2. díl Prodej vody má být službou. Když půjde jen o zisk, spějeme do záhuby

„S některými lidmi z KDU jsme bránili vodárny proti lidem z KDU. S lidmi s ČSSD jsme bránili vodárny proti lidem z ČSSD, proti lidem, kteří šli na ruku koncernům. To samé můžu říct o ODS. To znamená, není to o politických stranách, je to o lidech. Vždycky to je o lidech,“ říká Radek Novotný v pokračování rozhovoru pro pořad Kupředu do minulosti. Proč? Protože vše kolem vody zaplatí vždy POUZE občané a jsme přesvědčeni, že ten kdo vše platí, má jako jediný právo, aby mu to, co platí sloužilo, přinášelo prospěch a profit. Jaký je náš cíl? Ukončit nemravný a často protiprávní stav ve vodárenství. Prosadit správu vody jako službu občanům a ne zdroj dolování zisků překupníků a cizích korporací. Co děláme proto děláme? Jaké máme výsledky? Co se daří a co ne? Najdete:👉 https://pravdaovode.cz/nfpov. Jak to jde napravit? 👉 https://pravdaovode.cz/jak-vratit-vod…

sdíletj na

4.7 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
97 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
15. 4. 2023 09:29
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Gales
15. 4. 2023 09:31
Odpovědět  Gales

Česko je země divů a zázraků, kde Česká pošta naříká, že o poštovní služby není zájem a je třeba pobočky zavřít, zatímco Ukrajinci chtějí z válkou rozvrácené Ukrajiny expandovat právě do velkých českých měst. Fialova země se tak postupně mění v nejzápadnější část Ukrajiny, kam za ukrajinskými uprchlíky už přichází i ukrajinská pošta a lidé na Facebooku a Telegramu mají neodbytný pocit, že Česká pošta této ukrajinské poště prostě vyklízí prostor. Je to jenom mylný pocit lidí na sociálních sítích, anebo je to tušení děsivé reality? – Z Ajronetu

Pijack
15. 4. 2023 09:59
Odpovědět  Gales

Kde není pošta, tam není stát. Pošta je jeden ze základních atributů státu. Patří mezi takové, jako je armáda, policie nebo vzdělávací systém. Tyhle základy státu se financují ze státní kasy, protože tam lidi posílají daně právě na tyto atributy. Ten kdo je chce zrušit nemá ve vládě co pohledávat, protože vůbec principy státu nepochopil. U Rakušana to není nic divného, ten toho nechápe víc.

Standa
15. 4. 2023 11:19
Odpovědět  Pijack

Pij….,y, bral bych požárníky ,ne armádu, požárníci( spíše hasiči)oddělají vše od tahání koček ze stromů,dětí z kanálů, řezání stromů na železnici,vystřihávání řidičů z aut-o Wapu nepíši … a armáda (nabývá na objemu), vzdělávací systém, zdravotnictví jde kamsi.?,, Police, chicht,…. sedí ve služebnách a zývají S OTEVŘENOU HUBOU.?.Max . dostanou na pomoc těžkooděnce , aby něco potlačili.
CO DĚLÁ ARMÁDA PRO ČESKO?

Pijack
15. 4. 2023 12:03
Odpovědět  Standa

Psal jsem o původních atributech každého nově založeného státu. Nepsal jsem nic o tom, že dnes dělá armáda ze sebe tlupu tlustých impotentních lampasáků a policie umí vařit jen kafe na služebně. Taxem to nemyslel 🙂

Standa
16. 4. 2023 05:34
Odpovědět  Pijack

Psal jsem o hasičích. ,,Původní atributy státu” jsou , kdesi.U Karla IV. nebo před 30 lety.. Dnes se vše bourá.Válek-zdravotnictví ?Vzdělanost?Armáda-Černochová?Sport-samý krach , průser, korupce. A pošta?Pod Rakušanem?
Legislativa-té vládne ten , co má vzdělání v oboru ,, humor”. Ministr M.Šalamoun na předsednictvu vlády.Mohl bych pokračovat dále , ale udělalo se mi špatně od žaloudku.
Věda? Všichni potencionálně intelektem nadaní jsou v cizině!
Vzpomínáte si na Ami film ,, Pošták”?
Naše budoucí armáda je na Libavě a mluví Ukrajinsky.Zbytek české je v cizině ( a říkáme jim ,, veteráni”).
,, Nově založený stát”?Který tím myslíte?

Jaris
16. 4. 2023 01:52
Odpovědět  Standa

Co dela armada pro Cesko? Bojuje za Prahu v cizich zemich. Rikal to preci predseda CR.

Standa
16. 4. 2023 05:38
Odpovědět  Jaris

Na Mali to domorodce moc těší! Pouze válčí s ,, českou ” armádou.Poslanou vedením z USSA.

Jaroslav
16. 4. 2023 20:01
Odpovědět  Standa

Až tam pošlou pár muzikantů bude vymalováno. Ostatně, co Čech to muzikant

Jaroslav
16. 4. 2023 19:59
Odpovědět  Jaris

I zeman to říkal. Jako vrchní velitel tomu jistě rozuměl. Již ho vidím jak se na invalidním vozíku řítí na nepřítele. Že jsem již podobnou scénu někde viděl.? To jel voják sloužit císaři pánu. Asi tradice

Jaroslav
16. 4. 2023 19:54
Odpovědět  Standa

Jako bývalý voják bych si dovolil prohlásit že žádnou skutečnou armádu česko nemá. Kdysi se něco podobného označovali jako banda vymr daných trampů . Skutečným trampům se omlouvám. No a ta osoba v “čele” je absolutní výsměch

Boomer
16. 4. 2023 20:44
Odpovědět  Jaroslav

.. no, něco málo by se našlo, ale to jsou už opravdu armádní specialisté, třeba JTAC, o jejichž činnosti se moc nemluví. A voják vždy roste na úkolech, pro které je cvičen a které také v praxi vykonává.
Naše zahraniční mise jsou z ostudy kabát, pro někoho jen možnost relativně bezpečného výdělku a pro někoho ještě navíc možnost, jak získat štráfky ke kariernímu postupu.

Jaroslav
16. 4. 2023 19:49
Odpovědět  Pijack

V US je zločin na poště považován za federální zločin a trestán tvrdeji

ANTIUKRAJINEC
15. 4. 2023 11:20
Odpovědět  Gales

to nevím,ale každopádně mě u těch ukrajinských šmejdů nikdo neuvidí!!!Tam si nekoupím ani známku s tím plesnivým lampasáckým idiotem a dopis pošlu radši po poštovním holubovi

Pijack
15. 4. 2023 11:55
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Ale co vás nemá… Na té UK poště nebudou Ukrajinci vůbec pracovat. Tam budou zase dělat otrokyně české doručovatelky. Ukrajinský oligarcha a majitel této poštovní sítě bude od naší vlády brát pobídky v miliardách. Pracovat budeme my.

Standa
15. 4. 2023 15:37
Odpovědět  Pijack

Náhodou v na chalupě v Náči je Ukrajinka, na poště v Malinové( P-10) je ukrajinka,poštu dováží mladý ukrajinec, balíkovna ukrajinská atd.Chybí pouze ukrajinští těžkooděnci v ulicích, aby Češi dodržovali,, Právo a pořádek” a chodili se sklopenou hlavou do rachoty s kastrůlkem a bandaskou!

Standa
16. 4. 2023 05:46
Odpovědět  Standa

Vidím , že alespon jeden mínusový blbec se našel. Těší mě , že umí nějaká písmenka z abecedy.A, že prý hlupáci nevymřeli!Není to ten , co sliboval, že se odstěhuje do Amazonie se svým IQ 148 ( několikrát pro jistotu několikrát kontrolovaným).???Možná, že by ho domorodci rychle vyvedli z omylu.Asi prací!

Pijack
16. 4. 2023 09:55
Odpovědět  Standa

Tebe zajímají plusy a mínusy? Mě teda vůbec. Člověk si rád pokecá a ne že bych se honil po uznání druhých. Mě mezi mínusáky nenajdeš 🙂

Boomer
16. 4. 2023 20:49
Odpovědět  Standa

.. hňupe, mínusy nepoužívám, raději se vyjadřuji přímo, to už byste vědět mohl. Kde jsem sliboval, že se odstěhuji do Amazonie? Schválně mi to dohledejte, voni jeden techniku, si počkám.. :o))))))

A můj IQ je pouhých 146.. prosím nezkreslovat.

Jaroslav
17. 4. 2023 08:25
Odpovědět  Boomer

V jiném článku na tomto webu je definice blbce, hlupáka. A zdůrazňuje se tam, že hlupák může být i chytrý, o IQ se tam nemluví, a hlupák může být i profesor na vysoké škole, třeba na MU v Brně. Zkuste to přečíst. Také se tam píše, že veškerá diskuse s oním tvorem je zbytečná. Ne nadarmo varoval Werich, že jestli se člověk hádá s blbcem, za chvíli se již hádají dva blbci. Stando, nehádejte se

Milan ze Zahrady Čech
17. 4. 2023 10:26
Odpovědět  Boomer

Ha! ha! ha! Génius se nas-ral….

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 20:22
Odpovědět  Pijack

BINGO !!!

Standa
15. 4. 2023 15:32
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Brzy bude i ten holub ukrajinský s tetováním.Ukr. kanál na ČT TV je Kolomojského,který ho platí a víte , jak dlouho trvá získat frekvenci? Tohle jde.
Zjistěte si zda kroužek na holubovi není v Ukrajinštině s trojzubcem.!!!Naši politici jsou již ,, okroužkováni”!

Jozef
15. 4. 2023 11:27
Odpovědět  Gales

Toto je import a záchrana ukrofašistov mimo okrajinu s tým, že sa zasa pri prvej vhodnej príležitosti vrátia späť. Anglosasi spolu s po(d)liakmi na tom už pracujú. To isté sa dialo po WWII, keď banderovci a iní ukrajinskí nacisti utekali pod ochranu anglosaskej koalície a potom ich trockista Chruščov pozval naspäť na okrajinu a obsadil nimi miestne úrady a Komunistickú stranu Ukrajiny a pokračoval tým proces ukrajinizácie (rozumej fašizácie) a antiruska.

jmm
15. 4. 2023 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

“zisk” je metla lidstva!

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 10:23
Odpovědět  jmm

Hlad ještě větší.

Pijack
15. 4. 2023 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Stejně jako voda má patřit společnosti, která v zemi žije i půda. Třeba horní zákon praví, že když nalezne občan státu nerostnou surovinu v hloubce 50 cm, tak je to majetkem státu a nesmí ho těžit… Takže ovčánek nalezne na své zahradě nebo na poli ložisko nerostu, tak ho musí poskytnout jenom státu, nikomu jinému. Vlády po roce 1989 tento zákon striktně vyžadují, ale vodu a úrodnou půdu klidně zašantročí cizím zájmům (majitelé polností, developeři, těžaři…). Takto se chová mafie, nikdo jiný. Stát má právo energetické a jiné zdroje pouze pronajímat, nikoliv prodat. Ale říkejte to lidem, kteří onemocněli mocenskou chamtivostí… Z toho mi plyne, že všechny dosavadní vlády jsou defacto mafie. Na surovinách a energetických zdrojích má prosperovat pouze lid té které země. Tam kde to takhle nefunguje, země chřadne a propadá se do chudoby. A to je náš příklad, stejně jako země, kde ovládly segment této ekonomiky např. USA. Těch “rozvojových” zemí je na světě již dost, aby to pochopili i lokajové protektorátních správ.

Markýza
15. 4. 2023 18:19
Odpovědět  Pijack

Saglasna Pijacku. A tímto se panu Novotnému klaním a klobouk smekám – ten chlap má neuvěřitelnou výdrž a kuráž Davida, ač je Radek. Tomu přispívám a velice ráda.

Jaroslav
17. 4. 2023 08:34
Odpovědět  Pijack

Bydlel jsem kdysi v NL a voda tam byla levnější než v Čezku. No a plyn je tam v současnosti dražší, ca 2.4 Eura za m3. Ovšem prvních pár stovek kubíků je zastropovano na ca 1.4E, co je srovnatelné s českými ca 30 Kč. Inu za posledních 20 let se EU povedlo významně oslabit i vysoce konzervativní NL. Tehdy mi můj NL kolega řekl že jsou “Židé Evropy “, dnes zakazují krávy že prdí a čůraji, prý čpavek je fujky, metan a CO2 také. Zřejmě mají IQ 146

janle57
15. 4. 2023 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Voda je největší zlodějina z produkce mafiánské ODS,její gauleiter Dyba, za megaúplatek zařídil,
že jsou tady takové zlodějské firmy jako Veolia,kterým my,zdejší nejchudší otroci, poctivě odevzdáváme 1000x předraženou vodu z našich přehrad,kam jim zadarmo napršela z nebíčka, zatímco si pan Dyba a jeho rodinka užívá své poctivě vydělané prachy,co na tom,že kubík vody díky vodnému a stočnému zdražila letos Veolia o pakatel,pouhých 16,- Kč,my to přece vydržíme,
obzvláště když, za naše prachy, stát téhle zlodějské firmě opraví zdarma všechny rozvody,
které pan Dyba, za pěkný peníz do štrozoku, přihrál městům a obcím at´se o ně starají.

Pavel z Moravy
15. 4. 2023 14:56
Odpovědět  janle57

Janle, tak já měl na předpisu služeb až do roku 89 v kolonce vodné, stočné natištěno 8 kčs. A nedoplácel jsem. Bydlím v paneláku na družstevce. Co myslíte, budou mi to dnešní zombíci věřit? Asi těžko, to by po mně spíše hodili kamenem. Už je to tady a Havel na hrad. Tak to přece většina chtěla a mám pocit, že většina i když bude vědět, že byla napálena to stejně nepřizná. Pěkný den.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 20:30
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jojo. A já nájem ve 2+1 stodvacet kaček a když to pak zvedli na stošedesát tak jsem se čuřil…
No a teď, za trest, za to čuření, cvakám za garsonku šestapadesátkrát víc a kdybych měl byt, tak stokrát víc.
Jakže je to o těch božích mlejnech?

me2d44
17. 4. 2023 10:28

Pánové, já měl ještě v 1990 nájemné v kvartýru 3+1 412 Kčs včetně vodného/stočného a energií, zvlášť jsem si platil pouze pevnou linku (a později internet) – dneska v 2+1 nájemné 15 000 Kč + 780 za televizi a internet. Mobila mám na předplacenku. Horší je, že po šedesátce se na člověka nalepí nemoci – a pak nějaký pablb navrhne zvýšit DPH na léky. Kéž by ho cholera postihla!

me2d44
17. 4. 2023 11:17
Odpovědět  me2d44

P.S.: Prodej vody se může stát “obecnou službou” jenom tehdy, když zdroje (vrty) a přenosouvou soustavu (vodovody) bude mít ve 100% vlastnictví stát – a někdo z těch “vladařů” a úředníků za to bude morálně, funkčně a finančně zodpovědný. V případě prohřešku – v první řadě zabavit majetek jemu a jeho příbuzným, protože mezi politiky je známo, že nakradené obratem převádí na rodinu!

Pedro
15. 4. 2023 17:18
Odpovědět  janle57

Dyba byl nejhorší gauner v té době, říkal jsem to všem tenkrát, ale ta euforie, rakovina východu.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Opožděná odpověď pro Markýzu:
Hlavní prohlížeč Google chrome. Mám. Modzilu jsem vyhodil už před dekádou, že na howno. Jinak mám na záložce Seznam, kam jsem si stáhnul “noviny”, takže když si chci přečíst co nového, kliknu na záložku a jsem na seznamu a už čtu co na hovínkách a na pokecu a parlistech a tak. A v záloze mám ještě jako prohlížeč Operu, i když nevím proč. Asiže zvyk, mít furt zálohu. Já vám ten návod jak na to hodím do toho našeho pokecu před týdnem, aspoň si přečtete mou odpovědď. Odpovídat nemusíte, ale když už jsem si s tím dal práci, tak aby nebyla zbytečná. Jo a seřaďte si to pod rámečkem od nejnovějšího, ať nemusíte rolovat až dolů. Takže ten návod je na tomto odkazu:
https://www.pokec24.cz/nezarazene/je-zajimave-kolik-lidi-se-stale-jeste-domniva-ze-svetem-hybe-valka-na-ukrajine/

Pijack
15. 4. 2023 11:05

Není důležitý prohlížeč. Důležitější je vlastní mozek. I na dementním prohlížeči mohu myslet 🙂
Stejně jako na I-Děs nebo Hovínkách. Nedělám si z názorů najatých elfů a nácků těžkou hlavu. Sami se v diskuzích doznávají z manipulace a servility k vládě. Jejich sliz v příspěvcích je cítit na míle daleko, i když si to sami neuvědomují. To je vidět, to se nemusí hlásit. Jak říkám, kdo má mozek, tomu je to jasný 🙂

Pavel K
15. 4. 2023 11:51
Odpovědět  Pijack

Teď je na PL člákek, kde v živém vysílání blekotá Žáček (to je ten svazák s ODS) a do toho live vstoupí kolemdoucí pražák a dal mu kopr. Hned naběhla skvadra úderníků od Austriana, že jaký je to dezolát a že mu měl Žáček dát přes držku. Tady se budema hezky mydlit jak je to tu rozdělený na dezoláty a protektoráty, to dobře nedopadne, protože aktivních snaživců se tuna najde mnoho. Děj se vůlr Boží.

Pijack
15. 4. 2023 11:59
Odpovědět  Pavel K

Jj, jsem to shlédl. Smíchy jsem se málem pokakal, jak ten tupý svazák Žáček blekotal oblíbené floskule 🙂 A ta najatá horda elfů… opravdový zážitek. Je to cirka několik desítek fanatiků, kteří pravidelně okupují alternativu. Moc jich není, ale otravují jako hejno kobylek.

PENNYS
15. 4. 2023 19:51
Odpovědět  Pavel K

Myslím ,že jako národ dopadneme daleko huř nežli “PŠONCI”

Pavel K
15. 4. 2023 20:52
Odpovědět  PENNYS

Teď jsem to řešil s babčou, lidi jsou fakt někteří psychopati. Mám to i v rodině. Rus, RF, Putin a je hádka nekecám, pak ještě takových pár lidí znám a nechci pomyslet kolik jich neznám. To je na občanskou válku. Vidí to snad někdo jinak? Já jsem v pohodě, ale když se zmínim o Putinovi, někteří mají pomalu krvavé oči a nepřítečný pohled.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 13:03
Odpovědět  Pijack

Kakáte mimo mísu. Ale tak to bývá, když jeden neví o čem je řeč a zapojí se do ní. Na Modzile není překladač textu, kdy si stačí kliknout pravou klapkou na text a máte ho přeložený třeba z čínštiny. A pak teprve můžete myslet. Myšlení nad nepřeloženým čínským textem by bylo hownu, řekl bych.
😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
15. 4. 2023 18:09
Odpovědět  Pijack

Klídek Pijacku – bavili jsme se s Milanem o klávesnicích, překladech a podobných věcech a k tomuto mi připsal tento koment.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 19:36
Odpovědět  Markýza

Ááááá, už ze zahrádky doma.

Markýza
15. 4. 2023 19:40

Z lesa, Milane, z lesa. To byl výletek! Se třemi vlky v lese….ňam.

Pavel K
15. 4. 2023 20:05
Odpovědět  Markýza

Kolikpak je v mrazáku srnčího? 🤣🤣🤣

Markýza
15. 4. 2023 20:13
Odpovědět  Pavel K

Žádné! Kdyby to bylo na nich, samozřejmě by byl – muflon teda, ty vyplašili. Ale mají přísný zákaz, kvůli vlastní bezpečnosti. Oni to nesou trochu těžce, protože by rádi přispěli, ale to se nedá nic dělat 🙂 Tak mi tuhle ta moje docválala aspoň s úplně shnilou srnou 😀

Pavel K
15. 4. 2023 20:45
Odpovědět  Markýza

Já do čoklů tedy nedělám, ale mám je rád. Otec dělal u Vojenských staveb a když mi bylo cca 13 – 16 tak dovezl z čáry hnědou Dinu a pak černého jako uhel Sultána. Ale dlouho nevydrželi. Dina odešla na zápal plic a ten Sultán zchromnul jako teď já 🤣 na zadní. Ale to je bonus. Hlavně jsem chtěl napsat že mám známého ten má nějakého toho belgického ovčáka, no a ta jich prý udělala. Bez nároku odvolání, neposlechla mrcha. Jinak pohodářka, já cizí jsem si hrál v pohodě, ale viděla srnčí a byla nezastavitelná.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
15. 4. 2023 20:55
Odpovědět  Pavel K

No ano, tohle potřebuje rázný zásah. Elektriku. Já s tím strašně dlouho váhala (a málem jsem se z vlčete pominula, je to prostě divé) než jsem četla zkušenosti jednoho a ten povídá, že je to vlastně velice přirozený způsob (ta elektrika) protože vlk, který dělá, co nemá, je hryznut někým zkušenějším do krku. No namouduši, vždyť je to tak. A žádný traumata prosím nenastaly, to bych ráda podotkla. Ani u jednoho. A funguje to perfektně – dneska už stačí buď jen zapípat, nebo zahulákám “že já tě kousnu, kozo” a je klid.

Markýza
15. 4. 2023 20:57
Odpovědět  Pavel K

Černé jako uhel jsem měla taky, dvě po sobě 🙂 to jsou nádherní čoklové.

Pavel K
16. 4. 2023 09:24
Odpovědět  Markýza

Když jsem mu hodil na louce klíče od domu, tak 15m do dáleko vždy mi je našel. Rozežraní od vojáků byli dost tak jsem běhal pro kořínek k místnímu řezníkovi. K nám vlastně přišli jen dožít po vyřazení ze služby, teď jsem si vzpomněl že ta Dina byla snad z chovné stanice.

me2d44
17. 4. 2023 12:33
Odpovědět  Pavel K

Můj děda míval vlčáka – ztratil klíče ve stodole a když zavele “Lorde přines” tak je měl do 10 minut. No já s malým bytem už 25 let chovám malé knírače – mrně, ale s chováním vlčáka. Do 2+1 ideální, štěkací kredenc nepotřebuji a s velkými psy si poradím ( a pomůže mi i starší Kendy – 10 let, svého času měla kamarádku rotvailerku, Adél jsme pořídili, aby nám nezahynula Kendy stezkem)

Markýza
16. 4. 2023 10:08

Pokračování tam

me2d44
17. 4. 2023 10:37

Hezký den, Milane. No, já se pořád nervuji s MS-Edge (každou chvíli se restartuje kvůli akualizaci), mám i prohlížeč od Seznamu, protože tam mám mailový účet (ale ten prohlížeč od Seznamu jsem už 2 roky nepoužil – když se poperu s Edge, tak se na mail dostanu). Mám i Googla – přes něj chodím zpravidla na Pjakina – vždy v úterý ráno, protože 1. vysílá v pondělí večer a 2.Rusky umím – dokonce mi jeden Ukrajinec řekl, že není možné, abych byl Čech, když mám Moskevský přízvuk – měl jsem dobré učitelky a učitele.

me2d44
17. 4. 2023 10:40
Odpovědět  me2d44

P.S: doplním: na tom Googlu mne z času na čas naštvou, když to video zamknou “od 18 let” s požadavkem na registraci – to pěním až do následujícího úterý a hledám alternativní cesty.

Autor
15. 4. 2023 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Z jiného soudku. Je víkend, tak jsem brouzdal ráno trošku po internetu a pak jsem našel tuto píseň – překlad tentokrát nechávám na “tolerantním” automatu (má to občas kouzlo nechtěného …) – Слобода-Еврейское казачество – Sloboda Hebrejské kozáctví
https://www.youtube.com/watch?v=Z36ZkOYkCqE

Pojďme, přátelé, je čas jít,
V předvečer exodu lidé slaví.
Židovští kozáci povstali,
V Birobidžanu došlo ke státnímu převratu.

V kozáckém kruhu jsme se sešli v tichosti,
abychom dodržovali zákony všech velkých nepokojů,
Zakryli jsme si klobouky jarmulkami.
a k sedlům jsme si přivázali Talmud.

Nikdo se nechtěl stát atamanem,
Ataman by jel do bitvy jako první,
Pak byl zvolen Leo Blazermann,
Bral za to peníze, panebože.

A zvolili jsme Katze jako Sesaula,
Pro jeho ducha a velký nos,
Nenechal nás smrkat do jeho praporu,
A nedovolil nám odpovědět na otázku otázkou.

Teď už je bitva v plném proudu, ale co můžeme dělat?
Nepřítel je všude kolem, co když je silnější?
A my jsme statečně obrátili své řady,
A pobídli jsme své koně.

Hnali jsme se do týlu jako černý vír polem,
Rozhodli jsme se, že kozáci nemají rádi smrt,
Jak naše pejsy čile mávaly,
a v cvalu se proplétali koňskou hřívou,

náš ataman nás dohnal na klisně,
Prosím vás, vraťte se do bitvy,
A koně byli lupy a namydlení,
A kozáci rozkaz neposlouchali.

Tu vyšel Katz: Šalom, bratři kozáci,
Těm, co šli do boje, předám medaile,
A ten, kdo se vykoupil z útoku,
Ten, kdo se vykoupil z útoku.

Nepodlehli jsme jejich prosbám,
Je tu kulomet, a kdo je hrdina?
Náš Rabinovič se schoval na ošetřovně,
Říkal, že je zraněný na hemeroidech.

Na nás se valila lavina nepřátel,
Řady bajonetů, palba olova,
Bránili jsme našeho rabína,
Prodával nám munici.

Ale nepřítel byl silný a my byli poraženi.
Sotva jsme stihli prodat naše vozy,
Všichni jsme se přihlásili jako antisemité,
Tak byla naše židovská otázka vyřešena.

Translated with DeepL

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 14:21
Odpovědět  Peter 008

Hezkýýýý! Mozek je stejně zajímavej orgán. Když jsem si přečetl text, tak mi v palici vyskočil řádek z deníku mají bábrle: “…a Chocholi co eště nedávno hajluvali taky konaj svý dílo. Vožrali se, zapálili stoh, a hulákaj: Svoboda!” Má to tam ke dni devátého května. Tak. A teď si to poslechnu.

Autor
15. 4. 2023 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale to de facto znárodnění jde přesně proti duchu toho, co se tu děje celou dobu od r. 89. To přece nemůžeme našim “drahým” zahraničním přátelům udělat, abychom je zbavili možnosti pořídit si přesnídávku, ne?
Chytří lidé bojovali od samého začátku proti tomu, aby se cokoliv skutečně důležité dostalo do soukromých rukou, ale nebyli vyslyšeni za nikoho. Jenže hlupáci, co nechápou podstatu systému, že totiž zisk soukromníka neznamená to něco rozvíjet, ale jen teď zabrat a vybrakovat a pak klidně nechat i znárodnit, kdy stát to dá do pořádku a pak začne nová vlna dokazování, že soukromník je vždycky ten lepší … Podobně přece několikrát postupovali v minulém století v Anglii, kdy stát odkupoval nebo jen “přejímal” do vlastnictví krachující podniky, zkonsolidoval je a pak znova prodával (za „hubičku“) nebo daroval soukromníkům … A mohlo se zase zvesela hrabat …

Jozef
15. 4. 2023 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Zločiny genocídy sú nepremlčateľné.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 14:31
Odpovědět  Jozef

Vyprávějte o tom nám, Slovanům – třicet milionů mrtvých a nejen odškodnění, nejen reparace, ale ani tuto genocidu nikdo genocidou nenazval! Zato za šest milionů mrtvých Židů cvakaj Němci Izraelitům dodnes.

Jozef
15. 4. 2023 15:59

His-tóriu doteraz písali anglosasi. Doba sa však mení… len aby sme my boli pripravení spoznať pravdu. 🙂
Ako to povedal Stalin: “Na můj hrob bude naházena hromada špíny, kterou až čas odvane.”
(A čo sa týka genocídy Slovanov, absolútne s vami súhlasím. Bola poriadaná už od staroveku a bola vždy naschvál pred svetom zakrývaná. Dávam vám do pozornosti, ak ste ešte nečítali tunajšie dva články, kde je tiež popisovaná: Liberalismus – ideologie diktatury západního kapitálu – 1 a 2.část)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
15. 4. 2023 18:13
Odpovědět  Jozef

No, Anglosasové ji píšou zhruba 500 let, to zas taková doba není. Ovšem, mrskali sebou.

Jozef
15. 4. 2023 18:56
Odpovědět  Markýza

Prepáčte, nie úplne presne som sa vyjadril. Samozrejme, nezačalo sa to anglosasmi. (Tí sú tiež len prisluhovači.) Začalo to už (vary niekde) od čias egyptských žrecov, cez Benátčanov a Janovčanov, ďalej Holanďanov až to skončilo u anglosasov, kde to pokračuje do dnes. Akurát dnes už sú také rozsiahle možnosti vplývať na informačné pole, prakticky v reálnom čase (niečo o tom na objasnenie tu: https://www.youtube.com/watch?v=pXXc_WzFFx8), že sa to vládnucim elitám (a tými nemyslím Fialu alebo Ča-putu) vymyká z rúk. Kedysi nebol taký problém držať znalosti (a pravdu) v utajení, kým sa niečo niekam donieslo, prešlo 5 generácii. Dnes, či už z potreby vdelania pracujúcich otrokov alebo z nekontrolovateľnosti médii, poznatky a pravda presakuje medzi ľudí často. Zakrývajú ju len prívlastkami “hoax”, čo tiež už veľmi nefunguje.
Čo sa týka pravdivých dejín, vládne sa dobre neznalým a nesebavedomým ľuďom, a to sú práve takí, ktorí netušia, kde je ich miesto vo svete, t.j. aká sú ich dejiny. Preto to zakrývanie dejín. Sú to tzv prostriedky riadenia spoločenských supersystémov na chronologickej priorite. (Niečo o tom si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=fuIcKDwy2XI)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 19:45
Odpovědět  Jozef

Zapomněl jste na Vatikán.

Jozef
15. 4. 2023 19:58

🙂 Áno, je to momentálne protipól (druhá strana mince, tandem) anglosasom – liberálnej demokracii. A je aj s nimi odpisovaný.
(Ťažko sa o tom všetkom naraz takto vypisuje, navyše, keď sú príspevky ohraničené.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 20:44
Odpovědět  Jozef

Takhle to stačí. Tedy mě aspoň jo.
P.S. Dobře že omezený počet znaků. Jen bych se zas rozkecal.

All
16. 4. 2023 07:28

Mimo anglosasů především vatikán,ničitelé a vrahové nejen slovanů,ale všech co nekývali na jejich lži,povyšování se na bohy a jejich život ve zlatě a prasáren ( vemme si taky jak např.vyvraždili Katary ! vatikán je satan,místo zla )

Markýza
15. 4. 2023 19:47
Odpovědět  Jozef

No já myslím, že je to důsledek vzniku státu jako takového a podmínka jeho fungování. Jenže nám to v současnosti kapánek zbytnělo, a už to tudíž přestává fungovat – respektive dobře fungovat. S tím infopolem máte samozřejmě pravdu a kolikrát si říkám, že si naše milé světové “elity” rvou vlasy, že ten internet vůbec nechali rozběhnout…..teď už se to nedá, to je jako chytat vodu z protržené hráze. Njn, to jsou ty nenápadné začátky 😀
Taky ovšem po všech těch bestiálních válečných zkušenostech jsou lidi sebevědomější, snáze se naserou, než vyděsí, žádná ohnutá záda……..no, vyplyne z toho rozhodně něco nového, jen toho my se už asi nedožijeme.

Jozef
15. 4. 2023 20:08
Odpovědět  Markýza

Neviem, ako (alebo čo) s tým štátom máte na mysli, čo je dôsledkom jeho vzniku? (Môžte mi tú prvú vetu upresniť?)

Markýza
15. 4. 2023 20:14
Odpovědět  Jozef

Aha – no vznik elit i “elit”, byrokracie, aparát a fungování v tom všem.

Jozef
15. 4. 2023 21:01
Odpovědět  Markýza

No, so štátom je to (podľa mňa) trochu zložitejšie. Jeho úloha je najmä slúžiť ako prostriedok na rozvoj a ochranu národa. Miera možnej nezávislosti štátu je určená zdrojmi, ako ľudskými, tak aj surovinovými. SR a ČR nie je v pozícii, aby mohla byť nezávislá. Bohužial, zdroje na to samostatne nemáme, preto nám niektoré kompetencie musí poskytnúť alebo garantovať ten štát, ktorý nimi disponuje. (Tu zrejme nebudete súhlasiť, lebo na tomto fakte sme sa spolu už pochytili. 🙂 )
Tie štátne “elity” časom zväčša zdegradovali a slúžia silnejším (či už tiež štátnym alebo globálnym) elitám za možnosť parazitovať na vlastnom národe. Čo už, ako šľachta sa množili medzi sebou ako potkany v jednej klietke, a aj bez toho moc inteligencie nepobrali. (Však len žrali, sr.li, súložili a to je všetko. Vzdelanie nula.) Viď dnešné “kráľovské” rody. Nech je všetkým odstrašujúcim príkladom, čo po sebe Beta za odpad ponechávala. Týmto už ani školy nepomôžu. (Bez morálky je vzdelanie k ničomu – nevedie k žiadnym dlhodobým výsledkom.) Politikov (najmä v malých štátoch, ale aj väčších – Nemecko, Poľsko, …) za elity nepovažujem. Sú to rovnakí lokaji ako drvivá väčšina “novinárov” alebo “umelcov”.

Markýza
16. 4. 2023 10:13
Odpovědět  Jozef

Původní úloha určitě, jen stát má zkrátka přirozenou vlastnost, že bobtná. No a když se dobobtná do určité nesnesitelnosti, tak se to buď sesype samospádem, nebo přeskládá (ale to snad dělá jen Čína) a jede se nanovo, trochu modifikovaně. Prozatím ještě nikdo nepřišel na to, jak to udělat, aby stát nakonec nenabobtnal.

Jozef
16. 4. 2023 22:16
Odpovědět  Markýza

Štát v prvom rade tvoria ľudia. Štát sa sám nerozhoduje, čo a ako ide robiť. Rozhodujú zaň elity vo vláde (či už z vlastnej vôle alebo nie). Teda problém “bobtnajúceho” štátu treba hľadať v nich. (Morálka vládnucich elít je odrazom priemernej morálky občanov štátu.) Štát zabezpečuje úlohy, na ktoré jednotlivci nestačia – napr.: obrana, veda, ai. Je to nástroj, ako napr. pištoľ (sama o sebe nie je nič, záleží na vás, načo ju použijete). Môžete použiť štát na rozvoj národa (Švajčiarsko – ale tam je to komplikovanejšie a zamotanejšie), alebo na jeho deštrukciu (Nemecko za Hitlera).
PS. K tomu “preskladaniu” teraz spejú SŠA. Čaká ich osud, ktorý globalisti pripravovali pre ZSSR.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
17. 4. 2023 09:21
Odpovědět  Jozef

Bóže, vy jste hnidopich. To je metafora, že “stát bobtná”. Řeknu to teda jinak: je to otázka sociálního chování. Stádo/hejno se zkrátka v určitýém množství a situacích začne chovat, jako celek, jako organismus. Hezky je to vidět na rybách a hejnech špačků, lidi ovšem dělají totéž, jen s nosama nahoru, přesvědčeni o vlastní úžasnosti a nepřekonatelnosti.Ó! Koruna tvorstva se nebude chovat jako nějaký sleď! No….bude. Je to podobné, jako by “koruna tvorstva” prohlásila, že se vznese a nebude padat, protože přeci není nějaký blbý kámen.
A protože přírodní zákony nám velí chovati se v určitých situacích jako sledi, proto nám ten stát zákonitě vždycky nabobtná.
No a elity i “elity” jsou poslušny téhož zákona – jen si v hejně najdou ta nejlepší místa.

me2d44
17. 4. 2023 12:18
Odpovědět  Markýza

No, dokud bude stát potřebovat na každou blbost samostatného úředníka, tak nám bobtnat nepřestane. Na státních úřadech je spousta “úředníků”, kteří nedělají nic. Ale umí to dobře maskovat a vydávat za práci. A tak naše přebujelá vláda (taky spousta zbytečných ministrů) otevře nové ministerstvo (pro nezaměstnatelné) a to naplní dalšími, co chtějí cucat z daní. A přijde doba – až jim dojdou lidi – že to budou Ukrajinci.

Markýza
17. 4. 2023 12:40
Odpovědět  me2d44

Ale jistěže, až na to, že nejen naše – dělaly to tak už i vlády ve starém Egyptě a Mezopotámii, až na to, že pomaleji.
Hele – Murphyho zákony. Každý si myslí haha, to je legrace – no a já si myslím, že legrační sice jsou, ale pravdivé. Je velmi jednoduché něco zkomplikovat, zato bývá značně komplikované něco zjednodušit.

All
16. 4. 2023 07:22
Odpovědět  Jozef

Překrucovali ji šmejdi z Babylonu, pak šmejdi z Říma,po nich Vatikán,pak Anglossasi

Markýza
16. 4. 2023 10:11
Odpovědět  All

Šmejdi byli, jsou a budou, to tak je. Historií se jako červená nit vine snaha, aby šmejdi neměli příliš moci nad lidem – tak to se nám vcelku povedlo. Že ale budou otravovat, s tím se musí počítat.

Markýza
15. 4. 2023 18:13

Jenže oni se umějí ozvat – na rozdíl od nás. A co takoví Cigáni – co těch pomordovali a taky nemají tenhleten drajv.
Židi to nabrali zřejmě už v bojích proti faraonům, v zápasech s pouští a vůbec, v zápase o holou existenci. Tři tisíce let takové činnosti vás už utuží a naučí urvat si svoje.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 19:52
Odpovědět  Markýza

Nojo, ale jim pomáhal pánbíček. Vemte si jen takový Jericho. Dal jim plány na infrazvukový dělo, pak sním párkrát odbskotačili hradby, a Jerišani měli po ptákách. A v Rudým móři jim zase udělal průchod. To se pak utužuje.

Markýza
15. 4. 2023 20:14

Jo….pomož si, člověče, i pámbu ti pomůže 🙂

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 20:47
Odpovědět  Markýza

Na to znám pěknej fór, ale až zejtra. Srovnal jsem si spaní tak si to nechci zase pokurwit a pak strašit celou noc.

Markýza
15. 4. 2023 20:21

Mimochodem – kdysi jsem viděla sadu zajímavých rekonstrukcí BBC a tam předkládali vcelku uvěřitelnou teorii o tom průchodu – tsunami z výbuchu na Théře. Měli to fakt pěkně spočítaný, že by to šlo stihnout, že by to i historicky plusmínus odpovídalo a vysvětlovalo by to i následné spláchnutí vojsk egyptských plus tu egyptskou tmu.

Milan ze Zahrady Čech
16. 4. 2023 09:51
Odpovědět  Markýza

Mám doma knihu “Příběhy Mrtvého moře” z osmaosmdesátýho roku, kde je historie Židů, tak jak ji prezentuje Bible, objektivně a vědecky fundovaně rozebírána, tu podšprajcovávána různými nálezy a objevy, jako byly např. svitky od Mrtvého moře atd. atd., tu zase demystifikována, tak si do ní chodím pro moudra, když si nejsem jistý. Má 500 stran a ke všemu malým písmem, tak je to často fuška něco dohledat. Už je to roky co jsem ji četl ale pamatuji, že ta teorie tsunami tam taky je. Nejraději bych si ji přečetl znova, ale těch 500 stran a pidipísmo…
Vypadá to, že BBC z ní taky čerpala s tou tsunami.

Markýza
16. 4. 2023 10:15

To je možné, mám pocit že tohle byla solidní a dost respektovaná kniha. Nečetla jsem, ale pamatuju.

Pavel z Moravy
15. 4. 2023 14:46
Ohodnotit příspěvek :
     

To je právě to, že se řeší jednotlivosti v této degenerující společnosti a neřeší se změna systému. Ale asi to většina tak nevnímá, tak ať si potom každý válí tu svoji kuličku jako ten pověstný hovnivál.

Markýza
15. 4. 2023 18:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Systém stejně můžete nahlodat jen zevnitř, tiše a nenápadně, aby si nevšiml.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 19:58
Odpovědět  Markýza

No, s hadrákem jim to s tím nahlodáváním vyšlo.

Markýza
15. 4. 2023 20:17

Já totiž myslím, že je to obecný zákon – když máte pevně ustanovený a mimořádně obrněný systém, tak to jinak ani nejde. Kupříkladu křesťanství takto nahlodalo stávající sstém taky – dál jsem to sice nezkoumala, ale logiku by to mělo. Zaprvé tiše hlodat, zadruhé – odvrátit pozornost. Pozornost je krmivo 🙂

zuzana
15. 4. 2023 15:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Uniklé dokumenty Pentagonu odhalují, jak zpravodajské sítě USA špehují své vlastní spojence

https://aktax.cz/unikle-dokumenty-pentagonu-odhaluji-jak-zpravodajske-site-usa-spehuji-sve-vlastni-spojence/

Pedro
15. 4. 2023 17:30
Odpovědět  zuzana

Na každého něco mají, proto všichni skáčou jak anglosas píská. Odvěká taktika těch primitivů. Oni by nikdy nemohli tak sužovat svět, ale jejich podlost jim dává neuvěřitelnou moc.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 19:55
Odpovědět  zuzana

Mě by spíš spadla sanice, kdyby unikly dokumenty, z kterých by jednoznačně a nade vší pochybnost vyplynulo, že spojence nešpehujou a neodposlouchávaj.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
15. 4. 2023 20:18

😀 😀 to by spadla sanice kdekomu a kdekdo by již slyšel trouby soudného dne 😀

Pedro
15. 4. 2023 17:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Za vším jsou konkrétní lidé, stačí sledovat jejich majetkové poměry, dovolené, auta, domy, účty v cizině. Divili bychom se neskutečně, kolik ksindlu zázračně zbohatlo!

Gales
15. 4. 2023 18:11
Odpovědět  Pedro

Ať chcípnou.

Milan ze Zahrady Čech
15. 4. 2023 19:53
Odpovědět  Gales

Jo. To už tu dlouho nebylo. A já furt co mi tu schází.

Pavel K
15. 4. 2023 20:14
Odpovědět  Pedro

Jó kdo umí holt umí, kdo neumí tak čumí.
Já když se chci zdravě nasrratt tak si zajdu na Seznam a počtu si Super a dovím se kde jaká roznožka momentálně si hřeje rodidlo. Je to dva tři dny tam tuším Bělohorcová? řečila, jak je na Tenerife nemají rádi a závidí Realitku, jak na ně posílají berňák a udání. A takových zbohatlých lepšolidí tam je.