Boží spravedlnost

Autor

Vidlák a.a.

Boží spravedlnost – litterate.cz

Moji dlouholetí čtenáři vědí, že mám půlku rodiny na Ukrajině, bo moje maminka je rodilá Ukrajinka. Rodinné peripetie během dvacátého století jsem na Kydech mnohokrát probíral a bral si z nich poučení a několikrát jsem zde již zmiňoval i nejnovější problémy, které rodině způsobila současná válka. Dnes se k tomu zase vrátíme.

Moje maminka je prostý a hluboce věřící člověk. Má v sobě tu širou slovanskou duši okořeněnou nekonečnými rovinami a obyčejným životem v největší zemi světa, jejíž vláda neshlížela milostivým zrakem na křesťanskou víru. Očekávala se loajalita ke Straně a vládě, nikoliv k Bohu. Maminka nevystudovala, ba ani vyučit se nesměla. Celý její život byl ohraničen nejhůře placenými pracemi a rodinou. Geopolitika, přání mocných a podobné věci ji vždy míjely, vlastně až teď do února.

Pak začal ruský vpád na Ukrajinu a maminku to samozřejmě velice poznamenalo, protože komunikační možnosti jsou dneska značné a levné, zprávy od rodiny přicházely takřka v reálném čase ve zvukové i obrazové verzi, takže s plnými emocemi. Jak to mohl Pánbůh dopustit? Jak se mohlo stát, že po třiceti letech normálního života plného budování domovů a rodin, přijde najednou takové nadělení? Jak se mohlo stát, že ten dobrotivý Bůh, ve kterého celá rodina tak upřímně věří, mohl připustit něco tak strašného jako šedesát tisíc granátů denně? Jak se mohlo stát, že jsou města obrácena v sutiny, lidé umírají po stovkách a tisících a i daleko v zázemí se rozpadají všechny jistoty?

Bandera – naša religia. To byla pro maminku nakonec odpověď. Ani ona totiž tohle nepřehlédla. I když není zvyklá prohledávat fejsbůk a neví, co je Instagram. I když nemá telegramový účet a nepřekládá si anglické články od Al-Džazíry. I k mé mamince se dostaly obrázky Stěpana, pochodňových průvodů a dalších propriet. Drobné poznámky v rozhovorech, pak i nějaké ty fejsbůkové reklamy… protože ksichtokniha to tak dělá – podle toho, s kým se kamarádíte, podle toho vám háže reklamy. A Bandera je in, za toho se nebanuje, tam k žádným prohřeškům proti pravidlům komunity nedochází. Když komunikujete s Ukrajinou, tak Bandera přijde sám.

Proč se to na Ukrajině všechno stalo? Protože podle mojí maminky tak dlouho vyvolávali dávného démona, až ho vyvolali. Tak dlouho si přáli Banderův návrat, až přišel. Bohužel si tam neuvědomili, že s Banderou přijde i všechno ostatní, co kolem něj bylo. Že nejde vyvolat ukrajinského geroje a nevyvolat jeho činy, jeho následovníky a jeho metody. A nejde také nevyvolat jeho nepřátele, kteří ho už jednou potřeli a teď ho potírají znovu přesně stejným způsobem, jako posledně.

Proč to všechno píšu…

Víte, když si teď čtu v našich mééédiích, jak si Rusové sami ostřelují elektrárnu, kterou obsadili už před dvěma měsíci, jak tam podle Zelenského sami dělají jadernou havárii… a žádný český novinář se ani nezardí, když to papouškuje, tak je mi z toho normálně špatně od žaludku.

Už tři týdny koukáme na telegramových kanálech, jak Ukrajinci nad Doněckem rozhazují lepestoky – to jsou ty svinské malé miny, které snadno přehlídnete, ale na roztrhanou nohu to stačí. A nic, ticho po pěšině. Všichni jsme viděli videa, mluvili o tom i západní reportéři natáčející na místě… a nic. A najednou opak – to Rusové si sami rozhazují miny a Ukrajinci to prý uklízejí. A opět se nikdo ani nezačervená. Nikdo nepoloží žádnou otázku, nikoho to nežere. Prostě Rusové ostřelují sami sebe a sami na sebe házejí miny… co je na tom divného?

Vlastně nemůžu uvěřit, že u nás v médiích pracují až takové kurvy.

Včera jsem v rádiu poslouchal ukrajinistu Svobodu. Ten zcela vážně tvrdil, že jsme ve třetí světové válce, Rusko je nutné porazit a rozparcelovat. Jadernu mocnost. Jestli papouškuje oficiální doktrínu, tak jsme všichni definitivně v prdeli.

Poslouchal jsem to a probudila se ve mě ta moje ukrajinská část duše po mamince. Jinak jsem po tátovi Čech jak poleno, ale když tohle slyším, vždycky se vynoří ten sentiment širokých rovin… A začal jsem se cítit stejně jak ona.

Vězte tedy, že až budeme v zimě mrznout, až nebudeme mít benzín ani plyn, až to doženou do skutečné Třetí světové války nebo nedej Bože do války jaderné, až oblbnou ještě větší část národa, až se tu budeme bít v ulicích, až nás budou za názor zavírat, až nás budou soudit za pravdu, až se tu rozpadne všechno, co jsme si vybudovali, tak je to zasloužená Boží spravedlnost.

Protože koukáme na stejné vyvolávání dávných démonů a neděláme nic. Stejně jako na té Ukrajině – uznáváme legitimitu těchto vyvolávačů a jejich právo dělat si co chtějí… a nechápeme, že jednou ten démon fakt povstane se vším, co k němu patří. Pořád se chlácholíme, že to nebude tak zlé, že příští volby to otočí, že lidi přestanou tleskat těmhle šamanům, co dnem i nocí chystají katastrofu.

Všimněte si, ti, co to na Ukrajině vyvolali, ti Majdanisti, ti už jsou většinou někde daleko v závětří. Ti si klidně večeří ve svém apartmánu na Floridě. Takhle to bude i s Fialou a celou pětikolkou. Oni mají za úkol vyvolat démona a to jim jde úplně perfektně. Pak si odejdou do připravených vil, daleko od svinstva, které teď rozdmýchávají.

Jaké máme právo na český sen, když nereagujeme ani na tak okaté lži, jako že si Rusové sami ostřelují jadernou elektrárnu? Jak můžeme sami se sebou žít? Jak můžeme připustit, aby novináři říkali na plnou hubu, že Rusové sami na sebe rozhazují miny? Koukáme se v přímém přenosu na obřad vyvolávání války, koukáme se na rituál, který má válku přivést až sem. Necháváme naše představitele připravovat budoucnost, ve které budou naše životy a naše domy použity ke krmení válečné mašinérie a pomocí našich statků a hrdel bude udržována iluze demokratickéhoo Západu.

Říkám si, co to se mnou je? To jsem tak zbabělý sám před sebou, abych prostě jen psal? To nemohu udělat něco víc? To jsme všichni tak bezmocní? Opravdu je naším osudem se tiše a spořádaně dívat, až se to Petru Igorovičovi Fialenkovi podaří? Až to nebude jen válka hubou, ale skutečnými šrapnely? Tam na Ukrajině to už stálo možná nějakou stovku tisíc životů, ale stále to ještě nestačí. To opravdu musíme tomuto démonovi přispět i my? Za potlesku víceméně půlky národa? Mám tu stát a říkat to stejné co Ježíš: „Bože odpusť jim, protože nevědí, co činí?“

Moje maminka se intenzívně modlí za zázrak a mně vlastně nezbývá nic jiného. Všechno ostatní se nezdařilo a nedaří. Vyvolávání války pokračuje neztenčenou měrou a i když přibývá naštvaných, nic to na věci nemění. Nevratných kroků přibývá. To jsou ti džinové, které pak nepůjde vrátit do lahve. Pokud tohle dnes a denně dopouštíme, nemáme právo se pak divit. Naše sjednocování jde tak dobře, že bychom s tím mohli být hotovi v roce 2145. Potřebujeme zázrak. Nic jiného už asi nezbývá.

4.6 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.6 14 hlasy
Ohodnotit příspěvek
62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
11. 8. 2022 14:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Bé-bé-bé- BIS, Bezpečnostní informační služba, je zplnomocněna informovat veřejnost, že její náčelník, podpraporčík Michal Čoudelka, utrpěl zranění a je hospitalizován na JIP v nejmenované jihočeské nemocnici. Podpraporčík čerpal řádnou dovolenou a ve Staňkovském rybníku se věnoval amatérskému potápění. Ale nasál ho vrtulník HZS čerpající vodu z uvedeného rybníku kvůli hašení lesního požáru. Podpraporčík byl vyklopen přímo do centra plamenů, nicméně přežil a je ve stabilizovaném – nicméně vážném – stavu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav
11. 8. 2022 14:27
Ohodnotit příspěvek :
     

♎💤1* ****************** naprostý souhlas s článkem! Něco podobného je i u mě v rodině. Mamka Voliňská Češka, otec Valach, jak poleno. Bohužel, oba nejsou mezi námi. Mám v sobě také ruské geny a jsem na to patřičně hrdý! Tvrdý jsem byl celý život, jak ti Valaši! Nikdy jsem se nezalekl žádného „politickeho“ hajzla! A po zbytek života mě na kolena nikdo nedostane a to mám více, jak sedm křížku za sebou! Děkuji Rusku, že jsem se mohl narodit a díky i tobě živote! 🌞

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
11. 8. 2022 17:14
Odpovědět  Ladislav

Já se klaním lidem s pevným charakterem, klaním se Vám 👏👏👏👏👏👏

Vaclav
11. 8. 2022 20:34
Odpovědět  Ladislav

Zejména za těch 40let v komunistické „krutovládě“.

Lev Prch
12. 8. 2022 06:21
Odpovědět  Vaclav

Se divím, že takovýho zmetky jako seš ty a jako byl Havel nepověsili!

Janaz
12. 8. 2022 07:19
Odpovědět  Vaclav

Blbeček trolíček, ja som v tej „krutovláde“ prežila 27 rokov a tak dobre našim národom nebolo NIKDY min. za posledných 1000 rokov! Lenže VŠETCI museli pracovať, a to amíckym kurvám ako ty nevonia, že?

Pavel
12. 8. 2022 09:43
Odpovědět  Vaclav

Za svých 65 roků jsem zažil již dost abych mohl porovnávat! Za těch zlých „komančů“ jsme žili v zemi,kde jsme mohli věřit jeden druhému,pomáhali si, nikdo nestrádal,neznali bezdomovce, nezaměstnané,nevěděli jsme co je to válka mimo zpráv z daleké ciziny a dokumentů z televize. Polistopadové vlády nás nejprve okradli o majetek, pak o iluze a teď nám usilují i o život tlučením na válečné bubny a podporou nácků na Ukrajině! Bohužel nechali jsme to zajít tak daleko, že politikové rozprodali a rozkradli tuto zem, sešněrovali nás protilidovými zákony a vytvořili tak represivní aparát, že není šance na změnu bez krveprolití! O nastávající generaci raději pomlčím.není jim pomoci!

Vladimír
11. 8. 2022 15:03
Ohodnotit příspěvek :
     

On se vždy musí najít někdo, na koho všechno svést. Kdysi to byli Židé, dneska Rusové. Ukrajinci se nechali banderovci vmanévrovat do války za především americké zájmy, teď už se nedá nic dělat.

Lev Prch
11. 8. 2022 17:15
Odpovědět  Vladimír

Amiokupat bude bojovat do posledního zasranýho banderoodpadu 👎😂😂😂😂😂😂😂

Aleš
11. 8. 2022 15:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Pouze povstání 17.11.89 verze II a vymést zdejší nacisticko mafiánský režim SPOLU a obnova státu a demokracie je cesta. Demisi a nove svobodne volby bez mafie SPOLU. Zakázat neziskové l kriminální gangy a ČT. A pokud jde o Ukrajinu. Nejlepší cesta podle Západu je boj do posledního Ukrajince. Jen ten ukrajinský debil to nevidí. Dokud nepovstanou obyčejní lidé na Ukrajině, nevymetou oligarchii a nacisty, nevykalejí se na obraz Bandery, nemají šanci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
12. 8. 2022 08:46
Odpovědět  Aleš

To nepůjde, není síly která by to zorganizovala. V 89 to byla CIA v pevném svazku s KGB. Dnes je jediná síla organizovat barevné revoluce (všichni vědí která) a ta to neudělá. Sami Češi se nezmůžou, jenom brblají…

Hana
11. 8. 2022 15:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Svatá pravda v celém článku. Jsem rodilá Češka. V únoru t.r. jsem prostě nedokázala uvěřit, že by Rusku na někoho jen tak pro legraci na někoho zaútočilo. Sháněla .jsem informace. Dnes už mnoho vím. Je mi to čočku platné. Dokud se nespojíme, nic se nedá dělat. Pravda je, že minimálně polovina národa souzní s fialovou správnou pravdou. Musíme doufat, že se jednotlivé frakce, které mohou pohnout zemí, dohodnou a sjednotí.

Aleš
11. 8. 2022 15:17
Odpovědět  Hana

Vypadá to jako polovina naroda. Ale není. V mém okolí je jen jeden idiot na 50 lidi. Někdy to vypadá jinak než to je. Nevěřím, že polovina. Spousta lidí se bojí promluvit. Já ne. 3.9. Praha.

Pavel
11. 8. 2022 16:52
Odpovědět  Aleš

A o co se bojí, že přijdou? O okovy a otroctví nebo o tu trošku nahamouněných věcí? O to nejdůležitější již přišli a to o důstojnost. Aleši, zde se asi budeme rozcházet v názoru, já těch zabedněnců a nepřemýšlících vidím tak na 70 %. Když nepoužívám svůj mozek, nestavím proti sobě pro a proti a nekladu si otázky a poslouchám slepě všechny ty škůdce zemské, jsem pouhý stádní týpek bez vlastního názoru a rozumu. Jak to řekl Einstein- Slepá víra v autoritu je největším nepřítelem pravdy. A tito škůdci dokonce žádné autority nejsou, je to obyčejný spolek zaprodanců a hle jak značná část národa jim ta svinstva žere. Co si o takové populaci potom myslet? Odpovězte si sami.

Pavel K
11. 8. 2022 17:24
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍 👍 👍
Bingo, napsal jsi to za mne!! Takže už nemusím psát dodatek. Děkuji. 🙋‍♂️

Darka
11. 8. 2022 22:11
Odpovědět  Pavel

Je to smutné, ale konzum zatemnil lidem mozky. Mám kolegu a ten to okomentoval stylem, že když si musí vybrat, tak fandí Americe, protože se tam mají líp než v Rusku. Tolik asi k českému charakteru, protože on moc dobře ví jak to je doopravdy, žádná neznalost.

primak
12. 8. 2022 05:22
Odpovědět  Darka

A byl tam? A viděl, jak tam lidi žijou? Převážná většina domů je dřevěná, na kostře z latí je z obou stran dřevotříska. V Mokropsích maj lepší. Jak ukazují záběry po hurikánech, jsou tam jen vidět ty latě jak párátka pohozené. A i tyto domy jsou dnes pro normální mladou rodinu nedostupné, splácej to celý život.

D005.JPG
primak
12. 8. 2022 05:24
Odpovědět  primak

Bydlení

D004.JPG
Lev Prchala
12. 8. 2022 08:09
Odpovědět  primak

To jsou ty výDOBYTKY amiokupantů,kterými se pořád prsí????Nooooo děkuji,nechaču!

Jaroslav
12. 8. 2022 08:49
Odpovědět  primak

Viděl jsem to v Utahu, ta kostra je z hranolů, ca 7 cm, no a z toho jsou schopni udělat i vícepodlažní „důmů. Místní říkají, že tak je to dostupnější…naše chaty jsou bytelnější

Lev Prchala
12. 8. 2022 11:04
Odpovědět  Jaroslav

Zlatý „“““králíkárny““““!!!!!!!

primak
12. 8. 2022 17:44
Odpovědět  Jaroslav

After Hurricane

After Hurricane.jpg
Lev Prch
12. 8. 2022 19:08
Odpovědět  primak

Ty vole, že by chyba v Matrixu????😁😁😁😁

Janaz
12. 8. 2022 07:25
Odpovědět  Darka

Ten tvoj kolega je iba obyčajný hlupák, ktorý centrum New Yorku považuje za celé USA.

Pavel K
11. 8. 2022 17:21
Odpovědět  Aleš

Když se spousta lidí bojí otevřít držku, tak ať jdou do pyyččee!!! Pak jsou to u mě ne jen IDIOTI ale ještě pokrytci o kterých já se zmiňuji v diskuzích už dlouho. Je to banda vyychcannýých sswyní, kteří čekají až se půjde za ně spálit někdo jiný. A takových je tuna hóódně. Sám jsem to osobně zažil v 89. Né, když už bylo rozhodnuto ale hned na začátku. Všichni stranou plnou hubu keců a když došlo na akorád, zůstal jsem sám 29 kluk který měl tři malé děcka doma. Nemyslím to zle Aleši, top ne!! Ale chování mých spoluobčanů v kritických chvílích je k zblití a pod úroveň slušmého člověka. To mě naasíííráááá a to hodně. 🙋‍♂️

Janaz
12. 8. 2022 07:23
Odpovědět  Hana

Never tomu, že polovica národa. Ja robím v obchode, kde sa denne premelú stovky ľudí a zhováram sa s nimi. Zatiaľ ANI JEDEN nepovedal, že s týmto všetkým, čo sa deje, súhlasí.A včera mi príbuzná z Bratislavy, kde celá rodina sa pohybuje v tých tzv. liberálnych kruhoch /aj keď nie sú tým tak presiaknutí/ povedala, že po počiatočnom nadšení z pomoci Ukrajincom a žraní mediálnych sračiek o Rusku už precitli a majú toho už plné zuby.

Jaroslav
12. 8. 2022 08:51
Odpovědět  Janaz

Preto to Ivan naťahuje. Keby to urobil rýchlo, tak by sme zostali navždy v tých mediálnych… a idealisti

Pavel K
11. 8. 2022 15:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak pan autor napsal to moc hezky, ale tohle tu já už píšu dlouho. že jen přihlížíme jak s námi orají, vyjebávají a za posledních půl roku zatahují do ozbrojeného konfliktu. Tohle musí vidět i blbec, tak nevím proč až tak dlouho se o tom zminuje. Novináři jedna špína, tady měl Zeman zase pravdu. Snad i včera jsem tu psal aby jste se podívali okolo sebe ve svém okolí, jak se lidi chovají. Jen čumí a nezmůžou se navíc než na remcání. Také jsem psal jestli čekáme na někoho, kdo ty horké kaštany za nás vytáhne z ohně, to se načekáme. Já to také nechápu, co jsme to za lidi. A zima se blíží. Holt to asi chceme.

Duudu Wo
11. 8. 2022 15:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten chlívek je potřeba uklidit za 30let nazpět.

Pavel
11. 8. 2022 17:06
Odpovědět  Duudu Wo

Uklidit by se to možná dalo ale přeměnit myšlení těch, kterým vtloukli do hlav všechna ta bezprizorní svinstva, to je problém. A dále, opět začít vychovávat a vzdělávat mládež v duchu vlastenectví, lásce k vlasti, jazyku a její kultuře. Kdo se toho ale ujme v zemi, která se stala kolonií, kde hlavní prioritou je zisk a chamtivost po zisku. Kolik je těch, kteří vidí jak provádí odnárodnění, jak nás doslova pod rukama trhají na kusy. Chtělo by to průzkum mezi 20, 30 a 40 letými lidmi, kolika z nich ještě něco říká slovo vlast. Myslím, že by se nám z toho výsledku zatočila hlava. Musíme si uvědomit, že je 30 roků převychovávali. Heydrich chtěl přece s těmi lepšími Čechy udělat totéž.

Burák
11. 8. 2022 17:27
Odpovědět  Pavel

Když nemůžeš svého nepřítele porazit silou, převychovej jeho děti viz norské fondy atd. Pracují na tom dlouho.

Lev Prch
11. 8. 2022 17:21
Odpovědět  Duudu Wo

Na ten Augiášův chlév je potřeba jednoho Hérakla, který se bohužel za třicet let v Čechách neobjevil 😰Holt druhý Žižka není nebo špatně hledáme….

Pavel
11. 8. 2022 18:35
Odpovědět  Lev Prch

Tak jako vám, i mně táhne již osmdesátý křížek. Je to smutné, ale my to nezlomíme. Nežijeme ve starých komunitách, kde hlas stařešinů měl nějakou váhu. Tito mladí si budou muset prožít neuvěřitelné bědy aby alespoň trochu prohlédli. To již budou ale natolik zotročeni, že povstat v době digitálního otroctví bude možná nad jejich síly. Tyto generace byly příliš rozmazlovány, vše dostávali na podnosu a nemuseli za to nic odvádět. Báby a dědové by jim snesli jak se říká první, poslední. Nám stačí milánku k večeři chlebík s máslem, my to máme rádi, my nevoláme dlouho ať neprovoláme penízky, ale ty máš tady milánku pár tisícovek na mobil apod. Vychovaly se rozmazlené, rozežrané a sobecké generace

Lev Prch
11. 8. 2022 18:44
Odpovědět  Pavel

Souhlas se vším,co jste napsal.Bohužel zkuste v dnešní době mít ke snídani rohlík s máslem,k obědu české brambory na loupačku s tvarohem máslem a kefírem a k večeři třeba hermelín a chleba s máslem……..to byste musel mít skutečně plat IT šéfa ve velké firmě nebo být zloděj,jako celá fyjalová pětiklika 😡😡😡😡😡

[Trol-1] spam Jindra
11. 8. 2022 19:41
Odpovědět  Lev Prch

To teda pochybuju. Zahraniční zájezdy vyprodané. Všude v obchodech narváno. Lidé jsou ochotní dávat i 2x tolik za věci, který stály před nedávnem půlku. Silnice taky narvaný.

Lev Prch
11. 8. 2022 20:16

Zřejmě ti IT specialisté, normální člověk na a to nemá.

Pavel
11. 8. 2022 18:47
Odpovědět  Pavel

A toto vše je výsledek té přiblblé péče, která je / neříkám všechny/ zku…la. Místo úcty ke stáří, rodině, vlasti a důstojnému životu dostali do vínku pouze chuť užívat si, ale na cizí účet. Potom se nemůžeme divit, že se zaprodávají a za každý obolos, který jim zrádcové pohodí oni věrně těmto parchantům bez svědomí slouží. Kolikrát jsem byl svědkem jak si báby a dědové ta mladá děcka kupovali a vůbec si neuvědomovali co činí z jejich duší. Nejsem věřící, ale jedna běžná známá, která je Jehovistka se mne jednou ptala jak mohu žít bez víry. Načež jsem jí vysvětlil, že věřím v sebe a v to, že dokážu rozlišit zlo od dobra a Boha k tomu nepotřebuji.

Pavel
11. 8. 2022 19:00
Odpovědět  Pavel

Její odpověď, že lidé si ale nedokážou vládnout byla pravdivá. Teď se to ukazuje v plné nahotě. Proto oni tak hluboce věří v zázrak, že ten někdo spravedlivý kdo by měl dle nich přijít je zachrání. A já se jí ani nedivím, když vidím kolem sebe tu žumpu. Jenže já zůstanu u víry v důstojnost člověka a jak to říkal až do posledních dnů svého života Fidel, že boj za dobro lidí a národů planety je bojem idejí a každý kdo má v sobě trochu odvahy ho podstupuje. Jinak bychom asi žili ještě ve feudalismu a otročili na šlechtu a klér. Světový globál ale otázku zotročení mas opět oprášil a teď je na mladých co s tím udělají. Naši pomoc ale oni nechtějí, takže si musí poradit sami.

Pavel
11. 8. 2022 19:11
Odpovědět  Pavel

Fidel Castro by v sobotu 13. srpna oslavil 96 narozeniny a takový jako on moc na planetě chybí. Byl to velmi upřímný člověk, který dokázal říci i nepříjemnou pravdu svým přátelům. A to, že byl velice lidský a vzdělaný člověk je zbytečné psát. Přátelé, nebuďte deprimovaní z toho, že vše nejde tak jak si myslíme. Děláme co můžeme na naše poměry i když možná vždy jde dělat něco víc. Ale teď upřímně, co chcete dělat bez podpory celku? My nemáme 32 roků na to abychom mohli vysvětlit naše postoje a změnit myšlení těchto mladých generací,které oni těch 32 roků formují. Vyjadřujeme své názory, většina nedělá nic, tak se netrapme. I to je přínos i když se to nemusí tak zdát.

me2d44
12. 8. 2022 09:59
Odpovědět  Pavel

V devadesátých jsme dovolili, aby naše děti začaly být vychovávány a učeny podle západních osnov. Totálně to zbořilo školský systém, který za socialismu fungoval. Stejně tak dopadlo i zdravotnictví. Já dneska jen konstatuji: „národ, který dovolí, aby jeho potomstvo připravoval a učil NEPŘÍTEL se sám odsuzuje k záhubě“ – a vy mladí – nevymlouvejte se na to, že musíte vydělávat a nemáte čas! Kdo si neudělá čas na vlastní děti a nedokáže jim dění vysvětlit, jakoby nebyl rodičem – jde jen za mamonem…

Lev Prchala
12. 8. 2022 11:06
Odpovědět  me2d44

Strýc,který de vrátil po hadráku z Reichu moudře pronesl,že cituji:
Fricek se diví,proč vše,co západ socialistickému bloku záviděl….fungující ZDRAVOTNICTVÍ,ŠKOLSTVÍ,KULTURU dobrovolně rušíme?????
Už tenkrát k tomu nebylo co dodat,dneska je to úplně bez komentáře!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 19:30
Odpovědět  Duudu Wo

Pánové diskutující, tleskám!
A přidávám povzdechnutí mé babičky:
„Kdyby mládí vědělo, kdyby stáří mohlo…“

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
11. 8. 2022 20:24

Kdyby tak moudří tušili,co všechno dokážou vymyslet pitomci(fyjalová pětiklika)😡

Burák
11. 8. 2022 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrý den všem dobrým lidem naší krásné země. Článek mě neskutečně dojal a cítím to velmi podobně. Nejhorší je, že většina z nás natolik zpohodlněla, že pokud nespadnou na zem a nebudou rýt hubou v zemi, nestane se ale zhola nic. Už v koncem 90tych let jsem si pokládal otázku ohledně médií. Ve škole nás učili, že média jsou hlídacím psem demokracie ale já na vlastní kůži zažil obrovské manipulace novinářů ze všech stran, které pravda nezajímala a hledali jen důkazy pro svá vlastní tvrzení. Bohužel se nikdo nezamýšlí, že ten hlídací pes je v podstatě imaginární. Pak jsem přemýšlel jak jsou financovány politické strany a že každý chlebodárce za své dary něco očekává. Když se nad tím vším zamyslite, zjistíte že ta údajná demokracie a svoboda je jen pro někoho a ostatní žijeme dávno v totalitě. Tohle vše už je jen důsledkem našeho přehlížení reality kolem nás. Bůh s námi.

Pavel
11. 8. 2022 19:23
Odpovědět  Burák

To bylo jasné, že ten 89, kromě záchrany kapitalismu pro západ to byla akce pro vyvolené.

me2d44
12. 8. 2022 10:40
Odpovědět  Pavel

Jen doplním: západ NEPOTŘEBUJE Slovanské národy – on jen potřebuje JEJICH ÚZEMÍ A ZDROJE. I proto „naše“ vlády od 1989 rozprodaly republiku tak, že už nám nepatří ani pitná voda. I proto se s naší elektřinou obchoduje přes burzu v Lipsku, aby z toho západ něco měl. Proto nám zlikvidovali zemědělská družstva, aby se na jejich pozemcích postavily sklady, nebo solární elektrárny. Na zbytku se s bídou pěstuje řepka – a dříve bramborářská velmoc dováží brambory a zeleninu z Egypta a ze Španělska, cukr ze třiny, co chcete víc?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter
11. 8. 2022 16:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Já to řeknu asi takto.Jestliže máme pověst o Blanických rytířích a čekáme, že oni vyjedou, aby nás zachránili až nám bude nejhůře, pak tuto pověst, předání od moudrých předků špatně chápeme! Vzpomeňte kolikrát to bylo vysmáno, poníženo a zneužito, když se tvrdilo našimi nepřáteli, že – „Tak vidíte, ještě není nejhůře jak může být!“ To je hluboké nedorozumění a nepochopení smyslu pověsti. Nikdo nás nepřijede zachraňovat! To musí být zcela jiní Blaničtí rytíři. To ve skutečnosti musí být národ sám! My, Češi sami.
Český národ byl velkým vždy, když vzal své věci do skutečně svých rukou. A pak může být poražen, stejně jako třeba husité, jen zradou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdena
11. 8. 2022 17:12
Odpovědět  Peter

V dnešní době je následující problém – jak se někde lidé jen hnou, přiletí starostlivá madam Pelosiová či jiná, přinese buchty a hamburgery, udělá z povstání frašku a majdan a nasadí sem ještě větší parchanty… tedy pokud je to ještě možné…. a pak nás budou vojensky ochraňovat…

Burák
11. 8. 2022 17:13
Odpovědět  Peter

Škoda, že od husitů jsme jako národ nikdy nepovstali a s hypotékami, nájmy a dalšími závazky se tak ani hned nestane. Kdo z nás je natolik nezávislý, aby mohl povstat proti systému??? Já třeba ano a stát k ničemu nepotřebuji ale takových je absolutní minimum a ostatní budou držet hubu a krok aby i o to málo, co mají, nepřišli. A až bude digitální měna, spečeti tohle skryté otroctví navěky. Kdokoliv povstane, skončí na ulici. Můžeme ale počkat na ty rytíře.

Blbológ
12. 8. 2022 14:42
Odpovědět  Burák

Naši „rytíři“ si musí nejprve zdrátovat mundúry, po tom „vítězství“ v Afghanistánu. ;-P

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 16:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Vidláku, tentokrát naprostý souhlas!

primak
11. 8. 2022 18:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Největší křivda, které se nám dostalo za komunistického režimu, je že se z nás stali zabedněnci, foukající si na svá bebíčka nám tím režimem přivoděných. A vůbec jsme si nepřipustili, že jinde by na tom mohla pracující třída být i mnohem hůře (školství, zdravotnictví, byty, chaty, rekreace, pívo).

Za všechno jsme vinili Rusko, dělali si srandu z jejich filmů, kultůry a vůbec, vzhlíželi jsme k Západu k Americkému snu. Ó jak nám bude hej, až přídou hoši z Jů Es Ej.

I když mnozí za posledních 30 let už pěkně prohlídli – po tom co ti hoši přišli – v jiných to i nadále zůstalo. A co hůř, zakořenilo se to i v těch mladých, kteří to od nás slyšeli. a kterým bylo vykládáno, jak jsme ryli držkou v zemi.

A tak to vidíte na těch komentářích v Novinkách a j.

Pavel
12. 8. 2022 09:23
Odpovědět  primak

Jsem od svého mládí velký sběratel knih a samozřejmě čtenář, mám stovky knih, ale až poslední roky jsem začal číst mnohem více ruskou literaturu, převážně klasiky a mohu říci, že jsou to úžasná díla. To myšlení je tak nějak blíž naší slovanské duši. Jak zde sdělujete, mnoho z vás má promíchané slovanské rodiny, já i moji předkové jsme stále na moravské hroudě, pořád se tak nějak dáváme dohromady v rámci Moravy. Kéž by všichni dobří Slované táhli za jeden provaz a přestali vidět svůj cíl v té germánské a anglosaské společnosti. Vždyť naše historie a duch národa je všechny strčí do kapsy, ti by měli poklonkovat před námi.

Pavel
12. 8. 2022 09:28
Odpovědět  Pavel

Tady pořád ta zaprodaná banda oslavuje anglosaské vrabce a nevidí domácí orly. My jsme Slované a měli bychom na to být hrdí. Ať si svoji anglosaskou krev cizinci oslavují sami, my jim v tom bránit nebudeme, ale my jsme my. Ať táhnou germáni a anglosasové se svojí nadřazeností do pr…e. Já jsem jim to nežral a žrát nebudu.

Gales
11. 8. 2022 19:25
Ohodnotit příspěvek :
     

To máte za trest že nevolíte komunisty. Jinak,má pravdu.Bohužel.Jidáši táhnou za jeden provaz a ostatní jen nevěřícně zírájí a myslí si,že se jich to netýká.

All
11. 8. 2022 20:56
Odpovědět  Gales

Nevadí,že je nás dnes málo.Ti jidáši a čumíci,co jen tupě zírají dostanou,co tak dlouho přivolávají:Zimu,hlad,nedostatek,ponížení a převeliké utrpení. My starší a moudřejší jsme připraveni.Čummobilové a tajtrlíci se pak sami přetřídí,mnoho jich ,,pojde“,ale budou i tací,co se probudí a bude jich taky převelice málo,jako nyní nás.Až pak se planeta znovu obrodí. (Pokud to neprovedou sarmaty a posejdony kvůli čoudelkům dříve a nepřibude u slunce pás asteroidů č.2.Doufám,že nikoli,naděje tu stále je a existuje…)

[Trol-1] spam Igor
11. 8. 2022 19:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč furt Moskva nedementovala ten Krym?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Honza
11. 8. 2022 20:15
Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 21:41
Odpovědět  Honza

Jeden ze dvou milionů ruské páté kolony. Další z těch známých jsou Medveděv, Peskov, Nabiullinová a velká část státních úředníků a všichni oligarchové až na pár výjimek.

Darka
11. 8. 2022 22:26

No jo, tam je ta pátá kolona ještě daleko horší než u nás. Ale už prý se společnost obrozuje po všech těch poníženích, co se jim dostávalo.

Milan ze Zahrady Čech
11. 8. 2022 23:31
Odpovědět  Darka

Jenže tam mají, na rozdíl od nás, i odhodlanou skupinu bojovníků v čele s Putinem, která ji salámovou metodou postupně zneškodňuje. Jo, a těmi bojovníky nemyslím ty, na které „je vidět“. Nesmíme zapomínat že Putin je za á zpravodajec a za bé že není idiot. Z těch viditelných, a i u nás známých, potom Lavrova a Zacharovovou, plus 85% ruského národa.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
12. 8. 2022 08:10
Odpovědět  Honza

Seznam a Hovinky JSOU IRELEVANTNÍ!