blog

Češi zaplatí Ukrajině ještě 114 157 500 000 CZK a Slováci 2 232 000 000 EUR včera schválil Brusel, a naši politici ani necekli!!!

10 listopadu, 2023 Michael Svatoš

Nebudete věřit, jak je dnes jednoduché snížit cenu elektřiny! V Berlíně se včera sešla německá vláda a rozhodla, že do zákona StromStG, (zákon o zdanění elektřiny v Německu), bude nově doplněno: Daň z elektřiny nesmí být vyšší, než je evropská minimální sazba 0,05 centu za kilowatthodinu! Němci tak budou brzy platit za 1MWh spotřebované elektřiny jen daň 12.25 CZK, ale Češi budou stále díky zemskému škůdci Fialovi platit 28.30 CZK!! Němci budou platit jen 43% výše tzv. ekodaně daně za elektřinu, kterou platí Češi. Hlavní zisk ze snížení této daně budou mít němečtí průmyslníci a další tamní velkospotřebitelé elektřiny, jako jsou pekárny, cukrárny, drůbežárny, automobilky, a třeba i výrobci hnojiv. Německé zboží a potraviny budou ještě levnější, než jak ukázal Fialův kontrolní nákup ve Waldsaseenu! V době, kdy premiér Fiala v ČR daně a poplatky za elektřinu všem razantně zvyšuje, je v Německu kancléř Scholz o 500 korun za 1 MWh až na nejnižší přípustnou úroveň zdanění elektřiny v EU snižuje!!

Fialu třeba vyslat na další kontrolní nákup do Říše, v žádném případě však netřeba pouštět zpátky! Slováci se Čechům moc netlemí, sami platí daň 1.32 EUR/MWh, (32.34 CZK), ač pravda, daň neplatí na rozdíl od ČR domácnosti, ale takřka jen firmy! Fiala je prostě opět nejhorší! 

Pirátský podvůdce, bakalář Lipavský, před pár dny přivítal v Bruselu schválené budoucí členství Ukrajiny v EU, a radovala se třeba i Pekarová-Adamová. Většina vládních politiků však vychytrale svou radost na sociálních sítích už příliš okatě najevo nedávala, a dokonce i ještě před pár měsíci neúnavní podporovatelé Ukrajiny Rakušan a Fiala, tentokráte na X- síti podivně mlčeli. Nejsou nikterak hloupí, a zřejmě znají bruselský odhad ceny, kterou Česko i Slovensko budou muset Ukrajině zaplatit, aby mohla do EU vstoupit!! A protože ani česká média se těmi novými bruselskými čísly raději nechlubila, tak to dnes provedeme za ně! 

Podle údajů italského ministerstva zahraničí, které není situací okolo Ukrajiny nijak nadšeno, už celou EU stála Ukrajina od Putinova vpádu v únoru 2022: 

  • 681 miliard EUR na dotace pro občany a firmy, aby se vyrovnali s růstem cen, hlavně energií
  • 83 miliard EU na přímé finanční a válečné dotace Ukrajiny
  • 186 miliard EUR přímých finančních dotací bude Ukrajina bezpodmínečně potřebovat pouze na splnění základních opatření, aby se mohla připravit na vstup do EU
  • a k tomu nutno připočíst další ztráty v řádech stovek miliard EUR za “ztracený ruský trh” pro vývoz evropského zboží. 
  • suma sumárum 950 miliard EUR bez započtení ztráty vývozu do Ruska, a bez jediného dalšího dne války. Za tu sumu by nikdo v celé České republice nemusel 10 let platit žádné daně ani poplatky ani zdravotní a sociální pojištění, na Slovensku 20 let. 
  • nejpozoruhodnější na údajích italského ministerstva zahraničí je, že ČR má podle rozhodnutí Bruselu zaplatit v příštích letech Ukrajině 114 157 500 000 CZK, jen aby se její úředníci mohli připravit na vstup do EU!! A Slovensko 2 232 000 000 EUR! Česko platí 2.5% sumy, Slovensko 1.2% sumy, Itálie 12% sumy!

Ukrajinci ještě nejsou členy EU, a už si včera začali vyskakovat! Klíčový muž prezidenta Zelenského, šéf zahraničního výboru parlamentu Ukrajiny Oleksandr Merezko, už včera hulákal do světa první ukrajinské požadavky – okamžitě z EU vyhodit Maďarsko! Merezko tak vztekle reagoval na vyhlášení maďarského ministra zahraničí Pétera Szijjártó, že Ukrajina nesplňuje podmínky členství EU, a tak do EU nevstoupí, a Maďarsko se o to postará

Vysocí představitelé Ukrajiny jsou čím dál tím vzteklejší! Jejich budoucnost je den ode dne černější! Významný francouzský deník Libérationkterý se obvykle raduje z každého Putinova nezdaru, a který vyslal své reportéry na ruskou frontu, včera už přiznal, že:  Naši novináři na frontě mohli sledovat jen zděšení Ukrajinců tváří v tvář válce, která nikdy nekončí, a kterou si ještě netroufáme nazvat porážkou! Naopak nejvyšší čínský generál Zhang Youxia, který minulý týden v Pekingu slíbil, že nemilosrdně zatočí se všemi Tchajwanci a jejich podporovateli, když se o něco pokusí, včera navštívil Gosudara na jeho Усадьбe Ново-Огарёво, aby vyjádřil Putinovi nejvyšší čínský respekt, za to jak Ruská federace odolává útoku kolektivního Západu! A poradil se s ním o dalších společných krocích obou velmocí a jejich armád. Na frontě to s Ukrajinci vypadá bledě. V posledních dnech se pohyb ruské armády vpřed zrychlil, a postupuje na celé frontě. Nejhrozivěji vypadá pro Ukrajinu situace u města Avdijivka, které zoufale brání poslední zbytky elitních jednotek Ukrajiny. Rusové začali tento týden pomalu smýkat severní a jižní kleště okolo města, ve kterém se brání 10 000 vojáků Ukrajiny.  Postup obou křídel sobě naproti je takřka konstantní 500 až 1500 metrů denně. Rusům zbývá posledních 10km, a pytel bude zašit! Rusové postupují ještě metodičtěji než postupoval Prigožin v Bachmutu, a s mnohem masivnější podporou letectva a dronů! Jakmile padne Avdijivka přijdou na řadu další města Kupjansk a Soledar, okolo kterých už ruské jednotky také metodicky vylepšují své pozice. Materiální bitva ukazuje, že Rusko produkuje více zbraní a munice než celé NATO dohromady, a ruských dobrovolníků se na frontu hlásí víc než Zelenského komisaři dokáží ve městech pochytat Ukrajinců. Ostatně Libération, který nesnáší Putina, včera napsal, že v Oděse už ukrajinští vojáci pomáhají (zadarmo!) civilistům se skrývat před Zelenského vojenskými komisaři, kteří je loví! A v Žitomiru už kyjevské mobilizační komisaře rovnou (video) na ulicích mlátí! Perfektní článek v češtině, který srovnává vojensko-mobilizační možnosti Ruska a Ukrajiny, najdete zde. I v USA už pochopili, že se Zelenského Ukrajinou je amen! 

Ostatně i včerejší závěr jednání expertů skupiny G-7 o dalších sankcích na Rusko naprosto demaskuje skutečné hodnoty Západu při tzv. nezištné podpoře boje Ukrajiny za svobodu. Skupina G-7 se včera rozhodla, že v žádném případě nebude uvalovat žádné sankce na prodej ruských surových diamantů do západních zemí, nebo jinam. Broušení diamantů na Západě ovládají většinou Židé z Bruselu, New Yorku a Antverp. Rusko poprvé za svou historii v roce 2022 dodalo na světový trh 1/3 všech diamantů, a letos se očekává další zvýšení dodávek. Rusko a africké země ovládají 90% těžby diamantů. Leč časy monopolu západních brusičů diamantů se krátí. Indové a Arabové stále častěji pošilhávají, jak by tento letitý židovský byznys sami vyfoukli. Když jde o byznys s diamanty země G-7 jsou největšími přáteli Putina i Ruska, vždyť na rozdíl od potravin a energií, by sankcemi na obchod s ruskými diamanty nepoškodily obyčejné občany svých zemí, protože těm je cena diamantů většinou fuk, ale své zbohatlíky, finančníky, a brusiče a vybrané klenotníky. Západ tak opět včera celému světu dokázal, že mu jde jen o blaho západních elit, a kolik při jeho zabezpečování zemře a padne obyčejných lidí po celém světě, je současným západním politikům zhola ukradené! 

sdílet na

103 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Slovan
10. 11. 2023 10:47
Odpovědět  josh-xy

Já už nemám ani sílu něco psát, když to ovce chtějí platit, tak prosím. Oni se před ničím nezastaví, proč, když je nám to jedno. Tak se tuna zase vykecáme a karavana jede dál.

Skeletor
10. 11. 2023 10:57
Odpovědět  Slovan

Ono to ani nemá smysl, něco psát, degenerace národa už se blíží nejvyššímu stupni. Tak daňový poplatníku o tvích penězích už rozhoduje Uhnije a ne vláda ani ty. Kdysi nadčasoví vtip ” jseš blbej jak čech” se naplňuje do slova a do písmene.

Pavel z Moravy
10. 11. 2023 16:18
Odpovědět  Skeletor

Ne, nemá to smysl, v tom máte pravdu. Pouze se ujišťujeme, že jsme ještě normální a zůstali při smyslech.

Slovan
10. 11. 2023 17:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak nějak, jsme v desátém patře a furt padáme, prozatím je to dobré.

sizok
10. 11. 2023 18:39
Odpovědět  Slovan

Tento národ už to má spočítané. A naše názory na tom nic nezmění.
Tato vláda je předobraz toho, co se s národem stane. Její členové
jsou jako přes kopírák stejní, jako její příslušníci národa.
Většinově hloupí a bezduší. Ovce. Konec civilizace a nástup otroctví
se blíží. Haleluja.

Pavel z Moravy
11. 11. 2023 10:31
Odpovědět  sizok

Nu, otroctví již klepe na vrata. Orwell se prostě nemýlil. Z tohoto pohledu je dnes stáří dokonce výhoda, neboť pokud již nelze čekat nic normálního, co by naplnilo život jedince, je odchod na druhý břeh docela jednoduchý. Horší to budou mít právě ti mladí, ale jelikož nebudou asi ani schopni při své duševní vyzrálosti pochopit probíhající děje, začlení se do stáda otroků a budou sloužit. Nu a toť vše.

Jura S
10. 11. 2023 11:20
Odpovědět  Slovan

Jo zlaté RVHP A VARŠAVSKÁ smlouva, to co tady je, to je zeleně pomalovaný Mathausen.

Slovan
10. 11. 2023 11:59
Odpovědět  Jura S

Koukám že nejsem sám kdo toho má už plné zuby. Tak se držme a hodně štěstí přeji, co jiného asi tak mohu.

Jura S
10. 11. 2023 12:38
Odpovědět  Slovan

Pětikulčák si může podat v pekle ruku s Reinhardem Heidrichem…

Slovan
10. 11. 2023 17:45
Odpovědět  Jura S

👍 👍 👍 👍 👍

Gales
10. 11. 2023 20:27
Odpovědět  Slovan
Slovan
11. 11. 2023 12:49
Odpovědět  Gales

Díky za odkaz, moc hezké povídání až jsem si řekl, že by…..? 😊🙋‍♂️

Pijack
10. 11. 2023 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

SPOLU na šibenice.

Ladislav 💤
10. 11. 2023 11:23
Odpovědět  Pijack

👍 Naprostý souhlas a ještě dnes! A trest smrti, pro toho kdo je bude chtít odříznout!

ANTIUKRAJINEC
10. 11. 2023 17:14
Odpovědět  Pijack

nebo pod gilotinu-to by možná pro lidi byla větší zábava 🙂

Dulcinea
11. 11. 2023 15:14
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Noo Arabi to robia, tak co…multikulti …☺

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
10. 11. 2023 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Bože, sešli blesky a pozabíjej ty vlastizrádce, pro které je vlastní občan dojnou ovcí, kterou může kdykoliv podřezat a vykrvit na oltář KOZY !!!

Jura S
10. 11. 2023 11:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Viděl bych cestu do světla u Severní Moravy a Slezska- vyhlásit referendum o připojení k Polsku, zbavili by jsme se pražáko-brněnských zrádců navěky…. Flustám na Vencu Flašku, a celou “kavárnu” včetně brnohnoje vyfetovanců…

Jura S
10. 11. 2023 12:36
Odpovědět  Jura S

No co co ty mínusy ? :-)) ještě mi řekněte že pražskou Vencoflaškovou kravárnu založili v Ostravě !

JoFa
10. 11. 2023 13:06
Odpovědět  Jura S

A prečo nechceš radšej k Slovensku, to ste už mohli urobiť pri rozdelení Československa a neurobiliste to. Alebo je to prašť jak uhoď? Okrem toho aj moraváci sú voliči a volili a zvolili, chceš utekať z bojiska? Ako sa môžeš takto zbavovať zodpovednosti? Iba ak by ste moravania slezani všetci volili niečo iné ako máte a to asi nie.

Burák
11. 11. 2023 07:17
Odpovědět  JoFa

Takových tu máme, že je můžeme vyvážet. Někteří chtějí pod Rakousko, někteří pod Německo a že jich je. Kdykoliv se s takovým setkám, skončí to hádkou. Já se prostě nesmířim s tím, že někdo zahodí vlastní historii a prolitou krev našich předků, aby si zajistil vlastní blaho. Nikdy bych ani nedělal pro tu nacistickou verbež. Všechny tam táhnou hlavně prachy, nic víc.

Slovan
11. 11. 2023 07:40
Odpovědět  Burák

….a dobře děláš. Ale všimni si nejlépe na diskuzích, kdo furt volá tuna v ČR po odtrhnutí.

Dulcinea
11. 11. 2023 15:16
Odpovědět  JoFa

Jo moravaci s tymi ich ” komplexami”….

Helena
10. 11. 2023 13:27
Odpovědět  Jura S

Jen co tam nainstalují magora Tuska, hned to bude v Polsku, jako tady – ne-li horší.

Dulcinea
11. 11. 2023 15:18
Odpovědět  Helena

Bude po Polsku…

janle57
10. 11. 2023 14:00
Odpovědět  Jura S

Stát,který je ovládán dvěma prohnilými uskupeními, a to EU a USA,si nezaslouží samostatnost,
daleko větší samostatnost jsme měli za socialismu,nepamatuji se,že by se nápisy v ruštině
objevovaly na veřejnosti,z TV jsem neslyšel nějakou rusko-českou hatmatilku ani mi na úřadě
nikdo nepředkládal úřední dokumenty v ruštině a nikdy jsem se nemusel ptát na význam
některých slov jako je to u řady debilních formulací v angličtině,to,že i tzv.opoziční strany
jako Ano a SPD ještě do této doby nepřišly se zákonem na ochranu českého jazyka je hodně
smutné,inu řídí je Ti správní vlastenci jako Babiš,národností Slovák a po rodičích Ukrajinec
nebo Okamura,který je polovičním Japoncem,rok 1989 nám všem normálním byl čert dlužen.

JoFa
10. 11. 2023 16:17
Odpovědět  janle57

Citujem: “Stát,který je ovládán dvěma prohnilými uskupeními, a to EU a USA,si nezaslouží samostatnost,”
Chápem čo ste chceli povedať, ale stát ovládajú ľudia tzn. vaši a naši a až potom je to cudzia mocnosť. Takže definujte v zákone zradcovstvo,kolaboráciu, vlastizradu a bude to veľmi jednoduché za predpokladu, že váš právny systém je loajálny voči štátu.

Dulcinea1
11. 11. 2023 15:19
Odpovědět  JoFa

???

Boomer
10. 11. 2023 17:15
Odpovědět  janle57

.. nespoléhejte na stát ve věci ochrany rodného jazyka, začněte především sám u sebe, a to kultivováním vlastních vyjadřovacích schopností. Pracujte na gramatice i syntaxi…

Mike
11. 11. 2023 19:58
Odpovědět  Boomer

Když dojdou argumenty, začne se upozorňovat na gramatické, či slohové nedostatky, event., na neznalost polygrafických zásad. Zkrátka nerozumím tomu co říkáš, tak tě alespoň urazím, pošpiním a zesměšním. V které politické straně jsi?

Slovan
11. 11. 2023 20:20
Odpovědět  Mike

😊 😊 😊 😊

Jaris
11. 11. 2023 07:16
Odpovědět  janle57

Okamura neni polovicni Japonec, ale polovicni Korejec. Babisz je vandrujici zid jak poleno a jeste k tomu hajzl k pohledani.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Dulcinea1
11. 11. 2023 15:20
Odpovědět  Jaris

Okamura je Japonec ! Ziadny polovicny !!!

Jaris
11. 11. 2023 07:11
Odpovědět  Jura S

Jste se snad zblaznil pripojit Slezsko k Polsku! Nepripada v uvahu. Polaci se projevili stejne rozpinavi jako Nemci.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ceskoslovensko-polsk%C3%BD_spor_o_T%C4%9B%C5%A1%C3%ADnsko

Slovan
11. 11. 2023 07:42
Odpovědět  Jaris

To je síla có? Stačí zajít za roh do 68.🙄🙄

JoFa
10. 11. 2023 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Zaujímalo by ma ako hlasovali naši europosranci, pretože podĺa tohoto článku Maďarsko blokuje prijatie Ukrajiny do EU, pretože Ukrajina nespĺňa požiadavky https://cz24.news/madarsko-eu-nema-pravo-zahajit-jednani-o-clenstvi-s-ukrajinou/ , ďalšia vec je ako hlasovali Ficoví europoslanci za Smer? Prečo Fico neblokuje prístup Ukrajiny spolu s Maďarskom? Ficomili odpovedzte mi na moje otázky?
A ani druhá časť môjho komentáru sa vám nebude páčiť. Ako je možné, že Putin ešte neukončil vojnu porážkou Ukrajiny, na čo sa čaká? Až únia násilím vezme Ukrajinu do EU a my to zaplatíme dlhom na ďalších 100 rokov. Tým my, myslím aj vás Čechov. O čo tu ku. rňa teda tým Rusom ide, o slovanov asi nie, keď nás nechajú vykrvácať. Nebude to tým, že v Rusku velia židáci a o slovanov tu samozrejme vôbec nejde? Akú logiku má postoj Ruska voči postupu EU, keď nič sa z ich strany nedeje okrem planých vyhrážok. To akože plánujú bojovať proti EU? Ak áno, tak potom US a EU budú s Ruskom bojovať oficiálne- toto má byť cieľ Ruska?

JoFa
10. 11. 2023 12:00
Odpovědět  JoFa

Opravujem : Hlasovali v /zmysle vystupovali/.

Boomer
11. 11. 2023 08:57
Odpovědět  JoFa

.. a že si s vámi rád povídám, tu máte odkaz, po jeho otevření si v nabídce otevřete položku “Rozpravy a videa”.. a můžete se kochat, jak vystupovali. Veru riadna pasija…

https://1url.cz/nuVSg

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
10. 11. 2023 12:11
Odpovědět  JoFa

Každá prístupová krajina musí prejsť referendom o vstupe, Zelenský sa vyjadril o volbách ktoré už mali byť, momentálne žiadne volby, pretože majú “výnimočný- neviem presnú definíciu ” stav. Ako toto chce Lajno obísť?
Z našich nikto nič nenamieta..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
11. 11. 2023 09:01
Odpovědět  JoFa

Robia si v EU čo len chcú a obchádzajú pravidlá ktoré si sami vytvorili, tu je to jasne napísané: https://cz24.news/veto-uz-v-eu-neplati-brutalnu-totalitu-bruselu-potvrdila-von-leyen-miliardy-pre-ukrajinu-schvalime-aj-bez-orbana-eu-ma-plan-b/
V prípade vetovania Maďarskom, každá krajina pošle balík peňazí pre Ukrajinu samostatne a tu sa ukáže ako to Ficko s tou svojou politikou myslí vážne. Sledujte a dozviete sa.

JoFa
11. 11. 2023 09:12
Odpovědět  JoFa

Ak prijme EU nové chudé štáty a Ukrajinu, tak si to prečítajte a dopadne to ako som písal nižšie Františkovi.
https://cz24.news/pohrbi-ukrajina-eu/

Dulcinea1
11. 11. 2023 15:25
Odpovědět  JoFa

Neboj EU sa rozpadne. Tie mudrejsie Staty budu provokavat, alebo ich EU vyhodi….

Dulcinea1
11. 11. 2023 15:22
Odpovědět  JoFa

Uz sa niekrorym zacinaju udiavat autonehody…

František
10. 11. 2023 12:30
Odpovědět  JoFa

Putin bojuje s NATO od samého začátku. Ukrajinci jsou jen slouhové USA. Putin nepotřebuje zabírat Ukrajinu. Potřebuje odzbrojit NATO a USA a to se mu skvěle daří. Ukrajina se zhroutí sama a s ní i EU. Putin jen počká a ušetří životy svých vojáků. Pak obsadí, jako vítěz, Ukrajinu a dosadí tam svou vládu. A EU dovolí ji jen živit, když tak pomáhali ji zničit.

JoFa
10. 11. 2023 12:46
Odpovědět  František

Ja si to nemyslím a už som sa vyjadril, že by Rusi mali obsadiť celú Ukrajinu čo najskôr a uviedol som prečo. Ja si skôr myslím, že ak EU zhltne neobsadenú Ukrajinu začne sa povojnová oprava Ukrajiny a to budú obrovské invesície, no a to zaplatíme my všetci, ale nabalia sa hlavne Nemecké, Francúzske a US firmy, ktoré dostanú lukratívne zakázky, no a nám ostane čierny peter v ušmudlaných rukách a budeme platiť a platiť a platiť. US bude zotročovař EU, EU bude zotročovať členské štáty a členské štáty budú zotročovař svoj ľud.

Pavel z Moravy
10. 11. 2023 16:42
Odpovědět  JoFa

Tihle západní Ukrajinci Rusy nenávidí, tato banderovská tlupa by je nikdy nepřijala. Rusové by s nimi měli trvalé problémy a pomáhat někomu kdo nechce to je vskutku kontraproduktivní. Putin dle mne potřebuje odzbrojit USA a celé NATO, protože v tom je klíč k vítězství Ruska. Dokonce ani žádná opatrná dohoda s nimi a EU není možná, neb oni se připraví a začne to znovu. Evropa má být rozložená a kleknout a to se jim daří. Nejbohatší kontinent do jisté doby v sociální sféře byl trnem v oku nadnárodním korporacím a proto byla Evropa jako první vybrána na odpis. Vždyť všichni ti plutokratičtí parazité se netají nenávistí k sociálnímu systému jaký tady byl, platit všechny ty nemocenské, mateřské a další bonusy je pro ně nepřijatelné. Prostě berou zdejší lid jako zbytečné jedlíky. Začalo to migrací, pokračuje zelenou pakárnou a LGBT, podporou banderovců a to vše je základ pro likvidaci Evropy. Kdo si tady ale uvědomuje, že je za tím jedna skupina pasáků, která je pase? Měl by povstat celý lid Evropy, přinejhorším ten náš na východě, ale bohužel s těmito přeformátovanými generacemi to není možné.

JoFa
10. 11. 2023 17:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zmiešal si to všetko dokopy ako vždy, píšeš svoje komentáre tak, aby tam bolo kus tvojho názoru a potom hodne toho s čím súhlasia všetci. Neboj sa napísať holú pravdu čo si myslíš!
Za prvé “Ukrajinci Rusy nenávidí, tato banderovská tlupa by je nikdy nepřijala” to nie je celkom pravda, Rusi si nechali ukrajinu pretiecť pomedzi prsty, Ak tam bude ruský vplyv zase sa vrátia k veľkému Rusku a nebudú mať na výber, je to o existencii národa a to dokázali, že sami to nezvládnu, stačí jeden malý žid a je po Ukrajine.
Za druhé: “Dokonce ani žádná opatrná dohoda s nimi a EU není možná, neb oni se připraví a začne to znovu” To je zase otázka vplyvu, spomeň si na socializmus, pokiaľ tu bol ruský vplyv, tak si tu žiadny západ neuprd.
Po tretie:” Prostě berou zdejší lid jako zbytečné jedlíky. ” ale na toto uvedomenie si, sme mali oba národy po rozdelení 30 rokov a pochopili sme to až teraz? Ako je to možné, kde boli naše médiá, naší vlastenci, naša vláda, keď nám skupovali naše štátne /socialistické/ vlastníctvo? Nie jedlíci, ale otroci sme…Jedlík jen vyžírá, ale otrok si to žrádlo musí 10 krát odrobiť.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
10. 11. 2023 17:43
Odpovědět  JoFa

Tak samozřejmě, že říkám hlavně svoje názory a ty jsem říkal vždy i když je nechtěli slyšet. Ale za hrdinu se nepovažuji a už vůbec se nepotřebuji vnucovat druhým. Nikdy jsem to nedělal. V 89, když přišel převrat jsem na dílně kde jsem pracoval a v okolí spoluzaměstnance varoval, ne že bych byl tak chytrý a nějaká vědma, ale prostě se mi ti, kteří toto představení připravili nelíbili. Vypisovat to nemá smysl z jakých důvodů. Samozřejmě, že v euforii převratu jsem byl odsouzen k neúspěchu. Byli jsme v partě všichni bezpartijní, pouze mistr taktéž bezpartijní se se mnou shodoval. Ale to je jedno, co bylo, to bylo. Já chci pouze říci, že toto co se děje vnímám celou dobu po převratu a to co se děje nyní mne absolutně nepřekvapuje. Ale jsem obyčejný človíček a zhodnocení celého našeho vývoje přenechám kompetentnějším než jsem já. Nárok na pravdu jsem si nikdy nečinil, pouze právo vyjádřit se.

JoFa
10. 11. 2023 17:59
Odpovědět  Pavel z Moravy

” Ale jsem obyčejný človíček a zhodnocení celého našeho vývoje přenechám kompetentnějším než jsem já. Nárok na pravdu jsem si nikdy nečinil, pouze právo vyjádřit se.”
Vidíš zase uhýbáš, prečo? Máš pocit, že tí ostatní sú supermani? To je len level v ktorom sa pohybuješ, ak by tu bola diskusia odborníkov s titulmi, ktorí by zverejnili svoje mená, tak by si videl, že ani oni by nešli do nejakých veľkých konfrontácií. Chránili by si to, čo si vybudovali-meno. Otázka je, či by si chránili aj svoje svedomie a zmysel pre pravdu-teda česť.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jhh
11. 11. 2023 10:32
Odpovědět  JoFa

Ani se mu nedivím, že uhýbá. Tvé dolování aby řekl víc než chce, je přinemenším hodné pozoru.

Boomer
11. 11. 2023 10:37
Odpovědět  jhh

.. kdo se bojí, s*re v síni.

jhh
11. 11. 2023 11:02
Odpovědět  Boomer

Když kolem baráku běhá medvěd, tak jen blb jde kadit ven.

Boomer
11. 11. 2023 11:32
Odpovědět  jhh

.. chlap si má stát za svým slovem, chlap si musí umět svoje postoje ubránit. A kdo to nedokáže, ten ať zůstane v síni…

jhh
11. 11. 2023 12:03
Odpovědět  Boomer

To jsou jen řečičky, doporučuji Vám přečíst si od Wericha František Nebojsa

Standa
11. 11. 2023 13:43
Odpovědět  Boomer

chicht,,chlap si musí umět svoje postoje ubránit. A kdo to nedokáže, ten ať zůstane v síni…” proto se spoustu chlapů nežení. Zůstávají v síni, mamánkové…..Před manželkou svoje postoje neubráníš. Roztaješ , jako sníh a ustoupíš. A pamatuj, dobité území už ženská nikdy neopouští!
A ty si řekneš,,Chci mít pravdu a nebo klid”?

Boomer
12. 11. 2023 09:58
Odpovědět  Standa

.. no, v tomto směru máme asi každý jiné zkušenosti. Jsem tvrdá hlava a když mi někdo bude pindat do toho co a jak chci udělat, prostě poodstoupím a.. prosím, tak se předveď! Potom stačí dvě tři blamáže a pozice jsou jasné… ;o)))))

Pavel z Moravy
11. 11. 2023 11:51
Odpovědět  Boomer

Ó vy hrdino s připraveným báglem k odchodu.

Standa
11. 11. 2023 13:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kufry přede dveře mu připraví manželka !
To je tak , žena se přistěhuje s nákupní taškou k manželovi do bytu a za čas on ten samý byt opouští s tou samou taškou a několika svršky.

Albi
11. 11. 2023 14:19
Odpovědět  Standa

Stando,
napsala jsem odpověď u diskuze k článku
“Totální debakl spanilé jízdy…” + 2 dodatky, které mi připadaly dost důležité k těm žádostem o aktualizaci souhlasu s personalizací.
Podívej se na to.tady  Albi (snad se mi podařil dát odkaz, ještě to nemám vyzkoušené)-

Boomer
12. 11. 2023 10:05
Odpovědět  Standa

.. Stando, jak tak koukám, vy i ten pán nad vámi nejste asi moc tvrdí chlapi, když vás takhle celoživotně trápí ženské. Je to věc výběru a schopnosti získat si a udržet respekt tím, jaký jste a co dokážete. Ale na nějaké rady už je u vás pozdě, tak jen upřímnou soustrast…

jhh
11. 11. 2023 10:39
Odpovědět  jhh

hodno pozoru

JoFa
11. 11. 2023 12:26
Odpovědět  jhh

Hodno pozoru je vaša úplne zbytočná reakcia, Pavel pochopil čo som mu chcel povedať, tak načo to zbytočne rozmazávať, aj tak povie to čo chce, to je jeho vec, ja som ho len trochu povzbudil, aby sa nebál povedať len to podstatné, bez zbytočnej omáčky. To je celé čo som tým myslel.

jhh
11. 11. 2023 21:35
Odpovědět  JoFa

Byl to můj první dojem, tak jsem jej poslal do placu. Jen nemám rád, když někdo někoho tlačí někam, kam se mu evidentně nechce.
V rámci dialogu je to, v podstatě přijatelné a je to myslím i vcelku korektní komunikační strategie ale ne vždy je namístě ji používat.

Pavel z Moravy
11. 11. 2023 10:43
Odpovědět  JoFa

Nikomu nevnucuji své názory, pouze své názory interpretuji bez ohledu na to, jestli se líbí nebo ne. A nic na tom nikdy měnit nebudu. A pokud má někdo názor, kterým mne přesvědčí, klidně ho přijmu pokud je schopný lépe vyjádřit moje vidění daného stavu. Já problém s jinými názory opravdu nemám, pokud se s nimi opravdu ztotožním. Ale aplaudovat jen tak něčemu bez hlubšího rozmyslu nedělám.

Slovan
11. 11. 2023 10:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Výborně jmenovče, už jsem měl i napsáno, ale pak jsem si řekl, že si to rozhodně vyřídíš sám. Jen dodám, vždycky se najdou škodiči co preferují svůj názor a druhého neberou. To jedině oni valí ten zprávný-nou myšlenku. Kdo uteče vyhrává. 😊🙋‍♂️

Pavel z Moravy
11. 11. 2023 12:07
Odpovědět  Slovan

Nevím, jestli je to tady zábavné nebo mrzuté, ale, to, že se probudíme a budeme totálně ve sra.čkách je už dáno do manuálu. Já se ti přiznám, že už mne ani ty dohady nebaví. Naše likvidace národa je připravena a místo vzájemné podpory se tu urážet už mne nebaví. Končím. S tebou i s dalšími, kteří nejsou mistři světa si rád pokecám. Takže zas někdy.

Slovan
11. 11. 2023 13:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Klídek, pokud tu máme nepřemožitelného, tak se nemůže přece nic neobvyklého přihodit, vždy připraven. Jak sám vidíš (snad?) tak nikdy se nenechá porazit, vždy muší mít navrh. Máš zapotřebí diskutovat s tím, kdo tě názorově nesedí? Já se ti divím a ne jen tedy tobě. Seš snad už ve věku, kdy bys to měl rozpoznat, ty jseš moc hodnej chlap (doufám, že se nepletu) a tihle to okamžitě poznají. Já jsem něco podobného, jen s tím rozdílem, že já potřebuji být napřed bit, no a pak…….

JoFa
11. 11. 2023 13:14
Odpovědět  Slovan

No a potom sú ešte prevracači pravdy a paranoici, ktorí hľadajú za vším niečo iné ako je a aj keď som svoj komentár dostatočne vysvetlil, nestačí- hodno pozornosti a valím si svou myšlenku a trolujem už som si tu s vami užil, ale vôbec sa nedívate na množstvo vašich a mojich komentárov, vy dvaja si tu síce notujete, ale máte pocit-nutkanie sa vyjadriť ku všetkému a aj tak píšete v podstate to isté dokola s malými obmenami. Tak kto sa tu teda snaží presadiť a vnucovať svoj názor, alebo je to len o tých palcoch?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
11. 11. 2023 18:04
Odpovědět  JoFa

Jo jo, to neřešte to se vás vůbec netýká, to bylo napsáno nadneseně. Že mi dva si notujeme, no snad nám nezávidíte? 😀 Vy máte výměny zase s moji konkurencí a říkám něco??!! 🤣 No a jestli se snažím něco prosadit to je ve vašich hlavách a palcování mám srandu jak to někdo řeší. To je vcelku humorné. Ani nevíte jak se bavím. Jo a možná i budu. 🤣😂🙋‍♂️

Boomer
12. 11. 2023 10:18
Odpovědět  JoFa

.. je to marný, je to marný, je to marný. Prostě někteří z účastníků zde mají mylné představy o pravidlech diskuse a pletou si ji s debatou či polemikou, ponejvíce na úrovni hospodské…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
11. 11. 2023 13:48
Odpovědět  Slovan

Proto Amíci ,,vyhrávají “všude ve světě ve válkách.

Boomer
11. 11. 2023 11:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. v takovém případě ovšem nediskutujete, ale pouze demonstrujete svoje názory. A ztotožňujete se pouze s tím, co považujete za vám blízké až nejbližší, bez ohledu na argumentaci jiných. Pochopil jsem to správně?

Pavel z Moravy
11. 11. 2023 12:00
Odpovědět  Boomer

Nu, já chápu, že bych pravděpodobně měl vše vidět pouze vaším ostřížím zrakem. Ani vy ani já nemáme na současnou situaci likvidace národa žádný vliv. Snad jedině bývalý ministr financí Kalousek by nás mohl rozsoudit, neboť ten tak jako vy také věděl všechno.

Standa
11. 11. 2023 13:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kalousek a Svatý Václav!
Nechte toho. Diskuze je o argumentech a pochopení stanovistek toho druhého!Takhle ten kapitalismus nevybudujeme!

Burák
11. 11. 2023 07:24
Odpovědět  František

Pro Ukrajince by bylo jen dobře. Však o to nyní jde hlavně. Aby věřitel neztratil svého dlužníka. Rusko by Západu ukázalo dlouhý nos a Ukrajina by byla bez dluhu. V tu chvíli by se celá EU rozpadla a V to doufáme asi všichni. V opačném případě si Západ Ukrajinu rozebere a přijdou o svou zem. EU si prodlouží o 10-20 let svou existenci. Rusko je pro Ukrajinu jediná možnost záchrany i když to na první pohled nevypadá. Pro nás také, bohužel…

Jaris
11. 11. 2023 07:28
Odpovědět  František

Rusko-ukrajinsky konflikt zacina byt fraskou. Alternativa krmi sve ctenare o zazracnych ruskych zbranich, ale zda se, ze je Rusove bud nepouzivaji nebo balamuti svet. Prece s takovou supermoderni vyzbroji by muselo Rusko slabou Ukrajinu porazit behem odpoledne.
At mi nikdo netvrdi, ze kdyby gosudar chtel, pridvedli by rusti agenti zeleneho Zelenskeho do kremlu Putinovi v poutech. Putin se musi predevsim vyporadat s ruskym zidovskym kongresem a tyhle fousate havrany zneskodnit.

jhh
11. 11. 2023 10:46
Odpovědět  Jaris

obyčejně se tomu říká strategie. To, že nechápete co se děje, znamená, že Vám unikají cíle ke kterým tato strategie vede. Ale možná se mýlím.

Pavel z Moravy
11. 11. 2023 10:53
Odpovědět  Jaris

Jaris, já si myslím, že Putin přesně ví co dělá. Nemysleme si, zbrojní síla západu je stále velká. A tito zápaďáci budou stále Ukrajinu podporovat, neboť zde jde o ekonomické zničení obyvatelstva a přechod k totální diktatuře NWO. To je prvotní cíl všeho. Chudé ožebračené národy volající po silném vůdci. Nekonečná válka, podpora výrobců zbraní a duševně omezená chudina, které se vysvětlí jak říká Orwell, že válka je mír. Zde se hraje o to, kdy nastartují plnou silou přechod do absolutního totalitního režimu. Nejde ani o Ukrajinu, ani o její osídlení židy, ale dle mne jde jednoznačně o co nejrychlejší přechod k totální diktatuře globálních elit..

JoFa
10. 11. 2023 12:32
Odpovědět  JoFa

“83 miliard EU na přímé finanční a válečné dotace Ukrajiny” prečo ak Fico má iný postoj k Ukrajine, si nezavolal všetkých svojich europoslancov za Smer a jasne im nevysvetlil súčasný postoj vlády voči Ukrajine, ktorý majú hájiť?
Prečo sa nikto nepýta, z akého dôvodu podporujeme Ukrajinu ak nie je členský štát EU, veď to sú miliardy z aj našich peňazí, prečo sa nedotuje Sýria radšej aby migranti neprichádzali, Veď tu je rozložená celá Európa, nie len Česko.
Kto je zodpovedný za miliardové dotácie Turecku aby migrantov zadržiavali v Turecku a Erdogan to vypustil aj tak a peniaze sú fuč?
Naša vláda stále chce zotrvať v EU, jediná logika je že sme závislí od jej peňazí a sem sme sa za 30 rokov samostatnosti aj za Ficovho Smero pričinenia dostali…
Takže sme co? No v prede.li. “No a prémie budou co ? No kur. va nižši, nižší!!”

Dulcinea1
11. 11. 2023 22:10
Odpovědět  JoFa

A ten zeleny šňupal sa Poliakom podakoval za pomoc. Ostatnych nespomenul….

Boomer
11. 11. 2023 08:46
Odpovědět  JoFa

.. možná že Rusko opravdu čeká na to, až exekutiva EU ve spolupráci s exekutivami členských států přivedou vše na buben/ke krachu. Potom bude Evropa tak povolná, jako nikdy předtím. Takhle bych to vedl já, být tím Ruskem. Konec konců, podobnou politiku provozovaly USA po dlouhou dobu, ve značně aktivnější verzi.
No, a pokud se chcete hrabat ve výsledcích hlasování v Evropském parlamentu, zde máte odkaz:
https://1url.cz/nuVSg

Někde jsou k dispozici i záznamy vystoupení jednotlivých poslanců, poměrně nudné čtení, ale dohledat se to dá. Pro mě ztráta času, zabývat se věcmi, které už se staly a nemůžu je nijak ovlivnit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
11. 11. 2023 11:00
Odpovědět  Boomer

Ke krachu to vedou, to bezesporu a myslím, že ten krach využijí k prosazení NWO a nebo se o to pokusí. Myslím, že toto je cílem jejich snažení. Na Ukrajině jim nezáleží ani za mák.

Boomer
11. 11. 2023 11:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

.. inu, to je jedna z možných variant. Co z toho můžeme ovlivnit my dva? A prosím slušně… ;o)))

Dulcinea1
11. 11. 2023 15:21
Odpovědět  JoFa

Vo štvrtok 9. novembra 2023 sa v budove slovenského parlamentu uskutočnila v poradí 3. schôdza Výboru NR SR pre európske záležitosti za účasti ministra zahraničných vecí Juraja Blanára a šéfa rezortu obrany Roberta Kaliňáka (obaja Smer-SSD), ktorý zdôraznil, že Slovensko sa musí riadiť vlastnými národnými záujmami a nie tomu, čo sa páči Rusku alebo Bruselu.

pedro
10. 11. 2023 12:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikdo se neptá, proč my? Proč ne třeba Austrálie, nebo Londýn, nebo Švýcar? Co my máme společného s ukrajinou? Naše válka to není. Je evidentní, že nám to dal amík rozkazem. Kde to jsme? A ovcím je jedno, že chcípnou hlady za cizáky.

Slovan
10. 11. 2023 12:44
Odpovědět  pedro

😊 😊 😊 😊 🙋‍♂️

Helena
10. 11. 2023 13:50
Odpovědět  pedro

Proč my? Protože už nikdo jiný! Afričani je vyhnali, Jižní Amerika je vyhnala, Irák, Afghánistán je vyhnal, Rusko se nenechalo a jinde na planetě Zemi plyn, ropa a suroviny v takovém velkém množství na zbraně nejsou. Tak si usmysleli, že zničí a vyplení býv. vých. blok, jakožto možný přístup k Rusku a když ani to nevyjde, tak alespoň býv. vých. bloku seberou veškeré majetky, vycucají ho do mrtě a až v býv. vých. bloku budou z lidí bezdomovci, hladoví, nemocní, nechají je pochcípat – tak jako to dělaji zrovna teď Palestincům. Nezajímá je, jestli chcípají děti v bolestech, zranění, jestli vykrvácejí, nebo umřou strachem samotné, bez rodičů pomalou smrtí hladem a žízní. To USA, Anglii, Němce, Francouze, Italy absolutně nezajímá. Nejsme pro ně ani to smrduté hov.o pod keřem. Nejsme pro ně nic, nic, nic. Nemají soucit s nikým. Jen chtějí žít v pohodlí, luxusu, cestovat a užívat si, a hlavně nikdy neumřít – aby ten blahobyt trval věčně.

pedro
10. 11. 2023 14:54
Odpovědět  Helena

Heleno, tak to myslím, proto se jako ptám. Platíme jen my, malé, rozdělené zemičky. Oni vědí, že jsme přizdisráči.

Helena
10. 11. 2023 15:13
Odpovědět  pedro

Jo, já vím, že to bylo jen zvolání: Bože za co, za co…?

Standa
10. 11. 2023 17:48
Odpovědět  Helena

https://www.youtube.com/watch?v=WSve_Q6FgkU
Za co, panebože, za co?
Asi nadčasové!

Pavel z Moravy
10. 11. 2023 16:52
Odpovědět  pedro

Sice máte všichni pravdu, že v předvoji na odpis jsme v prvé řadě my Slované, ale tentokrát budou následovat i zápaďáci, neb lidé tohoto kontinentu jsou brání jako zbyteční jedlíci. Jen se zamyslete, jak jistým kruhům nadnárodního kapitálu musí vadit ten celý systém sociálního zabezpečení zde v Evropě. To je pro ně priorita, odstranění tohoto systému. Takže proto musí být zlikvidována Evropa tak jak ji známe. Jakými kroky víme všichni. A kdo neví, ať se zeptá Angely a Junkera.

Pavel z Moravy
10. 11. 2023 16:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nejprve budou likvidivat nevlastní kmány a po nich přijdou na řadu vlastní. A myslím si, že nejsem daleko od pravdy. Jestli k tomu něco máte, rád si poslechnu váš názor.

Burák
11. 11. 2023 07:36
Odpovědět  Helena

Kdo není slepý a přemýšlí, vidí. Zrovna letos jsem dělal rekonstrukci části svého domu a obkladové palubky mám z Litvy, podlahové z Estonska, dveře z Ukrajiny. Vše distribuce DE. A to je jen drobný příklad. Je toho víc. Západ pěkně ždime bývalé země SSSR. Západní trh je plný věci z těchto zemí, protože se na tom dá nejvíce vydělat. Už pár let se šeptá, že samotné Německo nemá písek na beton a podstatnou část vozí od nás. Kde by byli bez východních zemí, když si vlastní suroviny prachsproste prožrali.

Boomer
11. 11. 2023 08:26
Odpovědět  Burák

.. dovoz písku od nás je pro ně cenově výhodnější, neprzní si vlastní krajinu, šetří si surovinové zdroje na horší časy a nemusí potom financovat rekultivace vytěžených prostor. Kupecké počty…

Burák
12. 11. 2023 07:46
Odpovědět  Boomer

Ano, to se všeobecně tvrdí a nabízí se to ale opak je pravdou. Takových bludů tu koluje více jako třeba tržní ekonomika, která vůbec neexistuje díky dotacím. S tím pískem to nemám ze své hlavy ale od kamaráda, který dělá stavbyvedoucího v Německu. A zmínka byla i v ve Špiglu. Pokud si myslíte, že je levnější vozit písek do betonárky 300 km, tak to máte hodně divné kupecké pošty. Ono se nestaví jen u našich hranic. Překvapuje mě kolik lidí ztratilo přehled a přijímají jen jednoduché závěry. Víte kolik je potřeba písku na jeden most? Sám vlastním rekultivovaný pozemek a stavby silnic a železnic to nestálo zhola nic, protože se na to zásadně používá materiál z jiných staveb, který by se jinak musel draze uskladňovat. Mimochodem nikdo neříká, že v Německu nemají písek ale je jim jaksi k ničemu, když nemá tu potřebnou kvalitu kupříkladu na zmíněné mostové konstrukce. Proto zavírají své pískovny.

Boomer
12. 11. 2023 09:39
Odpovědět  Burák

..a k nám se pro změnu dováží písek z Polska, ačkoli máme vlastní zdroje kvalitního materiálu. Při velkých objemech se přepravní náklady rozpouští v cenách výrobků…
O jeden takový konkrétní případ jsem se zajímal přímo u našeho dodavatele písku, odpověď byla.. položili nás lepší cenou za stejnou kvalitu. Vozí to k nám ucelené vlaky i s polskou lokomotivou, dopravce jim zase “udělal cenu” na základě objemu přeprav.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslavem
10. 11. 2023 15:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Směju se. Bude doba,kdy se tu budou vraždit demobolševičtí soudruzi z pětikolky a bude to národní sport. Čeká nás vítězný Únor 1948. Dějiny se opakují. Když se člověk zamýšlí nad důvodem, proč se komouši tenkrát dostali k moci,tak to musí dojít každému. A nyní se už nedivím, proč se komouši tenkrát dostali k moci.

jhh
11. 11. 2023 11:22
Odpovědět  Jaroslavem

Inu už i zarytí antikomunisti začínají chápat, že komunisti nebyli ani červený ani rudí ale zlatí.

Boomer
11. 11. 2023 11:46
Odpovědět  jhh

.. zarytí antikomunisti už dávno pochopili, že komunisti(ti opravdu velcí a vlivní..) byli především velmi flexibilní a včas dokázali chytit ten správný vítr. A jen komunisté malí a bezvýznamní, kteří vytrvale blátem louží tlačili stále více rozdrbanou káru, se dodnes opájejí pocite, že byli zlatí. A neproberou je z toho snu ani volební výsledky…

Burák
12. 11. 2023 07:57
Odpovědět  Jaroslavem

Korupce na všech úrovních státu, předražené zbrojní zakázky, přesně jako dnes a bída. Ten kdo obhajuje první republiku vůbec neví o čem mluví. Tehdy si také udělali zákon, kdy jste při jakékoliv kladné zmínce o předchozí monarchii, dostal flastr. Jako tomu je dnes se socialismem. Dnešní systém se podobá tomu za první republiky více, než si uvědomujeme.

Burák
12. 11. 2023 07:59
Odpovědět  Burák

Zapomněl jsem zmínit, že si tehdy Američané za rozklad monarchie také přišli na své, protože stačili na našem území vytěžit veškerou ropu. Ono se vlastně vůbec nic nemění.

Janek
11. 11. 2023 18:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím, kolik je tu pamětníků, ale pokud vzpomenete na dobu před asi 15 lety, jednalo se o Severním toku, že Němci s Ruskem společně postaví, aby se vyhnuli vyděračské Ukrajině, která plyn kradla. A USA navrhovalo, aby bylo Německém a Ruskem placeno jakési “výpalné” za to, že plyn nepůjde přes ukrainské území a nebudou poplatky za nic. Tak se Severní tok postavil, dvojka se už bohužel nezprovoznila, protože Německo pod tlakem USA ustoupilo. Takže následný konflikt a vše co je nyní je přímým důsledkem těchto předchozích kroků. Plyn je stále z Ruska, ale politický “očištěn” ohodnocen na západní ceny a prodáván ňoumům do EU.