Celý svět včera pravdivě informoval o Rajchlově demonstraci, jen česká fialová média ne!

I v Singapuru se včera zvědavý Asiat dozvěděl pravdu, co se stalo včera v Praze při demonstraci. Hlavní singapurská televizní skupina k Rajchlově demonstraci profesionálně uvedla:

PRAHA : Tisíce Čechů demonstrovaly v neděli na pražském náměstí a vyzývaly vládu, aby rezignovala, když protestovali kvůli vysoké inflaci a cenám energií. Policie neuvedla odhad velikosti protestu nazvaného “Česko proti chudobě”. Protest, stejně jako podobnou březnovou demonstraci, zorganizovala mimoparlamentní politická strana PRO, která kritizovala středopravou vládu premiéra Petra Fialy za zvládání energetické krize, která Evropu zasáhla po ruské invazi na Ukrajinu více. než před rokem. PRO také kritizoval vládu za poškozování svobody slova v rámci snah čelit dezinformacím a vyzval ji, aby prosazovala mír ve válce na Ukrajině, přičemž popírá, že by byla proruskou stranou. “Seberte poslední zbytky své cti, uvědomte si, že na tu práci nestačíte, a rezignujte,” řekl podle zpravodajského webu iDNES.cz organizátor protestu a lídr PRO Jindřich Rajchl davu, který zaplnil polovinu pražského Václavského náměstí. Protest měl směřovat k úřadu vlády. Českou republiku, stejně jako další země v Evropě, zasáhla rostoucí inflace, která za poslední rok vyletěla do dvouciferných hodnot, a vysoké ceny energií, které škrtí rozpočty domácností. Fiala se sice snažil zmírnit zátěž rodin a firem, ale zároveň se snažil udržet na uzdě vysoké rozpočtové deficity a v poslední době vyvolal menší protesty za zpomalení růstu státních důchodů spojeného s inflací. Nedávný průzkum Kantar pro Českou televizi ukázal, že podpora pětičlenné vládě sklouzla, přičemž hlavní opoziční strana ANO bývalého premiéra Andreje Babiše zvýšila svůj náskok před Fialovou stranou na 29 procent oproti 20 procentům.

A přidala k textu velmi profesionální fotky o průběhu demonstrace, tak aby si každý Singapurec mohl udělat představu, jak to v Praze včera vypadalo.

Rozdíl profesionálního singapurského přístupu vynikne zejména ve srovnání s hlavním českým fialovým novinářským kumštem. Ten včerejší demonstranty Proti Bídě bez skrupulí obvinil z nepatřičného vlastnictví zlatých snubních prstenů. Fialovým nohsledům už vadí, že obyčejný člověk, který se bojí bídy a demonstruje proti ní, vlastní jeden až dva zlaté prstýnky! Fialoví si prostě nedají pokoj, dokud budete něco vlastnit. Jejich cílem je splnění nařízení Schwaba z Davosu, aby obyčejní lidé nevlastnili nic! Dosahují toho Drahotou, Inflací, a zvyšováním daní a poplatků, a každodenním šířením nenávisti proti všem, kdo se nechtějí podřídit! 

Obdobně profesionálně jako singapurská média o včerejší demonstraci informovala i jedna ze tří největších zpravodajských agentur světa, francouzská AFP, jejíž zprávu o pražské demonstraci včera šířila většina menších světových médií: Tisíce lidí se v neděli sešly v centru Prahy, aby protestovaly proti české středopravicové vládě, kterou obviňují z toho, že věnuje příliš velkou pozornost Ukrajině a ignoruje její ekonomické problémy. Demonstranti kritizovali vládu Petra Fialy za růst cen energií a potravin, protože inflace v EU a NATO s 10,5 miliony obyvatel dosáhla v březnu 15 procent. Za skandování „odstoupit“ a „hanba“ mávali transparenty vyzývajícími Česko k vystoupení z NATO a nabádajícími k míru na Ukrajině. Fialova vláda poskytla Ukrajině značnou vojenskou a humanitární pomoc od doby, kdy ji v únoru 2022 napadlo Rusko. Vládu “by měli vyměnit opravdoví odborníci, současní ministři nejsou dobří a nezvládají ekonomickou situaci v této zemi,” řekl pražský demonstrant Luděk Šič. S českou vlajkou Renata Urbanová, která přijela na pražské Václavské náměstí z jihu Písku, dodala, že vláda je “plná válečných štváčů”. “Další věcí je, že nás ekonomicky trápí, energie je příliš drahá a jídlo také,” řekla. Demonstranti na mítinku “Česko proti chudobě” svolaném malou mimoparlamentní PRO stranou také obviňovali Fialův kabinet za narůstající veřejné deficity a za špatnou komunikaci s voliči. Zprávu AFP převzal třeba i slavný britský The Guardian. (Viz 12.48 EDT).

V obdobném duchu včera informoval dokonce i řecký Liberál,  který není sociálním požadavkům chudších občanů nijak příznivě nakloněn, a zastává Kalouskovu vizi, že lidé se mají stále ještě dobře, tak když si ztěžují, je jím třeba rychle snížit podpory!  Krásná minutová reportáž z demonstrace se včera šířila Portugalskem, a dokazovala, že šlo o demonstraci obyčejných lidí proti Bídě, a Špatné vládě, a ne o demonstraci Putinových trollů, kteří chtějí pomocí míru vyhrát Rusku válku, jak omílají dokolečka domácí fialová média. 

sdíletj na

3.9 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
17. 4. 2023 22:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč asi uletěl do Asie?
Myslím si, že velmi dobře znají c a jak. Koudelka z “Kutný Hory” je neschopný tam, kde jedná čistě na zakázku, to ostatně všechny “naše” tajné služby. Ale tohle vědí. Kdž už “manekýn” generál “prezident” jezdí nakupovat do Polska …
Když je někdo hloupý nebo politický idiot, to neznamená, že nic neví, ty výsledky jsou jen projevem jeho neschopnosti přemýšlet, chápat souvislosti, zrady lidství i lidí a hlavně jeho ega. Navenek vypadá normálně i ten kdo je sériovým vrahem …
Chtělo by se to znova naučit, že zradu nikdy nepromineme. Nikomu.

Albi
18. 4. 2023 07:36
Odpovědět  Peter 008

A s jakou novinkou se asi pan prófa vrátí? Co nám vyjednal? Další konflikt, do kterého nás zaplete?
Na blogu MaP opět nová (samozřejmě špatná) zpráva, jak nám EU opět přitáhne víc uzdu.
https://www.michalapetr.com/map-1653-brusel-chce-vyhubit-ceska-prasata-podle-vlady-usa-je-uz-ted-dovoz-veproveho-do-ceska-nejvetsi-kseft-fiala-zdecimoval-stavy-ceskych-vepru-pod-uroven-konce-i-svetove-valky-je-horsi-nez-hitl/
25. ledna 2023 americké ministerstvo zemědělství oznámilo americkým byznysmenům, že dovoz vepřového do Česka je teď ten největší kšeft. Na druhém místě se v americkém seznamu skvělých vývozů celého světa do Česka umístily pekařské výrobky, třetí byl sýr, čtvrtá krmiva pro domácí zvířata, a teprve pátá čokoláda a kakao! Všechno to jsou s výjimkou kakaa potraviny, ve kterých bylo Česko kdysi soběstačné.

Ale pan profesor musí teď zachraňovat svět před ruskou hrozbou. Že mu jeho kámošové a spojenci kradou království, to mu nevadí, toho si ani nevšimne. Kde a komu bude potom vládnout to neřeší – proč taky. Do historie se zapíše tak jako tak a osobně je jistě přesvědčen, že zlatým písmem. 🙁

Milan ze Zahrady Čech
18. 4. 2023 08:13
Odpovědět  Albi

Dokud zkrátka bruselská prasata buď nevyhubíme, nebo je nevykopeme zpátky do jejich bruselského chlíva, tak tu budem žrát odpadky.

Albi
18. 4. 2023 17:54

To v lepším případě.
Když naši protektoři usoudí, ze vlastně žijeme z jejich milosti, a nevážíme si, že je nám dovoleno žít, mohou snadno zařídit “výchovnou” hladovku – ani jednoho moučného červa, ani mikrokapku komářího sádla!

Albi
18. 4. 2023 17:58

To jsem z toho blázen.
Teď jsem dopsala příspěvek a ve stejnou mikrosekundu spolu s textem naskočila informace “čeká na schválení”.
O tom se muselo rozhodnout snad ještě než jsem cokoliv začala datlovat. Jak je to možné?

Albi
19. 4. 2023 00:02
Odpovědět  Albi

Hmm – tak no pasarán – neprošel. 🙂

Milan ze Zahrady Čech
19. 4. 2023 08:03
Odpovědět  Albi

To se mi stávalo za cov-idfaš-ismu. Došlo to až tak daleko, že jsem napsal: “Zkouška” (to aby se ostatní nedivili) a pak “xxyxyx nnn mmm” a čekalo to na schválení!
Zkrátka TO reagovalo už jen na pouhý můj nick! Vyvodil jsem si z toho, že někde nějaký roboc-enzor nasazený na pokec mimo kontrolu pokecu co mi čumí přes rameno už během psaní. Pak měl kvůli tomu velkou vádu se se-mim, která dokonce pokračovala i mailem, kdy jsme oba tvrdě hájili své pozice, on že to nééé a že žádné trollí serešfarmy neexistují a kdesi cosi a já že to jóóó, páč to je jediné rozumné vysvětlení a že nepřítele podceňuje.
Tak jsem si asi dvakrát změnil nick a začal psát z druhého PC a vypomlčkovávat i zdánlivě nezávadná slova. Pak ta reakce na nick ustala, pak jsem si nainstaloval tenhle svůj původní z NR, a od té doby mám klid. Ale vypomlčkovám dál – třeba i slovo se-mi. Podezírám ho, že má taky nějakýho šmíráka – tuhle jsem zmínil, že nějaké ticho po něm a druhý den se zjevil – co ho upozorní, že někdo bere jeho jméno darmo. Z toho cos napsala moje paranoidní konspirační vědomí usuzuje, že jak JIM lezou tlustý do tenkejch, tak Koud-elka opět aktivizoval svoje kluky a oprášil starý triky.

Milan ze Zahrady Čech
19. 4. 2023 08:13

Může bejt a nemusí. Radši budu za pošahanýho paranoika než za důvěřivou vovci. Ty většinou končej na rožni jako první.
Hm… ona se mi paranoia vyplatila už za komárů. Vlastně právě oni ji ve mě vypěstovali. To když se jeden komár ožral a kasal se, jakej maj technickej pokrok a zmínil se o štěnicích. Pak jsem si udělal doma pořádnej filcunk a našel tři štěnice. A od té doby jsem paranoidní.
P.S. Drobet zmateně jsem to napsal. Někdy to čekalo na schválení milisekundu poté, co jsem to odpálil, a jindy to reagovalo už jen na nick. Z toho jsem usoudil že když nejsou šmíráci onlajn a nečuměj mi přes rameno, tak to přepínaj na robocenzora co reaguje na nick a schvalujou to až nastoupěj na směnu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
18. 4. 2023 08:44
Odpovědět  Peter 008

Ono Pavel je finanční chudák. Počítám, že dohromady s manželkou mají příspěvek za službu v armádě min 100000 Kč, spíš více. Pak je zřejmé, proč jezdí nakupovat do Polska. Navrhuji sbírku, chudí se rádi podělí o málo co mají, jenom bohatí nemají nikdy dost

sergej
18. 4. 2023 09:31
Odpovědět  sergej

Tady za bývalou železnou oponou je půl století “retardýrace. 🙂 0:05
https://www.youtube.com/watch?v=0qanF-91aJo

ijn
18. 4. 2023 09:44
Odpovědět  sergej

Svět už má plné zuby sobectví, chamtivosti, intrikánství, pokrytectví, podvodů a násilností “elit”. Počítají se činy, ne slova a sliby. Na tento prostý fakt zločinecké české “elity” dojedou. Čím dříve, tím lépe pro svět. K čemu je zločincům několik bytů v Pařížské ?? Aby se měli kam schovávat!!!

Pavel K
18. 4. 2023 11:12
Odpovědět  ijn

To už je pak pomatení mysli. Si představte že máte “antronomické” státní příjmy, no není to nádhera? Člověk se pak cítí jako bohém, zkrátka o několik pater cennější než ten nízkopříjmový póvl. No a to už pak jede setrvačností samo, zkrátka si pomyslíte, že chcete ještě víc. Proč né, když mě to systém nabízí. Tomu málokdo odolá.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
18. 4. 2023 11:27
Odpovědět  Peter 008

Lidové soudy?

Veny232
17. 4. 2023 23:20
Ohodnotit příspěvek :
     

😀

Nadia369
17. 4. 2023 23:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou dve veci v zivote, za ktere se plati vysoka cena- lenost v mysleni a zbabelost. Kazdy, kdo dovoli zlu existovat a zustava zticha, stava se soucasti toho zla. Ja nejsem v tuto chvili schopna p. Rajchlovi uplne duverovat ale myslim, ze v tuto chvili nezalezi na tom kdo da lidi dohromady, ale zalezi na tom proc se lidi sejdou a ze vi, co se musi zmenit.

sergej
18. 4. 2023 09:34
Odpovědět  Nadia369

Frakn stain přijede v porsche vás vést proti bídě. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=21qVl1EHMpA

unor 2022
18. 4. 2023 09:48
Odpovědět  sergej

Ze zaplatovane, ale vyprane a ciste teplaky nejsou zarukou uz ukazala historie.

sergej
18. 4. 2023 15:25
Odpovědět  unor 2022

Pravda, chudoba cti netratí u zdebilizovaných tedy opravu nefunguje u existenčně na hraně přežití v lágru.

unor 2022
18. 4. 2023 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak se nam ten vysneny kapitalismus
svobodne myslet, tvorit, sirit svuj pohled na svet,
svobodne podnikat s produkdy sveho mozku a rukou,
svobodne zit,
zvrhava ve Schwabuv kapitalisticky komunismus horsi Husakova socialismu.
A vzhledem k tomu, ze za Husakova socialismu jeste Ceska republika patrila ceskym obcanum
pak vysledek zni
ZLATI KOMUNISTI.

janle57
18. 4. 2023 10:46
Odpovědět  unor 2022

Opravdu demokratické a věrohodné volební průzkumy takových jako je KANTAR a spol.,
Babišovci sice o prsa před vlastizrádci vedou,ale strana PRO v žádných volebních
průzkumech nefiguruje,asi se jako politický subjekt v současné době vypařila,protože
jí,dle nezávislých průzkumů,nedává hlas ani 0.5% lidí.

Petr
18. 4. 2023 08:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Musíte fialového blba rasypat květinami a bude šťastnej i doma !!!!!!

Jaroslav
18. 4. 2023 08:46
Odpovědět  Petr

Ty květiny můžou být třeba vytesané z kamene, nebo odlity z bronzu. Pak by příjemce lépe ocenil že je po něm občané hází.

Aleš
18. 4. 2023 08:10
Pavel K
18. 4. 2023 08:47
Odpovědět  Aleš

Tak dal jsem půlku, to nejde co je to za tupý hovado, které se zmůže jen na blbé připomínky a posmívá se jako přihřátej. To je ten přesnej produkt dnešní doby, tupý hovada meloucí obehraná slovíčka dokola. Tak a teď si představte že něco podobného mám doma jen ve starším vydání. ….a oni se mi diví že jsem denně nalitej, denně nalitej mám veliký pupek a jsem špinavej. Ještě chvíli to dám ale asi uteču do lesa, abych nemusel tohle vidět a poslouchat. Jsme hezky rozdělený. Hlavně TY slevy, to je důležitý.

Pavel K
18. 4. 2023 09:19
Odpovědět  Pavel K

Tím tupým hovadem mám na mysli toho novinářského spratka. Omlouvám se už se to víckrát neudělám. 😊 🤦‍♂️ 🍀 🙏 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
18. 4. 2023 11:41
Odpovědět  Pavel K

V tom lese asi skončíme všichni. Buď budu pořád zavřený doma a poslouchat svoje oblíbené Rangersáky, nebo Fešáky a chodit s klapkami jak mlaďoši na rychlý nákup, nebo mne z této situace trefí. Takže to pak bude lepší v tom lese. Ale nezoufej si, já vím, že to neděláš, nechci poučovat. Nás ale čeká s tímto materiálem takový pád na držku, že dnes ještě žijeme v pohádce na dobrou noc. Nu, šesti svíčkami plá dort už nám nebude, tak si dáme ještě alespoň rumajzla i když i ten už stojí za hov.no a budem se dívat na to kmitání davu až to tady začne. Kamaráde, pěkný den.

Pavel K
18. 4. 2023 12:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nemá cenu ti na to co psát, však to děláme k z bláznění dokolečka. Tak aspoň chci taky popřát hezkého dne tobě i paní. 🍀🍀🍀

sergej
18. 4. 2023 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to tu na “krásnou argentinskou vrtuli ale ta nezanikla.
Joža
17.4.2023 v 22:51
https://dfens-cz.com/macrone-macrone-ty-spatne-dopadnes/comment-page-2/?show=comments#comment-354013.

Pavel K
18. 4. 2023 09:16
Odpovědět  sergej

Hele sergej napřed se zeptej než něco plácneš. Ano zle špatně vyčíst z mého příspěvku na koho to platilo. Tak samozřejmě na toho fousáče z ČT. Ne na Rajchla. Kdo mě zná a ty mě zrovna znáš, tak bys měl vědět, že Rajchla neodsuzuji, ale jsem na stráži. Kapišto!! Tak napřed to rozeber se mnou než mě pověsíš na PP. Doufám že to na tom PP dáš dopořádku. Jestli je to ode mě špatně pochopeno, tak dělej jakoby nic.

sergej
18. 4. 2023 09:42
Odpovědět  Pavel K

Mluvící hlava z maintreamu oligarchie čt nikdy a nevím v jaké souvislosti, jsou pro lidi jen k záhubě a raichládu jistě ne, toho krysaře s píšťalkou a ostatní jsem asi nepostřehl a nic pro tobě. Ale niky nevíš jak to lidí stráví. 🙂

sergej
18. 4. 2023 09:44
Odpovědět  sergej

Když je to to otrava tak jsou z toho mimoni, no.

Pavel K
18. 4. 2023 11:35
Odpovědět  sergej

No vidíš už i já, ty myslíš multi na PP. Tak to nevím. Ale jsem rád že mě šmírují. 💩💩💩👹👹👹

Pavel K
18. 4. 2023 12:13
Odpovědět  Pavel K

Pro sergej o patro níže sorry. 🙋‍♂️

sergej
18. 4. 2023 09:52
Odpovědět  Pavel K

Nebyl tam multinick? Ale dal bych ti vědět kdybych věděl co myslíš.

Pavel K
18. 4. 2023 11:32
Odpovědět  sergej

Kde by byl mutlti kulti? Já si myslím že tuna je to na 80% OK. Za to občas nahlídnu na PP a tam je to na Chocholouška i z hounicí. Jinak já pro číčoviny tíhnu ale to co tam je je na tralalala vezmi si prášeček chklapečku. 🙋‍♂️🤣🤣🤦‍♂️🤦‍♂️🙄🙄🙋‍♂️
P.S. A jak už jsem napal, vidím kupišárnu, tak mám obavy aby si někdo nechtěl hrát na mlýny. Už jsem tu nějaký ten pátek a prozatím mě vždy porazili, tak se nesmíš divit té ostražitosti. Jinak ho ale nezatracuji!!!
Dnes nevíš, kamarád jednou kdsi vyrazil za holkama, tak pak došlo na mazlení a počase na prozkoumání terénu. No a vona tam závora jak od závodní brány. To bych se zeblil. Takže furt ve střehu a napřed prozkoumat terén. 🤣🤣👎👎😥🤮

Vladimír
18. 4. 2023 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Proto Fiala uletěl do Asie. Aby se dozvěděl pravdu co se mu doma děje!! Protože na tu demonstraci přijít logicky nemůže a z našich médií by se pravdu opravdu nedozvěděl.

sergej
18. 4. 2023 09:46
Odpovědět  Vladimír

Spíš by šel ponosit tašku posseltovi se starostmi.

Burák
18. 4. 2023 10:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel se obávám, že naše společnost je už ztracená. Všechna čest, že ještě někdo obětuje svůj drahocenný čas a jde na to náměstí ale nebude to zřejmě k ničemu. Když uvážíte, že ulice nikdy nerozhodovala a jen sehrála v historii výhradně roli užitečných idiotů, nemůže se nic změnit, ani padnout vláda, pokud na tom není zákulisní zájem. Ani v 89 by neproběhla změna, kdyby na tom neměli zájem sami komunisti, StB a Západ. Prostě by jakoukoliv demonstraci potlačili všemi dostupnými prostředky, jako se děje na Západě dlouhá léta. Koukněte na Francii, Británii nebo ubohé Katalánsko. Nikde se nezměnilo nic i když vyšli milióny lidí do ulic. Nechci nikoho odrazovat ale na pohádky jsem už asi moc starý. Kdyby demonstrace mohla něco změnit, dávno by je zakázali. Vznikne akorát nová strana PRO. Do voleb je ale daleko a ta vládnoucí banda se ve svých pozicích skrz USA a EU zabetonuje a vyhraje i příští volby. To by se muselo změnit i sčítání hlasů. A to současná koalice nikdy nedovolí. Proto jsem skeptický i vůči nové straně, která v budoucnu nebude mít stejně potřebný počet hlasů.

Pavel z Moravy
18. 4. 2023 11:31
Odpovědět  Burák

Je to přesně tak, já to cítím stejně. Kolonie té největší bídy, ale hlavně duševní je odrovnaná. Tady by sakra musel vyzrát lid a musel by vědět co chce. Vidíme nějaké náznaky, že by to šlo, já tedy ne.

zuzana
18. 4. 2023 11:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Německý ministr financí označil Macronovu myšlenku autonomní EU za naivní

https://aktax.cz/nemecky-ministr-financi-oznacil-macronovu-myslenku-autonomni-eu-za-naivni/

Jiří
18. 4. 2023 13:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono se politikům totiž vůbec nic nestane , když stát špatně hospodaří ,to je velký rozdíl oproti socialismu. Demokracie je vlastně ruleta ,kde je vše dovoleno a nikdo nenese trest ,ani ve formě exekuce !

aamater
18. 4. 2023 15:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebodaj sa niečo stalo? Myslím, že to nestálo za zmienku. Psy štekajú a karavána ide ďalej. Môžete si naďalej snívať ten váš sen o slobode a demokracii, ha, ha, ha … tá sa tu skončila v roku pána 1989 pádom socializmu!!! Ani vtedy ste neboli úplne slobodní, ale zato ste mali kopu vymožeností a sociálnych istôt. Dnes nemáte ani slobodu a ani demokraciu a nemáte ani sociálne istoty!!! No skrátka polepšili ste si, len čo je pravda!!!

Autor
19. 4. 2023 09:36
Odpovědět  aamater

Ona ta svoboda vůbec není o tom, že si můžete dělat kdy, kde a jak co chcete, to je liberální – ego – svoboda a vede to k tomu, co teď tady je.
Skutečná svoboda je totiž především odpovědnost a schopnost vlastní volby! Podpořená Lidstvím je to ta součást celkové “Spravedlnosti”!

Pavel K
19. 4. 2023 09:45
Odpovědět  Peter 008

Tak na lidství a spravedlnost to je právě to na co vám tihle “demokrati a liberálové serrenkuujíí. ZÁKONY!! A jak sám vidíte i na ty ONI 💩 a dělají si co chtějí. Tak tady je spíše potřeba neviditelná ruka , né trhu, ale držící v ruce sukovici a řezat je po hřebetě. Jiná volba není, to to lidi nevidíte, že po dobrém to nepůjde?