Berlínský novinář: Putin svou reakcí na útok na Kreml udělal ze Západu blázna

Berlínský novinář: Putin svou reakcí na útok na Kreml udělal ze Západu blázna
           
Ruský prezident Vladimir Putin zmařil plány Západu po útoku dronem na moskevský Kreml. Uvedl to Alexander Sosnovskij, novinář a šéfredaktor internetového vydání World Economy (Německo).

Podle názoru novináře chtěl Západ dostat Rusko do situace aby udělalo tzv. zugzwang, kdy by jakákoli reakce na ukrajinské drony nad Kremlem zhoršila jeho pozici. Američané a jejich spojenci snili o vyprovokování rychlého úderu proti Rusku – dokonce i proti Finsku, kde v té době pobýval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. To by byla dobrá příležitost k diskusi o kolektivní bezpečnosti NATO. Také se očekávalo, že ve Washingtonu řeč Putina okomentují, co se stalo – to by Washingtonu umožnilo říci, že Putin hraje podle západního scénáře.

USA prostřednictvím Ukrajiny neustále stupňují tlak na Rusko a Putina a nutí ruského prezidenta, aby promluvil k národu nebo učinil vážné prohlášení vyprovokované Západem, poznamenává novinář. Sosnovskij odkazuje na takové události, jako bylo bombardování krymského mostu, a také na teroristické útoky s vraždami Darji Duginové a Vladlena Tatarského. Poté, co se NATOvcům nepodařilo dosáhnout toho, co chtěli, zvýšili sázky na maximum a rozhodli se provést útok dronem na Kreml, ale Putin opět nechal své odpůrce na holičkách.

“Kdyby Putin reagoval, kdyby došlo k nějakému vystoupení před národem, znamenalo by to, že Rusko hraje podle scénáře Západu. A Rusko podle scénáře Západu nehraje. Proč by měl Putin teď vystupovat a něco říkat, když to všechno skončilo ničím? Ano, je to nepříjemné, je to problém, který je třeba řešit. Ale to je vlastně plán západních autorů, kteří by chtěli, aby Putin promluvil. Ale jakékoli Putinovo prohlášení, jakákoli ostrá reakce by rozpoutala novou mohutnou PR kampaň, se kterou bychom se těžko vypořádávali,” řekl Sosnovskij v pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem.

Berlínský novinář citoval oslovené experty, kteří označili ruskou reakci na útok na Kreml za naprosto správnou. Jak Sosnovskij zdůrazňuje, Moskva bude jednat sama, a nikoliv aby reagovala ve chvíli, kdy se to Ukrajině a Západu hodí – ukázala by, že iniciativu převzali její protivníci.

Kreml je přesvědčen, že za útokem dronů stojí USA. Američtí experti poznamenávají, že Washington se nebude moci vyhnout odpovědnosti za ukrajinskou provokativní činnost s atentátem na prezidenta Putina.

********

Sosnovský: Obama prostřednictvím Merkelové v Berlíně zabránil Scholzovi, aby se vzdal Putinovi


Bývalý americký prezident Barack Obama udělal v Německu vše pro to, aby německé vedení “nekapitulovalo” před Ruskem po ukrajinském atentátu na Vladimira Putina. Tento názor vyjádřil berlínský novinář Alexander Sosnovskij.

Obama v den útoku dronu na Kreml večeřel v Berlíně s bývalou německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Sosnovskij poukázal na to, že večeře politiků trvala čtyři hodiny – příliš dlouho na obyčejný rozhovor bez důležitých témat a rozhodnutí. Novinář je přesvědčen, že mezi rozhovorem mezi Obamou a Merkelovou a útokem dronem v Moskvě existuje přímá souvislost. Navzdory tomu, že Obamova cesta byla předem naplánována, vidí v setkání s bývalou kancléřkou zjevný politický motiv.

“Je jasné, že jde o součást plánu souvisejícího s útokem na Kreml. Obamova přítomnost v Německu v tento konkrétní den byla nepochybně nezbytná. Pokusím se popsat stav mysli Olafa Scholze, když se dozví, že nad Kremlem byly sestřeleny dva bezpilotní letouny: ‘Ach, ta hrůza! Co mám dělat, jak mám reagovat? Teď vystoupí Putin a řekne: Vraťme se do Berlína, podepíšeme se znova na Říšský sněm.” A to je vše. Jak dobře znám Scholze a jeho okolí, chápu, že to v nich muselo vyvolat touhu okamžitě něco udělat – především zvednout ruce a říct ‘vzdávám se’,” řekl Sosnovskij.

Je nepravděpodobné, že by Scholz ustál tvrdou ruskou reakci, a USA se rozhodly pojistit se pomocí Obamy v Evropě, domnívá se novinář. Aby se kancléř ve strachu z Putina nedistancoval od Ukrajiny, aby se vyhnul eskalaci, nebo aby nepozastavil vojenskou pomoc Kyjevu, angažoval Washington bývalého amerického prezidenta i Merkelovou, protože mluvit přímo se Scholzem by bylo příliš podivné.

“V této době měl být nablízku nějaký “doktor”, který by měl vliv, nebo nadřízený, což je role, kterou sehrál Obama. Ten se ale na Scholze přímo obrátit nemůže – je to bývalý prezident a z hlediska protokolu by to bylo sotva reálné. Ale využít k tomu starou přítelkyni Merkelovou je možné. Proto si myslím, že celá diskuse byla o tom, co dělat, pokud Rusko zareaguje nečekaně,” řekl Sosnovskij v pořadu Solovjov LIVE.

Západ očekával, že Putin na úder na Kreml zareaguje rychle a emotivně, ale ruský prezident odmítl hrát podle amerického scénáře, uvedl novinář. Reakce Ruska bude následovat, až to pro něj bude nejvhodnější, nikoli v době, kterou naplánovali jeho protivníci.


https://rueconomics.ru/24032899-zhurnalist_iz_berlina_putin_ostavil_zapad_v_durakah_reaktsiei_na_ataku_na_kreml

https://rueconomics.ru/24033518-sosnovskii_obama_cherez_merkel_v_berline_uderzhal_shol_tsa_ot_sdachi_putinu

Překlad Peter 008

sdíletj na

4 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
7. 5. 2023 02:22

Putin je světová jednička.
Vybrali jsme si dobře, přátelé.

Standa
7. 5. 2023 05:45
Odpovědět  Albi

Putin je jednička a my si naopak vybrali válečného šílence na Hrad a tato naše ,, jednička” nás zdobí, kudy chodí!Vybrali jsme si ,, dobře”?

Vanja
7. 5. 2023 07:19
Odpovědět  Standa

Češi si nevybrali na hrad válečného štváče, ale bylů jim vybrán a dosazen falešnými volbami.

ZMann
7. 5. 2023 08:41
Odpovědět  Vanja

Přesně tak, volby jsou jenom divadlo pro plebs.

tupý hulvát
7. 5. 2023 09:47
Odpovědět  Vanja

Ale nevymlouvejte se,samozřejmě,že si ho vybrali čeští voliči,ať rukama nebo nohama!
Jsou dospělí,svéprávní a to,že jsou zmanipulovaní je jejich vina,vina jejich ignorance.
Noam Chomsky:Běžná populace nemá ponětí o tom co se děje,a nemá ponětí,že nemá ponětí
Ale to je starý výrok,dnes má KAŽDÝ možnost se poučit,jen ji ignoruje.

Pavel z Moravy
7. 5. 2023 09:54
Odpovědět  tupý hulvát

Každý má možnost racionálně myslet, vnímat a sledovat a nechovat se jako stádní typ, který přizpůsobuje své chování reakci zblblého přeformátovaného stáda. To, že dotyční nepoužívají svůj mozek není omluva. Nemyslím, zaplatím.

Albi
7. 5. 2023 07:22
Odpovědět  Standa

Adresovala jsem to přátelům, tj.těm tady na Pokecu.
A nějak mi nedošlo, že je možný i jiný význam. Asi proto, že mi ta hradní osoba byla už na první pohled nesympatická, aniž bych věděla, co se z ní vyklube. 🙂

Máte u mně plusový bodík za vtipnou pohotovost. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
7. 5. 2023 07:41
Odpovědět  Standa

Kdybych volil bolševického zmetka Pávka, musela by mi ruka upadnout. Ale pozor, tato kolaborantská blbá guma chce vyznamenat Mašínovou!!! To je panečku paradox, když Mašínovi bojovali proti takovým hovadům jako je Pávek a hovado ji chce vyznamenat.

tupý hulvát
7. 5. 2023 09:51
Odpovědět  Frank

Myslíš ta hovada,co podřezala svázaného bezbranného pošťáka,ty hovado?

Boomer
7. 5. 2023 19:47
Odpovědět  tupý hulvát

..tož jiná hovada zase třeba utloukla faráře Toufara.. a nejenom jeho.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 21:21
Odpovědět  Boomer

Sem slyšel, že prej s tím začal židobolševik Kain.

sizok
7. 5. 2023 18:48
Odpovědět  Standa

Putin nehraje tuto partii, hraje už další. Než se fiala a jeho
pohůnci probudí, budou v propadlišti dějin. Na stejné úrovni
s moravcem.

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 15:22
Odpovědět  Albi

Před chvílí mě napadla taková nezbedná myšlenka. Všade plno řečí o protiofenzívě a že někdy v květnu či červnu a to a ono a do toho Kuchtík, že se svým orchestrem opustí své pozice a předá je Kadyrovi. To znamená, že jeden okamžik, v době předávání pozic, protože to předávání má probíhat systémem “z ručky do ručky”, budou na oněch pozicích jak ještě komplet vyzbrojený orchestr (údajně bez munice), tak komplet plně vyzbrojené jednotky Achmat.
Z čehož mi vychází, že pokud je předávajících muzikantů cca 40 000, logicky by měl být počet přebírajících achmatovců minimálně stejný. To jest že v daný okamžik bude na daném území cca 80 000 bojovníků, aniž by to bylo nějak podezřelé – předávají si pozice, protože Kuchtík tvrdí, že nemá čím bojovat, no. Normálka.

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 15:24

A já si tak říkám – a co když je všechno jinak? Co když má Kuchtík munice dost a dost jenom dělá vlny? (Ostatně jenom v solných dolech zabavil orchestr zbraně pro milion vojáků – ale kolik munice, a jaké, o tom jaksi ticho po pěšině. Jo a vlny směrem k nedostatku munice, ne vlny směrem k ruskému generálštábu, který sabotuje co se dá, v tom Kuchtík “nevlní”.)
Ale zpět. No a k tomu Gosudar, který už jednou (24.2.22) na poslední chvíli, v podstatě těsně před útokem natobanderů, vojensky “překvapil”. Tedy jak koho – bylo přece jasné, k čemu se schyluje.
No a nyní je, nebo by aspoň mělo být, rovněž myslícím jasné, k čemu se schyluje. A do toho ta nezbedná myšlenka a já ejčkon nevím co s ní.
Naštěstí za pár dní už budu vědět co s ní – zda se sám sobě dosyta vychechtat, že slyším trávu růst i na poušti, nebo se poplácat po rameni.

Markýza
7. 5. 2023 16:06

Já to tak podrobně nerozebírala, ale dojem je – mnoho povyku pro nic = něco se děje v zákulisí.

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 18:04
Odpovědět  Markýza

Ale já to nerozebíral! To mi jen tak blesklo hlavou, když jsem si říkal, že něco se vrbí a co by to mohlo bejt. Akorát že když to blesknutí pak člověk převede do textu, vypadá to takhle divně.

Markýza
7. 5. 2023 19:42

Nojo, to je potíž s těmahle zábleskama 😀

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 22:28
Odpovědět  Markýza

S tím povykem je vůbec legrace, žejo? Jak teď na Gosudara povykujou, že nepovykuje, a když povykuje, jako třeba 17.12.2021 s tím bezpečnostním ultimátem, tak je posedne hluchota a následně, když Gosudar koná co slíbil, tak se rozpovykujou. Ale brnká jim na nervy jedna radost, to jo. 🙂

Markýza
8. 5. 2023 09:07

Mně dělá velkou radost, jak povyky přestávají zvolna účinkovat.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 18:48
Odpovědět  Markýza

Jak jsem se tady prve rozbublal, že mě zaráží, že si toho šou kolem orchestru a achmatovců nikdo nevšim, tak to už neplatí. Bandeři to už zaregestrovali a mají to za “informační kampaň Kremlu s cílem oklamat Kyjev a Západ.” https://www.politnavigator.net/v-kieve-schitayut-postanovkojj-skandaly-vokrug-chvk-vagner.html
Tak teď jsem fakt napnutej jak rexovka, co za tou šarádou kolem tý rošády je, když mě tady na gauči a banderům tisíc kiláků od mýho gauče se líhnou v řepách podobný úvahy.

František
7. 5. 2023 18:36

Zastaralá informace. Šojgu, na příkaz Putina musí dodat Wágnerovcům co si budou přát. Takže žádná výměna. Jen posílení Achmatem.

Milan ze Zahrady Čech
7. 5. 2023 22:47
Odpovědět  František

Ale celkem dobře maskovaný posílení, řek bych. Že ještě nikoho nenapadlo kolem toho ječet. Skoro bych se vsadil, že i kdyby Šojgu Kuchtíka municí zavalil, stejně bude až do poslední chvíle ječet že nic nemá, že se musí stáhnout. Zastaralá informace? Spíš vlnění. Kalení vody. Tohle je vyjádření Kadyrova před hodinou:
„Kolem soukromé vojenské společnosti bylo tolik hluku, ale bylo potřeba jen dokončit to, co jsme začali, bez zbytečných řečí s celým internetem a celým světem. Dokončete, zmáčkněte dostupné síly a prostředky a změňte taktiku na realitu. Stejně jako ostatní jednotky v podmínkách nedostatku a nedostatku, když v roce 2022 osvobodily stejně složitá města jako Arťomovsk.
Narážky v některých okamžicích s příkazem PMC zůstaly, ale tím se budeme zabývat. Ne v chatech nebo telegramech, přede všemi a na dálku od sebe, ale živě, tváří v tvář.”

Источник: https://rusvesna.su/news/1683489928

Pavel K
7. 5. 2023 05:55

To jak činí Gosudar se říká u nás na vsi, že ten má pod čepicí. Blahopřeji ke vynikajícímu vejjmrddu. Však jsem tu nedavno napsal, že je určen Vyšší mocí. ❤🍀

Albi
7. 5. 2023 07:31
Odpovědět  Pavel K

A pro Západ bych vybrala a upravila “Komu není shůry dáno, vakcína mu nepomůže”. 🙂

Pavel K
7. 5. 2023 10:45
Odpovědět  Albi

Přetrtkat na zajíce a vypustit do lesa. Pak je nahánět. 🤣🤣

jiří
7. 5. 2023 07:00
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
7. 5. 2023 14:47
Odpovědět  jiří
jiří
7. 5. 2023 15:18
Odpovědět  jiří

Položení květin osvoboditelům Prahy.
https://www.facebook.com/RaptorTV.cz

Pavel
7. 5. 2023 07:08

Nositel Nobelovky” Zkroutíme ruce za zády každému,kdo by nám stál v cestě!”.Sedmilhář, co v Praze vykřikoval jak zahájí jaderné odzbrojení,místo toho zahájil modernizaci jaderného arzenálu USA, zabíjení pomocí dronu po celém blízkém východu, a pomohl svrhnout legálního presidenta Ukrajiny a pomohl instalovat nácky na Ukrajině!

Vanja
7. 5. 2023 07:17

Bůh žehnej Putinovi a chraň ho i celou Svatou Rus před ďábelskými úklady západu!!!

Michal
7. 5. 2023 15:04
Odpovědět  Vanja

Na Titaniku se také zabavali a spivali a skaza přišla za pět minut…..Aurora stojí dodnes. Naši ruští bratři nejsou takový idioti aby dopředu vyhlašovali co udělají … A mimochodem na vrcholu pyramidy už nesedí anglosasi ale ten co stvořil svět za 6 dní….1×4×9×16×25×36=518400 , a 60×60×24×6=518400 – a take1×2×3×4×5×6=720 ×720 =518400 – je to úplně evidentní , absolutně všechno co západ dělá se obrací proti němu…Indové tomu hovoří karma. Tragédie posedlých lidí je v tom že si svou posedlost neuvědomují a dělají to co chce od nich ten kterého přijaly do svého vnitra…..

Karel
7. 5. 2023 08:39

Všichni dobyvatelé, kteří chtěli ovládnout Rusko, dopadli špatně. Nepochopili ruskou náturu, podcenili ruské vlastenectví a ruskou sílu. To vše jim teď ukazuje Putin. Jeho postoj je výzva k jednání nikoli k boji. Bohužel západ jednání odmítá a touží porazit Rusko bojem. Hloupými západními provokacemi Putina nevyprovokují.

Markýza
7. 5. 2023 16:08
Odpovědět  Karel

Na to je takový vtípek Jak lze porazit Rusko? Nijak – smiřte se s tím 🙂

Frank1
7. 5. 2023 09:17

Fantazie v tisku maji jedno spravne tvrzeni: Rusko nehraje podle ocekavani zapadu. Uz dlouho, jestlize jste si toho nevsimli. Drzi zapad naopak v napeti a nejistote, nikdo tam nevi, kde a kdy uderi a jestli vubec uderi.
US pistolnik s proklate nizko zavesenymi colty nemuze pochopit, ze Rusko nekopiruje jejich mentalitu a nestrili okamzite zpatky. Mel uz pripravenou PR stvanici na Rusko kvuli odvete a ono nic! Sekernicke kecy o potrestani zapadu atomovkami a rozvasnene prispevky na ruskych socialnich mediich take neprinesly bouri, jak zapad doufal.
Prichazi kriticky 9. kveten a oslava vitezstvi, kdy Ruda armada ukoncila a vyhrala valku porazkou Berlina. Te se zapadni spojenci vubec nezucastnili. Bali se ohromnych ztrat pri zteci nacistickeho doupete. Prenechali je s radosti Rude armade. Ted degenerat rika, ze valku vyhraly USA a jejich zapadni spojenci. Prepisuje dejepis a boura pomniky osvoboditelu.
Jestlize zapad zneucti 9. kvetna prehlidku v Moskve, bude to o necem jinem…

Gales
7. 5. 2023 09:25

Nepřátelé Ruska by se měli mít na pozoru už z toho,když Putin řekne že o tom ví.A nemusí dělat žádné prohlášení.

Pavel z Moravy
7. 5. 2023 09:42

Ono, když máte plnou hlavu genderu, tak jako tato západní banda, těžko ze sebe něco kloudného vypotíte. Ty jejich prestižní západní university tedy chrlí materiál. Ty jejich malé mozečky ale mají spokojená místa.

Pavel K
7. 5. 2023 10:59
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj kamaráde, jen, ty tuna píšeš stále jak jsou mladí přeformátovaný atd. Byl jsem ráno na ptačí burze u Prahy a tam jsem se setkal se skoro pražákem. No dali jsme se do řeči a jak jinak z papoušků to přeskočilo na UA. Tak jsem se dozvěděl jak rusáci jsou skoro na slovenských hranicích a jak se ti rusáci nezastaví a půjdou až k nám. Jen se mě protočili panenky a začal vysvětlovat. Pochvilce se mu začalo kouřit z hlavy a s rukama nad hlavou abych mu to dál nepovídal, že se o to stejně nezajímá a nemá na to čas. Co na to říci a víš kolik takových neinformovaných dementů důchodců je okolo nás??? Takže ne jen mladí. Pánovi je před sedmdesátkou. Já už se začínám bát někde otevřít hubu.

Pavel z Moravy
7. 5. 2023 12:25
Odpovědět  Pavel K

Jo, já to vím kamaráde. Těch nemyslících starých je také mnoho. Co už s tím? Na Badatel .net v jednom článku o kolapsu měn řeší lidi jak se zachránit, kde a co jak pěstovat a chovat, kde žít, jaké zásoby si dělat, kupovat si prý proužky ze zlata a stříbra, odlamovací, kterými pak budou platit a podobné hovadiny. Jeden jim nabízí, že jim zprostředkuje koupi bytu v Bahrajnu, jak je tam fajn, neplatíš žádné poplatky a žiješ si prý jako vepřík v žitě a oni na to skáčou, no síla. Tak jsem jim napsal, že řešení vidím. Semknout se a dát kopačky všem těm grázlům, kteří nás do těchhle sraček dostali. Ale bohužel, většinově je to nemyslící stádo, které jde za hlasem svého srdce. Už jsem si stokrát říkal, ty vole starý, ser na to, nemá to cenu pokoušet se něco změnit, když většina chce žít v tom, co jim otrokáři připravují, ale pak mi to nedá a zase ty přeformátovance prudím. Jsem jak důlní kůň a přitom vím, že vše je marnost. My bychom si museli stvořit svůj Tábor, abychom mohli v klídku lidského štěstí dožít svůj život. Držme se svých zásad. To je to jediné, co nám zmrdi nemohou vzít. Opatruj se.

Helena
7. 5. 2023 13:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

No, počet mladých nemyslících tyto starší dohání, stačí se dívat kolem sebe….

František
7. 5. 2023 18:47
Odpovědět  Pavel K

Jak staří tak ti mladí fanatici jsou jen vakcínované Zombie. Mozek jim neslouží a hltají jen zprávy Čt. Nemá cenu se s nimi bavit.

Pavel K
8. 5. 2023 08:09
Odpovědět  František

Kdo z nich je napíchaný nevím všech se neptám, ale lidi se honí za mamonem i ve stáří a pak nemají čas, sílu se zabývat věcma okolo sebe. Mají svých starostí nad hlavu a další si už přidělávat nechtějí. To je podle mě celý krám. Jsou apatičtí.

zuzana
7. 5. 2023 12:29

Trump volá Putinovi, aby mu poblahopřál k přežití dalšího pokusu o atentát ze strany Deep State

https://aktax.cz/trump-vola-putinovi-aby-mu-poblahopral-k-preziti-dalsiho-pokusu-o-atentat-ze-strany-deep-state/

Markýza
7. 5. 2023 16:16
Odpovědět  zuzana

Sice jsou to AktaX, ale tomuhle bych docela věřila. Tuhle jsem narazila na sérii nějakých těch tikťokových krátkých videjek ze setkání Trumpa a Putina a jejich řeč těla mluví srozumitelně.
Osobně si myslím, že je za tím to první podání ruky; všimla jsem si, že Trump má ve zvyku partnera drapsnout a přitáhnout si ho k sobě, někdy i ty podané ruce druhou poplácat. a někde jsem narazila na kompilačku, jak na to různí lidi reagovali, to bylo fakt vtipný. No a Putin zlomeček vteřiny zalapal po dechu a pak si naopak Trumpa přitáhl – ale ne až k sobě, doprostřed mezi ně.
Podle mě je Trump neobyčejně zdatný v dešifrování takyvých malých, ale veledůležitých gest.

Pavel z Moravy
7. 5. 2023 17:59
Odpovědět  Markýza

Ono se říká, že při podání ruky, ten který potom ještě přiloží druhou ruku tím naznačuje převahu nad tím druhým člověkem. Z osobní zkušenosti vím, že to opravdu dělají lidé, kteří se cítí druhým nadřazeni. Pravidlo to ale asi nebude.

Markýza
7. 5. 2023 19:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jak pravidlo nevím, ale u toho Trumpa to bylo vcelku jasné. Úplně nejlepší byl Módí: on je to taková vtělená noblesa a tohle mě dostalo: chvilenku nechal Trumpa, ať si nechá tu jeho ukradnutou ruku, pak udělal prudký pohyb k sobě a ještě ho právě takhle poplácal 😀 Trump chíli čučel dost zaskočeně, ale pak se zasmál taky – bylo mu to jasné, tohle gesto.
Já to schválně zkusím najít.

Jaris
8. 5. 2023 02:06
Odpovědět  Markýza

Urcite to sem dejte, Markyzo. Chtela bych to videt.

Markýza
8. 5. 2023 08:24
Odpovědět  Jaris

Tak jsem to skutečně našla, ale bylo to dost šťourání. Ta trubka má neskutečně idiotský vyhledávač – spíš bych měla říct schovávač, než vyhledávač.
Tady je Trump/Putin – stačí první vteřiny. Zřejmě to nebude první rukypodání, ale stejně je to vtipný. https://www.youtube.com/watch?v=jo-Jiil1Ues
A vyšťouřila jsem i toho Módího – zde: https://www.youtube.com/watch?v=jo-Jiil1Ues
Tam mi ale došlo, že je to možná reakce na nějakou řeč – já si to většinou pouštím bez zvuku, abych viděla řeč těla.

Jaris
8. 5. 2023 09:33
Odpovědět  Markýza

No mate postreh, Markyzo. Skutecne si Trump chtel Putina jako pritahnout, ale nakonec Putin k sobe pritahl Trumpa. 🙂

Markýza
8. 5. 2023 14:19
Odpovědět  Jaris

Já bych si tipla, že Trump si cení lidí, kteří si před ním hned nesednou na prdel.
Jo a nevím, jak je to možné, ale zřejmě nebude mít onu anglosaskou přezíravost vůči Slovanům, když má jednu ženu Češku a třetí Slovinku…….

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 19:12
Odpovědět  Markýza

Na tom prvním vidku nedokážu rozklíčovat, jestli na to rukypodání hodil bobek Lavrov, nebo Plechová huba, nebo jestli ten kontakt mezi nimi před rukypodáním oba brali jako že si je už podali. Zato je nepřehlédnutelný, jak “vyznamenal” Peskova, kterej, kdyby měl ocásek, tak z něj má v tu chvíli vrtuli. Ale jinak je zajímavej úhel pohledu na ten rukamatřes – přeložte si tu diskuzi pod tím.
Akorát škoda, že jste to zvojtila a místo Moudího sem šoupla dvakrát Plecháče s Gosudarem.

Markýza
8. 5. 2023 20:49

Fakt? Tak to pardon, tady máte Moudího 😀
https://1url.cz/srm67

Pavel K
8. 5. 2023 21:00
Odpovědět  Markýza

Simpatický strejda ten indián.😊👍🙋‍♂️

Markýza
9. 5. 2023 08:54
Odpovědět  Pavel K

Jojo, sympatickej dědek. A ještě má velice bystře vyhlížejícího zamini.

Markýza
8. 5. 2023 20:54

Já se na to musela podívat na celé, protože jsem vlastně viděla jen ten začátek Trump/Putin a rozesmálo mě to tak, že jsem se dál ani nekoukala.
A s Lavrovem v první vlně tlapy podali a přímo hodili slovo, jenže pak bůhvíproč projede to kolečko ještě jednou.

Milan ze Zahrady Čech
8. 5. 2023 21:30
Odpovědět  Markýza

Díky za hezký pokuk na dobrou noc. Na noc skorem lepší jak Křemílek s Vochomůrkou.
P.S. Jé, já jsem vůl! Mě už z toho všeho sprosťačí už i podvědomí! Teď koukám, a místo Módiho tam mám Moudího! Asi si to s budu muset s tím podvědomím vyříkat. Už jen proto, že jak jsem slodoval VVP jak potřásá ušákům, tak mi úplně uniknul ten přátelskej hanik mezi Plecháčem a Diplomatem. Až když jsem si přečetl co jste napsala, tak jsem se na to juk ještě jednou. … Jdu se nad sebou zamyslet. 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 5. 2023 08:55

Já myslela, že jste Moudím zažertoval 😀 a jak vidíte, skočila jsem vám na to.

zuzana
8. 5. 2023 17:06

Sankce USA a Západu posilují ruskou ekonomiku

https://aktax.cz/sankce-usa-a-zapadu-posiluji-ruskou-ekonomiku/