blog

„Až to lidem dojde, bude pozdě. Přesně proto prohrajeme.“

„Až to lidem dojde, bude pozdě. Přesně proto prohrajeme.“Vidlák, ceny a zlé zprávy

VIDLÁKUV TÝDEN Jak jsme již psali, od roku 2020 zdražila v ČR elektřina o 80,9 %. Moravský zemědělec a bloger Daniel Sterzik, zvaný Vidlák, soudí, že to je mimo jiné důvod, proč prohrajeme na Ukrajině válku. I celou budoucnost. „Proto se Porsche stěhuje do USA, Stihl do Švýcarska, proto zhasla Nová huť a výroba se přesouvá do Španělska, kde ji bude EU štědře dotovat, proto každou chvíli končí nějaká hospoda nebo malá výroba, a až to lidem dojde, bude pozdě,“ říká. A zároveň se diví, že s tím, jak šly ceny nahoru, se ještě tolik nezdražilo. Podle něho se v zahraničí všichni radují a těší se, až bude Evropa na prodej.

Je to zvláštní. Fiala se radoval, že klesnou ceny energií. Ale jak uvádí tisk, lidé to zatím necítí. I ČSÚ to potvrzuje. Prý se dočkáme za pár měsíců, protože distributoři už nakoupili elektřinu za draho. Jak se to jeví z Vidlákova?

Jak vidno, když jsou ceny vysoké, nějaké zdůvodnění pro pomalý pokles se vždycky najde. Ale když jsou ceny nízké, to nám to zdražování fičí… Z Vidlákova to zatím vypadá spíš na ty vyšší ceny a přetrvávající problémy s placením účtů. Ještě je mezi lidmi asi moc peněz, a tak si distributoři mohou dovolit nenažranost. Nedivil bych se, kdyby statistický úřad na konci roku konstatoval, že si všichni ti obchodníci s deštěm… totiž s energiemi zase namastili kapsy a měli rekordní zisky, zatímco české domácnosti byly rekordně zadlužené.

Ty statistiky ČSÚ, to je vůbec zajímavé. Kolega je shrnul a zjistil, že v lednu meziměsíčně zdražily: vepřová kýta, vepřová krkovice, kuřecí řízky a krůtí řízky. Sakra, co se to děje po snížení DPH na potraviny? 

Co čekáte, že odpovím? Samozřejmě že zdražily. Vždyť Tomáš Prouza to avizoval předem a ten když něco řekne, tak to platí stokrát víc než řečičky ministra Výborného a v poslední době začínám mít pocit, že to platí dokonce víc, než řečičky našeho Blyštivého Péti.

Zdražily, protože hytlermarkety by jinak nesplnily plán zisků v této bezprávné kolonii Západu. Lidé mají stále méně peněz, na nákupech šetří, obracejí každou korunu, ale myslíte, že to nějakého globálního manažera Lidlu zajímá? Myslíte, že se ve výroční zprávě spokojí s konstatováním, že je drahota, a tak mají místo ekonomického růstu pokles? Jak by k tomu ty maloobchodní korporace přišly? Co by tomu řekli akcionáři? Co by tomu řekly burzovní indexy?

A tak je z každé utržené koruny zapotřebí vydojit větší zisk… voilà, máme tu zdražení, i když ceny výrobců a zpracovatelů klesly.

Lidi to samozřejmě nepochopí, že mají utrácet víc, i když je to dražší, zase budou víc přemýšlet nad svými nákupy, zase budou nakupovat míň… kruh se uzavřel, brzy nám Prouza ohlásí další zdražení, a tak to půjde pořád dokolečka, dokud se nenajde někdo, kdo se mu postaví a zvítězí nad ním i nad hytlermarkety.

A ještě jednu statistiku předložím, ať to máme komplet. Oproti roku 2020 zdražila elektřina o 80,9 %. „F jako fšecko“, z toho komunistického vtipu, celkem o 36 %. Tady asi končí humor.

No, a přesně proto prohrajeme válku na Ukrajině a nejspíš celou budoucnost. Energie je skutečně F – tedy fšecko. Proto se Porsche stěhuje do USA, Stihl do Švýcarska, proto zhasla Nová huť a výroba se přesouvá do Španělska, kde ji bude EU štědře dotovat, proto každou chvíli končí nějaká hospoda nebo malá výroba a až to lidem dojde, bude pozdě. Stačíte mě sledovat?

Jestliže platíte za energie skoro dvojnásobek, tak se vlastně divím, že ostatní zboží, k jehož výrobě potřebujete energii, zdražilo „jen“ o skoro čtyřicet procent. Číňan se raduje, Američan se raduje, dokonce i Keňan a Argentinec se raduje, Vietnamec se raduje, Indonésan se raduje, Rus kroutí hlavou nad evropskou imbecilitou a všichni dohromady se těší, až si tady všechno koupí a následně zavedou svoje pořádky.

Jestli to takhle půjde dál, bude se toto desetiletí jednou v Východě nazývat „Závod o evropské dědictví“.

Když jsme u toho roku 2020, tak „slavíme“ 4 roky od začátku covidové krize. My jsme se o tom nikdy spolu pořádně nebavili, tak nám řekněte: Co jste si o covidu, „opatřeních“ a vakcinaci myslel na jaře 2020, na jaře 2021 a případně teď? Jistě chápete osten v té otázce.

Když covid přišel, tak jsem ho bral jako nakažlivou nemoc, která zabíjí především důchodce a oslabené lidi. Nebyl jsem nikdy popíračem. Měl jsem hřejivý pocit ze semknutí národa to první jaro, spolu s bratrem jsme sledovali všechny možné statistiky a dělali si o celé pandemii vlastní obrázek. Na podzim roku 2020 jsem sledoval, že národní jednota je tatam a z covidu je najednou klacek na Babišovu vládu. V první chvíli jsem věřil, že očkování by mohlo být řešení. Nepatřil jsem tehdy k odmítačům.

Já i manželka jsme se nechali naočkovat, ale protože jsem dál sledoval statistiky, velmi brzy jsem viděl, že pravdu měli ti, kteří očkování odmítali. Postupně se ukázalo, že všechny sliby o účincích očkování byly vycucané z prstu a když se pak začalo mluvit o třetí, čtvrté a dalších dávkách, byl jsem z důvěry ve Fajzr dokonale vyléčený.

V tomto ohledu dokonale kopíruji statistiku. Naočkovat se nechalo zhruba sedm milionů lidí, ale když pak mělo dojít na další dávky, počet očkovaných prudce klesal. Navíc, jak začala válka na Ukrajině, ten den covid skončil.

Já covid považuji za prohranou (informační) válku a s tou se nedá vypořádat tím, že nazvu sedmdesát procent lidí v této zemi ovcemi, které se hloupě nechaly otečkovat. Nejlépe to zjistil Lubomír Volný, kterému tato rétorika přinesla jeden a půl procenta hlasů v parlamentních volbách. Stejně tak nefungovalo označení Babiše za masového vraha, protože ve volbách ztratil jen šest poslaneckých mandátů.

Dneska si myslím, že covid už v české politice nebude hrát velkou roli a vrátíme se k němu tak za patnáct let, kdy bude naše syny zajímat, proč jsme tehdy tak vyváděli a začnou to s odstupem zkoumat.

Je to asi otázka na prostřelení hlavy, ale… Kdy vám a vašemu okolí bylo snesitelněji? Za pandemie, kdy jste ta „opatření“ na venkově asi nějak přežili, nebo teď, za ekonomických těžkostí a za neustálých keců o válce?

Já to měl za pandemie jednodušší. Byl jsem na home office, ale na vesnici si z viru nikdo nic nedělal, hospody sice byly zavřené, ale to Moraváky nezastavilo. Zároveň jsme tady spořádaní, takže hospodští dostali nějaké to odškodné a kdo byl jen trochu podnikavý, opravil si lokál a když se pak otevřelo, tak štamgasti valili bulvy na tu nádheru. Peněz mezi lidmi bylo dost a dost, ceny dlouho zůstávaly lidové.

Dnes je vidět opak. Peníze mezi lidmi nejsou. Čtyři hospody se zcvrkly na dvě a jedna z toho zmírá na úbytě. Všechno je drahé, často také obtížně dostupné a na lidech je vidět, že se jim do investování nechce. Nevědí dne ani hodiny. Navíc, za covidu se s lidmi ještě dalo bavit, dokonce i s těmi, kteří měli jiný názor než já. O válce na Ukrajině se už mluvit nedá. To jsem zkusil a od té doby nechodím do kostela…  

Zažili jsme pár hodin vzrušení z Macronova výroku, že nelze vyloučit vyslání jednotek NATO na Ukrajinu. Pak to celá Evropa popřela. A nyní jsme ve fázi, kdy „moudré hlavy“ řeší, co to mělo všechno znamenat. Pomůžeme jim v těch vážných úvahách?

Pravdu měli asi ti, kteří od začátku tvrdili, že se Evropa prostě potřebuje z té prohrané války nějak vykecat. Američané už jsou zaujati úplně něčím jiným, mají už svoji volební válku, Evropané zůstali na bojišti a zjistili, že americký Achilles už tam s nimi není. Teď řeší, jestli se postupně také vytratit anebo čestně vytrvat až do hořkého konce. Macron je trochu do Napoleona a Francouzi si pořád ještě myslí, že jsou velmoc, takže si chtějí hrát na vojáčky. Němci se už pomalu vytrácejí… 

Z kategorie „co to má znamenat“ je i výrok prezidenta Pavla a generála Řehky, že by se měly obnovit odvody. Jen jako takové „administrativní opatření“. Fiala i Černochová odvětili, že se nic takového nechystá. Tak tedy… Co to mělo být?

Myslím, že je to stejná kategorie výroků, jako u předchozí otázky. Válka na Ukrajině je stále zřetelněji prohraná, a tak „se prostě něco musí udělat, ne?“ Bohužel, jediné, co naše vláda udělat může, jsou silná slova. Při osmdesátiprocentním nárůstu cen energií se nic jiného než kecat, dělat nedá. 

Babiš ve Sněmovně volal po míru a huboval vládu, že pořád jen mluví o válce. Ale Ukrajinu prý podporuje. Je to zvláštní: Vláda a její tisk mu nadávají do Putinových agentů a „dezoláti“ mu nadávají, že mu nejde věřit. Jak to v terénu té „spiklenecké opozice“, která se schází u vás na statku, rezonuje, ten „Babiš-mírotvůrce“?

Upřímně, já v poslední době přestávám rozumět komunikaci hnutí ANO. Je nevěrohodné, když na jedné straně mluvíte o míru, ale na straně druhé doufáte, že Ukrajinci Rusy brzy vypráskají z Ukrajiny. Jako by ANO předpokládalo, že má dva druhy voličů. Ty liberálnější pražské, kteří chtějí slyšet Sláva Ukrajině a ty venkovské konzervativní, kteří chtějí především, aby tahle tragédie skončila, i kdyby Rusko mělo posunout své hranice, protože to tak stejně dopadne.

Správný postup je, že si vyberete jednu stranu, tu komunikujete a pro druhou stranu mlčíte. Buď mluvíte o míru a mlčíte o vypráskání Rusů z Ukrajiny anebo mluvíte o vypráskání Rusů a mlčíte o míru. Dlouho to bylo tak, že ANO mluvilo o míru a vyhýbalo se narážkám na zlé Rusko.

Může to být samozřejmě jen můj dojem, ale z rozhovorů mezi spikleneckou opozicí mi vychází, že si Babiš škodí a v eurovolbách se to projeví. 

A také je tu „Babiš – bojovník proti Green Dealu“, který Green Deal v jeho zárodku podpořil, ale když vidí tu paseku, co to dělá, je proti. Stejná otázka…

A stejná odpověď. Nerozumím komunikační strategii hnutí ANO. Na jedné straně bojovník proti grýndýlu, na druhé straně podporovatel Agrární komory ČR, která říká, že vlastně tak úplně proti grýndýlu není a především není proti vládě. Možná je za tím jen geniální čtení průzkumů, ale já to prostě nevidím. Nevěřím, že liberální voliči pětikoalice změní tak radikálně své přesvědčení a půjdou volit Andreje Babiše. Spíš zůstanou doma anebo to hodí Rakušanovi, kterému se teď daří předstírat, že vůbec není ve vlád ě.

Ale… v prezidentské volbě Babiše volilo dva a půl milionu voličů. Mnozí se skřípajícími zuby, ale volili ho. Třeba to v parlamentních volbách dopadne stejně.  Pokud je to Babišova chytrá strategie, tak až volby rekordně vyhraje, tak se mu přijdu omluvit za defétismus, ale teď prostě kroutím hlavou a nerozumím. 

sdílet na

54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
29. 2. 2024 10:10
Odpovědět  josh-xy

..jo, tak tomuhle se mezi hráči kulečníku říká hra na blbouna.. do tří rohů stolu umístíte po jedné kouli a jediným šťouchem koulí ze čtvrtého rohu je máte obejít…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
29. 2. 2024 10:12
Odpovědět  josh-xy

Stačí si přečíst na stránkách aspeninstitutu, který kompletně byl dosazen k moci do všech nejdůležitějších rozhodovacích pozic v ČR co nás čeká – velmi jasně popsáno: obrovské krachy a obrovská nezaměstnanost a rozprodej každého kamínku v naší kotlině – vše ve prospěch západu.

Pavel z Moravy
29. 2. 2024 10:51
Odpovědět  Helena

Pampelišky na loukách ještě rostou, cukr snad ještě nějaký bude, takže pampeliškový medík bude, kůra ze stromů na polévku také, vždyť v Rusku z ní v době vpádu Mongolů, tedy Bátů Chána vařili. A ajurvéda z různých druhů kůry dělá léčivé čaje. Nu, co národ chtěl, to má. A co by mělo lidem dojít Vidláku, copak jim někdy něco došlo? Vždyť je tady dávno vymalováno, jen to nechce většina vidět. Ale ona nám unie nějaké ty žebračenky pro lid obecný vytiskne a ten se o ně popere a bude si ještě mezi sebou závidět, kdo má jak barevnou.

Mee Twoo
29. 2. 2024 13:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

louka bude patřit blackrocku, tam vás nepoustěj

Slovan
29. 2. 2024 14:01
Odpovědět  Mee Twoo

😊
Přesně, nebude kam. Vyhneš z dráhy začne blikat alarm a postih.

zdendulka
29. 2. 2024 13:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

pohrdání obyčejnými lidmi bez většího rozhledu z vás jen kape… a co jste udělal pro jejich prozření ? Kolik lidí jste dostal na svou stranu z druhého tábora ???

29. 2. 2024 14:00
Odpovědět  zdendulka

Zbytečně ho napadáte.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
29. 2. 2024 16:23
Odpovědět  zdendulka

Zdendulko, tak za prvé již mám svoje roky a když to třeba chcete vědět, tak jsem členem Klubu českého pohraničí a my jsme pořádali na středních školách přednášky o 2. světové válce, jejich příčinách, možném nebezpečí pro současnost a to dokonce i s člověkem který od svých 15 roků až do osvobození pobýval v koncentračních táborech. Pořádali jsme besedy, vydali knížku apod. A to vše jsme se snažili předat alespoň části naší mladé generace. A vše má souvislost se vším, neboť dnešní stav se začíná náramně podobat době před vznikem 2. světové války. Asi jste ale příliš mladá, aby jste chápala souvislosti. A pro vás mám radu, pokud jste mladá a chytrá, když už jste to zmínila, můžete začít pořádat tábory lidu, to by vůbec nebyl špatný nápad, ale musíte vědět co jim říci. Víte, ty žebračenky tady byly za velké hospodářské krize normalitou, takže já pouze připomínám, že se to klidně může opakovat, neboť vše se stále opakuje po spirále. Já vám to nepřeji, pouze varuji.

sizok
29. 2. 2024 17:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, kdy jim dojde, že už je pozdě?

Joe Arp
29. 2. 2024 17:40
Odpovědět  sizok

On to ví, ale bojuje.

sizok
29. 2. 2024 19:47
Odpovědět  Joe Arp

Ostatním.

Kolemjdoucí
1. 3. 2024 04:07
Odpovědět  zdendulka

Konstatuje, popisuje realitu. Apropo, když jsme u toho “prozření”: prozraďte nám tydýtům, jak dosáhnout prozření u kvant fanoušků, voličů demolice ( předpokládám Vaše úspěchy v tomto směru dle Vašeho vstupu ), jak na to být úspěšným lanařem těch “z druhého tábora” … To mne fakt interesuje ( a nerozebírám fakt, že jste asi z vrozené skromnosti nezmínila, na jaké straně vlastně stojíte… ).

Slovan
1. 3. 2024 08:50
Odpovědět  Kolemjdoucí

Hezky napsáno, děkuji. To je přesně ono, nesmíte ani konstatovat, bo jste uplakánek, věčbý stěžovatel zkrátka neúspěšný člověk. Jsou to jedni a tací. Napadají diskutující v diskuzích a jsou za to zřejmě dobře zaplaceni. Hecují, vyhrožují a čekají na sebemenší chybičku aby vás v diskuzi zesměšnili. Jsou tak proškoleni a ti co mají tak zkurrwenoou povahu od narození( a není jich málo) ti samozřejmě školení nepotřebují. No a pak bych se vůbec nedivil, kdyby info dorazilo třeba od i …….teď ať si každý zapřemýšlí odkud. Tedy na toho, kdo JE bude zajímat. Jsou fšude. Jsou to paraziti společnosti, hlavně že poukazují na důchodce, to je jejich specialita.

jiří
29. 2. 2024 20:39
Odpovědět  Pavel z Moravy
Gales
29. 2. 2024 10:01
Ohodnotit příspěvek :
     

V téhle kolonii nelze věřit už nikomu a vládě už vůbec ne.Táhne nás do záhuby a sebezničení.Zlatí komunisti.

Ladislav 💤
29. 2. 2024 11:52
Odpovědět  Gales

👍ano, opravdu zlatí! A nezapomeň je taky u voleb volit, nebo SPD! Já to dělam vždy! Ale mnozi ještě nepochopili!
KSČM začali růst preference, že by konečně?
Pravičácká fašistická žumpa už mi leze krkem a nejen krkem!

Slovan
1. 3. 2024 09:01
Odpovědět  Ladislav 💤

Kdyby si viděl, có vidě, slyšel, co já už byl bit jako voves za propagaci SPDé a Okamury. Já Okamuru volím od té doby co se ukázal v politice. Ale lidi jsou slepejšové, prý populista.

Joe Arp
1. 3. 2024 09:48
Odpovědět  Slovan

Já taky Pavle a budu dál, ale na Protiproudu je rozhovor Hájka s flákancem Volným, vyloučeným z SPD a nevím co si mám o tom myslet.

Slovan
1. 3. 2024 14:05
Odpovědět  Joe Arp

Tak to nevím ani já, podle mě je to osobní. Ale jestli někdo tvrdí že se Okamura bál že ho Volný vykouše je to možný. Ale já když všechno postavím (dům), pak někdo dojde, bude chtít v domě taky bydlet a zadarmo, tak se mi to taky nebude líbit.

Joe Arp
1. 3. 2024 17:04
Odpovědět  Slovan

Asi jsi to neslyšel, ale Volný tvrdí, že Okam. s Fijalou prodávají hlasy opozici za kšefty a dotace. Beru to s rezervou, bo vím co krysy umí, když jde o to někoho dehonestovat. Jinak souhlas, Okam. už má negativní zkušenosti se “spolustr.”, Hájek to tam připoměl.

29. 2. 2024 14:08
Odpovědět  Gales

Češi zazářili, celá EU selhala. V Německu chválí pomoc Ukrajině
Dnes 13:26
Vojtěch Bauer

Česká republika sama o sobě dokázala něco, v čem celá Evropská unie selhala. Takto hodnotí v reportáži německá veřejnoprávní televize ZDF plán prezidenta Petra Pavla, jenž v polovině února na Mnichovské bezpečnostní konferenci prohlásil, že se Česku podařilo lokalizovat až 800 tisíc dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu, které je možné do země dodat v rámci týdnů. Česko teď hledá partnery, kteří munici zafinancují. Prozatím se přihlásilo Nizozemsko, Kanada, Belgie nebo Dánsko.

Jsme pašáci! Ať žije Guma 107! (Vysvětlivka pro bl-bečky – sarkasmus.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
29. 2. 2024 14:41

Přemýšlejte trochu! Tohle všechno jsou jenom mééédiální kecy – i kdyby měli miliardy dolarů – myslíte, že jim někdo z Afriky, nebo Koreje – nebo kde je ten hovnivál Pávek “identifikoval” prodá? Těm zmetkům, které Afričani po desetiletích vyhnali ze svých zemí nic neprodají, a za dolary nebo eura už vůbec NE. Se západem už nikdo žádné kšefty dělat nebude. Všechny mééédia stojí, opisují stále dokola staré věci.

sizok
29. 2. 2024 17:30
Odpovědět  Helena

Pro ovce se stokrát… ne, desetkrát opakovaná, a možná ani to, stává lež pravdou.

29. 2. 2024 18:57
Odpovědět  Helena

Taky přemýšlejte – a raději víc než trochu. Ušetříte si tak práci s nošením dříví do lesa.

Bety
29. 2. 2024 15:51
Odpovědět  Gales

Kdyby komunisté chtěli prosadit i třeba jen setinu z těch blbostí, ke kterým se naše vláda nadšeně zavazuje, vynesli by je lidé v zubech. Přemýšlela jsem o tom, proč všichni sice nadávají, ale k žádné akci se nemohou odhodlat. Bude to v tom, že tehdy se lidé cítili jistí v kramflekách – za všech okolností měli právo na práci, nikomu nehrozilo, že skončí i s rodinou pod mostem a i všichni ti kritici z Prognostického ústavu měli vystudovanou vysokou.
Teď se všichni cítí, jako by před sebou měli narýsovanou úzkou stezku bažinou. Zem se jim i tak houpe pod nohama, ale udělat krok stranou silně zavání katastrofou. A při dnešní výchově nelze čekat, že se k nim natáhne pomocná ruka.
Jenže ta katastrofa je už stejně v plánu.

Pavel z Moravy
29. 2. 2024 16:35
Odpovědět  Bety

Bety, máte pravdu. Tak nějak se to dá charakterizovat, tedy ten náš současný stav. Katastrofa už čeká za rohem a já si myslím, že ani nejsme schopni posoudit její dopad. Jestli jste neviděla film Těžká váha s R. Crowem, což je mimochodem úžasný film s hlubokým podtextem, tak si ho pusťte. Je o boxerovi v čase velké hospodářské krize. Je to sice z USA, ale tady to bylo stejné. Je tam ale dobrá připomínka, ani tehdy si lidé ještě krátkou chvíli před začátkem krize nepřipouštěli, že by mohlo být něco špatně.

jiří
29. 2. 2024 20:43
Odpovědět  Bety

Je to dluhové otroctví.

Pavel z Moravy
29. 2. 2024 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, přečtěte si na myslenkyocemkoli.blogspot.com jak to vypadá ekonomicky v Německu. Prostě je to obrovský propad a zdá se, že dochází ke stejné situaci jak před 2. světovou válkou. Za rok 23 bylo uzavřeno 50000 podniků, teď propouští Continental, tedy výrobce pneumatik atd. Německo vychází do ulic. A jinak tam jeden politik navrhl řešení jak ušetřit drahou vodu na záchodě. Vezměte pytel na odpadky, vložte do záchodu, vykonejte do něj potřebu a vyhoďte. Nu já myslím, že to lze ale dělat kdekoliv i mimo záchod. Ale radit mu to nebudu, oni jsou ti liberálové z toho Aspenu dnes tak vzdělaní, že na to snad časem přijdou sami. Jinak je to zajímavý článek, stojí za to si ho přečíst.

Ladislav 💤
29. 2. 2024 11:53
Odpovědět  Pavel z Moravy

Těm tupcům helmutům to přeji!

Mee Twoo
29. 2. 2024 13:33
Odpovědět  Ladislav 💤

tupcům helmutům jo
tupcům pepíkům, co se svezou s helmutama, protože jsou k nim přivázaný řetězem za nohu …
sakra, vždyť já jsem mezi nima!

Pijack
29. 2. 2024 11:54
Odpovědět  Pavel z Moravy

Umlčovaní ekonomové o tom psali a varovali již v roce 2015. Nazvali je dezinformátory. Němci nedělají malé chyby, dělají jen velké. S příslovečnou dokonalostí důsledně likvidují sami sebe. Být tebou kamaráde, vůbec bych se nerozčiloval. Naopak, přejme jim to. Dokud si nedají sami po držce, tak tomuto národu nikdo nepomůže. Už to přece dokázali dvakrát. Proč ne potřetí? Já osobně se z toho raduji. 🙂

Pavel z Moravy
29. 2. 2024 12:07
Odpovědět  Pijack

Mně osobně je to také u prd.ele. Ale Helmuti to tady skoro všechno vlastní. To bude mazec.

Pijack
29. 2. 2024 12:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

No právě. Ti naši protektorátní vocasi potřebují taky pořádně po tlamě. Aby jim docvaklo, že rusofobie do ekonomiky nepatří.

Slovan
29. 2. 2024 14:05
Odpovědět  Pijack

Máš zbytečnou obavu.
🤣 🤣
Na Hovínkách to Gosudar říká jasně. Nejde mi to sem dát. Vložit ju a pak stránka ….není.
😥

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
1. 3. 2024 10:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Konečně se trochu přiblížíme platy k Německu. Tuneldědek bude mít radost že se jeho prognóza plní.

ijn
29. 2. 2024 12:53
Ohodnotit příspěvek :
     

žárovkové referendum v19.00h pro demisi vlády,…. v 19.30h proti demisi vlády zůstaňte Fialo na min. 5 minut 2000W varná konvice vaří 1,5l vody na referendový i zelený čaj !!! 1000 000 mil domácností zatíží ve vyhlášený termín a 19 nebo 19,30 čas uvidí zatížení distributoři a EPS ČR!

Hlasování bude potvrzeno distribucemi elektřiny,…….ušetříme přes 1,2 miliardy Kč za volební cirkus

sergej
29. 2. 2024 14:02
Ohodnotit příspěvek :
     

https://aeronet.news/nizozemsko-a-litva-jsou-dalsi-dva-staty-ktere-oznamily-pripravenost-k-vyslani-svych-vojsk-na-ukrajinu-podle-analytiku-nezalezi-na-poctu-zemi-nato-na-ukrajine-ale-na-prvnim-incidentu-ruskeho-utoku/
https://www.youtube.com/watch?v=d5GkgVhFeZY
comment image
Z ejronetu organického akizmetka mechanického.
potkan
Ksifty jak 10. letých rozmazlených zaretardovaných parchantů opečovaní kurvami tetičkami a nebo fan clubačkami jak tenisové rakety kravaty skořápkáře instituta.
Cintal před stejným pozadím jako ti businessmani s pobídkami na válečný pluh kdy potom sklízí vše a okradení i o životy jim do toho nekecají.
https://www.youtube.com/watch?v=culwTBGSefY
https://www.youtube.com/watch?v=zK87uDviI7M
A s “industriálem mají tradici kromě 7? hubených let od vzniku korporace, šperci.
https://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3886
Ten tisk pdf si zrušte na přečtení.

sergej
29. 2. 2024 14:06
Ohodnotit příspěvek :
     

29.2.2024  12:51:53 
https://pravyprostor.net/slovak-jim-zas-nacural-do-mravenista/#comments

Slovan
29. 2. 2024 14:18
Odpovědět  sergej

Tvl mě tam něco šlajflo, nemů tam vložit příspěvek ani svoje oblíbené snajlíky. Ale ten Jiří to muší být mezinožka řasnatá. Takový blb se nemohl ani narodit, ten se mušel vyskytnout. Ani bych se nedivil kdyby byl od Kroměříže. Tan se to nějak nepovedlo. 🤣🙄🤦‍♂️

zuzana
29. 2. 2024 15:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Google zavádí cenzurní opatření s cílem ovlivnit volby do Evropského parlamentu

https://aktax.cz/google-zavadi-cenzurni-opatreni-s-cilem-ovlivnit-volby-do-evropskeho-parlamentu/

zuzana
29. 2. 2024 17:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Hroutící se impérium: Jak USA rozbily Kosovo

https://aktax.cz/hroutici-se-imperium-jak-usa-rozbily-kosovo/

All
29. 2. 2024 20:58
Ohodnotit příspěvek :
     

My tady v ČR to kvůli bezmozkům,pětikoalici a bláznivého zpozdilce a nedouka P.Fialy,pokud budou takto pokračovat,vše prosereme nejvíce a totálně.Česká vláda jako jediná v Evropě nejvíce ,,ryje do ruska”,jakoby byla ,,šílenou velmocí” a je jediná,která takto koná.Pokud tohle bude pokračovat,Praha budoucnost nemá,Praha bude zničena.

All
29. 2. 2024 21:34
Odpovědět  All

Zpozdilci z pětikoalice by měli vědět o projevu V.V.Putina k federál.shromáždění,kde mimo jiné bylo řečeno i o připravenosti armády ruské federace a mimo jiné : ,,..hypersonické bloky mezikontinentálního rozsahu Avangard ( s Mach 27=33.345 km/hod.) už jsou dnes v plné bojové službě , k bojovým jednotkám byly dodány i první těžké balistic.střely Sarmat ( dolet 18.000 km plus 10 tun nákladu s 10-16 samostatně naváděnými hlavicemi),rovněž i 3M 22 Zirkony hypersonické( Mach 8) pro voj.lodě,..a dokončují se zkoušky střel s vlastním jaderným pohonem a Neomezeným Doletem rakety Petrel i podvodním dronem Poseidonem..” Psychopatický nedouk Fiala s Černochovou blbnou spolu s neonacisty Kyjeva,kde se vede konvenční válka ve speciální voj.operaci,podporují vpostatě vraždění slovanů v podivné ,,občanské válce” podporované vyčůranci anglosasy s fašisty a nacisty a ničí zároveň vlastní stát ČR,páchající tak zločin na vlastním národu.Tohle dokáže pouze Ne-člověk,pokleslý do ůrobně zvířat,tohle je Fiala a celá jeho pětka bláznů,magorů.

jirik
1. 3. 2024 08:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Ptačí chřipka kosí další chovy!29.2.24
Česká republika:
Chov geneticky cenných nosnic ve společnosti Líheň Studenec ve Vanči na Třebíčsku zasáhla ptačí chřipka. Ohnisko se tam prokázalo před čtrnácti dny. Zatímco 11,5 tisíce slepic z první haly bylo utraceno prakticky hned, nosnice v druhé hale se snažili veterináři zachránit. Infekce se ale nakonec potvrdila i mezi nimi, takže se musí zlikvidovat dalších 13 tisíc kusů drůbeže.
Začátkem února musel být také zlikvidován chov 50 tisíc kusů kachen u chovatele ve Valdíkově na Třebíčsku. I tam se ptačí chřipka prokázala.
Člověk nemusí být hned konspirační teoretik aby mu v hlavě nezačala blikat červená kontrolka.
Pohádka o šikovném ptáku který zřejmě ventilací upustil nakažený sekrement přímo mezi opatrované slípky a kachny neobstojí.
P.S. – salámovou metodou se k těm cvrčkům přeci jen dostanem. Žrát se musí. 
https://pravyprostor.net/domaci-drubez-byste-zrali-nic-holoto/

Joe Arp
1. 3. 2024 09:54
Odpovědět  jirik

Taky mi nikdo nevymluví, že nejde o likvidaci naší soběstačnosti, o obrlikvidacích na západ od nás jsem nic nečetl. Jedině nás musí těšit, že cvrččí a housenčí chřipka nebyla zatím vynalezena.

Slovan
1. 3. 2024 14:18
Odpovědět  Joe Arp

Jen jedno, proč tohle vybíjení není i v okolních státech a jen defacto jen u nás. Proč. Ovce zase jen čumí.

Bety
2. 3. 2024 20:12
Odpovědět  jirik

To je jednoduché. Začalo to krávami, pokračuje to drůbeží.
Pamatuji, jak byl zlikvidován velký chov krav někde na severní Moravě s odůvodněním, že vrata
do kravína byla natřena barvou obsahující polychromované bifenyly. O několik let později jsem na hranicích psala průvodku do české pobočky Coca-coly. Šlo o cisternu a podle celního čísla obsahovala ty polychromované bifenyly.Řidič na mou otázku proč to tam vozí odpověď neznal,
ale při příští jízdě bylo celní číslo změněno na – chemické výrobky ostatní. Takže na jedné straně
stála natřená vrata zničení celého velkochovu, na straně druhé….
A další “odborníci” donutili skoro celý národ, aby se nechali opíchat krajně podezřelou nevyzkoušenou šmakuládou, aby byli ochráněni před jakýmsi covidem. Víte vůbec, že téhož roku zmizela chřipka (která je opravdu nebezpečnou nemocí) ze zdravotnických statistik? Prostě na ten rok přestala najednou chřipka existovat. Pozoruhodné, že?

Boomer
2. 3. 2024 20:23
Odpovědět  Bety

Polychlorované bifenyly jsou užitečné svinstvo, pokud se s nimi odborně zachází. Polychromované bifenyly neznám.. monstrance a menstruace.

Markýza
2. 3. 2024 20:38
Odpovědět  Boomer

To jsou prostě omalovánky z bifenylů 😎

Joe Arp
2. 3. 2024 23:04
Odpovědět  Boomer

Co tě se*re Suchoprde, slovíčkaření? Pokud s tebou zacházet, tak v pogumované klávesnici? Holinky, hodinky?

anonym
7. 3. 2024 00:03
Odpovědět  jirik

Tyhle ty lzi leti uz tolik let… a furt jim to prochazi. A kvuli covidu vymlatili miliony sobolu ci co to bylo, ze pry maji covid, coz nikdy nikdo neprokazal. Zijem ve svinskem svete…psychopati vladnou, a nam se jen posmivaji…

6. 3. 2024 23:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Markýza