blog

Andor Šándor: Že by to s tou invazí na Ukrajinu nebylo tak horké?

Velitel ukrajinských ozbrojených sil genpor. Valerij Zalužnyj je jíž třetí den na návštěvě České republiky v době, kdy vyvolávání strachu o vpádu ruské armády na Ukrajinu je velmi intenzivní. Nebo, že by to tak nebylo? píše Andor Šándor.Andor Šándor, generál v záloze a bezpečnostní poradce4. února 2022 – 04:20A jaké se objevily komentáře?

 • Šmarjápanno, co když teď ruská armáda zaútočí a ukrajinská bude bez velitele?
 • Hlavně by mě zajímalo, co ho sem tak táhne. Že by pivo?
 • Hele,…a kde bereme jistotu, že se chce genpor.vracet….třeba sem přijel na furt..
 • Valerij Zalužnyj o sobě říká: “Закінчив загальновійськовий факультет Одеського інституту Сухопутних військ… Комбат, навчання в академії, начальник штабу окремої механізованої бригади, командир бригади, оперативно-стратегічний факультет.” Nevíte náhodou, pane generále, na jaké vojenské akademii studoval?
 • Takže , klid po pěšiňe, hlavňe , že mají dostatek střeliva na zabíjení, tých špatných Rusu, kteří se nelíbí s.Fialovi a Pekarke
 • Dnes mluvčí Bidena řekla, že jej novináři jen špatně pochopili a že vlastně neví, jestli chce Rusko útočit. Toliko k milionům článku na téma, když už ten Putin zaútočí
 • Příkaz dne: Nedivit se ničemu. Na britském portálu Daily STAR vyšel článek s nápisem Vladimir Putin war´s threats are why aliens haven´t made first contact, expert claims. A teď probíhá debata o tom, že kvůli Putinovi a jeho válečným choutkám nás nechtějí do Pangalaktické federace. Hmm … Před několika dny paní Nullan volala do Pekingu, aby domluvili Rusům kvůli Ukrajině, prostě ji nemají napadnout. Vzápětí pan Soros označil Čínu za nepřítele číslo jedna a oznámil, že udělá vše pro porážku presidenta Si ve volbách. Takže ještě jednou: Nedivit se ničemu.
 • Zcela věcně. Od chvíle kdy jsem v centru Kyjeva, v poklidu kavárny u hotelu, spolu s francouzi,.. na netu pozoroval to divadlo, tak jsem říkal ” největší problém nastane, až bude mír.” Krok ” B”. A stále si to myslím, že největší problém Ukrajiny jako celku bude, až nastane mír a je celkem jedno, zda Kyjev konečně přestane útočit na své spoluobčany, soukromé armády oligarchů se rozejdou,… je tu 15 milionů obyvatel jen na Donbasu, které nechává Kyjev ” vyhladovět” a na křivdy se dost těžko zapomíná. Alespoň po 4 generace to tam zůstane. Takže jediným normálním řešením je federace a ta je určena od samého počátku ke svému konci- odtržení Donbasu v samostatnou republiku.
 • Kam bude mířit Konvoj US.Army?
 • Zkuste si p. gen. najít záznam z tiskovky premiérů Fialy a Morawieckeho po uzavření dohody o dolu a elektrárně Turòwu. Skloňují tam imperiální Rusko a nebohou Ukrajinu více jak konkrétní předmětné záležitosti týkající se samotného Turòwa. Jinak se zasmějete… těch necelých 50 milionů penále nám Poláci zaplatí až stáhneme žalobu z evropského soudu a další úspěchy jako nefungující stěna k zadržování spodní vody, která podpisem dohody fungovat bude… atd.
 • To jsme to tedy dopracovali – pod vedením slepenců se našimi kamarády ve zbrani stala banderovská Ukrajina a tím zřejmě i automatické uctívání válečného zločince Bandery – tak z toho se opravdu jednomu zvedá žaludek. Při každých příštích volbách by si to měli voliči připomínat ….
  rp,prvnizpravy.cz,fb

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
5. 2. 2022 17:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak dnes jsem se kdesi dočetla, že jakási obdoba agrárního svazu v Británii úpěnlivě žádala vládu, aby se nerozhádala tolik s Ruskem – ukázalo se, že odtud vozí většinu potravin. A že když na ně Rusko případně uvalí sankce, budou prázdné britské regály.
Vot takoje dělo…..je na tom světě sranda.

Albi
5. 2. 2022 18:32
Odpovědět  Markýza

Pak by se dalo porovnat, jestli by se s takovými sankcemi Britové vyrovnali jako Rusové. :-)))
A mohla by to být přímo ukázková lekce – Východ kontra Západ. A bez války.

Markýza
5. 2. 2022 20:08
Odpovědět  Albi

To je vynikající nápad! Bohužel si myslím, že politikům by se hrubě nelíbil :-))

KarelDar
5. 2. 2022 18:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle vypadá na černý humor v praxi…