalo, ale nechcete to slyšet, věřte mi.

Joe Arp
17. 12. 2023 19:38
Odpovědět  Markýza

…inu kdybych nechtěl, tak tak bych se neptal, tak do toho.

Slovan
17. 12. 2023 18:05
Odpovědět  katango

Paní doktorko jestli mluvíte pravdu tak vám přeji jen to nej a nej. Úcty hodný výkon od vás až se mě to nechce věřit co píšete. Dovolím se vás zeptat, jaký máte názor na lidské vlastnosti jako je třeba narcismus, porucha osobnosti? Mám podezření na jednoho “známého” že touto nemocí bohužel trpí. Děkuji za odpověď. P.K.

Joe Arp
17. 12. 2023 19:52
Odpovědět  Slovan

Pavle přivolal jsi skutečného tvrďáka (viz. níže) přestože jsi nejmenoval okamžitě se v tvém popisu poznal. Dokonce tahá sám sebe za límec z WC před kameru, obdivuhodný výkon. Koho kam zval a kdo kvičel by měl zdokladovat, mělo by to jít nalézt, myslím, že na svou místní obdivovatelku udělal přesto dojem, jako na velmi inteligentní hurisky, kterými se dle svých slov obklopuje. No asi ho zas vypustíme, škoda času.

Bomer
17. 12. 2023 19:24
Odpovědět  katango

..a paní doktorko, co si mám já, coby laik, myslet o člověkovi, který v jedné větě definuje narcistní chování jako poruchu osobnosti a ve větě druhé jako nemoc?
Jak já ho znám, tak je především od narození výrazně nízkého IQ a navíc touhle dobu už má svou obvyklou/vysokou hladinu alkoholu v krvi.
Vyžadovat od vás dálkovou diagnózu bych si netroufal…

Bomer
17. 12. 2023 19:35
Odpovědět  Markýza

..tihle dva mládenci jsou zde na fóru fakt za tvrďáky, co se ničeho neleknou. Hospodu mají taky rádi, jenže tam by jim za takové chování hrozilo, že je někdo vytáhne za límec k záchodům a po svejch by se už nevrátili. Tak jsou za tvrďáky aspoň na pokecu.
Mám to odzkoušeno, jednomu z nich jsem nabídnul osobní setkání na veřejném místě, pod kamerami.. a kvičel jako selátko, že ani náhodou…

Markýza
17. 12. 2023 19:38
Odpovědět  Bomer

Chůďátka……….tak jim to snad přejme, aspoň to diskusní fórum.

Bomer
17. 12. 2023 19:43
Odpovědět  Markýza

.. no, já jim to zplnasrdce přeju, bez nich by to nebylo vono. Naše babi říkala, že cirkus bez Augusta je poloviční cirkus. A tady máme hnedle dva.. to snad ani Berousek neměl!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$