blognezařazené

64 miliard, že Vám dal Fiala? Omyl, dál vám jen to co musel.

Ze sítí. 29.04.2022 12:46

Premiér Petr Fiala (ODS) před pár týdny oznámil veřejnosti, že jeho vláda dala lidem v nelehkých ekonomických časech 74 miliard korun. Opoziční hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem opakovaně vládě ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN vynadalo, že ve skutečnosti vlastně pro lidi neudělala skoro nic. Babiš k tomu do kontrastu postavil to, co vláda hodlá vydat na pomoc ukrajinským uprchlíkům.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se pořádně obul do svého nástupce v premiérské pozici Petra Fialy (ODS).

„Zadlužení České republiky je šesté nejnižší ze všech zemí EU, pan Fiala ale dál odmítá vlastním občanům efektivně pomoct proti drahotě. Aby zamaskoval asociálnost své vlády, začal teď premiér tvrdit, že vláda dala lidem 74 miliard korun. Jenže celých 64 miliard vláda nedává z vlastní vůle, ale protože ze zákona musí. Do 74 miliard premiér drze totiž počítá 15 miliardovou slevu na poplatníka, kterou přitom schválila minulá Sněmovna, 28 miliard na každoroční lednovou valorizaci důchodů a dalších 21 miliard na červnovou valorizaci důchodů kvůli rekordní inflaci. Mimochodem té inflaci, kterou pan Fiala a jeho vláda nechali záměrně vyšponovat na třetí nejvyšší úroveň v EU (brzy zřejmě překoná 15 %), jen aby stát vybíral více na DPH,“ napsal Babiš na Facebooku.

Pokud vláda Petra Fialy pro lidi něco udělala, pak to, že snížila daň u pohonných hmot o 1,50 Kč, což podle šéfa hnutí ANO moc nepomůže. Stejně tak jim z Babišova pohledu nepomůže odpuštění silniční daně a stejně tak údajně nepomůže ani navýšení existenčního minima.

Proti tomu postavil Babiš do kontrastu to, jak se vláda snaží pomoct ukrajinským uprchlíkům.

„A teď srovnání. Podle vlastních prognóz má stát vybrat kvůli vysoké inflaci 70 miliard na daních, hlavně DPH, navíc a na zvládání ukrajinské krize vláda zatím počítá s 54 miliardami (např. miliardu našla na opravy bytů pro uprchlíky). Může se pak někdo divit, že lidé mají pocit, že Fiala kašle na vlastní občany, když plošná opatření zavedlo 24 z 27 zemí EU?“ ptal se Babiš.

Přitom by prý vláda mohla využít tisíce miliard z fondů EU, z dividend ČEZu a tak podobně.

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
29. 4. 2022 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to docela legrační. Babiš sem tam něco shodil z panského stolu pro plebs, v tom je opravdu o míli lepší než dnešní fašouni. Na druhou stranu nás podle a zbaběle zatáhl do sra-ek počínaje Vrběticemi a konče šíleným tlakem na “očkování” západními šmakuládami. Tož tak.

Pavel
30. 4. 2022 11:15
Odpovědět  ladik

Absolutně přesně zhodnoceno.

29. 4. 2022 16:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Já na bráchu, brácha na mě, ale navenek si jdou po krku, aby lidem nedošlo, že to spolu ve skutečnosti táhnou. Že ne? Tak si projděte hlasování parlamentu o skutečně relevantních otázkách naší existence.

orinoko
29. 4. 2022 16:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Občan Babák má svoje kořeny na Haliči. Dopátrat se této skutečnosti byl docela vořech i pro slovutnou CIA. O kyjevském narkomanovi řekl doslova – “je to frajer”. Ze Slovenska toho vyklouze vyhodili, a tak snad právě proto ho vylízaný Čížek vynesl do vládního křesla. Většího amorálního blba hledat je na další badatelskou práci. Vždycky se ohne a dlouho smrdí. ON začal s covid horečkou, ON pravil, že to bude trvat 2 roky /kde k tomu přišel?/, ON přivlekl před kamery nový výklad Vrbětic, ON o feťácích tvrdí, že jsou to borečci, a ON má tu nekonečnou drzost ještě přemýšlet o Hradní stolici. Jakoby nestačil současný Platfus Ovarov. Jedna nudle u jurského rypáku vedle druhé. A udavačské angažmá občana Babáka je jen dokladem, jak to Véna Placatka myslel se svojí Pravdou a láskou. Sám měl máslo na palici. Na nějaké svojí oslavě hájil do roztrhání těla dobrovolného udavače Jima Čerta do roztrhání svých sudeťáckých názorů.

nacionalista01
29. 4. 2022 18:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Zloděj odhalil zloděje

janle57
29. 4. 2022 18:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Je opravdu zajímavé jak jeden oligarcha jménem Babiš,který tu byl u vesla 4 roky
a který instaloval takovou ryzí vlastenku Jourovou do funkce,ve které trvale škodí
této zemi,který neudělal nic proti vystoupení z energetické burzy v Lipsku,který
schvaloval Green Deal a navíc nechal,prostřednictvím ČNB, natisknout miliardy
nekrytých korun a totálně zadlužil tento stát,bude vyčítat jinému obdobnému
pohuňkovi jménem Fiala jak to dělá všechno špatně a jak on to dělal dobře,
opravdu,to by se jeden na místě rozplakal,u něj i dalších obdobných hlavounů
platí jediné pravidlo: nejdřív já a pak možná Ti ostatní !!

ladik
29. 4. 2022 18:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, mimo téma: na webu news front (je slovenský) je mimo jiné ranní brífing ruského ministerstva obrany, kde se dozvíte, jak pokračují vojenské operace.

Pavel
30. 4. 2022 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, myslím si, že to budeme teprve koukat, co nám z Bruselu, hlavního města vězení národů připravují za lahůdky. Jourová a spol již pilně pracují na tom, jak nás definitivně zlomit. Takže Babiš, Fiala i všichni předchůdci, vsjo rovno.