Ukrajinci na Václavském Václaváku

Na Václavském Václaváků bylo o víkendu moc člověků a tak jsme se i my mimopražští dozvěděli, že na Národním muzeu visí žlutomodrý hadr a před muzeem se sešlo několik „Ukrajinců“ nebo to ani Ukrajinci nebyli, ti pravověrné ukroši přece hrdinně bojují u Artěmovska, přijali chlapské rozhodnutí a nemohli zevlovat v Praze u muzea. Logicky tem tedy stáli čeští svazáci cítící nezvladatelnou potřebu demonstrovat, že neochvějně stojí na slámě u kravína, zítra budou stejně neochvějně stát za duhovou vlajkou a právem přešívat se 2x týdně na libovolné z 76 EU pohlaví nebo se budou někde k něčemu přilepovat ve jménu kdo ví jaké úchylky, která přijde z Brusele nebo USA. Mě to připomnělo jinou situaci a to 21. srpen 1968, tehdy na Václavském Václaváku také bylo hodně člověků a skoro jistě také hodně Ukrajinců.

foto: sítě Tank T54 (T-55) Kyjevského vojenského okruhu pořádá vyhlídkové jízdy pro Pražany 21.8.1968 Václavské náměstí.
Výsadkáři 7.gardové výsadkové divize na výsadkovém samohybném dělu ASU-85 před Českým rozhlasem, přijeli Pražany potěšit z Litevského Kaunasu a velel jim ukrajinský generál, mnoho z nich je také ukrajinské národnosti.
Obrněný transportér BTR-152 Kyjevského vojenského okruhu instalující z těžkého kulometu DŠK grafity ukrajinského umělce A. Grečka na fasádu Národního muzea.

Ukrajinci roku 1968.

Na venek byl hlavním politickým činovníkem bratrské pomoci první tajemník UVKSSS Leonid Iljič Brežněv, současní svazáci se z něj snaží udělat za každou cenu Rusa. Realita je neúprosná, Leonid Iljič byl Ukrajinec, duší, tělem a hlavně jazykem. Jazyk je dle charty OSN hlavní a určující faktor národnosti. Soudruh Brežněv, nemluvil rusky, mluvil ukrajinským suržykem. Suržyk je taková zparchantělá ukrajinská ruština, která sice používá převážně ruská slova, ale s ukrajinskou gramatikou a výslovností. Výsledkem je sužryk, snížený jazyk, který pozná každý, ruské znělé ”š”, “ž” a “šč” vyslovují šišlavě jako ”chš”, “chž” a “chšč” , místo ruského g často vyslovují h , které ruština vůbec nezná, což je ve výsledku vnímáno jako chroptění a je jedním z důvodů proč Rusové dnes Ukrajincům říkají chocholové,i když si dávno nevyholují hlavy.
Ukrajinskou národnost Leonida Iljiče dokazuje i jeho pas z roku 1947. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/Brezhnev_LI_Pasport_1947.jpg
To nejpodstatnější, jak si ukážeme dále Leonid Iljič svou moc opíral o Ukrajince, ukrajinskou komunistickou stranu a ukrajinské aparátčíky.

Tím, kdo ve skutečnosti a o invazi rozhodl bylo Nejvyšší politbyro UVKSSS, k hlasování došlo 18. srpna 1968 v Moskvě, celkem hlasovalo 12 členů z toho bylo 7 ukrajinské národnosti (včetně Leonida Iljiče) všichni hlasovali pro invazi, pro invazi dále hlasoval dle národnosti jeden, Kazachstánec, jeden Bělorus a jeden Kyrgyz. Proti byl etnický Rus a zdržel se Litevec. Schváleno poměrem 10:2 a 7 z tech 10 byli Ukrajinci.

Hlavou sovětského státu v roce 1968 vlastně nebyl Leonid Iljič Brežněv, ten byl hlavou komunistické strany, ale předseda Prezídia Nejvyššího sovětu SSSR Nikolaj Viktorovič Podgornyje. Z hlediska národnosti je to jedno Nikolaj Viktorijevič, byl Ukrajinec a před touto funkcí zastával funkci Prvního tajemníka ÚV KS Ukrajiny.

Ministrem obrany SSSR a tím kdo byl politicky zodpovědný za vojenskou část invaze do Československa byl maršál Sovětského svazu Andrej Antonovič Grečko ano nemýlíte se ani ten jehož fresky 21.srpna 1968 malovali jednotky Kyjevského vojenského okruhu na Národní muzeum nebyl Ruskák, ale pravý nefalšovaný ukrajinský chochol, kterého vytáhli tam kde byla Ukrajinská komunistická strana, kterou ztělesňovali soudruzi Brežněv i Chruščov.

Tím končí politická rovina odpovědnosti a nastává samotná vojenská operace Dunaj.

Hlavním velitelem invazních vojsk byl armádní generál Ivan Grigorjevič Pavlovskij. Ano ani zde se nemýlíte, opět jde o pravověrného Ukrajince z Jihozápadní Ukrajiny, přesněji z Podolí. Ukrajince, s suržykem členstvím v Ukrajinské KS.

To není možné, Jaromír Vomáčka ve své Dobře míněné radě zpívá „Běž domů Ivane čeká tě Nataša“ a lidé v srpnu 1968 na zdi domu jasně psali Zde Ruský okupanti zabili…  https://www.youtube.com/watch?v=Cq4gltPR0ho , přece musíme najít jak Ruské okupanty tak Ivany od Nataš.
Vzduch je naše moře, a tak při invazním „vylodění“ v Československu klíčovou roli hráli letecké síly a parašutisté. V ČSSR šlo hlavně o obsazení Prahy. Tato klíčová část celé operace byla svěřena 7. gardové výsadkové divizi Rudé armády, to budou Putinovi kluci, přímo z Moskvy, skuteční rudí gardisté, rudí námořníci, kteří v ruku v ruce s dělníky revoluce přijeli do Československa rozvinout prapor revoluce. 7. gardová výsadková divize přiletěla z Kaunasu, sakra to není v Rusku to je Litva. Divizi velel generálmajor Lev Nikolajevič Gorelov. Lev Nikolajevič to stejně jako Tolstoj nemůže být nikdo jiný než Rusák, omyl Gorelov byl pravověrný Ukrajinec.

21.8.1968 v čase 01:36 přistáli na Ruzyni dva speciály An-12, přivezli velení 7.gardové výsadkové divize a výsadkovou útočnou rotu.  Během 15 minut ovládají celé letiště a z věže řídí přistávání hlavních sil. Přistávalo jedno letadlo každých 30 sekund. Během cca 4 hodil měla 7. gardová v Praze přes 12000 výsadkářů s obrněnými vozidly, samohybnými děli ASU-85, ASU-57. Měli pod kontrolu Pražský hrad, úřad vlády, ústřední výbor KSČ, rozhlas televizi a vlastně celou Prahu. Pro porovnání celá armáda ČR dnes nedokáže nasadit ani polovinu z tohoto počtu vojáků.
Podle ruských historiků 21.srpna 1968 v centru Prahy operovali jednotky druhé tankové brigády, tuto informaci nedokáži ověřit ani nevím kdo této jednotce v dané době velel, ale organizačně spadala pod Kyjevský vojenský okruh, což je ta pravá Ukrajina, do které se dnes jezdí modlit delegace z EU a USA. 
Ona prostě většina vojenských sil SSSR použitých při invazi byla z Ukrajiny, 14. letecká armáda, tj. hlavní letecká část invazních sil patřila pod Přikarpatský vojenský okruh, který měl velitelství ve Lvově.   17.letecká armáda patřila pro změnu pod Kyjevský vojenský okruh s velitelstvím v Kyjevě. Výsadkáři byli z Litvy, něco málo dalších sil z Běloruska a nesmíme zapomínat na Poláky.
Ano nesmíme zapomínat na Polsko, soudruh Władysław Gomułka byl ten, kdo Brežněva o zásah v ČR opakovaně žádal, a tak trochu k němu Leonida Iljiče přemluvil. Polsky generál Florian Siwicki do ČSSR vpadl s polskou druhou armádou čítající 24000 vojáků.

Nic z výše uvedeného jsem osobně nezažil, ale ukrajinská stopa se táhne celým dočasným pobytem sovětských vojsk a občas je až dadaisticky absurdní. V roce 1980 od ČSSR, přesněji do Mimoně přijíždí rodina ukrajinského vojenského pilota kapitána Vladimira Rodionovče Klička. Jak můžeme vidět na fotografii Vitalij kličko je tou dobou vzorný devítiletý sovětský pionýr připravený hájit Sovětský svaz světového míru hráz. Rok se s rokem sešel a milá nezvaná ukrajinská návštěva rodiny Kličků v ČSSR končí, píše se rok 1985, Vitaliji je 14 let. V roce 2014 Vitalij prozře, z agilního sovětského pionýra se stává ukrajinský nácíček jedna z tváří USA organizovaného a placeného Maidanu.  Jelikož se Vitalij osvědčil Fuck you EU!  Victoria Nulandová z něj udělala starostu Kyjeva. Toho Kyjeva, který k nám v roce 1968 poslal své tankisty, letce a paragány. Vitalij se osvědčil a již v letech 2016 a 2017 přejmenoval ulice Moskevská a Generála Vatutina na ulice Stepana Banderi a Romana Šucheviče, což jsou oba nacističtí zločinci a masový vrazi.

Kličko
Agilní sovětský pionýr Vitalij Kličko se svým otcem Vladimirem Rodionovičem, matkou a bratrem Milovice.

Každá invaze má svého Jidáše, za rok 1968 byla role zrádce přidělena Vasilu Biľakovi, jen tak mimochodem Vasil v kolonce národnost uváděl ukrajinská.  Kdo získá roli Jidáše v současné ukrajinské invazi zatím není rozhodnuto, kandidátů je hodně. Z hlediska Národního muzea má slušně nakročeno ředitel muzea Michal Lukeš. V roce 1968 byl ředitelem Národního muzea Vladimír Denkstein, což byl celkem zapálený komunista, ale také pán historik, a tak neměl na rozdíl od celoživotního ředitele Lukeše potřebu věšet na Národní muzeum jiné než Československé vlajky.

Nám ostatním nezbývá než doufat, že muzeum zůstane Národním muzeem národa českého tak jak ho koncipovali jeho zakladatelé a donátoři Jan Palacký, hrabě Šternberk, hrabě z Kolovrat či hrabě Jan Dětmar z Nostic, Jan Evangelista Purkyně a další. Pro začátek by neškodilo držet se myšlenky, že na tyto budovy nepatří nejen hadry od kravína, ale ani vlajky buzerantských legii či jiných spolku sexuálních deviantů, ani říšské vlajky at už jde o vlajky III. Říše nebo IV. EU říše.

zdroj: email Frenkie

sdíletj na

3.8 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
14. 3. 2023 21:02

Úžasné čtení. Je vidět jak nám tu lžou. Rok 1968 byla ukrajinci řízená a provedená akce. A dnes tu budou propagovat fašismus s tolerancí Policie CR.

me2d44
15. 3. 2023 09:59
Odpovědět  Aleš

Měla by to být povinná četba pro 3. až 9. třídu – aby ty dnešní onuce po dosažení plnoletosti pracovaly pro vlast a ne pro zahraniční neziskovky. Z mých úst neuslyšíte “Rusák” – pro mne je to hanlivý výraz a říkám vždy “Rus” – je to kratší a slušnější. V článku je spousta informací, které jsem ani sám nevěděl – a to jsem byl 20 let v ČSLA a od 1982 do 1990 v KSČ (a nestydím se za to, nemám se za co stydět, svoji práci jsem si odvedl tak, že se ke mně vojáci hlásili i 5 let po vojně, i když mě potkali v civilu). Problém je v tom, jak pečujeme o výchovu dětí: na té se nemůže podílet jen škola (tam jim maximálně nalijí otruby tam, kam patří mozek). Ale jak to dnes sleduji, totálně selhává výchova v rodině! Mě táta vedl stylem “škoda každé rány, která padne vedle” – dneska je to bráno jako domácí násilí. Ani táta neříkal “Rusáci” – byli to pro něj Sověti. Na ten hanlivý název přišel někdo, kdo do historie absolutně neviděl!

Gales
15. 3. 2023 15:24
Odpovědět  Aleš

Tu ukroušskou vlajku tam měli dát v 68,kdy nás Ukrajinci ,,dobyli”.

unor 2022
14. 3. 2023 22:26

Jak dokazuje tento, ale nejen tento clanek, Cesi jsou az na cestne vyjimky hloupy lehce manipulovatelny narod bez jakekoliv hrdosti a ucty k sobe samemu.
A podle toho se nachazi tam, kde se prave nachazi.

Ivan
14. 3. 2023 22:40
Odpovědět  unor 2022

Bohužel mate strašnou pravdu,,,,

Pavel K
15. 3. 2023 08:57
Odpovědět  Ivan

To vidíme dnes a děláme chytrý, když se nám konečně dostaly nějaké informace. Já tuna několikrát na internetu napsal, že jsem ještě před deseti lety znal jen dvě byliny, kavské houwno a bodlák. Copak nás dost v 89 neoblafli? Proč, protože jsme neměli vůbec ánnung vo co goo. Jenom hrrr a bylo to. A né že jsme nebyli varováni z řad spoluobčanů, byli a nevěřili. A těch 40 let pod vedením strany zanechalo taky svoje následky na myšlení. Strana to zařídí a udělá. Tak a teď nějaké to info máme, tak je načase s tím něco málo udělat. A ne jen plakat. 👍😊🙋‍♂️

Markýza
15. 3. 2023 08:14
Odpovědět  unor 2022

Ani hloupý a v konečném výsledku ani manipulovatelný – ale s tou úctou k sobě samému máte bohužel pravdu jako řemen. A ten syndrom šprta, ten je taky běsnej.

Boomer
15. 3. 2023 08:58
Odpovědět  Markýza

..tož s tou ouctou k sobě samému je nutno začít u sebe samého. Já se mám v ouctě velice a v mém okolí, blízkém, širším až nejširším požívám pověsti milého, usměvavého a k jiným uctivého člověka, který si hledí svého, jen není radno šlapati mu v kapustičce.

“Jde to, ach jde! Jen každý hleď
k vlastnímu dobře jádru;
bude-li každý z nás z křemene,
je celý národ z kvádrů!”
© Jan Neruda

Markýza
15. 3. 2023 15:08
Odpovědět  Boomer

Jasně, že u sebe. S čímkoli – když někdo začne u kohokoli jiného, je to vždycky nakřivo, vždycky. Moje máma (dej jí pámbu nebe) si kdysi stěžovala, jak jsou lidi sobci a nikomu nepomůžou a nechtějí se zabývat ničími problémy. Dcera, které tehdy bylo 12let, bryskně pravila, že lidi dělají dobře, protože kdyby se každý zabýval těmi svými a ne cizími, vyřešil by se jich stejný počet, ale daleko líp, protože svoje problémy každý zná, nebo by aspoň měl.
Jak vidíte, pamatuju si tu její řeč dodnes 😀 bodejť ne.
Já s tou sebeúctou měla veliké potíže, ale nějak jsem to zmákla – ona je zásadně důležitá.

unor 2022
15. 3. 2023 10:25
Odpovědět  Markýza

Ze je nekdo skvely strojni inzenyr, dobry lekar, konstrukter, jeste neznamena, ze neni hloupy.
K tomu byt dobry ve svem oboru je jeste potrebna suma zakladni znalosti historie, spolecensky prehled a prirozena inteligence. Jinak je clovek jen mixem kolaborativniho robota a cvicene opice.

Markýza
15. 3. 2023 15:08
Odpovědět  unor 2022

Ale to rozhodně, rozhodně.

Pavel
15. 3. 2023 20:20
Odpovědět  unor 2022

Prestan spinit Cechy hajzle.

Administrátor
P.A.Semi
15. 3. 2023 00:03

Dobře napsáno…
S jednou vyjímkou – že to tvrzení o 7 ukrajincích v polytbyru v 1968 byl původně známý Hoax, dneš už je z toho taková lidová internetová Legenda, která ovšem není pravdivá, ale určitě na to najdete aspoň deset citátů…

V článku je moře gramatických chyb a překlepů… (asi 15 včetně toho, že měl být spíš Frankie, když Frenkie by bylo od slova “frenetický” nebo “french” ?)

πα½

Boomer
15. 3. 2023 08:52
Odpovědět  P.A.Semi

..teda vy si zase koledujete o nářez, byť jen virtuální! Jo, abych nezapomněl.. kam jste zašantročil vkládání obrázků, chlape?! Srozumitelná knížka pro děti se bez obrázků neobejde..

Markýza
15. 3. 2023 15:09
Odpovědět  Boomer

A písmo prosím! Já tu zkopírovala cosi kurzívou a už mi to pak psalo takhle pořád!

Milan ze Zahrady Čech
15. 3. 2023 17:33
Odpovědět  Markýza

Už jsem na to našel fintu, ale zdržuje to. Jo jo. Já ho včera přivolal…

Markýza
15. 3. 2023 17:50

Šikovnej kluk! A nechcete mi ještě vyčarovat ty obrázky? 😎 Abych vám sem mohla dávat vtípky.

Boomer
15. 3. 2023 19:37
Odpovědět  Markýza

.. tak vkládejte odkazy na vtípky.

Markýza
15. 3. 2023 20:27
Odpovědět  Boomer

No to už právě nemůžu, já mám schované obrázky, hotová galerie.

Spam vlasta
15. 3. 2023 19:47
Odpovědět  P.A.Semi

Kam jsi chodil při dějepise češtináři

Markýza
15. 3. 2023 08:16

Já to psala už vedle, tak to sem zkopíruju – týká se to té ukrajinské vlajky:

Paní Stonjeková velice trefně poznamenala, že by daleko spíš měly vlát české vlajky na Ukrajině, jako výraz díků a pozdrav těm, kdo tak nezištně a mocně pomáhají.
Zaznamenal někdo, že by něco takového Ukrajinci dělali?? Nedělají, vsadím boty. Kdyby ano, už by nad tím Seznam slzel dojetím.

Boomer
15. 3. 2023 08:48
Odpovědět  Markýza

.. koukejte, když jste jednou henten stát pevně stojící na základech nacionalistických, tak jaképak cizí vlajky u vás? Tady je prostě Krakonošovo a komu se to nelíbí.. vděk nevděk, z hrušky dolů! Ale nejdřív teda pěkně nahoru, vejš, na provázku, ať se houpá.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
15. 3. 2023 15:11
Odpovědět  Boomer

Bodejť. Navíc – my tu za vás pokládáme životy a všechny ty himarsy a vy byste ještě chtěli nějakej vděk? 😎

Petr
15. 3. 2023 10:09

Copak na to řikal vykulenec , tomu už jen chybí ta uniforma ss

Polo 2
15. 3. 2023 12:23

Přesně napsáno

Veonika
15. 3. 2023 12:49

Děkuji , že konečně někdo ukázal na ten smutný paradox – 21.srpen 1968 – Václavák plný tanků , jsem očitý pamětník , střely na Národním muzeu – vše díky jednotkám ukrajinských a zakavkazských pluků , a dnešní ředitel vystavuje na |Národním obrovský flák ukrajinské vlajky – a česká nikde ! Stále více pozoruji , jak se tu ” ukroši ” úspěšně zabydlují ,začínají i se slovními útoky na nás protože cítí obrovskou podporu vlády i policie a český, moravský a slezský element bude pomaloučku zatlačován a umlčován ???? Komu bude tato země v budoucnu patřit ?

Markýza
15. 3. 2023 15:16
Odpovědět  Veonika

Já u toho byla taky, ovšem jestli je někdo Ukrajinec, Rus, Polák, nebo i Němec nám bylo tehdy úplně jedno – všechno byli Sověti.
Že se ovšem nenajde jediný, ani jeden jediný Ukrajinec, který by řekl promiňte………….Putin aspoň přiznal morální zodpovědnost Ruska.

primak
15. 3. 2023 17:37

Ten popisek fotografie rodiny Kličkovic v Milovicích potřebuje trochu doopravit.
Díky, Hnidopych…
Za mně za mlada bylo, když jsem tam rok na letišti sloužil: Lysá, Mladá, Milovice, 3 brusele v republice (jo to bylo ještě dlouho před Kličkovejma)

Markýza
15. 3. 2023 17:53
Odpovědět  primak

V Milo je teď parádní obrovský park na hraní pro děti i dospělé. Fakt krásný. Takže brusel pořád, ale už taková veselejší 🙂

jiří
15. 3. 2023 19:14

comment image

Jirka II.
15. 3. 2023 20:04

V tom článku chybí ještě jedna zajímavost. Kromě polského Gomulky tlačili na Brežněva, aby s Pražským jarem zatočil, taky východoněmecký šéf Walter Ulbricht a první tajemník Ukrajinské KS Pjotr Šelest.

Jaroslav
16. 3. 2023 09:02

Četl jsem diskusi, jak jsou Ukr fujky… Nějak nám uniká, že oni uvěřili v něco podobného v čem nám zabránili věřit jejich otcové a dědové v 68. Ve svoji “výjimečnost” a že je západ miluje, všechno za ně vyřeší a dá jim nebe na zemi. Invazí v 1968, “bohužel” pozdrželi nástup demokracie a její působení v Československu o celých 21 let. Kde bychom dnes byli? Jistě dále, než Ukrajina dnes! V devadesátkách UK “uvěřili”, stačilo jim nějakých 30 let a výsledek vidí každý. My jsme již mohli mít za sebou ne ca 30, ale 55 let demokratizace a raketového růstu životní úrovně, to bychom dnes koukali na výsledky (byli bychom ještě “dále”, než dnes- ať si každý dosadí své). V závěru, mne nevadí to, čím byli jejich otcové a dědové v roce 1968, čemu tehdá věřili. Za tu střelbu na dnes již ukrajinské muzeum byl někdo jistě potrestán. Byla spíš něčí samovůle, než politika okupačních vojsk. Mně zajímá, čím se jejich děti a vnukové stali dnes. Zamyslete se v dějinném a geopolitickém kontextu.

Drak
16. 3. 2023 13:56

Bylo by dobré nezapomínat na roli tehdejšího NDR a jeho nejvyššího představitele Waltera Ulbrichta, který nejvíc tlačil na okupaci ČSSR. To, že se nakonec Němci okupace nezúčastnili, bylo rozhodnutí sovětské strany.

Jaroslav
16. 3. 2023 16:05
Odpovědět  Drak

Draku, pokud mne paměť neklame, NDR se z počátku zapojila, ale kvůli protestům (kdo ví více podrobností ať doplní, nejspíš asociace se včerejším “výročím”) se museli stáhnout.