blog

⁉️ O ČEM SE MLČÍ… Opět s energetikem Ing. Ivan Noveský o pokrytectví EU, sankcích, naší servilitě k Německu a

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
8. 1. 2023 13:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A z čeho myslíte, platí dodávky zbraní na Ukrajinu? A všude jsou přisluhovači USA, kteří to dělají tak, jak to chtěl ještě Reagan.

janle57
8. 1. 2023 13:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Čummobilská generaci,která svými fundovanými komentáři v cenzurované diskuzi
na Seznam.cz,reprezentuje současný stav společnosti,nevadí,že se brzy staneme
žebrotou EU, o kterou nám zařídí náš přítel nejvěrnější Islámská spolková republika
Německo a zdatně jí v tom pomohou soudruzi Fiala,Babiš,Rakušan a další ideologicky
nezávadní gauleiteři,to co říká pan Noveský se asi čummobilů netýká,v dalších
mála letech přestanou v bytech u svých rodičů topit,svítit a za almužnu z pracáku
si dopřejí uvařené brambory k nedělnímu obědu,budiž jim to přáno,demokracii si
tady přece od toho vraha Putina rozvracet nenechají !!

ladik
8. 1. 2023 13:27
Odpovědět  janle57

I ty brambory dojdou.

sizok
8. 1. 2023 17:40
Odpovědět  ladik

Pak dojdeme i my.

Autor
8. 1. 2023 13:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Není třeba se obávat, že ropa na světě dojde – bude jí dost i pro naše pravnuky a množství a dostupnost “černého zlata” závisí na vývoji technologií, řekl Ilja Kalenkov, generální ředitel společnosti European Electrotechnics, významného ruského výrobce zařízení, mimo jiné pro ropný a plynárenský průmysl.
“Řekl bych, že se nemusíme bát, že by na světě došla ropa; ropy je dost nejen pro naše století, ale i pro naše vnuky a pravnuky. Ale jak se říká, doba kamenná neskončila proto, že by nám došel kámen. Je docela možné, že se lidstvo naučí syntetizovat petrochemikálie ze vzduchu a ropa pak nebude potřeba. To je otázka budoucích technologií,” uvedl odborník.
Západ chce ruské zdroje zdarma
Poznamenal, že v současnosti lidstvo těží ropu z hloubky 3-3,5 kilometru, což je považováno za normu těžby ropy. Přitom před 40 lety se ropa těžila z hloubky 1,5 kilometru a všechny zásoby ve větších hloubkách byly považovány za nevytěžitelné.
Pokračování

Autor
8. 1. 2023 13:29
Odpovědět  Peter 008

“A ještě dříve, před 100 lety, se v Baku nabírala ropa kbelíky, tj. prostě se vykopal vrt s ropou, ne s vodou. Z hlediska množství ropy na světě se tedy podle mého názoru nedá nijak srozumitelně vyhodnotit. Jiná věc je, jakou budeme mít technologii, jak rychle a efektivně se naučíme těžit hlubinnou ropu,” dodal Kalenkov.
Jako příklad uvedl těžko vytěžitelné zásoby ropy z Baženovské formace, jejichž objem se odhaduje na 300 miliard tun. Těžba na těchto ložiscích je v současné době nerentabilní, ale podle odborníka by mohla být za 10 až 15 let s novými technologiemi nebo novými cenami ropy velmi zisková.
“Je docela možné, že v budoucnu budeme schopni vyrábět všechny plasty a chemikálie nikoli z ropy, ale například z květů pampelišek nebo z něčeho jiného z kategorie fantastických technologií. To se ovšem v dohledné době nestane, takže základem světové energetiky bude prozatím ropa a plyn. A na této cestě… má Rusko skvělé vyhlídky, ať už západní partneři říkají o obnovitelných zdrojích energie cokoli,” uzavřel expert.

https://ria.ru/20230108/neft-1843446178.html?rcmd_alg=slotter