Babiš je spojen s touto zemí, generál „zrada“ by ji klidně obětoval. Všechno ostatní je jen politika, vzkazuje Kotrba

Nehodlám žrát studené konzervy, jen abych někomu pomohl kolonizovat Ukrajinu, vzkazuje Štěpán Kotrba k agendě letošních voleb. Měli bychom podle něj odhlédnout od kýčovitě pohádkové prezentace předvolební kampaně a přemýšlet o tom, co naše země potřebuje. A v tom má analytik jasno – potřebujeme správce, ne vojáka.

Za pár hodin budeme znát jméno českého prezidenta. Jaká byla předvolební kampaň? Bylo to hodně jiné než před 5 lety?

Ne, nebylo. První kolo je vždy vyřazovací a voliči vždy reagují stejně. S jistotou vyloučí všechny, jejichž ego je přerostlé příliš a zdravý rozum za ním pokulhává. Letos mezi těmito poraženými byla Danuše Nerudová, o které si její manžel myslel, že by mohla být českou Čaputovou a že je lepší než ostatní. No, nebyla. Byla to prázdná kariérní nádoba bez zkušenosti z politiky, bez zkušenosti z praxe.

Dále propadlý odborář Josef Středula, ten si dělal nejdříve naděje, že by mohl být kandidátem levice. No, nemohl… Zaprvé mu to nabídl bývalý premiér Sobotka, který s ostudou odešel z Lidového domu. Středula, stárnoucí pěstěný seladon s kapesníčkem v kapse od padnoucího vlněného obleku s hedvábnou kravatou na windsdorský uzel nemůže být odborářem, za kterým by šly davy dělníků. Je to vyjednavač, který se vždy dohodne. S kýmkoliv. A když přivedl „dav“ na demonstraci na Václavské náměstí, rozprchl se mu do hospod a nákupních center.

Jeho ekonomičtí poradci se stali poradci Andreje Babiše. Tisková mluvčí, která byla autorkou sloganu Konec levné práce od Středuly utekla, a tak vzal zavděk potulným prodavačem teplé vody Danielem Köpplem, který zároveň voral kampaň pro očkování na ministerstvu zdravotnictví. Vedle toho zaměstnával tým mladých sociálních demokratů, kteří se Sobotkou v čele prohráli ČSSD volby. Nakonec, když pochopil neodvratnost své minimální popularity, Středula odstoupil, ale doporučil svým voličům pravicovou ekonomku Danuši. Tím se vysmál všem odborářům do ksichtu. Takovýto dlouhodobě naivní politický odhad nemohl dopadnout jinak. Bude zajímavé, jak se se žluťáckým předsedou vyrovnají odborářští bossové, až prezidentská volba skončí.

Třetím hlupákem prvního kola byl bývalý ministr pro koordinaci tajných služeb Jaroslav Bašta, který zapomně,l z jaké partaje s jakou členskou základnou vzešla jeho ministerská kariéra, a na stará kolena se stal, ovšem v Okamurově SPD antikomunistou a vzpomněl si i na to, že byl kdysi disidentem. Dědečka blábolícího ústavní nesmysly pohřbili voliči tím, že i s tlampačovitou podporou SPD, několika desítek konzervativních spolků a trpasličích partají dostal ubohá čtyři procenta. Tím ukázal egocentrickému Okamurovi opravdovou opoziční politickou sílu SPD a možná předznamenal i odchod okamurovců z parlamentní politiky.

Posledním hlupákem byl bývalý rektor Karlovy univerzity a šéf lékařského konzilia hlavy státu Miloše Zemana, Tomáš Zima. Jeho ovšem nominovalo 13 senátorů, většinou protizemanovských. Otázkou, kterou si nechci ani klást, je, proč… Namyšlený hlasatel dutě prázdných vět a držitel Bludného balvanu za pavědecké covidové výroky skončil na chvostu prvního kola volby. O zbývajících nulách netřeba hovořit – ti v politice nic neznamenali před volbou a ani po svém nezvolení nic znamenat nebudou. I když třebas budou senátoři.

Teprve druhé kolo volby prezidenta republiky je mezi těmi, kteří na to mají.

Letos tomu bylo stejně, jako když voliči určili dvakrát protivníka Zemanovi. V roce 2013 namísto Jana Fischera, bývalého předsedy ČSÚ, úřednického premiéra 2009–10 a následně viceprezidenta Evropské banky pro obnovu a rozvoj, se jím stal „překvapivě“ bývalý Havlův kancléř, ministr zahraničních věcí, předseda strany TOP 09 a občan s dvojí loajalitou, prosudetský kníže Schwarzenberg. A o pět let později stahovač králíků, podivný chemický akademik Jiří Drahoš.

Voliči určili i letos protivníka jedinému reálnému zástupci opozice, favoritovi volby, Andreji Babišovi. Vládní koalice v programu AntiBabiš naprosto nepochopitelně podpořila kandidáty tři…

Nejdříve tím protivníkem měla být Danuše Nerudová, uměle vytvořený klon slovenské prezidentky Čaputové, s představou, že v druhém kole „musí zvítězit žena“. Nejlépe s velkým Ž. Nicméně její akademická dráha doznala rychlého konce poté, co se na jí řízené univerzitě prozradilo přes obskurní agenturu placené zrychlené doktorské studium.

Mezitím se mediálním miláčkem a „fialovomodrým kandidátem“ stal generál Petr Pavel. Masaryk verze 2. Šedivý lev českých salónů.

Jen proto mohl nedávný předseda KSČM Filip rozesmátě mezi prvním a druhým kolem voleb veřejně a nahlas ocenit vynikající kádrovou politiku KSČ, kdy 33 let po plyšáku proti sobě na nejvyšší funkci kandidují dva bývalí komunisté z posledních let socialistického Československa, z nichž jednomu ti největší antikomunisté odpustili. Náš komunista je lepší než váš komunista.

Pikantní je, že jednoho i druhého obviňují z příslušnosti ke „komunistické“ zahraniční rozvědce. Pavel, i když má nejvyšší, pátou „kosmickou“ prověrku NATO (Cosmic Top Secret Atomal), byl prokazatelně pracovníkem vojenského zpravodajství generálního štábu ČSLA. Musel dát pak v NATO souhlas i s agenturním výslechem přátel a rodinných příslušníků, včetně otce, který byl také vojenský zpravodajec… Brrr.

Babiše stále obviňují z příslušnosti k civilnímu zpravodajství. Můj komentář k tomu je jediný – krycí legendy a falešné záznamy v evidenci se vytvářely, aby se před nepovolanými zastřela jak neschopnost zpravodajců v rekrutaci a s tím spojené jinak nevysvětlitelné výdaje, tak i pravá povaha vztahu dotyčného k zahraniční službě. Třetím důvodem byl zájem chránit zájmovou osobu před lustrací nepovolanými, i kontrarozvědkou nebo zevnitř vlastní služby. O svých skutečných spolupracovnících, nelegálech v zahraničí, Křížovnický palác písemné závazky ani vázací akty nevedl z důvodů pochopitelných: minimalizoval tím možnost jejich dekonspirace v případech provalů, se kterými v osmdesátých letech po útěku defektora Josefa „Frolíka“ Lukeše či méně známého a posledního defektora, londýnského rezidenta Vlastimila Ludvíka „Pantůčka“ už všichni počítali. Zejména prováděli-li ekonomickou kontrarozvědku v řadách příslušníků rozvědky.

Takže… Babiš ty soudní spory jednou vyhraje.

Situace, hlavně před druhým kolem, byla vyhrocená nejvíce v našich moderních dějinách…

To, že byla situace „vyhrocená“ „nejvíce v moderních dějinách“ soudíte z čeho, pane redaktore? Z toho, že všichni útočili na Andreje Babiše? Na Miloše Zemana útočili vždy, a stejně agresivně. Bojuje se najatými žoldáky v brnění i sedláky s cepy.

Vždy, už od Francouzské revoluce, jde-li o plebejce a aristokraty. O dolních deset milionů a o horních deset tisíc. O mocenské ambice a robotu. O chudé, kteří by se chtěli vzdát chudoby, a o bohaté, kteří se nechtějí vzdát bohatství. Vždy jde o mediálně politické nálepky vesnických buranů, žvanilů z kaváren či chudých elitářů, kteří by chtěli být bohatí elitáři.

Letos přibyla akorát politicky odkopnutá a zmatená levice, která ztratila ČSSD i KSČM a zbylo jí pouze Babišovo ANO a těm rozzlobenějším Okamurova SPD.

Uklidní se to po volbách? Lze ty příkopy zasypat, nebo je to jen fráze?

Příkopy mezi „politikou měšťácké morálky“ a „politikou kapitalistické praxe“ zasypat nelze. Stejně, jako nelze oživit sametové trenýrky Václava Havla či zimomřivé jaro Alexandra Dubčeka, nebo vrátit všechny peníze, ukradené lidu této země v poplyšákovém období budování rozvinutého kapitalismu bez kapitálu. Ty příkopy jsou vkořeněné do politického systému, ovládaného skrytými elitami.

Politika měšťácké morálky očekává vznešené masarykovské ideály a absolutní altruismus při správě věcí veřejných. Nesmysl. Nebyly ani za Masaryka či Beneše. Příkladem budiž lihová aféra senátora Karla Práška z přelomu let 1923 a 1924, machinace s dodávkami uhlí pro státní dráhy ministra železnic, socialisty Jiřího Stříbrného, nebo dodávky nekvalitního benzínu pro ministerstvo národní obrany, po němž následovalo zpřísnění cenzury tisku apod. Nikdo, kdo jde do politiky, tam nejde kvůli voličům a nehodlá „pracovat pro lid“ zadarmo… Ani v jedné partaji. Za první republiky mívaly tyto aféry velikost až 20 miliónů korun.

Ti, kteří tvrdí, že z politiky nemají prospěch, neříkají pravdu. Ti, kteří uvažují altruisticky, končí v mládí jako teologové a ve stáří jako chudí faráři. Nebo jako vyčerpaní sociální pracovníci. Ani jeden jako politik. „Politika kapitalistické praxe“ nezná rozdílu mezi čistými a špinavými penězi. V tom nejmorálnějším případě si bere desátek z veřejných zakázek, které jsou funkční a navíc prospěšné společnosti. „Politika socialistických ideálů“ umřela s Fidelem a se Švorcovou. Přežila pouze ve vzpomínkách Fidelových pamětníků a v podobě Muže na radnici.

Pravda a dobro v podobě Petra Pavla – lži a zlo v podobě Andreje Babiše. Tak nám to bylo z větší části servírováno. Co k tomu říci?

Děti mají rády pohádky, ve kterých vítězí dobro nad zlem. První pohádkou, která dětem říká pravdu, jsou fantasy filmy pro dospělé, výpravné seriály HBO Rod draka a Hra o trůny. Zrada, chtíč, intriky a krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království. A i zde jsme dlouhodobě mystifikováni o motivacích Daenerys Targaryen. Druhou pohádkou, která říká pravdu o pravé povaze politiky, je Dům z karet a jeho hlavní představitelé – Frank Underwood a jeho manželka Claire. Ukazuje se, co vše je třeba obětovat na cestě k moci. Politika je svinstvo, kde máte jeden den nepřítele, druhý den spojence.

Předvolební pohádka Jiřího Lábuse:

Jaký rozdíl bude v České republice s prezidentem Babišem, nebo s prezidentem Pavlem? Je ta volba skutečně důležitá?

Zopakuji větu, že politika je svinstvo, kde máte jeden den nepřítele, druhý den spojence.

Česká republika je malá země, která může být hrdá, jak chce, ale má počet občanů menší než čínské krajské město… Je vázána členstvím v EU a členstvím v NATO. Aniž si to uvědomujeme, ekonomicky jsme vázáni ještě drsněji ve WTO. Ani jeden z těchto závazků není dnes vypověditelný bez obrovských ekonomických následků, které by ekonomiku vrátily zpět ne o třicet, ale o sedmdesát let zpět. Z tohoto titulu naděje vkládaná do kandidátů je lichá.

Dle mého názoru se s prezidentem Babišem budeme chovat svéprávněji a vyjednávat budeme tvrději, než s prezidentem Pavlem, jehož „euroantlantismus“ je bezvýhradný a proamerická servilita je přímo úměrná prověrce NATO. Tolik k zahraničněpolitické orientaci. Kdo čeká od Babiše ideologický euroskepticismus, bude zklamán. Kdo čeká strohou ekonomickou kalkulaci a o to tvrdší argumentaci, myslím, že bude spokojen.

Vnitropolitická orientace Babiše má silnější sociální akcent, než u generála v. v. Nehodlám žrát konzervy po studenu a utahovat si opasek hlady jen proto, abych pomohl někomu kolonizovat Ukrajinu (čti pomoci válkou zbídačené zemi). Tu válku vyvolaly politickou destabilizací tamního režimu země EU a NATO. Ze zištných úmyslů, i když pochopitelných. Ukrajinské obilí bude živit Evropu v době globálního oteplování. Ukrajinský těžký průmysl bude zásobovat Evropu užívající si Green Deal. Ukrajinská výroba kosmických nosičů je spolehlivější a levnější než evropská.

Krize kolem Ukrajiny je bojem o budoucí světový řád. Rusko se právem cítí být ohroženo rozšiřováním NATO (Ukrajina, Gruzie). Na konci roku 2002, kdy Tymošenková, Oleksandr Moroz, Petro Symonenko a Viktor Juščenko vydali společné prohlášení týkající se „začátku státní revoluce na Ukrajině“, začala destabilizace a fašizace Ukrajiny – ne až v roce 2014, jak si mylně minulost vykládají Rusové. Je na čase uvažovat o politice jinak.

Pamatujete na „oranžovou“ revoluci 2004 a diskusi o roli Ukrajiny v zásobování Evropy ruským plynem a ropou s „plynovou princeznou“ Tymošenkovou v době, kdy Gerhard Schröder domlouval Nord Stream jako jistotu ekonomické vazby Ruska na Evropu a pojistku před polsko-ukrajinsko-americkým vydíráním? Tam začala i kariéra prozápadního Viktora Juščenka, panika Rusů a následně série „občanských“ protestů, které vyvrcholily v celostátní protivládní revoluci nazývanou „euromajdan“. Zbytek jsou následky.

Ten poslední, který měl pokračování v ozbrojeném vpádu Ruska na ukrajinské území, je výrok Volodymyra Zelenského na bezpečnostní konferenci v Mnichově o skepticismu Ukrajiny k zárukám budapešťského memoranda a odhodlání obnovit svůj jaderný status. Od té doby se hledají po Ukrajině v hnoji zakopané sovětské jaderné hlavice, které by Ukrajině k tomuto statutu dopomohly.

Evropská politika se musí zbavit touhy po destabilizaci a následné kolonizaci Východu včetně Ruska. Tudy cesta k míru nevede. Tvrdím já. Tudy povede cesta k pozičním válkám o tu či onu postsovětskou zemi v podobě proxy válek a ekonomických blokád a nakonec vyčerpávající válka se samotným Ruskem. Ať už bude rozbuškou dohnívající spor o Sýrii, spor o Náhorní Krabach, kde prodáme Arménii Azerům, nebo postupná destabilizace černomořských zemí v dnes už viditelném soupeření s Tureckem. Expanzionismus EU na východ mohou trvale zastavit pouze dvě země. Turecko a Rusko. V obou případech Bůh ochraňuj evropský blahobyt, zejména před Mohamedem. Putin s ním nemá problém.

Babiš je svým životem i majetkem (byť vázaným ve svěřenských fondech) orientován na ekonomickou prosperitu a konkurenceschopnost Česka, kde má hlavní investice, kde má přátele, kde má rodinu. V tom je podobný Orbánovi a může postupně dospět i ke stejně kritickému postoji vůči EU, bude-li donucen. Bude to ale postoj kalkulovaný, ne nekriticky věřící. Babiš není úplatný ani vydíratelný. Řídí se celý život vlastní etikou, která mu přikazuje vnímat odpovědnost za vlastní rozhodnutí stejně, jako když jako mladý nakupoval na severu Afriky fosfátová hnojiva pro celý stát. Pavel, zvyklý být součástí širší mocenské struktury, ekonomicky nikde nevázaný, tu českou prosperitu klidně obětuje strategickému cíli západní Evropy a nebude se rozpakovat. Pro něj je atlantické spojenectví božstvo – nadřazené, nezměnitelné a nevypověditelné, i kdyby bylo ekonomicky pro náš stát nevýhodné. Stejně tak postup k euru. Pro Babiše věc ekonomické kalkulace, pro Pavla politický závazek.

Jsem spokojen s Andrejem Babišem, protože jeho vláda nechtěla být a nebyla asociální. Jako ministr financí i jako premiér v podstatě realizoval dlouhodobý sociálnědemokratický program z roku 2000, který byl původně pro vlády Miloše Zemana. I proto ho Zeman podpořil. Nevadí mi, že Babiš je miliardář, protože své daně platí poctivě a v Česku, a ne na Bahamách. Naopak. Čím víc peněz má, tím méně je jako politik korumpovatelný. Nemá koníčky jako jiní zbohatlíci – nepotřebuje letadlo, nepotřebuje jachtu ani lamborghini. Svou blondýnu si vzal za manželku. Nechodí po bordelech ani nedělá skandály.

Nevadí mi, že Babiš je kapitalista, protože zaměstnává 40 tisíc lidí a zodpovídá za to, že jejich rodiny budou mít na živobytí. Jeho odbory neprotestují a hodnotí ho kladně. Má zodpovědnost za dvě desítky komínů svých továren – není pouhý akciový spekulant. Živí půl národa, a to, že se mu podařilo udržet agroholding v českých rukou bez bankrotů a propouštění a vybíjení krav, je zázrak.

Mimochodem… Babiš vlastní nejen výrobu hnojiv, ale i výrobu výbušnin. Synthesia vyrábějící nitrocelulózu, organické močoviny a diethylether pro výrobu bezdýmných prachů i pro výrobu želatinovaných průmyslových trhavin a od Agrofertu koupená státní Explosia, vyrábějící výbušniny i kyselinu pikrovou na rozbušky – jsou klíčovými podniky pro zajišťování zásobování obranyschopnosti země. Moduly do houfnic jsou z Babišovy nitrocelulózy. S iniciativou, aby Česko rozběhlo linky na granáty ráže 122 a 152 milimetrů používané v minulosti sovětským blokem, přišly Spojené státy, které už nemají kde brát zásoby pro Ukrajinu. Státní Explosia nestíhá vyrábět, surovin je nedostatek.

Nevadí mi Babišova minulost, protože se stejně jako dnes už mrtvý Kellner plně identifikoval se státem a nikdy nezradil to, v co kdysi přísahal. Desetkrát se ho pokusili kriminalizovat, protože z něj mají strach. Desetkrát marně. Vydržel. Nevzdal to. A to je co říci.

Nejsem spokojen s generálem, který v ČSLA vystudoval špionážní kurs, aby po jeho absolutoriu zradil přísahu, kterou skládal jako voják, jako komunista i jako zpravodajec. Vše ostatní už je jen kariéra ctižádostivce, který zradil jednou a je schopen zradit kdykoliv cokoliv. Žádný opravdový hrdina o sobě neřekne, že je hrdina. Žádný čestný voják nelže o své kariéře a svých spolubojovnících. Nevadí mi, bude-li ho vydírat GRU; vadí mi, že vydíratelný kýmkoliv, kdo do rukou dostane jeho složku.

Nejsme ve válce a nechceme být ve válce. Nepotřebujeme v čele státu vojáka. Potřebujeme správce státu.

https://www.parlamentnilisty.cz

sdíletj na

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
28. 1. 2023 14:53

Teď jsem se juknul na sčítání. Vypadá to, že jsme v pr-deli. Teď už jen doufám, že na něj GRU skutečně má něco zásadního a že ho dokáže čapnout za koule. Jenže na druhou stranu, proč by to dělali, když kdo chce kam, pomožme mu tam?
Takže si to vyžerem. Kismet.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Kylo Haka
28. 1. 2023 14:57

Podle mě hlavní problém vydiratelnosti generála Péti ruskou GRU je ten, že ten vlastizrádce bude pro anglosasy dělat víc než oni budou chtít. Sám od sebe, nebudou ho muset nutit ani žádat.

Pedro
28. 1. 2023 16:24
Odpovědět  Kylo Haka

Jako fialový zmetek.

Boomer
28. 1. 2023 15:09

.. já za preventivní tah proti nátlaku GRU považuji už tu maškarádu s jeho domnělou smrtí a tvrzením, že za vším stojí ruští hackeři. Tím se utvrdilo v části populace přesvědčení, že vše co přichází z Ruska, je lež.. však si vzpomeňte, jak říkali že je mrtvej.. a koukejte, jak je živej! Těm se nedá věřit ani Dobrej den!

Markýza
28. 1. 2023 17:03
Odpovědět  Boomer

To je sice pravda, ale předpokládám, že o takovém nátlaku by skoro nikdo nevěděl – rozhodně ne lid. A že by si GRU pěkně posichrovala, aby generalissimus nemohl vykřikovat, že je na něj takový nátlak činěn.
Jak jsme říkali – za jednu kuličku ho drží GRU, za druhou patrně CIA……třeba se budou dějiny tvořit skrzevá koule našeho generála.

Boomer
29. 1. 2023 19:57
Odpovědět  Markýza

..určitou formou nátlaku je i značná ztráta věrohodnosti takového člověka. Co bude nebo nebude označený člověk vykřikovat, to už je GRU celkem fuk. Jen můžou potměšile přihlížet, jak se s tím vyrovná on i jeho příznivci a jak to využije opozice. U nás se rádo plivne a už se nikdo nezaobírá utíráním, dle principu na každém šprochu pravdy trochu.. což jeho příznivci už předvedli mnohokrát jiným.
A takové okoštování vlastní meducínky leckomu dokáže zkřivit úsměv na tváři..

Vopěnka
28. 1. 2023 15:24

GRU s tím nebude mít nic společného, těm nestojíme za povšimnutí. Jsme prostě pod Polskem a vedle Německa. Bavit se s náma nebudou, nejprve to vysvětlí Němcům a teprve ti předají nám. Jako diktát.

Škoda, mohli jsme alespoň trochu zbrzdit tu šílenou válečnou propagandu u nás. Ale lid si vybral, že chce dostat po čumáku, no.

Pavel K
28. 1. 2023 15:57
Odpovědět  Vopěnka

Ale dobře ták!! Je třeba ledová ranní sprcha a propleskání laloků národního obrození a uvedení za čeho jest loket. Vím, jsem nebezpečnej a zlej, jak agent CIA, ale vidět v budoucnu pokrytecké protažené tlamy mých “oblíbenců” v mém okolí, bude rajská to hudba znít. Budliky budliky, žádné dudliky. 😢😢🙄🙄🤦‍♂️

sizok
28. 1. 2023 15:33

Nechci, ale musím. Bylo to jasné od samotného začátku.
Tento národ chce bojovat. Chce mít mrtvé syny. Bude je mít. Amen.

Markýza
28. 1. 2023 15:42
Odpovědět  sizok

To bylo první, co mě napadlo – že dokud nebude Čechů, padlých na Ukrajině, nevzpamatuje se to………….

Vopěnka
28. 1. 2023 15:46
Odpovědět  Markýza

Češi budou padlí v Čechistánu. Byl by nesmysl je nechat dojít až na frontu. Bude se filtrovat už tady v týli.

Pavel K
28. 1. 2023 16:01
Odpovědět  sizok

sizok neblbni, kdoví jak by to dopadlo, kdyby vyhrál Babiš. Copak ten nás málokrát podrazil? Všechno je to divadlo pro gojímy, nebo jak nám to ta nadřazená rasy říká. Jedině Gosudar, ale ani tady si nejsem jistý na 100%.

Boomer
29. 1. 2023 20:05
Odpovědět  Pavel K

..oba kandidáti v kampani vyslovili shodný postoj k situaci Ukrajina – Rusko. U jednoho změna postoje nehrozí.. Befehl ist Befehl!
U toho druhého bylo možno nějaký prostor ke změně přece jen předpokládat.. obchod je obchod.
A totéž platí i pro jiné aspekty.. zavedení Eura, ekonomické vazby, aj tá mobilizácija.

Pavel K
28. 1. 2023 15:46

Proč v (!). Jak bude plynout čas, tak se bude leckde rozsvicovat, možmá. Necháme tomu volný průběh a časem uvidíme. My starší budeme přihlížet a mudrovat, jinak to je záležitost těch mladších. Jaký si to uděláš takový to máš. Nic, jdu trénovat bude se to hodit.

Pavel z Moravy
28. 1. 2023 19:30
Odpovědět  Pavel K

Stále jsem o tom psal, že ty přeformátovance není možno ze dne na den změnit. Ty odporné hodnoty do nich hustí přes 30 roků a nahlodali je dokonale. Zde je opět potřeba dlouhodobé výchovy a nastavení základních lidských hodnot slušnosti. Ale zdá se, že vše jde opravdu po spirále a tato degenerace západu je důsledkem toho obrovského mravního úpadku, který tu je již velmi dlouho. Teď už jak říkáš budeme pouze přihlížet, až dojde k totálnímu rozkladu společnosti, ale my už tu asi nebudeme. Ale zdá se, že jaderná apokalypsa se blíží. Když se poruší myslím, že první přikázání desatera, neboť to přesně nevím, neb jsem církev opustil a to Miluj bližního svého jako sebe samého, je konec. Člověk nemusí být věřící, aby ale chápal hloubku a dosah těchto slov.

Pavel K
28. 1. 2023 20:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

My to tuna pořád řešíme a stejně s tím nehneme. Kolikrát já jsem narazil na blbé kecy známých. Smějí se ti do ksichtu, že si nad tím lámeš hlavu a ničíš zdraví.Pavle a mají pravdu, pokud bych viděl snahu rád pomůžu, poradím. Ale tady není trocha sebereflexe, trocha. A já , my si máme dělat furt starosti. Jak to říkal ten Karel-nassrratt jo nasrratt.

Albi
28. 1. 2023 16:01

Tak je konečně konec a to konec nejkoncovatější .
Vyhrály hodnoty jako pravda, důstojnost a respekt, říká prezident Pavel
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-2023-online-vysledky-224420#

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
28. 1. 2023 16:46
Odpovědět  Albi

Houbeles. Flanel vyhrál.
Jeden flanel vládne všem, jeden jim všem káže 😎

Staník
28. 1. 2023 17:28

Také jsem si to myslel, ale bez Babiše už nebudou mít nikoho, na koho by mohli svoje neúspěchy házet a nuly prostě budou mít nulové výsledky. Jen se s Pavlem všechno urychlí. Bude vládě podepisovat jeden protiústavní zákon za druhým. Prasat, když ovládla Farmu zvířat, tak si také myslela, že vše a všechny ovládnou. Nepodařilo se. Oni si to myslí také. Německo 1933 2.0. Tisíciletá říše trvala s bídou 12 let. Teď nebude trvat ani 12 měsíců. Lidé z 80% vůbec netuší, co se reálně ve světě děje. Myslí si, že Putina nenávidí svět úplně stejně jako Pražská kavárna. Jenže tak to není. Pavel jasně ve svých vyjádřeních ukázal, co vlastně chce, v první řadě na summit NATO ve Vilniusu, přikládat pod kotel na Ukrajině a doma řád a pořádek (totalitu), jakési neznámé hodnoty shodné s Fialou a za to dostal skoro 60%. S Evropou už ve světě nikdo nejedná, nikdo s ní nepočítá a Rusové se ujistili, že to není jenom vláda, kdo je těžce rusofobní, ale i Praha, Brno, střední Čechy. Snad pochopili, že s námi nemají počítat a snad se podle toho zařídí. Teď voliči Pavla slaví, ale už brzy budou mít protáhlé ksichty. Čas je proti nim. Je třeba pár měsíců vydržet.

pepanov
28. 1. 2023 21:50
Odpovědět  Staník

Že za vše může Babiš tak to jim vydrží ještě hodně dlouho. Viz, že za všechno můžou komunisté.

Gales
28. 1. 2023 18:10

Vono to může bejt i všechno jinak.Přeci jenom. Je to vyškolenej špión a může sloužit všem. A fungovat jako prostředník mezi NATO a Ruskem.Historie to ukáže za jakým účelem byl dosazen.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
28. 1. 2023 20:39
Odpovědět  Gales

Hm? To je hezká myšlenka. Kéž máte pravdu – i kdyby to bylo přes to držení za koule.

Jaris
28. 1. 2023 23:26

Na jednu stranu jsem rada, ze nekompetentni vlada Babisch – Zeman skoncila a na druhou stranu me mrazi, jaky typ lidi volil generala. Takze z louze pod okap.

Editor
29. 1. 2023 00:47
Odpovědět  Jaris

Babišova vláda byla podstatně kompetentnější než ta současná.

PENNYS
28. 1. 2023 15:04

HLASY “FIŠHERA a nERUDOVÉ ” VYHRÁLI JENERÁLOVY TITUL ” PREZIDENT PRAŽSKÉHO STÁTU!!!

Albi
28. 1. 2023 15:57
Odpovědět  PENNYS

Přehoďte ta Y/i a bude to správně jak po obsahové, tak po gramatické stránce.
Matematicky počet Y/i odpovítá. ( Hlasy …. vyhrálY jenerálovi…. titul … ) 🙂

PENNYS
28. 1. 2023 15:10

Protilidový senát+Protilidová sudetdemoliční vláda+jenerál = MY OBČANÉ JSME VŠICI π  π    π ČI !!!  

Vopěnka
28. 1. 2023 15:21
Odpovědět  PENNYS

Občané se podle výsledků voleb rozhodli zcela dobrovolně pro Drang nach Osten. Podvody zatím nebudeme bráv v ohled. Takže v 3,14či nejsou, jsou plně vybušení jít na Rusa. Nálada by nemohla být lepší.

Uvidíme, zda na druhé straně stále jsou pitomci, co zakáží používat těžké likvidační bombardování a raději budou dobývat města za těžkých zrát pěchotou.

PENNYS
28. 1. 2023 16:15
Odpovědět  Vopěnka

No ono to vypadá na 99% že ,jsme v 3,14či!!!!!

Pijack
28. 1. 2023 15:25

Ale jaképak copak. Mobilizace by měla být plošná. Je to mladá generace, která toho rudého seladona a lampasáka volila. Zplodila se třída hrdinných obránců Evropských hodnot, tak prosím svazáci. Křičet nestačí. Musíte taky v zájmu těch vašich hodnot obětovat životy. A dobře vám tak. Nestačí vám tradiční hodnoty, tak se teď neposerte.

katango
28. 1. 2023 15:30
Odpovědět  Pijack

Už jsem mnohokrát prožila, že to, co vypadalo jako tragédie, nakonec bylo k dobrému. Mám syna v jatečním věku, ale je chronicky nemocný v plném invalidním důchodu. Vždycky mne to trápilo. Hodně, hodně moc. Ale teď mne napadlo, kdoví, možná za to budu ještě vděčná.

Pijack
28. 1. 2023 15:40
Odpovědět  katango

Přeji Vaší rodině dlouhotrvající mír a pohodu.

katango
28. 1. 2023 15:50
Odpovědět  Pijack

Děkuji, vám a vaší rodině též.

Pavel K
28. 1. 2023 16:10
Odpovědět  katango

Paní jestli píšete pravdu, tak klobouk dolů před vámi, ale vlastně před všemi, co musí toto prožívat. Já za sebe, asi bych to psychicky nedal. Život je pes.

katango
28. 1. 2023 16:13
Odpovědět  Pavel K

Ano, píšu pravdu; co bych získala kecama?

Mezi další události podobného druhu patří mrtvice, kterou jsem utrpěla v 54 letech, dost rozsáhlá, ale vylízala jsem se z ní a teď už to na mně není příliš patrné. Donutila mne opustit sebevražedné pracovní tempo, začala jsem si vážit svého života a každého dne, který mi je dopřáno prožít.

Pavel K
28. 1. 2023 17:12
Odpovědět  katango

Nechtěl jsem se vás nějak dotknout, ale jsme na netu a neznáme se. Nevím jestli sem špatně četl vyjadřoval jsem se k vašemu nemocnému synovi. Proč, protože mám v léčebně taky syna. Dost mi to vadí, proto ta reakce.

katango
28. 1. 2023 18:07
Odpovědět  Pavel K

Ano, mám nemocného syna. Není v léčebně, snaží se žít normálně. Když jsem na něho dřív myslela, na ten strach, co s ním bude, až my tu už nebudeme…řvala bych. A teď si říkám, jestli ho to nezachrání.

Pavel K
28. 1. 2023 18:55
Odpovědět  katango

Musíme to nechat osudu a HLAVNĚ se tím netrápit, protože to stejně nezměníme a jen si ještě ničíme ten náš. Ale přiznám se moc mi to nejde. Víte já měl ještě jednoho, takže vám mohu říci, že to je boj, ale musím to dát, nic jiného mi nezbývá. Před čtyřiceti lety tu byla nehoda, kde mimo jiné zemřely dvě sestry. 18 a 19. Až jako fotr si uvědomuji co to muselo být pro rodiče. Osobně jsem ty holky znal. A takových neštěstích už mezitím bylo. Chci jen říci, že v tom nejsme sami. Hezký večer. P.K.

katango
28. 1. 2023 21:20
Odpovědět  Pavel K

Ano, musíme to brát tak, jak to je, a pokud to jde, snažit se to zlepšit. A pokud ne, snažit se to unést. Tak si popřejme hlavně hodně sil. K.B.

Pavel K
29. 1. 2023 08:49
Odpovědět  katango

❤ 🍀 🌹 🙋‍♂️

Pavel K
28. 1. 2023 16:04
Odpovědět  Pijack

Pijack, ty si taky zlý. 😋
Já říkám to samé, chtějí to, tak příjemné pobavení.

Markýza
28. 1. 2023 15:44

No. Od generalissimova tábora se jistě žádná velkrysost nedá čekat. Takže teď budeme měsíce koukat, jak nám strouhají mrkvičku a vykřikujou kiškiš 🙁

Vopěnka
28. 1. 2023 15:53
Odpovědět  Markýza

Každý normální dospělý člověk, poučen z předchozích zkušeností, pravdoláskařů, Bidenových schůdu ve sčítání a tak dále, na sebe neupozorňoval, protože mu bylo jasné, ja to může skončit a že je ještě brzo vystřelit a zemřít.

Kdybych se měl hádat a emotivně reagovat na náckovské ódy mých podřízených, musel bych je zmlátit.

Práce nekončí, začíná ta horká fáze.

Markýza
28. 1. 2023 16:12
Odpovědět  Vopěnka

Nevím, jestli úplně horká, ale máte pravdu. Práce nekončí. Ať tak, nebo tak vstane nový andrgraund, protože střetávat se se systémem čelně nemá smysl.

Pijack
28. 1. 2023 15:45

Podle soudruha Daniela Kroupy, který udělal kariéru na fakultě v Ustí n. Labem za Havla poklonkováním a servilním Havlizmem dnes huhlá na ČT, že těch 42% co volili zlo, stojí na samém okraji společnosti. Tak odporní jsou ti akademičtí zmrdi. Teď bude 5 let oslavovat vítězství ČSLA a jejich generály, kteří v r. 1968 osvobodili ČSSR :yahoo: 
Tak nás soudruzi z kavárny odsoudili 🙂 🙂 🙂 Umělecká úderka je již připravena vysílat angažovanou tvorbu, smělé Evropské písně a srdcervoucí hrdinské činy pokrokové mládeže na Ukrajinské frontě 🙂 🙂 🙂

Radegast
28. 1. 2023 15:57
Odpovědět  Pijack

Tak já myslím, že generálovi stoupenci odjedou na ukronacistickou frontu a už je nikdy neuvidíme, tak pá pá!

Udavač učitelky Bednářové žák František Kroupa je, tipnu si, vnuk Daniela Kroupy.

Markýza
28. 1. 2023 17:13
Odpovědět  Radegast

Vy naivo….na frontu přeci nikdy neodjíždějí stoupenci vládnoucí kasty. Rozhodně ne jako první.

Grizzly
28. 1. 2023 18:45

Lidi si zvolili prázdnou schránku. Od vzniku Československa v roce 1918 tady taková nula ve funkci prezidenta ještě nebyla. Čisté mediální simulákrum. Po osobnostech Klause, Zemana a i po tom usmrkaném Havlovi dosazeném Sorošem přichází čistá nula. Pan nikdo. Dokonalý režimní kolaborant. Americký pacholek.