blog

Chudáci Ukrajinci aneb Válka je vůl a my na tom volovi jedeme v generálské čepici.

Minulý týden jsem napsal článek shrnující současnou situaci na Ukrajině, kde se pomalu schyluje k nevýhře. Byl jsem okamžitě označen za proruského kolaboranta a dalšími podobně milými a přejícími přízvisky. Dovolím si zadané téma rozvinout, protože jsem hladov si podobné rozjitřené urážky užít do sytosti.

Podívejme se na ten náš uvědomělý boj za budoucnost. Loni v dubnu byla Ukrajina a Rusko před podpisem příměří. Západ, v zastoupení Borise Johnsona, prezidenta Zelenského přemluvil, aby šel do dlouhého konfliktu, že Západ bude stát neochvějně za ním. Kdyby Zelenskyj Johnsona neposlechl, mohl jednat bez další ztráty území (do té doby zmizel Ukrajině jen sporný Krym, který ovšem nezmizel vojenskou cestou, nýbrž regulérním plebiscitem… tedy ne plebiscitem, který proběhl po okupaci v Doněcku, tam je tvrzení o regulérnosti až ubohé). Mohl jednat se silnou pozicí Ukrajiny s podporou západní diplomacie. Mohlo to tak dopadnout. Nedopadlo.

Co jsme dostali místo příměří a sice těžkého, ale možného diplomatického jednání? Ukrajina je ekonomicky zruinovaná, zadlužená násobně víc než před válkou, protože dárečky ze Západu byly často, ne vždy, ale často podmíněné jejich vrácením i s úroky. Lidsky je Ukrajina rozmetaná na prvočinitele. Desítky, ne-li stovky tisíc lidí zabitých při naprosto zbytečném konfliktu, miliony lidí uteklo buďto do Evropy, nebo do Ruska (no ano, i tam Ukrajinci dobrovolně utíkali… a nikdo jim tam koncentráky nestavěl, jsou tam sice za druhořadé občany, ale podívejme se na to máslo, co se nám rozpouští na hlavě, ani u nás to Ukrajinci nemají nijak zvláště jiné, jednou úkáčko, navždy úkáčko, k naší ostudě, a to hromady vyvěšených ukrajinských vlajek nespraví, spíš jen trochu zakryjí).

Evropa se vinou války a následných kroků s oboustrannými sankcemi a odpojováním levných ruských energií dostala do hluboké ekonomické a energetické krize. Následně i možné politické krize. Byla nucena navázat daleko užší spolupráci stran plynu s nestabilními arabskými zeměmi, které jsou pro nás tím skutečným nepřítelem, protože ideologicky žijí v trochu tmářských představách o existenci, kde pro jinověrce či bezvěrce není místo (diplomacií jde zvládnout i to, ale o evropské diplomacii mám po posledních dvou letech velké pochybnosti, té naší už nevěřím vůbec, když naši vládní činitelé byli nevpuštěni do několika islámských nebo proislámských zemí). Mám trochu obavu, že závislost na arabských zemích časem povede k daleko většímu nepohodlí, než kdy mohla vést závislost na ruském plynu. Kulturně je nám Rusko přece jen bližší než arabské země.

To, mimo jiné, poznáváme a houšť poznávat budeme se stále vzrůstajícím počtem migrace z arabského kulturního prostředí. Ta nekompatibilita, ta cizota a odtrženost od naší kultury bije do očí. Jen to stále odmítáme, prostřednictvím našich politiků, vidět a vnímat. Ba naopak, náš ušlechtilý generál v prezidentském hávu na návštěvě v Itálii za Českou republiku, tedy za nás všechny, přislíbil spolupachatelství na závozu migrantů do Evropy. Což mu asi před půl rokem svou kontrasignací pod Paktem o migraci vlastně umožnil tvrdit ministr Rakušan.

Faktem je, že do dohody o příměří loni na jaře se s Ruskem dalo diplomaticky jednat. Po podepsání by se Rusko vojensky (nejspíš) stáhlo a Ukrajině by nezmizelo žádné území, což bylo předmětem smlouvy o příměří, kde byla podmínka, že Ukrajina bude neutrální s posvěcením zemí z Východu i Západu. Teď, po vzepětí veškerého našeho diplomatického umu, jsme v situaci, kdy Ukrajině zmizela čtvrtka území, o kterém už se Rusko nebude s nikým bavit. Diplomacii jsme odhalili perfektně, a i proto si Rusko začalo prožívat svou další imperiální část své historie, kterou živí vnitřní propagandou až do absurdit a tedy i vzedmutí ruského nacionalismu. Do toho Západ začíná ve své podpoře Ukrajiny ochabovat. Politicky se stává čím dál víc neprůchodnou, protože už velmi citelně ubližuje obyvatelům jednotlivých států. To vzepětí pomoci (i pomoci na dluh) z počátku války už Ukrajina u svých západních „spojenců“ nezažije. Už jen proto, že jsme se mnozí vydali z posledního (i naše domina na obraně Jana Černochová oznámila, že materiálně už si u nás Ukrajina nepomůže), mnozí se zase z posledního vydat nechtějí. A takhle to bude vypadat všude.

Americký kongres je zablokovaný převažujícími Republikány, kteří by radši chránili hranice USA s Mexikem, než cpali miliardy do jim vzdáleného konfliktu. K naší škodě? Rozhodně. Protože do konfliktu na Ukrajině vsadil Západ, USA a EU, svou pověst. A zdá se, že ji míní prohrát spolu s Ukrajinou. V očích zbytku světa se na naše politiky bude hledět s větším despektem. Ruského prezidenta Spojené arabské emiráty vítaly jako nejhonosnějšího krále, stejně tak v Saúdské Arábii, tomu americkému v Saúdské Arábii sotva zvedli telefon, německého zase v Kataru ponížili tím, že jej nechali jako nějakého poslíčka čekat půl hodiny na ranveji u vládního letadla. Takové to – ukážeme, kdo tady má moc, necháme ho čekat. Ať si to uvědomí. To je strašný políček pro Německo. Nemluvě pak o zrušení návštěvy Arábie pro našeho ministra Síkelu nebo premiéra Fialy v Nigérii. Do toho zvedající se hlas uskupení BRICS, které se od ledna rozšíří i o vlivnou a velmi bohatou Saúdskou Arábii. To je jedno s druhým, všechno dohromady to nejvíc bolí Západ a nás v jeho středu.

Čistě bez jakýchkoli sympatií pro tu nebo onu stranu, pokud Ukrajina své území neobhájí a ruskou armádu nevyžene, prohraje Západ jako celek. To neznamená, že Rusko vtrhne do pobaltských zemí, do Polska, na Slovensko, k nám. Ale naše pozice jako Západu bude den ode dne slábnout a hroutit se. Pak bude poctou, když z nového mocenského centra někde v arabských zemích někoho ze Západu poníží jen tou půl hodinou čekání. Měli bychom si začít cvičit klanění se k Mecce. Předtím si můžeme přečíst knihu Podvolení od Houellebecqa. Tam máme pro naši uvadající civilizaci návod, jak na to.

Je pěkné, že je tu ještě spousta lidí, kteří informují o každém úspěchu ukrajinské armády. Přestoupila na chvíli řeku Dněpr, postoupila o tři kilometry dál…, ale už nikdo z nich nepíše – na jaře, na podzim, za měsíc, za týden, dojde k zásadnímu průlomu. Už ani oni tomu nevěří. Nemohou. Už i oni vidí tu vojenskou plichtu, kterou budeme snad skutečně do posledního Ukrajince bránit. Cynicky, nelidsky, bez soucitu a hlavně bez jakékoliv diplomacie. Nechat tam vraždit se navzájem dva národy. Padly tam desítky, ne-li stovky tisíc lidí na obou stranách. Kolik ještě? Kolik ještě, než to skončí? Nevíme, kam dál. Neuzbrojíme to, neufinancujeme to, a pokud nepoužijeme jaderné zbraně, tak prostě nevyhnutelně nevyhrajeme.

Loni na jaře mělo dojít k podpisu příměří. Byl by to ukrajinský mír a silná pozice pro vyjednávání. Teď už Rusko nechce mír, ale výhru, naší diplomacií jsme po něm takovou změnu politiky chtěli. Doslova jsme na Rusy křičeli, aby se stali válečnou mašinou. Pak tu budeme mít ruský mír a ztrátu vlastní tváře. Což je obojí špatně. Pro nás, ne pro Rusko. Vytvořili jsme si nepřítele, tak nepřítele máme. A ne, není slabý, nedošla mu po dvou měsících munice a necpal do těch svých tanků čipy z ukradených ledniček. To byla jen taková naše hloupá propaganda dle vzoru Rusko.

Válka je vůl a my na tom volovi jedeme v generálské čepici. Jen nevidíme, že má na růžcích směšné bambulky. Ale ne, není konec, ještě je tu stále dost takových politiků, kteří si myslí, že se dá vyhrát válka jízlivými poznámkami a pohrdáním. Ale co dělat s politiky, kteří se, alespoň mentálně, lepí k silnicím stejně jako jejich aktivističtí bratři v boji. Naší politikou vládne slepý aktivismus, ne státnictví a zodpovědnost za chod země, celého světa. Tak se nemáme čemu divit. A až Ukrajina padne, a ona padne, protože my ji v tom necháme, pak teprve přijde migrační vlna. Migrační vlna velmi zklamaných a naštvaných Ukrajinců, kterým jsme prohráli válku, zemi, jejich národ. A budou mít pravdu. Ta válka měla skončit loni na jaře.
Krajské listy

Zdroje: iDnes, Novinky, CNN Prima News, Politico, Foreign Affairs, Open Democracy, Hospodářské noviny, Echo24, Kiel Institute, CNN, The New York Times

sdíletj na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
šerpa
15. 12. 2023 19:51
Ohodnotit příspěvek :
     

zv. kolektivní Západ (=koza) prohrál morálně ještě před zahájením konfliktu, když Ruskou federaci podvedl naprostou nerealizací Minských dohod!!! Vůbec žádné sankce vůči UA, že neplnila tyto dohody, které by jinak přinesly federalizace UA a východním oblastem svou samosprávu. Tedy to, co funguje běžně v EU, tedy i v ČR. Ale pirát Lipánek v lednu 2022 raději v “plné polní” pózoval pro fotografy a vůbec nenašel odvahu o minských dohodách mluvit. Takže státy kozy nesou morální zodpovědnost za ty statisíce mrtvých na obou stranách konfliktu!!! A nezapomínejme, že v prvé řadě jde o občanskou válku na UA, a to již od r. 2014, kdy tehd. prez. Porošenko poslal na vlastní národ na Donbase regulérní armádu, vč. letadel, tanků atd. To byl válečný zločin a ještě v r. 2014-2015 o hrůzách této občanské války vcelku reálně psaly na Novinkách, i Dnes, Aktuálně atd. Dnes se k těm článkům vůbec neznají a když jim je přetisknete, vč. zdrojů, tak vás smažou a dají vám v lepším případě měsíc zákaz diskutovat. A to je ta lepší varianta…. Jinak článek autora lze hodnotit jako dobrý, jen ho doplňuji o to, co asi nechtěně zapomněl uvést.

Ivo
16. 12. 2023 01:41
Odpovědět  šerpa

Chtěně.

Karel
15. 12. 2023 20:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Přijdou k nám naštvaní Ukrajinci a budou se chovat jeo dbyvatelé. Stanou se z nich vládnoucí okupanti, nahradí Čechy a z Česka se stane NEW Ukrajina.

All
15. 12. 2023 20:27
Odpovědět  Karel

Jo,budou naštvaní,ale jak se píše v článku,mnozí z nich nás budou obvinovat,že i naši vinou oni prohráli válku.Záleží jen na nás,jestli jim to dovolíme.Několika ukrajinkám na nádraží jsem hned pověděl,že je u nich fašizmus a nás tu přišli jen okrádat,ani necekly.

Autor
15. 12. 2023 21:53
Odpovědět  Karel

No, je to smutné, ale je to vlastně k smíchu. Protože pokaždé v minulosti, když se někdo cítil podobně, totiž, že všichni ostatní MU či JIM NĚCO dluží, dopadlo to s nimi špatně. Třeba takoví “maličtí Napoleónci”, ti kteří šli s Napoleonem … cítili se pány, nakonec šli dobývat, jako obvykle v Evropě, Rusko a skončili neslavně a ostatně celá Francie od té doby postupně šla dolů … snad měla šanci za de Gaulla, ale toho dvakrát odstavovali … a vše, co pro Francii udělal vynulovali sami.
Podobně se cítili, jako předurčeni k něčemu velikému třeba ještě Římané a nejvíce těsně před samotným pádem … Němci uvěřili ve svou výjimečnost a dopadli jako Napoleónci, nemluvě o Angličanech, či Američanech …Angličané ztratili svou říši, kde Slunce nezapadá, a Američané ztrácí, ale zcela určitě ztratí svůj “globální” svět …
A Ukrajinci? Ti se stanou až na opravdu nepočetné výjimky slouhy v té EU, či i jen Evropě. Nic víc. A nakonec na tom budou úplně stejně jako my.
A co za tyto všechny příklady může (i to u nás) – může za to lidská pýcha spojená s leností ducha a oběma levýma rukama zároveň …
Ostatně část Ukrajiny bude obrozena v ruském světě …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Putinovec
16. 12. 2023 11:14
Odpovědět  Peter 008

Ta poslední věta , že Ukrajina bude obrozena v ruském světě .
Tak z toho mají největší obavy . Že celý svět uvidí , jak se ta Ruská část Maloruska obnovuje , funguje a tvoří funkční součást Ruské Federace .
To už nepůjde ukřičet , to uvidí celý svět . A především to uvidí ten zbytek benderstánu a budou tak mít jeho obyvatelé , mnoho důvodů se pomstít . Všem těm , na které dosáhnou .

jsladin
16. 12. 2023 12:12
Odpovědět  Putinovec

To již nyní probíhá, podívejte se na obnovu a výstavbu Mariupolu.Rusko už jen z propgačních důvodů obnoví rychle a moderně osvobozenou část bývalé ukr.

Markýza
17. 12. 2023 16:13
Odpovědět  Peter 008

Vřele souhlasím, i když bych to komentovala pouze “pýcha předchází pád.”
A jen dodám, že ruku v ruce s dlužením jde taky “já nic, za to můžou oni.”
To je takový moc pěkný balíček smrtelných hříšků.
Ukrajině bych přála, aby se stala na nějaký čas částí RF už jen proto, aby se naučila, jak se řídí stát – prozatím neměli kde a jak a je to tedy zatraceně vidět.

Jura S
16. 12. 2023 12:04
Odpovědět  Karel

A nebo je sviňsky poženeme … Když Bůh dá…

Pipa
16. 12. 2023 19:41
Odpovědět  Karel

Ano, mám čerstvou osobní zkušenost z chování azovských nacistických darebáků v Praze, kde drze vystavují svoji sounáležitost s tímto uskupením, vystavující provokativně nacistické svastiky na svém oblečení včetně tetování.
Jak je možné, že se tito darebáci ukrývají v naší zemi, navíc chráněni naší politickou nomenklaturou, aby nemohli být vráceni tam jam patří! Jak je možné, že náš stát, naše vláda přehlíží jasné projevy nacismu a jejich stoupencům navíc všemožně napomáhá v rozporu se svým volebním programem?!

Gales
15. 12. 2023 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinci by měli začít hledat porotce a soudce pro lidové soudy.Měli bychom jim jít příkladem.

Králík
15. 12. 2023 20:36
Odpovědět  Gales

Bude, ale všichni se za uznačení “Ukrajinec” budou už stydět…

Pavel z Moravy.
16. 12. 2023 11:43
Odpovědět  Gales

Oni sami ale musí předně pochopit, jakou s nimi jejich přítelíčci ze západu a jejich vlastní vůdci hráli hru. Bez pochopení příčiny je vše marnost. Tak jako u nás.

Jura S
15. 12. 2023 20:33
Ohodnotit příspěvek :
     

“Boris Johnson záválčil, všechno to tu zčuráčil”… no vím že mě bezruč nebude… 🙂

All
15. 12. 2023 20:52
Odpovědět  Jura S

Petr Bezruč odmítal jít k volbám a říkal: ,,Jeden lišák z vlády odejde,druhý přijde za ním”. Anebo psal,jak jeden pan učitel u nás dával žákům otázku,jestli byl první ,,Bůch” ( pán Bůh)…a pak žákům odpovídal: ,, Prvni byla palica a potem buch!”. Tu palicu dnes zase potřebujeme,mnoho palic.

Putinovec
16. 12. 2023 11:19
Odpovědět  Jura S

Boris byl a dodnes je , pouhá používaná figurka . Tak jako zbytek té sebranky , která je Nám prezentována .
Důležité je , veřejně odhalit ty v pozadí , aby už jim nebylo komfortně . Aby nad každou takovou hlavou visela reálná šance , že se na něm někdo vyvzteká .

Králík
15. 12. 2023 20:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Kéž bychom měli alespoň ubohé referendum o rozpadu Československa nebo regulerní o vstupu do NATO… Ale jsem si jist že autor článku o tomu rozumí daleko lépe, tak jako všichni demokradi.

All
15. 12. 2023 20:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Máme nejhorší vládu na světě i nejhoršího presidenta,podle toho,jak vítr fouká se točí a přebarvují.Tak třeba z nejhoršího budeme v budoucnu zase nejlepší,prostě paradox.Po totálních blbech musí přijít zase ti moudří( pokud se zase nenasere Slunce a Země a nezničí nás všechny dohromady a zbytek co zůstane zase bude čmárat v jeskyních vzkazy pro budoucí generace)

jiří
16. 12. 2023 08:34
Odpovědět  All

Z komentářů.
O tom, že se globální finanční systém hroutí není pochyb. O tom, že elektromobily (snad až na některé čínské) nemají perspektivu a jsou nekonurenceschopné, není pochyb. O tom, že Pekarová Adamová by vysokoškolský titul nedostala, kdyby nebyla tím, čím je, není pochyb. O tom, že tato vláda skončí v klepetech za podporu militantního neonacistického kyjevského režimu a jeho zločinů proti lidskosti není pochyb. není ovšem také pochyb, že se náš národní systém v dobré obrátí za vedení moudrými a mravnými lidmi, těmi nejlepšími z nás. Čeká nás netušený rozvoj, využití snových technologií a návrat ke společnému lidství, důstojnému a laskavému. Tak pravil Člověk.

Pavel z Moravy.
16. 12. 2023 12:32
Odpovědět  jiří

No nevím, s 1,2 a 3 větou bych souznil. S tím zbytkem již ne. Není k tomu potřebný národní materiál.

jiří
16. 12. 2023 13:38
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavle, neztrácej naději, je to poslední co nám zbývá.

ladik
16. 12. 2023 11:56
Odpovědět  All

Zdegenerovaný společenský systém plodí vždy nejhorší gaunery.

Albi
15. 12. 2023 20:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak rozumět větě:
“Neuzbrojíme to, neufinancujeme to, a pokud nepoužijeme jaderné zbraně, tak prostě nevyhnutelně nevyhrajeme”?

Nevyhrajeme ani kdyby na ty jaderné zbraně došlo. Jen s 99% skončíme všichni svou existenci – ne-li hned, tedy na následky a to dříve než později.
Jen se už ze ssvé blbosti nepoučíme.

Stojí nám taková budoucnost za ty špinavé válečné zisky, které si následně neužijí ani jejich budoucí majitelé???

Janek
15. 12. 2023 21:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Trochu mimo téma. Co se jedná “vyhození” Mirka “skokana” Kalouska z pohodlného nastoupení do EU mne napadá kacířská myšlenka. Ani nemusí zakládat žádnou stranu, jistě mu nabídnou náruč již zavedené strany. Jako zkušeného ekonoma jej mohou získat do strany Svobodných. Tato strana je zatím marginální, ale má stálou voliçskou základnu a osobnost Slávka Kalouska by jim přihrála spoustu pragmatických voličů. A Kalousek sám by tímto mohl udělat dlouhý nos na ty, které přivedl na výsluní politiky a ti ho zatratili, jakmile byli v sedle. Trochu podle hesla revoluce požírá své děti, takto byl guru sežrán svými dětmi. Takže světlé zítřky a přeji mnoho sil.

Ivo
16. 12. 2023 01:44
Odpovědět  Janek

Jo, padáky a ostatní Kalousovy svinstva budou EU přínosem.

katango
16. 12. 2023 02:25
Odpovědět  Janek

Na kandidátku by ho dali leda aby nasrali Spolu nebo jak si to říkají.

jiří
16. 12. 2023 13:39
Odpovědět  Janek

Slávka, rozhodně nééé.

Standa
16. 12. 2023 18:18
Odpovědět  jiří

Naopak! ,, Účel světí prostředky”! Kalousek je pěkně nas.aný! A pěkně by šlapal SPOLU do báboviček.Ten by otočil svou ideologii( demagogii) proti svým nepřátelům, at už by byl v Trikoloře,Svobodných …..a nová strana nepadá v úvahu.
Představte si, že by mluvil za SPD!!!

jiří
16. 12. 2023 21:02
Odpovědět  Standa

S tímto šmejdem, bych rozhodně nic nesvětil a je mi jedno, jak je nas raný.

Drak
16. 12. 2023 05:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Namísto žvanění, bychom měli dělat všechno proto, abychom zbavili stát a národ fialové rakoviny, která rozežírá svého hostitele. I velmi násilně a rychle.

jiří
16. 12. 2023 08:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Výsledkem přijetí Ukrajiny do EU tak má být stav, že ČR místo přebytku při finančních transferech v rámci EU ve výši 40 miliard CZK ročně, bude muset ročně odvádět o 40 miliard více, než dostane zpět. Pro státní rozpočet ČR a veřejné rozpočty to znamená až -80 miliard ročně, jen na finančních transferech.
https://protiproud.info/politika/7621-tajne-schuzky-v-usa-prijde-madarske-veto-proti-clenstvi-ukrajiny-v-eu-fiala-v-granade-odkyval-ze-clenstvi-kyjeva-v-eu-zaplati-cr-kdo-je-pro-prijeti-ukrajiny-do-eu-je-pro-likvidaci-svrchovanosti-ceskeho-statu-urychli-kyjev-rozpad-eu.htm

Frank
16. 12. 2023 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč by ukroši měli být chudáci? Co si zvolili, to tam mají. Už za války se chovali jako svině a nic se na jejich mentalitě nezměnilo. Mně osobně jich líto není a jsem zvědav, jestli Rusové dostojí svému slovu a denacifikaci a demilitarizaci dokončí. Jednat s ukroši je ztrátou času, jak ukázala minská dohoda. Jen by zase na banderovská chátra získala další čas, aby se dozbrojila. Ale to velice dobře ví i Putin. Lze předpokládat, že Rusové osvobodí Charkov i Oděsu a tak znemožní náckům přístup k moři. Jinak tam nikdy klid nebude a Krym by byl v neustálém ohrožení. Zkrátka dočista dočista.

Pijack
16. 12. 2023 10:04
Odpovědět  Frank

Bodík a palec nahoru !!!

Pijack
16. 12. 2023 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Šumák, klídek tabáček. Když chtěli náckové v Kyjevě zabíjet Rusy po celém světě a vykřikovali to vztekle na náměstích a do zahraničních médií… tak ať si svou medicínu klidně vychutnají. Ti co odmítali nacizmus už většinou utekli. Nikoliv před Ruskem, ale před nacistickým režimem a mafiemi. Už 2 miliony Ukrajinců utekly i do Ruska. O tom Rusku se tu nesmí pípnout ani Ň.

Pavel z Moravy.
16. 12. 2023 11:15
Ohodnotit příspěvek :
     

To, co zbude z Ukrajiny je dávno prodané Black Rocku. A na nějaké příměří mohou banderovci zapomenout. To by museli mít Rusové hodně málo chytrosti pod čepicí, aby s banderovci a profláknutým západem na nějaké příměří, které by umožnilo banderovcům opětné vyzbrojení přistoupit. A o nás už nemusí mít nikdo obavy. Tato země patří naplno globální plutokracii, naše snad jsou ještě jen domky a byty. Vše ostatní je rozkradeno a rozprodáno. Z tohoto se opět zvednout na vlastní nohy chce něco více než slova. To by musel být odchod ze západních područenství a nastolení vlastní samostatnosti. Opětné vybudování alespoň nějakého hodnotného průmyslu a opětné vybudování kvalitního zemědělství. S generacemi našich děcek to ale nepůjde. Oni jsou zvyklí si žít hogo fogo. A vlastenectví a prosperita vlastního národa jim ve většině nic neříká. Jsou apatičtí a zotročeni, chtiví mamonu a budou si muset zažít svůj pád. Nejsou to pěkné vyhlídky, ale na pěkné vyhlídky se nehraje. Hraje se na rozumnou společnost. Na Slovensku se to třeba zdaří, ale my nejsme Slováci. Škoda.

jiří
16. 12. 2023 13:44
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Půjdou o žebrácké holi vlastní zemí(UA), jako my.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
16. 12. 2023 11:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Cituji, – Diplomacii jsme odhalili perfektně a i proto si Rusko začalo prožívat svou další imperiální část své historie, kterou živí vnitřní propagandou až do absurdit atd.
Ale, ale autore, toť trochu pomýlené a velmi zavádějící. Ochrana práv rusky mluvících občanů na bývalém území SSSR není žádná imperiální touha dobývat nějaká cizí území. Nevím, proč se většina lidí vždy snaží alespoň trochu uhnout a trochu se vnutit oficiální propagandě, která toto hlásá o Rusku. Snad se to dělá proto, abych se až tak neznelíbil panstvu, které Rusko nenávidí? Abych si udělal takové malé očičko u současných Rusobijců? To je ale ubohé. Když já kupříkladu řeknu, že socík bylo pro mne to nejlepší v čem jsem žil, tak to tak cítím. Vím kde byly jeho nedostatky, ale říkám, že pro mne byl ten nejlepší systém. A nebudu si dělat alibi nějakým ale. Kdo to má naopak, má to naopak, socík nesnáší a já mu to neberu. Ale vždy je lepší říci to na rovinu. Potom alespoň lidé vědí, jak na tom s kým jsou. Někdo prostě holky, někdo vdolky.

jiří
16. 12. 2023 13:48
Odpovědět  Pavel z Moravy.

“Nevím, proč se většina lidí vždy snaží alespoň trochu uhnout…”.
Jsou zotročeni dluhem, penězi a prestiží. Skončila doba “služba sobě”, začíná doba “služba všem”.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
16. 12. 2023 12:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Zelenskyj 1,5mld $, Raznikov 1,3mld $, Kuleba 1,2mld $, Kličko 800mil $, Podoljak 1,0mld $. Celkem 5,8 mld $ a to jsou rok stará data. Zelenského flundra si za jeden den koupila diamanty za milión dolarů….
A za tyhle paznehty bojují 17-letí kluci z vesnice….

Pavel z Moravy.
16. 12. 2023 12:36
Odpovědět  Jura S

Když chtějí, jejich problém a nejenom těch kluků, ale hlavně jejich rodičů. Komu není shůry dáno atd.

Jura S
16. 12. 2023 17:54
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já naštěstí mám dcery, ale kdybych měl kluky, tak bych jim rozflákal huby, kdyby chtěli jít do války za “koza” zvrácené hodnoty…

jiří
16. 12. 2023 14:54
Odpovědět  Jura S

Dolary jsou jim k ho vnu. Petrodolar je už bezcenný.
Očekává se krach nejdříve všech centrálních bank skupiny G7 (Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo, Spojené království a USA). USA totiž další centrální banky držely nad vodou právě díky petrodolaru. Centrální banky G7 drží velký podíl amerických dluhopisů. Mysllíte si, že USA odkoupí své bezcenné dluhhopisy zpět? Ne!
https://tadesco.org/zpravy-dne-14-12-2023/

Pipa
16. 12. 2023 19:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Je zajímavé, jak tzv.”veřejnoprávní media”žonglují s čísly KIA obětí, tedy zabitých v boji. Když si člověk vede od počátku bojů samostatnou statistiku z dostupných zdrojů beze snahy nahrávat jedné či druhé straně, výsledná čísla jsou děsivá a neúprosná. Rovněž čísla těžce zmrzačených jsou děsivá a vojenské statistiky uvádějí, že jejich počty jsou minimálně 2x větši než počty zabitých.Součet celkem zavražděných na obou stranách je děsivý a daleko přesahuje milion obětí.Prozatím.Tu válku, již západ prohrál a díky korupci , ale i zoufalství a nabubřelosti není ochoten si to přiznat .Bude spekulovat a natahovat boje co nejdéle a čekat na zázrak. A mezi tím, každým dnem umírají minimálně další stovky obětí. Rusofóbie je těžká diagnóza a cena bude vysoká! Nejvíce platí ti, kteří uvěřili falešným slibům a touhám darebáků.

Honzas
17. 12. 2023 15:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina proti nám bojovalo 10 let. V roce 1938 ukrajinské bojůvky přepadli zakarpatskou Ukrajinu která byla součástí Československa. A ještě v roce 1948 k nám pronikaly Jedni a titíž Ukrajinci, takzvaní Banderovci. Ti kteří přišli teď a nebo přijdou potom konfliktu jsou pro mě bandité jako byly jejich rodiče pro mého otce. Prostě mají ten banditsmus v krvi. Ukrajinec horší Rusa.