blogKrize UKRAJINA

Americké zařízení určené pro Ukrajinu ze skladovací základny v Kuvajtu se ukázalo jako vadné

Plány Pentagonu urychleně poskytnout ozbrojeným silám 

techniku ​​z dostupných zásob byly narušeny nečekaně odhalenými poruchami bojových vozidel. Podle Defense News plánovaly Spojené státy převézt zbraně na Ukrajinu ze skladovací základny v Kuvajtu, ale téměř veškeré vybavení se ukázalo jako neschopné boje.Byly zjištěny problémy, které vedly k nepředvídatelné údržbě, opravám a prodlouženým dodacím lhůtám, aby byla zajištěna připravenost vojenského materiálu vybraného pro podporu ukrajinských ozbrojených sil.– uvedeno ve zveřejnění publikace.Další balíček pomoci pro Kyjev zahrnoval 6 tažených houfnic M777 a 29 víceúčelových lehkých obrněných vozidel HMMWV. Po převozu do Polska se však ukázalo, že dělostřelecká díla byla na skladovací základně obsluhována s vážnými porušeními a byla pro bojové operace nevhodná. Podle Defense News představovaly houfnice M777 velkou hrozbu pro posádku děla a potřebovaly vážné opravy.Zbraňový systém nebyl udržován podle standardní technické příručky týmu mobilní údržby a v současném stavu by zabil vlastního operátora- hlásí zveřejnění.Obrněná auta HMMWV se i přes prohlášení velení 401. armádního praporu polní podpory US Army v Kuvajtu o jejich plné bojové připravenosti také ukázala jako nefunkční. Z 29 vozů mělo 26 rozbité světlomety, úniky technických kapalin a další poruchy. V důsledku toho musela být obrněná vozidla ponechána v Polsku, aby byla přivedena do bojové pohotovosti.Publikace uvádí, že obrněné vozy určené pro Ukrajinu dokončilo velení v Kuvajtu odstraněním náhradních dílů z jiných vozidel. To znamená, že pokud sami Američané naléhavě potřebují zbraně z kuvajtské skladovací základny, budou čelit vážným problémům.Současně se uvádí, že byly přiděleny finanční prostředky ve výši 27,8 milionu $ na údržbu vybavení v Kuvajtu, ale to je pouze třetina částky potřebné k udržení bojové pohotovosti.

sdíletj na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
3. 6. 2023 17:50

Šrot.

Pan Tau
3. 6. 2023 18:09

Všichni dobře vědí, že UA nemůže vyhrát. Věděl to také už od začátku Péťa, který jim zajistil v čr výkrm a ubytování a “integraci”, protože se nebudou už mít kam vracet,…chce se mi zvracet!.,
Strašný pohled na množství té smrtící techniky a fotu -strašnější ten smysl a kdo za vším stojí, kdo ničí tuhle jedinečnou planetu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
eFPe
3. 6. 2023 18:33
Odpovědět  Pan Tau

Ukrajina prohrála ještě než se to celé spustilo.Prohrála proto, že oligarchové po rozpadu SSSR si dělali co chtěli a na úkor obyčejných lidí. Pak se do toho zamíchaly zájmové nadnárodní skupiny, a střílením na své vlastní území obývané lidmi, kteří nahlas projevili nesouhlas s tím co se děje v hlavním městě…To prohráli tak, že se nemůžou podívat ani do zrcadla.
NENÍ to válka Ukrajiny proti Rusku. Je to válka korporací za zajištění jedné hegemonie. Tu sdělovacími prostředky, tu neziskovkami, tu v Sýrii, tu v Srbsku, tu v Sůdánu.Někde použijí ruce Ukrajinců, někde Venezuelanů. Jestliže se to bude ve Světě imrvere mlátit, je to v pořádku. Jejich obchod pokvete.
Lidstvo skutečně potřebuje Velký reset jako sůl. Ale jiný, než si maluje Šwáb.

marie
3. 6. 2023 19:06
Odpovědět  eFPe

Jiný svět bez obřezanců.

Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2023 20:46
Odpovědět  marie

…a bez katolíků a bez němců a bez angličanů a bez románů a bez pšonků a bez chorvatů a bez černochů…
To bude místa!

Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2023 20:35
Odpovědět  eFPe

Však se na tom už pracuje. A docela to nabírá tempo.

Gales
3. 6. 2023 18:20

Ať chcípnou.

jmm
3. 6. 2023 19:09

To je železa….

Markýza
3. 6. 2023 19:40
Odpovědět  jmm

Žejo? Na to by jely Vítkovice bůhvíjak dlouho 😀

Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2023 20:58
Odpovědět  Markýza

Zrovna ondyno jsem si tak říkal, že až to všechno skončí, tak to bude chtít vykoumat nějaký stroj na sběr a rozřezání železa – něco jako jsou ty lesní stroje, co strom podříznou, odvětví a ještě rozřežou, a tyhle by zasejc rozžižlávali tanky, letadla a zařízení roztřískaných fabrik; takovej železožrout že by to byl – a vybudovat v místech největšího soustředění válečného odpadu ocelárny, a ten zbytek chocholů bude mít i bez přístupu k rudným dolům možnost výroby kvalitní ocele a do začátku na nějaký ten rok živobytí zajištěný.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
3. 6. 2023 21:08

Jako jsou takový ty strašlivý mašiny, co zchroustají celý most i s armaturou? No to je skvělý nápad!
Anebo tam vyslat naše snědší spoluobčany. Sice by výdělek nejspíš prochlastali, ale pořád lepší, než aby to zrezlo jen tak 😀
Protože totiž to byste musel mít kapánek jiný národ….obávám se, že na Ukrajině to dopadne tak, že ocelových zbytků se chopí nějaký šikovný oligarcha.

Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2023 23:24
Odpovědět  Markýza

Umíte si představit, jak tmavočeši pilkou na železo rozžižlaj tank na unesitelný kusy a pak je deset a víc kiláků odvážej na kárkách do šmelce? Já tedy ne. Takže po nich by stejnak musel přijet železožrout.
Oligarcha? Banderský těžko, leda ruský. Pak by se jim moh šiknout ten ruskej vynález, co maj už rok někde ve vesmíru a s jehož pomocí lze laserem vysmažit tank (kde ale bere v tom vesmíru energii je záhada a tajemství. Žeby nějaká ta Teslova volná?). No a teď by to sloužilo pro mírový použití – místo laserovýho vysmažení, laserový rozžižlání.
(Hádám, že ještě budeme vejrat na drát, co všechno ruští vědci vykoumali, co jim pak bude dobře sloužit i v míru.)
Nebo třeba by moh Si udělat s Gosudarem kšeft a koupit to železo nastojato, aby jim na těch odkoupenejch pozemcích nepřekáželo. Oni by Kitajci už nějakýho železožrouta, co vpředu chroustá a vzadu z něj padaj železný ingoty, už vymysleli. Takovej jakoby kombajn.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
4. 6. 2023 08:58

Jo vy máte na mysli, že všechen ten šrot, ať bude kde bude, tak bude v Rusku? No, možná to tak i dopadne.

Milan ze Zahrady Čech
4. 6. 2023 14:20
Odpovědět  Markýza

Ono ho je od 22.2.2022 hafo v Rusku už teď a den co den ho tam ještě přibejvá. A až to všechno skončí, tak jak to tak vypadá, tak bude v Rusku i ten zbytek. Ne že by o to Rusko stálo, ale asi mu nic jiného nezbyde, než si ten kufr bez držadla nechat celej.

Markýza
4. 6. 2023 16:08

Začíná to tak vypadat……………………

Pavel z Moravy
4. 6. 2023 09:35

Nu, já tedy nevím, ale ona většina našich tmavších spoluobčanů nemá vůbec důvod se tak živit. Já vidím po městě jejich skutečně šik oblečené dívky a ženy, muži sedí před bary, kavárničkami a bafají drahá cigára a popíjí ne jenom pivečko, ale značkové pitivo, ověšeni zlatými řetězy, to nejsou řetízky a není to šunt a každý víme co to stojí. Sázejí jak neurvalí a naše svobodné matky s dětmi makají a bílí vydřiduši je odírají o těžce vydělané peníze jak to jde, viz příklad naší mladé sousedky, která se musela odstěhovat z nájmu, neb dělnice se 2 dětmi drahý pronájem nezaplatí. Je sice fakt, že naši tmaví spoluobčané většinou pracují na výkopových pracích a myslím si, že jejich zakázky jsou lukrativní. Proti nim si totiž nikdo nedovolí nic říci. Tady by shořela i afroameričanka. Takže ti už do sběrny chodit nepotřebují.

Pavel K
5. 6. 2023 08:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Vidíš a pak bychom chtěli něco tuna dávat do pořádku, když si neumíme zamést před svým prahem. Ať sedí a popíjí, ať si nosí zlaté řetězy až je to bude ohýbat, ALE ZA SVÉ POCTIVĚ VYDĚLANÉ PENÍZE. Když si je vydělají ať se třeba pomátnou. Ale ono je to jinak a to je velice špatně a jen brbláme za rohem na tuto nespravedlnost. Což je co? Špatně!! Ale komu není rady ať trpí. Nojo snad někdy v lepších časech, snad.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
David
5. 6. 2023 01:47

Jaké unesitelné kousky Milane? Hodí celý tank na střechu žigula a tradááá…

Autor
3. 6. 2023 20:11

Tohle za prvé ukazuje na degradaci řízení v USA a samozřejmě v US Army také. A není to žádná náhoda.
Za druhé když nám chystají osud totálního zmaru, je dobré vědět, že to je labutí píseň celé západní “elity”. Protože s nesmíří s multipolárním světem a budou s esnažitt vrhnout svět do války. Takže “zbytek světa” s nimi bude muset NĚCO udělat jednou pro vždy. I proto říkám, že nastoupí dokonalá výměna elit. Fyzická.

JInak to pomalu vpadá, že americká armáda za pár měsíců na tom může být s vybavením skoro stejně jako ta naše!

unor 2022
3. 6. 2023 20:11

To by bylo detskych houpacek, kolobezek a kol.
A co na to nase Greta, te energie, materialu toho CO2.
Snad nechori, ze o ni v souvislosti s Ukrajinou a se znecistovanim planety Zeme neni slyset.

zuzana
3. 6. 2023 20:50

Chorvatský prezident Zoran Milanović přirovnává „Slava Ukraini“ ke skandování nacistických ustašovců

https://aktax.cz/chorvatsky-prezident-zoran-milanovic-prirovnava-slava-ukraini-ke-skandovani-nacistickych-ustasovcu/

Aleš
3. 6. 2023 22:37
Odpovědět  zuzana

A má pravdu. Tedy Fiala je nácek.

Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2023 23:28
Odpovědět  Aleš

Fašista. A ne jen fiala, ale celý ten fialový vládní sliz, včetně gumové státohlavy.

katango
4. 6. 2023 10:07

Nacista.

Milan ze Zahrady Čech
4. 6. 2023 15:00
Odpovědět  katango

To mi u něj nesedí. Ani dle definice, ani dle jeho prezentace. Příliš úzký pojem. Fašista mi na něj sedí víc. Co víc – sedí to na něj pr-del na hrnec. Stačí porovnat definici obou pojmů.

josef
3. 6. 2023 20:58

Když se pos… nějaké zázračné americké vozidlo ? No je to nepřijemné, ale dá se to přežít. Ovšem jestli budou dodávány i F-16 ve stejné kvalitě ? |No ale co. Jestliže pilot tohoto stroje prošel čtyřměsíčním rychlokvasným kurzem. Tak ono je to vlasně jedno. Selhání stroje, nebo chyba pilotáže.

ANTIUKRAJINEC
4. 6. 2023 07:40
Odpovědět  josef

Jako první věc se musí naučit jak se správně katapultovat

primak
4. 6. 2023 10:30
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Slavný hrdina (hero) John McCain (dej mu ďábel věčné peklo), ani to neuměl, když ho sestřelili nad jezerem v centru Hanjie, kde humanisticky bombardoval místní elektrárnu. A tak si průletem krytem kabiny zlomil nohy ruce – a tak ho nenáviděnní Vietnamci museli vytáhnout z jezera, jinak by se jistě utopil.

Ve vězení (Hanoi Hilton) jim hned řek, kdo že on je – dědeček i otec admirálové slavné US Navy. A i jinak jim vše vyšblejb. A tak tedy se už nemohl podílet na zničení dalších tryskáčů – to byl No. 5.

Tři měsíce před tím to bylo nejen to jeho letadlo No.4, ale mnoho jiných a s nimi i 134 životů mladých pilotíků na letadlové lodi a mnohem více zmrzačených na život, když nešikovně při čekání ve frontě na start odpálil raketu do houfu letadel před ním. A tak na palubě vzniklo peklo, kterého se on zaslouženě dožil až mnohem později. Jemu se nic nestalo, a tak ho hned velení operativně vychmátlo a odlifrovalo pryč, jinak by díky jeho vděčným kamarádům ve zbroji to asi nepřežil.

primak
4. 6. 2023 10:33
Odpovědět  primak

Po letech, když se poprvé dostal na přátelskou návštěvu do Hanoje (čo bolo to bolo, těrazky som senátorom), mu představili toho chlápka, co ho tenkrát čapnul za vlasy a doplaval s nim na břeh. Z vděčnosti – ten velkodušný hrdina (hýró) – mu věnoval odznáček na klopu… Milý zachránce se z té velkodušnosti usedavě rozplakal…

Pavel K
4. 6. 2023 11:44
Odpovědět  primak

Kašpaři a trapní ke všemu. 🙋‍♂️

Pavel
4. 6. 2023 21:07
Odpovědět  josef

Opravdu si myslíte,že za kniplem budou Ukrouši?Přeškolení pilota na jiný typ letadla se nedá zvládnout za pár měsíců.Musí absolvovat stovky letových hodin, navíc zvládnout zbraňové systémy.Tam budou piloti NATO stejně jako ti dobrovolníci z Polska co se chlubí videi napadení civilních obyvatel Belgorodu! Spoléhají na to, že Ruská hranice se nedá uhlídat při vedení SVO a kryplové mají z US satelitů okamžité informace o situaci. Při vzdálenosti 60 km od Charkova vtrhnout na Ruské území rozflákat tam pár baráků a infrastruktury,natočit video a vypadnout zpět se dá zvládnout do dvou hodin.Rusko bude muset použít zálohy k posílení hranice z Ukrajinou a pomocí sledovací techniky z dronů a satelitů připravit pro tyto parchanty z NATO ohnivé pastičky ze solpcenoků!Budiž prokleti politici, co nás zatáhly do této svinské organizace NATO!!!

josef
4. 6. 2023 22:31
Odpovědět  Pavel

Tak najivní zase nejsem. Zatím to jsou kruté hry. Až se začne lámat chleba pomocí REB, ale i věcí, které jsou horší než … , pak se uvidí. Tedy pokuď se uvidí.

Vanja
3. 6. 2023 22:24

tak je to se vším MADE IN USA

Standa
4. 6. 2023 10:44

Podle mě!Kdo podporuje fašismus je fašista! Proti FrANKOVI se bojovalo! NO PASARAN! bylo i na pražském mostě Fašouna podporujeme My a EU! NATO ! Ostuda!

primak
4. 6. 2023 16:08

A jak to asi všechno může dopadnout? Když se nepodařilo Rusko rozprášit po 1. sv.v. za pomoci našich ochotných Československých Légií (i to zlato co ukradli Kolčakovi to Rusko nepoložilo), a ani po 2.sv.v. pomocí ochotného Ády, a ani po ochotě Gornačova a potom Jelcina se to nepoložilo?

A teď když se to Rusko zase nepoloží, bude se muset položit tedy Amerika. Přece bez hegemonie nemohou dál existovat, tak jak je jejich zvykem. A to oni asi jen snadno nedovolej, ať to stojí, co to stojí…