Bezplatná zdravotní turistika z Ukrajiny začíná decimovat české zdravotnictví. Ukrajinec má všude přednost a vše zdarma. Pár příkladů z českých nemocnic

V ČR je oficiálně registrováno nejméně 500 tisíc údajných „válečných uprchlíků“ z Ukrajiny. Od prvního dne mají mimo hromadu dalších sociálních benefitů zcela zdarma veškerou zdravotní péči. To vedlo k masivnímu rozvoji zdravotní turistiky za kvalitním českým zdravotnictvím. V posledních měsících to začíná nabývat bizarních rozměrů a decimuje to české zdravotnictví, které má sloužit primárně českým občanům. Ti si ho platí ze svého zdravotního pojištění a daní!

Pár příkladů z českých nemocnic, které nám zaslali naši čtenáři

1) Ukrajinská žena (56) z Ivanofrankovské oblasti západ Ukrajiny, kde se nikdy nebojovalo- výměna kolenního kloubu a následná pooperační a lázeňská péče. Náklady v řadech stovek tisíc, hradí „česká“ vláda. Žena se v ČR zaregistrovala jako „válečný uprchlík“ v dubnu, ale okamžitě se vrátila na Ukrajinu, kde normálně žije. V létě přijela s požadavkem provedení operace, která měla být podle našeho názoru provedena již před několika lety. Byla přednostně zařazena do operačního plánu. Veškerou komunikaci s nemocnicí provádí telefonáty z Ukrajiny v ruštině často velmi nevybíravým způsobem se dožaduje přednostní péčeDo českého zdravotního pojištěni nepřispěla ani korunu. Takových pacientů z Ukrajiny má naše nemocnice hned několik.

2) Dítě (7) Chmelnická oblast – západ Ukrajiny, kde se nikdy nebojovalo- onkologické onemocnění – léčeno na Ukrajině ne příliš odborně – rodiče prý neměli dost peněz, aby mu platili drahou léčbu. Rodiče ani neskrývají, že do ČR přijeli kvůli kvalitní léčbě zdarma a o žádný útěk před ruskou agresí nešlo. Náklady na léčbu jdou řádově do stovek tisíc ročně. Jeho rodiče nikdy v ČR nepracovali a nepřispěli do zdravotního pojištění ani korunu, také nikdy v ČR neplatili daně. Předtím byli v Německu, ale tam se jim podle jejich názoru nedostávalo patřičné pozornosti a péče!

3) Žena (27) Vinice středozápadní Ukrajina, kde se nikdy nebojovalo – přijela do ČR porodit. Do ČR se přijela zaregistrovat jako „válečný uprchlík“, když zjistila, že je těhotná pak se zase vrátila na Ukrajinu a dojížděla příležitostně na gynekologické kontroly. Neustále si stěžuje na personál a požaduje služby, které zdravotní zařízení neposkytuje. Po porodu odjede opět na Ukrajinu. Náklady v řádech desítek tisíc, pokud půjde vše hladce.

Není divu, že pro české pacienty není v českém zdravotním systému místo, když ho zabírají oficiálně preferovaní „váleční uprchlíci z Ukrajiny“.

Poznámka redakce. Chápeme rozhořčení mnohých Čechů nad chováním Ukrajinců a zneužívání českého sociálního systému včetně zdravotnictví. Hlavní problém je ale u „české“ vlády, ta je sem pozvala a od prvního dne jim nabídla zdarma zdravotní péči v rozsahu, který překračuje i nároky českých pojištěnců! Fialově vládě to nařídili jejich zahraniční páni. Na tyhle lidi a jejich místní poskoky (Fiala, Rakušan, Pekarová, se zlobte, ty chtějte potrestat, těch se chtějte zbavit. Jak zmizí oni, tak okamžitě zmizí i ukrajinští „zdravotní turisté“.

zdroj: https://bit.ly/3AdW6M4, https://bit.ly/3O5ugHw

sdíletj na

3.8 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
15. 11. 2022 14:22

Samozřejmě, že je to tak. Zdravotnictví bylo v plusech, vedlo se mu mooc dobře. Proto pasáci této vlády nařídili, že mají jakoukoliv cestou fungující zdravotnictví zničit. Ale zničit jen finančně, ne prakticky. Divíte se proč? Proto, aby se rychle finančně zkrachovalé zdravotnictví dalo rychle zprivatizovat z “důvodu neufinancovatelnosti státem” do těch správných amíckých pařátů. A snášelo zlatá vejce amíkům. A tak to dopadne nejen se systémem zdravotnickým, ale i sociálním a školským. Jestli “dovládnou” nezbude tu ani jedna fakultní nemocnice pro obyč. lidi. Energetiku už zprivatizovali, sice jen z několika procent, ale defacto ji ovládají celou ti minoritní akcionáři ČEZU. A Fijala a spol. je na slovo poslouchají. A tak to dopadne se vším.

Helena
15. 11. 2022 15:18
Odpovědět  Helena

Proč myslíte, že amíci koupili u Kostelce n.Č.L. továrnu Novavax? Co se tam asi vyrábí? A co se tam vyrábět bude? až zprivatizují většinu českého zdravotnictví. Došli jim ukroši na pokusy, tak budou dělat svoje pokusy na čecháčkách ve svých amíckých nemocnicích co koupí v ČR, a to už jim do toho nikdo nebude moci kafrat. Budou si tu zkoušet co budou chtít. Ta továrna na vakcíny a viry je jen začátek konce českého zdravotnictví.

Veny232
15. 11. 2022 18:21
Odpovědět  Helena

Přesně tak, pro to se musí ta svoloč vyhnat společně s těma jejich šlapkama co nám tu podvody nastrkávají.

Helena
15. 11. 2022 18:33
Odpovědět  Veny232

A jak to chcete udělat, když mají vše posvěcené fialovým zlořádem? Budeme jen trpně přihlížet, neboť vládě je osud občanů ČR naprosto lhostejný.

Jan
15. 11. 2022 15:58
Odpovědět  Helena

Ceske zdravotnictvi je pod diktatem politiku a financnich vyhod z ockovani a covidoveho silenstvi. Ty je primely ockovat nevyzkousenou genovou terapii mRNA, ktere rikaji vakciny, ackoliv to zadne vakciny nejsou. Zabijeji a nici lidem zdravi a organy. Cesti doktori se tak pripojili ke genocide obyvatelstva jako i jinde a jsou pokracovatele Dr. Mengeleho. Bylo jenom par tech co varovali, ale byli umlceni, dehonestovani a bylo jim vyhrozovano. Ten sajrajt nikoho neochrani, naopak nici imunitu a zvysi nemocnost pri nove vlne chripky. JIPky jsou vsude plne pacientu, kterym selhavaji po ockovani 2 a 3 davkami organy.

Vaska
15. 11. 2022 16:57
Odpovědět  Helena

Zdravotnictví je v uSSa druhé nejvýnostnější odvětví průmyslu – hned za průmyslem zbrojním !!

Gene
15. 11. 2022 17:08
Odpovědět  Vaska

Samozdrejme, ale zastanci privatizace zdravotniho systemu to nechteji videt. Nepojisteny clovek, ktery neco vlastni, aby pred navstevou nemocnice zazadal o pujcku.

Vaska
15. 11. 2022 17:37
Odpovědět  Gene

O tom pojištění v uSSa jsem kdysi viděl dokument – z peněz co zaplatí pojišťovně proplatí polovinu nemocnici kde je léčen (půlku si jaksi ponechá) – nemocnice opět jednu polovinu odkloní a když peníze dojdou je léčba pacienta ukončena a je vyhozen.

Gene
15. 11. 2022 19:33
Odpovědět  Vaska

Zalezi na pojisteni, cim drahsi tim by melo byt teoreticky lepsi, ale pri podpisu aby jste si zaplatil pravnika. Tab samo je nesmysl tkz. kombinovane zdravotnictvi, ktere postupne odboura to statni.

Gene
15. 11. 2022 19:36
Odpovědět  Vaska

Ale aby jsme jen nenadavali, pokud nic nemate, tak vas stejne osetri a pokud mate stesti i kvalitne. Ovsem nepocitejte s kvalitnim dlouhodobym lecenim.

Frankie
15. 11. 2022 18:06
Odpovědět  Helena

A nejen zdravotnictví, ale zajímá se kdejaký Ukrajinec, který tady vegetuje o to, jak zaplatí za energie? Kurvadrát to snad není normální.

Boomer
15. 11. 2022 18:40
Odpovědět  Frankie

.. mají jiný tarif než domorodci.

jiří
15. 11. 2022 20:45
Odpovědět  Boomer

ČEZácký tarif pro ukroše – 6,52 Kč (s DPH) za kWh + 290 Kč za jistič měsíčně.
https://dfens-cz.com/trapi-vas-ceny-elektriny-ukrajinci-vam-pomohou/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Veny232
15. 11. 2022 18:09
Odpovědět  Helena

To je na příkaz z uSSá, nikdo nesmí fungovat lépe než oni, nikdo nesmí dávat Američanům příklad,že to jde i lépe…

janle57
15. 11. 2022 14:25

Dobrý důvod k tomu být 26.11.2022 na letenské pláni vyslat panu Fialovi
jasný signál,co si o něm a jeho vlastizrádné bandě myslí 300 000 shromážděných lidí.

Jan
15. 11. 2022 16:01
Odpovědět  janle57

Pokojne demostrace maji oni nekde. Jako Hrabis i Zeman.

jirka
15. 11. 2022 18:01
Odpovědět  Jan

Nemůžu si pomoct, ale demonstrace jsou už jen pro demožidama a jejich médiema zblblý blbečky, co si ještě myslí, že tuhle sortu celohistorických zmetků porazí nějakým srocováním a protestováním, bez boje? Zbývá nám už jen tvrdý odpor i za cenu represí. K čemu jsou a na co jsou demonstrace? Pro srandu demokratům? Dokud nedostanou protinárodní demokrati od lidí na potkání na budku nebo nebudou lidi demonstrovat před jejich vykorupčenými sídly, strach mít nebudou. A jedině strach s nimi pohne. Nějakej chudej, co mrzne nebo tři dny nejed je jim u prdele. Tenhle sadistickej demokratickej režim žije jen z naší blbosti a stádnosti. Jsem už starej, ale do tohohle odboje proti Havlovejm pohrobkům ještě bych šel.

Gene
15. 11. 2022 19:16
Odpovědět  jirka

Pri dnesni myslenkove urovni vetsiny lidi nemate sanci neco zmenit ani krvavou revoluci. Nanejvys se pomstite par lidem, kteri si to celkem zaslouzi, ale celkove si spis ublizime, nez ze by jsme si polepsili. Jedina sance je prestat pro ne pracovat, jenze to by do toho museli jit vsichni, coz se nestane.

Veny232
15. 11. 2022 18:12
Odpovědět  Jan

Přesně tak, třikrát a dost. Bude muset něco shořet, jinak se nepoučí.

Boomer
15. 11. 2022 18:49
Odpovědět  Veny232

.. cákryš, má ještě v Praze zastoupení Aeroflot?

Boomer
15. 11. 2022 18:39
Odpovědět  Jan

..pokojná demonstrace má stejnou hodnotu jako Corrida de toros, v níž do arény vběhne dojnice..

sizok
15. 11. 2022 14:46

Zaplatíme za to. Chudobou.

Milan ze Zahrady Čech
15. 11. 2022 16:28
Odpovědět  sizok

Už platíme.

pav-el
15. 11. 2022 14:51

No tak, já vím zase konkrétně o jednom starším vietnamci, který u nás dostal kyčelní náhradu, a pá,pá. Už jsem ho neviděl. To naše zdravotnictví bylo vždy štědré pro všechny “turisty”. Situace je o to horší, že procházíme krizí, která bude zatraceně dlouhá!

Helena
15. 11. 2022 14:56
Odpovědět  pav-el

To není krize. To je uměle živená jako krize, aby finančně zkrachovalo všechno-ale majetky zůstaly nedotčené, a pak aby se daly jako s patřičným důvodem, zprivatizovat majetky nejen státu, ale i podnikatelů a občanů. Tohle nebude dlouhé, tohle bude věčné! Cílem je rozvrátit a uchvátit – navždy.

sizok
15. 11. 2022 15:07
Odpovědět  Helena

Přesně tak.

KarelDar
15. 11. 2022 15:16

No a co? Když se poslední dva roky nemocnice pakovaly statisícovými částkami za kovidová lůžka, to taky tak brečely? Ne, že bych e nějakých Ukrajinců zastával.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
15. 11. 2022 15:29

Nadčasový snímek.

Jan
15. 11. 2022 15:50

Ve Svycarsku se lide zacinaji bourit. Ukrajinec si prijede v drahem bouraku pred socialni urad si vyfasovat podporu, zadne dane neplati. Ma jen prava, zadne povinnosti. Uprednostnovani Ukrosu pomalu konci.
I ve Svycarsku se privatizuji nemocnice a na drahe osetreni si pak malokdo dosahne. Doted byla solidarita a financovani zdravotnictvi z dani a z pojisteni jednotlivce, ktere kazdorocne roste o nekolik procent.
V mediich byla reportaz o pravech deti, ze jsou malo diskutovana. Je to predstupen transgenderismu. 80 % pooperacnich chudaku, kteri si mysleli, ze se k nim druhe pohlavi vice hodi, pacha pak sebevrazdu. V Curychu se kona kazdorocne pochod buzerantu na ktery prijde koukat milion lidi! Pomalu ovsem lide vidi, kam speje EU. Jejich rozhodnuti neucastnit se kolektivni sebevrazdy v EU bylo spravne. A zima jim ukaze celou pravdu.

Mac
15. 11. 2022 19:15
Odpovědět  Jan

Bohužel to pochopení přichází hóóóódně pomalu ….

Jan
15. 11. 2022 16:04

Stat nema kde brat a tak bude zdanovat nemovitosti a majetek. Spousta lidi bez prace nebude moci dan a zuroceni hypoteky platit a skonci jako bezdomovci na ulici. US predmesti jsou plna bezdomovcu a fetaku, zijicich na ulici.

sizok
15. 11. 2022 17:00
Odpovědět  Jan

Je to, bohužel, tak.

Gene
15. 11. 2022 17:10
Odpovědět  Jan

A dalsi bod bude zruseni dedictvi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav
15. 11. 2022 17:20

A tímto se vysvětluje i problém s chybějícími léky v lékárnách. Nemluvě o tom, že velké množství léků bylo odesláno na Ukrajinu. O tom mluvil i ministrant zdr. Válek.

Pavel z Moravy
15. 11. 2022 17:27

Prosím vás, vždyť tomu ožebračování a rozkrádání státu lidé svými postoji plně pomáhají. Volí zaprodance, potom bečí a naříkají jako zatoulané ovce. Jak dlouhou dobu už mají možnost jít k volbám a hodit to třeba SPD nebo komunistům. Nebojte se, při vysoké účasti by to nebylo tak snadné zfalšovat. Pořád volí dokola pohrobky Topolánků, Kalousků apod a i nadále volit budou. Holt většině se v lebeních nerozsvítí. Tento český tvoreček chce většinově otročit a sloužit na movitější domácí a cizí páníčky. Jim se to snad líbí. Nedělejte si iluze, tento národ je již porobený, kdyby nebyl tak by to již za těch 33 roků pochopil. A teď mne můžete sprdnout, že kecám.

Veny232
15. 11. 2022 18:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Volby falšují naivko…copak jsi neviděl jak cvakli jističe, a TOPka z Pekla zapomění vletěla do sněmovny jako čert?

Veny232
15. 11. 2022 18:08

No prostě to za A Fialová vláda nezvládá, B Záměrně Českou republiku sabotuje. Hlasuju pro B. Zatknout ,odsoudit,oběsit.