blog

.C.Roberts: Tryskem do katastrofy

Bidenův režim odmítá bránit hranice USA, ale neváhá povolat operační jednotky na letadlové lodě a 101. výsadkovou divizi USA n obranu hranic Izraele. „Kryjeme Izraeli záda“ prohlašuje opakovaně americký ministr zahraničí, a americký ministr financí k tomu dodává: „Amerika si může dovolit dvě války“.

Takže zapomeňte na ochranu našich vlastních hranic a na to, jakou zátěží se tato politika stává pro americké daňové poplatníky.

Jak se za tohoto stavu věcí můžete ubránit dojmu, že naše vláda má čímsi svázané ruce a riskuje naše životy a blaho v zájmu jiné země? Ba téměř se zdá, že ve Washingtonu všichni, a Republikáni snad ještě víc než Demokraté, propadli intenzivní válečné horečce. Zatímco Washington spěšně eskaloval blízkovýchodní konflikt nasazením amerických vojenských sil, republikánský senátor

z Jižní Karolíny Lindsey Graham obvinil z ekalace Irán a na jeho adresu pohrozil: „Pokud vyeskalujete válku, přijdeme si pro vás!“ A nedosti na tom. Graham naším jménem ve svých hrozbách pokračuje s tím, že USA „vyřadí Irán z ropného byznysu“. A dál hrozí: „Jsem připraven použít vojenskou sílu ke zničení zdroje financování Hamásu a Hizballáhu“.

Další republikán z Texasu a předseda výboru pro zahraniční věci Sněmovny reprezentatntů Michael McCaul řekl, že sepisuje legislativu, jejímž smyslem je svázat americkou armádu s izraelskou válkou proti Palestině.

Jsme také svědky totálního selhání západního vedení, a to nejen ve Washingtonu, ale v celém západním světě. Namísto toho, aby situaci vysláním svých vojenských sil na Blízký východ eskaloval, měl Washington situaci uklidňovat. Ovšem neděje se tak. Existují naopak spekulace, že americké síly, jež se na Blízkém východě hromadí, jsou „válečnou flotilou“, jejímž úkolem je konečně přinést změnu režimu v Sýrii a vykopnout odtamtud Rusy. A to v aktu pomsty za Rusy, kteří zabránili plánovnému svržení Asadovy vlády prezidentem Obamou.

Chápu, že neokonzervativci Bidenova režimu chtějí v rámci své podpory izraelské expanzi pokračovat ve své politice čištění Blízkého východu, ale jak bezpečné je předpokládat, že odtud Putin vyděšeně prchne? Kdyby to totiž učinil, skončil by coby vůdce disidentského světa a pravděpodobně by skončil i v Rusku. A projev ruské zbabělosti by jistě vyvolal eskalaci angažovanosti NATO na Ukrajině.

Zdá se tedy jisté, že útok USA na Sýrii by vyústil ve vojenský konflikt mezi USA a Ruskem. Izraelci masakrují Izraelce a berou jim jejich území kousek po kousku už od roku 1947 a nikdo s tím nikdy nic neudělal. OSN schvaluje rezoluce za rezolucí, ale USA tyto rezoluce vetují. Takže ani tentokrát neočekává Netanjahu žádnou opozici, a jediné, co očekává, je další pomoc Ameriky a jejího impéria.

Situace je kromě jiného zaplavena i spoustou chybných výpočtů.a předpokladů. Hizballáh se už totiž dnes vyrovná Izraeli. Milice Hizballáhu skutečně dvakrát porazily vychvalovanou izraelskou armádu a vyhnaly ji z Libanonu navzdory izraelské vzdušné síle. A syrská armáda je zocelena bitvami proti žoldákům, které sem Washington poslal, aby svrhli Asada.

Stejně jako Hizballáhu a Hamásu nechybí vojenský zápal a rakety, schopné zasahovat Izrael, ani Iránu. Pokud, jak se tvrdí, 5 000 raket Hamásu vyřadilo izraelský bezpečnostní systém nazývaný Železná kupole, nemá tento systém žádnou šanci proti 100 000 nebo 200 000 raket. A pokud pak bude izraelská armáda vyslána do Gazy, odpor Hamásu ji tam určitý čas podrží, a Izrael riskuje, že bude přemožen Hizballáhem, Sýrií, Irákem a Iránem, pokud by se ovšem chtěly boje zúčastnit.

Izraelská porážka by ovšem zle poznamenala i vojenskou reputaci USA.

Tváří v tvář této možnosti, projevují jak Izrael, tak i USA naprostý nedostatek soudnosi. Rizika se ignorují. A problém lidstva se jeví v tom, že vyvinulo zbraně, které jsou schopny zničit veškerý život. A že se tyto zbraně nalézají v rukou emocionálních lidí bez rozumu a neschopných se krotit . Měl jsem a stále mám obavy z toho, že se konflikt na Ukrajině vymyká kontrole a že snad ještě nebezpečnější situace bude na Blízkém východě. A že se to nebezpečí přehlíží. Válečná propaganda presstitutek je extrémní a lidi před realitou oslepuje. Ti ve funkcích si myslí, že mají věci pod kontrlou, ale není tomu tak. Širšímu konfliktu by mohlo zabránit|Rusko, ale Putinovi možná chybí větší rozhodnost.

Řekněte mi, kde jsou vůdci schopní zabránit katastrofě?

Překlad: Lubomír Man

sdíletj na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
19. 10. 2023 00:02

V. V. Putinovi nechybí rozhodnost. On má asi jiný plán. Méně brutální, ale o to pro západ bolestnější.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
19. 10. 2023 10:05
Odpovědět  krtek

Degenerace západu pokročila natolik, že se již dnes dá očekávat vše. Podívejme se na naše řídící loutky, udělejme si úsudek o jejich morálním profilu a inteligenci a uvidíme v zrcadle odlesk současného zdegenerovaného západu. Prakticky zjistíme, že s tímto materiálem jsme v dupě a rozumní nikde. Asi je vyhubil mor debility.

Mike
19. 10. 2023 07:08

„Amerika si může dovolit dvě války“, to je fakt. Je jedno, kterou z nich zase prohraje.

sergej
19. 10. 2023 07:23
Odpovědět  Mike

Mají tiskárnu a všude hltače holarů. 🙂

Helena
19. 10. 2023 08:08
Odpovědět  Mike

Ne. Amerika už si nemůže dovolit žádnou válku. Jen se ještě najde pár trotlíků, kteří jsou nuceni ty emerický a anglický svině slepě poslouchat a americkou válku vést rukama svých obyvatel, až do posledního mrtvého chudáka. Viz Ukrajina. Ani Pyjala a spol. nechce vést americkou válku rukama svých obyvatel, protože ví, že mezi prvními by zařvali oni – proto americkou válku financují našimi penězi, proto udělali z ČR obrovský penězotok na Ukradinu i do USA – protože amíci už na to nemají. Viz koupení z USA zajíce v pytli – F 35, jaderné palivo do JE, plyn – což je utopie.
Izrael je ve stejné situaci jako ukradina – slouží k americké válce, na obyčejných izraelcích nikomu nezáleží, ti ať klidně v té amiválce zařvou. USA a západ zoufale potřebují suroviny, proto chtěli vyrabovat Rusko, Izraelsko-palest. konflikt slouží také jen k tomu, aby mohl západ vyrabovat to bohatství pod zemí Blíz. východu. Bez ukradených surovin USA už nevyrobí ani dětskou pistolku. O nic jiného nejde: JDE JEN A JEN O SUROVINY. A teď jde jen a jen o to, kdy to Izraelcům a Palestincům dojde – že jsou vlastně na jedné lodi.

Bety
19. 10. 2023 20:34
Odpovědět  Mike

Zatím nevyhráli ani jedinou.

sergej
19. 10. 2023 07:16

🙂 Ale tady budou pořád dělat soustruháti druhými na 3 000% od vztyčení vysíracího stožáru, holt to mají pod kůží ZDROJE JSOU, všichni to říkají. Jsou generačně vzdělaní a už to mají v genech, multitituláci. Ne že pracují pro vás, ale vy na jejich “studijní kariéry snů. Pomiňme že f35 po blesku jdou zcela mimo ovládaní a první co by bylo v ostrém konfliktu je EMP. Ale je to tu jeden zkumák představ zázraků vedle druhého.
https://www.youtube.com/watch?v=7JlPWDF2mNY

sergej
19. 10. 2023 07:18
Odpovědět  sergej

Nebo posluchač “bohů. 🙂

Ladislav 💤
19. 10. 2023 09:03

Pane Putine, je načase spustit budíka na Poseidonech.

Frank1
19. 10. 2023 10:06

Pycha a nafoukanost USA predchazi pad.

Vladimír
19. 10. 2023 10:18

Biden a jeho vodiči by možná ještě mohl rozpoutat konflikt s Čínou. Když zvládnou dvě války, tři nebudou přece problém. Biden před volbami potřebuje alespoň nějaký úspěch. Na Ukrajině to už asi nebude, tak alespoň na Blízkém východě. Jen nějak nevidí, že svět se začíná proti USA, EU spojovat a místo řinčení zbraněmi by se měli věnovat diplomacii. Jenže opravdové diplomaty na Západě aby pohledal. Všichni jsou na úrovni našeho Lipánka.

Pavel z Moravy
19. 10. 2023 12:20
Odpovědět  Vladimír

Ať se na mne nikdo nezlobí, co to musí být za debilní lid, který hodnotí úspěšnost nějakého staříka ve funkci presidenta, za kterého rozhodují úplně jiní nějakým jako krvavým úspěchem v nějakém konfliktu. Řekl bych, lide, neopakuj tyto debiloviny, které vypouští zdegenerovanci z mozkem, jejichž výplní je kupa hnoje. Co to proboha musí být za hňupy ti tvorové, kteří hodnotu žití posuzují dle toho kde kolik zabili lidí. Řekněme si na rovinu, že tento západ je natolik zdegenerovaný, že jeho ztráta by nikoho nemusela mrzet. Může takto přemýšlet normální člověk? Asi ne. Takže žijeme v té největší morální žumpě jakou lze stvořit. Člověk asi nikdy nebude beránek, ale tento tvor, to je pouze na to si před ním odplivnout. Má vůbec smysl tohoto pošahaného tvora, zvoucího se člověk řešit. Nezdá se vám, že to je více jak boj s větrnými mlýny. Myslíte, že v budoucnu, pokud lidstvo přežije, budou duševně vyspělejší lidé? Pochybuji o tom, my se to nedozvíme, ale asi není v silách lidské společnosti chovat se alespoň tak abych nepůsobil druhým újmu. Toto co se děje je stálým opakováním historie lidstva pouze v jiném čase a v mnohem sofistikovanějším prostředí. Zdá se, že většina jedinců zůstane

Pavel z Moravy
19. 10. 2023 12:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

trvalými křupany bez možnosti jejich duševní obrody. Prostě tento člověk na víc než na to co nyní předvádí nemá. Takže proč se vlastně čílit? Proto, aby si myslící jedinec uhnal infarkt? Chtít něco změnit a nebo moci to změnit jsou dva velké rozdíly. Takže vychovat člověka nelze, proto se ani nelze ničemu divit. Není to pesimistické, ale realistické. Člověk k těmto závěrům prostě po celoživotní pouti dospěje. Zdravím.

Vladimír
19. 10. 2023 12:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Když opomineme z jakých lidí se Američani vytvořili pak největší vliv asi na jejich pohled na válku má to, že převážnou řádku let své existence vedli válku a to převážně na cizím území. A tak to berou jako něco co patří k životu. Z filmů pak si oblíbili drsňáky, kteří sami klidně porazí celé armády hlavně ty z Východu – slovanské, jsou nepřemožitelní a vždy zachrání to dobro. A takové chtějí mít prezidenty. A je jim úplně jedno, že ten současný by neunesl ani pistoli a její zpětný ráz by mu nafackoval. Oni mají o sobě velice vysoké mínění i když mi není jasno proč. A k tomu všemu co dělají po světě prostě, podle nich, mají právo.

janle57
19. 10. 2023 16:51
Odpovědět  Vladimír

Mamánek Lipánek,to jste řekl dobře,maminka mu ráno zavázala tkaničky od bot a zabalila
svačinu,aby mohl vyrazit do práce a když tam dorazil,zavolal do Washingtonu,jestli by mu
laskavě dovolili si dojít na WC,protože doma už to chudák nestihnul,asi takhle lze stručně
charakterizovat osobnost tohoto pirátského chlapce.