𝟭𝟳. 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱 𝟮𝟬𝟮𝟮

𝟭𝟳. 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱 𝟮𝟬𝟮𝟮
David Martínek

Režim má dnes „Kristove roky“. 33 let. Kdyby byl režim mužem, byl by to mladý chlap. Už ne dítě nebo jinoch, ale mladý rozhodný chlap, plný energie, který si jde za svým. Který chce žít. Růst. Být někým. Mít lásku. Možná rodinu. Víru v sebe. Ve vlastní síly. V budoucnost.

Tak by to bylo dobře. Ale není to tak.

Dnešní režim je pokřivený zmetek. Je to svazák, který vyměnil komunistické floskule za ty dnešní. Je to zlý tvor, který se přizpůsobil novým poměrům. A jak už to v Čechách chodí po staletí: 𝘕𝘢𝘩𝘰𝘳̌𝘦 𝘴𝘦 𝘩𝘳𝘣𝘪́. 𝘈 𝘱𝘰 𝘵𝘦̌𝘤𝘩, 𝘬𝘵𝘦𝘳𝘦́ 𝘮𝘢́ 𝘱𝘰𝘥 𝘴𝘦𝘣𝘰𝘶, 𝘴̌𝘭𝘢𝘱𝘦. Pohrdá jimi.

Ten tvor, který se narodil z Listopadu, je v podstatě otrokem. Jen změnil vektor.

Už se nehrbí před Moskvou. Před UV KSČ. Před policajty, hrozbou vězení a problémů. Hrbí se před Bruselem. Berlínem. Washingtonem. Podobně jako tehdejší soudruzi a svazáci má na své straně všechnu to potřebnou ambaláž. Především přesvědčení, že je na správné straně historického zápasu. Že je nositelem demokracie. Ale je to, bohužel, jen sofistikovanější lhář.

Náš režim je ve skutečnosti je otrokem reliktního systému, který znovu dospěl do hrozivé podoby, v jaké se ocitl před první světovou válkou.

33 let. 𝘋𝘰𝘷𝘰𝘭𝘵𝘦 𝘮𝘪 𝘷𝘻𝘱𝘰𝘮𝘪́𝘯𝘬𝘶.

V listopadu 1989 jsem byl na vojně. V Třebíči. V momentě, kdy se komunistický režim překvapivě sesypal během několika týdnů. Na opuštěné letní posádce železničního vojska. Tahle třebíčská posádka byla pro čerstvého zobáka, se 700 dny do civilu – „milionáře“, jak se posměšně zobanům říkalo, docela výhra. Do Třebíče mě uklidil rozumný poručík zábřežské posádky, který s údivem zjistil, že jsem schopný se naučit stupidní vojenskou přísahu během deseti minut. Jak sám řekl a usoudil, bude lépe, když mě uklidí sem. Abych uniknul teroru starších vojáků, vší šikaně, mlácení a svinstvům, které nastalo, když zobani museli po přijímači na roty. Stejně jsem se teroru a šikaně nevyhnul. Byla všudypřítomná. Nakonec nás poslali do Pohořelic a Olomouce, nejtvrdší bachmy v republice. Kde vyražené zuby, noční přepady, čištění hajzlů kartáčkem nebo vyházené věci z oken byly natolik běžnou věcí, že si to člověk už ani neuvědomoval. Bachma. Neřeš. Přežij.

Za okny posádky panovala revoluční nálada. Trpěl jsem tam. Jako všichni. Venku lidé zakládali Občanská fóra. Všude se mluvilo o Havlovi a demokracii. Režim dokonával. Ale na bachmě to nikoho nezajímalo. Byl to v podstatě poloviční komunistický lágr. Jen teror si uštědřovali navzájem vojáci mezi sebou, za letargického přihlížení ožralých a rezignovaných důstojníků.

Nenáviděl jsem komunismus už před tím. Všechny ty odporné, břichaté, strupaté soudruhy, všechny ty Kabrhelové, Fojtíky, Indry a Mamuly. Jejich věrné lokaje, kteří seděli díky partajní organizaci v čele stolů a rozhodovali, blbě, hloupě o všem. Komunismus, v závěru své existence byl nesmírně podivný režim. Na jedné straně rudé prapory a hesla a hvězdy. Mumlání televize o sklizni. Jakási neochotná podoba ruské glasnosti, která se omezovala na boj o zrno a svítící žárovky.

A na druhé straně už tady jel ryzí polokapitalismus. Praha a její propojená vekslácká, nomenklaturní, zelinářská, obchodní i kumštýřská scéna. Polosvět.

Nebo ostravská burza. Kdo na ní chodil, tak moc dobře ví, jak tady vznikaly zárodky budoucího režimu. Šmelináři. Veksláci. Poláci. Lidé, co měli možnost jezdit ven. Tolerovaní místními komouši.

Hadry, džíny, desky. Kazeťáky. Kosmetika. Videa. Rozprostřené na dekách. Všechny ty krámy, na západě volně dostupné v kdejakým zastrčeným krámu za německou hranicí tady představovaly vrchol luxusu. Který si lidi doma pietně ustavili do sektorek z Dyhoru.

Nikdo nevěděl, co vlastně přijde. Podle mě možná tak Klaus, který o kapitalismu, jako první, mluvil už v Měšťanské besedě v listopadu 1989. Havlova suita tehdy jásala. Konečně máme odborníky. Bože můj.

Havlovi, chartistům a umělcům šlo o to, aby mohli mluvit. Aby je za úsvitu neodváželi policajti. Aby nešli na dlouhé roky do vězení. Za co? Za to že Havel přesnými slovy popisoval realitu komunismu? Když jsem poprvé slyšel z televize, co říká, bylo to jako zjevení. Protože vlastně jasnými slovy popisoval to, o čem mluvili všichni. Že je režim v koncích. Že existuje jiná varianta, než komunismus. Mnohem lepší. Svobodnější.

Chtěl jsem to. Moc. Nechtěl jsem se vrátit z vojny a jít zpátky do nějakého hnusného poloprovozu, bydlet v šedivém paneláku, v hnusném městě, plném špinavých otřískaných baráků. Ostrava byla temné, špinavé a černé město. Snil jsem o městě světel. Městě, plném života. Klubů, barů, muziky, divadel. Smíchu. Radosti. Chtěl jsem práci, která bude dávat smysl. Možnost si vydělat a mít se dobře. Cestovat. Projet celý svět a netřepat se na hranicích. Nebát se, že jen kvůli tomu, že se nebudu moct vrátit. Že zavřou mámu, nebo jí budou dělat problémy, když vycestuji za poznáním.

Věřil jsem, že Havel znamená cestu. A jen stěží jsem mohl tušit, co znamená Klaus. A Tříska. Dlouhý. Nebo Ježek. Podle mě v téhle republice nebyl prakticky, s výjimkou komunistů, nikdo, kdo by ty lidi byl schopen zarazit. Nebo aspoň korigovat. Jenže komunisty nikdo neposlouchal. Takže jsme šli cestou z extrému do extrému.

Komunismus už nechtěl nikdo. Ale o kapitalismu lidé v listopadu 1989 nemluvili. Chtěli jen změnu režimu. Zbavit se Jakeše a Husáka a provést rozumné reformy. Nechtěli kapitalismus. Vím to, žil jsem to. I Havel tehdy ujišťoval veřejnost, že kapitalismus nepřijde. Propouštění, exekuce, nebo výprodej státu? Nemyslitelné.

Komunismus byl už k ničemu. Žil z podstaty.

Říká se, že konec komunismu začal s exodem východních Němců na pražské velvyslanectví. Odkud mohli do západního Německa. A exodus východních Němců spustila reportáž západoněmecké televize, která ukázala Honeckerovu vilu. Honecker byl východoněmecký nejvyšší představitel. Obdoba Husáka. Německá televize ukázala, jak Honecker vlastně žije. Žil v relativně normální vilce, kterou v té době měl na západě každý průměrný kapitán západní fabriky. Trocha luxusu. Ale pro východní Němce, držené po 40 let v přísném režimu, který poskytoval jen skromné výhody, bakelitovou verzi světa, kterou nejlépe reprezentoval čmoudící Trabant, to byla rána do hlavy. Všeobecně deklarovaná rovnost, skromnost, tvrdě prosazovaná režimem do podoby unifikovaných sestav nábytku, zboží i spotřeby Němce jednoduše urazila. Papaláši si žijí takhle vysoko nad poměry? A nás nechají žít v tomhle?

OK. Hlasujeme nohama. Němci v trabantech tak spustili revoltu ve východní Evropě.

Na počátku stálo prosté uvědomění. Oni nám lžou.

Dnes nám lžou ti, kteří nahradili dosluhující komunisty.

Jak je možné, že souhlasím s Katkou Konečnou? S komunistkou. Která se za republiku a lidi pere líp, než kdokoliv z téhle polistopadové reprezentace? Co jsme to sakra udělali s vlastní zemí?

Odpověď je jednoduchá.

My jsme se nenaučili sami sobě vládnout. Pro nás je stále republika vlastně cizí organismus. Po třista let jsme byli otroky jiných. Vídně. Berlína. Moskvy. Každé z těchto silných epicenter moci nám vtisklo svou vlastní představu, jak máme fungovat. Dokázali nás zkrotit. Ten nepokojný, odbojný bójský kmen s tisíciletou tradicí. S tisíciletou historií. Prahou, jedním z věčných měst světa. S kmenem, který má jeden z nejkrásnějších a nejkomplikovanějších jazyků na světě, schopných vyjádřit nejjemnější nuance vědomí. Národem, který má intelekt vetkaný přímo do vlastní podstaty.

Ale přesto stále nechápeme. Skutečnou podstatu světa.

Stará válečná poučka Halforda Mackindera říká: Kdo ovládá Heartland, ovládá Světový ostrov. Kdo ovládá Světový ostrov, ovládá svět. Heartland jsou státy bývalého Rakouska Uherska, střední a dolní Dunaj, Balt, Černé moře, Anatolie, Arménie, Persie, Tibet, Mongolsko a Rusko.

Na druhé straně stojí námořní velmoci. Schopnější. Tvrdší. Silnější. Jejichž systémy jsou napřed. Vznikly z nesmírně tvrdých zápasů a střetů, které tuto námořní civilizaci naučily, mimo jiné, jak účinně fungovat a prosperovat. A zároveň, jak ovládat jiné.

My patříme k Heartlandu. Ale po roce 1989 jsme se přidali k námořním velmocem. Protože existoval příslib, že se staneme součástí jejich světa. A že jejich přijetím se nám dostane dobrodiní sdílet jejich osudy. Normy. Bohatství. Respekt a uznání.

Přičinlivě jsme se jim snažili přizpůsobit. Napodobit je. Být jimi. Ne sebou samými.

Náš systém je ale jen neblahou kopií jejich pracně vybudovaných systémů, které se u nich rodily z krve, válek a strašlivých bojů.

My ale nejsme oni. Naše povaha i zkušenost je jiná. Naší povinností je nalézt jinou cestu.

Naše cesta je cestou míru. Naše cesta je cesta hobitů. Jsme v podstatě Hobiti z Tolkienovy ságy.

Jsme malí. Neválčíme. A je to správně. Budoucnost planety. Mír jako základ všeho. Nepotřebujeme války, protože války nás ničí a ohrožují. Smějeme se diktátorům. Nesnášíme dominantní vůdce. Hitlery. Protože víme, jak to pokaždé skončí. Ví to Poláci, Maďaři. Slováci, kteří si užili Tisa a luďáky. Ví to Ukrajinci. Bulhaři. Ví to i Rusové. Tyhle národy podle mě touží po míru. Je to jejich přirozeností.

Nakonec jsme se ale stali jejich kolonií Rimmelandu. Ne partnery. Přiznejme si to.

Nepotřebujeme agresi. Milujeme chytré lidi a vážíme si jich. Naše historie je plná chytrých lidí.

Náš den je rozdělený mezi práci, rodinu a odpočinek. Je zdravý. Je pro radost. Přátele. Pivo, klidně. Objímání a lásku. A pravdu.

Hodně toho nakecáme. Ale právě náš jazyk a silný a vyvinutý pozorovací talent nám umožňuje spolehlivě rozeznat, kdo bulíkuje lži a maže med kolem huby. Aby vzápětí uškubnul ze společného krajíce pro sebe. Pohrdáme takovými lidmi. Jinde jsou možná ceněni víc.

Západ říká, že hamižnost, sebeprosazení, tvrdost je způsobem, který posiluje systém. Že tvrdá soutěž, kdo z koho, která vystavěla jejich města, zbraně a světovou dominanci je tou nejlepší cestou. Cestou, která z nich udělala velmoci.

Ale tohle je svět středověku. Je to svět nevědomí. Dominance a násilí. Je to svět pohrobků Říma a nikoliv Krista. Tohle je svět, který pokaždé dospěje k hranicím impérií a poté pokaždé znovu dospěje k válce. K nekontrolovatelnému ničení a bestialitě.

Protože planeta je obsazená. Jsou tu jiné civilizace, než jen západní. Ruská. Čínská. Japonská. Latinská a iberská. Africká. Ty mají jiná pravidla a jiné způsoby přežití. Ony ani nemohou chtít být součástí světa námořních velmocí, Rimlandu. Mají jiné podmínky.

A když se tyto světy setkají na zlomové linii, jakou je aktuálně Ukrajina, pokaždé z toho vzejde jen zlo.

Válka. Zabíjení. Protože neustálá expanze a růst, základní princip námořních velmocí, narazí na hranici, kam už prostě dál jít nelze. Jen za cenu vraždění.

Nechceme tohle vidět.

Podobně jako za komunistů Moskva prosadila nejen dráty na hranicích, prosadila propagandou i druh myšlení, který odděloval dva světy. A říkal a nutil, že komunistický svět je spravedlivější a bude na věčné časy. Hm.. Že svět dospěje ke komunismu. Hm.. Kde budou lidé dostávat věci podle potřeb. Nejen podle výsledků.

Byla to lež. Proti přírodě i přirozenosti. I ta nejmenší rybka v oceánu musí plavat a hledat potravu, aby se uživila a přežila. Nemůžeš sypat shora do oceánu a čekat, že se nakrmí všichni. Tak to nefunguje.

Jenže opozitem tohoto komunistického mýtu je dnešní džungle a zlo. Archetypální predátorský režim dravců, kteří se navzájem požírají mezi sebou. A když už nemohou, pro svou velikost, tak svůj zájem a hlad obrátí jinam. Kamkoliv, kde je to možné.

Ale o tom je potřeba lidi přesvědčit.

Podstata morfování pole vědomí Rimlandu se utkává postupně. I země, jako je naše, na pomezí civilizací mezi Heartlandem a Rimlandem je v podstatě rozpolcená. Náš rozum nám říká, že chceme být součástí západu. Protože toužíme být součástí ultramoderního světa, plného zářivě blyštivých technologií, luxusu, spotřeby, hédonismu, individuality. Chceme a toužíme vyniknout.

Když se na tenhle svět nabalí slovo „svoboda“, je vyhráno.

Na tomhle stojí podstata práce dnešních propagandistů.

Ale je to iluze. Svobodní jsou jen ti nahoře a ti, co už vše ztratili.

Ostatní jsou nedobrovolnými otroky systému.

Kde leitmotivem je buď tvrdý, urvi, co můžeš. A když to tak budeš dělat dlouho, nakonec budeš vítěz.

Nad kým vlastně? Nad svými sousedy a přáteli? Na svou rodinou? Před sebou samým?

Na druhou stranu, v naší rozpolcenosti. Srdce nám říká, že cena, kterou za tyhle nablýskané kulisy Západu platíme je nakonec ta, že přitakáváme dominanci a predátorství. Násilí. Zabíjení. Intrikám. Globálně prosazovaným sofismům, které umně zakrývají kořistnou povahu dnešního světa. Ovládaného stále námořními velmocemi.

Je to na každém z lidí. Nakolik dokážeme zatvrdit své srdce a omluvit svědomí. A přijmout sofisma, která všechny ta svinstva, války, vraždění, kolonizaci, neokolonizaci, bombardéry nad Vietnamem, Laosem, Koreou, Afgánistánem, Indonésií, Libyí, Jugoslávií, všechno to vraždění ve jménu demokracie omluví. Protože nepřítel. Rus. Kubánec. Vietnamec.

A pak se divíme. Že Rus, ten podrobený národ vytáhne do boje. Tou samou kartou.

Jsme uraženi. Co si to ti Rusáci dovolují? Tohle jim není dovoleno. Imperátoři. Putler. Agresoři.

Jim je přece dovoleno jen trpět. A snášet rány.

33 let.

Myslím si, že jsme rozpolcení. Že se teprve stále hledáme. Masaryk správně říká, že potřebujeme 50 let, abychom se stali sami sebou. Minimálně demokraty.

Musíme se naučit sami sobě dobře vládnout. Nikdy nám to moc nešlo.

Odbojné české stavy dokázaly v roce 1619 stát se stavovským vojskem pod velením hraběte Thurna před Vídní. České stavy měly šanci porazit Habsburky. Prosadit si vlastní český stát. Ale nedokázali si sehnat peníze, udržet armádu a vybojovat si vlastní budoucnost. Porazit nejen Ferdinanda, ale i Mansfelda a Buqouye u Záblatí. Hádali se, nepodporovali se a špatně si vybrali vladaře. Fridrich Falcký, kalvinista, byl v podstatě pozér, vybraný tak, aby příliš neohrožoval zájmy jednotlivých stran.

Nakonec všichni jen přihlíželi, jak kat Mydlář usekává hlavy představitelům odboje.

Prohráli jsme zápas o první středověkou podobu spravedlivějšího světa. Magna Charta? Jako počátek demokracie? Ne. Jen uznání práv nejvyšší britské šlechty králem v nesnázích. Pokus o demokracii hledejme tady. V Čechách se rodila vize spravedlivějšího světa.

Tábor je nejdůležitějším středověkým konceptem pro spravedlivou společnost. Měli bychom být pyšní na to, že jsme se opakovaně pokusili hledat a najít spravedlivější řád. Na jejímž počátku byli moudří lidé. Jan Hus. Spravedlivý, čestný a odvážný člověk.

Aby nakonec, jak už to u nás bývá, jsme tu věc nedotáhli do konce.

Husity neporazila vojska křížové výpravy. Ani zuřivý vztek tehdejšího světa a jeho vládců. Které husitská revoluce nesmírně děsila. Kteří na zemi vyhlásili interdikt a klatbu. A křížovou výpravu.

U Lipan se nakonec zabíjeli navzájem bratři husité. Lidé, kteří se znali. Protože ustavit z tehdejších husitských komun spravedlivý řád a systém bylo jednoduše nad síly tehdejšího světa. Nad možnosti doby. Žižka věděl, jak válčit. Ale už nevěděl, jako konstituovat systém.

Neuměli jsme si vládnout.

Myslím, že teprve teď začne vyrůstat nová česká elita. Duchovní.

Vzniká z vědomí. Z myšlenek. Učí se z historie. Z poučení z předchozích proher.

Nebudeme budovat tisícileté říše. Jsou k ničemu. Nebudeme věšet vlajky a torpédovat lidskou mysl masivní indoktrinací a propagandou. Nepotřebujeme to. Lidem stačí říkat pravdu. Jsou dost chytří na to, aby pochopili, co mají dělat. Nebudeme ukazovat prstem na jiné a řvát, s novými Hitlery, tyhle potřebujeme pozabíjet, abychom získali nový životní prostor. Ne.

Naše cesta je a bude mírná. Bude to cesta lidí, kteří opečovávají zemi jako zahradu. Kteří žijí v symbióze se zemí, planetou, ostatními lidmi, rasami i národy. Kteří hledají cestu k životu pro všechny, nejen pro vybrané. Kteří vědí, moudře, že lidé potřebují motivaci, víru, práci, aby se z nich nestala zlá, líná a zdegenerovaná zvířata, jak to ukázal Calhounův pokus s myškami.

Ale bude to něco stát.

Nevybojuje to za nás nikdo.

Musíme my sami. Jeden vedle druhého.

17.11. 2022 dm

sdíletj na

4.4 18 hlasy
Ohodnotit příspěvek
69 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
RASputin
17. 11. 2022 21:55

je to tak a bohužel ta degenerace se prohlubuje, viz školství

Pavel
18. 11. 2022 01:16
Odpovědět  RASputin

Skolstvi a pedagogove s miliardami rocne zarucuji otrokarsky rad.
Kazdej rezim plati stedre.
Autor je mladej a proto si zatancuje a sklouzne pohodlne na nasledcich a o pricinach nejen nema ani potuchy ,ale ani neni videt ,ze by se nejak zamyslel.
Husite napr. vyhravali ,kdyz na zapade vladla velika krize..A valky.
Trvani husitu udrzel neobycejny schopny genius Zizka.
Tabor a system vlady nebyl bez nej udrzitelny..
Zase jde o skolni vyuku ,opakovanou ,zde a nasledky vzdelani ,ktere nici svobodne mysleni od prvni tridy..
Precpavanim 6-8 hodin denne udesnostmi. Aby ztrnulost mysli totalne zavladla.
Aby lide umeli cist propagandu jen ale pri cteni nemysleli a byli negramoti.
Aby vald diktator pedagog, ktery opakuje latku z jedne ucebnice 20 let a dal.. .Po skole pak zacek zvykly na vychovne diktatory se preda dalsim, do uceni a dalsich organizaci tvrde a neuprosne vychovy ..
Akademici ovladnou media a falsovani vseho.Ve prospech politiku.
Mit plnou hlavu nervove soustavy zizal, ucit se a vedet jaky je hlavni mesto Habese ,znamena nepropadnout.
Od sesti let jsou deti terorizovani vice nez veznove

Pavel
18. 11. 2022 01:28
Odpovědět  Pavel

Vezen nemusi vedet zpameti latku za celej rok z ucebnice botaniky s otupujicimi podrobnostni a kdykoliv prednest u tabule.
A v pripade , kdyz nevi, byl taky jako dite krute potrestan..
Kdyz dite udela prestupek a nebo nezna poradne latku /treba si ihned nevzpomene na stupinku , nebo se nediva na tabuli/, ucitel ihned dite uda rodicum, aby tresty /pod vznesenm pojmem vzdelani /,nikdy nekoncily a deti jsou brzy ustraseni neurotici vystavene denne hrozbam vseho druhu..
Uceni je prinuceni ucit se neco co nikoho nezajima..
Donucovani a vychova k otroctvi, zde zacina..
Pak nastava velke diveni , kde se ty poslusni obcan kazdemu rezimu berou a udavaci v narode taky berou ,asi narod je spatnej..
Po skonceni skoly umi cist propagandu vladcu , nemyslet a tupe zase opakovat ,kazdej je zvyklej na diktatory pedagogismu a proto uz davno je skola nezbytny nastroj pro vrchnosti vseho druhu , od cisaru az k demokratum..

Jirka
18. 11. 2022 10:59
Odpovědět  Pavel

Mam pocit že jste dlouho nenavštívil nějaké slušné statni gymnázium. Byl byste překvapen. Na řadu pedagogů tam působících nemáte ani náhodou . Jistě, jsou tam i lemplové, ale tomu se nevyhnete. Nemluvim o Z Š, tam je to opravdu někdy tristni. A soukromé školy – to je opravdu loterie.
Přes všechny ty destruktivní zásahy pod hlavičkou reforem v posledních desetiletích státní gymnázia ještě maji slušnou úroveň. Ale jak dlouho to vydrží? Měli jsme špičková odborná učiliště. Kde jim je konec!

Gene
18. 11. 2022 13:04
Odpovědět  Pavel

Pavle, s vasim komentarem castecne nesouhlasim. Jako mlademu, kdyby mi rodice a ucitele castecne nepritli, tak budu na tom jak tedy v Americe ctyriceti leti ucni, kteri si cely zivot delali co chteli a na stare roky zjistili ze potrebuji remeslo, nebo nejaky druh skoly. Vetsinou je k tomu donuti ne tatova tvrda ruka, ale bida a neuspesny zivot. O jejich celkovych znalostech vubec nema cenu psat. Ovsem mate pravdu v tom ze je nesmysl nutit decka do predmetu ke kterym nemaji vlohy. Ale to by prave uz melo byt na rodicich a ucitelich.
Pokud rozumim pisete ze donucovani a vychova vede k otroctvi. Ja si to nemyslim. Prave lide bez znalosti jsou tady nejvetsi otroci, pod tlakem nejsou schopni jednat. Vidim to v treba v malych ucnich, kteri byli prinuceni tatovou tvrdou rukou jit na remesl, nebo pokracovat ve studiich, ze po urcite dobe jsou za to tomu kdo je k tomu prinutil vdecni. A co se tyce toho otroctvi, prave naopak. Ziskali sebeduveru a neda se s nima tak lehce manipulovat jak z tema co porad tapaji. Ovsem vseho z mirou.

Editor
19. 11. 2022 11:00
Odpovědět  Pavel

Pokud je ten rok v biologii botanika, no tak holt se učí botanika. My třeba měli v biologii v 9. třídě geologii a naučila nás to p.učitelka tak, že to nikdo z nás nezapoměl. Bude jí kolem 90 a když máme školní sraz, tak ji zveme. Ze školy jsme odcházeli 1968. Umění ústního projevu je jeden z účelů ústního zkoušení. Zatrháváním variant v testu se nikdo pořádně nic nenaučí. Biologie vadí, matematika vadí, fyzika vadí, chemie vadí. Proč? Protože je neokecáš. Ve fyzice chtějí z osnov (nebo jak se tomu říká dnes) vyškrtnout Ohmův zákon, Archimedův zákon. Asi také vyhodí jednoduché stroje a co pak chtějí ve fyzice učit?

Gales
18. 11. 2022 10:58
Odpovědět  RASputin

Holt,západ nás nachytal na vidinu zlatého telete a lidi zblbli.A zblbli do té míry,že si nechali ukrást i to co je živilo.Takže není bejt na co pyšnej. Některým lidem nespadly klapky z očí dodnes.Bohužel.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Veny232
17. 11. 2022 22:07

Koukám Budhista Vrabel už netáhne…To bude tím,že žádná něžná revoluce neexistuje. Tak až vám to všem dojde a budete mít v ruce ty Sekery, tak dejte vědět….Vyřvávat každý týden na náměstí,zatím co Fialka rozdává usměvy do televize,a Séreš pase Ukrajince na Václaváku… prostě nikoho dlouho bavit nebude…Já Král to vím. 😀 Každá revoluce se musí zaplatit krví. Aby se mohla zapsat do historie a potomci si jí vážit. Nepotřebujete Budhistu,ale Kata.Říkám vám to pořád.

Pavel
18. 11. 2022 01:29
Odpovědět  Veny232

Dle jejich skutku /nikoliv dle nekonecneho zvaneni / poznate je..
Vrabel dela skutky. A kdo jeste?

Veny232
18. 11. 2022 07:52
Odpovědět  Pavel

Kdo jsem? No to je přeci jasné, nečtete Bibly? Já jsem Václav z rodu Vlčků z rodu Vznešeného,třetí Vlček z vrhu, z domu číslo 7 ,narozen na kořenech tisíciletého Dubu,Paladin čtvrtého řádu, Strážce Světla Nebeského, Patron Země České, Levá ruka Boží. Přišel jsem zahnat Bestii z Perntagramu krví vypuštěnou,do propasti kam patří. To už se stalo, její Kreatury už nemají moc, jejich Bůh už je neslyší. A pro to se svět probouzí,aby mohl přijít Zlatý věk lidstva a bohové učitelé se vrátit na Planetu dětí. Však vám to tisíce let píší všude. “poslení budou první”, ztracené děti se navrátí”,žalm 47.
“Knížata lidských společenství se shromáždila, jsou lidem Abrahamova Boha. Vždyť štíty země náležejí Bohu nesmírně vyvýšenému. “Bůh vystoupil vzhůru za hlaholu, Hospodin za zvuku polnic. “Podrobí nám lidská společenství, národy k nohám nám složí . “Zpívejte žalmy Bohu, zpívejte žalmy, zpívejte žalmy našemu Králi, zpívejte žalmy!

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 09:41
Odpovědět  Veny232

Ptal se “kdo ještě”, neptal se “kdo jste”…

Předvedl jste ukázku toho “nekonečného žvanění” z naivity, nebo jako sarkasmus ?
(A tím, že potom citujete Bibli, to nespravíte…)

πα½

Veny232
18. 11. 2022 17:14
Odpovědět  P.A.Semi

A ty snad věříš, že by mohl nastat Zlatý věk beze mne? Předvedl jste ukázku toho „nekonečného žvanění“ z naivity, nebo jako sarkasmus ? Na tohle ti nedokážu odpovědět,protože ta věta nemá žádný smysl.
Všechno je to jen o tom jestli věříš nebo ne. Pokud ano,tak víš kdo jsem, pokud ne ,nepochopíš. Já jsem se ti představil,a kdo jsi ty? Že si dovoluješ poučovat potomka rodu Vlčků, jehož předci veleli vojskům po boku Prince Evžena Savojského v Tureckých válkách?! Představ mi svůj rod, ať vím s kým mám tu čest? Mojí rodině dluží celá Evropa za svou existenci. A co té tvé?Hádám že tvůj předek někde čistil kopyta koním,když moji předci veleli armádám v nejkrvavejších bitvách historie! Takže být tebou,jsem opatrný s těmi soudy. Tisíce let ,to tisíce lidí nesepisují do knih jen pro srandu králíkům. Nebo jak si představuješ, že to bude vypadat? Mám si obléct nějaký svítící hábit , a nad hlavu pověsit svatozář? Pak budeš spokojen? Sleduj události které se dějí, přečti si Nostradáma ,Vangu, Bibli, Sumerské texty…pak pochopíš co se děje. „Knížata lidských společenství se shromáždila” A kdo jsem já? A neříkej mi že tituly jsou zrušené. Bohům to ten člověk totiž neřekl.Že je zrušil 🙂

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 18:27
Odpovědět  Veny232

Co na větě “Předvedl jste ukázku toho „nekonečného žvanění“ z naivity, nebo jako sarkasmus ?” vám není jasné? Umíte česky?

Člověk se nemůže chlubit zásluhami svých předků… To jste dostal v dědictví jako dar… Komu bylo hodně dáno, od toho bude hodně požadováno… Doufejte, že budete mít příležitost v odkazu svých předků pokračovat…

Já pocházím z rodu Konstruktérů (můj praděda stavěl jeden z Pražských mostů, nevím který), můj děda konstruoval družici pro sověty. Můj táta byl a bratr je spisovatel…

V roce 2014 jsem vyřešil problém stability v Einstein’s Universe, což dokazuje nesmyslnost Velkého Třesku, a vyřešil jsem podstatu Gravitace… Ale zcenzurovali mi to, zatím… https://pi-alpha.org/DL475
Přeložil jsem třetinu Bible do češtiny, je to naprosto revoluční překlad a hodně to změní… Ale zcenzurovali mi to, zatím…
A jak zkoumám Sluneční fyziku, objevil jsem nápisy na Slunci… Bude to zajímavé, pokud se mi to podaří prosadit, aby to Lidstvo pochopilo…
Jsem Syn Člověka, druhý příchod Krista… Bůh to psal na Slunci, opakovaně… Pochybujte o tom… https://pi-alpha.org/CnS (a další jsem tam zatím neuvedl)
A jen čekám, až se mi podaří prolomit tu Cenzuru…

πα½

Boomer
18. 11. 2022 18:45
Odpovědět  P.A.Semi

..asi bušíte na nesprávná vrata a já bych je raději ani neotvíral. To vypadá na Opavu-Kateřinky..

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 21:35
Odpovědět  Boomer

Ale já na žádná vrata nebuším… Veny Vlček se ptal, tak jsem mu odpověděl…

Vklidu pracuji a občas publikuji, jak to jde… Leckteré své práce jsem si přečetl víckrát, než všichni mí čtenáři dohromady… Ale to se časem změní, a i proto toho nepíšu zbytečně mnoho…

A především nikomu nic nenutím, jen to nabízím… Vy nebo další to časem pochopíte, v čem vám to může pomoci…

A ovšem – na Svobodu Slova tu máme Ústavu a ne Ústav, a Spisovatele nebo Žurnalisty do Blázince zavírají jen Totalitní Režimy…
(Jako třeba nedávno statečného Kanye West v USA… Pokud ho rovnou nezastřelili?)

A také nepotřebuji, aby mě někdo uctíval nebo mi slepě věřil (viz Zj19:10), naopak uvítám, když se mnou někdo nesouhlasí… A nejsem neomylný, třeba i zde mě třeba Albi nekolikrát poučila o mém omylu… Víte – těm “neomylným” jejich chyby zůstávají, protože nejsou schopni je rozpoznat a opravit…

Ještě možná na pochopení – ve své knize SC25 mám na straně 173 fotografii a určité vysvětlení, protože to mělo svůj důvod…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 22:17
Odpovědět  P.A.Semi

(Toho Kanye West zmiňuje třeba Jim Stone https://www.rumormillnews.com/cgi-bin/forum.cgi?read=211108 (anglicky), a je tam i odkaz na video od Amazing Polly, která to vysvětluje zase z jiné strany…)

S tím “bušením na vrata” jste možná myslel Zj3:20 , nebo mohl myslet… Já chápu, že tady mezi Ateisty vás tím nedojmu, ale ono je to myšleno obrazně a do určité míry se to dá chápat, že tu “stojím u dveří a tluču” tím, co a proč tu postupně píšu…

Víte, a s každým se snažím jednat “jako rovný s rovným”… Ten dělá to a ten zas tohle, a všichni dohromady ten Národ posouváme dopředu do Budoucnosti…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
18. 11. 2022 19:06
Odpovědět  P.A.Semi

Parsifal?

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 21:17
Odpovědět  Gales

Myslím, že spíš Lohengrin…
Víte, ta vesnice, kde jsem donedávna bydlel, má ve znaku Labuť a půl vejce…
A měl tam pro mě Wagner jednu důležitou radu… Což jsem ale věděl i bez něj, protože to píše i Zj19:12, a už i vím proč…

A ovšem Werich v “Sůl nad Zlato” mě také varoval, jak se tam princ “Hezoun” chvástá, které všechny Pohádky jsou o něm… Není to pěkné… Takže i když jsem si lecčeho vědom, tak o tom nepíšu zbytečně… (což zde píšu mimo jiné i proto, aby i toto pochopili, až to pochopí…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
František Rýpal
18. 11. 2022 09:39
Odpovědět  Veny232

A následně, každá opravdová revoluce požere své děti. Ta sametová prožrala jen bohactví a duše českého národa.Proto to nebyla revoluce, ale jen majetkový převrat.Pokrytci se včera mohli opět v Praze přetrhnout na Národní, na Alabertově. Bóóže a ty kecy……

Veny232
18. 11. 2022 16:58
Odpovědět  František Rýpal

Opravdová ne, jen ta falešná…

Gales
18. 11. 2022 10:22
Odpovědět  Veny232

VIDEO: Klaus Schwab v projevu na summitu G20 v Indonésii ohlásil nástup multipolárního světového pořádku, který bude řízen a ovládán konkordátem civilních vlád a velkým businessem! Šéf Světového ekonomického fóra to nazval novou érou zainteresovaného kapitalismu, což není nic jiného než vláda korporací a uplacených vládních úředníků, jako jsme viděli během covidové krize, když farma koncerny řídily politické kroky jednotlivých vlád! Podle Schwaba zlikviduje 4. průmyslová revoluce veškerou konkurenci, protože trhy ovládnou pouze ti, kteří přišli jako první a jsou z nich proto rychlé ryby!Z Ajronetu.

Gales
18. 11. 2022 10:30
Odpovědět  Gales

Takže stát nebude mít žádnou vlastní ekonomiku a bude pouze administrativním nástrojem korporací. Korporace budou řídit banky,samozřejmně ty judovské. Mám neblahé tušení,že Vrábel dává dohromady stát a Fiala převádí finance do bank aby potom mohli zakládat korporace.

Gales
18. 11. 2022 12:26
Odpovědět  Gales

A až Fiala splní zadání,tak na ,,nátlak” lidu odstoupí.

Gene
18. 11. 2022 13:13
Odpovědět  Gales

Ale, vzdyt to se uz deje desitky let. Zakladat korporace? Vzdyt ty tady uz jsou, jsou to prave ty banky. A nase vybrane penize, ty se jenom rozdeli, tak aby z nich meli hlavouni co nejvetsi prospech.

Gales
18. 11. 2022 16:32
Odpovědět  Gene

To stát ještě něco mohl vlastnit.Teď už nebude.

Boomer
18. 11. 2022 19:15
Odpovědět  Gales

..budoucnost patří správcům a vlastníkům AI(Artificial intelligence).

Administrátor
P.A.Semi
19. 11. 2022 00:45
Odpovědět  Boomer

Doufám, že Budoucnost patří Sebevědomým Národům, a že tyhle jejich AI Hračky půjdou brzy na smetiště dějin…

πα½

Aleš
17. 11. 2022 22:52

Rozumný článek.

Administrátor
P.A.Semi
17. 11. 2022 23:52
Odpovědět  Aleš

Je to velmi moudrý článek, jeden z těch, které stojí za to si přečíst víckrát…

Jen pro ty, kdo neumí anglicky – Rimland je “země na okraji” jako opak Heartland “země v srdci”…

πα½

Markýza
18. 11. 2022 09:26
Odpovědět  P.A.Semi

Je to krásný článek. A trefuje se do černého.

Autor
17. 11. 2022 23:21

Jsou tu smíšeny dvě věci. Za prvé autor píše o silných v bojích vykovaných národech. Za druhé píše o neschopnosti si sami vládnout, tedy jako – dejme tomu – občané státu. Jenže ty přímořské státy budovaly svět ne pro lidi svých zemí, ty využívaly o sto péro, ale opět jen pro vyvolené. Jakékoliv “demokrtické” ústupky, které právě vyvolaly pokusy o něco jiného, jsou právě dne slikvidovány a je snaha “vrátit” styl vlády pouze skutečné hrstky vyvolených.
Pořádně se podívejme na historii Anglie, Francie, konec konců USA. ZVláště historie Anglie je plná krutiosti a vražd genocid. Moře, oceány mají i jiné velké státy. Ne v tom to není. Je to v tom že právě kruté a dobyvačné “elity” jednotlivých států, které měly úspěch jakoby, se vyznačovaly právě tou krutostí, lhostejností a honbou za mocí.
Neschopnost občanů si vládnout sami je pak vlastně typickým znakem všech, i těch silných států. Také tam opbyčejní lidé nemají žádné medové životy. Nevěříte? Podívekjte se pořádně na skutečné zprávy z Anglie, např. umrznutí důchodců je tam už dlouhá léta prostě zvykem a nikoho to tamn neudiví. V Americe je sice pomaleji roustoucí, ale přesto rostoucí nezaměstnanost ai zaměstnaní stejně jako my, mají obrovské problémy se svým rozpočtem. Ovšem, to je normnální. Podívejme se na další silný stát, který se začíná hroutit, na Německo. Musím pokračovat?

  • pokračování
Autor
17. 11. 2022 23:37
Odpovědět  Peter

To, co zničilo tento poslední pokus o nco jiného bylo “obyčejné maloměšťáctví”. Především část věrchušky v Sovětskím svazu byla okouzlena životem západu. Mysleli si, že je tam přijmou jako sobě rovné. Nepřijali. Obyčejní lidičkové zase chtěli mít všechno hned a nechali se koupit, jak dnes dobře chápeme, reklamními časopisy. A přitom každý hned věděl co a jak bude podnikat. Musel jsem se – pro jistotu jen v duchu – tenkrát smát. Kolik třeba najednou bylo lidí co mělo šlechtické kořeny. Jeden dokonce tvrdil, že je potomek majitele Karlštejna. A kolik lidí v tom podnikání uspělo? Zas tak moc ne. Měli představu o tom, jak fungovala společnost před tím, ale nevěděli jak bude fungovat potom. Můj táta jasně viděl kam to povede a tak jsem byl aspoň částečně vyzbrojen.
To hlavní, co totiž umožňuje tento všechen stav nejen u nás, ale v celém světě je neochota k odpovědnosti za své činy.”Elity” nechtějí mít odpovědnost za nic jiného, než co mají v truhle a ti “dole” zase se v drtivé většině bojí odpovědnosti, protože při tom se nedá užívat ten báječný “polistopadový” svět. Podívejte se kolem sebe právě teď.

Albi
18. 11. 2022 01:06
Odpovědět  Peter

Perfektní – není k tomu co dodat, jen se zamyslet. Třeba postupně nad každou věrtou.
Začít by se mohlo např.:
“….část věrchušky v Sovětskím svazu byla okouzlena životem západu. Mysleli si, že je tam přijmou jako sobě rovné. Nepřijali“.
Protože ta má obecnou platnost – týká se každé – nejen sovětské – věrchušky, ale i každého “východního” plebejce (vč. “východních” Němců.. Dokonce ani ti nejsou ještě úplně plnoprávní s těmi “západními”.
Co potom ty “pronárody” tzv. východního bloku! Ani nasyslený majetek v tom nepomůže

Editor
19. 11. 2022 11:07
Odpovědět  Peter

Bohatí Rusové byli vždy přijímáni tak nějak jinak už od dob Petra Velikého. Ani za carů je nebrali jako rovné. Přitom jak Francouzi, tak Prusové velmi rádi provdávaly dcery do nejbohatších rodin, kdo nedosáhl na následníky trůnu, spokojil se i s velkoknížaty a vévody.

Pavel
18. 11. 2022 01:32
Odpovědět  Peter

Ze skoly kazdy veri jen tem ,co mluvi /jak kaze a nuti deti , ucitel na stupinku/ ..
Odsuzuji kazdeho na koho jim ucitel ukaze..Vychova nese sve ovoce..

primak
18. 11. 2022 03:55
Odpovědět  Pavel

Ne vždy a ne u každého. Když nám komunističtí učitelé v dějepisu vykládali, že nás sověti osvobodili, my jsme věděli, že nás osvobodili šlechetní Američani…

Lékořice ok
18. 11. 2022 09:46
Odpovědět  primak

❦︎𓆉︎

Mirek
18. 11. 2022 13:51
Odpovědět  primak

Hezká ironie.

Rapa
18. 11. 2022 00:32

Tahle civilizace bude zničena,zanikne.Je nepotřebná pro život.Co zůstane ? Příroda,svět rostlin.Jedině tento rostlinný svět se naučil respektovat navzájem,spolupracovat,žít.Současná civilizace se to nenaučila.Přežijí a zůstanou ti,kteří podobně souzní jako svět rostlin,ti co budou spolupracovat a pomáhat si navzájem.Nejblíže k tomu mají lidé s otevřeným slovanským srdcem,lidé žijící v těsném kontaktu s přírodou a jejím prostřednictvím i propojení s Bohem.

Jiří
18. 11. 2022 01:02
Odpovědět  Rapa

Ok. Tahle demosračka fakt nemá pro slovany budoucnost, ale věřím v to co říkáte. V boha nevěřím, ale pokud existuje, měl by být nejdokonalejší bytost ve vesmíru, tudíž absolutně neutrální. A tím pádem pro normální národy dobře. Pokud neexistuje, musí existovat druhá nejdokonalejší bytost ve vesmíru a opět by to byl pro nás bůh. Vlastně chci jen řict, že buď zabojujem ještě jako slovani nebo nás západ sežere, prodá nebo obětuje, jinak na nás sere. To jen ten náš signál s děckem místo ministra zahraničí žije mimo realitu. Dospělí lidi jsou už snad v obraze.

primak
18. 11. 2022 04:01

“jak Honecker vlastně žije. Žil v relativně normální vilce, kterou v té době měl na západě každý průměrný kapitán západní fabriky. Trocha luxusu.”

Tento “luxus” – a mnohdy ještě větší – mělo u nás v 80tých mnoho těch, co se uměli v taxikářsko-číšnicko-pumpařsko-řeznickém režimu správně orientovat se správnými kontakty.

m.petr
18. 11. 2022 06:12

autor vidí v minulém režimu JEN negativa.to,že se stavělo o sto šest,všechno jsme vyráběli,měli nejpřísnější normy na potraviny na světě,levné potraviny a dostupné bydlení,a mnoho dalšího,o tom ani slovo.stačí si OBJETIVNĚ přečíst vzpomínky Jakeše.není pro zaujaté fanatiky!!!byly hlídané hranice,nízká kriminalita,žádní žebráci+bezdomovci…

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 06:56
Odpovědět  m.petr

Víte, protože jsou lidé, kteří si víc všímají Duchovní podstaty, než kolik se čeho vyrábí a jaké jsou životní standardy…

Anebo Estetické podstaty: “bydlet v šedivém paneláku, v hnusném městě, plném špinavých otřískaných baráků”… A ještě mohl dodat “a rozbitých ulic”… (rozkopané ulice byly dost běžné)

Na druhou stranu – dnešní předměstí s vilami jsou pouhé Noclehárny… Žádná infrastruktura, protože se tam žádná nevyplatí, protože je tam málo lidí v “pěší” vzdálenosti, aby se to uživilo…
Bydlel jsem od 1986 v Praze na sídlišti na Jižňáku. Do deseti minut chůze byly okolo dvě základní školy, obchodní centrum, kulturní centrum, kino, lesopark… Autobusová doprava i Metro do centra… Dalo se tam plnohodnotně žít, auto nebylo nutné…
Ve vilových čtvrtích na předměstí jsou dnes jenom vily… Žádný obchod, možná Vietnamec s večerkou, a žádná kultura, a leckde ani les… Ti lidé tam jenom jezdí přespávat, ale pracovat i bavit se dnes jezdí do vzdáleného Centra, a večer zpátky přespávat do vilové noclehárny… A bez vlastního auta se neobejdou…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 07:20
Odpovědět  P.A.Semi

Akorát tam na Sídlišti nebyl nikde v pěší ani cyklistické vzdálenosti žádný Kostel… (Dnes tam asi jeden je…) A lidé ani nechápali, proč by tam měl být…
(Což ale v nových vilových čtvrtích také většinou žádný není…)

Inu, možná to je obecnější – leckdo ani neví, co mu chybí a proč a jaké to má důsledky…

πα½

Markýza
18. 11. 2022 09:31
Odpovědět  P.A.Semi

Řekl jste to za mě a líp, než bych vymyslela. Ano – mně třeba vůbec za totáče nechybělo, že nemůžu sehnat ty správné džíny. Pravda, s taškami na střechu už to bylo horší 🙂 Ale i tak mně nejvíc chybělo, že jsem se nemohla účastnit myšlenek, nápadů a zajímavých konceptů, které jsem tušila všude “venku”. A té svobody vyjadřování a konání, která tam tehdy byla.

Staník
18. 11. 2022 10:05
Odpovědět  P.A.Semi

To je naprosto přesné. Kamarád mi vyprávěl, jak se z Jižňáku přestěhovali právě do podobné vilové čtvrti. On chodil do práce, chodil domů jenom přespávat. Manželka doma. Stěžovala si, jak tam nic není, jak jí to tam nebaví a pozlátko krásného a nového bydlení jí nic nepřineslo. Povídala přesně to, jaké měla možnosti předtím a tady byla jenom ve zlaté kleci. Byl to boom po revoluci, kdy všichni chtěli z těch ošklivých šedivých sídlišť do vlastního bydlení, které se stalo zlatou klecí, noclehárnou, nudným místem bez přátel, bez sousedů, všichni uzavření, separovaní. Bohužel už tak i dnes funguje klasickíá vesnice, kde se ztratily všechny služby, obchody, kulturáky. Lidé zalezli, postavili si bazény, pergoly, grily, zrušili zahrádky a chovy drobného zvířectva, až na výjimky. Lidé ztratili duchovno, ztratili reálné lidské hodnoty jako přátelství, vzájemná pomoc atd. a to vše jim nahradil majetek. Proto mají všichni teď takový strach, aby se jim ty sračky ve kterých žijí neztratily, aby nepřišly o majetek. Oni by jinak neuměly žít, než jako šťastní otroci… Šedé paneláky dostaly barevnou fasádu a staly se luxusem. Uvnitř zůstaly šedivé, protože domov tvoří láska a ne fasáda.

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 06:41

Mimo jiné mě zaujalo v ČT, že Policie nabádala Vrábela, že podle Zákona nikdo prý nesmí mít na Demonstraci zakrytý obličej… Chtěli si pořizovat databázi lidí, co tam byli… Jen ať si pořizují… Bylo tam minimum “gaunerů”, většina byli slušní, spíš chudší lidé všech věkových kategorií, převážně starších…
Ale zajímavé na tom je, jestli tedy nucení nosit Roušky bylo podle přesně tohoto Zákona protizákonné?!
(Na demonstraci nikdo neměl roušku… Tu nosí už jen totální spící Ovce, a ty na Demonstrace nechodí… Jeden člověk tam měl masku “Anonymous”…)

A nyní jen rychlá poznámka, rozepíšu se o tom podrobněji… Na jaře psal Hospodin na Slunci: “v ČT lžou“… Nic se od té doby nezměnilo, je to jen horší… V době, kdy ta Demonstrace šla přes Vyšehrad na Národní, bylo na Slunci opět napsáno “ČT lže“, bylo to tam špatně čitelné ale zato hned dvakrát najednou, aby bylo zřejmé, že to není omyl… (s článkem počkám, až jestli to nebude pokračovat)

V ČT v Události-Komentáře rozebírali, jak byli ti lidé na Demonstraci naštvaní, ale ani je nenapadlo zmínit, proč vlastně, a proč vlastně demonstrovali zrovna před ČT, a jestli to třeba náhodou nebylo proto, že jsou v ČT totální lháři… (A samozřejmě žádnou ukázku z proslovů na pódiu tam nedali…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
18. 11. 2022 08:11
Odpovědět  P.A.Semi

K demonstracím:
Jakkoliv si myslím, že “ulice” systém změnit nemůže a že se takovým způsobem vládnout nedá, přesto jsou situace, kdy má smysl a dokonce je přínosná, ne-li přímo nutná.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-vlada-resi-dilema-jak-nezbankrotovat-a-zaroven-se-udrzet-u-moci-219397#
Nechat vládu nekontrolovaně řádit a účelově vést život nazpátek (diskutovat a doporučovat takové “novinky” jako – prodloužení doby odchodu do důchodu, snížení rodičovské, zavedení školného nebo nadstandardů ve zdravotnictví apod.), když se čtyčicet let pracovalo na zlepšení, se přece nutně musí jevit jako žití z podstaty a žádný pokrok.

A proto se taky snižuje šance na rozvoj té dochovní podstaty. Protože sice “nejen chlebem živ je člověk” – ale bez toho “chleba” se k žádné duchovnosti ani nepřiblíží, spíš v honbě za ním ztratí i to “člověčenství”.

PENNYS
18. 11. 2022 08:45

Zachraňme náš stát???? –UŽ DÁVNO NENÍ CO ZACHANOVAT!!!!
O ZACHRANOVAT STÁT SE MĚLO UVAŽOVAT V ROCE 1989!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Per
18. 11. 2022 09:00

Zřejmě jsem článek autora nepochopil, ale Opět píše, jak to bylo v minulosti.
Ta minulost, všichni jste jí posedlí, avšak, pokud budeme neustále připomínat si minulost, neodsoudíme se do role otroků, vzpomínajících, jaké to bylo?
Uvažujme však na budoucnosti. Na budoucnosti, která nastane, pokud se podaří svrhnout hegemonii, nadvládu USA spolu s GB nad světem.
Už bývalí nepřátelé jsou budoucí přátelé, ptorože hegemonům světa chybí suroviny. A kdepak jsou suroviny, přece v těch nejchudších státech. Protože tyto státy finance, které dostanou, okamžitě vrátí za nákup zbraní.
Chudé státy bojují za svou nezávislost, potud v pořádku, ale už není v pořádku rozpínavost států.
Takže končím s tím, že státy, které prodávají suroviny a přitom za ně nakupují zbraně, se neustále stávají chudší a chudší. Protože za kilo rudy dostanu tři gramy zbraní.
Chudý člověk, chudý myslitel. Ale co byste chtěli po chudém člověku.

Markýza
18. 11. 2022 09:32
Odpovědět  Per

Ale on nepíše jen to, jaké to bylo v minulosti – on navazuje.

oldoo
18. 11. 2022 09:12

Krásně napsáno,spousta slov,spousta pravdy,závěr s nadějí.
Myslím ale,že je to jen naděje planá,naděje jako jakási berlička,snaha nepřiznat si,že žádná budoucnost,poučení,změna,prohlédnutí a pochopení nepřijde ani nemůže.
Byla to lež. Proti přírodě i přirozenosti. I ta nejmenší rybka v oceánu musí plavat a hledat potravu, aby se uživila a přežila”
Toto je podstata,jenže člověk není rybka.Jo POŠKOZEN rozumem.Zneužívá ho pro to,aby své potřeby a hlavně touhy uspokojil na úkor druhých,je o rozum závistivější,bezohlednější,nesrovnatelně krutější.
Člověk nemá místo na světě,je to slepá ulička a je jen dobře,že tento hnusný výtvor přírodního omylu nebude dlouho existovat,vše je pomíjivé.

Markýza
18. 11. 2022 09:33
Odpovědět  oldoo

Hnusný výtvor má ovšem i svou druhou stranu, jako všechno 🙂

oldoo
18. 11. 2022 14:58
Odpovědět  Markýza

Ve většině buď vysávat nemůže nebo hraje divadlo a ksindl je také.Skutečně hodný,nesobecký,nezávistivý člověk,neschopný nenávisti je jen výjimka,porucha anomálie,v podstatě neco jako pedofil.

Markýza
18. 11. 2022 18:13
Odpovědět  oldoo

Njn. Každý cikán hádá podle své planety………dobré na tom je, že vám není co závidět 🙂

Staník
18. 11. 2022 10:30
Odpovědět  oldoo

Ti, co jsou ochotní pečovat o své okolí jako o zahradu, kteří jsou tvořiví, umí vyrobit boty, ušít oblečení, vyrobit sýr, klobásu, postavit dům, ti všichni umí žít s přírodou a ne zní kořistit. Neumí si však vládnout, protože to nepotřebují. Umí se domluvit, ale nepotřebují kořistit z druhého, ale žít v souladu s druhým. To jsme především my Slované. No a potom přijde někdo, kdo nic z toho neumí, ale je dostatečně bezohledný, aby z těch šikovných kořistil, aby jim ohnul záda a aby je přesvědčil, že je lepší pracovat pro něj. No a jsme rázem ve světě, ve kterém žijeme. A protože tento svět trvá již poměrně dlouho, lidé mu přivykli.

Staník
18. 11. 2022 10:31
Odpovědět  Staník

Ráno v šest v montovně, osm hodin makat, do marketu, domů. Všechno si kupte, nic nevytvářejte, koukejte na ČT, jak se máme dobře. Nikomu to nepřijde divné. Lidé nežijí, ale přežívají a většině to kupodivu nevadí. Takže ano. Člověk je největší škůdce planetě, sám sobě. Většina lidí je na planetě úplně zbytečně. Muselo by se to strašně pohnojit, aby tu zbyl jenom ten slušný základ, těch, kteří se o sebe postarají, dokáží tvořit a žít s přírodou, nebudovat HDP, nehromadit zisky, neovládat ostatní atd. A pokud k nějakému kolapsu civilizace dojde, jak budeme vědět, že nepřežil aspoň jeden sráč, který se opět začne množit a vše půjde dokola, znovu? Zničit tedy všechno, aby si planeta mohla oddechnout? Nebo je to všechno jenom 3D hra a my jsme v ní neuspěli? Game over nebo jiné kulisy, jiný úkol k vyřešení?

Gene
18. 11. 2022 13:22
Odpovědět  Staník

Neumí si však vládnout, protože to nepotřebují. Velice pravdiva veta.

Hana
18. 11. 2022 09:32

Když jsem si přečetla komenty, přišlo mi, že leckdo článek pořádně nečetl. Já měla pocit, že čtu českou kroniku a českou bibli zároveň. Je mi velmi blízký a příjemný pohled na svět, jako v tomto článku. Jako bych četla své myšlenky. Jenže já je neumím takhle krásně poskládat. Děkuji.

Markýza
18. 11. 2022 09:47
Odpovědět  Hana

Ano, já taky. Díky, synečku.

Pavel z Moravy
18. 11. 2022 10:14

O tom, že by tady byl komunismus nevím a o tom, že lid chtěl přesně tento kapitalismus, protože jiný ani být nemůže tedy vím. Jinak tedy poplivejte práci všech vašich dědoušků a babiček, kteří vám postavili zdravotní střediska, školy, kulturní domy, postavili sídliště i s infrastrukturou, školky a jesle, kde vám za pár šupů hlídali vaše ratolesti. Na nájem vám stačil jedno nebo dvoudenní plat, tak se pořádně naserte a těm svým předkům to dejte sežrat, do čeho vás tenkrát namontovali. Řešit byste měli tento zářný buržoazní svět, kde důchodce potřebuje polovinu důchodu aby zaplatil to bydlení v obyčejném paneláku postaveném za toho vašeho prokletého socialismu. A jinak, duchovní vzdělání za socialismu s tím jaké nádherné knihy vycházely a jaké hry se uváděly na jevištích divadel s porovnáním současné kulturní žumpy je úplně zbytečné komentovat.

ladik
18. 11. 2022 11:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mám úplně stejné pocity a plně sdílím váš názor na věc. Podstata všech problémů dneška je v neřešitelnosti a zostření rozporů kapitálového vztahu, který se musí uchýlit k fašistické formě své existence. Socialismus nebyl a ani nemohl být dokonalý už jen proto, že přebíral kapitalistickou ekonomickou základnu s její dělbou práce. A navíc, do komunistické strany se nasáčkovalo příliš mnoho “nositelů rudých knížek”. (Nejde sem napsat všechno)

Pavel z Moravy
18. 11. 2022 11:07

Tak toto jsem četl na Aeronetu od V. K. Jeho styl psaní samozřejmě všichni znají a i když se na vše můžeme dívat z několika úhlů pohledu, cituji jeho slova. Slavit 17. listopad jako den za svobodu je chucpe. Dnes po 33 letech nemají občané ani z poloviny tolik svobod co měli v roce 1989 v době přestavby, kdy se otevřeně mohla kritizovat vláda a režim. Nyní pouze moje slova- myslím, že velmi dobře popsal kdo měl zájem na změně systému, jak to proběhlo a kdo v tom byl zainteresován. Jak píše V.K. zrovna u nás to nebylo tak hrozné, aby se musel zhroutit socialismus a být nahrazen tímto parazitujícím buržoazním systémem. Proto bylo nutné problémy zveličit. Kdo chce být objektivní, nechť si přečte dnešní AE a udělá si úsudek o době a čase.

Jiří
18. 11. 2022 11:32

Čtu tě už poněkolikátý kámo, ale máš to vždycky docela dost dlouhý. Asi nejsem žádnej myslitel, jen souhlasím. Dobrá myšlenka ale jde říct jednou větou. Třeba, není problém nasytit chudé, ale problém je, nasytit bohaté.

Boomer
18. 11. 2022 18:40

.. inu, kdo si přečte text Charty 77, mohl by nabýt dojmu, že to celé nebyla nějaká antisocialistická rebélie, ale ponížená suplika o připuštění k moci.

“CHARTA 77 není základnou k opoziční politické činnosti. Chce sloužit k obecnému zájmu jako mnohé podobné občanské iniciativy v různých zemích na Západ i na Východ. Nechce tedy vytyčovat vlastní program politických i společenských reforem či změn, ale vést v oblasti svého působení konstruktivní dialog s politickou a státní mocí, zejména tím, že bude upozorňovat na různé konkrétní případy porušování lidských a občanských práv, připravovat jejich dokumentaci, navrhovat řešení, předkládat různé obecnější návrhy směřující k prohlubování těchto práv a jejich záruk, působit jako prostředník v případných konfliktních situacích, které může bezpráví vyvolat, apod.”

A vývoj po listopadu tomu odpovídá..

Administrátor
P.A.Semi
18. 11. 2022 21:53

Mimochodem – znáte další sloky písně Kde Domov Můj ?

https://www.youtube.com/watch?v=mQZ6vsLMqzs

Z toho ta první (Kde domov můj?) a třetí (Mezi čechy domov můj) jsou původní autentické od Škroupy, a ta druhá a čtvrtá jsou z konce 19. století…
Moc pěkně provedné od Moravia Brass Band …

πα½

Macecha
20. 11. 2022 14:27

Taky jsem nesnášel komunisty, nesnášel jsem jejich propagandu, ten strašný kanál Českou televizi, která za celého mého života nelhala pouze 10 let. Jinak stále lže. Je ale třeba si uvědomit na čem vyrostl západ. Vyrostl na levné pracovní síle v Číně, koupené za dluhopisy a dolar vyráběné ze vzduchu. Vyrostl, ale teď na tom samém padne.