Krize UKRAJINA

Připravte se na špatné zprávy z Ukrajiny – šéf NATO

Jens Stoltenberg uvedl, že obranný průmysl vojenského bloku ještě nedosáhl takové úrovně spolupráce, aby uspokojil Kyjev

Ukrajinské armádě se v posledních několika měsících nepodařilo dosáhnout žádného průlomu na bojišti, ale Západ by měl bez ohledu na to stát při zemi, tvrdí generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Oficiální představitel rovněž vyjádřil politování nad zjevným selháním obranného průmyslu vojenského bloku, který nedokáže Kyjevu poskytnout potřebnou munici.

Začátkem tohoto týdne Stoltenberg varoval, že Moskva před zimou hromadí rakety, a poznamenal, že ruští výrobci zbraní fungují “na válečném základě”.

V rozhovoru pro německou televizní stanici Das Erste TV odvysílaném v sobotu Stoltenberg připustil, že frontové linie na Ukrajině se v poslední době v podstatě nemění, a dodal, že “války se těžko plánují”.

“Musíme být připraveni na špatné zprávy. Války se pohybují ve fázích, ale my musíme stát při Ukrajině jak v dobrých, tak ve špatných časech,” zdůraznil šéf NATO.

Podle Stoltenberga je v této chvíli “rozhodující zvýšení produkce”.

Na otázku, co by měl Kyjev dělat v mezidobí, než jeho podporovatelé zvýší výrobní kapacity zbraní – což jistě nějakou dobu potrvá – Stoltenberg odpověděl, že tato “obtížná operativní rozhodnutí” ponechá na ukrajinském vedení a vojenských velitelích.

“Myslím, že jedním z problémů, které musíme řešit, je roztříštěnost evropského obranného průmyslu. Nejsme schopni spolupracovat tak úzce, jak bychom měli,” prohlásil generální tajemník NATO. Vyzval všechny členské státy, aby “překonaly národní, úzké zájmy” a zvýšily dodávky namísto toho, aby se těšily z rostoucích cen.

Ve středečním projevu po zasedání ministrů zahraničních věcí NATO v Bruselu Stoltenberg varoval, že “Rusko před zimou nashromáždilo velké zásoby raket a vidíme nové pokusy zasáhnout ukrajinskou energetickou síť a energetickou infrastrukturu”.

Dva dny předtím novinářům řekl, že “bychom Rusko nikdy neměli podceňovat”. Šéf NATO poznamenal, že Moskva nastavila svůj “obranný průmysl na válečnou úroveň”, což “ztěžuje dosažení územních zisků, v něž doufáme”.
https://www.rt.com

Přestal však charakterizovat současnou situaci jako “patovou situaci” – což je popis, který na začátku listopadu použil vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil generál Valerij Zálužný.

Podle posledních odhadů ruského ministerstva obrany si protiofenzíva Kyjeva, která začala počátkem června, vyžádala na ukrajinské straně k 1. prosinci více než 125 000 obětí.

sdíletj na

80 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
miro
3. 12. 2023 15:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Štolverk vypadá nějak zdrchaně, že by mu už konečně došlo jaká je realita ?!

Jura S
3. 12. 2023 15:13
Odpovědět  miro

No nechtěl ještě říct, že na Velikonoce je Putin v Kyjevě…. 🙂

ijn
3. 12. 2023 15:59
Odpovědět  Jura S

Bylo by lepší v Berlíně

Jura S
3. 12. 2023 16:01
Odpovědět  ijn

První boje již vypuly v Plzni, i jedna “mrtfole” :
https://www.krimi-plzen.cz/a/tri-pobodani-behem-vecerni-rvacky/

vlad248
3. 12. 2023 20:03
Odpovědět  Jura S

Držel bych se při zemi. Velice pěkný by byl Cherson, Oděsa a Charkov.

Boomer
3. 12. 2023 20:24
Odpovědět  vlad248

..a za pár let by to začalo znovu.

Vladimír
4. 12. 2023 09:20
Odpovědět  vlad248

Ale podle “našich” médií to vypadá, že jsou ukrajinci už za Uralem.

Slovan
4. 12. 2023 11:03
Odpovědět  Vladimír

Jó Ural, kulový, na PL píší že na UA panuje veliký pesinismus a vyhrožují, že když na ně (Evropa= ČR) kálíme, tak že to tam zabalí a půjdou všichni sem do Evropy i když snad v ní už jsou né. Tak!! To by bylo , že by nebylo. Tramtadadááá.
Jó, ještě tam píší, že do r.040 zdraží letenky atd. natolik aby chudina seděla na sedáncích a nemohla nikam létat. To jen pro ty Antikomunisty co vykřikují, že si vybojovali volné cestování, tak teď se bude chodit pěšky v rámci buď fit. Ale i na to určitě něco vymyslí.

Pavel z Moravy
4. 12. 2023 14:58
Odpovědět  Slovan

No, ty tu ještě ve 2040 možná budeš, já už budu sdílet prostředí s těmi broučky a to ani nejsem entomolog. Oni budou chodit po mně.

Slovan
4. 12. 2023 16:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ty jsi optimista,je hezké že mě přeješ, ale situace je jiná. Tuhle, je to nějaký ten týden zpět, žena sklízela ty muškáty a různé ty květiny. Jsou to takové drny, tak jí říkám že si lehnu na terasu a ať mi tam dá na prsa pár těch drnů, že budu preventivně nacvičovat, jakýže to bude. Ty prej si blbej, ty máš nápady. No byla sranda.

Ladislav 💤
3. 12. 2023 15:30
Odpovědět  miro

👍 ten Norský hňup, to měl vědět od první chvíle, kdy Rusko udeřilo na Banderovské fašisty, co vraždili Ruské občany v Oděse!

Slovan
3. 12. 2023 15:39
Odpovědět  Ladislav 💤

Toho měly trefit plané neštovice a čtrnác dní nejít na bobek, to by bylo mučeníčko. 🤣

José
4. 12. 2023 12:32
Odpovědět  Ladislav 💤

Tak si říkám, který Nor je nebezpečnější, jestli Breivik, nebo Stoltenberg?

Joe Arp
3. 12. 2023 17:04
Odpovědět  miro

Vzpomínka na starou anekdotu: “podívejte na toho křivýho kripla, ale jak má krásně ušitý sako”!

Duudu Wo
4. 12. 2023 10:37
Odpovědět  Joe Arp

Díky 🤣🤣

Jaris
4. 12. 2023 00:29
Odpovědět  miro

Jo, Stoltenberg i ta rampepurda za nim vypadaji jako kdyz jdou nekomu na pohreb.

Putinovec
4. 12. 2023 12:08
Odpovědět  miro

On tím říká : Připravme se na špatné informace ze západního lágru . Sype se to , sype .

Joe Arp
3. 12. 2023 15:32
Ohodnotit příspěvek :
     

To nás ten válečný štváč a usaonuce, skutečně zaskočil. To by jsme skutečně nečekali, jak ubohý klaun, skoro jako jeho zelený idol. Ještě si spolu zapějí Dý fane hoch…

Jura S
3. 12. 2023 15:37
Odpovědět  Joe Arp

a pak dechovka spustí “ýýbrallééés” 🙂 A zatančej si mnichovskýho kozelčáka…

katango
3. 12. 2023 19:16
Odpovědět  Jura S

Radši konopnej čardáš!

Slovan
3. 12. 2023 15:41
Odpovědět  Joe Arp

To mi to za chvilku ani nebude chutnat, ještě zhubnu. To by bylo neštěstí. Nic nepotěší více, jak neštěstí druhého. 😊

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
4. 12. 2023 11:03
Odpovědět  Joe Arp

Feťák Zelenský je zahnán do kouta a je připraven vzít s sebou na Onen svět všechny Ukrajince, kompletně celý národ, nebo minimálně jeho jednu polovinu. Již je rozhodnuto o plošné mobilizaci všech Ukrajinců mužského pokolení ve věku od 17 do 70 let, jak ve svém článku zmínil právě Seymour Hersh. Proto nyní u Zelenského budou patrné paranoidní projevy, v každém začne vidět zrádce, protože bude těžké identifikovat, kdo jede do ciziny, aby loboval za zbraně, a kdo tam jede už lobovat za své zájmy, za mír a za Zelenského konec, který může mít různé podoby, nejen velkometrážní nemovitost na Floridě či v Karibiku, ale i devítimilimetrovou podobu vyslanou ze zbraně darované český ex-rozvědčíkem. Zelenský v roce 2024 tak podle všeho pojede své finále.

Gales
3. 12. 2023 15:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Války se pohybují ve fázích, ale my musíme stát při Ukrajině jak v dobrých, tak ve špatných časech,” zdůraznil šéf NATO….. To znamená že Rus musí NATO zlikvidovat jinak se bude válčit pořád. My jsme taky v NATO.

ijn
3. 12. 2023 16:02
Odpovědět  Gales

Rudá vlajka na Reichstagu + Westminstru to vyřeší,

Jura S
3. 12. 2023 16:28
Odpovědět  ijn

Mě se zdá, že ten vostrov v “králíkama” blokuje Golfský proud…. něco by se s tím mělo dělat….

Mojemeno
3. 12. 2023 21:43
Odpovědět  Gales

Nato prestane okamžite existovať, akonáhle sa začne rozpadať babylonský Brusel. Chvíľku to potrvá, ale nič nie je večné. Akonáhle príde naivné digitálne zotročovanie, národy sa začnú trhať na kusy.

Ivo
3. 12. 2023 23:54
Odpovědět  Mojemeno

Němcům stačí být v NATO s amíkama.

Pijack
3. 12. 2023 15:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Jens Stoltenberg je v podstatě taková zelené guma, ne nepodobná naší lampasácké gumě toho času na Pražském Hradě. Navíc se nápadně podobá nabubřelým generálům Adolfa Hitlera. Uhlazený, nafoukaný, arogantní, ale nevzdělaný vykonavatel rozkazů “jeho vůdce”. Když vyjádřil politování nad zjevným selháním obranného průmyslu vojenského bloku, zjevně mu nedochází, že nádherně presentuje NATO jako útočný pakt. Jak může takový útočný pakt, potažmo zbrojní průmysl být obranný a vyrábět “obranou techniku”? To nedává smysl. Tento Stoltenberg tím prohlášením jen utvrzuje světovou veřejnost, že je to arogantní drzoun a že mu na životech Slovanů nezáleží. Přesněji řečeno – arogance těchto hromadných vrahů dospěla vrcholu. Podle nic jsou rakety Himars, Leopardy, drony, stíhačky, špehující satelity nebo střely s plochou dráho letu obranné. Opravdu “obranné”, když velení paktu sídlí na druhé straně polokoule 🙂

jiří
3. 12. 2023 16:55
Odpovědět  Pijack

comment image

ijn
3. 12. 2023 17:14
Odpovědět  jiří

Rusko dnes vede v nové jaderné výstavbě v zahraničí. ROSATOM zaujímá první místo v počtu současně realizovaných projektů výstavby jaderných reaktorů (3 bloky v Rusku a 33 v zahraničí v různých fázích realizace). 
Konkurenční sílu ruských návrhů lze přičíst vyspělým technologiím a nejnovějšímu know-how vyvinutému ruskými vědci a designéry. Všechny designové projekty splňují moderní mezinárodní požadavky a doporučení MAAE. Projekty navržené k výstavbě jsou založeny na moderních reaktorových instalacích modernizované konstrukce VVER (Ruský vodní vodní tlakový reaktor), který má mnoho let dobrou výkonnost. Ruské projekty výstavby JE jsou reaktory G III vybavené systémy aktivní a pasivní bezpečnosti. Úspěšné působení na mezinárodních trzích potvrzuje dobrou konkurenceschopnost ruských jaderných technologií: V roce 2021 přesáhl balík zahraničních zakázek Rosatomu 139,9 miliardy dolarů.
Nejmodernější technologie a pokročilé bezpečnostní systémy ve spojení s požadavky IAEA poskytují solidní konkurenční výhodu pro ruské nabídky na mezinárodním trhu:

RF=Rosatom ovládá ze 60% palivový cyklus Země, a k vítezství stačí U3O8 nedodat a nechat vymrznout….!!!

Gales
3. 12. 2023 18:13
Odpovědět  ijn

A my,kteří se řídí západní hodnotou a demokracií, smíme pouze třít liščí ohon o ebonitovou tyč.

All
3. 12. 2023 20:42
Odpovědět  Gales

A TO JSME SI POSTAVILI JADERNOU ELEKTRÁRNU SAMI,SVÉPOMOCÍ. Československo patřilo mezi pětici-5 zemí světa,co to ve světě dokázalo. ODS,TOP a další strany nám to vše ukradli a pyjala už dojebal naprosto všechno,proto nás čekají velmi těžké roky.No,ale v nejtěžších dobách vždy povstali Noví Bojovníci.Tak bylo,tak bude.

Mike
4. 12. 2023 07:53
Odpovědět  Gales

To by ještě šlo, my necháme dostavět JETE zkrachovalým Westinghausem, kterej koupil japonskej výrobce tabletů.

ijn
3. 12. 2023 18:22
Odpovědět  ijn

čeští psychopaté u moci vyřadili Rosatom ze soutěže o EDU5 zákonem, aby měli cizáci klídek a prostor na oškubání ČR,

i když ČEZ a.s. vlastní (100% Škoda JS) výrobce I.O. primárního okruhu, včetně montáže a zprovoznění + licence na VVER 4 bloky,… máme (ještě 2 zdarma bez lic. poplatků) vše ke stavbě českými=vlastními silami == až 1 bilión Kč by zůstal v ČR !!!

Z(N)ATO ČR koupí do obranné výzbroje AČR útočné tryskáče za 206 mld. Kč a dá práci do Itálie,….tak jednají prodejné vlastenecké politické loutky ČR.—co dodat????

ModrýKlokan
4. 12. 2023 00:33
Odpovědět  ijn

Pokud se s tím ještě něco neudělá, je to na kriminál, zákaz výkonu povolání a zabavení majetku pro všechny zodpovědné politiky.

Škoda velkého rozsahu, zneužití pravomocí veřejného činitele, zanedbání povinností při správě cizího majetku, hospodářská sabotáž, poškození chráněných zájmů státu, poškození klíčové hospodářské infrastruktury státu, korupce velkého rozsahu, veřejné ohrožení, podezření na ohrožení zdraví obyvatelstva…

Mám pokračovat? Prokurvatura už měla dávno konat. Asi má Igor Rudá Smrt Stříž jiný starosti. Shání kokain? Sype si ho taky do řiti? Na fotce na to docela vypadá. Kdyby mi někdo řekl, že je to bukvice, tak tomu věřím.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jana
4. 12. 2023 00:54
Odpovědět  Pijack

Nerozumim kdo jsou,co je to troly?

Jura S
3. 12. 2023 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Stoltenbergovi chybí ve štábu von Stauffenberg 🙂 Chtělo by to tam zas tašku pod stůl…

Joe Arp
3. 12. 2023 16:06
Odpovědět  Jura S

Skvělý nápad, nebo Kinžál na palici uprostřed porady těch válečných štváčů!

Jura S
3. 12. 2023 16:23
Odpovědět  Joe Arp

nebo by tam donesla von Layen velkou kabelku a v ní atomový robertky… Když může Černochová v kabelce nosit skoro metrovej tank…

Lubek
3. 12. 2023 16:05
Ohodnotit příspěvek :
     

“obtížná operativní rozhodnutí” ponechá na ukrajinském vedení a vojenských velitelích.
O tomto je súčasný “náš” svet. Tento vychrtlý, vycmrdnlý tajtrdlik chodí po svete a drísta. Určite neberie mesačne dákych 800€, určite nepracuje na tri zmeny. Čo tento živočích za celý jeho zbytočný život urobil užitočné? Kam posunul ľudskú spoločnosť? Koľko ľudí skutočne pridávajúcich vecnú hodnotu musí platiť dane, odvody z nízkej mzdy, aby takýto tajtrdlik mohol lietať po svete a drístať. Na týždeň do prvej línie, do zákopu. Do diery v zemi, ktorá sa trasie od výbuchov opertívnej streľby diel a mínometov. Kým to na vlastnej koži títo hajzli nezažijú, stále budú hnať státisíce chlapov na smrť, či invaliditu. A Johnson si príde s kufrom do Kijeva pre peniaze a tento ponechá otížná operativní rozhodnutí druhým, lebo on musí ísť drístať zasa o inom a inde.

Pavel z Moravy
3. 12. 2023 18:20
Odpovědět  Lubek

Moc pěkně řečeno Lubeku.

Autor
3. 12. 2023 18:48
Odpovědět  Lubek

Ále co se budu rozepisovat, to nemá v diskusi ani takovou cenu. Vzpomněl jsem si na článek, který se k tomuhle naprosto hodí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
3. 12. 2023 16:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Rád by som pripojil, jednu veľmi špatnú správu z Ukrajiny: https://sk.news-front.su/2023/12/02/lekar-potvrdil-cierne-transplantacie-na-ukrajine/
Ak si dáte 2+2 dokopy a situáciu, že sa mobilizujú Ukrajinci 18-20 roční, k tomu ženy a mladé, tak to nie je len potrava pre delá, ale obchod s ľudskými orgánmi.

JoFa
3. 12. 2023 16:44
Odpovědět  JoFa

Dávať do prvej línie novú generáciu, je čistý satanizmus- to je obetovanie a nie vlastenectvo. Dúfam, že s tým Zeleným hajzlom si Ukrajinci už čoskoro poradia.

Boomer
3. 12. 2023 17:02
Odpovědět  JoFa

..zásah musí přijít zvenčí, stejně jako tomu bylo s nacismem…

JoFa
3. 12. 2023 17:34
Odpovědět  Boomer

Nevylučujem to, ale tentokrát si myslím, že to bude z vnútra. Oni to už pochopili a momentálne je situácia tak neprehľadná, Zelenský mobilizuje a Zalužnyj dohovára mierové podmienky, že je ťažko povedať, čo bude nasledovať a kto tomu vlastne velí?.Ďalší výrazný postup Rusov osvetlí asi všetko.

Boomer
3. 12. 2023 18:24
Odpovědět  JoFa

.. změna ukrajinského vedení by Rusům nic podstatného nepřinesla, ale váhání spojené s vyjednáváním by je mohlo zničit! Nedomnívám se, že jsou na tom Rusové tak zle, aby museli přistoupit na další “Minsk”, stejně tak se nedomnívám, že jejich vedení je tak nezodpovědné, aby přistoupilo na další “Minsk”…

JoFa
3. 12. 2023 17:50
Odpovědět  JoFa

Myslím, že na drogách nie je len Alzák, ale aj jeho žena, alebo je to kopanie zdochýňajúceho koňa? Citujem z článku:”Ukrajinská prvá dáma je presvedčená, že manžel, a ona spolu s ním, by si mal nájsť v živote niečo nové. Dodala, že sú obaja dostatočne tvoriví na to, aby si vymysleli nejakú zaujímavú činnosť.

Novinári z týždenníka Economist položili Zelenskej otázku, ako vidí svoju budúcnosť a budúcnosť svojej rodiny po vojne.

Odpovedala: „Naša rodina bude zase spolu. Budeme žiť spolu, s manželom a deťmi. Stále. Pôjdeme niekam na dovolenku, neviem kam, ale ako partia, všetci štyria. A táto dovolenka bude dlhá – celý mesiac. A až potom budeme rozmýšľať, čo urobíme ďalej, on a ja.“

https://cz24.news/po-tom-co-jej-manzel-nechal-zabit-milion-a-vyhnat-10-milionov-slova

Pavel z Moravy
3. 12. 2023 18:23
Odpovědět  JoFa

To je neskutečná bestie, to se nedá ani popsat.

Boomer
3. 12. 2023 18:41
Odpovědět  JoFa

.. ona je pouze rozumu mdlého. To prokázala ze začátku speciální operace, když absolvovala fotosérii v kožichu, v rozstříleném hangáru před rozstříleným letadlem a sexy ochrankou v čisťounkých maskáčích…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
4. 12. 2023 00:41
Odpovědět  Boomer

Fakt? Tak to je blbější než jsem si myslel. Ostatně Volomrd Zetko taky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
4. 12. 2023 08:40
Odpovědět  ModrýKlokan
Markýza
4. 12. 2023 09:10
Odpovědět  Boomer

No jo – ale bylo to pro Vogue! Tam nemůžete mít zakrvácený maskáče, to je časopis o módě. A nejspíš za to byly slušný prachy. Mám tu fotečku schovanou, škoda, že mi sem nejde dát.

Markýza
4. 12. 2023 09:11
Odpovědět  Markýza

A jo – koukám, že vy můžete 😀

Boomer
4. 12. 2023 09:59
Odpovědět  Markýza

comment image

..simsalabim!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ModrýKlokan
4. 12. 2023 00:40
Odpovědět  JoFa

Retardovaná slepice. Hodí se k sobě.

Tupý hulvát
4. 12. 2023 10:10
Odpovědět  JoFa

To určitě,asi jako my si poradíme s fialou.Tady by ho zavíral kde kdo a pořád nic,tipuji ,že tupci už se nevyrovnají s ničím,třicet let výchovy se nedá jen tak smazat.
Všimněte si,že každý,kdo blábolí o nějaké změně k lepšímu v jakékoli oblasti pořád mele ale demokracie,ale trh,ale kapitalizmus,ale pravicově…..Blbů jak naseto.

Pavel z Moravy
4. 12. 2023 15:08
Odpovědět  Tupý hulvát

Dávám vám za pravdu, blbů jak naseto. Blby přelidněno.

Slovan
4. 12. 2023 16:33
Odpovědět  Tupý hulvát

Napsáno přesně a pravdivě. Tupoňi a jestli si mě občas všimneš, tak já to psal už mnohokrát. To není vytahování, od toho tu máme specialistu, ale pouhý fakt. Jak říkají moudří lidé, je zapotřebí změnit systém.

vlad248
3. 12. 2023 20:08
Odpovědět  JoFa

Jenže Kyjev byl už před invazí hlavní město světa v obchodu s lidskými orgány a bílým masem.

Francin
3. 12. 2023 16:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Je skutečně těžko pochopitelné, že žádný stát v EU neusiluje o ukončení konfliktu na Ukrajině, ale všichni stále hovoří o pokračování boje a to až do posledního Ukrajince. Vypadá to jakoby někdo chtěl zemi bez původních obyvatel. Kdo mluví o míru ten je chcimír. Dlouho už to asi trvat nebude a potom se všichni dozvíme o co vlastně šlo v tomto konfliktu a zřejmě se budeme hodně divit.

Pavel
3. 12. 2023 17:40
Odpovědět  Francin

Ale Orbán a teď i Fico nejen mluví,ale ani nedodávají “Ukrům” žádný válečný materiál.Můžeme Slovákům a Maďarům jen závidět! A samozřejmě i jejich učitele, neb mladí u nich nejsou tak vypatlaní jako u nás, co nám navolili co vlády “fiakový” hnus a na hrad vyfintěného panáka s gumovou páteří!

jiří
3. 12. 2023 18:12
Odpovědět  Pavel

comment image

Ladislav 💤
3. 12. 2023 19:59
Odpovědět  jiří

Líp už bylo a to za krásného socialismu! To byl pane, proti tomuto zlodějskýmu fašismu, doslova, ráj na zemi.

ModrýKlokan
4. 12. 2023 00:49
Odpovědět  jiří

Odpověď vlády panu Jiřímu:

Musíte ještě počkat, hrob máte vykopaný, rakve už skládají, teď sháníme brigádníky, kteří vás kvalitně zaháží hlínou.

S pozdravem

RSDr. doc. WC40 Petro Nuttelovič Fyjalenko, PhD. AMD Athlon 64, model Ikarie XB1, CSc.

Vladimír
4. 12. 2023 09:06
Odpovědět  jiří

Vláda odborníků to ještě nějak vylepší, to jsem si jistý. Vždyť volby jsou dle jejich slov ještě daleko…

Tupý hulvát
4. 12. 2023 13:45
Odpovědět  Francin

Asi by vám odpověděl nějaký psycholog,já myslím,že je to souběh idiocie,fanatizmu a arogance.Oni si mysleli,že se Rusko zhroutí za tři měsíce,proto to vyprovokovali,neuměli si představit,že Rusko může být připraveno a zároveň jakou pověst mají a jakou nenávist vytvořili ve zbytku světa.Pouštěli si jazyk na špacír,předháněli se jeden před druhým jak zatočí s Putinem.Jak malí klackové.
Jenže se jim plán hroutí a oni panikaří.Umíte si představit,že ti blbci,jeden jako druhý,mají měnit názor a rétoriku?To by se skoro všem zhroutil svět,pokud západ prohraje bude to mít dalekosáhlé dopady,nikdo už se ho nebude bát,to už začíná,už se jim kde kdo směje.Nedivte se blbcům,co vyvádějí!

Pavel z Moravy
4. 12. 2023 15:12
Odpovědět  Tupý hulvát

Západní tzv. vůdci, to je skutečná idiocie bez hranic..

unor 2022
3. 12. 2023 17:57
Ohodnotit příspěvek :
     

.. průmysl vojenského bloku ještě nedosáhl takové úrovně spolupráce, aby uspokojil Kyjev ..
Takze zadna nestastna a neboha Ukrajina celici Rusku. NATO a jeste jednou NATO proti Rusku. A teprve nekde kus za nim stoji v prvni rade darebacka a v druhe pak hloupa a zneuzita Ukrajina.
Jeste stale nenastal cas prestat lidem lhat?
Zvlaste, kdyz se to poradne neumi a pravda vice a vice pokryva hladinu more lzi.

Pavel z Moravy
3. 12. 2023 18:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Vy jste ale pokrytečtí západní parchanti. Tam umírají mladí kluci, kteří měli život před sebou. Možná jim ve většině vymyli mozky a z některých vyrobili monstra, ale krev z rukou vašich vůdců tak jako zdejších na západě již nesmyjete. Jste odporní tvorové, neexistuje výraz, který by vás mohl ohodnotit. Jak by bylo vám vy grázlové, kdyby takhle umírali vaši synové a příbuzní jen pro něčí chuť ovládnout druhé. Opravdu odporné.

Autor
3. 12. 2023 18:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ne že možná, ale zcela určitě jim ty mozky vymyli! Kdybychom byli na místě Ukrajiny my, tak by s námi udělali to samé. Žádný nacista nesmí dojít rozhřešení a odpuštění, ale je opravdu třeba chápat to, že jsou to za á Slované, za bé je to tragedie nejen Slovanů, ale i celého ruského světa.
Bohužel lidé si neuvědomují, že jich je mnohem víc, než těch idiotů, jinak by neměli žádnou šanci. Skuteční vinící si sedí v pohodlí “za loužemi” a mnou si ruce … Přitom těm viníkům nežáleží ani malilinko ani na “vlastních lidech”, klidně je nechají zamsakrovat.
Kolik třeba teď v Izraeli skutečně bojuje příslušníků užší Netanjahuovy rodiny? Nebo Zelenského, nebo Bidena, Blinkena, tohohle “Štolby”? NEJSPÍŠ NIKDO.

Lubek
3. 12. 2023 18:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Keby aspoň urobil niečo pre veľryby, ktoré joho Nórsko stále loví. Môže doviezť do Nórska pšenicu z ukrajiny a chovať svine. Konečne by urobil pre svet niečo užitočné. Namiesto zametania pred vlastným prahom, otravuje a drísta po svete.

Některé státy, jako například Island, Norsko nebo Japonsko[1] nerespektují mezinárodní moratorium na lov velryb vydaný IWC v roce 1986.

Aleš
3. 12. 2023 19:11
Ohodnotit příspěvek :
     

“Musíme být připraveni na špatné zprávy. Války se pohybují ve fázích, ale my musíme stát při Ukrajině jak v dobrých, tak ve špatných časech,” zdůraznil šéf NATO.

Tedy NATO stojí při státu kde po příslušnících SS pojmenovají dnes ulice. Něco je špatně.

David
4. 12. 2023 00:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro nás, notorické “chcimíry”, to naopak jsou dobré zprávy!

josef
4. 12. 2023 08:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavé! Místo toho aby se ten norský zázrak staral o to jestli NATO má vše co potřebuje pro svou obranu se stará o Ukrajinu. NATO je prý obranná organizace. Tak by měla bránit především své členy. Ostatní až bude čas, síly a přebytky. No asi jsem to špatně pochopil. Nebo to špatně pochopil Stoltenberg ?

Vladimír
4. 12. 2023 08:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle přesně odráží to, co si v NATO myslí o ukrajinských vojácích – že je to levný spotřebák, který si “nějak poradí” i bez zbraní a munice… :-))) Dokud se ten hloupý spotřební materiál nespotřebuje, tak válka neskončí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PENNYS
4. 12. 2023 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Hindustan:Zpráva Pentagonu varovala vládu Joea Bidena, že desítky amerických vojáků chtějí svrhnout jeho vládu. Zpráva přichází uprostřed rostoucích anti-Bidenových nálad v USA uprostřed jeho podpory Izraeli ve válce v Gaze. Zpráva uvádí, že extremismus v řadách zůstává pro americkou armádu znepokojivým trendem. 78 členů služby bylo údajně podezřelých z toho, že se zasazovali o svržení vlastní vlády. Sledujte další podrobnosti.

Frank1
4. 12. 2023 09:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Drahe NATO jsou jen paradni uniformy, reprezentativni kancly, vysoke gaze lampasaku a plna huba chvastani se. Zatim vse na houby, krome niceni slabych zemi, ktere potreboval KoZa znicit a ovladnout. NATO je jenom podrztaska svetoveho cetnika USA, ktery si tak vytvoril komplice pri svych zlocinnych agresich s miliony mrtvych a znicenych mestech bombardovanim. NATO nema zadne pravomoci v rozhodovani. Je ve skutecnosti rizeno Sionisty v Londyne.
My NATO financujeme, ale o nicem nerozhodujeme. Tak dabelsky chytre je to navleknuto. Rozhodovani v NATO je stejne rizene jako v EK a EU parlamentu.

pedro
4. 12. 2023 17:09
Odpovědět  Frank1

Tohle píšu už asi 8 let, tak to je. Načinčané uniformy, tanky, a vidíme jak jsou nepoužitelné. Tak jsme to žrali před 89. Západní, hezky zabalené sračky. Hezky nás vojebali.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
4. 12. 2023 20:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Spatna zprava znamena z jeho prolhane huby, ze valka je prohrana a ze Rusko ma vic munice a vseho.