blognezařazené

„Byl školen ve speciálních metodách výslechů”. Historik vystavil dokumenty o gen. Pavlovi

Historik Pavel Blažek opakovaně vysvětloval, proč nehodlá volit Petra Pavla za prezidenta České republiky. Opakovaně připomněl komunistickou minulost generála ve výslužbě Pavla. A teď potenciálnímu prezidentskému kandidátovi zasadil další ránu.

Současné průzkumy volebních nálad naznačují, že ve druhém kole prezidentských voleb na počátku příštího roku proti sobě mohou stanout šéf hnutí ANO Andrej Babiš a někdejší nejvyšší vojenský velitel NATO a dnes generál ve výslužbě Petr Pavel. Jak Babiš, tak Pavel byli před listopadem 1989 členy komunistické strany.

Babiš byl k tomu spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti a historik Pavel Blažek, který se dlouhodobě věnuje studiu čtyřiceti let komunistické nadvlády nad touto zemí, teď na sociální síti Facebook upozornil, že generál Pavel byl frekventantem Zpravodajského institutu komunistické vojenské rozvědky.

Pavel se opakovaně bránil, že jeho komunistická minulost není vykládána v patřičném kontextu a zdůrazňoval, že ač udělal v mládí vstupem do komunistické strany chybu, po roce 1989 jako voják naplno sloužil demokratickému režimu a za tuto svou službu se dočkal i ocenění.

Ohledně svého působení před rokem 1989 líčil, že byl v podstatě takový svobodník Kouba, sukničkářský výsadkář a hrdina předrevoluční komedie Copak je to za vojáka.

Ale Blažka tímto svým popisem nijak neuklidnil.

„Petr Pavel mne nedávno obvinil z toho, že lžu. Údajně nikdy neměl nic společného s rozvědnou činností. Dokumenty ovšem hovoří zcela jinak. V roce 1988 Pavel nastoupil do I. ročníku výzvědné školy vojenské rozvědky, tedy Zpravodajské správy Generálního štábu (ZS GŠ), která v úvodním ročníku probíhala pod krytím jako Vojenská akademie Antonína Zapotockého (VAAZ) v Brně. Ve skutečnosti se jednalo o kurz organizovaný 26. oddělením ZS GŠ, což byl Zpravodajský institut,“ rozepsal se Petr Blažek.

Tento institut připravoval vojáky na rozvědnou práci v zahraničí. I na speciální úkoly. Podle Podle Blažka byli vojáci cvičeni i ve speciálních metodách výslechů.

„Pavel byl posluchačem kurzu D-2. Jeho manželka byla informována o jeho krycí legendě, kdy měl jezdit do školy údajně jako tlumočník a překladatel. Archivní dokumenty pochází ze spisu ZS GŠ vedeném k Petru Pavlovi, který je uložen v ABS. Ve spise je uvedeno také jeho krycí jméno Pávek. Informace o 26. oddělení ZS GŠ jsou z diplomové práce Viktora Dobiáše, kterou obhájil na Masarykově univerzitě v roce 2010,“ doplnil Blažek.

Petr Blažek promlouvá
Petr Blažek promlouvá
Petr Blažek promlouvá
Petr Blažek promlouvá

Pavel sám se ke svému vztahu s rozvědkou již v minulosti několikrát vyjadřoval. “Hovořit o tom, že jsem byl špionem, je nepochopení situace,” říká. Vše prý zveřejnil a nijak se se svou minulostí netají. 
https://bit.ly/3Ri8vW1

sdílet na

60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
8. 7. 2022 21:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle zrádné individuum je pro některé z nás ideální budoucí prezident ČR,vzor pro
mnohé politiky pro převlékání kabátů,takže dnes s EU a NATO,zítra s Čínou nebo
mimozemskými civilizacemi,kteří to tu ovládnou,jen když to posype a dál budu
u vesla, s Vámi,lide český,to myslím doopravdy upřímně a teď ze mne vytryskla
ta pravá láska k rodné české zemi.

janle57
8. 7. 2022 21:16
Odpovědět  janle57

Abych nezapomněl,nové volební heslo soudruha Pavla ve nastávající
prezidentské kampani: ” Zaprodal bych svojí matku za 10dkg šunkového salámu

Gales
8. 7. 2022 21:27
Odpovědět  janle57

Nebo i za gothaj.

9. 7. 2022 12:40
Odpovědět  janle57

Mě nevadí co byl. Mě vadí co je. Tři rozvědčíci: V. V. Putin, M. Polreich, P. Pavel. Z toho jsou dva vlastenci hodni úcty a jeden prodejná svi-ně. Aneb když tři dělají totéž, není to totéž.

Mat
9. 7. 2022 12:42
Odpovědět  janle57

Lampasáckou korouhvičku Pavla má každý jen trochu inteligentní člověk přečteného. Ale jestli má někdo tendenci pomyslně poplácat “historika” Petra (ne Pavla, jak je v článku dvakrát chybně uvedeno) Blažka po ramenou, měl by se podívat třeba sem https://www.facebook.com/petr.blazek.12 nebo sem https://www.e15.cz/rozhovory/ruska-propaganda-v-cesku-stale-nachazi-lidi-kteri-ji-pomahaji-zesilovat-rika-historik-petr-blazek-1362740, případně na některý ze spousty dalších odkazů, které lze najít a z nichž jednoznačně vyplývá, že jeho pohnutky nejsou vlastenecké. Takže nebrat ani Petra, ani Pavla, ani Blažka.

All
9. 7. 2022 20:49
Odpovědět  janle57

Cypek,nic víc.Ať táhne konečně do hajzlu ten blbeček a převlíkač.

Gales
8. 7. 2022 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

A co když je to špión. Náš špión,pracující pro rusko. Ha? Co s tím?

9. 7. 2022 12:44
Odpovědět  Gales

Vyřadit pro neschopnost bez nároku na výslužné.

Velitel
8. 7. 2022 23:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Fakt těžká volba mezi agentem Burešem a agentem Pávkem.

Kral
8. 7. 2022 23:40
Odpovědět  Velitel

Pávek získal v NATO lepší vyslýchací metody….

misak58
8. 7. 2022 23:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímalo by mě, co dělal Pávek v listopadu 1989. Jasně si vzpomínám na tehdejší výpovědi účastníků pochodu na Národní třídě, kteří v rohlasových a jiných záznamech vypovídali, že na ně skákali ,,nějací magoři v maskáčích a červených baretech,, z asi 2,5 m vysoké dřevěné plakátovací stěny, která tehdy oddělovala chodník na Národní od proluky na rohu Národní a Mikulandské ulice. Bylo by Pávkovo obrovské faux pas, kdyby se ukázalo, že tomu zásahu výsadkářů proti studentům velel on,,,:)

Pavel
9. 7. 2022 00:12
Ohodnotit příspěvek :
     

nu což taková malá česká svině tak o co jde

Ladislav
9. 7. 2022 06:18
Odpovědět  Pavel

Zrádná, takže on i Babiš nevolitelní! Korouvičky netřeba!

Pavel
9. 7. 2022 08:24
Odpovědět  Ladislav

víte s tímto lze polemizovat můj strýc ač obyčejný montér byl několikrát v zahraniční na stavbách a vždy at chtěl nebo nechtěl po návratu z ciziny byl vždy pozván aby referoval kde a s kým se stýkal za co utrácel kam chodil… takto byli vytěžování všichni jak na tom byl čobol nevím ale jako pracovník zahraničního obchodu byl jistě vytěžován více jak obyčejní šmíra

Hans
9. 7. 2022 08:41
Odpovědět  Pavel

Čobol nebyl vytěžován, čobol podepsal spolupráci s STB a to 2x nejdříve jako tajný spolupracovník a po té co se osvědčil a byl řídícími důstojníky hodnocen jako aktivní a snaživý podepsal spolupráci jako agent. Jedna z prvních zpráv čobola Bureše po té co se stal agentem byla o tom co kdo z jeho spolupracovníků říkal o pohřbu urajince Brežněva. Na PZO byli praktocky všichni orgnizováni u STB a tohle práskání na sebe utužovalo kolektiv a umožnovalo STB ověřit kdo jak maká.
Burešovo rodina byl ten největší dobytek, matka ideologická tajemnice Ústavu marxismu leninismu, otec komunista, který neskončil v base za rozkrádání jen díky amnestii G.H. bratr také udavač STB.

Hans
9. 7. 2022 08:43
Odpovědět  Hans

Bureš byl tak aktivní, že ho přímo v Maroku řídila mstní rezidentura KGB, to fakt nebyl případ vytěžovaného civilisty, to byl případ bezpáteřního prospěchře na kterém stavěl režim.

Pav-el
9. 7. 2022 09:05
Odpovědět  Hans

Vždyť to bylo krásně vidět, ve funkci min. financí protěžoval Agrofert. Ostatní ho nezajímalo. Ve funkci premiéra selhal totálně. Vrbětice, Tečka, ČT. atd… Jenom kecy, kecy. Ofcím stačí líbivé řečičky a naletí jak včela na květ.

milan h
9. 7. 2022 09:36
Odpovědět  Pavel

nevim jestli byl otec vybrany ale ja sem jezdil do Fraillasingu k sestre na pozvani kazdy rok a nidy za mnou nikdo nedosel a to podotykam ze nas deda byl sudetsky Nemec

Editor
9. 7. 2022 19:53
Odpovědět  milan h

Nejezdil jsi služebně. To bylo něco jiného.

9. 7. 2022 12:48
Odpovědět  Pavel

Omyl. Velká česká sv-ině.

Arnošt S
9. 7. 2022 19:36

Není Čech ani po otci ani po matce. Je to …. ***

Arnošt S
9. 7. 2022 19:31
Odpovědět  Pavel

Omyl nikoliv česká, jeho otec Josef Pavel se přejmenoval, původní jeho příjmení je Julius Katz? a pochází ze Slovenska, jeho děda z Haliče?

Pijack
9. 7. 2022 07:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Při pohledu do xichtu tohoto lampasáka, lidově řečeno “furťáka” se mi v žaludku navaluje. Tento kariérní pitomeček je dokonalou ukázkou amorálnosti. Nechá si narůst bílé fousky, určitě jako image,. aby tak ze sebe smyl slizkou povahu, bez které se jeho kariéra nedala dělat. Po 30 letech se má zapomenout, jaká svině to byla. Zjevně se spoléhá na plakátovou volební kampaň, lidé jsou zvyklí volit podle xichtu. Bohužel ne podle povahy.

skylla
9. 7. 2022 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

byl voják co bránil socialismus proti kapitalismu a když to bylo výhodné začal bránit kapitalismus proti socialismu….klasický převlékač a lidi nejsou hloupí…..ale není vyžírka jako nějaký historik…..

Janaz
9. 7. 2022 08:24
Odpovědět  skylla

Nie je vyžírka? A aké hodnoty produkuje a skadiaľ je platený? Určite nepracuje ako zamestnanec u súkromnej firmy a ani ako živnostník, že? Takže je to vyžírka na entú.

Pijack
9. 7. 2022 09:16
Odpovědět  Janaz

Vždyť nic neumí. Nemá žádnou kvalifikaci z praxe. Chce řídit civilní život obyvatelstva, politiků, ekonomiky, práva… U takových hovad slovo soudnost je naprosto neznámý pojem. Pokud se najde jediný volič, který ho zvolí, bude to jen frustrovaný žabáček bez sebeúcty. Jsem zvědav, kolik takových idiotů mezi námi žije 🙂

skylla
9. 7. 2022 09:38
Odpovědět  Pijack

nic nechce řídit a ani by neřídil…chce funkci….asi má malý důchod

skylla
9. 7. 2022 09:37
Odpovědět  Janaz

no řekl bych že je důchodce….a královsky placený důchodce…z obou stran

Pavel K
9. 7. 2022 07:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak osobně toho člověka neznám,ale když takhle mění kabáty, tak to bude zřejmě kariérista a takový člověk se nemůže ucházet o politickou a čestnou funkci, jako náš lidový zástupce státu. Tohle může dělat na obecní funkci, tam ho lidi znají a když jim nebudou vadit ty vývrtky a veletoče, tak tam ať si ho zvolí. My tuna u nás máme také takového schopného Fandu, kterého máme za starostu už asi dvacet let. Je schopný, možná že i všehoschopný, má konekce nabrané už z dob OV KSČs a zdejší lid mu říká “náš Fanda”. Že za celou tu politickou kariéru kandidoval asi už za čtvrtou stranu samozřejmě nevadí. Musím ale uznat, že to dělá asi dobře, ale on dělá všechno dobře i pro sebe. Na všetko je nám treba odborníkou.

9. 7. 2022 12:53
Odpovědět  Pavel K

A jako starosta je dobrej, nebo starostuje ve stylu já na bráchu, brácha na mě? Víc by mě asi nezajímalo.

Pavel K
9. 7. 2022 13:56

Zdravím, však píšu že jako starosta dobrý, ale tuna se známe všichni, takže i za druhé. Mohl byste mi rozvést tu druhou vaši větu. Tady si nejsem jistý, co tím úplně myslíte. Děkuji.

Joe Arp.
9. 7. 2022 16:01
Odpovědět  Pavel K

No myslí, jestli ti jako bráchovi taky něco “přihrál”, ne. Tak a vzpomínej.

Pavel K
9. 7. 2022 17:30
Odpovědět  Joe Arp.

Vzpomínám, vzpomínám, nic za co bych si nezasloužil proplatit faskturu. Já mám na mysli úplně jiný kšefty, tzm. na kterých se moc nenadřeš a vyděláš. O dohození protislužby bych se ani nezmiňoval. To jsou drobné.

9. 7. 2022 19:04
Odpovědět  Pavel K

Prostě jestli praktikuje korupční nepotismus, nebo jestli zadává zakázky nestranně a na prvním místě má prospěch obce. A co tím myslím? Prostě by mě jako občana obce víc nezajímalo. Vedle ve vsi měli na MNV roky soudruha tajemníka a po hadráku roky pana starostu, přičemž furt stejnou osobu. A dál mu, na vlastní přání, říkali soudruhu. Že prej není jako Cikán, aby se z něj přes noc stal Rom. Byl to moc fajn chlap.

Pavel K
10. 7. 2022 08:46

Tak ten náš je taky fajn, ale nesmíte šťourat, kde to je nepříjemné. Nevím jestli jsem se srozumitelně vyjádřil, zkrátka o obec se stará dobře, ale o svoje zájmy nádherně. Aby bylo jasno nezávidím. Ale tady to právě začíná na co tuna, nebo jinde nadáváme. Za jeden příklad dám třeba lukrativní pozemky atd.

Karell
9. 7. 2022 07:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Soudruzi vraťte se, vše odpuštěno. Když se to petikolcehodi,, i soudruh je jim dobrý.

Pav-el
9. 7. 2022 08:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže opět nás mafiáni v pozadí tlačí do tohoto nevýběru. Již dnes se mluví o druhém kole, kde budou stát proti sobě tito dva exoti? Velebnosti, jdu blejt!

JEBAL
9. 7. 2022 08:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Vážení pánové přátelé, už se na takové”SVI ňata” jako pětikolka a pavel, ROZDÁVAJÍ VOLEBNÍ LÍSTKY.
VAŘÍCÍ VODA SE TAKÉ PŘIPRAVUJE.

hlasovací.jpg
Teuton
9. 7. 2022 09:07
Ohodnotit příspěvek :
     

A tahle komoušsko lampasácká kreatura, která slouží každému,kdo přisune vrchovatě naložené koryto, ať je to kdokoli, chce být prezidentem ? Má být prezidentem zase pojebaný bolševik ?

milan h
9. 7. 2022 09:20
Ohodnotit příspěvek :
     

vubec me nevadi ze byl clenem KSC ale vadi me ze je podrazak a este k tomu vychcane vstoupil do strany a potom bryskne obratil kabat a i pres prisahu lidu dokazal slouzit jinemu panovia tim porusil prisahu je to obycejny karierista co by prodal vlastni rodice

JEBAL
9. 7. 2022 12:27
Odpovědět  milan h

VARUJME LID ABY ,NEDEJ BOŽE BYL PREZIDENTEM OPĚT NĚJAKEJ KOMEDIANT, VIDÍME TO NA oKRAJINĚ CO KOMEDIANTI DOKÁŽÍ ZAHRÁT!!!

Makron-i-Zelenskijtepličáci.jpg
skylla
9. 7. 2022 09:40
Ohodnotit příspěvek :
     

přijdou číňani a bude petr chen pavel…

Lubek
9. 7. 2022 10:01
Ohodnotit příspěvek :
     

… teda žoldnier.
Ale aspoň študoval. To sa o “našich” v prevažnej väčšine povedať nedá.

Pavel K
9. 7. 2022 14:04
Odpovědět  Lubek

Ale už je přece dávno vědecky dokázáno, že i když je někdo kdovíjak študovaný, tak pro “normální” živost nepoužitelný. Jako příklad uvádím podívejte se po celou dobu kdo nám tvořil všechny vlády a zjistíte, že skoro všichni jsou študovaní. Někteří až MOC!!!.

Karel
9. 7. 2022 15:55
Odpovědět  Lubek

Stačí s podívat na premiéra. Jak mohl člověk s takovými všeobecnými (ne)znalostmi vůbec získat profesuru? Ale budiž, politologie je poněkud bezbřehý rybník. Ale mít premiéra který vážně prohlásí že Česko je soběstačné v potravinách, který usilovně žene zemi do rozvratu a krachu je příliš.

Pat
9. 7. 2022 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Já si myslím, že vrchnost chce, abychom volili jen mezi malou a velkou stranou.
Jinak by takovéto morální kreatury ani nenavrhovali.
U senátu se jim to povedlo dokonale.
Lidé jsou senátem tak znechuceni, že ho prostě ignorují, nevolí do něj, takže vrchnosti pak stačí koupit si mezi sebou pár hlasů a mají tam své senátory jisté.

Daniel
9. 7. 2022 12:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Já budu jednoznačně volit Babiše. Žádný kecy zlodějů a mafiánů z ODS a jejich loutek mě nezajímají.

Pavel K
9. 7. 2022 14:00
Odpovědět  Daniel

A nechcete přece jen zkusit někoho jiného? Změna je život a říká se že zkusit se má všechno. Třeba byste byl mile překvapen a měl dobrý pocit. 😂🙋‍♂️

Daniel
9. 7. 2022 15:38
Odpovědět  Pavel K

No ale koho. Nikdo jiný nerozumí ekonomice a to je pro mě priorita.

Joe Arp.
9. 7. 2022 16:05
Odpovědět  Daniel

Co asi tak prezident ovlivní v ekonomice? Je třeba, aby se postavil eurošmejdům, škoda, že nekandiduje p. Martin Koller.

9. 7. 2022 14:09
Odpovědět  Daniel

Proč Babiše a ne SPD? Fakt by mě to zajímalo. Nechci, a nebudu, se tady s vámi hádat a vyvracet vám to, pokud mi odpovíte, protože vaše věc a vaše výsostné právo, ale skutečně by mě ten důvod proč Babiše a ne SPD zajímal.

Daniel
9. 7. 2022 15:39

SPD je druhá volba. Jenže SPD nerozumí ekonomice. Po politické stránce super, ale to není vše.

Joe Arp.
9. 7. 2022 16:09
Odpovědět  Daniel

SPD není kandid. na prezidenta milý pane. Jinak i tam mají lidi na ekonomiku, bohužel žádná z našich 3 bruselvizí jim nefandí, takže nepropaguje!

Daniel
9. 7. 2022 18:44
Odpovědět  Joe Arp.

Chápu, já mluvil o tim, kdyby vláda padla a byly by nové volby.

9. 7. 2022 19:25
Odpovědět  Daniel

Hm… Mohu mít námitku? Proč by měl premiér rozumět ekonomii? Od toho má přece ve svém týmu ekonomy, ne? Jinak nesouhlasím že SPD nerozumí ekonomii, mám spíše opačný názor, ale to bychom tu mohli mlátit prázdnou slámu do zítra a bylo by to k ničemu, takže nechme tak. Prostě vy názor, já názor, vy pán, já pán. Jen mně vrtal v hlavě ten důvod. Zda potvrdíte, či vyvrátíte, mé obavy. Toť vše. Díky za odpověď a hezký zbytek dne

Pavel K
10. 7. 2022 08:51

👍 👍 👍

Autor
9. 7. 2022 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem si přečetl diskusi. Nic proti tomu, ať si každý píše co chce. Ale – a to nejen tady z této stránky – mám pocit, že jednak lidé ani netuší co všechno na sebe prozradí, je to jejich volba. Ale jak však chcete něco zmněit když chybí poznámí, co bylo nebo je dobrého, a co ničilo a nebo teď ničí to co by mělo být.
Ono je totiž nezbytné pochopit především všechno to, co je třeba k tomu, aby bylo tak, jak má být, ale přesto tak není.
Tenhle by se dostal na svá “místa” za každého systému i režimu.

Pavel K
9. 7. 2022 13:48
Odpovědět  Peterko

Pane, to víte my postarší memáme před svým okolí potřebu se schovávat jako nějací uličníci. To až teď po novu je zapotřebí být neviditelný, mít utajenou identitu. Ano tohle my jednou jeden mladík řekl, když jsem se ho zeptal proč mají na palicích furt ty kapuce. A nebojte se my jsme schopni rozlišit to co je pro nás dobré a co ne!! Proto jsme dělali stafáž v 89, kdy vy jste ještě nebyl na světě a právě proto aby vy mladí jste se měli lépe. A jestli by se tento pán dostal za každého režimu do funkce, to asi většina z nás ví a proto o tom tuna píšeme.VÍME!!! Ale MY všichni právě chceme, aby tomu tak v budoucnu nebylo a jsme si také všichni vědomi, že je to těžko dosažitelný úkol. ČEST!!!

Aleš
9. 7. 2022 14:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Lepšolidé západního světa v překladu lidsky hnůj.

Gales
10. 7. 2022 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Prezident??? Jedině Skála.