blog

Ten nejlepší televizor

Žili, byli manželé Kučerovi. Jednou, když jim navždy zhasl jejich televizor, objednali si přes internet nový s dodáním až domů.

A tak si manželé Kučerovi koupili novou a televizi s velikou uhlopříčkou. Objednali si ji přes internet s dodáním k nim domů. Všechno se jim líbilo – jak velikost, tak barva, tak design, tak i cena. Televize měla jediné mínus – nezapínala se.

Co jenom nevyzkoušeli bídní manželé, tlačítko pro zapnutí tiskli mnoha způsoby i po různou dobu, ovladačem třásli, kvedlali s ním, bouchali s ním o stolek, všelijak jej nakláněli, měnili baterie v ovladači, „čarovali“ s ním krouživými pohyby, kabel do zásuvky zasouvali všemi možnými způsoby, zkoušeli i jiné zásuvky přes prodlužovačku, i ty měnili a všelijak zkoušeli – a vše fungovalo, jen ta televize se nezapíná.

Nakonec zkusili i pokřtít ji svěcenou vodou, ale ani to nepomohlo. Nezapne se a dost. Zoufale si přející probudit nákup k životu, vzpomněli si nakonec chudáčci, že naproti nich žije starý pan mistr opravář televizí – důchodce Michal Kovaříček, proslulý svou prací po širokém okolí.

image 1

– Strýčku Michale, zachraňte nás! – div ne s pláčem prosil Kučera, nervně přešlapuje z nohy na nohu na prahu sousedova bytu. – To je jako zlý sen – jsme už dva týdny bez televize, raději kdyby nám vypli vodu nebo plyn, ale my jsme celých čtrnáct dní bez „Ordinace“ a fotbalu!

– Musíte nám pomoc!  – vpadla Kučerova žena. – Už dva týdny jsme neviděli žádný pořad o tom, jak ŽÍT ZDRAVĚ! A TO NENÍ ZDRAVÉ! Odnaučila jsem se v obchodě vybírat ten správný kečup a ani nevím, co se teď nosí. Ani teď nevím, kdo vyhrál ta různá šou!  – vzlykala žena.

– A já už půl měsíce nevím, co si mám myslet, neviděl jsem Moravce, dokážete si to představit? Teď ani nevím kdo za všechno může! Přestal jsem sledovat ceny nafty i kolísání akcií různých firem!

– Zachraňte nás! – unisono prosili zmučeni nehrající televizí manželé.

– Klid! – řekl suše věčně zamračený Kovaříček. – Klid, obrátili jste se na správnou adresu.

Kolikrát již slyšel zkušený mistr podobné nářky. S klidem, beze spěchu se zkušeností svého věku vložil do své brašny nástroje: kladivo, dláto, montážní klíč a, jako mesiáš v doprovodu neklidných a netrpělivých manželů, chtějících vidět zázrak, vešel do bytu naproti.

image 2

Tam mistr minutku obcházel neživoucí televizi, prověřuje všechna tlačítka jedno po druhém a přesvědčiv se, že je televize nezvratně mrtvá, řekl manželům:

– Jaká neuvěřitelná věc! Kde jste našli takový poklad?

– Vy se nám vysmíváte, vždyť je tady jen černá obrazovka! – zmateně se divil Kučera.

– Věřte mé zkušenosti, kdyby televize fungovala – černá by se z ní valila proudem.

image 3

– Máme ji reklamovat a vrátit zpátky?

– V žádném případě! – vzkřikl mistr opravář. – Chápete-li vůbec, že se vám podařilo koupit tu nejlepší televizi na světě? Podruhé byste nemuseli mít takové štěstí. Jen si spočítejte, kolik má taková televize plusů ve srovnání s jinými.

Pan Kovaříček jim je vypočítával na prstech:

– Teď budete mít více volného času. Nebudou z vás dělat zombi, nebudou vás moci klamat, otupovat, strašit, dráždit, nebudou vám ničit náladu, navazovat svoje názory. U vás doma se nebude střílet, nebude tu reklama, nebudou vyřvávat pederasti, nebudou tu násilníci, placení propagandisté, zrádci tu nebudou stejně jako klauni, rozvračeči, lháři, maniaci, monstra, prostitutky … – strýčkovi Michalovi už dávno nestačily prsty. – Seriály nevysají a nesežerou váš život. Masakry, primitivnost a nemravnost se nebudou nalévat každý den do vašich hlav.

– Nic nechápu, – pokrčil rameny zmučený Kučera, – tak opravíte nám televizi nebo ne?!

– No, pochopte, televizi lze opravit snadno. Ale kdo potom opraví televizního diváka?

– Ale vždyť jsme za něj zaplatili takové peníze! – rozčílil se domácí pán.

image 4

–  Copak peníze … ale kolik stojí vaše zdraví a nervy? Spočítejte si, kolik vám všude ušetří: elektřinu nežere, za kabelovku nemusíte platit, a nevidět Fialu, Babiše, Moravce, a všelijaké ty „jako herce a jako politiky“ – to je vůbec štěstí.     

Manželé začali zvědavě jakoby z nového úhlu obhlížet navždy pohaslou obrazovku, a strýček Michal pokračoval:

– A teď si představte, kolik ušetříte na tom, že nebudete kupovat nepotřebné věci podle reklamy, a kolik neuděláte chyb, když se nebudete řídit médii! Nefunkční televizor – to je ještě navíc i skvělá investice do budoucnosti! Jestli ho předáte jako dědictví synovi, on se může vyvarovat mnoha problémů: infantilismu, agresi, alkoholu, rozvracení, vulgarity. On mu pomůže v učení. Vychová v něm osobnost.

– Ano, to je potřebná věc, – souhlasil Kučera, – ale co řeknou lidi?

– Závidět budou. A co byste dělali, jestli by se – nedej Bože – televize zapnula? Koukali byste na fotbal nebo na nějaké to tupé šou. Tak jako většina nešťastných diváků. Každý den jedno a to samé. Pch! Teď jste se zbavili televizních pout, před vámi se otevírají všechny cesty, chcete-li procházejte se, čtěte, můžete si zahrát se synem, učte se s ním třeba domácí úkoly, učte se cizí jazyky, navštěvujte rodiče. Vidíte kolik užitku vám dává tento zázračný aparát?!

– Pravda, – potvrdila Kučerová, – jak nám stará televize vyhořela, tak jsme celé dva týdny četli knihy, povídali jsme si příhody a i pohádky, i na ulici jsme na procházku vycházeli. Ale co teď máme dělat se dvěma nefunkčními televizemi?

– A já jeden z nich dám mámě! – řekl radostně muž. – Ať se i u ní život naladí, vždyť propadla svým seriálům. I na vlastního vnuka zapomněla!

– Já bych vůbec všechny televize zdokonalila kladívkem, – přesvědčivým tónem uchvátila téma žena. – Kolik hoře z nic jde! Samé drby, pletichy a hloupost. Proč jsem to sama  dříve tak neviděla? Ach ano … neměla jsem na to čas, pořád jsem na něco koukala. Jak je dobře, že nám náš nový televizor nepřinese žádnou škodu.

image 5

– Necháme si ho, – přijal řešení muž. – Ať si stojí v koutě jako němý památník naší  nevědomosti. Jako připomínka toho, kolik času a možností lidstva je pochováno v tom černém televizním náhrobku.

– No, rád jsem vám pomohl! – pousmál se poprvé u nich Kovaříček.

– Děkujeme!!! – naráz vzkřikli šťastní manželé Kučerovi.

A starý Pan mistr televizní opravář, vzal svůj kufřík s nářadím a spěchal k východu.

– Jdu. Mám dnes ještě dvě výzvy k opravě. Tolik práce, tolik práce …

Na motivy povídky Tocha Cha převyprávěl Peter 008

https://whatisgood.ru/raznoe/samyiy-luchshiy-v-mire-televizor/

sdílet na

65 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
PeterStuyvesant
16. 8. 2023 01:19
Ohodnotit příspěvek :
     

A proč televizi vůbec nekoupit? I vlastnictvím nefunkčního přístroje člověk dál zůstává předmětem vydírání sektou z Kavčích Hor.

Velitel
16. 8. 2023 13:09
Odpovědět  PeterStuyvesant

A na to jste přišel jak?

Jaris
16. 8. 2023 01:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvely clanek, Petre. Starsi fungujici televizi sice mame, ale ja na ni dobrych 10let nekoukam a pred peti lety se na ni prestal koukat i muj muz a vubec nam nechybi.

PeterStuyvesant
16. 8. 2023 01:53
Odpovědět  Jaris

Proč živíte veřejnoprávní presstituty když nemusíte?

Jaris
16. 8. 2023 05:05
Odpovědět  PeterStuyvesant

V Australii se za TV neplati.

Standa
16. 8. 2023 06:37
Odpovědět  Jaris

V Čechách se platí pouze poplatek ČT.Povinně a to každý, který má elektřinu. Kolektivní vina. Co kdyby si ti hazlíci pořídili načerno televizi a pouštěli by si jí třeba potajmu ve sklepě,že?
Ostatní komerční televize NOVA, Prima ,Očko, Šlágr, ABC,atd. s poplatku nic nemají. Živí je pouze reklama.
TV ,přestože neměla vysílat žádnou reklamu ( přece ji živíme my ,, akcionáři)ji vesele vysílá a konkuruje komerčním televizím.

paulusek
16. 8. 2023 11:54
Odpovědět  Standa

To samozřejmě není pravda. Povinně by měl platit pouze majitel přístroje. Když poplatky odhlásí a přístroj bude normálně rozumně provozovat dál, nikdo jej nemá jak nachytat na hruškách.

Noobody
16. 8. 2023 15:10
Odpovědět  paulusek

Obávám se, že se mýlíte!
S digitalizací vysílání bylo umožněna zpětná vazba od přístroje k distributorovi signálu a ten ví, kdo, kdy a co sleduje. Proto dnes již k vytváření statistik sledovanosti nepotřebují ani zhasínání (rozsvěcování) žárovek, ani manuální peoplmetry, ale postačí nákup moderního Tv přijímače s platformou HbbTV a vše ví a už Vás mají!!
Tak radostně vzhůru do digitálního otroctví a Total Control!

paulusek
16. 8. 2023 22:03
Odpovědět  Noobody

Žádná taková zpětná vazba neexistuje. DigiTV není mobilní přenos.

Dorka
16. 8. 2023 22:11
Odpovědět  Standa

To neni pravda, staci cestne prohlaseni, ze nevlastnim TV. Jiz cca 10 let nevlastnim a neplatim. Povinny je pouze rozhlas.

paulusek
17. 8. 2023 08:13
Odpovědět  Dorka

O rozhlasu platí totéž, co o televizi. Odhlásit a je klid.

Standa
16. 8. 2023 08:13
Odpovědět  PeterStuyvesant

Právě , že musíme/te. , kdo má elektřinu povinně platí propagandistickou ČT! Měl jsem s klienty několik právních sporům až u Městského soudu( v Praze -Spálená) ( žalovala ČT ) všude prohrála , ale je to na vážkách. Někteří sousedé kontrolují vaší anténu nebo jsou na návštěvě…je to zbytečné.Máte elektřinu ? Máte , platte. penále je cca 20 000,Kč,-
Problémem je že energetické společnosti samozřejmě mají Vaší smlouvu na EL.a poskytují to, samozřejmě nezištně,právnímu odd. ČT.

V této souvislosti, někteří chalupáři , chataři atd.to vědí, sousedi kontrolují zda máte pravidelně kominíky, výcuc žumpy,hluk v okolí,zda postřikujete, sekáte před desátou,nesekáte,nehulákáte na svém pozemku / dvoře při gril po 22.00h….. a mají potřebu to prásknout.
Tomuto režimu se podařilo v práskání dotáhnout na Orwella.
Tuhle se u mě na chalupě hrál svlékací mariáš. Ten úplně nahatý měl povinost oběhnout 3x kapličku. Do půl hodiny tam byli poliši z Vlašimy. Práskač se spletl. Všichni jsme byli oblečení s jujcem u šachů.
Ale vysvětlil jsem jim , že v celé Evropě je FKK normální!

Gales
16. 8. 2023 10:03
Odpovědět  Standa

Já myslím že ještě není uzákoněno to že kdo má elektřinu musí platit poplatky.Nebo jsem něco nepostřehl?

Velitel
16. 8. 2023 13:20
Odpovědět  Standa

Píšete nesmysly, zákon hovoří jasně-
Poplatníkem televizního poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní televizní přijímač. Jestliže drží nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá televizní přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba.
Nic jako fikce o elektřině a placení poplatků v ČR neexistuje.

Dorka
16. 8. 2023 22:17
Odpovědět  Standa

Uz minimalne 3x mi CT poslala formular, zda vlastnim TV. Nevlastnim, ani antenu ani satelit nemam. Klidne si to muzou prijit zkontrolovat.

16. 8. 2023 02:24
Ohodnotit příspěvek :
     

K čemu nějaká bedna. Z té se dozvíte leda tohle:
Boj Davida s Goliášem. Přímé akce občanské neposlušnosti do našeho světa patříKlimatičtí aktivisté jsou stále častěji osočováni z extremismu. Přitom jen díky různým formám občanské neposlušnosti byla za posledních sto let vybojována mnohá práva… bla bla bla.. a o kus níže:
Přímé akce a občanský odpor jsou legitimní formou protestu. Souboj není vyrovnaný a jednotlivci i skupiny musí využít všech dostupných prostředků, aby dosáhli cíle. V tomto případě nejde o nic menšího než o záchranu planety. Vyhrožovat těmto lidem násilím či snažit se zabránit jejich akcím je tak v přímém rozporu s hodnotami demokratické společnosti.
https://1url.cz/Wui0y
Tleskám mileniálovi Vyšanskému! Lepší obhajobu terorismu jsem již dlouho nečetl!
Usáma by měl radost.

Ale toto se z bedny již nedozvíte:

Skutečná nepohodlná pravda: arktický mořský led od roku 2012 vzrostlGlobální oteplování se zastavilo, ledním medvědům se daří, korálů na Velkém bariérovém útesu je víc – klimatičtí alarmisté to v poslední době nemají lehké. … Uvádí se, že současný rozsah arktického ledu „patří k největším za posledních 10 000 let“.
https://1url.cz/LuivL

tupý hulvát
16. 8. 2023 09:30

Není to jen televize,většina internetu je stejná,dávejte si pozor.Například na mapy.cz se ještě nedávno daly zvolit letecké mapy i deset let nazpět,pročpak už to nejde?Jistě vím jen to,že u nás za ŠEDESÁT LET stoupla teplota o 1,8 stupně a stoupá LINEÁRNĚ,tedy po přímce,což je jednoznačný důkaz toho,že člověk má zanedbatelný vliv.
comment image

Markýza
16. 8. 2023 15:28
Odpovědět  tupý hulvát

A furt je to málo – koukejte: https://1url.cz/OuicW
Jinak těch map možná prostě bylo už příliš, já bych zas nehledala konspiraci na každém rohu.

Pavel K
16. 8. 2023 16:15
Odpovědět  Markýza

Hmm, ale to nic není, to u nás v roce 2005 byl takový mráz, že to sousedovi vytlačilo auto z garáže. Nó. 😊🙋‍♂️

Markýza
16. 8. 2023 16:30
Odpovědět  Pavel K

Marjápanno a proč to ten mráz udělal? :-0

Pavel K
16. 8. 2023 19:08
Odpovědět  Markýza

To dodnes nikdo neví, tak si o tom dodnes mezi sebou povídají. 🤣

Joe Arp
16. 8. 2023 20:13
Odpovědět  Pavel K

Nazdar mystifikátore, proč tu ty lidi oblbuješ, víš dobře, že ho nevytlačil mráz, ale motýl Emanuel, že to nebylo z garáže, ale z jeho Kozího chlívku.

Pavel K
17. 8. 2023 08:26
Odpovědět  Joe Arp

👍 👍 👍 🤣 🤣 🤣
Ahoj, já nikoho neblbnu to bych si nedovolil. Kozinec Emanuelí, ten tu někde stopro lítá, jen pod jiným nickem, takové pako se jen tak nevytratí. 🙋‍♂️

Albi
16. 8. 2023 20:58
Odpovědět  Markýza

Protože přišel z Kremlu? 🙂

Pavel K
17. 8. 2023 08:27
Odpovědět  Albi

😊 😊 😊 🙋‍♂️

Markýza
19. 8. 2023 14:19
Odpovědět  Albi

Adoprdelenojoo! 😀 😀

Albi
16. 8. 2023 20:58
Odpovědět  Markýza

Díky. Výborný odkaz. 🙂

Putinovec
16. 8. 2023 07:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Už dobrých 14 let nečumím tupě na prolhanou protičeskou geblsovku . A nemám pocit , že bych o cokoliv přišel . Je to srovnatelné s tím , jako když si otrok sundá řetězy .
Však to taky sebranku mrzí , že jim utíkají dušičky .

Rudolf
16. 8. 2023 11:58
Odpovědět  Putinovec

Kdo je líný si sestavit vlastní program, tomu ho sestaví režim respektive ČT. Takový člověk se pak nemůže divit, že dopadne jako mravenec napadnutý houbou cordyceps.

Burák
16. 8. 2023 07:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Super😁

Pavel K
16. 8. 2023 08:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak my máme tu Telly a teď už pár hezkých týdnů zpět to při bouřce a pršení, někdy i za slunečna prská a čtverečkuje že se na to nedá dívat. Ženu to přivádí k šílenství, bo je veliká konzumentka těch úžasných seriálů všech žánrů. Vůbec ji nevadí, že se na to dívá asi po páté, že si to stejně už nepamatuje. Já jen kroutím hlavou a tiše trpím bo se bojím 🤣 ji něco na to říci, je pak zlá a abych si čuměl do toho svého PC a nekomentoval to. Ale svým způsobem má pravdu PC je taky droga. Co času u toho lidi tráví, spoustu přiznejme si to.

Standa
16. 8. 2023 08:48
Odpovědět  Pavel K

Zlatá slova..cit:. Já jen kroutím hlavou a tiše trpím bo se bojím ji něco na to říci, je pak zlá a abych si čuměl do toho svého PC a nekomentoval to. Ale svým způsobem má pravdu PC je taky droga. Co času u toho lidi tráví, spoustu přiznejme si to.”konec cit.
Já, Standa doznávám se při zpovědi,…. jsou to zlý, zlouni. Před svatbou jsou zlaté.
Ovšem,, chceš mít pravdu nebo klid”?
Rozdíl je , že PC přináší informace(podle výběru)a seriály psané 14 dní před uvedením a točené týden před tím nemají žádnou informační hodnotu.
Trpme!Zavinili jme si to sami!
Pouze Hospoda je seriál ke koukání. Je ze života.

Pavel K
16. 8. 2023 11:41
Odpovědět  Standa

😊 😊 😊 😊 🙋‍♂️

Albi
16. 8. 2023 11:48
Odpovědět  Pavel K

Pavle, neměl bys být na ženu tak naštvaný. Dala ti moc dobrou radu (= abys čuměl do svého PC), protože tak se můžeš dozvědět třeba dnešní aspoň trochu optimistickou zprávu, kterou přinesla seznamovská žumpa:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-rekordni-neduvera-ve-vladu-fialovi-uz-neveri-ani-vlastni-volici-235452
“Jen dvě procenta respondentů podle posledního průzkumu veřejného mínění „rozhodně důvěřují“ vládě Petra Fialy. Naopak, nedůvěra v kabinet je rekordní. Politici berou čísla na lehkou váhu, což je dle expertů velká chyba.”

Podle mne taky! Jen houšť a větší kapky. Co premiér? Už mu to někdo řekl?
A on pochopil? 🙂

16. 8. 2023 14:57
Odpovědět  Albi

Ten odkaz na Cargrad jsem ti poslal blbě, že rovnou zprávy. Lepší je tento, že je tam přehled 8 nejdůležitějších a 8 nejčtenějších, a teprv když tě posedne šmejdění, tak si můžeš kliknout na zprávy, kterých je hafo, že je průběžně doplňují: https://tsargrad.tv/
Jo, a u zpráv si vypni zvuk, rušil by tě mluvený záznam. 🙂

Albi
16. 8. 2023 21:00

Ď , opravím si to.

17. 8. 2023 15:04
Odpovědět  Albi

Ještě něco. I u Cargradu doporučuji filtr úsudku, i tam placama článek, vzbuzující podezření. Ale i tak Cargrad beru, protože se aspoň něco dozvím, že mnoho ruswebů trpí autocenzurou a bobky. Proto ostatně chodím i na remcající rusweby, jako je tenhle: https://verstka.media/category/news
nebo tenhle pátokoloňácký – cituji:
“Agentura.ru je ruský internetový zdroj pokrývající aktivity speciálních služeb, který byl spuštěn v září 2000. Technologie projektu je založena na systematizaci dat z otevřených zdrojů; novináři účastnící se projektu navíc připravují vlastní vyšetřování.” Tento projekt realizujeme od září 2000. Před jednadvaceti lety jsme vymysleli Agenturu.ru jako stránku o tajných službách, protože jsme věřili, že nový prezident z KGB posílí roli speciálních služeb v ruské společnosti, a bylo nutné tyto služby zachovat pod občanskou a veřejnou kontrolou.
O jednadvacet let později máme stejného prezidenta a tajné služby zasahují do všech oblastí našeho života. https://agentura.ru/
Na tomhle webu se mi vohromě líbí ten rok založení, kryjící se s nástupem Gosudara do funkce, a také co se dozvíš, když si zadáš Agentura ru a klikneš na anglickou wiki.

Noobody
16. 8. 2023 15:37
Odpovědět  Albi

Statistika dopadla dle očekávání. Premiér, který lže, jen co se probudí a skončí až když usne, nemůže být pro normální občany důvěryhodný. Ta 2% jsou asi rodina a Pétikoaliční kolegové v placených funkcích + pár tisíc naivně blbých. Ti ostatní vlažně přitakávající z vládního lhaní pašalíky nemají a tak se jen tváří, že jako více věří. Přeložen do češtiny: “Bojíme se říci otevřeně, jak skutečně situaci vnímáme.”

Že politici berou situaci na lehkou váhu se vůbec nedivím. Já být na jejich místě, tak bych se také ničeho neobával. Vždyť i když nás pod Václavem stálo 100, nebo 120.000, tak jsme reálně dosáhli čeho? Byly to takové hepeningy, při kterých jsme si zahulákali, upustili páru, zasmáli se, poznali pár stejně smýšlejících, vyslechli řečníky, …. a NIC. Plná náměstí křiklounů vládu, ani její politiku NEZMĚNÍ!!

Na víc se zřejmě nezmůžeme do té doby, dokud tu nebudeme hlady žrát hlínu, kvůli drahotě se neohřejeme, nebo nebudou rozdávat povoláváky k účasti ve válce na Ua. Pak si snad lidé uvědomí, že tenhle způsob vládnutí je zatraceně proti jejich zájmům a možná jim dojde, že klacek je lepší a silnější argument, než jakákoli proklamace.

Pavel K
17. 8. 2023 08:30
Odpovědět  Albi

Jó žena mě radí furt, nechlastej víš že to nemáš, nežer tolik podívej se na sebe jak vypadáš…. atd.

Vladimír
16. 8. 2023 08:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel ani zbavení se televize nevede ke zbavení se televizních a rozhlasových koncesionářských poplatků. Kdo ví, jestli by stačilo srovnat atomovkou Kavčí hory, poplatky jsou asi věčné..?

Standa
16. 8. 2023 08:53
Odpovědět  Vladimír

Byl jste někde na Kafkách? Má obrovský pozemek ,až ke koupališti Podolí. Je tam sráz, cca 100m ,stačilo by to!??? Atomovky je škoda, stačí ji využít na ,, výjezdní” zasedání vlády.

Standa
16. 8. 2023 08:59
Odpovědět  Standa

Na tom srázu je taková prodleva , terasa ,z cesty z Podolského koupaliště asi v polovině. Tam je FKK a všichni , co vyznávají ,, volnou kulturu těla” FKK tam takovou stezkou vylezou! Volejbálek, tenis, bambington? chicht. Dole všichni leží.

Pan Tau
16. 8. 2023 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to i nástroj, jak skrze tv platit tu proradnou smečku “herců a pěvců” a držet si ji tak na své straně.
Čest asi dvěma a až třem vyjimkám, kteří chápou a nejsou zaprodáni,..Položme si otázku, nač všechny ty,..je potřebujeme k životu.

zdena
16. 8. 2023 09:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Na televizi už dvacet let nekoukám – to se prostě nedá… na zábavu mám pejska, piano a knihy a ráda se podívám na internet, co je tam občas pěkného a pak vezmu pejska na procházku místo čučení na prolhanou senzacechtivou televizi.

Markýza
16. 8. 2023 15:29
Odpovědět  zdena

A to já zase jo – ony tam nejsou jen zprávy 🙂

Edivan
16. 8. 2023 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Poplatky platit nikdo nemusí, pokud prokáže, že televizor nevlastní. Televizi jsem před rokem odhlásila a používám ji pouze jako 2. monitor k PC.Zatím mě nikdo neotravoval

Gales
16. 8. 2023 10:07
Odpovědět  Edivan

Ale můžou.Kdo vlastní,musí platit.Bacha na to.

paulusek
16. 8. 2023 12:04
Odpovědět  Edivan

Nic se prokazovat nemusí. Na poště zrušit SIPO platbu a je hotovo. Osobně provedeno.

jhh
16. 8. 2023 16:58
Odpovědět  paulusek

Musíte učinit čestné prohlášení, že ji nemáte nebo nepoužíváte.

paulusek
16. 8. 2023 22:05
Odpovědět  jhh

Na poště určitě ne, pokud byla platba přes SIPO.

pryczeu
17. 8. 2023 10:04
Odpovědět  paulusek

Pošlou to z bruselovize. Dva roky starý článek https://cz24.news/jak-neplatit-koncesionarske-poplatky-prolhane-ct/

Pavel z Moravy
16. 8. 2023 10:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Musím se přiznat, že já mám televizi asi 5 roků starou s velkou obrazovkou, ale již 2 roky nevím co tam dávají. Už nesleduji ani svoje oblíbená sportovní klání. Přehrávám si filmy, kterých jsem si nahrál stovky a nebo koupil originály. Nic z toho co nyní vysílají by mne určitě neobohatilo, takže raději čtu. A těch 135 Kč jim dávám, neb musím, poněvadž mám přístroj. A jim to určitě škůdcům zemským pomůže posílit rozpočet, ze kterého musí dotovat tolik skvělých interpretů naší kultury, aby ti nebožáčci neumřeli hlady. I pakultura musí žít, obzvláště v systému, kde již nic normálního není. Já naopak děkuji škůdcům zemským, že mne zbavili toho zvyku koukat na ty srágoroviny, které vysílají a lidem mozky vysávají a mohu se věnovat své velké knihovně a znovu číst ta moudra bývalých předků literatury a skutečné kultury. A 135 Kč, vždyť to jsou u nás v krámě dvě sklenice okurek. Ať si černofialoví užijí, kdo ví, kdy budou mít ještě příležitost si takto pohodlně žít. Ono přežírat se není zdravé a to nám teď přesně ordinují a když se k tomu ještě přidá koukání na srágoroviny, věková hranice úmrtnosti se bude zvyšovat, takže vlastně oni konají dobro. I tak se na to dá dívat. Bože, Bože,

Pavel z Moravy
16. 8. 2023 10:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

co jsme ti udělali, že jsi nám dal k vládnutí ten výkvět lidské sobeckosti? Co jsme ti udělali, že jsi z té většiny stvořil otroky, kteří již nemají ani chuť poprat se o ztrátu svých okovů. Já vím, jsme ateisté, tak jen do nás. Prostě nenosíme u sebe bibli svatou jako jiní národové. Proto jsme zavrženi.

Pavel z Moravy
16. 8. 2023 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě jeden malý příspěvek. Neberme lidem tu televizi, buďme tolerantní, nic jiného už nemají, neb vše jim vzali a oni si to vzít nechali.

jiří
16. 8. 2023 11:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimo téma. Chamtivé satanistické celebrity v čele s Oprah Winfrey upálily místní obyvatele Maui kvůli pozemkům?
AC24.CZ Pozoruhodný komentář upozorňuje na zvláštní okolnosti požáru na Havaji
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/pozoruhodny-komentar-upozornuje-na-zvlastni-okolnosti-pozaru-na-havaji/
Domů miliardářů v sousedství se požáry nedotkly.
https://www.newsweek.com/oprah-winfrey-maui-wildfires-home-hawaii-1819611
It’s almost like buildings have been specifically targeted with pinpoint accuracy…
https://www.bitchute.com/video/6psuzKUSPHl1/
comment image

Rudolf
16. 8. 2023 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

TV je jako kokain. Stejná závislost, stejné následky. ČT propagandu nesleduji již mnoho let. Ale jednou za čas, když navštívím svého známého, který má televizi zapnutou permanentně, nevyhnu se tomu, shlédnout nějaký výsek propagandy ČT. Pro mne je to už úplně cizí svět. Připadá mi to jako vysílání pro mentálně postižené lidi. Nevšímám si obsahu, ale co za divný lidi tam vystupuje, jak zvláštně žvatlaj, jak intonují, jak se u toho tváří, celé je to dost bizardní. Jako když člověk naladí nějaký emzácký kanál z vesmíru.

jiří
16. 8. 2023 11:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu řekl, že kyjevský režim cynicky využil dohody o obilí, aby zakryl své vojenské operace, včetně nasazení výroby dronů v blízkosti sýpek na jihu země.
https://rusvesna.su/news/1692091209

jiří
16. 8. 2023 12:26
Ohodnotit příspěvek :
     

T̲Z̲: P̲O̲L̲I̲C̲I̲E̲ J̲I̲Ž̲ T̲É̲M̲Ě̲Ř̲ R̲O̲K̲ V̲Y̲U̲Ž̲Í̲V̲Á̲ A̲N̲A̲L̲Y̲T̲I̲C̲K̲Ý̲ N̲Á̲S̲T̲R̲O̲J̲ N̲A̲ R̲O̲Z̲P̲O̲Z̲N̲Á̲V̲Á̲N̲Í̲ T̲V̲Á̲Ř̲Í̲. P̲O̲D̲R̲O̲B̲N̲O̲S̲T̲I̲ J̲E̲H̲O̲ F̲U̲N̲G̲O̲V̲Á̲N̲Í̲ T̲A̲J̲Í̲.
https://digitalnisvobody.cz/blog/2023/07/12/tz-policie-jiz-temer-rok-vyuziva-analyticky-nastroj-na-rozpoznavani-tvari-podrobnosti-jeho-fungovani-ale-pred-verejnosti-taji/

Lubek
16. 8. 2023 13:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Istý čas som si niečo pozrel, ibaže. Namiesto aby program na “verejnoprávnej” začal 20:30, začal 20:40. Lebo bežali upútávky a potom mi stále niekto niečo prinášal, hoci som od neho nič nepýtal. Ibaže verejnoprávna je jasný manipulátor, veľmi tam niet čo pozerať. Iné TV prerušia program každých 15 minút dákou stupídnou reklamou, či upútavkou. Poistný klinec do rakvy nesledovania TV mi zatĺkla u známych dáka akože povznesená a technicky zdatná žena stredných rokov, čo mi 5x za večer radila, ako mi Nikoret pomôže od fajčenia. Ibaže ja som v živote nevyfajčil ani jednu cigaretu. Ospravedlnil som sa a odišiel.
Prestal som totiž vari pred rokom úplne sledovať čo koľvek v TV. Koníčkov mám veľa, ale aj tak, čo ja mám voľného času…
Pozrel som si to iba raz a pre mňa je to málo. Akumulátor 1 od Svěrákovcov.Nie všetko som pochopil, pozriem si to viac krát, aj si dačo prečítam o filme. Ale je to hádam presne k téme článku.

zuzana
16. 8. 2023 15:37
Ohodnotit příspěvek :
     

George Soros v rámci „radikální změny“ ukončí většinu svých aktivit v EU

https://aktax.cz/george-soros-v-ramci-radikalni-zmeny-ukonci-vetsinu-svych-aktivit-v-eu/

CKAM
16. 8. 2023 18:17
Odpovědět  zuzana

Už není co rozjeb*at. Dojeb*áno jest. Prostě kde nic není, ani Soroš nebere.

Noobody
16. 8. 2023 15:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Před asi 15ti lety odešla elektronková Toschiba bez pozdravu do věčných lovišť. To byla doba, kdy jsem trávil spoustu času cestováním a zbylý na sportovištích, nebo po knihovnách a tak jsem nějak zapomněl pořídit náhradu. A to trvalo asi 5 let. Kdo nezažil krásu čisté hlavy nezatížené blbostma z bedny neuvěří, jaká to byla pohoda!! Jediná chyba byla, že jsem v hospodě neměl co říci, protože o fotbalu, hokeji, tenisu, tuzemském ani světovém dění jsem neměl páru. Ale zase jsem věděl, co se kde událo ve vsi a to bylo téma nad jiné.

Dnes vím o každém světpovém šustnutí (nikoli díky zprávám z naší MSM žumpy), ale šťastnější opravdu nejsem! Jestli není lépe být nevědomý, neb to prý hříchu nečiní.

zuzana
16. 8. 2023 16:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Niger a Africký boj proti neokolonialismu

https://aktax.cz/niger-a-africky-boj-proti-neokolonialismu/

x-13
16. 8. 2023 16:54
Ohodnotit příspěvek :
     

https://infakta.cz/videa/obchod-se-strachem-uvod.html