blog

Celý rozhovor s Nikolajem Patruševem: “USA budou muset vrátit půdu ukradenou svým sousedům ,..

Celý rozhovor s Nikolajem Patruševem: “USA budou muset vrátit půdu ukradenou svým sousedům a pro nás už není vhodné pomáhat udržovat jejich celistvost”

Igor Jegorov

Rozhovor tajemníka ruské bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa pro list Rossijskaja gazeta.

Nikolaji Platonoviči, v úterý Spojené státy zahájí druhý “summit pro demokracii”, jehož výsledkem má být podle ministerstva zahraničí urychlení tzv. demokratické obnovy světa. Co si o tomto setkání amerických vazalů myslíte?

Nikolaj Patrušev: “Summit pro demokracii”, který pořádá současná administrativa Bílého domu, se samozřejmě koná v rámci prezidentských voleb v USA, které už vlastně začaly. Stane se dalším setkáním ve prospěch světového řádu, v němž chce Washington navždy hrát hlavní roli. A očekává se, že odpůrci budou označeni za “nedemokratické státy”.

Spojené státy se opět prohlásí za obránce mezinárodního práva a zároveň budou trvat na tom, že svět musí žít podle jejich vlastních pravidel. Geopolitičtí protivníci budou obviněni z válečných zločinů a korupce, ale jako obvykle budou zavírat oči před skutečnými činy genocidy a finančních podvodů páchaných se souhlasem Bílého domu. Bude se slibovat úsilí o nasycení hladových a propuštění nespravedlivě odsouzených z vězení. Nebude však zmíněna skutečnost, že v amerických věznicích se nachází asi pětina světové vězeňské populace, včetně těch, kteří byli odsouzeni k několika doživotním trestům. Zvláště horlivě budou hájit práva sexuálních menšin a vnucovat světu “zelenou agendu”, čímž prohloubí energetickou krizi ve svých satelitních zemích.

Pokrytecky mluví o svobodě volby, ale ve skutečnosti budou USA, které samy sebe jmenovaly předním světovým diktátorem, jednoduše šikanovat země, kde jimi (tj. USA) byla pošlapána suverenita a moc místních národů (místní lidová moc, demokracie).

Washington chce hrát ústřední roli navždy a dá se očekávat, že nesouhlasící budou označeni za “nedemokratické státy”.

Jistě budou opakovat, že USA jsou vzorovou demokracií pro celé lidstvo, a přitom kritiku na svoji adresu, přirozeně, nechtějí uslyšet.

Nikolaj Patrušev: Samozřejmě. Vždyť hlavním úkolem politického režimu v dnešních Spojených státech je klamat vlastní lidi v systémové krizi, v níž se ocitli.

Demokracie je pro vládu jen fasádou, která má zakrýt nerespektování práv obyčejných Američanů. Každý, kdo pečlivě studoval právní a společensko-politický systém ve Spojených státech, si nedělá iluze o svobodě slova a projevu v této zemi. O jaké svobodě názoru lze hovořit, když je i bývalému prezidentovi Spojených států bráněno vyjadřovat se na sociálních sítích a v tisku k tématům veřejného zájmu a když jsou média hlásnými troubami největších firem a elitárních skupin.

Tím, že se americké úřady slovy brání konkurenci, učinily ekonomiku závislou na korupčních a lobbistických vazbách, které sahají až do Bílého domu a Kapitolu.

Politický proces se stal střetem korporací, které dosazují své lidi do klíčových mocenských pozic. Utvářejí také zahraniční politiku, usilují o udržení mezinárodní nadvlády, vytvářejí ohniska napětí po celém světě pro své miliardové zisky z různých zakázek, jejichž údajnou transparentnost samy kontrolují.

Washington sice tu a tam hlásá demokratická hesla, ve skutečnosti je však dlouhodobě přeborníkem v porušování suverenity států, v množství rozpoutaných válek a konfliktů a v brutálním a nezákonném kořistění na občanech jiných zemí.

Pokud se Spojené státy skutečně rozhodnou přiblížit demokracii a přestanou ponižovat své vazalské spojence, jen to upřímně uvítáme.

Na summitu také uslyšíme řečnění o tom, jak Kyjev, podporovaný “hodným” NATO, čelí “všeobecnému zlu”, které představuje Rusko?

Nikolaj Patrušev: Jsem si jist, že toto téma bude jedním z hlavních. Ve skutečnosti jsou země NATO účastníkem konfliktu. Udělaly si z Ukrajiny jeden velký vojenský tábor. Posílají ukrajinským jednotkám zbraně a munici, poskytují jim zpravodajské informace, a to i prostřednictvím satelitní skupiny a značného počtu bezpilotních letounů. Instruktoři a poradci NATO cvičí ukrajinskou armádu a žoldáci bojují v rámci neonacistických praporů. Ve snaze prodloužit tuto vojenskou konfrontaci co nejdéle neskrývají svůj hlavní cíl – porazit Rusko na bojišti a dále ho rozložit.

Na začátku března provedl americký strategický bombardér simulovaný jaderný úder na Petrohrad ze vzdálenosti 200 kilometrů.

Představa o zasazení beztrestného úderu na Rusko je nebezpečná a pouhou iluzí

Tato linie Washingtonu se nemění, protože americká elita se nikdy nebyla ochotna smířit se silným a nezávislým Ruskem?

Nikolaj Patrušev: Přesně tak. Přinejmenším od roku 1945 je zdrojem jakékoli eskalace napětí v globálním měřítku bezbřehá snaha amerických úřadů udržet si dominantní roli ve světě. Jak to vidí nyní, brání jim v tom dvě velmoci, Rusko a Čína. Ruská federace nejenže provádí nezávislou politiku posilování multipolárního světa, ale v mnoha ohledech Ameriku duchovně i vojensky převyšuje. Čína je naproti tomu hlavním ekonomickým konkurentem Ameriky. Poté, co se Washington pokusil “potlačit” Rusko, se vezme nyní za Čínu.

Připomínám, že konkrétní opatření ke zničení Sovětského svazu byla schválena před 75 lety, slavnou směrnicí Rady národní bezpečnosti USA “Úkoly ve vztahu k Rusku”. Po rozpadu Sovětského svazu Západ pocítil euforii. Netrvala však dlouho, protože Rusko na svých chybách zapracovalo. Dnes naše země dokáže zajistit nejen vnitřní stabilitu, ale i bezpečnost svých obyvatel před hrozbami zvenčí.

Počátkem března provedl americký strategický bombardér simulovaný jaderný úder na Petrohrad ze vzdálenosti 200 kilometrů nad ostrovem Gotland v Baltském moři, čímž záměrně vyprovokoval eskalaci napětí. Ztratili snad úplně strach?

Nikolaj Patrušev: Z nějakého důvodu jsou američtí politici v pasti vlastní propagandy stále přesvědčeni, že v případě přímého konfliktu s Ruskem jsou USA schopny provést preventivní atomový raketový úder, po kterém už Rusko nebude schopno reagovat. To je krátkozraká hloupost a velmi nebezpečná.

Zapomínajíce na poučení z historie, někteří lidé na Západě již hovoří o odvetě, která povede k vojenskému vítězství nad Ruskem. Na to můžeme říci jediné. Rusko je trpělivé a vojenskou převahou nikoho nestraší. Má však moderní unikátní zbraně, které v případě ohrožení jeho existence mohou zničit jakéhokoli protivníka, včetně USA.

Západ však sází nejen na vojenskou porážku, ale také na ekonomické vyčerpání Ruska…

Nikolaj Patrušev: Očividně. Pod tlakem Washingtonu opustilo ruský trh mnoho západních společností. Ale velmi vážně (osudově) se mýlily, když počítaly s kolapsem ruské ekonomiky a růstem protestních nálad.

Poslední desetiletí Západ realizuje myšlenku vytvoření technologického paradigmatu, v němž by se dařilo pouze jemu, zatímco zbytek světa (tj. i Evropa!) by se ocitl na okraji společenského a ekonomického rozvoje. Proto jeho představitele rozzuřila odměřená reakce Ruska na tlak sankcí. Naše země dráždí vládce USA a Evropy svou ekonomickou nezávislostí, surovinovou nezávislostí a vědeckým myšlením. Západní země jsou samy zcela závislé na nadnárodních společnostech a globálních ekonomických řetězcích. Pokud by například na Anglii nebo Francii byly uvaleny sankce stejné úrovně jako na naši zemi, tyto státy by se rychle propadly do chaosu.

Rusko se přitom zároveň nehodlá uzavřít před světem. Zůstane otevřené a integrované s ekonomikami suverénních zemí, které se starají o vlastní prosperitu, a to i prostřednictvím spolupráce s námi.

Je zřejmé, že podkopávání ruské ekonomiky a oslabování ruské armády jsou dvě stránky téže strategie, o kterou se Západ pokouší již po staletí?

Nikolaj Patrušev: Samozřejmě. Člověk by se neměl naivně domnívat, že metody ekonomické agrese jsou měkčí a humánnější. Země Evropy a Japonska například zastavily dodávky řady léků do Ruska, včetně životně důležitých. V tomto ohledu západní farmaceutické firmy vhodně navazují na “tradice” svých předchůdců. Je dobře známo, že většina stejných společností svého času pracovala na vývoji jedovatých plynů a oduševňujících látek pro nacistické Německo. To znamená, že plně podporovaly ideologii genocidy takzvaných “nadbytečných” národů.

Vzpomeňme si, jak titíž Anglosasové ve 30. letech 20. století podporovali nacisty v naději, že je nasměrují proti Sovětskému svazu. Poté, co získali finanční a geopolitické dividendy z druhé světové války, se dnes Washington a Londýn opět oddávají nacismu a fašismu. S využitím Ukrajiny jim nevadí rozdmýchat celoevropský nebo dokonce celosvětový konflikt a představují si, že jim to projde.

Člověk má dojem, že kolektivní Západ se v zásadě nehodlá poučit z minulosti.

Nikolaj Patrušev: Západní “internacionála” se nejednou postavila proti naší zemi. Někdy pod prapory Poláků a Švédů, jindy s napoleonskými orlicemi, pod britskou vlajkou nebo pod hitlerovskou svastikou. Výsledek je stejný – všechny pokusy rozdrtit Rusko jsou marné. Neochotni poučit se, Západní státy znovu a znovu pokoušejí své štěstí.

Ani Washington není nadšen stabilitou v Asii, která je výsledkem druhé světové války a osvobozeneckých hnutí. Americká indicko-pacifická strategie je pokusem o vytvoření asijského NATO. Nová aliance by byla dalším agresivním blokem namířeným proti Číně a Rusku a zároveň by měla pacifikovat nyní nezávislé státy.

Přezbrojení australského námořnictva v rámci nové aliance AUKUS, včetně dodávek ponorek s jaderným pohonem, vojenská podpora Tchaj-wanu a Jižní Koreje mají dlouhodobý cíl, kterým je nastolení nadvlády USA a NATO nad Eurasií na jejím východním křídle.

Již během studené války byl Pentagon připraven proměnit Evropu v radioaktivní poušť při sebemenší hrozbě ze strany SSSR.

Washington tlačí Tokio k nové militarizaci. Japonské síly sebeobrany se stávají plnohodnotnou armádou schopnou provádět útočné operace. To je již právně potvrzeno japonskými zákony, což je vlastně hrubé porušení jednoho z nejdůležitějších výsledků druhé světové války. Při podávání nabídky na úderné zbraně premiér Kišida uvedl, že jeho země nakupuje od USA 400 raket s plochou dráhou letu Tomahawk.

Kromě vyzbrojování Japonska se Washington snaží oživit ducha japonského militarismu, který se v roce 1945 zdál být vymýcen. Člověk má dojem, že obyvatelé ostrovního státu se opět chtějí nechat přeměnit na kamikadze, kteří umírají za zájmy druhých. Lidé ze Západu si nechtějí vzpomenout a záměrně mlčí o tom, jak byla jejich agrese použita proti Sovětskému svazu a Číně na počátku 20. století, a nakonec Japonci obrátili své zbraně proti Američanům, Britům a jejich spojencům.

Přitom dnešní američtí a evropští politici nejenže “zapomínají” na nepohodlná fakta z minulosti, ale záměrně přepisují dějiny, a to i v rozporu se zdravým rozumem. Svědčí o tom pokrytecká kampaň za rehabilitaci nacismu. Dokonce si vymysleli, že Evropu od nacistů osvobodili pouze Ukrajinci. Propagují mýtus o holodomoru jako aktu genocidy.

Nikolaj Patrušev: Ti, kdo znají historii a nesnaží se ji falšovat, dobře vědí, že ve dvacátých a třicátých letech minulého století byla situace v přístupu k potravinám v RSFSR horší než na Ukrajině. To je zdokumentováno a existuje mnoho faktů. Příkladem je životopis Grigorije Ivanoviče Bojarinova, Hrdiny Sovětského svazu. Koncem loňského roku se slavilo jeho sté výročí narození. Známý zpravodajský agent, účastník Velké vlastenecké války a mnoha speciálních operací, zahynul při útoku na Aminův palác v Afghánistánu. Narodil se v roce 1922 ve Smolenské oblasti, jeho otec byl předsedou kolchozu. Ve 30. letech se však jeho rodina přestěhovala na Ukrajinu, protože tam bylo snazší se uživit a přežít.

Mimochodem, dnes si Američané osvojili hesla o hladomoru v celosvětovém měřítku a obviňují Rusko z vyvolání celosvětové potravinové krize. Nepochybuji o tom, že se o tomto tématu bude jednat na summitu za demokracii. Přitom sami Zápaďané blokují zahraniční dodávky ruského obilí a hnojiv, zatímco ukrajinské zásoby prostě kradou a prodávají chudším zemím za trojnásobnou cenu a za otrockých podmínek, jak to dělali jejich předci kolonizátoři.

Někdy se zdá, že si Západ svým jednáním sám sobě kope jámu. Když sledujeme, co se děje v Evropské unii, máme neodbytný pocit, že ji čeká velmi temná budoucnost.

Nikolaj Patrušev: Rozpad Evropské unie není daleko. Evropané samozřejmě nebudou tolerovat tuto nadnárodní nadstavbu, která nejenže nedokáže ospravedlnit sama sebe, ale tlačí Starý svět do otevřeného konfliktu s Ruskem. USA jsou připraveny bojovat s Ruskem nejen do posledního Ukrajince, ale i do posledního Evropana. Již za “studené války” byl Pentagon při sebemenší hrozbě ze strany SSSR připraven proměnit Evropu v radioaktivní poušť. Na tom se v hlavách amerických stratégů prakticky nic nezměnilo.

A jak se to slučuje s tím, že USA a Evropa si slovy říkají, že jsou klíčovými spojenci?

Nikolaj Patrušev: Paradoxem je, že Washington má přímý zájem na rozpadu Evropské unie, aby eliminoval svého ekonomického konkurenta a zabránil rozkvětu Evropy na úkor spolupráce s Ruskem. Američané již vynaložili velké úsilí, aby Starý svět připravili o status silného ekonomického hráče. To je do značné míry důvod, proč Washington prosazoval příběh protiruských sankcí. Hospodářský model EU, založený na kombinaci levných energetických zdrojů z Ruska a vyspělých evropských technologií, se před našima očima radikálně mění.

Ne menší úder zasáhne Evropu z realizace společných plánů s Washingtonem na snížení surovinové a technologické závislosti na Pekingu. Kromě toho se EU nachází v patové situaci v oblasti migrace. Mnozí z migrantů nejenže nejsou ochotni se integrovat do evropské rodiny, ale vytvářejí vlastní chalífáty a nutí místní úřady a obyvatelstvo žít podle jejich zákonů. Spolu s nimi přicházejí do Evropy zástupci zločineckých skupin a militantů. Pachatelé vysoce proslulých teroristických útoků z posledních let v Londýně, Bruselu a Paříži byli občané EU z národních enkláv, které již v Evropě existují. Připomeneme-li, že Al’Kajdu, ISIS (mezinárodní teroristické organizace, zakázané v Ruské federaci) a další teroristické organizace vytvořily svého času USA a teroristy v Sýrii a Iráku cvičí instruktoři CIA, není vyloučeno, že za přípravou teroristických činů v Evropě stojí stejné osoby. Jejich cílem je destabilizovat situaci na kontinentu, jehož budoucnost je USA lhostejná.

USA dominují Evropě a ignorují skutečnost, že vedoucí role na kontinentu byla historicky přisouzena Rusku. V devatenáctém století to bylo Ruské impérium, ve dvacátém století Sovětský svaz. Tak tomu bude i ve století jednadvacátém.

Jsou si Spojené státy jisté svou vlastní pevností? Věří, že všem kromě nich samotných hrozí rozpad? Zdá se mi, že i státy mohou být ohroženy rizikem rozpadu.

Nikolaj Patrušev: Spojené státy dosáhly postavení velmoci díky ekonomickým úspěchům založeným na cynických akcích, jejichž cílem je zmocnit se území, zdrojů, vykořisťovat národy a profitovat z vojenských potíží jiných zemí. Zároveň zůstaly mozaikovou dekou, která se může snadno rozpadnout ve švech. Řekněme, že se stejně jako zpočátku rozdělí na Sever a Jih. A nikdo nemůže vyloučit, že se Jih posune směrem k Mexiku, jehož území se Američané zmocnili v roce 1848. A to je více než dva miliony kilometrů čtverečních. Mimochodem, latinskoameričtí představitelé se netají tím, že povědomí o destruktivní roli USA se stalo všudypřítomným. Zřízení základny Guantánamo je považováno za přímou krádež kubánské suverenity. A to je jen jeden z mnoha příkladů systematického zasahování do nezávislosti Latinské Ameriky. Není pochyb o tom, že dříve či později budou jižní sousedé USA požadovat zpět území, která jim byla ukradena.

Jedna z map možného rozpadu USAKromě toho existuje v USA mnoho vnitřních rozporů. Ani v rámci americké elity nepanuje jednota.

Nikolaj Patrušev: To je pravda. Antagonismus mezi republikány a demokraty jen sílí. Rostou třenice mezi různými finančními institucemi a nadnárodními korporacemi, které se starají pouze o vlastní kapitalizaci, nikoli o blaho Ameriky. Samozvané “nedotknutelné” elity Spojených států se nikdy nespojovaly s americkým lidem.

Projekty jako BLM, tedy “Black Lives Matter”, a indoktrinace transgenderových teorií jsou zaměřeny na duchovní degradaci obyvatelstva, které se již nachází ve stavu apatie. Individualismus a konzumerismus vypěstovaný v Američanech si z jejich země vystřelí krutým žertem. Obyčejní občané nehnou pro zachování celistvosti Ameriky ani prstem, protože vědí, že je jejich vláda nepotřebuje. Nevědí, co dělají, a krok za krokem ničí sami sebe.

Problémem Ameriky je, že se příliš zabývá geopolitickými hrami a zapomíná na své vlastní životně důležité problémy. Zatímco Spojené státy ve svých vojensko-biologických laboratořích vynalézají nové viry, které mají zničit obyvatele nechtěných zemí, kdysi čistá americká města se topí ve špíně a odpadcích.

Americká finanční pyramida, vybudovaná s pomocí tiskařského lisu, čas od času ztroskotává. Model nekontrolované emise, v němž jsou všechny ekonomické problémy doslova zaplavovány penězi, nemůže fungovat věčně. S vnějším dluhem přes 31,5 bilionu dolarů Spojené státy stále více směřují k platební neschopnosti. Klesající důvěra v dolar nepodpořená reálným zbožím a systém nafouklých burzovních spekulací přivede USA do masivní finanční krize.

Jakkoli to zní pateticky, Rusové nejenže nechtějí válku, ale nechtějí ani zničení USA nebo jiné země.

Nikolaj Patrušev: Naprosto souhlasím. Naše staletá kultura je založena na duchovnosti, soucitu a milosrdenství. Rusko je historickým obráncem suverenity a státnosti všech národů, které se na něj obrátily s žádostí o pomoc. Samotné Spojené státy Rusko zachránilo nejméně dvakrát – během války za nezávislost a občanské války. Domnívám se však, že tentokrát není vhodné pomáhat státům zachovat jejich celistvost.

Zdroj Rossijskaja gazeta https://rg.ru/2023/03/27/oni-sovsem-strah-poteriali.html 

Překlad Peter 008

sdílet na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sergej
28. 3. 2023 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Nakonec se aljaška lajzne k euské feeraci sama s očividných důvodů. .-)

sergej
28. 3. 2023 10:13
Odpovědět  sergej

ruské federaci, gramatici podělaní 🙁

Frank
28. 3. 2023 12:38
Odpovědět  sergej

Když už, tak z očividných důvodů.

sergej
28. 3. 2023 13:43
Odpovědět  Frank

ha ha ha

sergej
28. 3. 2023 19:02
Odpovědět  Frank

A 🙂 vijenuy se tématu brrrčále.

ModrýKlokan
29. 3. 2023 13:40
Odpovědět  sergej

nechceš se spláchnout do odpadu demente?

aamater
28. 3. 2023 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak veru, už včera bolo neskoro. Dúfam, že darebácky štát USA sa rozpadne na jednotlivé štáty. A Mexiko si zoberie späť čo bolo jeho. Aj Aljaška by sa mohla navrátiť k Matičke Rusi!!!

Teuton
28. 3. 2023 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Policie ČR má na svých vozidlech heslo ” Pomáhat a chránit,” že ? Vzhledem k nedávné policejní hanbě a ostudě, kdy zuřivě mlátila do českých lidí snažících se na našem národním symbolu, pražském Národním muzeu, instalovat českou vlajku, by tam spíše mělo být ” Kopat a pěstmi mlátit.” Co jsem ale tak pochopil, řada policistů se za tyto dva týdny staré události hluboce stydí, resp. Policie ČR není naším nepřítelem. Tím je Fialova ukrajinská mafie. Při příští akci v Práglu na Venclu navrhuji přítomné policisty obdarovat květinami. V zahraničí to funguje.

Frank
28. 3. 2023 12:39
Odpovědět  Peter 008

Naopak, takoví šmejdi se tam budou držet, protože v civilu by se uplatnili akorát někde u pásu anebo ve skladu.

Teuton
28. 3. 2023 15:37
Odpovědět  Peter 008

Pro mne bylo doslova šokem, když zdivočelí policajti ze zásahové jednotky kopali a obušky mlátili do občanů ČR, kteří na budově Národního muzea požadovali českou vlajku. Tvrdí se, že do tohoto zásahového oddílu jsou verbováni naprostí primitivové a tupá hovada bez svědomí a soudnosti, což se v tomto případě potvrdilo naprosto dokonale. To si ale vůbec nemyslím o ostatních policistech. Většina z nich svou práci dělá dobře a kvalitně a jak jsem tak pochopil, za výše zmíněné primitivní burany ze svých řad se stydí.

Gales
28. 3. 2023 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Prej v Kyjevě pořádali rusové diskotéku.Asi ničili ty letadla od čaputice.

zuzana
28. 3. 2023 11:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Bývalý generální tajemník NATO tvrdí, že Donald Trump by zabránil rusko-ukrajinské válce

https://aktax.cz/byvaly-generalni-tajemnik-nato-tvrdi-ze-donald-trump-by-zabranil-rusko-ukrajinske-valce/

orinoko
28. 3. 2023 12:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Je docela osvěžující číst či slyšet také někoho jiného než Putina. Ten má svými zákulisními postupy nehynoucí zásluhu na válce neválce na Haliči. Myslí si, že všechno lze ukecat v zákulisí. Skoro dodneška je to samý partnjor, ačkoli jde na zachude téměř výlučně o cynický dobytek. Jenže přeprahovat se v takovýchto chvílích nemá a snad ani nesmí. A Xi mu de facto zajistil další vítězství ve volbách, přestože by udělal /Putin/ nejlépe, kdyby už nekadidoval.
Ale kritika Putina se množí, což je jen dobře. Přichází mladší generace a tu už nebaví jeho nastupující gorbacovstina.
Pro Rusko by byla tragédie, kdyby to Putin dopraskal do stavu emerobideta.

Burák
28. 3. 2023 12:39
Odpovědět  orinoko

Mladá generace ví celosvětově kulové a to doslova. Neznají nic jiného než čučet do mobilu. Dělá jim problém číst velmi dlouhé informace a osvojit si historii daného problému. Vše chtějí mít černobílé aby se co nejrychleji mohli vrátit ke svému bezstarostnému životu plného poflakování. Mládež je prostě ztracená věc a hold si zopakují to co jejich dědové a babičky. Éra konzumu a nicnedělání končí.

orinoko
28. 3. 2023 12:54
Odpovědět  Burák

Njn, já o voze a ty o koze. Kadyrov, Rogozin /ten mimochodem patrně nosil Putinovi kufřík z letadla/ , Prigozin, Basurin a další a další nejsou odkojenci webového konzumu v režii emeriky. Docela se to tu začíná přibližovat diskuzi jinde, kde to mnozí zabalili z důvodu přetlaku výskytu rudých normalizátorů, kteří se ale vůbec nehlásí ke svým zkurvenym vekslackym, normalizačním následovníkům, jež nám dneska vládnou.
Nelze se divit. Debilni čížek namísto toho, aby přestal nakupovat v německých chrámech konzumu, tak vede diskuze, jak je možné, že nás tak okrádají. To dělají zavislaci. Stačí dvouměsíční bojkot a ceny spadnou. Ale bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku….

Pedro
28. 3. 2023 13:06
Odpovědět  orinoko

Ty vole a kde chceš nakupovat? Kde máš české obchody?

orinoko
28. 3. 2023 13:36
Odpovědět  Pedro

No když se ptáš na tohle, tak je jasné, že s tebou!!! se v této prdelní zemi žádné změny dočkat nemůžeme. Viděl jsem srovnávání cen u nás a v Norsku. Naprostou náhodou jsem NATO narazil. Ceny řekněme srovnatelné rámci konzumního koše. Ale chrám konzumu prázdný. Totéž v Rakousku. Jen jurský konzumní kripl má jeden problém: Jak se vede? … Na hovno!! To emik je v poho! Ženská mu zahejba , bere velké kulové, je v exekuci, ale…Jak se vede? Skvěle!!
Dva póly světové debility.
Ta odpověď je vskutku vsevypovidajici. Vykecat se na webu, abych nemusel nic jiného dělat. Já osobně odmítl covid sajrajt za cenu toho, že jsem musel jezdit na pivo až na Šeberák do Prahy. Do jedné z mála oficiálně otevřených hospod v této zemi.

Burák
28. 3. 2023 18:04
Odpovědět  orinoko

Také jsem si nenechal bodnout to svinstvo ale hospodu jsem nepotřeboval, protože jsme takoví v celé ulici a tak jsme se střídavě scházeli doma.

milan czaker
29. 3. 2023 14:26
Odpovědět  orinoko

myslim ze to melo znit v tomto state ono totiz su tady historicky zeme tri

orinoko
28. 3. 2023 13:41
Odpovědět  Pedro

Už to začíná. Odpověď čeká na cosi… Takto se tzv. alternativa blíží obecnému zglajsatlovani vyjadřování. Jen to prase od kraje Prahy si může všude říkat cokoli v jakekoli formě.

Boomer
28. 3. 2023 19:25
Odpovědět  orinoko

..no jo, prostě systém zachytil vámi použité vulgární slovo a hodil vás na sklo správci. Donutí vás bejt sprostej nevulgárně.. ;-)))

Přece byste nechtěl stát na stejné úrovni jako Prasopes reporyjensis!!

Markýza
29. 3. 2023 19:40
Odpovědět  Peter 008

Hyperbola to je, ale raději bych nezkoušela, jak velká 😎

Pavel K
29. 3. 2023 19:58
Odpovědět  Markýza

To se prosím pozná dle pěvecké stupnice, kterou v dané chvíli vyloudíte. Vždy záleží na důrazu. 😨😨😆😆🤦‍♂️

Markýza
29. 3. 2023 19:38
Odpovědět  Peter 008

Já jim to říkám už deset let – buďte rádi, že je tam Putin! Nevím, co by bylo horší – jestli jestřáb ruského typu, nebo Rusko v chaosu.

Burák
28. 3. 2023 17:51
Odpovědět  orinoko

Když pro tebe je každý nesouhlasící oponent rudý 😁 To je pak těžké. Já o voze a ty o koze. Však sám píšeš o mladé nastupující generaci, která smete Putina. Hele mě je nějaký Putin ukradený. Víš proč sledují co říká?? Protože ty debilni stále stejné fráze poskládané na identické kostře mě nebaví. Já nepotřebuji slyšet cosi o vítězství demokracie, obzvláště když si ji mravokárce a káraný vysvětlují diametrálně odlišne. Pro mě je to z hlediska historie jasné jako facka. Žádná válka se nikdy nevedla s ideologických důvodů. Vždy jde o moc a prachy. Nyní jde i souboj životních modelů. Osobně mě primární role matky a otce velmi baví a nechci je měnit za cokoliv jiného, protože nějaký mladík se cítí jako transgender c.85. A proto má Rusko tolik sympatií, protože role matky a otce je pro tuto zemi svatá. Lidí jako ty to nikdy nepochopí, protože neznají historii. Odsuzují Putina na základě blbosti, kterých se jejich vůdci dopouštěli také. Kupříkladu opěvovaná Milada Horáková. Dle některých jejích známých lesba, která psychickým vydíráním nutila mladé ženy být po vůli. Přitom oficiálně je to svatá abatyše. O tom mluvím. Že nic není černobílé a kdyby naše země měla vlastence typu Putina včele

Burák
28. 3. 2023 17:54
Odpovědět  Burák

Jsme tygrem Evropy, jak nám bylo slíbeno v 90 tych létech. To nám ukradla naše elita sponzorovaná Západem a primárně MMF.

Pavel z Moravy
28. 3. 2023 20:40
Odpovědět  Burák

Já nevím Buráku, ale má smysl se s tím člověkem bavit? Tipuji, že ne a toť vše.

28. 3. 2023 21:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

V každém případě je zbytečné marnit čas s někým, kdo nepozná rozdíl mezi zákulisní politikou a vysokou strategií.

ModrýKlokan
29. 3. 2023 14:04
Odpovědět  Burák

@ burák

to je zajímavý o té miladě horákové… dají se najít nějaký další zdroje k tomu jejímu homosexuálnímu zneužívání dívek, o kterým píšeš?

Václav
1. 4. 2023 09:57
Odpovědět  orinoko

Očividně o Rusku nic nevíš,jinak bys takto neblábolil! Rusko má své plány,svůj vývoj a své starosti; ty nemáš šanci něco z toho pochopit…..

zuzana
28. 3. 2023 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruský velvyslanec: USA zneužívají doktrínu lidských práv ke geopolitickým hrám

https://aktax.cz/rusky-velvyslanec-usa-zneuzivaji-doktrinu-lidskych-prav-ke-geopolitickym-hram/

tupý hulvát
28. 3. 2023 20:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím,že věnovat se polemice tak obsáhlé s ignorantem nazývající Ukrajinu Haličí je ztráta času.