Blaško: Co se skrývá za energetickou krizí: Energiewende!

Toto zlověstné německé slovíčko v sobě skrývá odpověď na to, proč cena elektřiny v Česku strmě stoupá. Nová německá energetická politika (Energiewende) upřednostňuje drahé zdroje typu solár nebo vítr před těmi konvenčními typu uhlí nebo jádro.Hynek Blaško, europoslanec 8. ledna 2022 – 06:20
Když ovšem nefouká vítr ani nesvítí slunce, tak Němci začnou “nasosávat” českou elektřinu, čímž se zvýší několikanásobně její cena, a to i pro českého spotřebitele. Francouzi na to šli jinak. Ti prostě zastropovali maximální cenu elektřiny pro francouzského konečného spotřebitele až do jara příštího roku, píše Hynek Blaško na facebooku.
A reakce:

  • Proč to ve Francii jde a u nás ne……?
  • Když máme antinárodní vládu není se čemu divit. Udělal bych to asi podobně. Pro občany ČR za míň. Nějaké přebytky poslat klidně do zahraničí, ale s pěknou přirážkou.
  • Údajně vyrobíme tolik elektřiny a spotřebujeme prý z toho ⅔. ⅓ můžeme nabídnout za výhodnou cenu. Tohle by bylo reálné za úplně jiné vlády a bez „kafrání“ a nařízení EU.
  • proc to tak je ? protoze mame chamtivky ve vlade a nekdo z toho bohatne, jako z vody a uhelni baronial nam taky pekne vyvezli do švycar…
  • Profesor Igor Panarin: „Britská porážka v Kazachstane“
  • Opustit ihned Ďábla Brusel EU
  • On se vždy najde kdo to zaplatí
    https://bit.ly/3Fu27UJ
3 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
11. 1. 2022 17:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Když ovšem nefouká vítr ani nesvítí slunce, tak Němci začnou “nasosávat” českou elektřinu…..“

To je v pořádku, proto nás přece do toho elitního EU klubu vzali. Ještě si dnes někdo mlže myslet, že z empatie a laskavosti?