blog

Čeho se nejvíc bojí…

So, 17. 09. 2022, 11:04

Autor

Vidlák a.a.

Přátelé, dnes začnu velmi osobně. Vy, co mě čtete dlouhodobě, tak víte, že se zabývám výrobou mého domácího portského. Mám na to svoji soukromou odrůdu na mém malém vinohrádku a vyrábím toho něco přes sto litrů ročně. Před několika roky jsem se rozhodl, že své víno ještě vylepším uložením v dubovém sudu. Rozhodl jsem se, že pojedu tzv. solera systém. Pořídím tak třistalitrový sud a každý rok si z něj sto litrů vezmu a nových sto litrů mladého vína tam doplním. A tak jsem začal své víno shraňovat.

Nebylo to jednoduché. Víno je oblíbené, v dnešním švihlém světě je to ideální lék na deprese… a tak jsem ročně nezachránil víc než padesát litrů. Už pět let šetřím, pět let mi ve sklepě přibývají plné demižony a zrovna po této sezóně jsem měl mít příslušné množství pohromadě. Už jsem si vyhlížel bednáře (ten si reklamu zaslouží – měl to být pan Fryzelka), aby mi udělal sud podle mých požadavků… a najednou přišlo tohle všechno.

Člověk tak jednoho dne napíše výzvu, abychom vládu řádně vyděsili a ukázali jí, kdo v této republice doopravdy vládne. Výzva si začne žít svým vlastním životem a najednou mám na příští týden objednáno několik hostů. Nechci prozrazovat předem, kteří kandidáti stojí o reklamu od Vidláka, však se to v týdnu dozvíte z dalších článků, ale já zjistil, že budu muset na oltář vlasti obětovat mé dlouho shraňované víno. Něco u našeho rozhovoru pít musíme, jinak se málo dozvím… Pan Fryzelka zakázku zatím nedostane, víno padne na vidlácké oťuknutí kandidátů. Co naděláš…

Ne, mám z toho samozřejmě radost, protože tady nejde o Vidláka. Tady jde o vás čtenáře, kterých je už tolik, že ti bystřejší politici chápou vaší cenu. Zatím je to pořád trochu k nevíře – Češi, na kterých se dá dříví štípat, se najednou probudili a berou si svoji zemi zpátky do vlastních rukou. Ještě pořád o tom mnozí pochybují, ale dejte jim týden.

Já už registruju i první známky paniky v pětikoaličním táboře. Dostal jsem několik mailů od různých starostů především z malých měst, kteří mají nad svým jménem některou z pětistran. Jejich voliči jim začali nosit můj text a oznamují jim, že je volit nebudou. Promiň Franto, jsi dobrej kluk, nic proti tobě nemáme, ale Vidlák má pravdu – ty nám energie nezajistíš, ty nám pracovní místa nezachráníš a tvůj předseda se prostě musí dozvědět, že je kretén…

Prý je to moje vina, ničím kariéry lidí, kteří to v politice nikdy nedotáhnou vysoko a kteří chtěli jen pomoci své obci. Collateral damage…

Odpovídám jim, že ještě mohou udělat coming out – mohou se od své strany veřejně distancovat, mohou ji opustit, mohou svého předsedu sami znectít a pokud jsou upřímní, lidé jim to třeba uvěří…

Každopádně už teď se v pětikoaličních kancelářích šíří defétismus. Teď jen, aby pochopili, že za to nemůže Vidlák, ale jejich předseda.

Tohle byl totiž jejich recept na klidné vládnutí ve šťastné symbióze s Bruselí, Aspenem, Bilderbergem a americkou ambasádou. Takhle mohli klidně držet Hlubučky, Slepičáky, takhle si mohli úkolovat tajné služby, intrikovat proti sobě navzájem a obrat tuhle zem na kost.

Stačilo lidi rozdělit. Rozeštvat je na pseudotématech, udržet je od sebe v bublinách, naservírovat jim plytkou zábavu… a když se náhodou občas našel politik či aktivista, který nepochopil pravidla hry, tak se na něj něco vytáhlo. A pokud nebylo co vytáhnout, tak se něco prostě vymyslelo. Mééédia se postarala. Nakonec měl každý máslo na hlavě, každý byl potenciálně gauner, všichni na všechny něco věděli a lidi mohli maximálně sedět u piva a nadávat. Jakmile se někdo pokusil od nadávání vstát a něco zkusil udělat, okamžitě na něj udělali společný nálet a za chvíli byl postižený rád, že může alespoň zpátky k pivu.

Oni se nejvíc bojí, že se lidi sjednotí. Jim vyhovuje, že každý volič volí pěkně zvlášť. Proto je zapotřebí dělat z politiky tak vážnou věc, proto je zapotřebí některé názory zadupávat, proto je zapotřebí udávat a psát seznamy dezinformátorů. Proto se musí nálepkovat, proto se v televizních studiích uráží a zesměšňuje. Tohle je jediný důvod existence všech těch Witovských a Taberyů. Oni potřebují, abyste se s nikým nemohli dohodnout. Oni potřebují, abyste se hádali, abyste byli z politiky naštvaní, bezradní, abyste si o tom neměli s kým pořádně pokecat a nakonec abyste to ze zoufalství někomu hodili (jedno komu) a věděli už předem, že se stejně nic nezmění. A nebo seděli doma a ani k volbám nešli. „Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali…“

Oni se bojí přesně toho, co teď děláme. Oni se bojí, že se domluvíme a projevíme takové ty nemoderní a dávno potlačené vlastnosti – sounáležitost, přátelství, schopnost odlišit důležité od nedůležitého… porozumět si… Dlouhá léta jim to vycházelo, měli k tomu všechny předpoklady a všechny nástroje, ale teď, tváří v tvář největší krizi od Druhé světové, jsme to prolomili. Obejdeme se bez jejich institucí. Obejdeme se bez majnstrýmových mééédií, obejdeme se bez jejich mluvících hlav. Už jsme ukázali, že se umíme svolat za naprostého mlčení České televize a ukázali jsme, že ještě nejsme tak zoufalí, abychom se na Václaváku z beznaděje ani nesešli. Dokázali jsme zahulákat tak silně, že jsme vládu vyděsili k akci.

Samozřejmě, že celé to zastropování cen energií na těch nejvyšších hodnotách, je jen vějička. Oni prostě jedou to, co dělali vždycky. Hodit kost, rozdělit lidi, pořádně osračkovat svolávatele, ukázat chyby na řečnících, rychle dohodit pseudotémata o ruské páté koloně a když to nepomůže, tak zkusí cokoliv jiného. Dlouhá léta jim to vycházelo, dělají to i teď a dělat to budou i nadále. Hlavně zabránit tomu, abychom se sjednotili. Hlavně lidi atomizovat, rozeštvat a pak jim dát volební urnu a kandidátky, kde jsou všichni na jedno brdo. Hlavně, aby se burani nedomluvili na společném postupu.

Ve středu jsem vás vyzval, abyste na to tentokrát neskočili. Vyzval jsem vás, abyste udělali to, čeho se bojí. Vyzval jsem vás, ať je jejich vlastní volební zbraní nemilosrdně zlikvidujete. Pojďte k volbám a nevolte je. Pojdťe k volbám i vy, co jste to už dávno vzdali. Pojďte zvolit kohokoliv, jen ne pětikolku. Pokud přijdete, uděláte jim z jejich plánů kůlničku na dříví a vyrobíte tisíce naštvaných starostů, co budou vědět, že neprohráli kvůli sobě, ale kvůli kreténskému předsedovi. Oni si pak svého šéfíka zaříznou sami.

Ve vládě (ale i v opozici) si ještě pořád myslí, že to dopadne jako vždycky. Myslí si to i celá řada lidí, kteří jsou s námi. Mají pravdu, doteď to tak vždycky bylo. Pojďte jim ukázat, že se mýlí a že se něco doopravdy změnilo. Vyházejte modroptáky z vesnic, vyházejte je z městeček, vyházejte je z měst, vyházejte je všude. Udělejte to vy, co k volbám už dávno nechodíte. Nemůžete na demonstraci? Tak přijďte k volbám a zvolte ty, kteří nemají na volebním lístku slovo ODS, KDU, TOP, STAN a PIR.

Nemyslete si – naše pětikolka má stále své pevné jádro. Stále je někdo bude volit. Pokud máme vyhrát, musí nás být hodně a musíme přesvědčit nevoliče.

Já vím, že máte oprávněné obavy. Jaké budou ty nové strany? Jaký doopravdy bude Rajchl, Majerová, Nerušil a ostatní? Nevezou se jen na vlně lidové euforie, aby si pak celou „revoluci“ ukradli pro sebe? Jak věřit rychlokvaškám? Nebo je to pravda, že Vrábel dostává peníze z Ruska? Nebo od Janečka? Člověk potřebuje naději, ale my už byli tolikrát zklamáni… dá se jim věřit? A dá se věřit Vidlákovi?

Přátelé, pojďme udělat postupně tři věci.

  1. Zlikvidujme ve volbách pětikolku. Pokud to dokážeme, tak jsme se sjednotili. Ukažme, že my se dokážeme tady, přes Vidlákovy kydy, domluvit. Ukažme to nejen Pětikolce, ale i těm, co se teď ucházejí o naše hlasy. Ukažme jim, že naše sjednocení nemá v rukou žádná politická strana. Tyto komunální volby musejí být demonstrací naší občanské síly. Zároveň jsme v nejlepším postavení. Uvidíme námi zvolené kandidáty v komunálu i senátu. Než budou předčasné volby do sněmovny, budeme už vědět, na čem jsme. Už budeme vědět, kdo se nejen ohání zájmem o lidi, ale skutečně to dělá. Pro novou politickou kandidátku je nejlepší vzbudit naděje před parlamentními volbami. Tam naberou moc a skutek utek. Teď je to obráceně. Parlamentní volby budou až naposled. My nejprve uvidíme, jak si vedou a pak je teprve budeme volit. Co víc si přát?
  2. Přijdeme na demonstraci 28.9.2022 na Václavák. Za deset dní. Nebudeme dbát, kdo nás svolal, nebudeme lustrovat řečníky. Někdo to svolat musí a slouží tím nám. Přijdeme tam, abychom znovu zahulákali vládě do oken. Přijdeme tam, bude nás ještě víc než posledně a ukážeme nejen pětikolce, ale i našim řečníkům, že jsme za ten měsíc urazili kus cesty. Ukážeme i těm posledním pochybovačům, že my jsme Česká republika a táhneme za jeden provaz. Kandidáty budeme volit ve volbách. Ne tam na náměstí. Tam si je jdeme poslechnout a zhodnotit. Jdeme si tam vzít zpátky právo na odpor.
  3. A vy, co máte pochybnosti, kdo jste byli mnohokrát zklamáni, ale chtěli byste ještě jednou zkusit věřit alespoň hentomu Vidlákovi, když tak hezky píše… a neumíte nebo nechcete dát důvěru rychlokvašeným politikům, vy si vedle trikolóry ve tvaru jedničky připněte ještě čtyřhrotou vidličku. Namalovanou, vytisknutou, upravenou ze skutečné vidličky, to je jedno. Vy, co přijdete na Václavák kvůli Vidlákovým textům, vy, co jste si nejistí, vy, co si nechcete nechat vzít tuhle naději, vy si připněte znamení, že si přejete, aby budoucí představitelé tohoto státu četli každý den Vidlákovy kydy. Ukažte, že jste přišli kvůli tomuto blogu a kvůli myšlenkám, se kterými už pět let chodím každý den s kůží na trh. Ukažte všem, co se ucházejí o vaše hlasy, že Vidlák píše i za vás. Ukažte všem kandidátům a politikům, co mají každé ráno číst. Chtěli jsme podhoubí, které by formovalo kandidáty, dodávalo myšlenky a poskytovalo zpětnou vazbu… tož tady jedno takové nabízím.

První krok jsme udělali na Václaváku. Druhý krok udělejme u voleb. Třetí a čtvrtý bude opět pod koněm. Ukažme vládě, pochybovačům i všem ostatním, že jsme se sjednotili za Českou republiku, za náš národ a za naši vlast. Ukažme, že na nás nikdo nemá bianko šek, protože už máme způsob, jak táhnout za jeden provaz. Ukažme, že my jsme víc než politika, že se mají čeho bát, protože už nás není hrstka a nenecháme se rozeštvat.

Zítra mě čeká první host, v pondělí o něm bude článek zcela po vidlácku. Nechte se překvapit.

bez-nás-bude-líp-800x445.jpg
bez nás bude líp 800×445 1662628479.9639

sdíletj na

92 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
IVAN
18. 9. 2022 11:08

SOUHLASÍM,TY SOUČASNÉ SVINĚ NESMÍ POKRAČOVAT VE VLÁDNUTÍ

Masunta
18. 9. 2022 11:19
Odpovědět  IVAN

Horší na přečtemí. Pýsmo oblíbené u psichoušů stejně jako nadměrné používání vikřičníků. Ne, že my někdo dá palec nahoru. Tak – slunce v duši, bipední chybující. A pište k tématu.

Frankie
18. 9. 2022 11:52
Odpovědět  Masunta

Jsi docela obyčejný kretén. Ale nic, i s tím se dá žít, ale chudáci všichni kolem tebe.

Masunta
18. 9. 2022 11:59
Odpovědět  Frankie

Chudáci. Také mě něco takového napadává. Masunta junior našel v tvých soukromých mailech toto:
https://email.seznam.cz/imageresize/?width=1853&height=983&mid=111231&aid=4&uid=94058822&default=%2Fstatic%2Fwm%2Fimg%2Fdefault-image.svg

Administrátor
P.A.Semi
18. 9. 2022 17:31
Odpovědět  Masunta

Masunto, obrázky z email.seznam.cz si takhle nikdo nezobrazí, ostatní lidé tam nemají přístup do tvého mailboxu…

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 17:41
Odpovědět  Masunta

Jéje! Ta náhodička. Val zase někde našel tvůj portrét, který přikládám
(_!_)

sizok
18. 9. 2022 12:07
Odpovědět  Masunta

Já ti nedám palec žádný. Jde v tomto případě o obsah, ne o styl a pravopis.
S tím jistě souhlasíš. Pak ti dám palec nahoru nebo dolů.

Pavel K
18. 9. 2022 12:22
Odpovědět  sizok

Nestačím zírat, nebo je tam teď někdo jiný, to jsou rotace názorů.

Masunta
18. 9. 2022 16:31
Odpovědět  sizok

Když mám právě o tvé osobje jasno, spím klydněji. Neodvážil jsem se s tebe nic dolovat.

Lev Prch
18. 9. 2022 16:51
Odpovědět  Masunta

Psych,psych,psych,psych

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 17:54
Odpovědět  Lev Prch

Všimni, jak všiváček dělá z nouze ctnost. Machroval tady s pravopisem a pak perlil s existenciální kulmynující tenzí (nešlo o omyl, reagoval jsem až s tím zazářil potřetí), načež jsem mu doporučil vyňatá slova po “m”. Od té doby se snaží vzbudit dojem, jakože to bylo schválně co daň originalitě. Tedy on těch chyb dělá víc, ale jaké neproláknu, byl by pak zbytečně opatrnej. Ale nenadávej mu už. Vždyť je to takové naše štěstíčko.

Lev Prch
18. 9. 2022 18:04

Má to těžký, když tady všichni víme,že:
“””Jen hlupák obrací svůj omyl ve ctnost a vychloubá se tím”””👎👎👎👎a to je přesně trotl Masunta -Mardoch

Masunta
18. 9. 2022 18:26

Ironie a posmívání přejde… dělám si seznam jeho urážek, včetně třeba dnešních silných urážek mé matky. Je to úspěšně žalovatelné, rup… psychu bez tolerance. Vím že jinde byl také machr, několik, a všichni to odnesli pravomocným rozsudkem. Vícekrát nebudu varovat… kdopak je nízkoformátový, sprostý jak je zvyklý doma v kuchyni ? Ještě se bavíš ? 🙂

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 19:31
Odpovědět  Masunta

Jen si dělej seznámek, fízle. Nakonec za co tě platí, než za sepisování seznamů a rorz-esírání diskuzí. A nezapomeň na své urážky, když už budeš v tom. Hlavně nezapomeň na posmívání a urážky Leva – dohledatelné i bez seznámku. Jen zkus něco rozjet, a zažiješ jak je posra-nýmu, tomu věř. To není varování, ale slib exkriminálníka. A já si, hošo, z huby srá-č nedělám. Mě chceš vyhrožovat?! Mě?!
Nicméně, měl bys ocenit, jak přesně jsem tě odhadl, co se týče tvého přefouklého ega. Nejsi schopný ani na ironii odpovědět ironií, jen urážkami, a vyhrožováním soudem. Ty uboho, a to se chceš počítat mezi chlapy?! Je mi tebe a tobě podobných na bli-tí.
Jo, a mám pro tebe blbou zprávu – podle posledního průzkumu by vítězem voleb bylo ANO, SPD by byla druhá. Vládní ničitelé jsou z toho na mrtvici. Takže bych, bejt fízl, raději moc nevyskakoval. A Seznam se opět vyznamenal – může za to Putin. Protože je to tak blbé až se věřit nechce, připojuji dva odkazy, ať se můžeš sám pokochat.
10…9…8…7…6…5…4…3…2… … A máte pop-iči.

Lev Prch
18. 9. 2022 21:34

Je to sráč, vlastizrádce a kolaborantům se to vrátí!

Lev Prch
18. 9. 2022 21:32
Odpovědět  Masunta

Matkosestra ti tu žalovaní povolila?🤔🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Lev Prch
18. 9. 2022 22:19
Odpovědět  Masunta

A že budu sedět v Guantanámu ti senilní pedofil Bidet odsouhlasil havlotrosko?!

Masunta
18. 9. 2022 18:21
Odpovědět  Lev Prch

To přece o tobě právě já vím nejlépe… kuk… 🙂

Lev Prch
18. 9. 2022 18:26
Odpovědět  Masunta

Čtení psaného v českém jazyce a chápání textu je mimo tvé rozlišovací schopnosti,čOUDE 👎

Lev Prch
18. 9. 2022 12:09
Odpovědět  Masunta

Drž hubu, sračkoslize 👎

Masunta
18. 9. 2022 15:11
Odpovědět  Lev Prch

Omlouvám se ti, !!! … záchvatový psych, že jsem se tak dlouho nevěnoval tvým aminozitám v řechtačce. Byl jsem v lese, našel masivního hřiba bronzového se silnou nohou. Musel jsem na něho se sekyrkou, a ta byla tupá. Dej do vyhledávače:

https://email.seznam.cz/imageresize/?width=1853&height=983&mid=111297&aid=7&uid=94058822&default=%2Fstatic%2Fwm%2Fimg%2Fdefault-image.svg

Administrátor
P.A.Semi
18. 9. 2022 17:34
Odpovědět  Masunta

Obrázky z email.seznam.cz nejdou zobrazit, to vidíš jenom ty…

“tvým aminozitám” zřejmě mělo být “tvým animozitám”…

Masunta
18. 9. 2022 19:25
Odpovědět  P.A.Semi

Nemělo… buďte více v klidu.

Gales
18. 9. 2022 14:37
Odpovědět  Masunta

Baník,ty píčo.

Masunta
18. 9. 2022 16:29
Odpovědět  Masunta

Převzatá dnešní zpráva: V Moldavsku v Kišiňove sa koná masový protest požadujúci odstúpenie vedenia krajiny a usporiadanie predčasných volieb.

Masunta
18. 9. 2022 19:15
Odpovědět  Masunta

V Moldavsku začali pred parlamentom stavať stany požadujúc rozpustenie celej prozápadnej vlády. Na dnešnom proteste ľudia skandovali: „Vymeňte Sandu za drevo na kúrenie.“

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 17:38
Odpovědět  Masunta

Na tobě se mi líbí, že v těch svých tapetách (nojo, ještě jsem nešel spát; to víš, starej rafan) nejen zapáleně vlastenecky horuješ, ale ještě mnohem víc, jak držíš vlasteneckou lajdu a děláš co se jen dá, abychom byli jednotní a drželi proti těm šmejdům, co je tak nemáš (protože proč bys jináč sloužil směny od už nevidim do ještě nevidim, žejo) rád, jednotnou frontu. Obzvláště pak v tomto směru oceňuji tvé skvělé příse-rky co odpovědi diskutujícím, prodchnuté tvůrčí fantazií a přátelským vlídným slovem vyzařujícím lásku a pravdu.

Ladislav
18. 9. 2022 11:23
Odpovědět  IVAN

💤1* ****************** přesně anI ANO, hrajou na dvě strany! Na fašistickou Bruselskou více! Jedině KSČM, PRO a SPD!

Pavel z Moravy
18. 9. 2022 11:45
Odpovědět  Ladislav

Od těch třech zmíněných stran potřebujeme ale jasné vyjádření jak se zachovají. ANO, to je nadnárodní globalista Babiš a jeho proevropská ikona paní Jourová v Bruselu. Přesto bohužel dostanou dost hlasů, protože většině důchodců nic nedochází. Je to ale jejich problém, trocha toho žvance jim asi stačí. O pětidemolici se samozřejmě ani nezmiňuji, i když se nebudu povyšovat, takoví lidé mi nestojí za komentář.

sizok
18. 9. 2022 12:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nediv se, sociálně slabí jsou největší babišovou základnou.

Pavel K
18. 9. 2022 12:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Proto taky ta starost Babiše o důchodce. To jsou jisté hlasy, jako cikánský a jako ouřednický, fízlácký atd. Lidi OSVČ, v kolbenkách a v jiných výrobnách to je póvl dělající za pár korun. Budete zlobit nahradíme zahraničními otroky. Na úřadě také více poradí cikánům než svým lidem.

sizok
18. 9. 2022 12:22
Odpovědět  Ladislav

Lidé budou vždy volit zlo, které znají, než proklamované dobro, které neznají.
Od KSČM, SPD ví, co mohou čekat, od PRO, to je velká otázka. Dodrží své sliby?
To v této chvíli nikdo neví.

Lev Prch
18. 9. 2022 13:14
Odpovědět  sizok

Blbiš byl zlo,ale jak bys pojmenoval fyjalový vlastizrádce?!

Ladislav
18. 9. 2022 13:33
Odpovědět  Lev Prch

💤 Jednoduše, zrádní fašisti od svého vzniku!

Lev Prch
18. 9. 2022 14:27
Odpovědět  Ladislav

Noooo,tak zle bych to neviděl.Alespoň ze začátku…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav
18. 9. 2022 13:31
Odpovědět  sizok

💤 Srovnej, když si koupiš byt musíš nejdříve uklidit a pak vybavuješ. Tak to bude i u vzniklého PRO. Když se neosvědčí, konec a ámen s něma! 👎

sizok
18. 9. 2022 17:56
Odpovědět  Ladislav

To je sice pravda, ale i Amen s námi.

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 18:14
Odpovědět  Ladislav

Jo. Ale s námi také. Protože neosvědčit se mohou jen tak, že půjdeme dál do sra-ček. A můžeme v nich pak už zůstat.

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 18:10
Odpovědět  sizok

sizoku, ne vždy. Vzpomeň, když vylezli na scénu Veverky nebo Bureš s ANO. A moc bych za to nedal, že podobné to bude i s PRO. Zákulisní intriky proti SPD mají zmáknuté dobře a piár také nezanedbávají.

Pavel z Moravy
18. 9. 2022 11:15

Nereaguji na článek. Pouze se ptám, tak spojíte se vlastenci, nebo si budete skládat bábovičky každý na svém vlastním písečku?
My občané, odpůrci stávajících pořádků to potřebujeme vědět. Máte odvahu říci, vystoupíme z EU a NATO, jakmile k tomu dostaneme mandát? SPD je nejsilnější opoziční strana, tak se už sakra jednoznačně projevte. Ze všeho toho lavírování je mi už blejno. U nás kupříkladu není na kandidátce do komunálu hnutí PRO, pouze SPD a Hnutí PES s KSČM, kteří jsou na výběr. Kdo z nich chce prožívat další agónii s EU? Chcete li žít navěky v totalitní EU, tak to řekněte a já se budu bavit něčím rozumnějším než řešit komu s manželkou máme dát hlas a půjdu se projít do lesa a načerpat energii pro své staré kosti. Pane RAJCHLE, jste pro okamžitý odchod z EU? Pane Okamuro, jste pro okamžitý odchod z EU? Paní Konečná a vůdci hnutí PES, jste pro okamžitý odchod z EU, paní Majerová, jste pro okamžitý odchod z EU? To platí pro všechny ostatní, máte týden na to, nám to sdělit. Na odchod z NATO se ani neptám, to už je samozřejmé. Vím, že můj hlas a hlas mé ženy nic moc nezmění, ale já chci vědět jestli jít k volebním urnám nebo raději do lesa na tu zmíněnou procházku.

Ladislav
18. 9. 2022 11:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

💤 🇨🇿 1* ******************

krtek
18. 9. 2022 11:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pro odhodz EU je pouze SPD, PES a možná i nové vedení KSČM. Pro odchod z NATO je SPD a KSČM. Možná někde jsou nepířesnosti, mnoho stran se této otázce vyhýbá, nebo mlží

[Trol-1] Severak
18. 9. 2022 12:07
Odpovědět  krtek

..

Lev Prch
18. 9. 2022 12:10
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Je lepší mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit veškeré pochybnosti 🤫

[Trol-1] Severak
18. 9. 2022 12:17
Odpovědět  Lev Prch

..

sizok
18. 9. 2022 12:25
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Raději mlč.

Pavel K
18. 9. 2022 12:36
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Už moc obehrané, chce to inovaci, když chcete být vtipný. Děkuji.🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 18:28
Odpovědět  Pavel K

Troldové a inovace a vtip? To je vtip už sám o sobě.

Lev Prch
18. 9. 2022 12:36
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Čtení psaného v českém jazyce je nad možnosti tvého ÍÁ banderochuj

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 18:23
Odpovědět  krtek

KSČM je také pro odchod. A jinak – kdo věří jakékoli straně, která mží ohledně odchodu z EU a NATO – tedy v pro náš národ nejzásadnější otázce -, je, když budu maximálně korektní, důvěřivý pitomec.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
19. 9. 2022 08:10
Odpovědět  krtek

Volit pouze a jen SPD a možná ještě KSČM/KSČM je už něco úplně jiného než v 89/. Všichni ostatní, budou-li mít rozum, podpoří všemožně SPD/třeba na demonstracích, na svých vebech/, jinak jsou to jen odebírači hlasů SPD. A pravda se ukáže pár týdnů po volbách. Takže volme SPD !!!

Pavel K
18. 9. 2022 12:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

Pedro
18. 9. 2022 14:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Z Nato nikdo neodejde, anglosas to nedovolí. Napadl by nás vojensky. Hospodářsky nás už zničil.

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 18:32
Odpovědět  Pedro

Nemyslím si. Ono by ale záleželo hlavně na tom, jak schopná by v danou chvíli byla naše politická scéna. Ale šlo by s nimi vyj-ebat, aby si to rozmysleli.

Masunta
18. 9. 2022 11:28

Bude-li každý z nás z křemene, je celý národ z fládrů. Bez osobní aktivity si z nás mocní a grázlovití, udělají pimprlata. Moralizování. Ti, kteří by se měli nejvíce poučit a směnit se, moralizování ani nedostanou pod nos. Okamurovo odvolávání politiků, soudců, státních zaměstnanců – přímá demokracie. To by snad pomohlo, ale i tato jeho politika může být dvousečná. I on by například mohl být odvolán z postu poslance na základě dostatku hlasů v petici. Pak je tu ještě prosazení míce možností pro změny pomocí referend. To vidím více průchozí.
———————————————————————————————————————
„Útočia vo dvojiciach“ — Ukrajinci sú zdesení a Kyjev žiada USA, aby „dohovoril“ Iránu18.09.2022
Iránske kamikadze-drony dodané do Ruska spôsobujú vážne škody ukrajinským silám v Charkovskej oblasti.
Informoval „The Wall Street Journal“ v sobotu 17. septembra.
Ukrajinská armáda sa sťažovala americkej publikácii, že útočné bezpilotné lietadlá (UAV), o ktorých sa predpokladá, že ide o iránske Shahed-136, „fungujú v pároch, z ktorých jeden je namierený na najbližší radar a druhý je namierený na cieľ a zničí ho“. Drony už takto zasiahli niekoľko ukrajinských obrnených vozidiel a delostreleckých batérií.
V júli USA varovali, že Rusko plánuje získať „stovky“ bojových UAV od Iránu, ktorý výrazne pokročil vo vývoji bojových bezpilotných lietadiel, aby kompenzoval nedostatok efektívnych vzdušných síl.

Masunta
18. 9. 2022 11:29
Odpovědět  Masunta

Plukovník ukrajinských ozbrojených síl Rodion Kulagin „dúfa, že USA a ich spojenci dokážu Ukrajine poskytnúť lepšiu protidronovú technológiu alebo zasiahnuť, aby dodávky iránskych bezpilotných lietadiel do Ruska prerušili“.
Scott Crino, zakladateľ a generálny riaditeľ americkej poradenskej spoločnosti „Red Six Solutions LLC“, pre WSJ povedal, že „Shahed-136“ by mohli poskytnúť Rusku „silnú protiváhu“ k high-tech zbraňovým systémom, ako sú napríklad raketové systémy HIMARS, ktoré kyjevskému režimu dodávajú USA.

Masunta
18. 9. 2022 11:30
Odpovědět  Masunta

Čekám něco o mé gramatice.

Lev Prch
18. 9. 2022 12:11
Odpovědět  Masunta

Může jít otravovat na Seznam,Lihovky nebo Blicí listy, havlopussynka čOUDelkovic.

Lev Prch
18. 9. 2022 12:37
Odpovědět  Lev Prch

Ty aby ses toho trola z čOUDelkovic stáje nezastal 👎👎👎👎

Lev Prch
18. 9. 2022 13:16
Odpovědět  Lev Prch

Jaký argumenty kromě zastaralých článků má Masunta -Mardoch?!Povídej, ať se poučím.
P.S.A co máš k věci ty sám?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
18. 9. 2022 15:18
Odpovědět  Lev Prch

Na dnes večer máš zákaz koukat z postele na zeď, na kterou si vylepuješ mé diskusní příspěvky. Třeba ten o prof. Koukolíkovi. Zákaz se týká i jinak automatické manipulace se svou 5. končetinou při pohledu na mé příspěvky. To se týká i mých příspěvků v jazyce slovenském.

Lev Prch
18. 9. 2022 16:54
Odpovědět  Masunta

Zvukům na pomezí prvohor a druhohor nehovim 👎👎👎👎

Masunta
18. 9. 2022 15:15
Odpovědět  Lev Prch

Něco co snad dokážeš rozchodit: .

Masunta
18. 9. 2022 15:17
Odpovědět  Lev Prch

Nebýt TEBEBE

Masunta
18. 9. 2022 16:33
Odpovědět  Lev Prch

Na vzpomínky starých zbrojnošů se obecně se.re.

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 18:46
Odpovědět  Lev Prch

Vylévat s vaničkou i dítě?

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 18:40
Odpovědět  Masunta

Jsi průhlednej, šášo. Od té doby co ses parkrát seknul a já to to omlátil o řepu, tak to tímto primitivním způsobem maskuješ jakože schválně a myslíš, že ti to někdo sežere. Stejnou měrou jako sebe přeceňuješ, své bližní podceňuješ. A přesně na to také v životě dojedeš. To není dohad, ale danost; tak to v reálném světě funguje. Vzpomeň na tuto predikci až se tak stane. Ale jinak si dál kašpárkuj, také se rád bavím.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
18. 9. 2022 11:54

To je jen protože jste svéhlaví jak mezci a neposloucháte ani čt orwell soustružníků na 3 000% od vztyčení vysílacího stožáru a dávno už jste mohli, no moment 10 000 000 x 30 živit 300 000 000 multikulturních přínosců, lotři v blahobytu.

https://www.youtube.com/watch?v=r-kxGnnS92Q
comment image

sizok
18. 9. 2022 12:11
Odpovědět  sergej

Měl bys nekonzumovat tolik alkoholu, popřípadě si dát méně fetu. Hlupáčku.
Na UK je to slabé, velmi slabé. Ale tak už to u dnešních tzv. “absolventů” je.

sergej
18. 9. 2022 12:57
Odpovědět  sizok

Mlaskej si v retardarinu, ňamto. 🙂

Lev Prch
18. 9. 2022 13:18
Odpovědět  sergej

Was dummkopf?

sergej
18. 9. 2022 14:07
Odpovědět  Lev Prch

Latinu skopčáčku jo a co ještě dáš?
https://www.youtube.com/shorts/dsEkZClFsPM

Lev Prch
18. 9. 2022 14:28
Odpovědět  sergej

Pro tebe je vše házení perel sviním.

Masunta
18. 9. 2022 15:20
Odpovědět  Lev Prch

Klidně nadávej. Normálka. U sprosťáků … 🙂

Lev Prch
18. 9. 2022 16:55
Odpovědět  Masunta

Svině se ozvala 🤮

sergej
18. 9. 2022 18:18
Odpovědět  Lev Prch

Házíš co ti dá laťka poznání, pitomosti nadcvičenýho postiženého plastelíňáčka.

sergej
18. 9. 2022 19:01
Odpovědět  sergej

netrefil au 🙂

Lev Prch
18. 9. 2022 19:09
Odpovědět  sergej

?????💩💩💩💩💩💩💩💩

Gales
18. 9. 2022 14:35

A kde jsou lidovci,též je nevolit. Jsou to šk a zaprodanci. Ať ……..

Misa z Moravy
18. 9. 2022 18:02

Diskuse rozbitá, Lve, Masunto, Severáku, mírněte se.

sergej
18. 9. 2022 18:22
Odpovědět  Misa z Moravy

Hezký korektnost především a dětsky i spořádaně tradá. Zařadit pochodem chod, levá a levá, tvrdší krok. To přijde. 🙂

Lev Prch
18. 9. 2022 19:10
Odpovědět  Misa z Moravy

Na tvoje mOUDra čekáme 👎👎👎

sergej
18. 9. 2022 20:14
Odpovědět  Lev Prch

V maloměstečku to má na povel kapáč z galérky a jak hezky všichni štrádujou nezávisle režimu od 80.let. S pravidly moštárny.

Misa z Moravy
18. 9. 2022 18:48

Zajímavý článek indických novin. Indie se v Samarkandu distancovala od války na Ukrajině. Čína podobně, ovšem otevřeně médiím to řekl jen indický premiér, Putin musel odjíždět hodně zklamaný: Shanghai Cooperation Organisation (SCO) – India, China opposition to Russia’s war on Ukraine leaves Putin even more isolated – Telegraph India

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
18. 9. 2022 19:07
Odpovědět  Misa z Moravy

No taky by ti taky odsud mohli být braní že jsou válce a jinak tedy nahlíženo, tady si ňamtáte že jako by nic a co tu slyšíme a tak to tam berou jinak s třenicemi s obyvatelstvem přes miliardu, má to jiný kontext a odezvu. Neznáte svět a ne že bych se extra orientoval, ale….

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 20:27
Odpovědět  sergej

Ty indické noviny citované lavórem je nejspíč nějaký indický Seznam. Já našel něco jiného – viz odkazy pod lavórem.

Lev Prch
18. 9. 2022 19:11
Odpovědět  Misa z Moravy

To víš,podporuje Banderosvoloč stejně,jako Čína 👎

Misa z Moravy
18. 9. 2022 19:40
Odpovědět  Lev Prch

Indie řeší zcela jiné problémy než Ukrajinu, u Číny je to složitější, ta toho hodně na UA koupila, má tam své zájmy. Každopádně ani Indie, ani Čína nestojí o posílení Ruska. K ničemu by jim nebylo. Samy se nemají rády. Každá jaderná velmoc hájí hlavně své zájmy. Ty jsou většinou odlišné. Čína je pak velmi pragmatická, nechce si kvůli cizím zájmům kazit obchody s EU a USA.

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 20:14
Odpovědět  Misa z Moravy

Jo. Tady také zajímavý článek o tomtéž. Také z Indických novin, leč trochu jinak. Hodně jinak. Něco jako když o tomtéž napíše pokec a seznam.

https://www.bhaskar.com/international/news/pm-narendra-modi-putin-meeting-update-sco-meeting-130323878.html?ref=inbound_article

A tady pro změnu z čínského webu o té ohromné izolaci Putina a distancování Číny. Právě jednají o “ještě užších čínsko-ruských vztazích” by byl Putin ještě víc zklamaný.

https://www.globaltimes.cn/page/202209/1275494.shtmlhttps://www.globaltimes.cn/page/202209/1275494.shtmlhttps://www.globaltimes.cn/page/202209/1275494.shtmlhttps://www.globaltimes.cn/page/202209/1275494.shtmlhttps://www.globaltimes.cn/page/202209/1275494.shtml

Jojo, taková izolace je sfiňa.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Misa z Moravy
18. 9. 2022 20:59

Jak to čtu v překladu, tak tam říká totéž jako u mého odkazu výše, Indie preferuje diplomacii, nechce válku na UA, druhý odkaz nefunguje.

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 21:29
Odpovědět  Misa z Moravy

Však taky jo. Ale porovnej znění. O nějakém zje-bání Putina a zklamání ani ťuk, že. Základní informace stejná – ale tím to také končí. Ten druhý odkaz – cenzoři se tumlujou. Kre-téni. Ale dá se s tím vyc-hcat. Zamodři si tenhle odkaz, švihni nahoru do okénka a Enter. Ale co tady poučuju troldu. Už blbnu. Je to vlevo na titulní straně. Po obrázkem s ruským a čínským praporem. A funguje to; právě jsem to ozkoušel.

globaltimes.cn.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$