blog

Bude se to muset zopakovat: Západ zapomněl na lekci, kterou mu dalo Rusko.

Bude se to muset zopakovat: Západ zapomněl na lekci, kterou mu dalo Rusko.

Obrněný transportér BTR-82 na výstavě vojenské techniky v parku Leninského Komsomolu v Doněcku.

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin schválil nápad poslanců vystavit vojenskou techniku v blízkosti velvyslanectví těch zemí NATO, které ji vyrábějí a dodávají na Ukrajinu. Akce se může ukázat jako zajímavá. Právě v době výročí slavné výstavy trofejní techniky, která byla otevřena 22. června 1943 v Centrálním parku kultury a oddechu pojmenovaném po Gorkém v Moskvě. Za 80 let se změnilo všechno – a nic.


Pojďme se projít po moskevských výstavních místech. Jako bychom byli kurátory expozice jménem zainteresované veřejnosti.
Ukrajinští a polští vojáci na tanku Leopard 2 během cvičení – RIA Novosti, 1920, 04.07.2023

Začněme samozřejmě u německého velvyslanectví. “Neuvěřitelné, ale faktem je, že nám opět hrozí německé tanky Leopard, na jejichž palubě – německé kříže, a opět se chystají bojovat na půdě Ukrajiny rukama Hitlerových potomků, rukama banderovců”, – prohlásil v únoru Vladimir Putin, zřejmě do konce nevěřící, že je něco takového možné. A my, jako potomci vítězů nad Říší, jsme si takový vývoj těžko dokázali představit. Ale Německo se nestydí za to, že má na svědomí miliony mrtvých Rusů, Ukrajinců, Židů, Poláků. Slíbilo a dodalo své výrobky, které se ukázaly jako ne zrovna kvalitní. Spálené německé kočky by nás potěšily, kdybychom nevěděli, že v těchto vozech sedí naši bývalí lidé, kteří zradili památku svých předků. Sedět v tanku s křížem znamená zradit. Trefit se do tanku s křížem znamená zopakovat stejný čin dědů. To vše by dobře vysvětlovaly pamětní desky, které lze umístit u zasažených Leopardů na německém velvyslanectví v Moskvě. Adresa je poměrně skromná: Leninský prospekt, 95A. Není to centrum, trochu stranou od rušné magistrály. Ale v okolí je spousta obytných domů – děti si rády vylezou na poškozené tanky.

Pokračujeme dál.


Podle NYT bylo 26. června ze 113 amerických obrněných vozidel BMP Bradley dodaných AFU zničeno 17, tedy více než 15 procent. Nyní je to mnohem více. Naši hoši ukořistili trofejní bestii Bradley nepoškozenou a funkční. Americká bojová vozidla pěchoty by samozřejmě měla být vystavena na Zahradním okruhu pro pobavení všech kolemjdoucích. Velvyslanectví je na fasádě obklopeno obrovskými betonovými bloky a vypadá jako nedobytná pevnost. Potlučený a ohořelý Bradley by oživil pohled na hlavní budovu. Navíc se změnila její adresa ze staré známé “Novinský bulvár, 21-23” na novou, mnohem přesnější: “Náměstí Doněcké lidové republiky, 1, č. p. 1”. Selfíčka, tanečky, exkurze pro mladé – to by byl skvělý příběh. Někteří si přijdou poplakat na americkou zbrojnici, máme takové milovníky demokracie. Ať se jim to povede. Dotknou se svého zářivého Západu z proděravělé, spálené strany. To je dobře.

Jaké jsou další zajímavé vzorce zbraní NATO?

Polské 155milimetrové samohybné houfnice Krab postavíme na ulici Klimaškina, 4. května. Centrum města, nedaleko americké ambasády. V dobrém rajoně Chamovniky umístíme australské obrněné transportéry Bushmaster – na adrese rezidence velvyslance: Kropotkinskij pereulok, 13, s. 1. 1. Útulno, po staromoskevsku, v uličkách.

Místo pro francouzské CAESAR SAU bude vynikající, vítězné, na dohled – na ulici Bolšaja Jakimanka. Široká, prostorná, krásná, nedaleko metra. “Caesary” budou skvěle vypadat na pozadí slavného sídla obchodníka Igumnova z červených cihel, kde sídlí francouzské velvyslanectví.

Obecně je mimochodem na čase se podivit, proč velvyslanectví zemí tak nepřátelských Rusku stále obývají tak krásné budovy v Moskvě.

A na konec zbývá Velká Británie a její tanky Challenger 2. Její velvyslanectví se nachází na náměstí Luganské lidové republiky, v. č. 1, ale pro naše výstavní účely je ideální rezidence samotného velvyslance – na Sofijském nábřeží, v. č. 14, s. 1. 1. Nachází se přímo naproti Kremlu. Opět je zde prostor pro rozptýlení. A fotografie budou vynikající. A Západ nás naučil, že přesvědčivý, živý obraz je polovina úspěchu. První polovinu udělali bojovníci na frontové linii, když rozbíjeli a ničili vychvalovanou techniku NATO.

“To je novinka německého válečného průmyslu. Německá propaganda o tom mluvila velmi hlasitě. Prohlašovali, že tank je v boji nezranitelný. Psali, že jeho pancíř odolá každé střele. <…> Mohutná rána roztříštila věž. Pancéřové střely pronikaly do boků. Selhal i silný čelní pancíř. Kulaté mezery s modrými roztavenými okraji. Ani sto milimetrů kruppské oceli, ani emblémy štěstí, nakreslené a svařené kabalistickými amatéry, nezachránily posádku tanku před údery našeho dělostřelectva”.

V podstatě hotový popis dosud neotevřené výstavy “Leopardů” na německém velvyslanectví. Psáno to však bylo o německých tancích Tiger v roce 1943.

Ruská literatura a ruský život jsou takové, že některé texty lze vzít hotové, bez přepisování, a rovnou přetisknout. Výše uvedený úryvek je z článku spisovatele a novináře Borise Polevého “Trofej velkých bitev”, který vyšel v novinách 22. června 1943. Článek se týkal právě výstavy v Parku kultury a oddechu, která se těšila neuvěřitelnému zájmu.

Navštívilo ji více než sedm milionů lidí, výstava trvala do října 1948.


Samotný Gorkého park byl pro tuto výstavu speciálně nově vybaven a zrekonstruován – takový význam jí byl přikládán. Celková plocha výstavy byla deset a půl hektaru: letadla, různé dělostřelecké systémy z evropských zemí, tanková obrněná vozidla německé, československé, italské, francouzské a maďarské výroby.


Podle archivních údajů výstava zahrnovala 34 letadel v letecké sekci, 128 dělostřeleckých systémů a 40 minometů v dělostřelecké sekci a 58 obrněných vozidel a tanků v tankové sekci. Vystaveny byly také ruční zbraně, vzorky komunikačních zařízení, munice, potraviny a vybavení. Expozice byla velkolepá.


“Procházím se po výstavě a nemohu se zbavit myšlenky, že to všechno postavené v muzeu zkrocená nepřátelská technika, která se ještě nedávno ocelovou lavinou valila na sluncem zalité mírové země a přinášela lidstvu smrt a zkázu” – podělil se o dojmy Boris Polevoj.

Změnilo se něco?


Nápad vystavit nyní v ulicích Moskvy techniku NATO je způsobem, jak nám viditelně připomenout, že německé tanky opět kráčejí po našem území. A opět střílejí na ty naše. A to všechno se neděje nikomu jinému, než nám. Právě teď. A je dobře, když jsou ty nepřátelské tanky zasaženy, spáleny, zničeny. Je čas zničit mýtus o zářivém nezranitelném, nepřemožitelném Západě.


Ale musíme být upřímní: výstava techniky NATO na ambasádách, pokud k ní dojde, bude hořkým konstatováním, že zdánlivě reliktní válka s tankovými útoky a dělostřeleckým ostřelováním není hrdinskou minulostí, ale žhavou současností. V každém aktuálním videu z fronty jako bychom rozpoznávali záběry z válečných filmů o hrdinských činech našich dědů a pradědů. Jak se to stalo? Proč se všechno změnilo a nic se nezměnilo? Stále je na bojišti tím hlavním voják a ten rozhoduje o výsledku války.

A kluci, kteří se smějí, když se dotkli americké železné bestie, nám dodávají sebevědomí – kluci vyhrají. Jen potřebují pomoc. Tím, že se v týlu nastaví správné akcenty. Ukořistěná technika NATO poblíž velvyslanectví zemí, které organizovaly válku proti Rusku, je správným označením terénu.

https://ria.ru/20230716/tekhnika-1884407849.html

Překlad Peter 008

sdíletj na

48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
16. 7. 2023 23:05

Ted už jen schází vystavit v Kijevě vycpaného skřeta, v Berlíně uraženou Jitrnici, v Paříži Kena Mikrona, v Londýně Kódla III. a ve Washingtonu Senilu, a bude to dokonalý.

Jaris
17. 7. 2023 00:43

Milane, a co s Fialou a cernochovou? Nezapomnel jste na ne?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
17. 7. 2023 01:43
Odpovědět  Jaris

To jsou jen malé “myši, které řvou” a které nestojí za pohled ani hladové kočce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
17. 7. 2023 07:23
Odpovědět  Albi

……ale škody nadělali dost, všem podle zásluh. Vzal bych všechny až po starostu obce. A pak je máčet v koši a majetek ve prospěch obce, města. Když zdrhnou nevadí, nasadit Bratrstvo Kočičí pracky a dohledat, kdekoliv. Rád přispěji. Nebo teď jsem si vzpomněl nasadit muzikanty.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 10:25
Odpovědět  Pavel K

Řekl jsi to přesně, já také rád přispěji na dobrou věc a třeba i vícekrát. Měj se kamaráde.

Pepan
18. 7. 2023 06:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mládenci, věřte tomu že by nás bylo mnohem víc jenž bychom rádi přispěli.

Administrátor
P.A.Semi
18. 7. 2023 08:48
Odpovědět  Pavel K

Jak jako “až po starostu obce” ?

Ti “demokraticky” dělají, co většina populace chce, bohužel…
Chyba je v ČT a v Partajích, ne ve starostech obcí…

Navíc – zdejší Ukrajinci nám tu možná příjemní nejsou, ale budou argument, proč sem už nemusíme přijímat Černochy – my už tu Migrantů-Azylantů (z Ukrajiny) máme na procenta naší populace víc než dost, takže nebudeme muset přijímat Afričany…

A to mi věřte – mnohem radši Ukrajinec než Afričan…

Takže každá věc se dá vidět i z té lepší strany… A kdo bude rozhodovat, co je správné a co ne, a koho “pověsit na lampu” a koho ne? Rozzuřený dav?? Takhle daleko nejsme!

Takže s tím věšením politiků a starostů na lampy si dejte pohov! Nic takového se nechystá…

Nejdřív je potřeba lidem otevřít oči, jakou citově-manipulativní a prolhanou propagandou jim ČT vymývá mozky, a pak se to tu spraví normálně demokraticky…

Jiná rozumná cesta není, ty násilné by vedly ke špatným koncům…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
18. 7. 2023 08:55
Odpovědět  P.A.Semi

K tomu podotknu, že včera jsem zaslechl i odpolední zprávy na TV Nova, a je to přesně stejná nebo ještě horší Žumpa, jako ČT…
Ale to je soukromá televize (v roce cca 2015 byl jedním z asi 12 hlavních akcionářů i Igor Kolomojsky), narozdíl od ČT, která jako veřejnoprávní by měla dodržovat ty různé kodexy, a Objektivitu od nich máme právo vymáhat…

A s tou násilnou revolucí – viz Francouzská revoluce – na gilotinách popravili Šlechtu, pak druhá vlna Revolucionářů popravila tu první vlnu, pak třetí vlna tu druhou, a pak je Napoleon odvedl vyhubit do Ruska, a po cca dvaceti letech krveprolití a po milionech mrtvých byli zase skoro přesně tam, co předtím…

πα½

Lenka
18. 7. 2023 09:38
Odpovědět  Albi

Tak mně teda za pohled stojí. Napáchali toho tolik, že jen za ekonomickou ztrátu bych je nechala na nucených pracích až do konce života.

Vanja
17. 7. 2023 07:05
Odpovědět  Jaris

Popravit a za nohy vyvěsit na Václaváku jako Musolliniho.

Mike
17. 7. 2023 10:16
Odpovědět  Jaris

Pro ty je slámy na vycpání škoda, leda tak kůže před krb nebo na stěnu.

Gales
17. 7. 2023 11:38
Odpovědět  Jaris

Budou vystaveni v klecích s nápisem . Nekrmit,jsou nebezpeční i sami sobě.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 10:21

A co u nás kamaráde? Zblbnutého človíčka s hamburgerem v levé a ukro vlaječkou v pravé ruce? Brzy přijde o vše, až si banda bankéřů bude žádat výpalné. Kdo nám tu řídí život, kterým grázlům to dovolujeme, víme to? Je vidět, že jsme již kolonií. A moc dobře víš co se říká o dlouhodobých otrocích, ti už prd.el nezvednou, ti jsou již podělaní strachy ze svých páníčků a ty kteří by je chtěli vést, ty oni utlučou, neb lepší pohozený drobek od svého páníčka než nejistý osud vzbouřence. Je mi z toho na zvracení. Raději toho nechám.

Keller
16. 7. 2023 23:28

S výstavou souhlasím. Když mohla být loni v Praze výstava zničené ruské techniky, tak je pochopitelné, že podobnou výstavu udělá i RF. Škoda, že RF nemůže na výstavách ukázat nepoškozenou západní techniku.

eFPe
16. 7. 2023 23:47
Odpovědět  Keller

No vy se smějete ale kolik lidí dojde opět na dny NATO v Mošnově…davy davy

Keller
17. 7. 2023 00:10
Odpovědět  eFPe

Dny NATO nejsou nic jiného, než ukázkou vojenské techniky, kterou má NATO ve výzbroji – nic víc. Divácky zajímavé – takových ukázek jsou ve světě každý rok minimálně desítky. Úplně stejně máme např. autosalóny a další akce, kde se prezentují různé technické výrobky. Ukázka zničené vojenské techniky je jiná kategorie, protože v každém zničeném stroji zemřeli nebo byli těžce zranění lidé.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiří
17. 7. 2023 06:13
Odpovědět  Keller

Bohužel ,lidská omezenost ,tzv.čumenda nahrává dnešní fašistické vladě NATO

laskra
17. 7. 2023 08:28
Odpovědět  Jiří

Ale jestli bude co vystavovat.

Keller
17. 7. 2023 00:19
Odpovědět  eFPe

Dny NATO představují demonstraci síly NATO a na ukázkách předvádí výzbroj. Takových akcí jsou celém světě každý rok desítky. Tak se na ně dívám. Ovšem výstava v boji zničené vojenské techniky má jiný rozměr, protože v každém exponátu zemřeli nebo byli těžce zranění lidé. Takové výstavy ukazují důsledky použití vojenské techniky v reálném životě.

Jaris
17. 7. 2023 00:50
Odpovědět  Keller

Pokud vojak zdechnul ve jmenu North Atlantic Terorist Organization(NATO), tak si to zaslouzil, pac vrazdit a nicit cizi staty je zlocin. Pokud vsak zemreli obranci sve vlasti, zaslouzi si respekt a uctu.

Pavel K
17. 7. 2023 07:28
Odpovědět  Jaris

👍 👍 👍 👍 👍

tupý hulvát
17. 7. 2023 07:56
Odpovědět  Jaris

Žádný Ukrajinec,který podlehl západní propagandě,nevidí letitou agresivitu NATO A SVÉ ZEMĚ,nevidí nenávist k Rusům,nacizmus ve své zemi a blábolí o obraně si žádnou úctu NEZASLOUŽÍ!Možná lítost….

Albi
17. 7. 2023 01:38

“/Německo/ Slíbilo a dodalo své výrobky ….”
Tak vida – slíbit a splnit jde, když se chce (nebo dostane příkaz).

eFPe
17. 7. 2023 05:24

Zaútočili úspěšně na krymský most!!Co jste tu psali o eskalaci k dnešnímu datu, tak očekávám s obavami protireakci. Má být dokonce i zasedání rady OSN

Jiří
17. 7. 2023 06:11

Současnost se musí vypořádat s minulostí viz.Československo a vítězství nad nacismem díky Sovětům.Dnes se ukazuje jaký zkurvený národ jsme ,když si do vedení státu zvolíme válečné nacistické bestie.

žaba
17. 7. 2023 06:44
Odpovědět  Jiří

fakt si myslíte, že něco volíte?

Vanja
17. 7. 2023 07:12
Odpovědět  žaba

Jak volit, když smíme volit jenom mezi volem a volem? Současný stav USA a EU je zkázou samotné demokracie, která se zvrhla v mediokracii.

žaba
17. 7. 2023 07:25
Odpovědět  Vanja

nijak.
demokracie je nástroj k ovládání stáda které volí mez voly a pak bečí, že demokracijjé nefugujé.
ale ona funguje naprosto dokonale, ne však ve prospěch stáda

Pavel K
17. 7. 2023 07:37
Odpovědět  žaba

Nevolíme, to říkám už dlouho i když někteří kolegové v diskuzích tvrdí, že falšovat se to až tak nedá. Já si myslím že dá. Ale co je ještě horší a to je, že tomu jen přihlížíme, to třeba není od nás vlastizrada? Že nezakročime jako voliči, když jasně vidíme porušování Ústavy a jiné kejkle, třeba enormní zadlužování, zbytečné nákupy zbraní. CO? Nejedeme v tom všichni?!! To bolí co ty moje kecy.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 10:42
Odpovědět  Pavel K

Vůbec to nebolí, je to pravda. Ale naši mamánci Pavle pr.del nezvednou, těm je dobře až do té doby dokud nebudou žrát ze psí misky polévku ze stromové kůry v boudě svého hafana. Tak je to prosté. Znovu to zde dám- Když lodě byly dřevěné, tak chlapi byli železní, teď když jsou lodě železné, tak chlapi jsou dřevění. Opět musím říci, že toto je národ, který na svém zotročení vytrvale pracuje. Vždyť chodím venku po našem malém městě a vidím a poslouchám je. Většině těch lidiček je osud tohoto národa u pr.dele, pojídají svoje hambáče, lížou svoji desetkrát předraženou zmrzlinu, která jim z mozku udělala přemraženou kostku a mluvit s nimi nemůžeš. To kur.wa nejde. Prostě žijeme v čase totálního marasmu a duchovního temna. Čechia je prostě v haj.zlu a můžeme si namlouvat co chceme. S tímto materiálem to tady dohromady nedáš nikdy. Dvakrát ámen.

Rattus
17. 7. 2023 11:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Řeknu vám,nechodit sem mezi normální lidi a žít jen s tím co je venku,tak si
dávno hodím mašli.

Pavel z Moravy
17. 7. 2023 13:58
Odpovědět  Rattus

Myslím, že to máme stejné.

Pavel K
17. 7. 2023 15:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pánové směji se s plna huby asi je to nakažlivé, ale mám to zrovna tak. Když jsem chodil do hospody, tak jsem každou chvilku odcházel nas*ranýý a zde až na občasný výpad zabloudilého skřeta v pohodě. 😊😊🙋‍♂️

Pavel K
17. 7. 2023 15:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍

ZMann
17. 7. 2023 08:11
Odpovědět  Jiří

Volby je jen divadlo pro gojíny, všechno je už dávno před volbami rozhodnuto kdo bude dělat lokaje satanochazar sebrance.

unor 2022
17. 7. 2023 07:51

Pokud nekomu nestaci jina forma sdeleni, teto forme nepresvedcive receno budiz.
Jsou ale i jine dustojnejsi formy jak poukazat na prekrucovanou skutecnost, jakou je tato doba. Kazdy jednotlivy obcan Ceska by se mel vsak stydet za to, ze Cesko dnes stoji tam kde stoji. Ubohy to stat bez cti a budoucnosti. Nase vyhrady predevsim k roku 1968 osvobozeni od nacismu a fasismu v roce 1945 kazdopadne premazava. Takze by nam slusela minimalne neutralita, kdyz uz jsme se nevzmohli na odsouzeni novodobeho nacismu na Ukrajine. Nacismu ziveneho a vytvareneho za ucelem rozbiti Ruska a ukradeni ruskych surovinovych zdroju zapadnim kapitalem.
Za par ohlodanych kosti z bohateho stolu, ke kteremu by zapadni kapital rad usedl a nam odhodi pod stul, nasi politikove prodaji dusi kazdeho jednoho z nas.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
17. 7. 2023 10:46
Odpovědět  unor 2022

Únore, je to tady prostě jeden velký hnus.

unor 2022
17. 7. 2023 14:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Cert vi, co se to s nami stalo, ze jsme zapomneli na historii, ucit se z ni, prestali veci a udalosti hodnotit z sirsiho pohledu.
Clovek a lidska spolecnost se prece v zasadnim nijak nezmenili. Sobectvi a falesna nadrazenost zlodeje nad okradenym tu stale vladnou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
17. 7. 2023 08:07

comment image

Aleš
17. 7. 2023 08:32

Ještě techniku fašistického NATO natřít na ruzovo.

Rattus
17. 7. 2023 11:54
Odpovědět  Aleš

No to je fakt.Ten růžovej tank co byl kdysi v Praze a je nyní v muzeu v Lešanech,byl
předzvěst dnešní armádní úrovně.

jiří
17. 7. 2023 09:30

Desatero pro probuzení.
1. Tvůj strach je jejich zbraní.
2. Lékaři “léčí”, ale příroda uzdravuje.
3. Politici neslouží lidem, ale nadnárodním korporacím.
4. Média neříkají pravdu, ale to, co by chtěli, abyste si mysleli.
5. Finanční systém neslouží lidem a společnosti, ale jen jeho tvůrcům a slouhům.
6. Ve škole se tě snaží odnaučit myslet a učí být poslušným otrokem systému a součástí davové manipulace.
7. Věda zde není proto, aby hledala pravdu, ale ujišťuje davy, že to, čemu mají věřit, je “pravda”.
8. Kapitalizmus i socializmus vymysleli proto, abychom nehledali opravdové hodnoty a lidskou pospolitost.
9. Vše co skutečně potřebujete, již máte. Oni se nás snaží rozdělit a poštvat proti sobě, jen tak nám mohou vládnout a ovládat nás.
10. Církve a náboženství nás chtějí odvést od Boha, kterého má každý ve svém srdci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vanja
18. 7. 2023 07:20
Odpovědět  jiří

Rusko bylo slavně zasvěceno Neposkvrněnému Početí Panny Marie a díky Bohorodičce Svatá Rus vyhrává nad západním satanismem. Bez Krista a Jeho tajemného těla – Církve – nemůžeme nic.

PENNYS
17. 7. 2023 19:25

Bude se to muset zopakovat: Západ zapomněl na lekci, kterou mu dalo Rusko JE TŘEBA ZTRESTAT VŠECHNY DODAVATELE ZBRANÍ OKRAJINĚ !!!

Vanja
18. 7. 2023 07:21
Odpovědět  PENNYS

Rusko odzbrojí a neutralizuje nejen Ukrajinu, ale také celou Evropu, a zatlačí USA tam kam patří – za velkou louži.